Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpekler

Cevap Yaz
Eski 25-11-08, 22:05   #1

bajaboi91 Çevrimdışı
Varsayılan gözyaslarimi tutamadim .. bunlar gerçekler !!!!

Bir köpegin agzindan yazilmis bu öykü, büyük bir gerçegi gözler önüne seriyor. Ben gözyaslari içinde okudum ve sizlerle paylasmak istedim. LÜTFEN HEPSINI OKUYUN!! Bu öyküyü okuyanlar, bu hayvanciklari bir heves ugruna alip birkaç gün sonra çesitli bahanelerle sokaga ya da barinaklara terk etmeden önce belki bir kez daha düsünürler dedim kendi kendime...

Üzerinden seneler geçti, simdi hatirliyorum da, ben yavruyken sirinliklerime katila katila güler, beni yavrum diye çagirirdin. Birkaç dislenen ayakkabi ve katledilen yastigi saymazsak, kisa zamanda senin en vazgeçilmez dostun oldum. Ne zaman bir muzirlik yapsam bana parmagini sallar ve "nasil yaparsin" diye çikisirdin. Ne var ki hemen arkasindan kizginligin geçerdi ve beni yere yatirir, göbegimi oksardin.

Çok mesguldün o aralar... Dolaysiyla tuvalet egitimim tahminimizden uzun sürdü ama el ele verip üstesinden gelmistik. Sana sokulup da koynunda geçirdigim geceleri unutamam. Sen farkinda degildin belki ama ben senin rüyalarini ve hayallerini gizlice dinler, bundan daha mutlu olunamayacagina kanaat getirirdim.

Beraberce uzun yürüyüslere çikar, parklarda kosusturur, dondurma yerdik, hatirliyor musun? Bana sadece külahini verirdin dondurma bana dokunur diye. Ve evde senin isten dönüsünü beklerken sirtimi ilik günese verir, huzurlu, derin bir uyku çekerdim.

Zamanla isinde daha fazla vakit geçirmeye basladin, bos zamanlarinda da kendine bir es aramaya koyuldun. Ben seni her zamanki gibi sabirla bekledim, sana hayal kirikliklarin ve acilarinda teselli oldum. Yanlis kararlarini hiçbir zaman kinamadim, her defasinda seni büyük bir sevinçle karsiladim. Sonunda birine asik oldun ve evlendin.

BARINAGA TERK EDILDIM

Ne var ki esin köpeklerden pek hazzeden biri çikmadi. Yine de ben onu sevinçle karsiladim ve ona sevgi gösterdim. Mutluydum, çünkü sen mutluydun. Sonra insan bebekler geldi aramiza. Yeni yavrularin heyecanini sizinle aynen paylastim. Onlarin pespembe yumusacik tenleri, mis gibi bebek kokulari beni heyecanlandirip hayran birakiyordu. Ben de onlara annelik etmek istiyordum. Ne yazik ki -her nedense- hem esin hem de sen onlara zarar verecegime kanaat getirdiniz ve beni ayri bir odaya kapattiniz hep. Oysa ben sevgiden mahrum kaldikça, onlara olan sevgim daha çok artti. Bilemediniz hiç.

Çocuklar büyüdükçe onlarin en yakin dostu oldum. Tüylerime tutunup tombul bacaklarinin üzerinde ilk adimlarini attilar, minicik parmaklarini gözlerime soktular, kulaklarimin içini karistirdilar, burnuma öpücükler kondurdular. Gerektiginde onlari hayatim pahasina korumaya hazirdim. Ama bu arada senin dokunusuna ise hasret olmustum. "Köpegin var mi?&# sorusuna, cüzdanindan resmimi çikarip, hakkimda sirin hikayeler anlattigin zamanlar artik geride kalmisti. Senin köpegin olmaktan çikip, itin biri oldum; bana yaptigin her masraf sana batmaya basladi.

Sonunda da baska bir sehre tayinin çikti. Yeni apartmaninizda sana ve ailene yer vardi ama bana yoktu. Ailen için en dogru karari verdin belki ama unutma ki, bir zamanlar ailen sadece benden ibaretti.

Son araba gezintimize çiktigimizda heyecanliydim. Ta ki barinaga varana kadar. Barinak köpek, kedi, korku ve umutsuzluk kokuyordu. Gereken evraklari doldurdugunu ve "ona çok iyi bir ev bulacaginiza eminim" dedigini hatirliyorum. Omuz silkip sana karamsar bir bakis attilar. Onlar orta yasli, terk edilen bir köpek veya kedinin akibetinin farkindaydilar.

Oglunun tasmama yapisan elini zorla açmak zorunda kaldin. Çiglik çigliga haykirmasina aldirmadin belki ama ben onun adina hem üzüldüm hem de çok endiselendim. Endisem, ona o anda arkadaslik, sadakat, sevgi ve sorumluluk, bir cana duyulan saygi konusunda vermis oldugun hatali hayat dersinde yatiyordu. Basima son bir kere dokunup bana veda ettin, göz göze gelmemeye özen gösterdin. Gitmen gereken yerler, yetismen gereken isler vardi ve zaman aleyhine çalisiyordu nasil ki simdi de benim aleyhime çalistigi gibi.

Sen ayrildiktan sonra, barinaktaki iki tatli kadin tasinacagini aylar öncesinden bildigin halde bana uygun bir yuva bulmak için en ufak bir çaba sarf etmediginden yakindilar. Sadece üzüntü içinde baslarini sallayip, "Nasil yaparsin" diye sordular arkandan.

Barinakta, zamanlari izin verdigi ölçüde bizimle ilgileniyorlar. Bizi besliyorlar tabii ki ama bende istah falan kalmadi. Önceleri ne zaman biri kafesime yaklassa sensindir diye kafesin önüne kosardim. Belki kararini degistirdin, belki bunlarin hepsi kötü bir rüyadan ibaretti veya belki bana aciyan biri beni kurtarmaya gelmisti... Ama anladim ki, sirin yavru köpeklerle bu konuda yarismam söz konusu bile degil. Iste o zaman kaderime razi olup köseme çekildim ve akibetimi beklemeye koyuldum.

VE ÖLÜM...

Önce ayak seslerini duydum onun. El ayak çekildikten sonra beni kafesimden çikardi. Onu uslu uslu koridorun sonundaki odaya kadar takip ettim. Sessiz, sakin bir odaydi. Beni yavasça kaldirdi ve masanin üstüne koydu, basimi oksadi, kulaklarimin arkasini kasidi, tasalanmamami söyledi. Kalbim heyecanla çarpiyordu ama ayni zamanda içimi de sonsuz bir huzur kapladi. Sayili günlerim dolmustu demek ki... Kendimden çok onun için üzülüyordum. Üzerindeki yük çok agirdi, onu eziyordu ve beraberligimiz süresince senin de her ruh halini anladigim gibi onun da içinde bulundugu durumun farkindaydim.

Eli çok hafifti, gözünden akan yaslari görmesem, ön patimdeki damarima bagladigi turnikeyi nerdeyse fark etmeyecektim bile. Seneler önce seni de teselli ettigim gibi, hafifçe elini yaladim. Ignenin ucunu usulca damarimdan içeri kaydirdi. Önce hafif bir sizi, arkasindan damarlarimda dolasmaya baslayan buz gibi siviyi hissettim.

Kafam ve gözlerim agirlasti ve onun merhamet dolu gözlerine bakarak son defa "Nasil yaparsin" diye fisildadim. Belki de benim lisanimi anladigi için, "Ne kadar üzgünüm bilemezsin" diye cevap verdi. Bana sarildi, beni çok daha huzurlu ve güzel bir yere göndermekte oldugunu anlatmaya basladi. Öyle bir yer ki, bir daha ne ihmal edilecek ne aci çekecek ne de kendimi korumak zorunda kalacaktim. Öyle bir yer ki, sevgi ve isik içinde, bu sefil dünyadan daha farkli güzellikte bir yerdi...

Son nefesimle kuyrugumu son bir kez sallayarak, "Nasil yaparsin" derken onu kastetmedigimi anlatmaya çalistim. Kastettigim sendin, canimdan çok sevdigim sahibim! Seni her zaman anacagim, sonsuza dek bekleyecegim, bunu bil. Son dilegim, hayatindaki herkesin sana benim gösterdigim sadakati göstermesi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-08, 22:05   #2

Hollister Çevrimdışı

halaa agliyorum arkadaslar !!!

bu bir köpegin agzindan... ve GERÇEK !!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-08, 22:05   #3

Askalot Çevrimdışı

gerçekten anlamli bir yazi ve gerçekkkk
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-08, 22:05   #4

Friend Çevrimdışı

ARKADASLAR BNM BURDA BARINAKLAR IÇIN AÇTIGIM BASLIKLARI HATIRLAYIN !!! NEDEN BU KDR ONLARI ORALARDAN KURTARMAK ISTEDIGIMI ANLADINIZMI !!!!

onalrin bize ihtiyaci var !!!! neden oralarda ölümü bekliyolar dedigimi anladinizmi simdi !!!

halaa israrliyim .!!! lütfen benden yana olun !!! onalri kurtarmamiz gerekio yaa !!! LÜTFEN !!

ONLARIN SESINI DUYMUYOSUNUZ BELKI NE KDR YALVARIOLARDIR KURTARIN BIZI DIE AMA DUYMUOSUNUZDUR !! PEKI BNIDEMI DUYMUYOSUNUZ !!!! lütfen bisiler yazin ...

BUNLAR HAYATIN BAZI ACI GERÇEKLERI !!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-08, 22:05   #5

CraCka Çevrimdışı

evet onlarda hapiste hücredeki insanlardan farksizlar...Sokakta basibosta olsalar bazen açta kalsalar ÖZGÜRLER.......
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-08, 22:06   #6

Baahaa Çevrimdışı

o önce köpegi alip sonrada barinaklara veren insanlara bi sorum var = O BARINAKLARA ATTIGINIZ KÖPEKLERIN HAKKINI NASIL ÖDEYECEKSINIZ !!! ??
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-08, 22:06   #7

dadet Çevrimdışı

portakalif demis ki:

evet onlarda hapiste hücredeki insanlardan farksizlar...Sokakta basibosta olsalar bazen açta kalsalar ÖZGÜRLER.......

SANA ÇOK TSK EDIYORUM.. HEM YAZIYI OKUDUGUN IÇIN HEMDE AYNI BNM GIBI DÜSÜNDÜGÜN IÇIN.. BURDA 2 KEZ BASLIK AÇTIM BARINAKLARDAKI KÖPEKLERI KURTARMA PROJELERI DÜNZENLEMEYE ÇALISTIM.. ÇOK AZ TEPKI OLDU BU BENI YIKTI !!

AYNEN ÖLE DEMISTIM ONLAR ORALARDA HAPISTELER VE SUÇSUZ YERE ORDALAR.. ÖLÜMÜ BEKLIYOLAR ..

SOKAKTAKILER BELKI AÇ YATIP KALKIOLAR AMA ÖZGÜRLER.. !! sokaktakiler ama sevgi nedir biliolar .. sokaklarin maskotlari olup sevdiriolar kendilerini ve bu sevgi sayesinde hayatta kaliolar.. YA BARINAKLARDAKILER!! ne sevgi ne yemek !!!

karanlik bi dünya barinaklar... !!! ve biz o barinaklari aydinlaticak tek isigiz.. biz !! insanlar !!! AMA KIMSE YARDIM ETMIOO !!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-08, 22:06   #8

EGOman Çevrimdışı

ne barinaklar için açtigim basliklara yorum yazdilar nede bu açtigim basliga.. burda saçma basliklar açinca 100 tane yorum yazarsiniz .. gerçekleri anlatan bi baslik açilinca tik yok !!

barinaklardakiler bizden mama yardimi yapmamizi beklemiolar !! kurtarilmayi bekliolar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-08, 22:06   #9

Jamie Fox Çevrimdışı

dogru söylüyosun atess su beton yigini binalarin arasinda onlarin havlamasi olmasa hangi hayvanin sesini duyacagiz.. Artik tek hayvan sesi duyacagimiz yer hayvanat bahçesi oldu... Tek kalan yerleri ormanlarida yakiyo birileri... Artik hayvanlar dünyada fazlalik gibi... Hele köpekler... Kuduzlar, havliyorlar bahanesiyle hepsini öldürüp çöplüklere atiyorlar... Tamam insanlaradan birkaçi onlari hala seviyo ama onlarda bi sey yapamiyorlarki... Umarim köpeklere kötü davrananlarda birgün öyle kafes gibi br yerde bakimsiz ,aç, susuz kalmazlar...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-08, 22:06   #10

Aunty Çevrimdışı

portakalif demis ki:

dogru söylüyosun atess su beton yigini binalarin arasinda onlarin havlamasi olmasa hangi hayvanin sesini duyacagiz.. Artik tek hayvan sesi duyacagimiz yer hayvanat bahçesi oldu... Tek kalan yerleri ormanlarida yakiyo birileri... Artik hayvanlar dünyada fazlalik gibi... Hele köpekler... Kuduzlar, havliyorlar bahanesiyle hepsini öldürüp çöplüklere atiyorlar... Tamam insanlaradan birkaçi onlari hala seviyo ama onlarda bi sey yapamiyorlarki... Umarim köpeklere kötü davrananlarda birgün öyle kafes gibi br yerde bakimsiz ,aç, susuz kalmazlar...

ewt arkadasim çok dogru sölüosun .. birde '' içinde hayvan sevgisi olmayanlara '' die bi baslik açtim .. yine bnm (: onuda okursan ordada belirttim .. daha dogrusu kendi düsüncelerim .. orda anlatmak istedigimde hayvanlar olmassa bu dünya nasil olur.. onu oku ve gözünde öle bi dünyayi canlandir ya hayvanat bahçeleride olmassa dedinya sadecehayvanat bahçeleri kaldi fln.. yaoda olmassa..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-08, 22:06   #11

Barbie V Çevrimdışı

umarim hayvanat bahçesi diye bir kavram yaki bir gelecekte tamamen ortadan kalkar.

barinaklarla beraber.

bizdeki hayvan sevgisi de nefreti de bir garip.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-08, 22:06   #12

Behrouz Çevrimdışı

e tabiki bu yorumumherkese degil sadece hayvanlara kötü davrananlara..... Simdi hayvani kim ne yapacak ki futbol sahasi kadar bir 4 katli alisveris merkezi klimalar yetiyo insanlara . Artik hayvanlara ihtiyaç kalmamis gibi hareket ediyolar. Bazilari sadece karizma için köpek aliyo... Palyaçoya çeviriyolar sonra... Aslinda bu sitede çogu kisi hayvanlari çoook seviyo.... Senin basligina yorum yazmasalarda çok sevdiklerinden eminimm.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-08, 22:06   #13
Ashley
Misafir

daisy demis ki:

umarim hayvanat bahçesi diye bir kavram yaki bir gelecekte tamamen ortadan kalkar.

barinaklarla beraber.

bizdeki hayvan sevgisi de nefreti de bir garip.

hayvanat bahçeleri ile ilgili söledigim ya oda olmassa dememin sebebi bnm diger basligimi okudugunuzda anlasilir.. yani hiç biyerde hayvan yok fln.. demek istedigim o.. bnde hayvanat bahçelerinin kalkmasini istiorum zaten hayvanlarin özgürlüklerini kisitliolar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-08, 22:06   #14

Becca Çevrimdışı

portakalif demis ki:

e tabiki bu yorumumherkese degil sadece hayvanlara kötü davrananlara..... Simdi hayvani kim ne yapacak ki futbol sahasi kadar bir 4 katli alisveris merkezi klimalar yetiyo insanlara . Artik hayvanlara ihtiyaç kalmamis gibi hareket ediyolar. Bazilari sadece karizma için köpek aliyo... Palyaçoya çeviriyolar sonra... Aslinda bu sitede çogu kisi hayvanlari çoook seviyo.... Senin basligina yorum yazmasalarda çok sevdiklerinden eminimm.

bn basligima yorum yassinlar istemiorumki yani bnm düsüncem bana destek çiksinlar bnm gibi düsünmeleri yeter.. ama onlar için bisileryapmaliyiz die düsünüorum .. fikirlerini söyleyebilirler.. umarim gerçekten çok seviolardir..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-08, 22:06   #15

Bat Doggy Çevrimdışı

evet dogru senin gibi düsünmeleri lazim zaten dünyadaki herkes sadece barinaklarin kaldirilmasi hayvanlara iyi davranilmasi gerektigini uygulamasa sadece düsünse bile herkes iyi düsündügü için barinaklar ve hayvanat bahçleri kalkacak ve ormanlar yanmayacaktir... Yani bu kötü yerlerin ve olaylarin yokolmasi için herkesin sadece güzeli ve iyiyi düsünmesi yeter..
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 14:51.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198