Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpekler

Cevap Yaz
Eski 22-11-14, 18:17   #1
Moderatör

ilkerdagasan üyesinin avatarı

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı
Unhappy husky hakkında ?

galıba diyer konuyu yanlıs yere actım cunku yorumu sadece egıtmenler yapabılıyormus kusura bakmayın buraya tekrar actım o konuyu sılersenız

tekrardan selamlar
daha once burdan sahıplendıgım bır kopegımı kaybettım hastalıgından dolayı uzun bır zaman toparlanamadım sımdı evlendım ve daha genıs ve evdekı kısı sayısı daha az oldugundan evım musait asıl sorum şu yardımcı olursanız cok sevınırım cunku zamanım arastırmaya pek yeterlı degıl

bir pet shop dan 2 aylık kadar bır husky almak ıstıyorum ama aklımda cok soru ısaretlerım var

1.kısırlastırmalımıyım aldıgımda ? bana bıraz sankı ıyı bı durum olarak gelmıyor sunucta herkez kısırlastırırsa bırkac zaman sonra neslının bıtecegı kanaatındayım
2.ben bu konuda cok hassasımdır aldıgım kopegın asılarının tamlıgını nasıl anlarım ?
3.kacıyor dıyorlar bu ırk ıcın nasıl bır tasma ve nasıl onlemler almalıyım
4.husky yasamaz bu sıcakta dıyorlar bu acıdan ızdırap olmakta ıstemıyorum kopege ama bır dusunuyorum bende olması pet sohpta olmasından daha kotu olamaz dıye dusunuyorum sızce almalımıyım bu ıklım ıcın tek sorunum bu
5. disimi alsam erkekmı ? disi daha sagdık dıye duydum

biraz acemıyım ama hayvan konusunda hassasım bana yardımcı olabılıcek özellıkle husky cınsı kopek ıcın arkadaslar varsa ıletısıme gecebılırmı?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-11-14, 20:35   #2

İstanbul (Avrupa Yakası)
PcCat Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: husky hakkında ?

Elminden geldiği kadar yardım edeyim

1:O size bağlı neslinde süphelen meyin çiftlikler var,
2:YANITSIZ
3ışarıda ise sırt tasması daha iyi olur / fiziksel özelliklerinden dolayı)
4:İnsanlar almazsa pet shoplarda üretmez almaz , bu size kalmış bir şey bence golden sizee daha uygun
5:O size kalmış bir şey ama dişiler sahiplerine daha düşkündür.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-11-14, 20:53   #3

F8712 üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
F8712 Çevrimdışı

Öncelikle geçmiş olsun. Dostunuzun mekanı cennet olsun.
Pet shoptan almayın derim. Bir araştırın sahiplendirilen vardır belki.
1. Alır almaz kısırlaştırmayın, zaman içerisinde size sıkıntı yaratırsa düşünürsünüz
2. Aşıların tamlığını halinden, tavrından, tüy bakımından (dökülüp dökülmemesi vs.), dışkısından anlayabilirsiniz.
3. Kesinlikle bel olmalı, kaçıp kaçmaması önemli değil. Her köpekte bel tasması kullanılmalı~
4. Sıcakta ölmez. Huskyler sadece soğuğa dayanıklı olan köpek türü olarak bilinir.
5. Her dost sahibine düşkündür. Dişi-erkek diye ayırt edilmemeli.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-11-14, 21:33   #4
Moderatör

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı

simdi bir arkadas buldum ama ankarada ben ıstanbuldayım nasıl alabılırım onu ordan en buyuk sıkıntı bu bır arkadas daha talıplıs ustelık mal gozuyle bakan bır ınsan degıl ucret talep etmeden verme durumu var ama ankaradan almak sorun nasıl gelıcek bılmıyorum ama otobusle gondermem dıyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-11-14, 09:01   #5

İstanbul (Avrupa Yakası)
PcCat Çevrimdışı

F8712 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun. Dostunuzun mekanı cennet olsun.
Pet shoptan almayın derim. Bir araştırın sahiplendirilen vardır belki.
1. Alır almaz kısırlaştırmayın, zaman içerisinde size sıkıntı yaratırsa düşünürsünüz
2. Aşıların tamlığını halinden, tavrından, tüy bakımından (dökülüp dökülmemesi vs.), dışkısından anlayabilirsiniz.
3. Kesinlikle bel olmalı, kaçıp kaçmaması önemli değil. Her köpekte bel tasması kullanılmalı~
4. Sıcakta ölmez. Huskyler sadece soğuğa dayanıklı olan köpek türü olarak bilinir.
5. Her dost sahibine düşkündür. Dişi-erkek diye ayırt edilmemeli.
3: her köpekte bel tasması yararlı değil zararlıdır köpeğin fiziksel yapısına göre tasma seçilir evet huskylerde bel. Tasması uygundur ama her cinste değil
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-11-14, 12:25   #6

los angeles
tatyana Çevrimdışı

Bence köpeğini kısırlaştırmamalısın çünkü kısırlaştırırsan bu hayatta bir amacı olmayacak ve daha az enerji harcayacak çünkü yumurtalıkları gelişmeyecek fakat bu dişilerde erkeksede testisleri olmayacak bu sayede sperm üretimi olmayacağı için enerji harcayamayacak çünkü köpekler besinlerden aldığı enerjiyi hormonlarına ve üremesine harcar ve bu kısırlaştırmada onayım HAYIR
Aşılarını tüylerini döküp dökmemesinden veya başka yollardan öğrenebilirsin uzman veterinere git ve aşı kartı al ona doldur
TASMA olarak önerim sırtlıktır çünkü boyun tasmasını kolaylıkla çıkarabilir benim başıma geldi kafasını sallar ve çıkar o yüzden sırtlık al zaten Husky güçlü ve büyük bir köpek olduğu için seni çekiştirecektir kalın bir zincirli TASMA al ve huskyler soğuğa dayanıklı sadece sıcak ortamlarda bulundurma fazla sıcakta koşturma benim köpeğim pug ve soğuğa dayanıklı Dediklerimi uygula ve bakabileceğin kadar cinsiyet belirle eğer erkek alırsan çiftleştirmen gerek ve çiftleştirme sen penisini koltuğa veya başka eşyalara sürterek ihtiyacını gidermeye çalışır ama gideremediği için sürekli tekrarlar dişide ise vajinasını sürekli genişletir ve çiftleşmek ister yılda 2 kez sende bir kere çiftleştir zaten ilk doğurmada fazla doğurmaz ve sende başkalarına verirsin yada çiftleştir düşük aşısı yaptır veya doğum kontrol hapı alman gerek ve eğer verirsen bu onun hormonlarının bozar hasta olabilir en iyisi sen erkek veya dişi al ve mutlaka çiftleştir ve benim Dediklerimi lütfen uygula
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-11-14, 17:10   #7
Moderatör

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı

evet kararım erkekten yana kullanıcam sanırsam bel tasması zaten şartmıs dun bir arkadasdan ogrendım malamut kırması olan sagolsun cok yardımı oldu mama davası bıraz kafa karıstırıyor kımı yemekle beslıyoruz dıyor kımı kuru luks mama ama tatyana nında dedıgı gıbı bır ınsan kısırlasmayı ıstemıyorsa hayvanda ıstemeyecektır kısırlastırmıycam bakalım bu carsamba veya persembe gıdıcem emınonu hayvan pazarına orda bulabılırsem alıcam ınsallah bulurum
aslında pek para ıle alma taraftarı degılım ama bu ırk ıcın sahıplendırme bulamadım

Bu konu en son " 23-11-14 " tarihinde saat 17:27 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-11-14, 19:14   #8

F8712 üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
F8712 Çevrimdışı

PcCet üyesi, ben yararlıdır demedim. Bu ne bir yiyecek ne de bir ilaç. Benim açımdan her köpeğe bel tasması gerekli. Ben düşüncelerimi yazdım. Her köpeğin vücut yapısı farklı doğru, fakat her vücut yapısına göre bel tasmaları var. Araştırıp gelin istersiniz~
Bu arada yanlış birşey söylememişim. Huskylere bel tasması gerekli imiş sizin açınızdan (!) bel tasması demişim. Hadi huskylere boyun gerekir ben bel derim çıkışırsınız anlarım da... Neyse konu tartışmaya dönmesin.
İlkerdagasan, biraz daha araştır lütfen Pet shopa vereceğin parayı yol masrafına harcarsın.
İyi günler

Bu konu en son " 23-11-14 " tarihinde saat 23:37 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-14, 21:29   #9

İstanbul (Avrupa Yakası)
PcCat Çevrimdışı

F8712 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
PcCet üyesi, ben yararlıdır demedim. Bu ne bir yiyecek ne de bir ilaç. Benim açımdan her köpeğe bel tasması gerekli. Ben düşüncelerimi yazdım. Her köpeğin vücut yapısı farklı doğru, fakat her vücut yapısına göre bel tasmaları var. Araştırıp gelin istersiniz~
Bu arada yanlış birşey söylememişim. Huskylere bel tasması gerekli imiş sizin açınızdan (!) bel tasması demişim. Hadi huskylere boyun gerekir ben bel derim çıkışırsınız anlarım da... Neyse konu tartışmaya dönmesin.
İlkerdagasan, biraz daha araştır lütfen Pet shopa vereceğin parayı yol masrafına harcarsın.
İyi günler
Köpekler için göğüs tasması mı daha uygun yoksa boyun tasması mı? - UZMANTV şu videoyu izlerseniz ve biraz araştırma yaparsanız öğrenirsiniz !! ve siz her köpeğe boyun tasması olur yazmışsınız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-11-14, 16:02   #10

İstanbul (Avrupa Yakası)
ezgigoksen Çevrimdışı

tatyana tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bence köpeğini kısırlaştırmamalısın çünkü kısırlaştırırsan bu hayatta bir amacı olmayacak ve daha az enerji harcayacak çünkü yumurtalıkları gelişmeyecek fakat bu dişilerde erkeksede testisleri olmayacak bu sayede sperm üretimi olmayacağı için enerji harcayamayacak çünkü köpekler besinlerden aldığı enerjiyi hormonlarına ve üremesine harcar ve bu kısırlaştırmada onayım HAYIR
"Bu hayatta bir amacı olmayacak" sözünüze sadece güldüm. Komikleşmeyin.
Buyrun kısırlaştırmanın yararları:

Dişi kedi ve köpekleri kısırlaştırmanın öncelikli yararı kızgınlık döneminin ömür boyu ortadan kalkmasıdır. Bir daha petiniz kanama dönemi geçirmeyecek ve çiftleşme isteği ortadan kalkacaktır. Dönemiyle ilgili davranış bozuklukları, sinirlilik, ısırma, rahatsız edici inlemeler ve ulumalar, evden kaçmalar ve söz dinlememek gibi strese neden olan bütün problemler ortadan kalkacaktır. Dönemine bağlı olarak görülebilen erkek hayvanların tacizleri, hoş olmayan cinsel hareketler, sık idrar yapma gibi problemler bitecektir. Kısırlaştırılmış hayvanların eğitimi ve uyumluluğu, kısırlaştırılmayanlara göre çok daha iyi ve kolay olmaktadır. Sağlık açısından meme kanseri riski, kısırlaştırılmış petlerde kısırlaştırılmamış olanlara göre çok düşüktür. Yumurtalıklar ve rahim alındığından bunlara ait kist, kanser ve iltihaplanma gibi olası riskler ortadan kalkacaktır. Özellikle ileri yaştaki kısırlaştırılmamış dişi petlerde yumurtalık kanseri, rahim iltihapları tehlikeli ve sık karşılaşılan problemlerdir. Maddi açıdan bakıldığında kısırlaştırma operasyonu ekstra bir gider olarak düşünülebilir. Oysa daha sonra yapmanız muhtemel olan birçok harcamayı ortadan kaldırmaktadır.
Sağlıklı yapılan kısırlaştırma operasyonunun hiçbir sakıncası yoktur. Sadece operasyon sonrası oestrojen hormonunun azalması sonucu aşırı şişmanlık (Obesite) görülebilir. Bunu da uygun bir diet mama rejimi uygulayarak genellikle ortadan kaldırmak mümkündür.

İlla Husky olsun'a gelince sevgili ilkerdagasan; ırka özel ilginiz olabilir ama gerçekten bu İLGİleriniz sokakta yuvalanmayı bekleyen hayvanlardan birinin hayatını kurtarma MUTLULUĞUndan nasıl ağır basabiliyor gerçekten anlamıyorum. Ben o mutluluğu hiçbir hazza değişemiyorum çünkü.
Madem illa Husky alacaksınız girin facebooktaki gruplara, 1 haftanızı ayırmanız yeterli, illa bulursunuz İstanbul'da sahiplendirilecek Husky.
Biz ne köpekler gördük oralarda, Yorkshire'ından Samoyed'ine kadar... Husky'si de vardır.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-11-14, 01:37   #11
Moderatör

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı

Birincisi niye hep bir kavga havasında bu forum üyeleri ?
Bilmediğimiz için sorduk gulerekmi cevap verdiniz ? Kalite meselesi diyer forumlardaki arkadaslara telefonda görüştük ve. Kendileri çok yardımcı olurken siz bana gülerek yorum yazdınız bilmemek suç değil ogrenmemek suç konuya dönelim ben ufaktan benle olsun ve sonuna kadar beni görsün istiyorum ki bunu gerçekleştirdim artık bir husky sahibiyim bilmediğiniz su ki çocukluk dan gelen bir yaram var kafamda husky yüzünden o günden bu gune sahip olmak istediğim bir ırk
sizden tek ricam madem bu kadar hassassiniz o zaman yeni arkadaşların sorunlarına gulerek değilde daha yapıcı davranirsaniz sayenizde insanlar öğrenir ve daha bilinçli hayvan sahipleri olurlar

Yanlış konutumsa kirdiysam affola
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-11-14, 12:42   #12

İstanbul (Avrupa Yakası)
ezgigoksen Çevrimdışı

Size gülmedim ben, tatyana'nın kısırlaştırmayla ilgili söylediklerine güldüm. Açıkça belli oluyor yazıda. Sizin yazdıklarınızın gülünecek bir tarafı yok. Ben içimdeki yara, unutamadığım köpeğim gibi sözlere inanmıyorum sevgili ilkerdagasan. Kendini kandırmaca bu, başka bir şey değil. Bütün köpekler o özlemi giderebilecek sevgiyi verebilirler size. Umarım uzun sağlıklı bir ömrü olur dostunuzun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-12-14, 01:54   #13

findog Çevrimdışı

valla tüm soruların cevaplarını net bilmesemde tek bir şeyi net olarak biliyorum,petshop tan almayın.eğer petshop tan alırsanız yerini yenileri dolduracak.gidin barınağa inanki birsürü köpek var.ben izmir de oturuyorum bu sıcak şehirde bile barınakta onlarca husky vardı yavrusundan tutun yaşlısına kadar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-12-14, 02:53   #14

Pıtırsonic Çevrimdışı

ezgigoksen tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ırka özel ilginiz olabilir ama gerçekten bu İLGİleriniz sokakta yuvalanmayı bekleyen hayvanlardan birinin hayatını kurtarma MUTLULUĞUndan nasıl ağır basabiliyor gerçekten anlamıyorum. Ben o mutluluğu hiçbir hazza değişemiyorum çünkü.
sadece bu konu için değil, bunun benzeri her konu için kelimesi kelimesine katılıyorum. "aslında parayla almak istemiyorum" cümlesinden sonra "ama" geliyorsa devamını okumak dahi istemiyorum. ama'dan önceki her şey yalandır denilir ya, ben de özellikle bu tür konularda böyle düşünüyorum. şurada "600 tl pahalı değil mi" diye bahsedilirken sanki bir eşyadan söz ediliyor gibi konuşuluyor. ailenizin üyesi olacak bir canlı için pazarlık etmek, o canlıya fiyat biçmek, o canlı üzerinden ticaretin bir de kanlı şekilde dönmesini sağlamak nasıl doğru bulunabiliyor anlamıyorum..

umarım yeni dostunuzu sağlıkla büyütürsünüz ve ırkından dolayı değil canlı olduğu için onu seversiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları