Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpekler

Cevap Yaz
Eski 14-09-13, 00:40   #16

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: İnsafsızlığın Hobi Hali

Tatlı_kopek_DOST tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
O an orda olmayı hepimiz isterdi, ama inşallah Allah'ım şu hayvana yaptıklarının kat kat hesabını soracaktır.. Ne alıp veremedikleri var şu masum köpekler, kedilerle ya. bide kuyruğundan götürüyor şerefsiz, gülüyor. Asmak lazım bunun gibilerini.
Ben kizimin odasina girdim dün bir ara, bakdim kizim agliyor ama hickira hickira agliyor.
Korktum tabi ne oluyor dedim, neden agliyorsun, "anne su videoya baksana" dedi.
Bende izledim ozaman, ne diyecegimi ne yapacagimi, kizimi nasil susturacagimi bilemedim.

Kizima dedim, iste cehennem bunlar icin var, o köpek belki 1 saat belki biraz daha uzun aci cekdi ve öldü. Ama bu insanlar icin öyle kolay olmayacak ölüm. Ve ölümde kurtarmayacak onlari, sonsuza dek cehennem var onlar icin.

Bir daha böyle seyleri izlememesini söyledim, arkadaslari paylasmis diye bakmis ama bir daha sakin bakma dedim.
Insanin yasama sevincini aliyor böyle videolar, insan olduguna böyle zalimlerle böyle sapiklarla ayni havayi soluduguna utaniyorsun...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-09-13, 00:43   #17

Tekirdağ
Tatlı_kopek_DOST Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben kizimin odasina girdim dün bir ara, bakdim kizim agliyor ama hickira hickira agliyor.
Korktum tabi ne oluyor dedim, neden agliyorsun, "anne su videoya baksana" dedi.
Bende izledim ozaman, ne diyecegimi ne yapacagimi, kizimi nasil susturacagimi bilemedim.

Kizima dedim, iste cehennem bunlar icin var, o köpek belki 1 saat belki biraz daha uzun aci cekdi ve öldü. Ama bu insanlar icin öyle kolay olmayacak ölüm. Ve ölümde kurtarmayacak onlari, sonsuza dek cehennem var onlar icin.

Bir daha böyle seyleri izlememesini söyledim, arkadaslari paylasmis diye bakmis ama bir daha sakin bakma dedim.
Insanin yasama sevincini aliyor böyle videolar, insan olduguna böyle zalimlerle böyle sapiklarla ayni havayi soluduguna utaniyorsun...
Bir de şu yanı da var, adam bilerek video çekmiş iyi birşeymiş gibi. Pazar günü köpeğimin doğum ve eve geliş günü, ben ne yapsam diye kafayı yerken bu şerefsizlerin köpeğe böyle davranması zoruma giden taraf. Keşke cennet'de hayvanlar da olabilse de, şu serefsizlerin yanışını izleseler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-09-13, 00:50   #18

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Nihat hatipoglu söylemisdi, tüm hayvanlar cennete giderler.
Köpek köpek ruhuyla yaratilmisdir kedi kedi ruhuyla.
Ve siz cennete gitmisseniz ve eyer isterseniz, bakdiginiz beslediginiz hayvaninizida yaniniza alabileceksiniz demisdi.
Ben bunu duyduguma cok sevindim, benim cok kedim oldu, hepside cennette suan.
Birgün onlarla birlikde olabilirim insallah...
Ve birsey daha rabbim tarafindan dilsiz kullarim diye hitap edilen tüm hayvanlar, öbür dünyada konusabilceklermis.
Iste ozaman diyor hoca, sizden razi ise sevap alirsiniz, sizden sikayetciyse ceza alirsiniz demisdi.
Buda cok güzl birsey bence...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-09-13, 00:53   #19

Tekirdağ

Nihat hatipoglu söylemisdi, tüm hayvanlar cennete giderler.
Köpek köpek ruhuyla yaratilmisdir kedi kedi ruhuyla.
Ve siz cennete gitmisseniz ve eyer isterseniz, bakdiginiz beslediginiz hayvaninizida yaniniza alabileceksiniz demisdi.
Ben bunu duyduguma cok sevindim, benim cok kedim oldu, hepside cennette suan.
Birgün onlarla birlikde olabilirim insallah...
Ve birsey daha rabbim tarafindan dilsiz kullarim diye hitap edilen tüm hayvanlar, öbür dünyada konusabilceklermis.
Iste ozaman diyor hoca, sizden razi ise sevap alirsiniz, sizden sikayetciyse ceza alirsiniz demisdi.
Buda cok güzl birsey bence...
Ben başka yerde duymuştum, ama galiba nihat hatipoğlundan; "Kıyamet gününde Allah onlara toprak olun diyecek ve hepsi toprak olacak." diye.Ruhları yaşayacakmış. Allah cennet'i bize kısmet ederse, köpeğimi de alırım tabiiki. Onunla sonsuz cennette yaşamak, hayal bile edemiyorum

Bu konu en son " 14-09-13 " tarihinde saat 01:01 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-09-13, 11:55   #20

köpekdostu123 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
köpekdostu123 Çevrimdışı

Keşke insanüstü bir güç gelsede bu yaptıklarını mistiyle ödetse ne çok isterdim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-09-13, 15:09   #21

zındık üyesinin avatarı

Manisa
zındık Çevrimdışı

Ağlamamak için kendimi zor tutuyorum.
Hayvanın yere düştüğü andan sonrasına bakın, kalkmayı deneyip geri yatışı ölümden beter.
O köpek kalkıp bir kaç adım daha atabilir, en azından bir kaç dakika başına gelenleri anlamaz fakat iç kanama başladığı zaman yavaş yavaş ölür...
Allah'tan çok fazla şey bekliyoruz sanırım... Kullar birşeyler yapmalı ve belki de Klu Klu Klan gibi çeteler kurulup bu insanların kökünün kazınması gerekir...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-09-13, 15:38   #22

Tekirdağ

zındık tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ağlamamak için kendimi zor tutuyorum.
Hayvanın yere düştüğü andan sonrasına bakın, kalkmayı deneyip geri yatışı ölümden beter.
O köpek kalkıp bir kaç adım daha atabilir, en azından bir kaç dakika başına gelenleri anlamaz fakat iç kanama başladığı zaman yavaş yavaş ölür...
Allah'tan çok fazla şey bekliyoruz sanırım... Kullar birşeyler yapmalı ve belki de Klu Klu Klan gibi çeteler kurulup bu insanların kökünün kazınması gerekir...
Adalet olması gerekir önce, çete kurupta bir şey yapamazlar. O ülkedeki hayvan koruyucuları mahkeme açmalı. Önce adalet, adalet yoksa da bunu biz sağlamayalım. Diğer dünya elbet ki adaletli, ordada palavraya yatmayacaklar. yatamayacaklar. Şimdilik sabır..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-09-13, 13:43   #23

İstanbul (Avrupa Yakası)
BeagleBadem Çevrimdışı

Köpeğe yazık öyle bir sahibi olduğu için giç mi düşünmüyorlar köpeği ya
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-09-13, 14:21   #24

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Böyle şeylerin yapılmasını izliyorum maalesef. İzlemekten, lanet okumaktan ve bu canlılara eziyet edenlerin kat be kat fazla acı çekmesini dilemekten başka bir şey yapamadığım için kendimi de suçluyorum. Hassas değilimdir ama hayvanlara yapılan hakareti görmeye en katı kalplisi dayanabilir mi? Bir de bunları video'ya çekenler, gülerek izleyip, sonra vicdan azabı bile duymadan omuz silkenler var ya, işte onlardan nefret ediyorum.

Likör'üm şuan çıkan şiddetli rüzgarın sesinden korktuğu için yatağın altına saklanıyor. Bu rüzgar sesiyle bile ürken kedim, bu canilerin eline düşerse bir de nasıl korkar diye düşünmeden edemiyorum. Daha köpeğin çırpınışını izlerken sarsıldım. O inlemeleri duyup da ağlamayacak insan mı var? Günahsız, insanlara ne düşündüğünü anlatamayan ve maalesef onlara muhtaç olan bu hayvanın suçu ne Allah aşkına? Caniler, psikopatlar sarmış dünyayı. Adalet yok mu? Bunun kayda değer bir cezası yok mu? Kendi dilimi, düşüncelerimi kimseye emanet etmemem gerektiğini de anladım.

Onların dili biz olmalıyız, aksi takdirde böyle şeyler oluyor. O kalkmaya çabalayışı, yere düşüşü, inleyişi... Bir de arkadan pis insanların canice gülüşleri. Bu canlılar böylelerine mi emanet? Pisliklerini bir de video'ya çeken, sanki takdire değer bir şey yapmışlar gibi hayvan düşerken kahkaha atanlar? Böyle insanlar yaşarken masum hayvanlar onların kabahati yüzünden ölmemeli. Aynı kişiyi de 4. kattan atmak, başka birinin kulağını kesmek, diğerinin de koluna kopsun diye ip bağlamak lazım.

Sırf insan olarak yaratıldık diye, bunları yapmaya gücümüz nasıl yetiyor, bu hakkı neden kendimizde buluyoruz? Arşa değmesini istediğimiz egomuz, bencilliklerimiz ve maalesef düşüncelerimizi seçme ve uygulama kabiliyetine sahip oluşumuz onlara zarar veriyor. Bu caniliği yapabilenler yaşamayı, başka bir canlının kulağını kesmişken duymayı, bir diğerini 4. kattan atmışken, kendi eklemlerinde kırık olmamasını hak etmiyor bu insanlar. Bu insanlar, başlarını sokacak yuvayı, yiyecek aşı, içecek suyu, bu dünyayı hak etmiyorlar.

İyi ya, dünya öyleleri yüzünden iyilerin de yaşayamayacağı bir yer haline geldi. Burada ağlamamız maalesef hiç bir şeyi değiştirmiyor. Üzüntümüzü paylaşıyor, bunu yaparken de insanları bilinçlendiriyor olabiliriz. Ama vicdan azabı duymak bilmeyen insanlar, vicdan azabı duymamak için önlem almayı nereden bilebilir? Yüreği, o köpeğin haline dayanıyorsa, bunu yapabilecek kadar caniyse, psikopatsa, üzerine yapıştırılabilecek her türlü kötü yaftayı hak ediyorsa ne anlar ki vicdandan, merhametten? Allah'ın yarattığı canlıyı sevse de, sevmese de saygı göstermekten?

Bu konu en son " 17-09-13 " tarihinde saat 14:31 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-09-13, 15:04   #25

FATİH VOLKAN YENİTÜRK üyesinin avatarı

TUZLA-İSTANBUL
FATİH VOLKAN YENİTÜRK Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1

Allah cezalarını versin,Ağzı var dili yoklara bakmamakta eziyettir...şu şehr-i İstanbulun göç almış ,hani şu kırmızı çizgileri olan kişilerinin olduğu semtler var ya..hayvanları ne kadar da bakımsız veya yoklar...ama TÜNEL, BEŞİKTAŞ, ÜSKÜDAR,BEYKOZ,KADIKÖY,ŞİŞLİ,MALTEPE,DRAGOS,TUZLA nın sahil kesimi sanki kediler ev kedisi gibi..bu orası burası sağ kesim veya sol kesim meselesi değil bu bir edinilmesi gereken erdemdir,Peygamber in KEDİ BABASI diye adlandırdğı sahabe varmış EBU HUREYRE, varmı daha ötesi..arsa,bilezik,araba daire işine kafası çalışır,ne buğday alır kuşlara verir,ne bir kap su koyar kapısının önüne.Siz hiç merak etmeyin ALLAH HAYIRLI KULUNU BİLİYOR.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-09-13, 15:14   #26

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Hailey Okadar güzel yazmissiniz ki, her kelimesine noktasindan virgülüne KATILIYORUM.
Ben videonun köpekcigin atilma kismini gördüm ve hemen kapattim, daha sonrasini kizimdan dinledim, duymaya bile tahammülüm yokdu oysa.

Böyle videolari izlemiyorum ben, bundan birkac sene önce tavsanlari topuklu ayakkabiyisiyla delip ezen, üzerinde ziplayarak aci cekerek ölmelerini saglayan cinli bir kadinin videosunu izleyip saatlerce agladigimda dedim bir daha böyle seylere bakmiyacagim, elimden birsey gelmiyor, kafayi yememek icin kendimle mücadele ediyorum.

Tüm ruh sagligim bozuluyor, hayata küsüyorum, ben böyle olunca ne cocuklarima bir faydam dokunuyor ne esime nede cevreme.
Kaslari catik, surati asik biri olarak dolasiyorum. Millete bu halimin nedenini anlattigimda benim kafayi yedigimi düsünüp, alti üstü bir hayvan icin girdigim ruh halinin sacmalikdan ibaret oldugunu durumu abarttigimi söylüyorlar.

Ozamanda anlayissiz insanlar icinde yasadigimi düsünerek dahada kötü oluyorum.
Simdi allahdan bu sitede benim gibi düsünen, benim ruh halimi anlatmadan anlayan insanlarla birlikdeyim.

Belki birsey yapamiyoruz ama bizim bu insanlar icin rabbimize gönderdigimiz dualarimiz, bu insanlarin hak ettikleri cezayi almalarina vesile olacakdir diye düsünüyorum.
Kulun kula duasi kabul olunur cünkü.

Bende rabbimden hayvanlarin caniyla oyuncak gibi oynayan onlara aci cektiren bu serefsizlerin, can cekiserek ölmelerini, acilar icinde kivranarak ölüm dilenmelerini, nasip etmesini diliyorum.

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-09-13, 15:23   #27

Pıtırsonic Çevrimdışı

FATİH VOLKAN YENİTÜRK tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Allah cezalarını versin,Ağzı var dili yoklara bakmamakta eziyettir...şu şehr-i İstanbulun göç almış ,hani şu kırmızı çizgileri olan kişilerinin olduğu semtler var ya..hayvanları ne kadar da bakımsız veya yoklar...ama TÜNEL, BEŞİKTAŞ, ÜSKÜDAR,BEYKOZ,KADIKÖY,ŞİŞLİ,MALTEPE,DRAGOS,TUZLA nın sahil kesimi sanki kediler ev kedisi gibi..bu orası burası sağ kesim veya sol kesim meselesi değil bu bir edinilmesi gereken erdemdir,Peygamber in KEDİ BABASI diye adlandırdğı sahabe varmış EBU HUREYRE, varmı daha ötesi..arsa,bilezik,araba daire işine kafası çalışır,ne buğday alır kuşlara verir,ne bir kap su koyar kapısının önüne.Siz hiç merak etmeyin ALLAH HAYIRLI KULUNU BİLİYOR.
ben de üsküdar civarında oturuyorum, kediler gerçekten dediğiniz gibi bakımlı. çoğu yerde kuru mama var. öyle ki verilen yemeklerin bazılarını beğenmiyorlar bile.. ama buralarda da yok mu onlardan? insanın içinde olan bir şey bu. bilincin yanı sıra vicdanla alakalı ama bilinç sağlanarak da o tür yaklaşımlar değiştirilebilir.. kim umursuyor ki insanların bilinçlenmesini?. bir de bahsettiğiniz bölgelerde insanlar karınlarını zor doyuruyor. 12 kişilik bir aile günde 20 ekmek alıp, bol sulu bir yemek yapıp belki hiç et yiyemeden sadece o su ve ekmekle karın doyuruyor. birebir tanıdığım, bildiğim bir örnek bu ve bahsettiğim ailedeki çocuklardan biri öğlen yiyeceği ekmeğini bölüp kedilerle, kuşlarla paylaşıyor.. tokken her şeyi yapmak kolay, eleştirmek de öyle ama biraz bizim kadar şanslı olmayan insanların da yerine koymalıyız kendimizi.. oralardaki köpeklerin, kedilerin bakımsız olması onların bu tür vahşiliğe maruz kaldıklarını göstermez veya bahsettiğiniz bölgelerdeki insanlar vicdandan yoksun değiller. yalnızca oradaki hayvanlar, tıpkı o insanlar gibi açlar. her bölgeden bu tür insan denmeyecek yaratıklar çıkabiliyor..

Hailey, yazdıklarınıza tümüyle katılıyorum.. bir şeyleri değiştirmek için somut adımlar gerekiyor ama insanların nasıl bu hale geldiklerini, bu kadar vicdandan yoksunlaştıklarını anlamak imkansız.. hayvanlara olan insanlara da oluyor ve aynı mantalitedeki insanlar tarafından yapılıyor. yalnızca onlara yapmak daha kolay, nasılsa şikayet edemiyorlar.. onları savunmamak, o insanları cezalandırmamak da yine bu yüzden bizim zararımıza. hadi hayvanları düşünmüyorlar, o zaman kendilerini düşünüp bir de bu açıdan baksalar keşke..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-09-13, 17:41   #28

İstanbul (Avrupa Yakası)
BeagleBadem Çevrimdışı

Tatlı_kopek_DOST tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
O an orda olmayı hepimiz isterdi, ama inşallah Allah'ım şu hayvana yaptıklarının kat kat hesabını soracaktır.. Ne alıp veremedikleri var şu masum köpekler, kedilerle ya. bide kuyruğundan götürüyor şerefsiz, gülüyor. Asmak lazım bunun gibilerini.
Köpek sonunda nasıl sesler çıkarıyor öyle köpeği atan adama izlerken içimden neler geçirdim tahmin edemezsin köpek naptı ona onunda canı var köpek can çekişiyor ya... Haklısın Allah hayvana yaptıklarının hesabını soracaktır.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-09-13, 22:34   #29

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Hailey Okadar güzel yazmissiniz ki, her kelimesine noktasindan virgülüne KATILIYORUM.
Ben videonun köpekcigin atilma kismini gördüm ve hemen kapattim, daha sonrasini kizimdan dinledim, duymaya bile tahammülüm yokdu oysa.

Böyle videolari izlemiyorum ben, bundan birkac sene önce tavsanlari topuklu ayakkabiyisiyla delip ezen, üzerinde ziplayarak aci cekerek ölmelerini saglayan cinli bir kadinin videosunu izleyip saatlerce agladigimda dedim bir daha böyle seylere bakmiyacagim, elimden birsey gelmiyor, kafayi yememek icin kendimle mücadele ediyorum.

Tüm ruh sagligim bozuluyor, hayata küsüyorum, ben böyle olunca ne cocuklarima bir faydam dokunuyor ne esime nede cevreme.
Kaslari catik, surati asik biri olarak dolasiyorum. Millete bu halimin nedenini anlattigimda benim kafayi yedigimi düsünüp, alti üstü bir hayvan icin girdigim ruh halinin sacmalikdan ibaret oldugunu durumu abarttigimi söylüyorlar.

Ozamanda anlayissiz insanlar icinde yasadigimi düsünerek dahada kötü oluyorum.
Simdi allahdan bu sitede benim gibi düsünen, benim ruh halimi anlatmadan anlayan insanlarla birlikdeyim.

Belki birsey yapamiyoruz ama bizim bu insanlar icin rabbimize gönderdigimiz dualarimiz, bu insanlarin hak ettikleri cezayi almalarina vesile olacakdir diye düsünüyorum.
Kulun kula duasi kabul olunur cünkü.

Bende rabbimden hayvanlarin caniyla oyuncak gibi oynayan onlara aci cektiren bu serefsizlerin, can cekiserek ölmelerini, acilar icinde kivranarak ölüm dilenmelerini, nasip etmesini diliyorum.

Anlıyorum sizi, böyle şeyler izlemek gerçekten çok kötü. Sadece hayvanlar acı çektiği için değil, ki bunun üzülmemizin büyük bir sebebi olması kaçınılmaz, ama bütün bunlar olurken elimizden bir şeyin gelmemesi en kötü hissettireni. Böylelerini gerçekten asmak lazım. İnsanlık bilmeyene insanlık gösterilmesi haksızlık olur. O köpeğe, kulağı kesilen bir diğerine, kuyruğuna ip bağlanan ötekisine ve daha birçoğuna haksızlık olur...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-13, 10:05   #30

Lycille üyesinin avatarı

5000 Evler
Lycille Çevrimdışı

Bazen diyorum bunu yaptıran kesimlerin çok değer verdiği uzuvlarını sünnet esnasında yüzde 50 payda azaltsak daha da saldırgan olurlar mı?

İnsanların hayvan sahiplenmelerindeki amaçlarını anlamıyorum anlayamayacağımda. Hele ki genelev linkine tıkladığım an sabahın şu sersemliği ile etmediğim küfür kalmadı.. Gerçi günümüzde insanlara bile verilmeyen değerin şu hayvancıklara verilmesini beklemek de ayrı bir ütopya sanırım...

Ama şuna inanıyorum. Ya da böyle avutuyorum kendimi diyelim... Zamanı geldiğinde hayat zamanları içerisinde aynı acıyı çekecekleri bir olay yaşayacaklarına inanmak istiyorum .Hani herşey karşılıksız kalmaz ya öyle birşey...

Allah belalarını versin.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları