Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpekler

Cevap Yaz
Eski 25-08-12, 22:19   #76

Ankara
Yakumusho Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Liderliği alma yöntemleri

Dog training explained - YouTube

Bu adamın videolarından yardım alabilirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-08-12, 23:40   #77

Vişne999 üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Vişne999 Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1

Yakumusho tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dog training explained - YouTube

Bu adamın videolarından yardım alabilirsiniz.
Keşke Türkçe altyazısı olsaymış
İngilizcem pek iyi değilde
Yinede bir göz atacağım , ilginiz için teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-08-12, 09:09   #78

Vişne999 Çevrimdışı

Cookie ile bir çok sorunumuzun çözüldüğü gibi bir çok sorunumuz gelişti.
Tabii bu kadarı bile bir buçuk - iki ayımı aldı.

1 - Artık '' ye '' ve '' iç '' komutlarını biliyor.
Ben demeden yemeğini yemiyor ve ben yanındaysam ben demeden suyunu içmiyor.

2 - Çiftleşme hareketi artık çok sık. Bu büyük bir sorun oluşturuyor.

3 - Hala nesneleri kaçırıyor. Ama ben almaya çalışınca (Dışarıdakilere arada sırada hırlar.) hırlamıyor.

4 - Ödülle tarıyoruz. Eskisi kadar huzursuzluk çıkarmıyor.

5 - Artık severken başını eğiyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-08-12, 09:51   #79

mustafam üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
mustafam Çevrimdışı

merhaba arkadaşlar köpeğinize kurallar koymaz sanız evde köpek kendi kurallarını koyar köpek şunu asla düşünmez kötü davranırsam rahatsız edici davranışlar sergilersem sahiplerim beni evden dışarı atabilir diye asla düşünmez o anı yaşar bunla birlikte evi tamamen eve gecirir artık evde patron benim lider benim rolüne bürünür .buda sonuç olarak ev halkına hayatı zehir eder sonuç olarak sokaklara atılır barınaklar ve sokaklar cins köpeklerle dolar taşar internet üzerinden bir birinize bilinçsiz olarak yazılar yazıp kendinizi yanıltmayın bir arkadaşınızın yazdıgı cevap yazısı sorunuza asla cevap değildir o kendi köpeği için sonuçtur her köpeğin karekteri farklı oldugu gibi eğitimide farklıdır eğitimciler köpeklerin karekterine göre tasmasını ses tonunu mutlaka değiştirirler size yazacagım cevaplarda ortamala cevaplardır sizin köpeğiniz için gecerli olacaktır diyemiyorum ama faydası olabilir kesin çözüm evinizi ziyaret edecek eğitmenle kesin çözüme ulaşırsınız köpeğin karekterini gözlem yapmadan kesin hedefe ulaşamazsınız buda eğitmenin işidir. bu şuna benzer 10 tane hasta insan var hepsinin gözü agrıyor doktora gidiyorlar sadece 3 kişinin kullandıgı ilaç bir birine uyuyor digerlerinin ilaçları farklı oluyor olaylar buna benzer KÖPEĞİMİZE KARŞI KURALLARIMIZ ŞÖYLE OLMALI: evden çıkarken ve eve girerken kapıdan önce insan girmeli ve çıkmalı arkadan köpek devam edecek yemek yerken önce insan yemeli yemek yerkende köpeğe göstere göstere yiyin ama asla yemeginize yaklaştırmayın gerekirse tasmasından bir yere baglayın sizi izlesin köpeğinizi asla yatagınızda yatırmayın kendi oturdugunuz cekyat ve koltuk gibi yerlere çıkartmayın anında aşagı indirin siz köpeğinizi sevmek istediğinizde yere halı üstüne köpeğin seviyesine oturup onu sevebilirsiniz ama sevmeden öncede bir top atın getirsin ödül olarak sevin bedava asla sevgi yok yada siz yemek yerken sizi rahatsız etmediği için beklediğinden dolayı hemen yemekten sonra sevin ve yemegini verin asla iki yemek arasında bir tek mama tanesi bile vermeyin oruç tutar gibi alışacaktır zaten dogal hayatta her an yemek bulamıyorlar günlerce sokaklarda yemek aramak için dolaşır ve spor yapmış olurlar bundan dolayı sokak köpekleri daha sağlıklıdır evde yaşayan köpeklere göre. köpek eğitim uzmanı Gsm: 0536 785 07 43 Kopeknet.Com - Köpeknet - Köpek tasmalı ve tasmasız eğitim altı aylık iken başlar dileyene kendi mekanında eğitim yapma imkanı verilir Kopeknet.Com - Köpeknet - Köpek

Bu konu en son " 30-08-12 " tarihinde saat 09:57 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-08-12, 18:49   #80

kopeksever.5 üyesinin avatarı

kopeksever.5 Çevrimdışı

Vişne999 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Cookie ile bir çok sorunumuzun çözüldüğü gibi bir çok sorunumuz gelişti.
Tabii bu kadarı bile bir buçuk - iki ayımı aldı.

1 - Artık '' ye '' ve '' iç '' komutlarını biliyor.
Ben demeden yemeğini yemiyor ve ben yanındaysam ben demeden suyunu içmiyor.

2 - Çiftleşme hareketi artık çok sık. Bu büyük bir sorun oluşturuyor.

3 - Hala nesneleri kaçırıyor. Ama ben almaya çalışınca (Dışarıdakilere arada sırada hırlar.) hırlamıyor.

4 - Ödülle tarıyoruz. Eskisi kadar huzursuzluk çıkarmıyor.

5 - Artık severken başını eğiyor
Su ye ici ben daha dediginiz gibi denemedim sakin bir gunu bekliyorum geziden sonra mesela insallah olur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-09-12, 11:02   #81

emelfatihalfa üyesinin avatarı

emelfatihalfa Çevrimdışı

bnm oğlum canavar olduuu hiçç evde at koşturuyoruz ne söz dnlio ne gelio valla .D güldüğüme bakmayın çok yordu bni evde hiç olmuooo wc gezme vs için artık öldüm 45 kiloyum oğlum 10 kilo merdvnlerden inemio 5 ktlı bna asansörde yok anltamam indir çıkar pertim yaaaaaa ((( ahhh ahh iş güç hayvan çoştuuu hiç ilglenmiorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-09-12, 11:04   #82

emelfatihalfa üyesinin avatarı

emelfatihalfa Çevrimdışı

hem vişne999 boşver ver üzülme dedim de verlmio ya evlat gbi arkmdan pati sesleri fln onca yaramazlğna rağmen saldırmasına rağmen milletten şikyt gelmesne rağmen hala direniyorummmmm oğlumu hiç bi şklde vermemm
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-09-12, 08:32   #83

Ankara
Yakumusho Çevrimdışı

emelfatihalfa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bnm oğlum canavar olduuu hiçç evde at koşturuyoruz ne söz dnlio ne gelio valla .D güldüğüme bakmayın çok yordu bni evde hiç olmuooo wc gezme vs için artık öldüm 45 kiloyum oğlum 10 kilo merdvnlerden inemio 5 ktlı bna asansörde yok anltamam indir çıkar pertim yaaaaaa ((( ahhh ahh iş güç hayvan çoştuuu hiç ilglenmiorum

Merdivenlere yemek koyup onu almasını bekleyin. Ama tabi teşvikte edin aşağı inmesi için. Mama verirken de az az vermeyin. Bolca verin ve sevin. Çooook sevdiği bir oyuncak varsa onu da kullanabilirsiniz. Öğrensin merdiven çıkmayı.Ayrıca tek tek merdivenlere koyun. Aşağı atmayın yani mamayı

O kocaman köpek taşınır mı yahu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-12, 14:47   #84

kopeksever.5 Çevrimdışı

Cookie duzeldi mi tatil geldiginizddaha kotu oldugunu soylemistiniz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-12, 14:51   #85

Ankara
Yakumusho Çevrimdışı

Tatilde bıraktılar diye afra tafra yapıyordur. Hatta küsmüş bile olabilir. Normaldir. Düzelir çok kısa zamanda
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-12, 14:53   #86

kopeksever.5 Çevrimdışı

Kndisi bana akrabasi liderlik konusunda dikkat etmemis dedi isirmasi daha kotuymus ama belki afra tafra da olabilir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-12, 22:44   #87

Vişne999 Çevrimdışı

Evet daha kötü gerçekten şuan
Ama ne olursa olsun düzelteceğim Cookie'yi ))

Artık boyun tasmasıyla gezdiriyoruz bu arada
Alışır sanıyorum bir iki haftada )

Ama çok şımarmış çok Bakalım düzeltebilecek miyiz ?
Resimlerini çekeceğim en kısa zamanda Turunculaşmış biraz
Yeni tüyleri çıkıyor galiba yavaş yavaş

Şuanki en büyük sorunumuz şu : Tasmayı taktıktan sonra ısırıp çekiştiriyor . Karşı koyarsam üstüme atlıyor tasmayı alıp daha da çok çekiştiriyor
Hırlaması felan hala var tabii . Ama bu çok daha büyük bir sorun sanıyorum
Ayrıca hala üzerime atlayıp çiftleşme hareketi yapıyor

Birde Cookie'ye bir yer yapmayı düşünüyoruz. Kulübeside orada olacak.
Oranın etrafını çitlerle çevireceğiz . Biz yokken orada kalacak .
Belki biraz daha düzeltebiliriz böylece Tuvalet eğitimi içinde uygun olur galiba hem orada kalması .

Çok sorunumuz var çok Cookie'nin dişleri döküldü ama hala böyle .
Beşinci ayına girdi galiba
Umarım düzeltebiliriz .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-12, 23:26   #88

Ankara
Yakumusho Çevrimdışı

Bahçede kalması ona daha çok özgürlük vermek demek. Bunu yapmayın. Üstünlüğü kurun. Ondan sonra yaparsınız. Benim düşüncem bu şekilde. Zaten kış geliyor. O soğukta dışarıda donar. Evde beslersiniz diye düşünüyorum.

Neyse tasmaya geleyim. Boyun tasmasına alışır. Uzun sürmez. Bunu daha önce de söylemiştim. Tasmayı çekiştirmeye başladığında çekip uyarın. Bunu yapıyorsunuzdur zaten. Ama tam ısırmaya çalıştığında tasmasından tutup yukarı doğru çekin tasmayı. Gerekiyorsa hafifçe ayaklarının üstüne kaldırın. Bunu yapmaması gerektiğini anlayacak.

Şu an da evde liderlik bayrağını çoktan çekmiş görünüyor. Daha fazla direnmeden yardım alsanız ya. Neden inat ediyorsunuz ki
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-09-12, 02:59   #89

KaanCivrizoglu üyesinin avatarı

Beylikdüzü
KaanCivrizoglu Çevrimdışı

Bahçede kalması ona daha çok özgürlük vermek demek. Bunu yapmayın. Üstünlüğü kurun. Ondan sonra yaparsınız. Benim düşüncem bu şekilde. Zaten kış geliyor. O soğukta dışarıda donar. Evde beslersiniz diye düşünüyorum.

Neyse tasmaya geleyim. Boyun tasmasına alışır. Uzun sürmez. Bunu daha önce de söylemiştim. Tasmayı çekiştirmeye başladığında çekip uyarın. Bunu yapıyorsunuzdur zaten. Ama tam ısırmaya çalıştığında tasmasından tutup yukarı doğru çekin tasmayı. Gerekiyorsa hafifçe ayaklarının üstüne kaldırın. Bunu yapmaması gerektiğini anlayacak.

Şu an da evde liderlik bayrağını çoktan çekmiş görünüyor. Daha fazla direnmeden yardım alsanız ya. Neden inat ediyorsunuz ki
Diğer yorumları okumadım aslında; ama şu "Ama tam ısırmaya çalıştığında tasmasından tutup yukarı doğru çekin tasmayı." kısım dikkatimi çekti. Sanırım tasmasının çıkmasını isteyen küçük bir dostumuz var burda. Tasmayı yukarı çekmek yerine cezalandırmak daha mantıklı geldi bana bu konuda. Önce "Hayır!" ile şansınızı deneyin. Eğer küçük dostumuz inada devam ederse onu zamanlamayı iyi ayarlayıp yakındaki ilk ağaç, direk vb. bir yere bağlayıp yavaş yavaş uzaklaşın. Tabii arayı fazla açmayın. Eğer zamanlamanız doğru olursa birkaç seferde bu alışkanlıktan vazgeçecektir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-09-12, 09:03   #90

Vişne999 Çevrimdışı

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için öncelikle

Evimiz bahçeden biraz daha büyük . Kontrol edemem diyede çok korkuyorum
Biz biraz dağınık bir aileyiz . Kablalor felanda ulaşabileceği yerlerde .
Boş odalardan birinde kalsın diyeceğim ama onlar benim odamdan biraz uzak

Boyun tasmasına alıştı sayılır Belkide ben alıştım
Ama hala atlaması var dediğinizi uygulayayım ,
Birde ısırmaya çalıştığında çekemeyebilirim çünkü tasmasının en yakın kısmı neredeyse aniden ısırıyor
Isırdıktan sonra bir yandan hırlıyor bir yandan çekiyor .

Eğitmenden yardım almamamın sebebi hepimize farklı davranıyor

Aile üyelerimden birine hiç şımarıklık yapmaz mesela .
Bana çok yapar ama yemeğini yemek için onay da alır . Öyle garip durumlarımız var O.o

Ama eğitmen çağırmayıda düşünmüyor değilim .
Eğitmen eğitince sadece eğitmeni lider kabul etme gibi bir durumu olmaz mı ?
Biraz daha düşünebilirim o zaman .

Çok teşekkürler

KaanCivrizoglu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Diğer yorumları okumadım aslında; ama şu "Ama tam ısırmaya çalıştığında tasmasından tutup yukarı doğru çekin tasmayı." kısım dikkatimi çekti. Sanırım tasmasının çıkmasını isteyen küçük bir dostumuz var burda. Tasmayı yukarı çekmek yerine cezalandırmak daha mantıklı geldi bana bu konuda. Önce "Hayır!" ile şansınızı deneyin. Eğer küçük dostumuz inada devam ederse onu zamanlamayı iyi ayarlayıp yakındaki ilk ağaç, direk vb. bir yere bağlayıp yavaş yavaş uzaklaşın. Tabii arayı fazla açmayın. Eğer zamanlamanız doğru olursa birkaç seferde bu alışkanlıktan vazgeçecektir.

Evet onunla ilgilide bir sorunumuz var '' Hayır '' yada ''Şşşt!'' hiç işe yaramıyor maalesef ki
Bağlamayı deniyordum ama sakinleşmiyor çıkarınca yine devam ediyor
Deneyeceğim yinede
Çok teşekkür ederim
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları