Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpekler

Cevap Yaz
Eski 23-08-13, 19:15   #1

frtr07 Çevrimdışı
Thumbs up Çatıda Ve Kurumamasız köpek sizce nasıl olur

Arkadaşlar forumda yaklaşık 1 haftadır geziyorum ilk sefer kücük bi yavrum oldu 2 aylık yaklaşık

ve ben bu yavruya çatıda bi yuva yaptım yemeğii suyunu veriyorum süt et ekmek v.b köpeğe ne yedirilebilirse çnki kuru mamalara güvenmiyorum 40 yıl önce kuru mama yoktu ve köpeğin hası o zamanlar yetişirdi geri kafalı olarak algılamayın lütfen bunu. ve sizinde yemek konusunda önerilerinizi bekliyorum

Genelde forumlarda böyle bakmayı kınıyorlar ama gerçektende köpeğinizi eve getirdiğinizde birsürü sorun yaşıyorsunuz kıl tüy v.b sorunlar benim eve alma gibi bi şansım yok arkadaşım köpekten cok korkuyor ve sanırım alerjisi olduğundan beraber yaşıyoruz ona saygı duymam gerek

Sorum şu sizce Kuru mamasız ve Çatıda bakılan köpek olurmu yani çok büyük bi sorunmudur bu insanlara batıyor geneldede eve al diorlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-13, 11:43   #2

gokhaname Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Çatıda Ve Kurumamasız köpek sizce nasıl olur

40 yıl önce internette yoktu şimdi neden kullanıyorsun o zaman? kurumama almıyorsun yada alamıyorsun diye kimse seni yadırgamaz ama kalkıpta 40 yıl önce kurumama yoktuda o yüzden köpekler çok sağlıklıydı dersen komik duruma düşersin.o köpeklerin ömrünün ne kadar olduğunu bilemezsin.kimsedende eskiden falanca köpek 15 yaşındaydı diye birşey duymadım.köpeğe verdiğin ekmek ve sütle onun sağlıklı gelişip vitamin almasını sağlayamazsın.hergün et verdiğini sanmıyorum.ev arkadaşım var dediğine göre muhtemelen öğrencisin.çatıda köpek bakılmaz.istediğin kadar kulube yap çatı çok sıcak bir yer ve orada bakmak köpeğe eziyet olur.hiçbir insan,canlı görmeden büyüyen köpek agresif ve asosyal olur.koşup,oynaması,enerjisini atması lazım.şimdi ev arkadaşın yüzünden eve alamadığın köpeği yarın bigun kendi evine döndüğünde,askere gittiğinde yada evlendiğinde bakmaya devam edebilecekmisin bu önemli.kıl,tüy dediğine göre yani kılı,tüyü sorun gibi anlattığına göre aşıdanda haberin yok.çatıda bakıp ona eziyet çektirerek yada ileride yarıyolda bırakma durumun yüksek olduğu için senden daha iyi koşullara sahip birine sahiplendirmen daha doğru olur.sırf kendi isteğin,keyfin için bir canlıyı çatıya hapsetme o hep 2 aylık kalmayacak.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-13, 12:40   #3

muratyagci üyesinin avatarı

Kocaeli (İzmit)
muratyagci Çevrimdışı

gokhaname tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
40 yıl önce internette yoktu şimdi neden kullanıyorsun o zaman? kurumama almıyorsun yada alamıyorsun diye kimse seni yadırgamaz ama kalkıpta 40 yıl önce kurumama yoktuda o yüzden köpekler çok sağlıklıydı dersen komik duruma düşersin.o köpeklerin ömrünün ne kadar olduğunu bilemezsin.kimsedende eskiden falanca köpek 15 yaşındaydı diye birşey duymadım.köpeğe verdiğin ekmek ve sütle onun sağlıklı gelişip vitamin almasını sağlayamazsın.hergün et verdiğini sanmıyorum.ev arkadaşım var dediğine göre muhtemelen öğrencisin.çatıda köpek bakılmaz.istediğin kadar kulube yap çatı çok sıcak bir yer ve orada bakmak köpeğe eziyet olur.hiçbir insan,canlı görmeden büyüyen köpek agresif ve asosyal olur.koşup,oynaması,enerjisini atması lazım.şimdi ev arkadaşın yüzünden eve alamadığın köpeği yarın bigun kendi evine döndüğünde,askere gittiğinde yada evlendiğinde bakmaya devam edebilecekmisin bu önemli.kıl,tüy dediğine göre yani kılı,tüyü sorun gibi anlattığına göre aşıdanda haberin yok.çatıda bakıp ona eziyet çektirerek yada ileride yarıyolda bırakma durumun yüksek olduğu için senden daha iyi koşullara sahip birine sahiplendirmen daha doğru olur.sırf kendi isteğin,keyfin için bir canlıyı çatıya hapsetme o hep 2 aylık kalmayacak.
imza...
bir ek de ben yapayım ; 70'li yıllarda köpeklerin ortalama ömrü 7-8 yıl iken kuru mama gibi tüm vitaminlerin bulunduğu mamaların bilimsel yöntemlerle daha geliştirilmesi sonucu köpeklerin ortalama ömrü 14-15 yıla çıkmıştır... Ayrıca "insanlara batıyor" nasıl bir kelime? insanlara batmıyor, insanlar onu canlı bir birey olarak görüp duyarlılık gösteriyor. size doğruyu gösteren insanları "batıyor" diye ima etmeniz yanlış...

Bu konu en son " 24-08-13 " tarihinde saat 12:47 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-13, 13:22   #4

şantii üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
şantii Çevrimdışı

Kedi ve Köpeklerde BESLENME HATALARI VE Bundan Kaynaklanan HASTALIKLAR - Vet.Hek.İ.Serdar SAYAR Bunu okudunuz mu bilmiyorum ama bence okumalısınız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-13, 13:28   #5

şantii üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
şantii Çevrimdışı

Beslenme hataları \ Köpek bakımı \ Yaşam \ Bilgi ara - bilgiara.com Ayrıca burda da ekmeğin mide için zararlarından bahsediyo belki yardımcı olur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-13, 16:01   #6

frtr07 Çevrimdışı

Ben sadece size soru sordum buda bilmediğimi gösterir insanlara batıyor nie dedim sizce bundan dolayı sizin gibi önyargılı davranıyorlar ve ev konusuna gelirsek bnm için aslında bi zararı yok tüyün kılın arkadaşım için zararı ben sorun etmem gelsin beraber yiyelim aynı yemeği köpekle sorun etmem ama yorumlarınız için saolun köpeği bedavadan birine vericem mecburen ilk köpeğimin böyle olmasını istemezdim ileride asker bitince inş.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-13, 16:23   #7
bsk

bsk üyesinin avatarı

Ankara
bsk Çevrimdışı

buradaki insanlar size önyargılı cevap vermemişler sadece duymak istemediğiniz cevaplar vermişler. önyargılı bir cevap şöyle olurdu: siz bu köpeği sevmiyorsunuz. ama buradaki insanlar köpeğinizin öyle yaşayamayacığını daha doğrusu güzel bir hayat süremeyeceğini söylüyorlar. bencede o şekilde hiç bir hayvan bakılmamalı eğer üzerinize düşen sorumluluğu yerine getiremeyecekseniz getirebilcek birine sahiplendirmeniz doğru olur. ayrıca şahsi bir notumu düşmek istiyorum "köpeği bedavadan birine vericem mecburen" sözü çok hoş bir tabir olmamış siz satın almış yada almamış olabilirsiniz bilemem ama evcil dostlarımız alınıp satılabilen üzerinden kar elde edilebilen yada zararımızı karşılayacak nesneler değillerdir. öyle görmemek gerekir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-13, 17:31   #8

frtr07 Çevrimdışı

bsk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
buradaki insanlar size önyargılı cevap vermemişler sadece duymak istemediğiniz cevaplar vermişler. önyargılı bir cevap şöyle olurdu: siz bu köpeği sevmiyorsunuz. ama buradaki insanlar köpeğinizin öyle yaşayamayacığını daha doğrusu güzel bir hayat süremeyeceğini söylüyorlar. bencede o şekilde hiç bir hayvan bakılmamalı eğer üzerinize düşen sorumluluğu yerine getiremeyecekseniz getirebilcek birine sahiplendirmeniz doğru olur. ayrıca şahsi bir notumu düşmek istiyorum "köpeği bedavadan birine vericem mecburen" sözü çok hoş bir tabir olmamış siz satın almış yada almamış olabilirsiniz bilemem ama evcil dostlarımız alınıp satılabilen üzerinden kar elde edilebilen yada zararımızı karşılayacak nesneler değillerdir. öyle görmemek gerekir.
bence köpeği bedavadan birine vermek en iyi söz oldu kardeşim ne deseydim köpeği bedavadan satıcam mı deseydim eğer bunu desydim kar amaçlı düşünüpde yapamıyıcamı sölemiş olurdum türkcen pek iyi deil sanırım yada anlayamıorsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-13, 17:53   #9

Kocaeli (İzmit)
muratyagci Çevrimdışı

frtr07 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bence köpeği bedavadan birine vermek en iyi söz oldu kardeşim ne deseydim köpeği bedavadan satıcam mı deseydim eğer bunu desydim kar amaçlı düşünüpde yapamıyıcamı sölemiş olurdum türkcen pek iyi deil sanırım yada anlayamıorsun
Herkes "siz" diye hitab ederken ve hem yavrunun hem sizin iyiliğiniz için yardımcı olmaya çalışırken insanlara laf sokmaya çalışmanız çok yanlış.
"Bedavadan" derken para değil "yok yere birine sahiplendirecem" demek istemişsiniz. O kısımda "bsk" yanlış anlamış sanırım.
Bu arada "türkçen" derken "t" büyük harfle yazılır, "deil" denmez "değil " denir, "yada " yazarken de "da" ayrı yazılır; diğer yanlışlarınıza hiç girmiyorum bile. Ayrıca dünyada konuşulan tüm dillerde nokta virgül gibi işaretler vardır. Sizin yazınızda bunların hiçbirinden eser yok. İnsanlara laf koymaya çalışmadan önce veya " türkcen pek iyi deil sanırım" demeden önce demek ki önce dönüp kendimize bakmak, kendi Türkçe'mizi düzeltmek lazım.
İşte aynı hatayı köpeğiniz için de yapıyorsunuz. Buradakiler, tecrübeleri ile size yardımcı olmaya çalışıyorken siz istemediğiniz cevaplar geldiği için insanlara laf koyma derdine düşmüşsünüz. Hayvan beslemek sabır işidir. Siz daha ufacık bir eleştiride bile köpürdünüz.
Durumunuz için tek söyleyebileceğim, aldığınız kararı uygularsanız sizin adınıza yavrunuzdan ayrılacağınız için üzüldüm, ama yavru sizden ayrılıp başka bir kişiye sahiplendirileceği için de yavru adına çok sevindim. Umarım ikiniz için de hayırlısı olur. Saygılar...

Bu konu en son " 24-08-13 " tarihinde saat 18:02 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-13, 19:12   #10

frtr07 Çevrimdışı
Exclamation Cvp: Çatıda Ve Kurumamasız köpek sizce nasıl olur

muratyagci tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Herkes "siz" diye hitab ederken ve hem yavrunun hem sizin iyiliğiniz için yardımcı olmaya çalışırken insanlara laf sokmaya çalışmanız çok yanlış.
"Bedavadan" derken para değil "yok yere birine sahiplendirecem" demek istemişsiniz. O kısımda "bsk" yanlış anlamış sanırım.
Bu arada "türkçen" derken "t" büyük harfle yazılır, "deil" denmez "değil " denir, "yada " yazarken de "da" ayrı yazılır; diğer yanlışlarınıza hiç girmiyorum bile. Ayrıca dünyada konuşulan tüm dillerde nokta virgül gibi işaretler vardır. Sizin yazınızda bunların hiçbirinden eser yok. İnsanlara laf koymaya çalışmadan önce veya " türkcen pek iyi deil sanırım" demeden önce demek ki önce dönüp kendimize bakmak, kendi Türkçe'mizi düzeltmek lazım.
İşte aynı hatayı köpeğiniz için de yapıyorsunuz. Buradakiler, tecrübeleri ile size yardımcı olmaya çalışıyorken siz istemediğiniz cevaplar geldiği için insanlara laf koyma derdine düşmüşsünüz. Hayvan beslemek sabır işidir. Siz daha ufacık bir eleştiride bile köpürdünüz.
Durumunuz için tek söyleyebileceğim, aldığınız kararı uygularsanız sizin adınıza yavrunuzdan ayrılacağınız için üzüldüm, ama yavru sizden ayrılıp başka bir kişiye sahiplendirileceği için de yavru adına çok sevindim. Umarım ikiniz için de hayırlısı olur. Saygılar...
kardeşm 22 yıldır annemin babamın bana öğrettiği şiveyle konuşuorum ve türk edebiyatı öğretmeniyim bunuda eklemek isterim yazarkende aynı şive ile yazıorlar insanlar köpeğe gelince o köpeği sokaktan buldum ama ölmek üzereyken buldm ve bakışlarıda ona insanların pek iyi davranmadığı konusunda bişeyler anlatmıştı ben onu barınağa yada sokağa geri götürmek istemiorum aslnda ama mecburum bu arada şöyle bi sorum olucak köepeğiniz 1.5 aylıkken ısırdığı zaman biyerinizi acıtıyormuydu hadi acıttı ısırdığı yeri kanatıyormuydu normal bi goldenin bile ısırdığı yeri 1.5 aylıkken acıtabileceğini düşünmüorm çnki arkadaşımda da bi golden var 2 yaşında onun ısırdığı bile bırak kanatmayı acımıyordu nerdeyse bu köpeğin cinsini bundan merak ediyorum ve hala bulamadm son olarak bu konuda yardımcı olursanız sevinirim yeni ailesi olursa bunu öğrenmeden alıcanı düşünmüorm çnki

Bu konu en son " 24-08-13 " tarihinde saat 21:59 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-13, 20:17   #11

Kocaeli (İzmit)
muratyagci Çevrimdışı

32 yaşında, edebiyat öğretmenisiniz, nokta virgül hiçbir şey yok ve konuştuğunuz şive ile yazıyorsunuz, ayrıca askerliğinizi yapmadınız. Neyse, sorunuz hakkında bilgim yok, bilen biri yardımcı olur umarım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-13, 21:37   #12
bsk

bsk üyesinin avatarı

Ankara
bsk Çevrimdışı

frtr07 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
valla bedava vermenin zıttı parayla satmaktır. ben bence gayet iyi anladım. belki siz yanlış anladınız. sırf insanlar sizi burada poh pohlayıp oh iyi yapıyon bakılır tabi demediği içinde ters ve saygısızca konuşuyorsunuz. kusura bakmayın ama bence sizin türkçenizde sıkıntı var ve anlayışınızda sıkıntı var. ben o cümlenizi alıp açıkladığımda kendi düşüncem olduğunu söyledim zaten. ama siz eleştirmeye katlanamayan bir insansınız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-13, 21:58   #13

frtr07 Çevrimdışı

Murat kardeşim 3 ve 2 yanyana ve yanlışlıkla bastm forumularıda pek bilmiorum şmdi gördüm düzenleme oldunu

yaşım 22 ayrıca şuan binlerce köpeğini bahcede yada çatıda Hergün et yediren insanlar gördüm ve köpeklerininde ne kadar sağlıklı olduğunu biliyorum Kuru mamaları içinizden hiçbirinin araştırdığını sanmıorum ve köpeği o kadar uzun yaşatıp köpeğin enine ve boyuna gitmesini sağlayan sağlıksız bi katkı maddesi olduğunu düşünüyorum siz ne derseniz deyin mamaların hiçbirisi bi köpek için sağlıklı deil..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-13, 22:43   #14

Kocaeli (İzmit)
muratyagci Çevrimdışı

o zaman foruma başlık açmanıza gerek yok. Bildiğinizi okuyun... Bu arada yaşım 39, kardeşin olacak yaşı geçeli neredeyse 20 yıl oluyor ama uslubuna ve yaşına veriyorum... Bu başlık çok uzadı zaten... Umarım yavrun için iyi bir karar verirsin..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-13, 23:14   #15

frtr07 Çevrimdışı

Salasın kardeşim boşuna itiraz etme çünki anamız ve babamız adem ve havva sonuçta kardeşiz konuda kapansın vermiorum köpeği kimseye bildğimi okuyacam iyi geceler
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları