Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpekler

Cevap Yaz
Eski 26-07-12, 13:59   #16

Erenay6 üyesinin avatarı

Erenay6 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Barf diyetinin zararları?

Barf diyetinin parazit yaptığını söylemişsiniz ondan bahsediyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-12, 14:07   #17

Ankara
Yakumusho Çevrimdışı

Bekletilmiş et parazit yapar. Doğru söylüyor. Ancak bilgili bir kişi tarafından doğru şekilde uygulanmalıdır bu diyet. Tartışmayın yahu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-12, 15:19   #18

Klaus üyesinin avatarı

Klaus Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 3

Erenay6 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çiğ et kesinlikle gerektiği gibi verilirse parazit, saldırganlık vs. gibi sorunlara yol açmaz. Köpekler için en sağlıklı beslenme şeklidir. Köpekler etçillerdir ve kimi kuru mamanın içerisinde et bile bulunmuyor. Proplan, Royal Canin gibi herkesin kullandığı mamalarda bile taze et bulunmuyor.
Çiğ et ile beslenen köpeklerin dişleri, tüyleri, kilosu vs. herşeyi sağlıklı ve fit olur. Veterinerler kuru mama öneriyorlar çünkü mama firmaları ile anlaşmaları var. Mama satarak para kazanıyorlar. Eğer cidden iyi bir veteriner bulursanız size barf diyetini önericektir.
Parazit vs. tamamen hurafedir. Lütfen konu hakkında kesin bilgilere sahip olmadan yorum yapmayın..
Barf & çiğ Diet
Wolf1 barf diyeti hakkında uzmandır. Kendisi siteye pek uğramıyor ama sorularınız olursa sizin için kendisine ulaşabilirim..
Sende veterinerin dediklerini okumamışsın herhalde. Amacın ne senin anlamış değilim millete kulaktan dolma bilgilerle yazmayın bilmem ne diyorsun sende okuduklarının aynısı yazıyorsun bir yerlerden. İkisi aynı şey.
Salak saçma ithamlarda bulunup da durma yok efendim veterinerler kuru mama firmalarıyla anlaşmalıdır para kazanıyorlar bilmem ne. Benimde dayım veteriner Amerika'da ne biçim konuşuyorsun ne biçim ithamlar bunlar! Parazit falan hurafeymiş demişsin sen köpeğine Barf diyeti yaptırdın mı da konuşuyorsun? Git bir şeyleri yap da gel Allah aşkına ya çocuk musun nesin her başlık yorumunda millete bir laf sokma çaban var senin.

Barfa başlatma arkadaşım sen kuru mamasıyla güzel güzel besle. Arada tavuk falan da verirsin oh mis. Sana en basitinden söylüyorum benim dayımın bir çıkarı yok,kendisi zaten Amerika'da dünyanın parasını kazanıyor ve kuru mamaya başlamış bir köpeğin daha sonradan Barf'a geçmesinin sakıncalı olduğunu dile getiriyor. Diyeceksin dayın ne bilir,eh eğitimini Amerikada tamamlamış bir veteriner kendisi. Bizim veterinerlerimizde karşılar Barf'a. Senin bileceğin iş tabi ama başlatma derim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-12, 15:38   #19

kopeksever.5 üyesinin avatarı

kopeksever.5 Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1

Klaus tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sende veterinerin dediklerini okumamışsın herhalde. Amacın ne senin anlamış değilim millete kulaktan dolma bilgilerle yazmayın bilmem ne diyorsun sende okuduklarının aynısı yazıyorsun bir yerlerden. İkisi aynı şey.
Salak saçma ithamlarda bulunup da durma yok efendim veterinerler kuru mama firmalarıyla anlaşmalıdır para kazanıyorlar bilmem ne. Benimde dayım veteriner Amerika'da ne biçim konuşuyorsun ne biçim ithamlar bunlar! Parazit falan hurafeymiş demişsin sen köpeğine Barf diyeti yaptırdın mı da konuşuyorsun? Git bir şeyleri yap da gel Allah aşkına ya çocuk musun nesin her başlık yorumunda millete bir laf sokma çaban var senin.

Barfa başlatma arkadaşım sen kuru mamasıyla güzel güzel besle. Arada tavuk falan da verirsin oh mis. Sana en basitinden söylüyorum benim dayımın bir çıkarı yok,kendisi zaten Amerika'da dünyanın parasını kazanıyor ve kuru mamaya başlamış bir köpeğin daha sonradan Barf'a geçmesinin sakıncalı olduğunu dile getiriyor. Diyeceksin dayın ne bilir,eh eğitimini Amerikada tamamlamış bir veteriner kendisi. Bizim veterinerlerimizde karşılar Barf'a. Senin bileceğin iş tabi ama başlatma derim.
Benim de anlatmak istedigim bu iste...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-12, 19:59   #20

Erenay6 üyesinin avatarı

Erenay6 Çevrimdışı

Köpeğime barf diyeti yapıp, yapmadığımı nerden biliyorsunuz ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-12, 20:06   #21

Byzakts üyesinin avatarı

Byzakts Çevrimdışı

2008den beri Petarkadas.com a uyeyim her gun onlarca yazi makale okuyorum ki zamaninda kedime uygulamak icin barfida cok arastirdim gerektigi gibi yaparsaniz hic bir zarari olmaz bu sitede zaten adam gibi kedi-kopek beslemesinden bakimindan anlayan yok herhalde henuz pedigree-goodyle besleyenler bakiyor sanirim buraya en iyi mama proplan falan deniyor mamayla besleyeceksenizde proplan hills royal canin orta kalite mamalardir tahilsiz mamalar daha iyidir onlari kullanin tow nd gibi yani. Barf konusunda yorum yapma geregi bile duymuyorum bu konuya en iyi cevabi Sener abi verir hem ona kulaktan dolma bilgilerle konusuyorsun falan diyemezsiniz biraz haddinizi bilin kendi cahilliginizi baskalarina suc atarak kapatmayin!

BARF & Çiğ Diyet, Köpek Beslenmesi - Petarkadaş
Bunlarda barfla beslenen kopekler
Wolf1 - Petarkadaş
Leventa, Ne Yazsam Bilemedim Fotoğrafları - Petarkadaş
Cartman - Petarkadaş
Achelow Fotoğraflar - Petarkadaş
Pasa33 Fotoğraflar - Petarkadaş
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-12, 20:07   #22

Erenay6 üyesinin avatarı

Erenay6 Çevrimdışı

wolf1 Profil Sayfası
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-12, 20:51   #23

Mırni Çevrimdışı

Byzakts tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
2008den beri Petarkadas.com a uyeyim her gun onlarca yazi makale okuyorum ki zamaninda kedime uygulamak icin barfida cok arastirdim gerektigi gibi yaparsaniz hic bir zarari olmaz bu sitede zaten adam gibi kedi-kopek beslemesinden bakimindan anlayan yok herhalde henuz pedigree-goodyle besleyenler bakiyor sanirim buraya en iyi mama proplan falan deniyor mamayla besleyeceksenizde proplan hills royal canin orta kalite mamalardir tahilsiz mamalar daha iyidir onlari kullanin tow nd gibi yani. Barf konusunda yorum yapma geregi bile duymuyorum bu konuya en iyi cevabi Sener abi verir hem ona kulaktan dolma bilgilerle konusuyorsun falan diyemezsiniz biraz haddinizi bilin kendi cahilliginizi baskalarina suc atarak kapatmayin!

BARF & Çiğ Diyet, Köpek Beslenmesi - Petarkadaş
Bunlarda barfla beslenen kopekler
Wolf1 - Petarkadaş
Leventa, Ne Yazsam Bilemedim Fotoğrafları - Petarkadaş
Cartman - Petarkadaş
Achelow Fotoğraflar - Petarkadaş
Pasa33 Fotoğraflar - Petarkadaş
İyi guzel anlatmışsın olayı sonra haddınızı bılın falan ne alaka yahu? bu posta koyma trıplerı ne sanaldan
erenay nıcklı arkadaşın uslubuna hıtaben yazı yazmış arkadaş sız olaya mudahıl olup barf mevzunu anlatmışsınız sonrada yok haddını bıl yok cahıl yok kımseye suç atma gibi saçma sapan şeyler yazmışsınız ne alaka?
şener abin kim? burdakı mevzuyla ne ılgısı var

yazılanı once ıyıce bır okuyup sonra birşeyler yazmakta fayda var...

Bu konu en son " 27-07-12 " tarihinde saat 08:06 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-12, 20:59   #24

Klaus üyesinin avatarı

Klaus Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 3

Erenay6 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Köpeğime barf diyeti yapıp, yapmadığımı nerden biliyorsunuz ?
Yapsan biraz uslubuna dikkat eder konuşursun.

Galiba yazdıklarımı doğru düzgün okumamışsın. Senin Şener abi dediğin kişiye bir atıfta bulunan yok ne celalleniyorsun kendi kendine! Adan akıllı okusan benim Barf'a direkt olarak değil kuru mamaya alışmış bir yavrunun bu diyete başlamasının sakıncalı olduğunu dile getirdiğimi anlarsın. Hey güzel Allahım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-12, 21:13   #25

Erenay6 üyesinin avatarı

Erenay6 Çevrimdışı

Kuru mamaya alışık olsa bile sakıncalı değil. Kedimi 1 yaşına kadar kuru mamayla besledim fakat şu anda barf uyguluyoruz ve hiç bir sağlık problemi yok. Ve ben uslubuma dikkat ediyorum, kimseye hakaret etmedim ya da saygısızlık yapmadım sadece bilgi vermeye çalıştım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-12, 21:18   #26

Byzakts üyesinin avatarı

Byzakts Çevrimdışı

Size sadece BARF & ÇİĞ DİET KULLANANLAR .. - Petarkadaş diyorum umarim en azindan bir kac paragraf okursunuzda barf hakkinda biraz bilginiz olur Klaus.
Mırni tum cevaplari okudum fakat bunlari kimden ogrendigimizi kime sordugumuzu bilmeden sende internetten okuyup yaziyorsun denilmis
Veterinerler evet kuru mama firmalariyla anlasmalidir dedigim gibi acikcasi bu sitedeki pet sahiplerinin pek haberi yok herhalde cok fazla bahsediyorum ama petarkadas.comda yine bununla ilgili bir cok konu acildi. Kulaktan dolma bir bilgi degil anlayacaginiz.
Etler neden iki gun buzlukta donduruluyor sonra sirkede bekletiliyor vs saniyorsunuz? Parazitlerin ve bakterilerin tamamen olmesi icin zaten barf bagisiklik sisteminide guclendirir bastan dikkat etmeniz gerekir ama daha sonra sorun olmaz.
Erenay6da bende kedi ve kopegimizi (Golden Retriever - Rottweiler) barfla besliyoruz uzun zamandir bir problem yasamadik gayette sagliklilar.
Sizin dayiniz amerikada veterinerse bizde daha 1998 yilinda bile kopeklerle ilgilenen kopek besleyen KIF ta hakem yardimciligi yapmis kennelı olan ve kopeklerini barfla besleyen bununla ilgili her konuyu aciklayabilecek (umarim size de aciklar) birinden ogrendik!

Erenay6ya yazmaniz baskasinin cevap veremeyecegi anlamina gelmiyordur heralde?
Arastirmak isteyen arastirir daha yorum yapmayacagim insanlari asagilamaya calismadan konusmayi ogrenin biraz tek bilgi sahibi siz degilsiniz

Bu konu en son " 26-07-12 " tarihinde saat 21:30 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-12, 21:39   #27

kopeksever.5 Çevrimdışı

yav allah aşkına susun ya başlıycam şimdi barfa allahım ya mama ıyen hayvana anıden barf verilirse zararlıı dıyorlar izi veterinerlerimiz herkesin kararı kendine ya bırakın artık allah askına burası hayvan severlerin sitesi tartışma sitesi değil birbirimize destek olmamız lazım...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-12, 21:43   #28

Mırni Çevrimdışı

Byzakts tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Size sadece BARF & ÇİĞ DİET KULLANANLAR .. - Petarkadaş diyorum umarim en azindan bir kac paragraf okursunuzda barf hakkinda biraz bilginiz olur Klaus.
Mırni tum cevaplari okudum fakat bunlari kimden ogrendigimizi kime sordugumuzu bilmeden sende internetten okuyup yaziyorsun denilmis
Veterinerler evet kuru mama firmalariyla anlasmalidir dedigim gibi acikcasi bu sitedeki pet sahiplerinin pek haberi yok herhalde cok fazla bahsediyorum ama petarkadas.comda yine bununla ilgili bir cok konu acildi. Kulaktan dolma bir bilgi degil anlayacaginiz.
Etler neden iki gun buzlukta donduruluyor sonra sirkede bekletiliyor vs saniyorsunuz? Parazitlerin ve bakterilerin tamamen olmesi icin zaten barf bagisiklik sisteminide guclendirir bastan dikkat etmeniz gerekir ama daha sonra sorun olmaz.
Erenay6da bende kedi ve kopegimizi (Golden Retriever - Rottweiler) barfla besliyoruz uzun zamandir bir problem yasamadik gayette sagliklilar.
Sizin dayiniz amerikada veterinerse bizde daha 1998 yilinda bile kopeklerle ilgilenen kopek besleyen KIF ta hakem yardimciligi yapmis kennelı olan ve kopeklerini barfla besleyen bununla ilgili her konuyu aciklayabilecek (umarim size de aciklar) birinden ogrendik!

Erenay6ya yazmaniz baskasinin cevap veremeyecegi anlamina gelmiyordur heralde?
Arastirmak isteyen arastirir daha yorum yapmayacagim insanlari asagilamaya calismadan konusmayi ogrenin biraz tek bilgi sahibi siz degilsiniz

İki nick tek kişi olabılır dıye duşenmeye başladım neyse yahu sıze ve kopeğinıze mutlu uzun bır omur dılerım uzatmayacam hıç gerek yok....
selametle..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-12, 21:45   #29

kopeksever.5 Çevrimdışı

Mırni tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İki nick tek kişi olabılır dıye duşenmeye başladım neyse yahu sıze ve kopeğinıze mutlu uzun bır omur dılerım uzatmayacam hıç gerek yok....
selametle..
bana da öyle gelmeye başladı ama neyse uzatmayalım...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-12, 21:47   #30

Byzakts üyesinin avatarı

Byzakts Çevrimdışı

kopeksever.5 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bana da öyle gelmeye başladı ama neyse uzatmayalım...
Iftira atmak en kolayidir.. Admine mail atin bakin IP adreslerine ayni mi degil mi.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları