Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Paylaşım - Sohbet

Cevap Yaz
Eski 23-12-09, 21:57   #1

кöקüк üyesinin avatarı

кöקüк Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 13
Exclamation Cins Kedi/Köpek arayanlar mutlaka baksın (:

Cins hayvan merakınız hakkındaki düşüncemi söyleyeyim mi ? : S A Ç M A L I K !
2 aylık golden cocker arıyorum, şunu arıyorum bunu arıyorum.. mümkünse az kulannılmış olsun, yemesin içmesin pislemesin, istediğimde gösteriş yapayım.. beni rahatsız etmesin felan .. GOLDEN arıyorum demek ' Mavi gözlü sarışın şu boyda şu kiloda bir çocuk arıyorum' demekle aynı şey.. Kesinlikle..Cins arayan insanlar beyinleri gelişmemiş, egoları fazla şişmiş, bencil insanlardır..Eğer gerçekten bir hayvanseverseniz, bu albümdeki kedi/köpeklerden birini sahiplenin ya da geçici ev olun Yuva Arayanlar.. Ama buraya gelip de forumlara ben 1-2 aylık ücretsiz cocker golden husky istiyorum demeyin.. Yani kendinizi aptal durumuna düşürmeyin..

*-*-*
Ağır uslubum için özür dilerim fakat insanların bazı şeyleri anlamaları gerekiyor..
ve amacım kesinlikle reklam yapmak değil ama bu makaleyi lütfen okuyun.. Bu arada 3 sene önce şuan ki kadar BİLİNÇLİ değildim, ama çok istemiştim barınaktan bir köpek sahiplenmeyi, bir kere bile barınağa gitme fırsatım olmamıştı ve nereden sahipsiz köpek bulabileceğimi bilmiyordum..[senin köpeğin neden cins diyenlere]

SAF KAN,SAF BEYİNSİZLİK!

Bu konu en son " 23-12-09 " tarihinde saat 22:00 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-10, 16:38   #2

9266 üyesinin avatarı

Bursa
9266 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Cins Kedi/Köpek arayanlar mutlaka baksın (:

çok saçma bi konu olmuş
cins köpekleri kimse sevmesin sahiplenmesinmi
insan dilediğini seçmekte özgürdür ayrıca kimse bu şekilde konuşamaz, hesap soramaz
hem bunun egoyla falan da hiç alaksı yok.
kusurabakma !! ama bence senin beynin gelişmemiş-ki böyle bişey yazmışın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-10, 15:29   #3

meneldur üyesinin avatarı

meneldur Çevrimdışı

9266 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
çok saçma bi konu olmuş
insan dilediğini seçmekte özgürdür ayrıca kimse bu şekilde konuşamaz, hesap soramaz
katılmıyorum soylediklerine 9266. saf kan veya değil can candır. cana can olarak bakın dekarasyon malzemesi olarak değil. yanımda iyi durur mantığıyla alınan binlerce kedi köpek şimdi sokaklarda. bu köpeklerin hepsi safkandı bir zamanlar. birbirleriyle ilişkileri ve sokaklar onları sokak köpeği yaptı. senin saf kan köpeğinin tüylerini bikac hafta tarama bakalım sokak köpegininkiler gibi olucakmı olmucakmı. onlar aç onlar açıkta onlar şiddete maruz kalıyor suçları ne sahiplerinin onları dışarı atması.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-05-10, 15:27   #4

ZeYtO üyesinin avatarı

ZeYtO Çevrimdışı

çok saçma bi konu olmuş
Hiç de saçma bir konu değil bu. Safkan köpekleri almayın dememiş.. Safkan olmayan köpek, köpek değildir zihniyetine karşı çıkmış. Ve bu ülkede fikir belirtme özgürlüğü var. Arkadaş bu özgürlüğünü kullanmış. Safkan köpeği yine isteyen alır ama o bunu bir tutku haline getirmiş olanlara karşı çıkmış. Ve tamamen katılıyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-05-10, 20:51   #5

Konya
biberve suzi Çevrimdışı

ZeYtO tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hiç de saçma bir konu değil bu. Safkan köpekleri almayın dememiş.. Safkan olmayan köpek, köpek değildir zihniyetine karşı çıkmış. Ve bu ülkede fikir belirtme özgürlüğü var. Arkadaş bu özgürlüğünü kullanmış. Safkan köpeği yine isteyen alır ama o bunu bir tutku haline getirmiş olanlara karşı çıkmış. Ve tamamen katılıyorum.
kesınlıkle haklıs9ın kardesım sırf egolarını tatmın etmek ıcın alınan safkan hayvanlar zamanla yaslandıklarında yada bakamadıklarında sokaklara atılıp olume suruklenıyorlar ve bunların tek sorumlusu malesf bız ınsanlar bence kendın gıbı olmalısın aynı sey sana yapılsa sokaga atılsan hep horlansan ac kalsan aynı seyı dusunurmuydun elbette fıkır belırtme ozgurlugun var ama ona buna hava atmak ıcın hayvan alıyosan yada aldıysan sen bır hayvan sever dıılsın . sana sadece sunu soylemek ıstıyorum lutfen ama lutfen gun ıcınde o cok degerlı vaktınden sadece 1 saat ayırıp hayvan barınaklarına gıtmendır oradakı hayvanların sadece yuzlerınde neler yasamıs neler gormus olduklarını anlarsın ınana bana barınaklarda bursuru safkan hayvanlar var kımı sakat kımı yslı kımı sadece cocugunun yada kendısının egosunu tatmın etmek ıcın aldıgı ve tek sucu oyle bırsaybının olması yazık cok yazık peTSOPLARDAN bınlerce para verıup alınan hayvanları sızler mafedıyosunuz gercek safkan sevmek yada beslemek kesınlıkle bu degıldır evımdekı 2 kopegımden 1 tanesını sokaktan aldım durumu cok kotuydu ustelık trıyer cınsı bır kopek tı ılk sybını asla affetmem
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-05-10, 12:33   #6

nazz üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
nazz Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1

kesinlikle sizlere katılıyorum arkadaşlar cins meraklarını anlamıyorum sonuçta cinste olsa sokak köpeği de olsa sizin dostunuz olacak bnm şuan bir tekir kedim war yani sokak kedisi bn hiç iran ankara himalayan honey bear fln die araştırmadım ister cins olsun ister sokak kedisi veya köpeği.eğer kedim vefat ederse köpek alacağım ama barınaktan sokaktan arkadaşlarım illah cins alıcam dersenizde barınakta terrier de sibirya kurtu da var boxer da var onlardan alın veya bir sokak köpeğini gerekli bakımı yaptırıp onların annesi olun ÇÜNKÜ HEPSİ BİZİM DOSTUMUZ
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-05-10, 15:22   #7

adem Çevrimdışı

bende bir pitbul hayranıyım sadece pitbul deyil tum hayvanları severim ama pitbul benim için 10 numara bır kopek cınsıdır sadece saldırganlıgı deyil sahıbine sahıplenmesi en guzel ozelliklerinden biridir herkes pitbulları sevmelidir yanlış anlamayın tum hayvanları sevin hepsinn bir guzelliyi vardır onlarda yaşamayı hak ediyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-05-10, 15:11   #8

Ankara
*gecegece* Çevrimdışı

kırma olan hayvanlar,iki türün de karışımı oluyorlar,ikisinin de özellikleri,huylarını alıyorlar daha şeker bence
mesela benim kedimin annesi beyaz ankara kedisi,siyah bi sokak kedisiyle çiftleşmiş,kapkara bişey çıkmış ortaya,karnında biraz beyazlığı var sadece.Özelliklerine baktım ırkların,gözleri ve kuyruğu babasından,kulakları ve burnu annesinden...
düşünsenize cins hayvanların hepsi birbirine benziyor,ancak kırmaların sadece kardeşleri benziyo birbirine,o da bazen
cins köpekleri aşağılamıyorum,yanlış anlamayın,hepsi çok şeker.ama kırmaların cins olanlardan daha az zeki olduğunu,daha değersiz,huysuz vb. olduğunu düşünen o kadar çok insan var ki ne yazık ki...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-10, 23:39   #9

Harika İnce üyesinin avatarı

Adana
Harika İnce Çevrimdışı

bence çok haklısın safkan olup olmaması önemli degil cancandır bu degişmez ve insanların cins merakı asıl saçmalık , insanlar cins köpekleri sevmek için degil yanlarında hava yapmak için gezdiriyolar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-06-10, 14:47   #10

ZeYtO üyesinin avatarı

ZeYtO Çevrimdışı

çok saçma bi konu olmuş
Sevgili Einstein. Haksız olduğunuzu kabullenin.

Bu konu en son " 04-06-10 " tarihinde saat 17:13 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-02-11, 19:17   #11

shokofe Çevrimdışı

bence butun bu konuşmalar boşuna çunku bu ulkede hayvanlari denetlenen hiç bir kurum yok.oncelikle gitikçe sokakta kopek ve kediler başi boş bir şekilde dolaşmakta.2cisi bunlarin belediyeler tarafinda oldurmek yerine kisirlastirilmalilar ki bunu yapan olsaydi su anda bukadar hayvan barinakta olmazdi.nekadar sahiblenilirse sahiblenilsin asla bu sorun bitmeyecektir.gelelim su pet shop lara onlarada denetlemek lazim mesela bazi cinslerin satilmasina izin verilmemeli.ozelikle golden .husky.....ve adini hatirlayamadigim bir sure buyuyen cinsten kopek satişlarini durdurmak lazim.çunku bu cin kopekler kuçukken sevimli ama buyutukce yer sorunu ortaya çikiyor sonuc solugu sokakta buluyorlar..ben sadece bireylere suclayamam cunku bu hayvan satişini denetleyen bir kurum yok en azindan cidi bir sekide.ayrica ben bu zihniyeti anlayamadim interneteki butun kopek sitelerinde barinaktaki hayvanlarin resmini koyupta sahip çikilmasi için yardim istiyorlar.ama sokaklardaki çocuklar için kimse ilan ve ya resim koymiyor bu da ilginç,bence hayvanlar sevilmeli ama insanlar yerine geçmemeliler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-02-11, 21:27   #12

Konya
biberve suzi Çevrimdışı

shokofe arkadasım cevabım sana oncelıkle karsılastırmaların yanlıs hemde cok yanlıs bırıncısı sokak cocuklarıyla sokak kopeklerını kıaslamıssın ıkısı aynı seymı allah askına ya sokak kopeklerı turkıyenın buyuk bır sorunu beledıyeler artık oldurmuyorlar zaten kanunende yasak buyuzden sokaklardan toplayıp kısırlastırmaya calısıyolar o halde neden hala sokaklarda kopekler var ? evet var cunku o kopekler o muhıtın ınsanları tarafından beslenıyolar ve o rayı sahıplenıyolar eger bunden rahatsızlık duyuyosan beledıyenın sırf bu ıs ıcın ekıbı var sokak kopeklerını toplayıp barınaga goturuyolar fakat burdakı asıl sorun sudur barınakdakı hayvanların bakımı ve tedavı masrafları bunlar tahmınınden ınan bana cok fazla bu yuzen sueklı dısarıdan yardım alıyolar eger bız hayvan severler barınaklara yardım edebılıyosak ıste en buyuk hayvan sever ız kımse hayvanları ınsanların yerıne gecırecegını sanmıyorum bu sadece fazla sevgıden kaynaklı bıseydır tabıkı sokak cocukları ıcınde bıseyler yapılsın korunsun kollansın buna kımsenın ıtırazı yok fakat karsılastırmak cok yanlıs bır kopegın dılıyoktur konusamaz ne ısteddıgını anlatamaz calısamaz para kazanamaz bır sahıbı olmadan yapabılecegı tek sey cıflesmektır bırde ne bulursa onu yemek .dıger konu pet shoplarda hercıns kopegın satılmasın demıssın neden pekı gercek bır hayvan seversen bakabılecegıne ve hangı sartlarda nasıl bakılacagına inanıyorsan ıstedıgın hayvanıda alabılırsın eger sen bır apartman daıresınde oturuyor ve goldın beslemek ıstıyosan evet yaptıgın sey yanlıs yasadıgın yere gore hayvan almalısın ben turkıyede pitbulların yasaklanmasınada karsıyım sunu bır kere cok ıyı anlamamız lazım sen aldıgın hayvanı nasıl yetıstırırsen ne verırsen onu alırsın sokaklarda ınsanlara saldıran pitbulların hıc bır sucu yok kım bılır o hayvanlar ne sartlarda yetıstırıldı belkı ac bırakıldı yada sırf hırcın ve kavgacı bır kopek olsun dıye dovuldu uzerıne bahıs oynanarak dıger kopeklerle kavgası buyuk bır zevkle ızlendı bunları yapan sadıst ruhlu ınsanlar malesef ıcımızde ıste bu yuzden her hayvan besleyen gercek bır hayvan sever degıldır tıpkı her araba surenın sofor olmadı gıbı hayvan sevmek beslemek ınan bana cok farklı bısey ben kopegımın bakısından ne ıstedıgını bılırım yada ne anlatmak ısteddıgını keske ınsanlar hayvanlar kadar sadık cıkarsız menfaatsız ve karsılıksız bıseyler yapabılse ama malesef barınak lar ıcın gıdıp gormenı ısterım oradakı sartları yerınde gormen bu kon hakkındakı dusuncelerını emınım degıstırır tesekkurederım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-02-11, 21:28   #13

Konya
biberve suzi Çevrimdışı

shokofe arkadasım cevabım sana oncelıkle karsılastırmaların yanlıs hemde cok yanlıs bırıncısı sokak cocuklarıyla sokak kopeklerını kıaslamıssın ıkısı aynı seymı allah askına ya sokak kopeklerı turkıyenın buyuk bır sorunu beledıyeler artık oldurmuyorlar zaten kanunende yasak buyuzden sokaklardan toplayıp kısırlastırmaya calısıyolar o halde neden hala sokaklarda kopekler var ? evet var cunku o kopekler o muhıtın ınsanları tarafından beslenıyolar ve o rayı sahıplenıyolar eger bunden rahatsızlık duyuyosan beledıyenın sırf bu ıs ıcın ekıbı var sokak kopeklerını toplayıp barınaga goturuyolar fakat burdakı asıl sorun sudur barınakdakı hayvanların bakımı ve tedavı masrafları bunlar tahmınınden ınan bana cok fazla bu yuzen sueklı dısarıdan yardım alıyolar eger bız hayvan severler barınaklara yardım edebılıyosak ıste en buyuk hayvan sever ız kımse hayvanları ınsanların yerıne gecırecegını sanmıyorum bu sadece fazla sevgıden kaynaklı bıseydır tabıkı sokak cocukları ıcınde bıseyler yapılsın korunsun kollansın buna kımsenın ıtırazı yok fakat karsılastırmak cok yanlıs bır kopegın dılıyoktur konusamaz ne ısteddıgını anlatamaz calısamaz para kazanamaz bır sahıbı olmadan yapabılecegı tek sey cıflesmektır bırde ne bulursa onu yemek .dıger konu pet shoplarda hercıns kopegın satılmasın demıssın neden pekı gercek bır hayvan seversen bakabılecegıne ve hangı sartlarda nasıl bakılacagına inanıyorsan ıstedıgın hayvanıda alabılırsın eger sen bır apartman daıresınde oturuyor ve goldın beslemek ıstıyosan evet yaptıgın sey yanlıs yasadıgın yere gore hayvan almalısın ben turkıyede pitbulların yasaklanmasınada karsıyım sunu bır kere cok ıyı anlamamız lazım sen aldıgın hayvanı nasıl yetıstırırsen ne verırsen onu alırsın sokaklarda ınsanlara saldıran pitbulların hıc bır sucu yok kım bılır o hayvanlar ne sartlarda yetıstırıldı belkı ac bırakıldı yada sırf hırcın ve kavgacı bır kopek olsun dıye dovuldu uzerıne bahıs oynanarak dıger kopeklerle kavgası buyuk bır zevkle ızlendı bunları yapan sadıst ruhlu ınsanlar malesef ıcımızde ıste bu yuzden her hayvan besleyen gercek bır hayvan sever degıldır tıpkı her araba surenın sofor olmadı gıbı hayvan sevmek beslemek ınan bana cok farklı bısey ben kopegımın bakısından ne ıstedıgını bılırım yada ne anlatmak ısteddıgını keske ınsanlar hayvanlar kadar sadık cıkarsız menfaatsız ve karsılıksız bıseyler yapabılse ama malesef barınak lar ıcın gıdıp gormenı ısterım oradakı sartları yerınde gormen bu kon hakkındakı dusuncelerını emınım degıstırır tesekkurederım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-02-11, 22:50   #14

hasan uğurlu Çevrimdışı

arkadaşlar aslında iki tarafta haklı safkan cins hayvanların korunup bir sonraki nesillere bırakılması bütün insanlığın görevi nede olsa herşeyin orjinali güzel ve bundan dolayı göze de hitap ediyor ve de bazı insanların ilgisini daha çok çekiyor bunda garip bir durum yok ama ya melez ırk hayvanlar ne olacak bence bu melez ırklar sayesinde hayvan sevgisi her nesilde daha fazla artıyor benim ilk köpeğim kırıktı ne kırığıydı hala da bilmem daha 7-8 yaşında sokaktaki arkadaşlarla gizli beslerdik kömürlükte şimdi ne alaka diyeceksiniz eğer o kırık cinsler olmasa safkan hayvanlar şimdiki fiyatlarının kaç katı olurdu vede bir kedi veya köpeğe o kadar parayı aileniz verirmiydi ben kendim alırdım iyen arkadaşlar ise lise bitip çalışmaya başlayınca alırlardı o saatten sonra hayvan beslemeye başlasan kaç yazar hayvan sevgisi daha çocukken insanın yüreğine işlenir ki bunun en büyük mimarı melez ırklardır hem bedava hemde kolay bulunabilir olmsından
benim dobermen hoşuma gidiyor ama dalyan kırık bir köpek ne sahiplenmesi var nede dişe dokunur bir yiğitliği sonuçta dalyanı hiçbir safkana değişmem
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-02-11, 23:00   #15

hasan uğurlu Çevrimdışı

biberve suzi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yazdıklarında haklı olabilirsin ama birde bilimsel gerçekler var örneğin bir golden , kangal gibi uysal yapılı köpeklerin karıştığı vaka sayısına bak birde tek başına pitbullun çenesi kitlenene kadar sıkan bir köpeği bilimadamları evde yetiştirilmek için değil saldırı amaçlı ürettiler özellikle yabani hayvanları avlamada
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 20:07.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198