Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpekler

Cevap Yaz
Eski 21-02-11, 21:08   #1

İzmir
meraklı Çevrimdışı
Varsayılan Bahçeli Eve Köpek Seçimi ve Tavsiyeler

Merhabalar,
Bahçeli bir eve taşındım ve yavru bir köpek almayı düşünüyorum. Daha önce hiç köpek beslemedim, ama köpeğe iyi ve düzgün bir bakım sağlamak için araştırıp öğrenmeye, bu forumdaki gibi tecrübelilere sormaya başladım.
Temizlik takıntım yok, ev içinde besleyebilirim; gerçi gündüzleri ben işteyken köpek bahçede oynayabilir diye düşünüyorum. ama illa bekçi olsun diye değil, arkadaş olsun diye köpek istiyorum.
Oyuncu, cana yakın olmakla ünlü labrador, golden ve cocker'ları beğeniyorum.
Ne dersiniz uygun olur mu? Başka tavsiyeniz var mı? Evde mi bakmalı, yoksa baştan bahçeye mi alıştırmalıyım? (önceden kulübe almalı mıyım?)
Bir de petshoplardan almak istemiyorum, şimdilik çevreme yakın zamanda yavrulayan köpekleri olan var mı sorduruyorum. Bulamazsam da, eğer illa satın alacaksam köpeklere doğru düzgün muamele eden bir yerden sağlıklı bir yavru almak istiyorum. İzmir'de tavsiye edebileceğiniz, güvenilir (abes paralar talep etmeyen) bir yer varsa memnun olurum.
İlk köpeğim olacağı için, kendim büyütebileceğim yavru bir köpek istiyorum.
Şimdiden Teşekkürler..
Not: Köpeğin yanına yavru bir kedi de alsam sorun olur mu? Beraber büyürlerse iyi anlaşırlar diyorlar ama?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-02-11, 21:36   #2

london
*_*---Mavi Kemik---*_* Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Bahçeli Eve Köpek Seçimi ve Tavsiyeler

ilk önce ben size küçük ve hareketli hem evde hemde bahçede çok rahat bakabilceginiz üç cins önermek istiyorum : BEAGLE,JACK RUSSELL VE PUG bu üç cins hem küçük yani beslemesi ve arkadaşlıgı çok iyi olsan cinsler büyük cins olarak ise : LABRADOR,AVUSTURALYA ÇOBAN KÖPEGİ VE MASTİF öneririm şimdi bu sayıklarım size bence enn uygun olan cinsler kedilerle büyüleyse yavruyken yani ikisinide aynı anda alırsanız hani bir birlerine dominandlık yapmasınlar diye hepsi iyi geçinir.ama ben size BEAGLE öneririm çoktatlı,sevecen,süpperrrrrrr zekii,hareketli bir cins hem bahçede hemde evde olabilir amaa evde uzun süre(5-6)saat olmicaksanız pug yada mastif öneririm neyse şimdi gelelim eşyalara bahçeye bir kulube evede bir tane yatak alabilirisiniz bu köpek için çok ideal olur,ve eşyalarını önceden alırsanız siz rahat edersiniz ve şimdi şöyle bir şey var büyük cinsleri ben bahçeye alıştırın derim raht edersnii ama küçük cinse karar verirseniz hem eve hemde bahçeye alıştırın derim ...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-02-11, 22:37   #3

İzmir
meraklı Çevrimdışı

*_*---Mavi Kemik---*_* tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ilk önce ben size küçük ve hareketli hem evde hemde bahçede çok rahat bakabilceginiz üç cins önermek istiyorum : BEAGLE,JACK RUSSELL VE PUG bu üç cins hem küçük yani beslemesi ve arkadaşlıgı çok iyi olsan cinsler büyük cins olarak ise : LABRADOR,AVUSTURALYA ÇOBAN KÖPEGİ VE MASTİF öneririm şimdi bu sayıklarım size bence enn uygun olan cinsler kedilerle büyüleyse yavruyken yani ikisinide aynı anda alırsanız hani bir birlerine dominandlık yapmasınlar diye hepsi iyi geçinir.ama ben size BEAGLE öneririm çoktatlı,sevecen,süpperrrrrrr zekii,hareketli bir cins hem bahçede hemde evde olabilir amaa evde uzun süre(5-6)saat olmicaksanız pug yada mastif öneririm neyse şimdi gelelim eşyalara bahçeye bir kulube evede bir tane yatak alabilirisiniz bu köpek için çok ideal olur,ve eşyalarını önceden alırsanız siz rahat edersiniz ve şimdi şöyle bir şey var büyük cinsleri ben bahçeye alıştırın derim raht edersnii ama küçük cinse karar verirseniz hem eve hemde bahçeye alıştırın derim ...
Tavsiyeleriniz için teşekkürler, gerek beagle gerek pug'lar çok güzel köpeklermiş. ama büyük cinslere daha eğilimliyim sanırım (kendim de büyük cinsim denebilir. bir de maksimum ilgi göstereceğim elbette, ama haftada en az 4 gün, 7 saat işte olmak zorundayım. o yüzden hem ev hem de bahçede (filmler haricinde hiç rastlamadım türkiyede ama şu köpek kapılarından yaptırabilirim belki?) kendi başına da oynayabilecek (en azından çok yalnızlık çekmeyecek) orta boy bir cins (labrador, golden ya da sizin dediğiniz -ama bulması zor gözüken- avustralya çoban köpeği gibi) daha iyi olacak gibi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-02-11, 22:41   #4

london
*_*---Mavi Kemik---*_* Çevrimdışı

o zaman labrador alın çok güzel cinslerdir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-11, 21:08   #5

İzmir
meraklı Çevrimdışı

Evet, sanırım labrador (olmazsa golden) retriever benim için uygun bir seçim olacak.

meraklı tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ama petshoplardan almak istemiyorum, şimdilik çevreme yakın zamanda yavrulayan köpekleri olan var mı sorduruyorum. Bulamazsam da, eğer illa satın alacaksam köpeklere doğru düzgün muamele eden bir yerden sağlıklı bir yavru almak istiyorum. İzmir'de tavsiye edebileceğiniz, güvenilir (abes paralar talep etmeyen) bir yer varsa memnun olurum.
Özellikle ev ortamında büyümekte olan yavru bulmaya (anne altından deniyor sanırım) çalışıyorum. Bu konuda haberdar olabileceğim bunun gibi başka siteler ya da doğrudan gidip öğrenebileceğim yerleri (İzmir^de) söyleyebilecek olan varsa memnun olurum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-03-11, 17:02   #6

Vipdogclub Çevrimdışı

*_*---Mavi Kemik---*_* tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kesinlikle katılıyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-03-11, 18:17   #7

İzmir
_çakıl_ Çevrimdışı

bahçeli evde yaşıyorsanız ve bekçi köpeğinden çok kendinize arkadaş arıyorsanız golden gayet uyumlu bir köpek olabilir.Çabuk öğrenmeleri sizin için avantaj sağlayacaktır,kızım suan 2 bucuk aylık ve eve geleli 2 hafta oldu şuan evin kurallarını öğrenmiş durumda ve daha önce evimizde 7 aylık iran kedimizle yaşıyorduk başlarda biraz problem olmasına ragmen suan ikiside birbirne ve yaşam alanlarına alış durumdalar.Arada hırlamalar ve oyun çagındaki köpeğimizin kedimizi oyuncak sanmasından kaynaklı koşuşturmaları olmuyor değil
Kedi ve köpeği aynı evde beslmek istiyorsanız eger tek tavsiyem normalden daha fazla sabır göstermenizdir.Aynı evde yaşadıgımız ev arkadasınızla bile bazen sorun yaşayıp tartısabildiğimizi düşünürsek farklı cins hayvanların bir arada uyum için yaşamlarını öğretmek için sabıra ve zamana ihtiyacınız olacaktır.Her ne kadar zorlukları olsada kızımız ve oğlumuzla birlikte yaşamak çok keyifli bizim için
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-11, 12:15   #8

brky0 Çevrimdışı

Merhaba.Öncelikle siz köpeğinizden ne istediğinizi tam olarak bi belirleyin ki ona göre tavsiyede bulunalım.Hem bekçi hem koruma mı bekliyorsunuz ? Sadece bekçilik yapması sizin için yeterlimi ? Tabii ki bunları düşünmeden önce ilkbaşta boyutuna karar verin.Daha önceki mesajlarda golden ve labrador retriever in orta boy olduğu söylenmiş.Golden retriever Büyük ırktır.Labrador Retriever ise bazı yerlerde orta , bazı yerlerde ise büyük ırk olarak geçer.Eğer Büyük ırk istiyorsanız size önerebileceğim;
Boxer,Labrador.Bu ikisi arasında özellikle boxer sizin için iyi bir seçim olabilir.Derileri hassas olduğu için sürekli bahçede duramazlar.Aksi taktirde ömürleri en fazla 5-6 yıl oluyor.Sabahları sizin gözetiminizde bahçece koşsun dolaşsın oynasın ama geceleri eve almanız en iyisi.Egzersiz ihtiyaçlarıda fazladır.Eğer orta boyutlu bi ırk istiyorsanız size önerebileceğim;
İngiliz bulldog (favorim) Mükemmel köpekler.İnsan gibi horlarlar , küsünce duvarın karşısına geçip saatlerce durabilirler kesinlikle iyi bir seçim olur.Hantallardır günün büyük bölümünü uyuyarak geçirirler yemeğe saldırırlar ve alerjiklerdir.O yüzden bakımına çok dikkat etmeniz gerekir.
Küçük ırk istiyorsanız size önerebileceğim;
Pug.Bakımı en kolay köpek(ler) arasındadır.Tasmayı bağlayıp dışarı çıkarmanız bile gerekmez bahçe onun için yeterli olacaktır.Yüz kırışıklıklarını düzenli temizlemeniz gerekir ve mevsimsel olarak (Bahar geçişlerinde yaklaşık olarak 2 hafta) yoğun tüy döker.

Şimdilik bu kadar başka sorularınız olursa seve seve cevaplarım ha bana sorarsanız ben bu yaz eve köpek alıcam.Ya ingiliz bulldog ayda pug alıcaz biz

Bu konu en son " 11-03-11 " tarihinde saat 14:19 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-11, 03:58   #9

İzmir
meraklı Çevrimdışı

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, dikkate alıyorum.
Gerçi bir labrador bulmak için etrafıma haber salmıştım ama tam kesinleşmemiş olmasına rağmen sanırım bir golden yavrum olacak. inşallah olur ve bir arkadaşımdan alacağım kedi yavrusuyla beraber, sizinkiler gibi oynayarak büyürler..
Küçük köpek düşünseydim de herhalde pug (ya da beagle) alırdım, zira geçen gün parkta bir tanesini sevdim, çok tatlı oyuncu bir köpekti ve sahibine, yürürken ayaklarına dolaşacak kadar bağlıydı
Bir arkadaşımın da beagle'ı varmış, bu türün benim isteklerime uygun olduğunda ısrarlı, gidip göreceğim en kısa sürede, ama yalnız kaldığında çok huysuzlanıyor, havlıyormuş... Bakalım hayırlısı, cevaplarınız için yine teşekkürler..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-11, 12:03   #10

acekic üyesinin avatarı

Sakarya
acekic Çevrimdışı

Bir köpek sahiplenmeden önce köpek ırklarını iyi analiz etmenizi tavsiye ederim.Zira her köpeğin bakımı,sorunları,egzersiz ihtiyaçları vb.gereksinmeleri farklıdır.BU konularda bilgi sahibi oldukdan sonra kendinize en uygun köpeği belirlemeniz en doğrusu.Yoksa burada bizlerin önerileri sizi yanıltabilir.Ona ayıracağınız günlük zaman ne kadar,bakım masrafları ne kadar,hangi sağlık sorunları ile karşılaşacaksınız,tüy sorunu nedir,havlama sorunu size problem olacak mı...bütün bunları analiz edin sonra karar verin.Önemli bir tavsiye daha ; alacağınız yavrunun mümkünse annesini görün,bir yavrunun sevimli olmasından daha önemlisi onun karekteridir,bu da anneden kazanılır.Zira sahipleneceğiniz bir köpekle uzun yıllar aileniz ile birlikte yaşıyacaksınız
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-11, 15:21   #11

Ankara
ŞaHiN Çevrimdışı

Golden 'ı tavsiye ederim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-15, 16:21   #12

yaprakkk Çevrimdışı

ben pug alıcam acaba bahçede ona bakabilirmiyim ???
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-15, 16:26   #13

yaprakkk Çevrimdışı

brky0 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba.Öncelikle siz köpeğinizden ne istediğinizi tam olarak bi belirleyin ki ona göre tavsiyede bulunalım.Hem bekçi hem koruma mı bekliyorsunuz ? Sadece bekçilik yapması sizin için yeterlimi ? Tabii ki bunları düşünmeden önce ilkbaşta boyutuna karar verin.Daha önceki mesajlarda golden ve labrador retriever in orta boy olduğu söylenmiş.Golden retriever Büyük ırktır.Labrador Retriever ise bazı yerlerde orta , bazı yerlerde ise büyük ırk olarak geçer.Eğer Büyük ırk istiyorsanız size önerebileceğim;
Boxer,Labrador.Bu ikisi arasında özellikle boxer sizin için iyi bir seçim olabilir.Derileri hassas olduğu için sürekli bahçede duramazlar.Aksi taktirde ömürleri en fazla 5-6 yıl oluyor.Sabahları sizin gözetiminizde bahçece koşsun dolaşsın oynasın ama geceleri eve almanız en iyisi.Egzersiz ihtiyaçlarıda fazladır.Eğer orta boyutlu bi ırk istiyorsanız size önerebileceğim;
İngiliz bulldog (favorim) Mükemmel köpekler.İnsan gibi horlarlar , küsünce duvarın karşısına geçip saatlerce durabilirler kesinlikle iyi bir seçim olur.Hantallardır günün büyük bölümünü uyuyarak geçirirler yemeğe saldırırlar ve alerjiklerdir.O yüzden bakımına çok dikkat etmeniz gerekir.

Küçük ırk istiyorsanız size önerebileceğim;
Pug.Bakımı en kolay köpek(ler) arasındadır.Tasmayı bağlayıp dışarı çıkarmanız bile gerekmez bahçe onun için yeterli olacaktır.Yüz kırışıklıklarını düzenli temizlemeniz gerekir ve mevsimsel olarak (Bahar geçişlerinde yaklaşık olarak 2 hafta) yoğun tüy döker.

Şimdilik bu kadar başka sorularınız olursa seve seve cevaplarım ha bana sorarsanız ben bu yaz eve köpek alıcam.Ya ingiliz bulldog ayda pug alıcaz biz
puglar bahçede bakılırmı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-15, 23:02   #14

Köpek Eğitmeni üyesinin avatarı

Fatih Semti
Köpek Eğitmeni Çevrimdışı

merhaba tüm köpekler bahçede yaşayabilir yeterki güneşten yagmurdan korunaklı bir kulubesi olsun ancak ev içine bir defa alışırsa bahçede pek durmak istemez ev içine alıştırma tüm köpekler bahçede yaşayabilir
İSTANBUL KÖPEK EĞİTİM UZMANI 0536 785 07 43 EĞİTİM - PANSİYON - YIKAMA KUAFÖR HİZMETLERİ İÇİN 0536 785 07 43 İSTANBUL
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-15, 13:37   #15

yaprakkk Çevrimdışı

Pug mu alayim chihuahua mi .. yoksa baska oneriniz varmi
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları