Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpekler

Cevap Yaz
Eski 08-01-09, 20:48   #1

3 hav 1 miyav Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 4
Exclamation Fakir Insanlık !!!

blog yazılarımdan biriydi ama sizinle birde forumda paylaşmak istedim....

EVET İŞTE ŞİRİNİMİN GERİ DÖNÜŞÜÜÜ!!!!
dedemi iki sene önce kaybettikten sonra yaşamımızın en önemli kararını verdik bir dönüm noktasıydı bizim için öyle ki biz dötr köpeğimiz ve sokakda baktığımız sayısız kedilerimizle anne kız harika bir hayatımız vardı ama anneannem yalnızdı artık ve bizimle yaşaması mümkün değildi küçük bir ev de kalabalık bir aileydik biz....
annem lady zeytini ve tarçını alıp anneanneme taşındı ben panda ve şirinle evimiz de kaldım üç ay ama yaşam bize yine bir oyun daha oynadı ve anneannemin birlikde olmalıyız diyen seslenişlerine duyarsız kalamadım
şirine ve pandaya birbirlerinden ayırmama şartıyla kısa bir süreliğine konuşup hayvansever olduğuna inandığım insanlrın şehir dışında ki bahçeli evlerine misafir göndermeye karar verdim planım evimi satıp büyük bir bahçeli ev almaktı ve bunun için zamana ihtiyacım vardı, evet dostlarımdı hatta yaşam arkadaşımdı onlar ama bir taraf da bana yıllarını vermiş özveriyle beni büyütmüş "canım" sende olmalısın yanımız da diye sesleniyordu, biz yaşadık ama anneannem dört köpekle ki şirin sibirya kurdu kırma ve panda kangal bir apartman diresinde yaşayamazdı....
ve bir misafir ev aramaya başladım bu arayış iki ay sürdü sonun da inandığım bir aileye şartlar koyarak şirinimi ve pandamı gönderdim......bu gönderişin ben de yarattığı buhranı anlatmak istemiyorum ama çok ağır bir tranvaydı dedemi kaybettim yaşam düzenimizi aile büyüğümüz için değiştirdik ve yıllardır emek vediğim iki dostum olmadan ilkkez 6 senenin sonun da ayrı uyuyacaktım......
kuru mamaları, iğneleri, vitaminler, tarak takımları, vs tüm herşeyi karşılamak benimdi sadece önlerine bir kap su koyacaklardı......
15 günde bir yaptığım ziyaretler sonrasında 3. ayın sonun da şirinde inanılmaz değişikler fark ettim ürkek olmuştu , çok iştahlı olan oğlum da kilo kaybı başlamştı .....mamalarını değiştirdim yenisini götürdüm....bu dönem için de küçük evimizi satılığa çıkardım telefonlar da herşeyin yolunda olduğunu söyleyen bu aileye inandım!!!
ve bir aylığına çıkmak zorunda kaldığım şehir dışı seyhatimden sonra annem bana bakarak "esra şirin biraz rahatsızmış beni bu gün aradılar" dediğin de tansiyonumun o an yerlerde süründüğünü çok iyi anımsıyorum...evet dedikleri gibi BİRAZ rahatsızdı!! bunu duyar duymaz gittiğim de şirini yerde çamurlar içinde gördüm karanlıktı ve tek yaptığım şey kucağımı alıp arabaya atıp veterinerimize gitmek oldu.....ona olan seslenişlerim geliyor da o arabanın için de şimdi ,bunu hiç birnizin yaşamasını istemem!!
anneme bu olaydan sadece o gün aramışlar heber vermişler annemin şirin nasıl diye aramalarına ve benim aramalarımada iyi herşey yolunda yanıtı veren bu aile şirinimi kanelere kurban etmişlerdi.
1 milyon kan oranından sadece 1.1 e düşen kan oranı ve vücudunu adeta zımpıra gibi saran keneler ve bakımsızlık şirinimi 4 kiloya kadar düşürmüştü!!! onu ölsün diye bir köşeye bırakmışlardı!! çünkü panda onlara yeterdi panda daha büyüktü panda daha koryucu yetiştirilmişti !!kendilerine götürdüğüm 15 kiloluk kuru mamaları da poşetleyip satıyorlarmış!!
antalyada ki hiç bir veteriner kliniğinin kabul etmeyeceğinden adımız gibi emin olduğumuz bu vakka muhammer abi ve ekibinin bize kucak açmasıyla sonuç bulmuştur.
şirin komadaydı şuuru kapalıydı ve ben bir kemik yığını taşıyordum kucağım da onu kılinikde ki masaya yatırdığım da beni dışarı çıkardılar ve üstümü hatta tşörtümün içine kadar giren keneleri fark ettim beni apar topar ilaçlamaya başladılar....
evet şirin 6 gün komada kaldı gün de 3 kez ilaçlı suların için de yıkandı oratalama gün de 3 serum ve ayrı ayrı 6 iğne yedi vs vs............
komadan çıktığn da benden uzun süredir saklanan bir gerçeğiyi de duydum..şirinin arka ayakları tutmuyordu ve his kaybı vardı....
kılinikden eve getirdim altını bağladım ve özel mamalarla bundan sonra hayatına devam edecek protez bir destek yaptırabilirim tekerlikli diye düşünürken bu arada bacakları için hergün kas iğnelerine devam ettik.....
ve bir gün ( 15 gün snra) arka ayaklarında ki patilerin tüylerini keserken makasla ,ayağını oynattığını fark ettim tabii biz anında klinikdeydik...
tedavinin şekli değişti arka ayakları alçıya alındı iğneler değişti serumlara yeniden başladık.....
biz şirine günlerce hatta aylarca konuştuk, onun ne kadar güçlü bir çocuk olduğunu anımsttık, hatıralarımızı anlattık, ona anımsattık ........
şirinim alçılarıyla 3 hafta yaşadı.......şirinim yürümeye başladı şirinim koşmaya başladı şirinim bensiz nefes almamaya başladı şirinim şimdi kendini kızdaranlara havlamaya başladı ama kulaklarımızı kaşıyamıyoruz esrası da onun kulaklarını kaşıyor esrası da onsuz dışarda iki saatden fazla zaman geçirmiyor ( sınırı 2 saat, 2 saati geçtikten sonra mutsuz bir çocuk oluyor çünkü )
evet yaşama merhaba dedi yeniden. kliniğe teşekkür etmeye gittiğimiz de şirine emek veren herkes bana dönüp "önce kendini tebrik et esra.."dedi bana ama ben dönüp her gün şirinimi tebrik ediyorum siz de dostunuzun aldığı her nefes de nefes aldığınızı farkediyor musunuz?
aslın da o sessiz duruşlarının altında gözlerine bakıp size ne kadar da çok şey anlatığını duyuyor musunuz?
duymanız için sanırım gözünüzün ucuyla bakmanız yeterli değil!!! sadece arkadaş olsun bana akşamdan akşama koyarım mamasını önüne tasmayı takar iki tur atarım havanseverlerle ilgili bir siteye de üye olurum üç beş de mesaj atarım!!! ne kolay değil mi?
Bilir misiniz ki KARAN-I KERİM DE şöyle der " BİR AÇ HAYVANI DOYURMAK BİR AÇ İNSANI DOYURMAKLA EŞ DEĞERDİR "
bilir misiniz ki onlar sizin komutlarınızı yerinize getirip size sadık birer köle olak için bu dünyaya gönderilmemişlerdir..

belki şirinden esra ya merhaba o an da ki bu merhaba da benden yaşama merhaba oldu!!!
ve beni sokak da görüp "..insanlara da yapıyor musun? hayvanlara kadar aç insan çok..." diye soranlara bir cevap

onlar yanımda , sizin de gözünüzün önün de , insanlara yapmadığımı nereden biliyorsun!!!
işte senin insanlığın sadece insanları doyurup cebine para koyacak kadar fakir !!! bana da hesap soracak kadar hadsiz!!!
Eklenmiş Resimler

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-01-09, 20:51   #2

3 hav 1 miyav Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Fakir Insanlık !!!

FAKİR İNSANLIK.........

VE ŞİMDİ......
Eklenmiş Resimler
Fakir Insanlık !!!-179jpg  Fakir Insanlık !!!-188-1jpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-01-09, 21:06   #3

meneldur üyesinin avatarı

meneldur Çevrimdışı

söylicek bişey bulamıyorum ama emin olun bilgisayar başında çok şey söyledim. evdekiler ağzımı kapatmak zorunda kalıcaklardı nerdeyse. neyse çok geçmiş olsun. dedenizede Allah gani gani rahmet eylesin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-01-09, 21:19   #4

3 hav 1 miyav Çevrimdışı

çok teşekkür ederim, tüm ölmüşlerimize Allah'dan rahmet diliyorum.
ve yaşadığımız o kötü günlerimizi sonunda sevgiyle aştık.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-09, 00:16   #5

venüs üyesinin avatarı

venüs Çevrimdışı

şirinin böylesi bir hikayesi olduğunu bilmiyordum esracım ama geçen sitenin ana sayfasındaki o aç bırakılmış alman kurdunu gördüğümde nasıl üzüldüysem şirinin resimlerini ve hikayesini okuduğumda da öyle üzüldüm. insanların hayvanlara acımamasını anlayamıyorum. onlar birer can ve en az bizim kadar yaşamaya hakları, duygusal ihtiyaçları var. onlar bizi anneleri babaları yerine koyuyorlar hemde onlara süs eşyası gözü ile bakan sahiplerine bile. insanlık bazılarının yaptığı gibi bize koşulsuz bağlanıp sevenleri itip kakmak, hayvanlık bize bir kez şefkatle el uzatma ihitimali bulunana bütün yüreği ile bağlanmaksa ben belki bir gün hayvanlığa ulaşabilirim diye umarak insanlıktan istifa ediyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-09, 15:40   #6

3 hav 1 miyav Çevrimdışı

çok teşekkür ederiz venüscüğüm benim de sana katılmamam mümkün değil....
ne yazık ki bu insanlardan var, ve olacak da ama biz hayvanseverler çoğalıyoruz, çoğalıcağız da inşallah bu insanlar pirim vermeyeceğiz...

Bu konu en son " 10-01-09 " tarihinde saat 19:53 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-09, 18:22   #7

meneldur Çevrimdışı

3 hav 1 miyav tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
çok teşekkür ederiz venüscüğüm benim de sana katılmam mümkün değil....
ilginç olmuş yazımda bir harf anlamı nekadar değiştiriyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-09, 19:52   #8

3 hav 1 miyav Çevrimdışı

aaaa evet katımamam mümkün değil diyecektim. (;
teşekkür ederim mert hemen düzeltiyorum....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-01-09, 18:36   #9

merve çağrı üyesinin avatarı

merve çağrı Çevrimdışı

duyduklarıma gördüklerime inanamıyorum...allaha şükür hiç bir şey için geç değilken haberin olmuş ve hemen yardıma koşmuşsun esracım..peki merak ediyorum daha sonra insan demeye dilim varmıyor,o kendini insan zanneden canlılarla diyalogların nasıl oldu? sana bunun açıklamasını nasıl yaptılar?..sen hiç mi gidip görmeyecektin o hayvanı o halde? hiç mi utanmadılar? kendilerini savundular mı? kusura bakma çok soru sordum ama gerçekten bu pişkinliğin nerden geldiğini merak ettim?yemin ederim o resimler gözümün önünden gitmeyecek..böyle bir canilik olamaz..allah beterini çıkarsın onlardan inşallah

Bu konu en son " 13-01-09 " tarihinde saat 18:47 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-01-09, 18:54   #10

meneldur Çevrimdışı

merve çağrı tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
duyduklarıma gördüklerime inanamıyorum...allaha şükür hiç bir şey için geç değilken haberin olmuş ve hemen yardıma koşmuşsun esracım..peki merak ediyorum daha sonra insan demeye dilim varmıyor,o kendini insan zanneden canlılarla diyalogların nasıl oldu? sana bunun açıklamasını nasıl yaptılar?..sen hiç mi gidip görmeyecektin o hayvanı o halde? hiç mi utanmadılar? kendilerini savundular mı? kusura bakma çok soru sordum ama gerçekten bu pişkinliğin nerden geldiğini merak ettim?yemin ederim o resimler gözümün önünden gitmeyecek..böyle bir canilik olamaz..allah beterini çıkarsın onlardan inşallah
varya bu insanlar yarına çıkmazlar bu kadar beduadan sonra zaten bizz "Allah belalarını versin" gibilerinden bişiy ler söylemiştik ama bu kesin cenneti geçip yerine ulaştı

ayrıca esra kardeş şu anki halinden resim koyarmısın. özellikle bakışlarını. acaba bi değişme varmı hareketlerinde. bi kırgınlık hala bi korkmuşluk falan.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-09, 14:34   #11

3 hav 1 miyav Çevrimdışı

profilimde tüm albümlere bakarsan şirinin resimlerini görebilirsin mert kardeş (:
şirinin 24 saat yanımda olması tüm ürkekliğini yenmesizne sebeb. kendini benimle güvende hissediyor. çünkü tün hastalık dönemini beraber yaşadık ve çok şükür atlattık.

vallahi merveciğim pandayı da aldım tabii hemen yanlarından ve Allaha havale ettim onları sonrada başlarına gelen kalmadı zaten....evlerinin çatıları çöktü vs vs....ama açıpda ağzımı tek bir kelime edecek psikolojim hiç olmadı o dönemler sadece şirine odaklanmıştım yaşatabilmek adına. inanın olmuyor da zaten hiç bir şey düşünemiyorsunuz olan oldu şimdi neler yapabilirim evresi başlıyor. bu dönem geçip de şirin iyi olunca içinizden gidip dağıtmak geçiyor evlerini barklarını ve daha neler neler... ama sonra durup değmez diyorsun....tabii şirine birşey olsaydı o zaman ne yapardım bilemiyorum, Allah benden sakınmalıydı onları kesinlikle !
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-09, 14:37   #12

3 hav 1 miyav Çevrimdışı

aaa bu arada kendilerini savundular tabii, bu olanlar 1 haftada oldu biz anlayamadık sizin kadar terübeli değiliz vs vs...
ama bir haftada olması veterinerlere göre zaten imkansız....farkına varmamaları imkansız ....
annem telefonda sadece onlara, Allaha havale ettik biz sizi bir daha aramayın bizi dedi kapadı bu son oldu.
pandayı da ben gidip almadım, aldırdım......
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-09, 14:50   #13

meneldur Çevrimdışı

o resimlere baktımda yeni olduklarını düşünmedim. gayet sağlıklı ve hiç bişiy geçmemiş başından gibi duruyor. inşallah hep öle durur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-09, 14:55   #14

3 hav 1 miyav Çevrimdışı

çok teşekkür ederim....
o resimler bu olayları atlattıktan 5 ay sonra çekildi...
birşeyi çok iyi biliyorum, hastalıklar insanların başına geliyor ama sevgi sanırım onları atlatmanın en geçerli yollarından biri.... (veterinerimiz de bunu demişti şirinin olayların da)
şirinin normalda komadan çıkması imkansızdı, ama saatlece günlerce konuştum ben onunla, onu nasıl sokaktan eve getirdiğimi, kedileri erkek köpek olmasına ramen nesıl karnının içinde uyuttuğunu, nasıl yürekli bir çocuk olduğunu benim için kendini kocaman bir köpeğin öüne attığını ve daha neler neler.....duyuyorlar ve hissediyorlar inanın bana, hiç biriniz bizim yaşadıklarımızı yaşamayın ama hayat bu oluda Allah korusun olusa pes etmeyin....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-09, 15:21   #15

merve çağrı üyesinin avatarı

merve çağrı Çevrimdışı

doğru söylüyosun önce şirinin hayatı daha önemli tabii ki ama ben şahsi fikrim tabi kimse katılmak zorunda değil,kişisel olarak uğraşırdım elime geleni ardıma koymazdım heralde..ama şirin sağlığına kavuştuktan sonra tabii.neyse önemli olan da o zaten allah kimseye yaşatmasın diycem ama maalesef böyle insanlarala yaşamak zorunda olduğumuz sürece başka bir şekilde başka bir insan bunu bi şekilde yine yaşayacak ne yazık ki? dün bizim mahallede 3 senedir bizim bodruma doğuran kediyi zehirledikleri gibi hemde hamileyken ben zehirlendiğini düşünüyorum..ve ne yazıkki bunu yapan gene bizim insanlarımız!
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 18:25.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198