Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpekler

Cevap Yaz
Eski 16-06-15, 16:10   #31

adamblade Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: köpek almak istiyorum alamıyorm lütfen bi girin içeri

Cjxx tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evet aslında onu bende düşündüm,çoğu kedinin yanına bile yaklaşamıyorsunuz.Üstelik sokaktakiler Dediğin gibi pireli,hasta vs olabiliyor.Barınağa gidebilir misin bilmiyorum ama gidersen bir kedi bulduysam kesinlikle bak piresi hastalığı Olmasın zaten tüylerine iyi bakarsan anlaşılır,kedinin halinden de anlarsın nasıl bir durumda OLDUĞUNU.Kötü durumdaki bir yavruyu kurtar derim de şimdi ailen kabul etmez.İyi gözüken,çok hırpalanmamış,korkak olmayan sevecen ve sevimli Birşey al.Ailen pireli vs görürse uğraşmak istemez,bırak onu hastalık bulaşır der.O Yüzden sen iyi durumdaki birini seç.Artık hangisi daha cana yakın ve tatlı gelirse...
tamam da biz zonguldak devrek de oturuyoruz.barınak 1 tane var oradada sadece köpek var ne yapacağım yyaaa uf kafayaı yiyeceğim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-06-15, 18:04   #32

Antalya
Cjxx Çevrimdışı

Köpeğe kesinlikle izin vermiyorlar mı?Köpeklere kimse saldırmaz ama diğerleri onu dövüyor felan olabilir.Sen yine bir şansını dene,ama küçük Tür bir köpek seç.Eğer türü çok büyükse sorun çıkarabilir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-06-15, 16:40   #33

adamblade Çevrimdışı

Köpeğe kesinlikle izin vermiyorlar mı?Köpeklere kimse saldırmaz ama diğerleri onu dövüyor felan olabilir.Sen yine bir şansını dene,ama küçük Tür bir köpek seç.Eğer türü çok büyükse sorun çıkarabilir.
ANNMİN en iyi arkadaşı ile plan kurduk o yarın yani preşembe günü annemi aricak kedileri en güzrl yanlarını felan onur istiyomuş felan dicek.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-06-15, 16:57   #34

Antalya
Cjxx Çevrimdışı

Iyi olur,annenin arkadaşına söyle.Eğer bir kedi bulabilirse onu getirsin.Çok tatlı,çok uslu harika bir kedi felan desin.Bahçede besleyin felan desin.Sonra eğer annen ısınırsa eve alırsın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-06-15, 17:51   #35

adamblade Çevrimdışı

Iyi olur,annenin arkadaşına söyle.Eğer bir kedi bulabilirse onu getirsin.Çok tatlı,çok uslu harika bir kedi felan desin.Bahçede besleyin felan desin.Sonra eğer annen ısınırsa eve alırsın
saol. yarın da söyleeceğim sonra o arar ozaman ikna olur hrhalde
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-06-15, 18:27   #36

lulajale Çevrimdışı

Öncelikle köpek alabilirsen,kesinlikle artık barınaktan alma.Düzgün bir petshoptan al kimse pireli,hasta veya hiçbir eğitime girmemiş bir köpek istemez.Kedi bakmak da türüne göre değişir,bazı kediler fazladan Bakım ve ilgi gerektirir.Sen bir kedi Türlerine bak,bir karar ver.Sonra ev şartlarını anlat.Ben sana ulaşırım Eğer söylediğim şeyleri yapabileceksen ailene avantajlarını vb anlatır ve alırsın.(Ne kadar uslu işte bakımı kolay felan)Ama eğer uygun değilse ben sana bir Tür önerebilirim.
Hayatımda hiç köpek beslemedim o yüzden birşey diyemicem ama nasıl petshopu önerirsiniz özel tür olması şartmı petshoptaki şartları bilmiyormusunuz? forumda petshopa karşı pek çok yorum var lütfen kimse petshoptan almasın lütfen..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-06-15, 20:06   #37

Antalya
Cjxx Çevrimdışı

Biliyorum,barınaktaki bir yavruyu kurtarmak çok güzel Birşey ama sonuç olarak barınaktakilerşn çoğu sokaktan gelmiş (benim kedimde sokaktan geldi) ve eğer hastalığı,piresi vs olursa burda ailesini ikna etmeye çalışıyoruz.Özel tür olacak diye Birşey yok.Bunlar çanta,ayakkabı değil markasına,türüne bakalım.Köpek köpektir türü ne olursa olsun,eşittir.Ama demek istediğim eğer ailesi kötü durumdaki ve hasta bir yavru getirirse "Dokunma pistir,hastadır bırak" diyebilir,onu veterinere bile götürmeyebilirler.Düzgün mamalar almayabilirler.Barınaktaki hayvanlar terk edilmiş,sokaktan kafese tıkılmış,sevgiyle yaklaşılmamış,çoğu arkadaşları uyutulmuş,sağlığı yerinde değil,kötü mamalar verilmiş ve çoğunlukla aç olurlar.Bu durumdaki bir hayvanı kurtarmak harika bir şey ama ailesi soğuk,korkak,hastalıklı,tüylerinde pireler dolanan bir hayvanı istemezler.Onlar yardım edip kurtarmak istemeyebilirler.Zaten barınaktan aldığı 3 köpekte sorunlar yaşamış.Hasta ve pireli olduğu için geri vermişler.Tekrar bu durumu mu yaşamasını istiyorsunuz?Hayvan tam içinde sevgi olan bir yuvaya gelmişken tekrar kafese.Duyguları incilecek,bir onun durumunu düşünsenize.Ama iyi bakılmış,çoğunlukla hırpalanmamış ve onlara çabuk alışan,güvenen,temiz ve tatlı bir kediciği görünce yumuşayacaklar.İstemiyorlar birde hasta bir kediyle mi uğraşacaklar?Üstelik yakınlarında sadece köpek barınağı varmış ve son Yorumları okursanız arkadaş kedi istemeye karar vermiş.Ben bunları düşünerek petshoptan iyi görünen bir yavru alın diyorum.Yoksa bende isterim ki gidip ordaki zavallı bir yavruyu kurtarsın,sağlıklı baksın,güzel mamalar yedirsin,sevgiyle yaklaşılsın Ben de biliyorum barınaktaki zavallı minikleri.Ama tekrar oraya dönmesini de istemiyorum.İnsanlar Görünüşe çok Önem veriyorlar ve temiz,sevecen bir yavruyu hiç değilse bahçelerine alırlar,severler.Sonra zaten sağlıklı,problem yok eve de sokarlar.Pis bir kediye (kedilere asla hakaret etmek istemiyorum,özür dilerim) dokunmak bile istemeyebilirler.

Bu konu en son " 17-06-15 " tarihinde saat 20:11 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-06-15, 20:09   #38

adamblade Çevrimdışı

Biliyorum,barınaktaki bir yavruyu kurtarmak çok güzel Birşey ama sonuç olarak barınaktakilerşn çoğu sokaktan gelmiş (benim kedimde sokaktan geldi) ve eğer hastalığı,piresi vs olursa burda ailesini ikna etmeye çalışıyoruz.Özel tür olacak diye Birşey yok.Bunlar çanta,ayakkabı değil markasına,türüne bakalım.Köpek köpektir türü ne olursa olsun,eşittir.Ama demek istediğim eğer ailesi kötü durumdaki ve hasta bir yavru getirirse "Dokunma pistir,hastadır bırak" diyebilir,onu veterinere bile götürmeyebilirler.Düzgün mamalar almayabilirler.Barınaktaki hayvanlar terk edilmiş,sokaktan kafese tıkılmış,sevgiyle yaklaşılmamış,çoğu arkadaşları uyutulmuş,sağlığı yerinde değil,kötü mamalar verilmiş ve çoğunlukla aç olurlar.Bu durumdaki bir hayvanı kurtarmak harika bir şey ama ailesi soğuk,korkak,hastalıklı,tüylerinde pireler dolanan bir hayvanı istemezler.Onlar yardım edip kurtarmak istemeyebilirler.Zaten barınaktan aldığı 3 köpekte sorunlar yaşamış.Hasta ve pireli olduğu için geri vermişler.Tekrar bu durumu mu yaşamasını istiyorsunuz?Hayvan tam içinde sevgi olan bir yuvaya gelmişken tekrar kafese.Duyguları incilecek,bir onun durumunu düşünsenize.Ama iyi bakılmış,çoğunlukla hırpalanmamış ve onlara çabuk alışan,güvenen,temiz ve tatlı bir kediciği görünce yumuşatacaklar.İstemiyorlar birde hasta bir kendiyle mi uğraşacaklar?Üstelik yakınlarında sadece köpek barınağı varmış ve son Yorumları okursanız arkadaş kedi istemeye karar vermiş.Ben bunları düşünerek petshoptan iyi görünen bir yavru alın diyorum.Yoksa bende isterim ki gidip ordaki zavallı bir yavruyu kurtarsın,sağlıklı baksın,güzel mamalar yedirsin,sevgiyle yaklaşılsın
bbamla anneme sordum büyüyünce bile almiyacaklarmış.: (
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-06-15, 20:13   #39

Antalya
Cjxx Çevrimdışı

Bunalttın tabi insanları D Yardımcı olmaya çalışıyorum ama bir fikrin var mı?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-06-15, 20:21   #40

lulajale Çevrimdışı

Biliyorum,barınaktaki bir yavruyu kurtarmak çok güzel Birşey ama sonuç olarak barınaktakilerşn çoğu sokaktan gelmiş (benim kedimde sokaktan geldi) ve eğer hastalığı,piresi vs olursa burda ailesini ikna etmeye çalışıyoruz.Özel tür olacak diye Birşey yok.Bunlar çanta,ayakkabı değil markasına,türüne bakalım.Köpek köpektir türü ne olursa olsun,eşittir.Ama demek istediğim eğer ailesi kötü durumdaki ve hasta bir yavru getirirse "Dokunma pistir,hastadır bırak" diyebilir,onu veterinere bile götürmeyebilirler.Düzgün mamalar almayabilirler.Barınaktaki hayvanlar terk edilmiş,sokaktan kafese tıkılmış,sevgiyle yaklaşılmamış,çoğu arkadaşları uyutulmuş,sağlığı yerinde değil,kötü mamalar verilmiş ve çoğunlukla aç olurlar.Bu durumdaki bir hayvanı kurtarmak harika bir şey ama ailesi soğuk,korkak,hastalıklı,tüylerinde pireler dolanan bir hayvanı istemezler.Onlar yardım edip kurtarmak istemeyebilirler.Zaten barınaktan aldığı 3 köpekte sorunlar yaşamış.Hasta ve pireli olduğu için geri vermişler.Tekrar bu durumu mu yaşamasını istiyorsunuz?Hayvan tam içinde sevgi olan bir yuvaya gelmişken tekrar kafese.Duyguları incilecek,bir onun durumunu düşünsenize.Ama iyi bakılmış,çoğunlukla hırpalanmamış ve onlara çabuk alışan,güvenen,temiz ve tatlı bir kediciği görünce yumuşayacaklar.İstemiyorlar birde hasta bir kediyle mi uğraşacaklar?Üstelik yakınlarında sadece köpek barınağı varmış ve son Yorumları okursanız arkadaş kedi istemeye karar vermiş.Ben bunları düşünerek petshoptan iyi görünen bir yavru alın diyorum.Yoksa bende isterim ki gidip ordaki zavallı bir yavruyu kurtarsın,sağlıklı baksın,güzel mamalar yedirsin,sevgiyle yaklaşılsın Ben de biliyorum barınaktaki zavallı minikleri.Ama tekrar oraya dönmesini de istemiyorum.İnsanlar Görünüşe çok Önem veriyorlar ve temiz,sevecen bir yavruyu hiç değilse bahçelerine alırlar,severler.Sonra zaten sağlıklı,problem yok eve de sokarlar.Pis bir kediye (kedilere asla hakaret etmek istemiyorum,özür dilerim) dokunmak bile istemeyebilirler.
Evet petshoptakiler bakımlı temiz vs ama aldığınızda 2 gün dayanamazlar petshop özel tür oldukları için satıyolar yurtsışından daha anne sütünden kesilmemesi gereken zamanda kesiliyorlar ve nefessiz kalıp getiriliyorlar petshoptaki hayvanlarda sağlıklı değiller petshoptan alan tanıdıklarım hemen ölmesi tesadüf olamaz maalesef insanlar görünüşe önem veriyor ama petshoptakilerde sağlıklı değil ve şu konuda katılıyorum eğer geri verecekseniz almayın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-06-15, 16:07   #41

Antalya
Cjxx Çevrimdışı

lulajale tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evet petshoptakiler bakımlı temiz vs ama aldığınızda 2 gün dayanamazlar petshop özel tür oldukları için satıyolar yurtsışından daha anne sütünden kesilmemesi gereken zamanda kesiliyorlar ve nefessiz kalıp getiriliyorlar petshoptaki hayvanlarda sağlıklı değiller petshoptan alan tanıdıklarım hemen ölmesi tesadüf olamaz maalesef insanlar görünüşe önem veriyor ama petshoptakilerde sağlıklı değil ve şu konuda katılıyorum eğer geri verecekseniz almayın
Özel Tür Dediğiniz nedir?Ben petshopta sarman gördüm ve üstelik kedi alacağımız zaman baktığımızda hiç öyle sütten kesilmiş kadar yavrular görmedim.En küçük 2 aylık vardı.Her petshopta yurtdışından uçağın bagajında mı getiriyor sanıyorsunuz?2 kedi bir köpek aldım petshoptan.Kedi 17 yıl Yaşadı ve Bağırsak düğümlenmesinden onu kaybettik.Köpeğim ise 22 yaşında.En iyi arkadaşım BAKIYOR ona.Evlerimiz çok yakın ve zaten her gün görüyorum onu.Arkadaşımı aldığımdan beri çok seviyor ve gayet mutlu.Lütfen her petshopu kötülemeyin.Yakınlarınız hiç mi veterinere götürmedi?Ben aldığım an götürdüm ve sorunu olmadığını söylediler.Mama,tarak vs aldım ve az da yaşamadılar.Yakınlarınız kötü bir petshoptan almış olabilirler.Ama benimkiler en az 17 yıl dayandı.2 gün değil.Bu Türkiye'de elbet iyi bir petshop var.Sağlıklı hayvanlar satan bir petshop.Bu arada Türkiye'de de özel türler var
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-06-15, 17:03   #42

lulajale Çevrimdışı

Özel Tür Dediğiniz nedir?Ben petshopta sarman gördüm ve üstelik kedi alacağımız zaman baktığımızda hiç öyle sütten kesilmiş kadar yavrular görmedim.En küçük 2 aylık vardı.Her petshopta yurtdışından uçağın bagajında mı getiriyor sanıyorsunuz?2 kedi bir köpek aldım petshoptan.Kedi 17 yıl Yaşadı ve Bağırsak düğümlenmesinden onu kaybettik.Köpeğim ise 22 yaşında.En iyi arkadaşım BAKIYOR ona.Evlerimiz çok yakın ve zaten her gün görüyorum onu.Arkadaşımı aldığımdan beri çok seviyor ve gayet mutlu.Lütfen her petshopu kötülemeyin.Yakınlarınız hiç mi veterinere götürmedi?Ben aldığım an götürdüm ve sorunu olmadığını söylediler.Mama,tarak vs aldım ve az da yaşamadılar.Yakınlarınız kötü bir petshoptan almış olabilirler.Ama benimkiler en az 17 yıl dayandı.2 gün değil.Bu Türkiye'de elbet iyi bir petshop var.Sağlıklı hayvanlar satan bir petshop.Bu arada Türkiye'de de özel türler var
Petshop kolay kolay cins olmayan kedi satmaz petshopun amacı budur belki büyüdüklerinde öyle gözükmezler ama öyle olduklarını söyliyim ben profillodan onada ücret ödememiştim sadece aşı parasını vermiştim o 1 ay içinde öldü her petshopta öyle olmayabilir ama hayvanların parayla satılması size doğru geliyorsa hiçbirşey demiyorum.Bende aynı şeyi yapmıştım veterinere götürmüştüm ama ne olursa olsun hayvanların daracık kafeslerde kötü şartlar altında parayla satılmasına karşıyım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-06-15, 18:04   #43

Antalya
Cjxx Çevrimdışı

Petshop kolay kolay cins olmayan kedi satmaz petshopun amacı budur belki büyüdüklerinde öyle gözükmezler ama öyle olduklarını söyliyim ben profillodan onada ücret ödememiştim sadece aşı parasını vermiştim o 1 ay içinde öldü her petshopta öyle olmayabilir ama hayvanların parayla satılması size doğru geliyorsa hiçbirşey demiyorum.Bende aynı şeyi yapmıştım veterinere götürmüştüm ama ne olursa olsun hayvanların daracık kafeslerde kötü şartlar altında parayla satılmasına karşıyım.
Biliyorum,hayvanlar kafeslere tıkılıp satılmamalılar.Ama şuanki durumu düşünür müsünüz?Başka ne yapabiliriz?Belki siz kötü baktınız,bakmasanız bile kötü bir petshoptan almışsınız.Petshoptakiler kafeste diyorsunuz,hiç değilse ailesinin izin verebileceği,barınaktakiler kadar kötü durumda olmasada kafeste yaşayan bir yavruyu kurtaracak.Barınaktan alıp,tam güzel bir yuva bulmuşken oraya tekrar dönmesi ni mi istiyorsunuz.2 köpeği o yüzden geri vermişler.Bende hayvanların köle,oyuncak gibi satılmasına karşıyım ama hiç değilse onlar iyi bakacaklar ve başka seçeneğimiz var mı?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-06-15, 18:14   #44

lulajale Çevrimdışı

Biliyorum,hayvanlar kafeslere tıkılıp satılmamalılar.Ama şuanki durumu düşünür müsünüz?Başka ne yapabiliriz?Belki siz kötü baktınız,bakmasanız bile kötü bir petshoptan almışsınız.Petshoptakiler kafeste diyorsunuz,hiç değilse ailesinin izin verebileceği,barınaktakiler kadar kötü durumda olmasada kafeste yaşayan bir yavruyu kurtaracak.Barınaktan alıp,tam güzel bir yuva bulmuşken oraya tekrar dönmesi ni mi istiyorsunuz.2 köpeği o yüzden geri vermişler.Bende hayvanların köle,oyuncak gibi satılmasına karşıyım ama hiç değilse onlar iyi bakacaklar ve başka seçeneğimiz var mı?
bu yüzdenmi baktığım kediler 14 yıllık yaşadı?profillo bir avmdir avmnin petshopuda kötüyse..eğer geri verecekse almasın diyorum ama petshoptan alırsada birşey farketmez 1 ayda ölürler zaten eğer kimse almassa yada az kişi alırsa petshoplar kapatılır.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-06-15, 19:07   #45

Antalya
Cjxx Çevrimdışı

bu yüzdenmi baktığım kediler 14 yıllık yaşadı?profillo bir avmdir avmnin petshopuda kötüyse..eğer geri verecekse almasın diyorum ama petshoptan alırsada birşey farketmez 1 ayda ölürler zaten eğer kimse almassa yada az kişi alırsa petshoplar kapatılır.
Herkes barınaktakilerle uğraşmak istemeyebilir anladın mı?Herkes hırpalanmış,korkmuş,hasta veya yaralı bir kediyle uğraşmak istemeyebilir.Çünkü onların gerçek hayvan sevgisi yok.Oyuncak yapıyorlar hayvanları.Bu Yüzden petshoplar var.İnsanlar ordan almaya devam edecekler.Az kişi barınaktakilerle kurtaracak.Şuan ne dediğinizi tam anlamadım.Bir avm petshopu (iyi) diyorsunuz birde 1 ay Yaşadı diyorsunuz.Petshoptakiler sağlıksız diyorsunuz ama barınaktakiler daha sağlıklı mı?Siz petshoptan almışsınız,1 ay yaşamış.Avm petshopu,emin misiniz?Petshoplar avm petshopu diye sınıflandırılmaz.Adamın azıcık hayvan sevgisi varsa zaten iyi mamalar kullanır,,hayvanı hasta hasta bırakmaz,şerefi varsa sağlıklı hayvan satar.1 ay sonra ölecek bir hayvan değil.Anladınız mı?Ben böyle bir petshoptan bahsediyorum.Avm petshopu diye iyi olacak değil.Şahsen benim aldıklarım çok sağlıklıydılar ve dediğim gibi 17 yıl yaşadılar.Anlatabilmek için uzun yazılar yazıyorum ama sanırım hala anlamadınız.

Bu konu en son " 18-06-15 " tarihinde saat 19:11 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları