Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpekler

Cevap Yaz
Eski 28-11-11, 19:37   #1

İstanbul (Anadolu Yakası)
çığman Çevrimdışı
Varsayılan wc problemiiii

6 aylık cavailerim var, allahım bir türlü yapması gereken yere yapmıyor tualetini odasında yada evin içinde çişi nerde geliosa oraya bırakıveriyor. hemen alıp yapması gereken yere götürüyorum oğlum buraya yap diorum suratıma bakıp bakıp uzanıveriyor içinne(( salonda halıya yaptı en son vebabam dayanamdı kovaladı korkutmak için hiç dokunmadı bağırmadı ama... sadece kabahatini anlaması için yaptı. ona rağmen yine bugun odamdaki halıya yaptı, ne yapacağıımı bilmiyorum artık, tuaşet alıştrma spreyi kullandım, işe yaramıyor, çamaşır suyu deterjan solumaktan solunum yollarım tahriş oldu, artık sıkıldım her saniye halı silmekten, evet o bir yavru sabır lazım ama bende bir bireym kendime ayırabileceğim vaktim olmalı ki bir hafta okulumu kırdım ilgilenmek için ama banamısın demiyor, ailem eğitemiyoruz cemre geri ver beceremiyoruz işte dedi, haksız sayılmazlar, ama ben hayvanın pskolojisini düşünüorum bunu düşünmesem anında geri vericem, bir fikir verin yada yapmam gerekeni söyleyin lütfen??? tekrar söylüyorum tüm boş zamanım onunla geçiyor, ilgisiz değilim..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-11, 01:35   #2

çığman Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: wc problemiiii

kimse birşey söylemeyecek mii
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-11, 12:22   #3

Doggy Çevrimdışı

ilk önce balkon varsa kapalı baklon yatagını mama kabını oraya koy ve gazeteyide oraya koy ve bebek kapısı alarak dışarı çıkmasını engelle mamasını orqada ver sadece 10 dklık evde dolaştır sonra yine oraya kıy bağırsın havlasın gitme 2 gün içinde alışır .. saana tavsiyem bu yoksa baş edemessiniz birazcıkta sanırım köpek sımarmış siz bütün evi köpeğe bırakmıssınız öyle olmaz bütün ev köpeğin olursa kpek istedigiğim yere yaparım diyor ona kısıtlı alan vermeniz lazım ki kndi yerini bilsin dediğimi hemn yap dakikada sonuc alırsın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-11, 13:55   #4

Beykoz
noregrets Çevrimdışı

selamlar çok derin bir konu aslında kapalı balkonun varmı?küçükken belirli bir alanda gazate ile mi alıştırdın günde kaç kere dışarı çıkarıyorsun?ben gazete ile alıştırdım gazeteler bitince dışarıya alışması için ilk haftalar günde 6 kere dışarı çıkardıgım olmuştu her dışarı yaptıgında sev ödül maması ver her eve yaptıgında kız hayır nedir diye kısa komutlar kullan yükses bir ses tonu kullan ama atıyorum çiş yapmış üstünden 1 saat geçmiş kızma o zaman gördügün anda kız yalnız bırakma köpeği ewe ciş yapmasına müsade etmeyeceksin sabırlı olacaksın 1 hafta boyunca günde 6 kere çıkar her dışarı yaptıgında sev ödül ver her ewe yaptıgında kız sabırla düzelir birde ewe yapınca kızmadan önce koklak çişini köpeğe burnuna değdirme ama köpeğin sonra köpek alıştııkça daha az çıkarırsın dışarı 5 4 3 diye azaltırsın hafta hafta ben öyle yaptım çok kısa sürdü öğrenmesi ama dişi oldugu için misafir gelince heyecandan koyuveriyor bazen hiç olmadı hala ewe yapıyor diyorsan köpeğini sadece dışarı çişini yaptıgı zaman sev evde ilgisiz davran sakın geri verme kolay gelsin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-11, 14:19   #5

İstanbul (Avrupa Yakası)
zippo Çevrimdışı

ne kadardır sende
2 haftadır mı?
bu çok kısa bir süre önce
ama biz şöyle alıştırdık sadece 1 oda da kaldı uzun bir süre
gazete kağıdı koyduk köşeye
her yapmak istediğinde oraya koyduk biraz kaçırsa da gazetey her yaptığında okşayıp ödül verdik
başka yere yapınca da alıp yine gazeteye koyduk buraya yapıcaksın diye sert ama bağırmayan tonla elimizi gazeteyi göstererek davrandık
bir süre sonra zaten ödülü almak için yapar oldu oraya
ama zaman lazım gerçektende
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-11, 14:21   #6

İstanbul (Avrupa Yakası)
zippo Çevrimdışı

birde daha nceki yazışmalarımızda size bunun erken bir sahiplenme olduğundan bahsetmiştik ama kararı bu doğrultuda verdiniz şimdi artık çok uğraşmalı ve asla vazgeçmemelisiniz çocuğunuzdan
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-11, 18:57   #7

Doggy Çevrimdışı

bencede vazgeçtikten sonra en fazla 2 yıl sonra yine isticeksiniz yaa alıştırın ya alıştırın yoksa köpeğede sana da yazık olur hep isticeksin bu işi başarana kadar köpek isticeksin ama bu psikolojik bir bozulma ile sonuclanıcaktır bu yüzden güçlü bir insan ol annende babanında dediklerini umursama bu köpeği sen istedin bunu basaracak bu sorumlulugu yerine getiricek olanda sensin bunu unutma !!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-11-11, 22:26   #8

çığman Çevrimdışı

Doggy tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ilk önce balkon varsa kapalı baklon yatagını mama kabını oraya koy ve gazeteyide oraya koy ve bebek kapısı alarak dışarı çıkmasını engelle mamasını orqada ver sadece 10 dklık evde dolaştır sonra yine oraya kıy bağırsın havlasın gitme 2 gün içinde alışır .. saana tavsiyem bu yoksa baş edemessiniz birazcıkta sanırım köpek sımarmış siz bütün evi köpeğe bırakmıssınız öyle olmaz bütün ev köpeğin olursa kpek istedigiğim yere yaparım diyor ona kısıtlı alan vermeniz lazım ki kndi yerini bilsin dediğimi hemn yap dakikada sonuc alırsın
mantıklı bir fikir fakat malesef balkonum kapalı değil, 4 taraf açık ve çokkk soğuk, köpeğimnde kırgınlığı var öksürüyor ve hapşuruyor akşam koydugumda muhtemelen sabaha heykel şekilinde bulabilirm yoksa bende düşündüm, balkonu kapattıramıyoruz çünkü iskan bilmemnesi çıkmamış henüz, belediye ile apartman bu konuda avukatlık. ve şımartmamaya özen gösteriyorum, mutfaga ve belli odalara sokmuyorum, tek odasındada tutmak bana hapis gibi geliyor:/ arada cıkarıyorum, o aradada hallediyor zaten ağlıyor içeride dayanamıyorum, insan olsa durmaz yani. o daha bebek korkuyor ve insan istiyor, zaten çişini eve yaptgı anda odaya kapatıyorum)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-11-11, 22:31   #9

çığman Çevrimdışı

noregrets tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
selamlar çok derin bir konu aslında kapalı balkonun varmı?küçükken belirli bir alanda gazate ile mi alıştırdın günde kaç kere dışarı çıkarıyorsun?ben gazete ile alıştırdım gazeteler bitince dışarıya alışması için ilk haftalar günde 6 kere dışarı çıkardıgım olmuştu her dışarı yaptıgında sev ödül maması ver her eve yaptıgında kız hayır nedir diye kısa komutlar kullan yükses bir ses tonu kullan ama atıyorum çiş yapmış üstünden 1 saat geçmiş kızma o zaman gördügün anda kız yalnız bırakma köpeği ewe ciş yapmasına müsade etmeyeceksin sabırlı olacaksın 1 hafta boyunca günde 6 kere çıkar her dışarı yaptıgında sev ödül ver her ewe yaptıgında kız sabırla düzelir birde ewe yapınca kızmadan önce koklak çişini köpeğe burnuna değdirme ama köpeğin sonra köpek alıştııkça daha az çıkarırsın dışarı 5 4 3 diye azaltırsın hafta hafta ben öyle yaptım çok kısa sürdü öğrenmesi ama dişi oldugu için misafir gelince heyecandan koyuveriyor bazen hiç olmadı hala ewe yapıyor diyorsan köpeğini sadece dışarı çişini yaptıgı zaman sev evde ilgisiz davran sakın geri verme kolay gelsin
çok ikilemdeyim çünkü gerçekten koşturamıyorum artık bana deil ona yazık... odasında yapması gereken gazete köşesi ayarladım ama oraya dokunmadı bile odanın her santimetre karesi yaptı, o alan tertemiz, çişini yaptgını gördüğüm anda alıp oraya koyuyorum ama yok assla oraya yapmıyor. günde 6 kere cıkaracak zamanım olsa 10 kerede çıkarırım ama dediğim gibi, fulltime evde duramıyorum, hiçbir insan duramazki, öğrencisi çalışanı hastası var.. şu konu dışarı yapnca sev .. anlar mı ki:/ evde ilgisiz davranırsam strese girmez mi, daha küçük olduğu için hasas yaklaşıyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-11-11, 22:36   #10

çığman Çevrimdışı

zippo tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ne kadardır sende
2 haftadır mı?
bu çok kısa bir süre önce
ama biz şöyle alıştırdık sadece 1 oda da kaldı uzun bir süre
gazete kağıdı koyduk köşeye
her yapmak istediğinde oraya koyduk biraz kaçırsa da gazetey her yaptığında okşayıp ödül verdik
başka yere yapınca da alıp yine gazeteye koyduk buraya yapıcaksın diye sert ama bağırmayan tonla elimizi gazeteyi göstererek davrandık
bir süre sonra zaten ödülü almak için yapar oldu oraya
ama zaman lazım gerçektende
ahh anacım bi oraya yapsa gerisi gelecek zaten dediğim gibi yapması gereken alana koydugum anda içine yatııyor, uykusu yok yorgun değil, uzanıyor içine velet bende ödülü öyle veremem ki(: elimle kaaaaç kere işaret ettim , hatta halıya yapgıı zaman kendi kaçıo odasına artık, biliyor kabahatini, sanırım bizimki halıyı sevdiği için inatla direniyor halıya yapmak istiyor. bu alışkanlığı aşmış biraz. şımarıklık gibi geliyor bana, aldıgım bi aya yakın olacak 2 hafta değil. ve bu yaşlarda eğitimin hızlı sonuç verdiğini herkes söylüyordu, küçük yaşta almadım 5 buçuk aylık aldım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-11-11, 22:42   #11

çığman Çevrimdışı

bencede vazgeçtikten sonra en fazla 2 yıl sonra yine isticeksiniz yaa alıştırın ya alıştırın yoksa köpeğede sana da yazık olur hep isticeksin bu işi başarana kadar köpek isticeksin ama bu psikolojik bir bozulma ile sonuclanıcaktır bu yüzden güçlü bir insan ol annende babanında dediklerini umursama bu köpeği sen istedin bunu basaracak bu sorumlulugu yerine getiricek olanda sensin bunu unutma !!
ben zaten hayvan istemediğimden değil ki, köpeğimle tahminim dışında olaylar gelliştiği için vermek düşüncesini oluşturdum, onun iyiliği için istiyorum bunu onunla daha çok vakit geçirecek, oynayacak, böylelkle verimli bi eğitim verebilecek.. sadece onun lehine bir durum. sorumluluğumu hakkıyla yükleniyorum, kimsede müdahale edemedi şu ana kadar fakat bu daha bir çocuk ve mecburiyetten gösterememiş oldugum ilgisizliği haketmiyor. ona haksızlık ettiğimi düşünüyorum. bu bir can duygusal değil mantıklı düşünmelym öyle değil mi?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-12-11, 00:03   #12

Doggy Çevrimdışı

doğru mantıklı düşünmelisin ama ne diyeyimki sende gitmissin psikolojisi bozulmus bir köpek almıssın tabiki burada kimsenin sucu falan yok sen iyi niyetlisin bunu çoook iyi biliyorum seni anlıyorum ben hiç yaşamadm ama yinede empati kurabiliyorum cavalier king charles enin hayalindeki gibi çıkmadı eğitimleri zor alıyor ev içerisinde çok aktif ve söz dinlemiyor gibi sıkıntıların var galiba buda seni rahatsız etmiyor aileni rahatsız ettiği için sen rahatsız oluyorsun.. ama hayla vaktin var lütfen 2 gün daha okulu kır bu köpekten ayrılınca onu geri getirmicksin ağladıgın geceler olucak pişmanlık duyucaksın geçirdiğin her vaki saniyesi saniyesini aricaksın lütfen mantıgınla düşün ama kalbinede yer aç ..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-12-11, 01:33   #13

çığman Çevrimdışı

doğru mantıklı düşünmelisin ama ne diyeyimki sende gitmissin psikolojisi bozulmus bir köpek almıssın tabiki burada kimsenin sucu falan yok sen iyi niyetlisin bunu çoook iyi biliyorum seni anlıyorum ben hiç yaşamadm ama yinede empati kurabiliyorum cavalier king charles enin hayalindeki gibi çıkmadı eğitimleri zor alıyor ev içerisinde çok aktif ve söz dinlemiyor gibi sıkıntıların var galiba buda seni rahatsız etmiyor aileni rahatsız ettiği için sen rahatsız oluyorsun.. ama hayla vaktin var lütfen 2 gün daha okulu kır bu köpekten ayrılınca onu geri getirmicksin ağladıgın geceler olucak pişmanlık duyucaksın geçirdiğin her vaki saniyesi saniyesini aricaksın lütfen mantıgınla düşün ama kalbinede yer aç ..
evet sanırım köpeğimin pskolojisi bozuk... ve bu yüzdende aynen dediğin gibi çıktı.. onu çok seviyorum tıpkı bir bebek, kucagına aldgın anda öylece duruyor, sev sabaha kadar.. Alah'ım bana yardım etsin, en iyi kararı almamda ben şimdiki gecelerde bile ağlıyorum. sonra diyorum ki, cmre daha öğrenciken ona hakttgn ilgyi veremedğni düşünüosun, işe başlayınca ne olacak :/ neyse, fikirleriniz bakış açımı gelştryor, daha daha daha ve daha çok düşüneceğim..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-12-11, 01:46   #14

Doggy Çevrimdışı

çok duygusal bir kızsın bu inan çoğu insanda olmayan bir özellik ama şöyle düşün her geçen gün büyüyorsun yavas yavas zirveye yaklasıyorsun o yolda hatalarında olur iyiliklerinde ama bunların hepsine sen karar verirsin eğer kendinden emin değilsin tamam onu sahiplendir ama hayır yapıcam diyorsan çin seddi duvarları yıkılsınki kimse senin önüne geçemez duygusal bir insan olmanın avantajı bence sen en dogru kararı vericeksindir eminim cemre ..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-12-11, 13:06   #15

Beykoz
noregrets Çevrimdışı

zaten köpeğim 6 aylık diyorsun 6 aylık köpeği gazeteye şu zamana kadar alışmamış belli alıştırma artık. gazete yöntemi köpek kapalı bir alandan dışarı çıkmıyorsa uygulanır ve her yer gazete olur köpek gazeteye alışır mecbur köpeğin alışık depil gibi gazeteye o yüzden gazeteyi bir yere koyup oraya yapmasını istemen köpeğin için bi anlam ifade etmeyebilir.zaten 6 aylık olmus alıstırmana gerek yok gazeteye hep halıya çiş yapıyor diyorsun takip etmen lazım köpeğini ailenden de destek almaya calıs atıyorum köpeğin saat 10 da su içti 12 de çıkar hemen imkanın yoksa annen baban kardeşin yardım ederse iyi olur 5 kere cikar dedim ama sabah akşam uzun gezersin sadece aralarda cikardıgında hemen çişini yaptırıp geri cikarırsın ewe wakit harcama oyle çıkar dışarı geri götür ewe yapacagı varsa yapar hemen 2 dakka icinde cisini dışarı daha once yazdıklarımı uygula bence yada eğitime gönder köpeğini hiç olmadı eğitimle hallendebilirsin...6 aylık köpeğinin tuvalet eğitimi yok psikolojisi bozuk olmaz köpeğin eve çiş yaptı diye yada hayalimdeki gibi çıkmadı denmez yapmayın
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 08:31.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198