Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpekler

Cevap Yaz
Eski 07-01-11, 19:18   #31

İstanbul (Avrupa Yakası)
XxX.mAx.XxX Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Nasıl Bir Köpek Almalıyım Sizce?????

volkankonak03 bence çiftlikten alın deri ayrıca je lough lütfen sunlarla (sevimli.pet-yumak) birşey bildikleri yok konusuyorlar iste beaglelar ulurr ama bir sebebi vardır ben 4 tane besledim birkere bile ulumadılar sen simdi yazanı mı inanırsın yoksa canlıya neyse sen besledinmi bende golden besledim ve hiçte öyle güzel bir cins degil bir çok sırmasık ve egitimide çok zor ben köpeklerime eve geldikleri gün egitim verdim hepsine aynı anda verdim ve sadce 4 saatimi aldı ama golden 1 ayımı aldı ve AŞIRI TÜY DÖKÜYOR neyse sen kararını vermissin beagle secmisin galiba en dogrusunu yapmıssın dünaynın en güzel köpegi BEAGLE'dır sen kimseyi takma özelliklede bos bos konusanları bende biliyorum köpekleri ve sana bilerek BEAGLE diyorumm neysee çiftlikten al derim neden derseniz anne altından olur ve babası ile annesinide görebilme imkanın olur kardeş
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-11, 19:20   #32

İstanbul (Avrupa Yakası)
XxX.mAx.XxX Çevrimdışı

ve bana bak sen kimseye yalancı diyemessin anladınmı kendine gel saygısızlıgınıda asma bens enden kaç yas büyügüm biliyomusun sen haddini asıyorsun burada yardım etmeye çalısıyoruz ve arkadasada en uygun cins beagle ve evet beagle dünyanın en güzel köpegi bence bilip bilmeden konusmayın derimm ...ayrırum nca yumak ben barınakta günüllü olarak çalısıyorum ve evime oradan bir sürü köpek aldımm ve bütün cinsleri gördümdiyebilirim ayrıca border collie evet zeki cins ama birşey unutuyorsun ben bence diyerek hep basladım cümlelere ayrıca bence ladrador evde beslenmez zaten köpek rahat edemez köpegi dörtduvar arasına sıkıstırmamalıyız diye düşünüyorum neyse ayrıca ben çocukları degilll sana bilgisiz diyorum çünki beslemedin bir cins hakkında önyargılı konusuyorsunuz haksızlık ediyorsunuz ve takmıısınız bir havalanma kelimesine gidiyorsunuz D güldürmeyin beni lütfen vee BEAGLE.BEAGLE.BEAGLE ......

Bu konu en son " 07-01-11 " tarihinde saat 19:25 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-11, 19:33   #33

cavalier king üyesinin avatarı

cavalier king Çevrimdışı

je lough benm yakın arkadasımdır ve o nederse dogrudur diyebilrim ve bence cavalier kingden sonra en tatlı cins beagle diye düşünüyorum ayrıca golden çok sırmasık bir cins napicaksın öyle bir cins ve çooooooook tüy derid aman allahım dersein yani benim parisim bile o kadar tüy dökmüüyor ki ne kadar tüylü oldugunu görürüsün parisimin ayrıca yumak ve sevimli.pet ne kadar düşüncesizsiniz neden derseniz volkankonak03 evde çocuk var diyor ve sz gidip en çok tüy döken cinsi yazıyorsunuz bu bencillik degilde nedir ve bence beagle almalısın ve çiftlikten al max'e katılıyorum bu konuda volkankonak03 zaten beagle secmissin hayırlı olsun en dogru kararı vermsiin çok sevindim ...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-11, 19:37   #34

Strasbourg
je lough Çevrimdışı

ilk önce tşk edrim ve katılıyorum sana tamamen ve çiftlikten al yada sahibinden al derim pet shopların durumu belli arkadasım ve 3 aylık uygundur diyebilirim ve beagle sectin galiba herkez yle yazmıs hayırlı olsun çooook sevindim ve sorucagın soru olursa sorabilirisin volkankonak03 ayrıca max'te bilgili galiba bu konuda 4 tane beagle beslemis neyse herkese iyi akşamlar arkadasşlar

Bu konu en son " 07-01-11 " tarihinde saat 19:40 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-11, 21:00   #35

sevimli.pet üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
sevimli.pet Çevrimdışı

XxX.mAx.XxX tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
volkankonak03 bence çiftlikten alın deri ayrıca je lough lütfen sunlarla (sevimli.pet-yumak) birşey bildikleri yok konusuyorlar iste beaglelar ulurr ama bir sebebi vardır ben 4 tane besledim birkere bile ulumadılar sen simdi yazanı mı inanırsın yoksa canlıya neyse sen besledinmi bende golden besledim ve hiçte öyle güzel bir cins degil bir çok sırmasık ve egitimide çok zor ben köpeklerime eve geldikleri gün egitim verdim hepsine aynı anda verdim ve sadce 4 saatimi aldı ama golden 1 ayımı aldı ve AŞIRI TÜY DÖKÜYOR neyse sen kararını vermissin beagle secmisin galiba en dogrusunu yapmıssın dünaynın en güzel köpegi BEAGLE'dır sen kimseyi takma özelliklede bos bos konusanları bende biliyorum köpekleri ve sana bilerek BEAGLE diyorumm neysee çiftlikten al derim neden derseniz anne altından olur ve babası ile annesinide görebilme imkanın olur kardeş
sen haddini aşma bişey bildiği olmayan sensin saygısızda sensin beni küfürler ettirmeye zorlama bişey bilip bilmediğimize kendi kendine karar veremzsin tamammı?üstelik golden en itaatkar köpek ben su anda bakıyom şimdi bilmeyipte konuşan kim acaba
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-11, 21:31   #36

sevimli.pet üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
sevimli.pet Çevrimdışı

cavalier king tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
je lough benm yakın arkadasımdır ve o nederse dogrudur diyebilrim ve bence cavalier kingden sonra en tatlı cins beagle diye düşünüyorum ayrıca golden çok sırmasık bir cins napicaksın öyle bir cins ve çooooooook tüy derid aman allahım dersein yani benim parisim bile o kadar tüy dökmüüyor ki ne kadar tüylü oldugunu görürüsün parisimin ayrıca yumak ve sevimli.pet ne kadar düşüncesizsiniz neden derseniz volkankonak03 evde çocuk var diyor ve sz gidip en çok tüy döken cinsi yazıyorsunuz bu bencillik degilde nedir ve bence beagle almalısın ve çiftlikten al max'e katılıyorum bu konuda volkankonak03 zaten beagle secmissin hayırlı olsun en dogru kararı vermsiin çok sevindim ...
ben senin köpeğinin sahte olmadığını yazdım düşündüm senin bana yazdığına bak şunu unutmayın:HER KONUDA YETİŞKİNLER HAKLI DEĞİLL!!!!!!!!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-11, 21:40   #37

London
mansion Çevrimdışı

Bu durumda herkez birbirinden özür dilemeli.Mesela XxX.mAx.XxX yumak ve sevimli.pet'e 'birşey bildikleri yok konusuyorlar iste''demişsin ve özür dilemelisin.Diğer herkez böyle mesajları için özür dilemeli.Ve söyleyeyim yumak'la sevimli.pet'in yazdığı bazı mesajlar doğrudur.Herkez özür dilesin birbirinden ve barışın
Özellikle yetişkinler küçüklere bilgisiz gibi kelimelerle hakaret ettiği için dilemeliler.Herkezin verdiği bilgi doğru olmayabilir.Bunu söylemenin anlamı yoktur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-11, 22:56   #38

Strasbourg
je lough Çevrimdışı

kimse kimseden özür dilemek zorunda degil he öyle birşey varsa küçükler özürdilesein ayrıca o kadar sözün içinden sadece max'in yazdıgına mı takıldan neyse son verelim zaten karar arkadasa ait eminim dogru cins yani BEAGLE sececektir nede olsa en dogru kara o .....ve kimse burada yetişkinler haklı demiyor sadece bizler daha çok şeyler gördügümüz için sizlerden daha çok bilgiye sahibiz siz simdi aklınıza gelen cinsi yazıyorsunuz yanlış olsun yada olmasın ama arkadasın istedig lab yada golden degil yada beagle degildir belki biz ona yardım ediyoruz bu yazrdım arasına hır çıkmış olabilir neyse son verelim zaten bitsin kararı arkadaşa bırakalım o neyi ssecerse sonucta beagle da alsa goldenda alsa bir köpek alıyor bizim buna sevinmemiz lazım sonucta bu koca dünyada bir yaru daha yuvalanıyor bu golden olur beagle olur labrador olur ne farkederki dimi eger bana katılıyorsanız herkes için geçerli lütfen daha kimseyi kırıcak şeyler yazmayalım sadece birbirimizi kırmadan arkadaşa yardım edelim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-11, 23:01   #39

İstanbul (Avrupa Yakası)
XxX.mAx.XxX Çevrimdışı

katılıyorum ve yazılanların hepsini unutuyorum ama en ufak bir laf duyarsam parlayım herkesin haberi olsun neyse evet haklısın sonucta bir küçük yavru yuva buluyor ve eminim iyi bakılacaktır cinsin ne önemi var dimi sonucta sokaktanda alsa onun köpegi onun arkadası onun kankası ve onun rüyası bıraklaım istedigi secimi yapsın hır çıkmadan arkadaşa yardım edelim diyorum ben =)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-11, 23:04   #40

İstanbul (Avrupa Yakası)
XxX.mAx.XxX Çevrimdışı

ve bunları mansion sen yazdıgın için degil sadece bu kavganın arkadasa yararı olmicagı için kesiyorum haberin olsun dedim ayrıca sırf küçükler dye her zasman onların istediklerini yapayız dimi bizde küçük olduk bazı seyleri biliyoruzz biede saygı duyulması lazım ve bize saygı duyulmayan bir ortam varsa ben küçük yada büyük diye ayırt etmem buda benim huyum neyseee ...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-01-11, 11:14   #41

London
mansion Çevrimdışı

XxX.mAx.XxX tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ve bunları mansion sen yazdıgın için degil sadece bu kavganın arkadasa yararı olmicagı için kesiyorum haberin olsun dedim ayrıca sırf küçükler dye her zasman onların istediklerini yapayız dimi bizde küçük olduk bazı seyleri biliyoruzz biede saygı duyulması lazım ve bize saygı duyulmayan bir ortam varsa ben küçük yada büyük diye ayırt etmem buda benim huyum neyseee ...
Küçüklerin istediklerini yapmayla ilgisi yok,onlar sizden küçük ve daha çabuk tepkilenip yanlış yazıyorlar.Sizde yanlışı söylüyorsunuz.Anlamsız bir kavga oluyor.Üstelik biz sizede tabii ki saygı duyuyoruz.Ben kimsenin görüşünün yanlış olduğunu,kimsenin görüşü hakkında saçma sapan şeyler,o kişinin bilgisiz olduğunu vb. söylemem.Herkez herkezin görüşüne saygı duymalı.Yoksa gereksiz kavgalar olur.Yanlış anlamayın diye söyledim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-01-11, 11:20   #42

London
mansion Çevrimdışı

je lough tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kimse kimseden özür dilemek zorunda degil he öyle birşey varsa küçükler özürdilesein ayrıca o kadar sözün içinden sadece max'in yazdıgına mı takıldan neyse son verelim zaten karar arkadasa ait eminim dogru cins yani BEAGLE sececektir nede olsa en dogru kara o .....ve kimse burada yetişkinler haklı demiyor sadece bizler daha çok şeyler gördügümüz için sizlerden daha çok bilgiye sahibiz siz simdi aklınıza gelen cinsi yazıyorsunuz yanlış olsun yada olmasın ama arkadasın istedig lab yada golden degil yada beagle degildir belki biz ona yardım ediyoruz bu yazrdım arasına hır çıkmış olabilir neyse son verelim zaten bitsin kararı arkadaşa bırakalım o neyi ssecerse sonucta beagle da alsa goldenda alsa bir köpek alıyor bizim buna sevinmemiz lazım sonucta bu koca dünyada bir yaru daha yuvalanıyor bu golden olur beagle olur labrador olur ne farkederki dimi eger bana katılıyorsanız herkes için geçerli lütfen daha kimseyi kırıcak şeyler yazmayalım sadece birbirimizi kırmadan arkadaşa yardım edelim
Ve halada sürdürüyorsun.Hala en doğru cin beagle diyorsun.Sonra herkez yanlış diyorsun gibi sözcükler kullanıp kargaşa başlatacak.Bence beagle seçsin diyebilirdin.Buda çokbilmişlik gibi oluyor.Yani arkadaşa uygun ırk belki bilmiyoruzda border collie olabilir.Ama bilmeden konuşup,arkadaşa hep beraber yanlış ırkı söylüyoruz.Olmaz ki.Ve bence yardım etmekle kalmayıp,barışalım.İki düşman takıp,birkişiye birlikte yardım ediyor.Mantığımı var?Barışın da öyle yardım edin ve kavga için yazılan mesajları herkez silsin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-01-11, 21:03   #43

ilkayyy17 üyesinin avatarı

Çanakkale
ilkayyy17 Çevrimdışı

Merhaba "volkankonak3" .Benim fikrime göre evde köpek besleyeceğiniz için ve ayrıca evde küçük çocuğunuz olduğu için tüy dökmeyen bir cins tercih etmeniz gerekir. Ayrıca evde beslenecek olan köpeğin ebat olarak büyük olması, hem köpek için hem de sizin için rahatsız edici olabilir. Çünkü köpeklerin oyun oynarken veya etrafı kemirirken vereceği zararın da ebatıyla orantılı olduğu yadsınamaz. Bu nedenle bence golden tüy dökmesi ve boyutuyla size uygun bir köpek değildir. Labrador da ebat olarak büyük sınıfta bir köpek bunu da tavsiye etmem.Benim kişisel görüşümü dinlerseniz beagle, fransız buldog ve pug ırkları arasında seçimi siz yapın. Hepsi sizin istediğiniz kriterlere uygun cinsler. Bir de önceki yorumlarda ırklar hakkında bir sürü olumsuz şeyler söylemiş. Şu unutulmamalıdır ki kötü köpek yoktur kötü sahip vardır. Siz nasıl yetiştiriseniz köpeğiniz de öyle olur. Son olarak da köpeğinizi çiftlikten almanız en sağlıklı çözüm. Pet shoplara güvenmeyin derim. Umarım seçim yapmanıza yardımım dokunur. İyi akşamlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-11, 00:16   #44

brüksel
volkankonak03 Çevrimdışı

aslında ben daha çok ing.buldog isityrum ama salyalı oldugun için biraz düşünceliyim. ama pug biraz ing buldog andırıyo aslında tip olarak. beçikada çiftlik daha önce gözüme hiç çarmadı. ama barınaklar falan var araştırıyorum belçika yada çevre ülkereri araştırıyorum çiftlik konusunda. bulamazsamda sanırım pet sohp lardan alacam artık. daha çok 6-7 aylık almayı düşünüyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-11, 00:29   #45

İstanbul (Avrupa Yakası)
XxX.mAx.XxX Çevrimdışı

hmm pug'larda çok güzel cinsler ve igniliz bulldoglar evet salyalı oluyor ama bir o kadarda tatlılar diyebilirimm ayrıca sanırım burusuk cinsleri seviyorsunuz boston terrier'e nedersiniz çok güzelli bütün cinsler gibi ama ögrenme yetenekleri bulldoglara göre daha iyi besledigim için söylüyorummm
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları