Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpekler

Cevap Yaz
Eski 16-07-11, 03:45   #16
Siteden Uzaklaştırıldı

No[t]hinG Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: arkadaşlar köpek arıyorum bana ne önerirsiniz???

Sert tepkiler vermek zorunda değilsiniz. Burda birçok çocuk gördüm ben tavşan, köpek vs bakan.
Gerizekalılar hep öldürdüler hayvanları veya annesi aldı bir yerden, beslediler. Başkalarına verip durdular sürekli. Yalama ettiler. Bir çocuk "istiyor" diye her dediği yapılmaz. 13 yaşında diyorum sadece, bırakın başka bir canlının sorumluluğunun yükünü 15 sene taşımaya çalışana kadar kendine baksın, yetiştirmeyi öğrensin kendini. Ben bakabilse bile inanmıyorum bu kadar uzun süre böylesine büyük bir sorumluluğu alabileceğini. Yazdığı mesaj sayısı daha 2, sanırım diğer tüm konulara girmemiş, buraya yazdığı hariç.
İlk önce bilgilenmeli insan, sonra hazır olmalı. Olay budur.
Burda 23 yaşındakilere bağıranlar, küfür etmekten beter edenler var da, 13 yaşındaki velede bir halt söylenmiyor, ne büyük dengesizlik.
Bulun o çocuğa o köpeği. Bakabilecek mi bakamayacak mı bilelim, izleyerek öğrenelim.
Ki ailesinin haberi var mıdır yok mudur Allah bilir.. Eğer haberleri olsa ilk önce onlar çevreden veya internetten araştırırlardı diye düşünüyorum.
İyi sohbetler..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-11, 09:48   #17

..cavalier.. üyesinin avatarı

Bursa
..cavalier.. Çevrimdışı

No[t]hinG tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sert tepkiler vermek zorunda değilsiniz. Burda birçok çocuk gördüm ben tavşan, köpek vs bakan.
Gerizekalılar hep öldürdüler hayvanları veya annesi aldı bir yerden, beslediler. Başkalarına verip durdular sürekli. Yalama ettiler. Bir çocuk "istiyor" diye her dediği yapılmaz. 13 yaşında diyorum sadece, bırakın başka bir canlının sorumluluğunun yükünü 15 sene taşımaya çalışana kadar kendine baksın, yetiştirmeyi öğrensin kendini. Ben bakabilse bile inanmıyorum bu kadar uzun süre böylesine büyük bir sorumluluğu alabileceğini. Yazdığı mesaj sayısı daha 2, sanırım diğer tüm konulara girmemiş, buraya yazdığı hariç.
İlk önce bilgilenmeli insan, sonra hazır olmalı. Olay budur.
Burda 23 yaşındakilere bağıranlar, küfür etmekten beter edenler var da, 13 yaşındaki velede bir halt söylenmiyor, ne büyük dengesizlik.
Bulun o çocuğa o köpeği. Bakabilecek mi bakamayacak mı bilelim, izleyerek öğrenelim.
Ki ailesinin haberi var mıdır yok mudur Allah bilir.. Eğer haberleri olsa ilk önce onlar çevreden veya internetten araştırırlardı diye düşünüyorum.
İyi sohbetler..
Aslında bakarsanız haklısınız çünkü gıdım araştırılmamış ve şu an çok ta küçük sayılmaz .5 dakikalık bir hesaplamadan sonra 7. sınıf olduğunu anladım ve 15 yıl baktıktan sonra veya 10 yıl baktıktan sonra 22 veya 27 yaşında olacak ki bu gerçekten ciddi bir rakam ama biraz daha tecrübe elde ederse daha iyi olacaktır hatta daha iyi değil kesinlikle daha fazla tecrübe sahibi olmalısınız.Ben 5 yıldan beri köpekleri araştırıyorum ve hala tecrübeli değilmişim gibi geliyor sevinçten neler yapmam gerektiğini bile unutuyorum çünkü senin çocuğun olacak ve sen gayet bilinçli olmalısın ..Yani illa ki köpek alacak isen en az 2 yıl hamile gibi davranmalı ve köpekler hakkında alabileceğin kadar bilgi almalısın hafızana.... İnanıyorum bakabileceğine fakat 'No[t]hinG'in dediği çook doğru bazı aileler çocuk istedi diye alıyorlar ve köpeği de balık gibi zannediyorlar halbuki köpeğin normal bir bebekten daha çok zaman istiyor...

Size hamilelik aşamasında kolay gelsin o zaman...
Ne zaman ihtiyacınız olursa kesinlikle özelden ulaşabilirsiniz ama 'No[t]hinG'e katılıyorumm..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-11, 17:41   #18

mugii üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
mugii Çevrimdışı

Kusura bakmayin da bizde anamizin karnindan pet bilgisi bakimini bilerek cikmadik!! İnsanlarin kendi secimleri size burda yardim etmek duser yargilamak degil.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-11, 21:02   #19

Bursa
..cavalier.. Çevrimdışı

mugii tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kusura bakmayin da bizde anamizin karnindan pet bilgisi bakimini bilerek cikmadik!! İnsanlarin kendi secimleri size burda yardim etmek duser yargilamak degil.
Tabii ki ben sonuna kadar arkasındayım hatta yardım bile ederim fakat daha çok yeni . Ama bana biraz daha bilsin düşünsün .Ve ayrıca durumunu filan yazarsa daha kolay yardımcı oluruz ... (:
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-07-11, 00:52   #20

mugii üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
mugii Çevrimdışı

..cavalier.. tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Tabii ki ben sonuna kadar arkasındayım hatta yardım bile ederim fakat daha çok yeni . Ama bana biraz daha bilsin düşünsün .Ve ayrıca durumunu filan yazarsa daha kolay yardımcı oluruz ... (:
ilk pet herzaman deneme tahtası olur bu çocuk sahibi olan ailelerde de görülmektedir. lütfen ağır konuşmak yerine veya kınamak yerine yardımcı olun. ne bilim yaşı küçük dimi o zaman rot almasın mesela yada o ırk vb gitsin golden alsın yada terrier alsın jack russel alsın mesela =) ama senn yaşın küçük bla bla yapmayın insanın şevkini kırmayın yada yargılamayın yadırgamayın..

bizede yazık bende köpeğimi aldığımda küçüktüm dediğim gibi hepsi mantalitede olan şeyler sorumluluk bilinci falan..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-07-11, 06:24   #21

london
*_*---Mavi Kemik---*_* Çevrimdışı

yha ben muggi' ye kesinlikle katılıyorum bunun yaşla hiçbir alaksaı yok ailem ben 2 yaşındayken çok iyi hatırlıyorum 10 tane köpek besliyorduk bizimevde ve çoğu hayla bizde ve bir çocuk bence küçük yasta bu sorumlulugu almalı ki ilerki yaslarda deneyimli olsun ayrı 22 yasına gelincede bakabilir nolcakki ben kaç yasındayım bir sürü köpek besledim hayatımda hatta çok iyi hatırlıyorum12 yasındayken bizim ev hayvan doluydu 16 ya yakın köpegimiz vardı annemle babam beni evde yanlız bıraktı ve ben bu sorumluluğu yerine getirdim ve her çocukta getirebilir bu öyle büyük bir şey gibi görmeyin sadece bir tane canlı alıyorsunuz ve o sizin en yakın dostunuz oluyor bu kadar bunu herkes yapabilir inanın6 yasındaki bir çocuk bile bunu yapar ben kendimden ve yakın cevremden biliyorum ve sana beagle öneririm sevgili kardeşim senin yasına uygun sevecen tambir oyun manyağı ve çocuk delisi bir köpek cinsi baktıgım için söylüuorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-07-11, 15:22   #22

Bursa
..cavalier.. Çevrimdışı

ilk pet herzaman deneme tahtası olur bu çocuk sahibi olan ailelerde de görülmektedir. lütfen ağır konuşmak yerine veya kınamak yerine yardımcı olun. ne bilim yaşı küçük dimi o zaman rot almasın mesela yada o ırk vb gitsin golden alsın yada terrier alsın jack russel alsın mesela =) ama senn yaşın küçük bla bla yapmayın insanın şevkini kırmayın yada yargılamayın yadırgamayın..

bizede yazık bende köpeğimi aldığımda küçüktüm dediğim gibi hepsi mantalitede olan şeyler sorumluluk bilinci falan..
Evet tabii ben yaşından dolayı kınamıyorum .Hatta normalin de de kınamıyorum..Bir araştırsın kendisi köpekleri hangisi kendisine uyacak görsün sonra bize söylesin durumunu biz yardım edelim. (: Yaşından dolayı kesinlikle tedirginlik vb. yok.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-07-11, 20:16   #23
Siteden Uzaklaştırıldı

No[t]hinG Çevrimdışı

..cavalier.. tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aslında bakarsanız haklısınız çünkü gıdım araştırılmamış ve şu an çok ta küçük sayılmaz .5 dakikalık bir hesaplamadan sonra 7. sınıf olduğunu anladım ve 15 yıl baktıktan sonra veya 10 yıl baktıktan sonra 22 veya 27 yaşında olacak ki bu gerçekten ciddi bir rakam ama biraz daha tecrübe elde ederse daha iyi olacaktır hatta daha iyi değil kesinlikle daha fazla tecrübe sahibi olmalısınız.Ben 5 yıldan beri köpekleri araştırıyorum ve hala tecrübeli değilmişim gibi geliyor sevinçten neler yapmam gerektiğini bile unutuyorum çünkü senin çocuğun olacak ve sen gayet bilinçli olmalısın ..Yani illa ki köpek alacak isen en az 2 yıl hamile gibi davranmalı ve köpekler hakkında alabileceğin kadar bilgi almalısın hafızana.... İnanıyorum bakabileceğine fakat 'No[t]hinG'in dediği çook doğru bazı aileler çocuk istedi diye alıyorlar ve köpeği de balık gibi zannediyorlar halbuki köpeğin normal bir bebekten daha çok zaman istiyor...

Size hamilelik aşamasında kolay gelsin o zaman...
Ne zaman ihtiyacınız olursa kesinlikle özelden ulaşabilirsiniz ama 'No[t]hinG'e katılıyorumm..
Teşekkür ederim anlatmak istediğimi anlamış birinin olması güzel.
Bakın ben kendimi bildiğim, hatta bilmediğim günden beri hayvanlarla iç içeyim.
Benim annem de öyleydi. O yüzden muhakkak ki içimizde hayvan sevgisi var.
Çocukluğumdan beri sokak kedileriyle, evde bakılan kedilerle hemen her gün ilgilendim elimden geldiğince, sevmeye gittim. Biberon aldık, ufacık yavruların karnını doyurduk en fazla 10 yaşındayken.
Sonra bir kedi deneyimimiz oldu evde.. Bu böyle devam etti. Site çevresindeki kedilere mama alıp karınlarını doyurdum sonraki senelerde.. Ve sonra bir köpek deneyimim de oldu, eğer mesajlarımı takip ettiyseniz bilirsiniz.
Ve bu çok zor. Eğer yavru alıyorsanız ve yanında da bir kardeş yoksa çok zor çünkü sadece oyun oynamak istiyorlar, bizimkisi sadece 3 saat uyuyordu. Dediğiniz gibi hamile olmak gibi bir şeydi. Gecenin bir vakti kaldırıyor seni oyun için. Veya yemek için. Bir anda dan! diye kalkıyorsun yatağından suyu eksik mi, havlıyorsa; acıktı mı diye.. Yeni doğurmuş bir hamileden farkımız yoktu. Bunun tuvaleti var bir şeyleri var. Üniversiteye gitmese bile 1 sene sonra okulu bitince işte çalışıcak, sonra askere gidicek bu çocuk, ailesine ya zor veya yük gelir de bakmak istemezse?
3 köpek aldı burdaki komşumuz.. Ve tavşşanlar.. Civcivler.. O kadın bile bu kadar cehalet düşkünü ve bilinçsizse; ben bu yaştaki çocuğa güvenemem..
Biri arabanın altında kaldı, ezildi, öldü Diğerleri de öldü. Bir tanesi kaçtı. Bazıları bir başkasına verildi veya başkalarından alınmış hayvanlardı. Bu ne sorumsuzluk? Yapmayın Allah aşkına bırakın adam kendine baksın, kendini geliştirsin. Hayatı öğrensin. Bir düzene sokunca mesela 30'lu yaşları çok ideal buluyorum. O zaman bakmaya başlasın. Kariyer yapmayacağı yaşlarda..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-07-11, 20:19   #24
Siteden Uzaklaştırıldı

No[t]hinG Çevrimdışı

Beni sinir etmeyin lütfen. Ben öyle bir şey demedim ama almadan önce birkaç şey araştırabilir veya detaylı öğrenebilir kanımca. Herkes sen, ben, o kadar bilinçli olmayabilir ve insanlık hâli; bakıp bakamayacağının bir garantisi yok bu hayat şartlarında..
Şans vermekten bahsedersiniz şimdi. "Herkesin fikri, kendine" diyorum. Lütfen yorumlarıma karışmayın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-11, 15:21   #25

köpekçi üyesinin avatarı

Antalya
köpekçi Çevrimdışı

hani bu petshoptan almama düşüncesi varya yukarıdada herkes barınak demiş bende 100 de 100 katılırım ordaki köpekler yardıma muhtaçlar. ama şöyle birşey var petshoptaki hayvanlar kafeslere hapsediliyolar . psikolojileri bozuluyo. geçenlerde küçük oğlum balık istediği için gittik petshopa kafeste bir golden gördüm. 4 aylık yada 5 aylık insanları görünce korkuyo sevmeye kalkınca hemen ağlıyo gözlerinde enfeksiyon başlamıştı. çok üzüldüm.1 ay sonra yine yolum düştü oraya ve yine gittim köpek uyuyordu petshopla baya bir uğraştım en azından gezdirilsin diye yok pire kapar yok şu yok bu bahane saydılar.sonra tamam dediler.ama ben ilgilendiklerini yine sanmıyorum. tabi ücretli olduğu için ve evimde köpeğimde var diye alamadım o anda. petshop sahibi ile konuştum dedim madem tıkıyosunuz buraya neden ilgilenmiyorsunuz diye daha birçok petshopta bu durumda olan sahiplenmeyi bekleyen nice köpek var lütfen insanlaarı pet shoplardan soğutmayalım sözüm kimseye değil lütfen kimse alınmasın.sadece bilgilendirelim gerekirse girin konuşun pet shop sahipleriyle...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-11, 18:02   #26
Siteden Uzaklaştırıldı

No[t]hinG Çevrimdışı

Petshoptan almayın ki, bu işin ticaretini abartmasınlar. Bir süre sonra satılmadıkça bırakıcaklardır.
Ben parayla satılan bir yerde bir köpek gördüm. Neden böyle diye sordum, üzgündü. Dediler ki "kardeşleri satıldı"..
En azından bir dişi doğurduğunda yavruları birilerine veriliceği zaman o kişilerle irtibat hâlinde olup arada 1 hayvanları birbirleri ile görüştürmeliler..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-11, 18:36   #27

köpekçi üyesinin avatarı

Antalya
köpekçi Çevrimdışı

No[t]hinG tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Petshoptan almayın ki, bu işin ticaretini abartmasınlar. Bir süre sonra satılmadıkça bırakıcaklardır.
Ben parayla satılan bir yerde bir köpek gördüm. Neden böyle diye sordum, üzgündü. Dediler ki "kardeşleri satıldı"..
En azından bir dişi doğurduğunda yavruları birilerine veriliceği zaman o kişilerle irtibat hâlinde olup arada 1 hayvanları birbirleri ile görüştürmeliler..
çok haklısınız ama şöyle birşeyde var doğrusu türkiyedeki petshopçuların hepsinide durduramayız.o golden kaç gündür aklımda takılı kaldı. umarım o köpekçik o kafesten çıkar baya büyümüş bilindik birşeyki bu büyüdükçede satılması zorlaşıyor. köpek için ben bugün birdaha gittim. 6 aylıkmış. ufacık kalmış o kafese çok üzüldüm.umarım bir an önce biri görürde alır
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-11, 18:49   #28

Bandırma
Emine Çaylak Çevrimdışı

barınak veya petshoptan almak sahip olucak kişinin kararıdır. ki barınaklardanda gelen hayvanlar sorunlu olabiliyor seceresi bilinmediği için- kalça düşüklüğü,cilt sorunu,agresyon vb-

bunun haricinde aileside destek olucak drumlar söz konusu olabilir kedi/köpek bakmanın yaşla bir alakası yok ALAKALI OLAN ŞEY SAHİBİNDEKİ SORUMLULUK.

lütfen yardımcı olalım forumun amacı bu bunun haricinde kimseye düşmez yargılamak, bu tarz fikirlerinizi kendinize saklayın lütfen.

alman çobanı uygun olabilir araştırırsanız google dan daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Hayvanları mal gibi, köle gibi alıp satmak çok mu uygun sizce ? Seceresi varsın bilinmesin. Bende köpeğimi barınaktan aldım, hiçbir sorunu yok. ne adaptasyon ve hastalık.
Petshop rezilliğini bütün hayvanseverler iyi bilir. hayvanları çiftleştirip,doğurtup yavrularını satmak çok insancıl değil mi? Kendinizi onların yerine koyun. Köle gibi alınıp satılmak hiç hoş bir duygu olmayacaktır eminim. SATIN ALMAYIN, SAHİPLENİN!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-11, 19:47   #29

köpekçi üyesinin avatarı

Antalya
köpekçi Çevrimdışı

evet en doğrusu o işte.emine hanım size katılıyorum. petshoptaki hayvanlar satılmayınca ben çok üzülüyorum yazık satılmayınca hayvanın geçen zamanı işkence gibi geçiyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-11, 19:50   #30

köpekçi üyesinin avatarı

Antalya
köpekçi Çevrimdışı

aslında bence insanların takıntısı cins olmuş bence şöyle yapılmalı melez kırma kelimesini duyunca köpeğe bakmayı bile uygun görmüyorlar.nekadar az melez yavru doğarsa sahiplenme okadar artar. pet shoplarında bir önemi kalmaz.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları