Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpekler

Cevap Yaz
Eski 18-07-14, 17:49   #16

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: ilk defa köpek bakıcam yardım lütfen

Pomeranian lar çok havlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-07-14, 17:54   #17

fbeyza üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
fbeyza Çevrimdışı

O zaman yorkshire alıcam herkezin yardımı için teşekkürler
Özellikle halenur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-07-14, 17:55   #18

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı

Rica ederim elimden geldiği kadar yardıma ihtiyacın olursa sor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-07-14, 17:56   #19

fbeyza üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
fbeyza Çevrimdışı

Sorarım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-14, 15:09   #20

İstanbul (Avrupa Yakası)
seleeen Çevrimdışı

Bence bou al çok tatlılar.Aynı oyuncak ayı gibi

Bu konu en son " 26-07-14 " tarihinde saat 15:10 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir.... Sebep: yanlış yazılma
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-14, 15:34   #21

fbeyza üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
fbeyza Çevrimdışı

Evet ama 3.800 TL yani alamam
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-14, 15:39   #22

mmmm üyesinin avatarı

Baki
mmmm Çevrimdışı

benim en cok sevdiyim kopek turu husky cok akillilar diye biliyorum ve golden retriever de cok tatli oluyorlar alman coban kopegi de cok iyi benim bir tanidigimin var cok tatli ve akilli kopek
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-14, 15:41   #23

fbeyza üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
fbeyza Çevrimdışı

Bende o üçünü bide kangalı seviyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-14, 15:50   #24

mmmm üyesinin avatarı

Baki
mmmm Çevrimdışı

ya evet super kopekler kangal ben bir sitede arastirma yaptim buldugum sonuclar

Yorkshire terrier
Yorkshire terrier köpekler tüyleri uzun ve ince parlaksı bir tüye sahiptir.Bu köpekler oldukça hareketlidir.Bu köpekler ilk olarak fareleri avlaması için üretilmiştir.Ancak şuan bizler bu köpekleri süs köpekleri olarak görüyoruz. Terrier köpekler oldukça inatçı bir köpektir.Bazen aşırı baskı daha ters tepki verebilir.

Yorkshire terrier ırkları şeker hastalığına yakalanma problemleri yüksek olduğu için beslenmelerine iki kat dikkat edilmesi gerekiyor.Bu köpekleri diğer köpeklerde olduğu gibi kuru mamalarla günde iki defa beslemeliyiz.Bu köpekler oldukça hareketli köpeklerdir.Bu hareketlilikleri sahibini biraz yorsa da çocuklar özelikle bu köpeklere bayılıyor.

Bu köpeklere sahip olacak kişi genellikle hareketli yaşamı seven ve bu köpeklere ayak uydurabilecek kişiler olmalıdır.Çok zeki köpeklerdir.Bu zekalarını hissetmek ve görmek mümkündür.Sahibini tüyün taranması yıkanması bakımı konusunda biraz yorucu köpeklerdir.Tüyleri çok uzun ve hassastır.Kulakları da hassas olduğundan kulakların bakımı da yapılmalıdır.Diş bakımları da yapılmalıdır
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-14, 15:51   #25

mmmm üyesinin avatarı

Baki
mmmm Çevrimdışı

Alman kurdu
Alman kurdu genel olarak çevik, vefalı, anlaşılabilir bir yapısı vardır.Alman kurdu oldukça çevik ve cesur bir köpektir.Öğrenmeye hevesli ve gayretlidir.Bu köpekler kendilerine oldukça güvenirler ancak sinirlice değildir.Kolay eğitim yapılabilir.Sahibine karşı oldukça itaatkar ve korumacıdır.Küçük bir çocuğunuzu bile gönül rahatlığı ile bırakabilirsiniz.

Alman kurdu hem alan savunması hem şahıs savunması olarak oldukça aktif köpeklerdir.Bu köpeklerin en önemli karakterleri dengeli karekterler olmasıdır.Yani pitbull köpekleri gibi değildir.

Bu köpeklerde denge unsuru sosyal olması ve bekçilik eşit sayılabilir.Diğer bahsettiğimiz diğer köpeklerden mesela Rotweiller köpekleri çok çok iyi bir bekçi köpeğidir ancak aynı zamanda çocuğunuzu onla yalnız bırakmaya çekinebilirsiniz veya bir pitbull ile.Aynı zamanda golden Retriever köpekleri de çok iyi bir oyuncudur, iyi bir zaman geçirebilirsiniz fakat bu seferde eve gelen hırsızdan emin olamazsınız.Dolaysıyla Rotweiller kadar bekçi köpeği Golden retrieverlar kadar da oyuncu köpeklerdir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-14, 15:52   #26

fatmanur üyesinin avatarı

Manisa
fatmanur Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 5

Ben husky alman kurdu ve labradorları çok severim bu üç köpeğin beni etkiliyen özellikleri sahipleri için canlarını seve seve vericek kadar sadık olmaları
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-14, 15:52   #27

mmmm üyesinin avatarı

Baki
mmmm Çevrimdışı

Golden Retriever
Golden Retriever köpekler bir çok yarışma programlarında da gördüğünüz gibi oldukça sevimli ve cana yakın köpeklerdir.Bu köpekler köpek besleyenlerin en çok tercih ettikleri ilk on köpek arasındadır.Bu köpekler özellikle aileler tarafından beslenmek istenen hayvanlardır.Golden Retriever köpekler hızla aile içerisinde bir birey gibi hareket eder ve alışırlar.

Bu köpekler temiz huylu, arkadaş canlısı ve güzel de görünümleri ile dikkatleri çekerler.Asılları av köpeklerine dayandıkları için ilk üretildikleri yıllarda avlarını bulup getirmede oldukça maharetlidirler.Çevrelerindeki kokuları almada üstlerine yoktur.İtaat etme ve sahibini memnun etmek için diğer köpeklere göre daha iyidir.Bu yüzden atılan bir şeyi getirmekte sabırsızdırlar.
Erkek golden retrieverlar dişilerine göre daha iridirler.Genel olarak 30-35 kg civarındadırlar.Renk tonları sarı beyaz karışımı açık renkte köpeklerdir.İyi bakımları yapılabilirse 10-12 yıl kadar yaşayabilirler.

Bu köpekler çok arkadaş canlısı oldukları için koruma köpeği olamazlar.Bazen bir hırsıza bile arkadaşça davranabilir.Bu da istenmeyen bir durumdur. Doberman, Alman kurdu, ve kangal gibi köpeklere göre bekçiliği çok kötüdür.Ancak iyi bir koku alma özelliği olduğu için çok iyi bir akut ve arama köpeği olabilir.

Golden Retriever köpekleri son derece iyi huyludur, saldırgan bir yapısı yoktur.Sürekli olarak kendisiyle oynanmasını ister ve bu doğrultuda sürekli kendisini ön planda tutar.Çocukların en iyi anlaşabileceği köpeklerden biridir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-14, 15:52   #28

mmmm üyesinin avatarı

Baki
mmmm Çevrimdışı

Golden Retriever |Hayvan Resimleri bu siteden hepsine kendin baka bilirsin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-14, 16:01   #29

mmmm üyesinin avatarı

Baki
mmmm Çevrimdışı

Akita köpekleri
Akita köpek ırkları en büyük japon köpek ırklarındandır. Son derece sakin biçimli ve görsel bir vucudu olan kendine özgü görünümü ile diğer ırklardan kolayca ayrılabilen bir köpektir.Güçlü kaslar, büyük kafa ve kısa çenesi kendine özgü özellikleridir.

Bu köpekler japonya da polis köpekleri olarak kullanılmaktadır.Bu köpekleri japonlar başlarda dövüşlerde kullanıyorlardı ancak tabi ki başarılı olmaları mümkün değil çünkü sakin köpeklerdir.Ancak oldukça hareketli olan bu köpekler sürekli hareket halinde olmak ister.akita köpekler genel itibariyle sakindir ancak bazen başına buyruk köpekler olabilmektedirler.Akıllı ve cesur hayvanlardır.Japon anneler rahatlıkla çocuklarını emanet etmektedirler.

Akita köpekler başka ırklara karşı tahammülsüz olabilirler bu yüzden başka köpeklerin olduğu ortamda serbest bırakmamak gerekir.Yemek yerken bazen haşin olabilmektedirler.

Akitalar egzersiz ihtiyaçları yüksek olan köpeklerdendir. Eğer dışarıda yeteri kadar egzersiz yaptırılabilecekse apartmanlarda beslenebilir aksi halde tavsiye edilmemektedir.Yılda iki kez tüylerini değiştiriler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-14, 16:04   #30

mmmm üyesinin avatarı

Baki
mmmm Çevrimdışı

Kangal ve insan
Kangal köpekleri sahibine son derece bağlı yabancı kişilere tepki gösteren köpeklerdir. Sorumlu olduğu kişilerden ziyade sorumlu olduğu bölge onun için daha önemlidir. Sahibi yanında olduğu zamanlarda yabancılara fazla bir tepkisi olmaz. Davranış bozukluğu olan köpekler hariç diğerleri hemen saldırıya geçmez. Yabancı olan birini görüdüğünde havlayarak uyarır ve sahibinden komut bekler.

Kangal köpeklerinde merhamet duygusu ağır basmaktadır.Genel itibariyle sahibine veya bakıcısına karşı saldırgan değildir.Özellikle savunmasız kişilere, çocuklar ve kadınlara karşı daha yumuşaktır.Kangalın iyi huylu olması büyüme döneminde sahibinin onu nasıl yetiştirdiği ile alakalıdır.Gözü açılmamış enik kangalların her gün itina ile sevilip okşanması, ilerki yaşlarda insanlarla iletişim kurmalarında yardımcı olacaktır.Yavru büyürken ona sürekli sevgi ve şefkatle yaklaşılmalıdır.

Bazı kimseler,bekçilik etmesi için yetiştirilen köpeklerin ıssız ve karanlık bir yerde dış ortamdan izole edilmiş şekilde yetiştirilmelerini tavsiye ederler.Bu tavsiyeye göre yetiştirilen köpeğin daha saldırgan olup daha iyi koruma yapacağını savunurlar.Halbuki bu şartlarda yetişen bir köpek yeterince güneş ışığı almadığı için sağlıksız olur.Ayrıca insanlarla sağlıklı iletişim kurmadığı için korkak ve ürkek tavırlar sergileyebilir yada aşırı ve hedefsiz saldırganlık gösterebilir.
Bekçilik için yetiştirilen Kangalın görevi,bulunduğu bölgeye yabancı kişilerin yaklaşması durumunda,onları havlayarak uyarmak ve yaklaşmamalarını sağlamaktır.Bekçilik görevi yapan köpekler için saldırma ve yaralama başvuracakları en son davranış şekli olmalıdır.İri ve güçlü bir köpek olan Kangalların yanlış yetiştirilme sonucu saldırganlaşması ve kontrolden çıkarak amaçsızca etrafa zarar vermesi,hem köpek hem de sahibi için tehlikeli sonuçlar doğurur.Kangal,öldürmek için tasarlanmış bir hayvan değildir.Örneğin pitbull ırkı köpekler gibi öldürmek amacıyla saldırmaz.Bölgesine giden yabancı bir insana saldırmaya kalktığında bu kişi hareketsiz durur veya bulunduğu yere oturursa,Kangal bu davranışı teslimiyet olarak algılar ve sahibi gelene kadar yabancıyı hareketsiz tutmak için etrafında dolaşır.Bu davranış biçimi Kangalların insanlara öldürmek amacıyla saldırmadığına örnektir.Kangal,sahibini ve ailesini koruma görevini yerine getirirken iyi ve kötü niyetli insanları ayırt etme yeteneğine sahiptir.Eğer gelen kişinin kötü niyetli olduğuna inanırsa harekete geçer.Amacı öncellikle düşmanı eyleminden caydırmak ve uzaklaştırmak aksi takdirde teslim almaktır.Mecbur aldığında düşmana ciddi zararlar vermekten çekinmez ve bunu yapacak güce sahiptir.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları