Markamama.com

Cevap Yaz
Eski 24-07-11, 10:36   #76
Siteden Uzaklaştırıldı

No[t]hinG Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: hangi cins

kayıp tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
birinci olarak benden büyüksünüz saygılı konuşmak istiyorum heves olarak alsaydım şimdiye bi kaç tane alıp sokağa atmıştım buraya oturup insanları hayattan soğutmaya mı merak sardınız ben evet korumacı köpekleri seviyorum bu sizi neden bu kadar ilgilendirdi büyük ırk alan herkez hava atmak için mi alıyo hem ben hem de annem bu ırkı sevdiği için seçtim ayrıca oturduğum bölgede gece k.ırkı dışarı çıkaramam ayıp artık sinir hastası ettiniz beni nasıl böyle yargılarsınız yazık, ayrıca pek arkadaşım olmadığı için hava atmak için almıcamı kafanıza sokmanızı rica ederim iyiki önyargılı konuşmadım diyosunuz ne heves için almadığımız kaldı ne bi şey
hem nasıl karar verdiniz buna anlamadım kahin falan mısınız her şeyi bilmişsiniz vay be alaya almak istemiyorum ama sabrımı zorluyosunuz lütfen biraz anlayışlı olun bahçede yaşıcak bahçede yaşıcak herkez köpeğini bahçede mi bakıyo balkonda bakan rot sahibiyle konuştum o yüzden bakılabiliceğine inanıyorum araştırmasaydım şimdiye gidip almıştım
büyük köpek sahiplerinin hepsi hava atmak için almış ben de heves için alıyorum!!! ne zor bakılıcağını biliyorum ama hayatımı istemediğim bi köpekle geçiremem sonuçta 18 senede kaç köpek harap ettim acaba yeter ya vallahi ayıp balkon da bakınca heves için almış gibi mi geliyo size heee bide büyük ırk olması kesinleştiriyo benim nasıl biri olduğumu k.ırkların nasıl olduğunu bilmiyosunuz heralde daha hassas daha agresifler havlamayı severler he tabi herkesin kendi tercihi buda benim tercihim ben zaten enerjisi az bi köpek arıyorum demedim gerekirse uyumam gecede çıkartırım cidden nasıl bi anlayış bu b ırk alıyosan hava atıcaksın balkonda bakıcaksan heves için alıyosun bahçede kafeste bakılan bi köpekle balkonda bakılan köpek arasında ne fark var anlamıyorum
Sorma. ben senin kadar anlayışlı olamadım. Mesaj sayımın da etkisi var bu konuda. O kadar çok konuda bu tür insanlar gördüm ki, küfretmemek için zor tuttum kendimi ama ister istemez dişimi gösterdim. Sen bakma kimseye rott besleyen birçok arkadaşım, tanıdığım var burda. Evinde 2 tane yetişkin sibirya kurdu besliyor bir adam, 8. katta.

Kimseye kulak asmamaya çalış. Onlar (bir köpeğin en az 15 sene yaşadığını bilen insanlar) 11, 13 yaşında daha kendi kişisel eğitimini tamamlayamamış bir çocuğa köpek konusunda destek çıkıp 30 yaşındaki adam büyüyen, yapısı itibariyle güreşebileceği bir köpek isterken; taşlamayı biliyorlar. Oraya "ırk" yazıp, bu konu hakkında bilgi almak istediğinde yardım etmek yerine yerden yere vuruyorlar egolarıyla, sırf o kelimeyi kullandığı için ve sanki o kelime argo ve çirkinmiş gibi...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-11, 13:16   #77

köpekçi üyesinin avatarı

Antalya
köpekçi Çevrimdışı

ben size heves olarak alıyorsunuz demedim farkındaysanız. almayında demedim hem sizin alacağınız köpek için benim ne gibi bir egom olsunki. beni görmüyor tanımıyorsunuz. bizim şuan görüştüğümüz konu almak istediğiniz köpek için size birkaç bilgi vermek istedim ama siz bunu her defasında egoya vuruyorsunuz. bence hiç bir alakası yok tanımadığım etmediğim bir insan için ve sahiplenmek istediği köpek için ne türlü bir egom olabilirki.ben size tek kelimemde bile heves kelimesini bulundurmadığımı belirtmek isterim. eğerki bana deseniz işte köpek veya tuvalet eğitimi yada temizlik konusunda aşırı rahatsızımki haklısınız olunur bende ilk aldığımda köpek 16 yaşındaydım. anlıycağınız gibi kimseye bir ego göstermeye çalışmıyorum.birde bundan ne gibi kazancım olacak. ben tekrar söylüyorum yukarıda yazdıklarımada bakın ilk yazdığım mesajda ne bir dalga ne bir alay nede iddiacılık var hem benim işim gücüm yok sizi neden hayattan soğutmaya çalışayımki.ben size ilk yazdığımda köpek balkonda beslenmez demedim ama ima ettim.benim anlayamadığım balkon ve bahçe meselesine neden bukadar takmatasınız. biz size sadece beslenmez dedik.sonradan köpek evin içine alıştırırken zorluklar yaşarsınız lütfen tekrar söylüyorum kimse size karşı bir alaycılık yasa ego gösterisi yapmamakta.ama siz bana yine sorsanız ben size çok köpek beslemek istiyorsanız yardımcı olabilirm temizlik konusunda... cins meselesinde ise tekrar diyorum bir chihuahua ile rotweillerin havlaması bir bile tutulamaz. tekrar saygılarımla...umarım aradığınız köpeği yada hayvanı bulursunuz. bide son birşey eğer almak istediğiniz hayvanı alırken yani seçerken yavruların hepsini bi elinize alın hangisi size daha ilgi gösteriyorsa onu alın büyüdüğündede aynı ilgiyi göstersin diye...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-11, 11:22   #78

kayıp Çevrimdışı

köpekçi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben size heves olarak alıyorsunuz demedim farkındaysanız. almayında demedim hem sizin alacağınız köpek için benim ne gibi bir egom olsunki. beni görmüyor tanımıyorsunuz. bizim şuan görüştüğümüz konu almak istediğiniz köpek için size birkaç bilgi vermek istedim ama siz bunu her defasında egoya vuruyorsunuz. bence hiç bir alakası yok tanımadığım etmediğim bir insan için ve sahiplenmek istediği köpek için ne türlü bir egom olabilirki.ben size tek kelimemde bile heves kelimesini bulundurmadığımı belirtmek isterim. eğerki bana deseniz işte köpek veya tuvalet eğitimi yada temizlik konusunda aşırı rahatsızımki haklısınız olunur bende ilk aldığımda köpek 16 yaşındaydım. anlıycağınız gibi kimseye bir ego göstermeye çalışmıyorum.birde bundan ne gibi kazancım olacak. ben tekrar söylüyorum yukarıda yazdıklarımada bakın ilk yazdığım mesajda ne bir dalga ne bir alay nede iddiacılık var hem benim işim gücüm yok sizi neden hayattan soğutmaya çalışayımki.ben size ilk yazdığımda köpek balkonda beslenmez demedim ama ima ettim.benim anlayamadığım balkon ve bahçe meselesine neden bukadar takmatasınız. biz size sadece beslenmez dedik.sonradan köpek evin içine alıştırırken zorluklar yaşarsınız lütfen tekrar söylüyorum kimse size karşı bir alaycılık yasa ego gösterisi yapmamakta.ama siz bana yine sorsanız ben size çok köpek beslemek istiyorsanız yardımcı olabilirm temizlik konusunda... cins meselesinde ise tekrar diyorum bir chihuahua ile rotweillerin havlaması bir bile tutulamaz. tekrar saygılarımla...umarım aradığınız köpeği yada hayvanı bulursunuz. bide son birşey eğer almak istediğiniz hayvanı alırken yani seçerken yavruların hepsini bi elinize alın hangisi size daha ilgi gösteriyorsa onu alın büyüdüğündede aynı ilgiyi göstersin diye...
zaten bunu size yazmamıştım ego konusunda mavi kemiğe yazmıştım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-11, 11:35   #79

kayıp Çevrimdışı

*_*---Mavi Kemik---*_* tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
hmmmm ben aslında anlamıs oldugunuza sevindim ve arkadaşınız geldiginde bence onu çok çok öpün çünkü sizede bir tecrübe kazandırmıss neyse ben tartısmak istemiyorum sıkıldım ama sunu bilin ki dürüst davranmanıza çok sevindim çünkü bazı insanlar bunu bile söylemeyip gibip inadına köpek alıyorlar ve inancı deli ediyorlar bende siz onlardan biri sandım degilmissiniz yazdıklarımmın arkasındayım lakin fazla ağır kaçmıs olabilir hayvan severligime verin lütfen kıyaıyorum yani yazık çünkü,,, tabikide ben de bilemezdim 2 yasında bir sürü köpekler büyücegimi ama öyle olmus benimsa sansım sizi kınamıyorum kesinlike ve cockerın ismi ne çok merak ettim yaramaz birşey galiba ve sunu söylüm son not olarak daha küçük cinse bakamıyormus kalkmış rott alıcakmıs sözüm hayla gecerli sunu düşünün yha arkadasın o cockerı bırakmasaydı 3 günlüge dediklerimiz hepsi çıkıcaktı yazık olurdu hem sana hem köpege hee ama kendi evine çık evin içinde rahat rahat gezinsin al bir tane köpek belki titzligin ortadan kalkar
evet sonunda birbirimizi anlayabildiğimize sevindim zaten ben illa balkonda bakılır sizin dedikleriniz yanlış hiç demedim sadece kabaca yazdığınız için söyledim ilk gün gece 3 ten beri balkonda onunla yattım ertesi gün o rahat edemicek diye yazlığa gittik orda koştuk oynadık ve anladım ki ne balkon nede bir apartman dairesi köpeğe uygun değildir ha bakan var mı var saygı duyuyorum bende bi gün kendi evime çıkarsam köpek alırsam ona uygun olmadığını ve o toprağa basıp oynamak isterken ben onu beton bi binaya kapatarak eziyet ettiğimi bile bile alıcam
ayrıca 1 yaşında bi cocker erkek ve adı papi belkide pupy ama ben papi dedim yani işte anlamışsınızdır bu sabah sahibine gitti eğer köpek alıcaklar varsa tavsiyem bi arkadaşlarının bi tanıdıklarının köpeklerini alıp bi süre bakmaları yada geçici aile olmaları
ama her şeye rağmen ne kadar şımarık olsada ,koksada ,herkes pis desede dostlukları pahabiçilemez hayvanlar hala da söylüyorum benimki heves değil şimdi belki diyenler olur bak işte gördü köpeğin zorluklarını almıyo hayır öyle değil hala bi köpeğim olmasını isterdim bütün zorluklarına rağmen ama hayat şartlarım bence onun yaşam ortamına uygun değil bunun için bi köpek almıyorum
teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-11, 19:18   #80

İstanbul (Anadolu Yakası)
shellia Çevrimdışı

arkadaşlar 13 yaşındayım yaşın küçük sen nerden bilirsin falan diyerek sert yorumlarla karşılaşmak istemiyorum ama mavi kemik bence çok haklı hem belirttiği gibi bu yaşına kadar hep hayvanlarla içli dışlı olmş.hem mesleğini okumuş hem de gerçekten sevimli dostlarımıza yardımda bulunmuş.ben tuzla rehabilitasyon merkezine gidip köpekleri ziyaret etmek istiyorum.bu hafta beyaz maltese terrier cinsi bi köpek alıcam.onunla beraber köpekleri ziyaret etmek istiyorumacaba köpekleri ziyarete gitmeden önce randevuya gerek var mı?veya bağış olarak süt verebilir miyim.orda kuru mama süt bağışı yazıyordu ama bildiğimiz süt mü yoksa süt tozu filan mı küçük düşmek istemiyorumbi de normal sütse kaç paket götürmeliyim?mavi kemik hakkındaki yorumlarımdan dolayı sert tepki görmek istemiyorum başından beri belirttiğim gibi.hala da içlerimizdeki en haklı kişilerden biri olduğunu düşünüyorum.bilgilendirirseniz sevinirim...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-11, 20:19   #81

köpekçi üyesinin avatarı

Antalya
köpekçi Çevrimdışı

kayıp tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
evet sonunda birbirimizi anlayabildiğimize sevindim zaten ben illa balkonda bakılır sizin dedikleriniz yanlış hiç demedim sadece kabaca yazdığınız için söyledim ilk gün gece 3 ten beri balkonda onunla yattım ertesi gün o rahat edemicek diye yazlığa gittik orda koştuk oynadık ve anladım ki ne balkon nede bir apartman dairesi köpeğe uygun değildir ha bakan var mı var saygı duyuyorum bende bi gün kendi evime çıkarsam köpek alırsam ona uygun olmadığını ve o toprağa basıp oynamak isterken ben onu beton bi binaya kapatarak eziyet ettiğimi bile bile alıcam
ayrıca 1 yaşında bi cocker erkek ve adı papi belkide pupy ama ben papi dedim yani işte anlamışsınızdır bu sabah sahibine gitti eğer köpek alıcaklar varsa tavsiyem bi arkadaşlarının bi tanıdıklarının köpeklerini alıp bi süre bakmaları yada geçici aile olmaları
ama her şeye rağmen ne kadar şımarık olsada ,koksada ,herkes pis desede dostlukları pahabiçilemez hayvanlar hala da söylüyorum benimki heves değil şimdi belki diyenler olur bak işte gördü köpeğin zorluklarını almıyo hayır öyle değil hala bi köpeğim olmasını isterdim bütün zorluklarına rağmen ama hayat şartlarım bence onun yaşam ortamına uygun değil bunun için bi köpek almıyorum
teşekkürler
Ben işte şimdi sizi tebrik ederim zaten bu lafları söylerek verdiğiniz değeri kanıtladınız asıl şimdi bir köpek sahibi olmak sizin en büyük hakkınız...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-11, 21:06   #82

kayıp Çevrimdışı

sağolun zamanı geldiğinde ailemle yaşarsam bi bahçemiz tek başıma yaşarsam da büyük bi apartman dairesinde oturursam bi köpek almayı düşünüyorum ayrıca evet mavi kemik haklı olabilir ben haklı değil demedim zaten gördüğünüz gibi 3 günlük bi tecrübe yaşadıktan sonra bende aynı şeyleri düşünüyorum ki ben sadece mavi kemiğe üslubundan dolayı tepki gösterdim ama sonunda hepimiz anlaştık neyseki ayrıca küçük olman sorun değil eger köpekler konusunda benden daha çok bilgiye sahipsen veya kendine bu konuda söz hakkı tanıdıysan konuya karışabilirsin bence ...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-11, 00:26   #83

london
*_*---Mavi Kemik---*_* Çevrimdışı

shellia tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
arkadaşlar 13 yaşındayım yaşın küçük sen nerden bilirsin falan diyerek sert yorumlarla karşılaşmak istemiyorum ama mavi kemik bence çok haklı hem belirttiği gibi bu yaşına kadar hep hayvanlarla içli dışlı olmş.hem mesleğini okumuş hem de gerçekten sevimli dostlarımıza yardımda bulunmuş.ben tuzla rehabilitasyon merkezine gidip köpekleri ziyaret etmek istiyorum.bu hafta beyaz maltese terrier cinsi bi köpek alıcam.onunla beraber köpekleri ziyaret etmek istiyorumacaba köpekleri ziyarete gitmeden önce randevuya gerek var mı?veya bağış olarak süt verebilir miyim.orda kuru mama süt bağışı yazıyordu ama bildiğimiz süt mü yoksa süt tozu filan mı küçük düşmek istemiyorumbi de normal sütse kaç paket götürmeliyim?mavi kemik hakkındaki yorumlarımdan dolayı sert tepki görmek istemiyorum başından beri belirttiğim gibi.hala da içlerimizdeki en haklı kişilerden biri olduğunu düşünüyorum.bilgilendirirseniz sevinirim...
İlk önce çook teşekkür ederim ve tabiki size yardımcı olurum sırf ben degil buradaki bir çok insan size yardımcı olabilir ve süt tozuda olabilir ama benim tavsiyem normal süt götürmeniz simdi tuzla çok büyük bir barınak oldugu için maddi durumunuza göre alın derim yani 2 pakette olur 6-7 pakette olur size kalmıs ve battaniye gibi esyalarda götürebilirsiniz kış için yardımcı olur ve randevuya gerek yok o sadece yedikule hayvan barınagı için geçerli diğer bütün hayvan barınaklarına gidebilirsinizz ve tekrardan çooooooooook teşekkür ederim bendee hayvan besleme konusunda yasın bir önemi olmadıgını düsünüyorum önemli olan o sorumluguı yerine getirebilmek sende bunu basarabilrsin bencee ve tekrar tekrar teşekkür ederim çok iyisiniz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-11, 20:30   #84

İstanbul (Anadolu Yakası)
shellia Çevrimdışı

ben teşekkür ederim
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları