Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpekler

Cevap Yaz
Eski 30-07-13, 12:09   #46

Çanakkale
nazlıözyürek Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1
Varsayılan Cvp: Ankarada Veterinere Dikkat!

mayaaa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
A VETERİNE KLİNİĞİ
Özgür ERDOĞAN
TEL: 0 530 230 62 34
ADRES: DİKMEN CAD. 120--1 ÇANKAYA ANKARA

Hatta bir ilanının da linki budur. Adres ve telefonu burda mevcut. ücretsiz ***** GOLDEN YAVRULARI ***** ANKARA - Ankara Ä°ntoko Türkiye

adamın tipi nası acaba telden aradım cvp vermediler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-13, 12:19   #47

Çanakkale
nazlıözyürek Çevrimdışı

tuana veteriner polikliniği
paylaş
araştır başlıkta ara
ankara dikmen polis evinin karşısında bir veteriner kliniğidir...

kendilerinden ücretsiz hayvan almak için gidenlere, "bir senelik açısını peşin alıyoruz, ahanda bunlarda yanında bonusu" diye özellikle hiç hayvan bakmamışlara işe yaramaz bir sürü şey satan(mesela kedi pudrası! o ne ya?), bedava köpek evlat edinmeye gidenlere milyarlık fatura çıkaran hayvan dostu (!) bir kliniktir burası.

şahsen kedi edinmek için buraya gittiğimde art niyet sezinlemedim, bir senelik aşı parasını peşin vermek düşündürmedi beni, nasıl olsa yaptıracağım dedim, yanında kakalamaya çalıştıkları eşantiyonları almadım. ancak acil olarak memlekete gitmemiz gerekince nişanlım ve ben kısa süreliğine buranın pansiyon hizmetlerinden yararlanmak istedik, inatla bize kedimin kalacağı yeri göstermediler, kapıdan bakalım dedik, dezenfekte ediliyor dediler. çok kıllandık. kendilerine rica ettik, kedimizin çok ufak olduğunu başka kedilerin yanına konmamasını istediğimiz defalarca belirttik ve gözümüz arkada kalarak hayvancağızı orada bıraktık. nişanlım bu süreç boyunca onları telefondan aradı, bazen ulaşamadı, bazen ulaşınca muhattap olduğumuz kişi kediyi tanımadığını söyledi. iyice endişelendik, nişanlım kediyi almaya gittiğinde, onu kirpas içinde zayıflamış, ve heryeri yaralı bereli çizikler içinde buldu, onlara emanet ettiğimiz kedimizin battaniyesi ve mama kabı bıraktığımız köşede duruyordu... kimsenin ekmeğiyle oynamak istemem ama takdir sizin.
paylaş21.01.2009 21:44 ~ 21:45 kelemvor
şikayet
ücretsiz sahiplendiriyoruz diyerek özellikle hasta yavruları satan poliklinik. gittiğinizde onda biri fiyatına alabileceğiniz hayvan için size bir yıllık aşı fiyatını şart koşuyoruz diyerek bin lirayı aşkın para aldıkları gibi, iki gün sonra hayvanın hastalıktan ölmek üzere olduğunu görüyorsunuz. gidiyorsunuz ve tedavi adı altında ne idüğü belirsiz işlemler yapıyorlar, ayrıca bunlar için de sanki onlardan almamışsınız gibi para alıyorlar. tedavi için kalması gerek diyorlar ve daha sonra hayvanı göremiyorsunuz. o hayvan da başkasına satılıyor. aynı şekilde para kazanılıyor. internette ufak bir araştırma yaparsanız bu polikliniğin mağdurlarının sayısının tahmin edeceğinizden daha çok olduğunu, çoğu kez polislik durumların vuku bulduğunu görürsünüz. aman dikkat diyorum, sakın ha diyorum, hala bu polikliniğin de açık olmasına şaşıyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-13, 14:02   #48

lokum123 Çevrimdışı

evet Ankara Veterinerlik oto yıkamanın yanında. Aynı seyle ben de karşılaştım. Telefonda bana " size 600 tl lik köpeği ucretsiz veriyoruz bir de telefonda tedavisi ne kadar tutar diye mi soruyorsunuz. Niyetiniz ciddiyse gelin konuşalım " dedi. Beni azarladı telefonda. Ben ögrenciyim nereye nasıl şikayet edilir bilemediğimden sessiz kalmak zorunda kaldım. Muhtemelen insanların oraya sahiplendirin diye bıraktıkları köpekleri para ile satıyor vicdansızlar. Lutfen sessiz kalmayın siz de.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-13, 14:15   #49

FATİH VOLKAN YENİTÜRK üyesinin avatarı

TUZLA-İSTANBUL
FATİH VOLKAN YENİTÜRK Çevrimdışı

bimer e şikayet edin...birşey çıkar mı bilmem,pet kültürünün yeni yeni oluşmaya başladığı bir ülkede bunlar olur.yasal boşluklar varsa her türlü kullanılır.örneğin kedi veya köpeğimize ait bazı ilaçları neden veteriner ilaçları satan eczanelerden veya ecza depolarından alamıyoruz?ama bazı ecza depoları satıyor demekki bazı yanlış ve boşluklar var,dış ülkelerde bu yazdıklarınızı yapan bir kişi,ömrübillah ne veterinerlik yapabilir ne de hiç birşey,oralarda herşey kayıtlı,örneğin bizim elimizdeki aşı karnelerinin ne gibi resmiyeti var?...hiç... devletin eli her yere uzanmalı..Ankara da oluyorsa bu işler...vah memleketim vah.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-13, 14:52   #50

lokum123 Çevrimdışı

nazlıözyürek tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben yanlışlıkla istanbul yazmıım normalde ıspartada yaşıyorum sitemizin yanında hemen bir veteriner var ama bizi kazıklıyormu kazıklamıyyormu bilemem
veterinerler birliginin her sene fiyat cizelgeleri cıkıyor onlara bak bence
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-08-13, 05:47   #51

mayaaa üyesinin avatarı

Ankara
mayaaa Çevrimdışı

lokum123 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
veterinerler birliginin her sene fiyat cizelgeleri cıkıyor onlara bak bence
Aynen bencede biz soramadan bize veterinerimiz gösterdi sağolsun. Veterinerimiz çok çok iyi allahtan kuzucuklarımıza ne olursa olsun para gözüyle bakmayıp önce sağlıkları için uğraştı. Hiç kazıklanıyor muyum acaba diye düşünmedim. Umarım herkes öyle bir veteriner edinir. Keşke bütün veterinerler öyle olsa demiyor değilim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-08-13, 10:46   #52

bazinga üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
bazinga Çevrimdışı

Ben veterinerden her çıktığımda kazıklanmış hissediyorum (mama aldığım zamanlar haricinde). Ama bunun veterinerimizin fiyat politikasından olduğunu düşünmek istemiyorum. Sanki genel olarak bi yüksek fiyat sorunu var. Başka bir veterinere gitmek te istemiyorum, çünkü bebeğinizi güvenip te emanet ettiğiniz doktor gibi oluyor veteriner hekimler de.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-11-13, 19:27   #53

canancan Çevrimdışı

çok üzüldüm.ankara hayvan aktivistlerine ulaşın faceten.neler yapabileceğiniz konusunda bilgi alın.başka mağdurlar olabilir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-11-13, 23:42   #54

canancan Çevrimdışı

Melisa Cosar tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba ben bu A Veteriner Kliniği denilen yerin kurbanlarından biriyim. Kendi çocuğum gibi baktığım, 1-1.5 yaşlarında olan dişi siyam kedimi dün aşırı serum yüklemesi yaparak öldürdüler. Kedim 3 gündür nezleydi. Veteriner olan bir akrabımızı arayıp durumunu anlattım, korkmana gerek yok önemli bir şey gibi durmuyor ıslak mama ver geçer dedi ama benim içim rahat etmedi. Dün anneme bugün kediyi bi veterinere götür deyip okula gittim. Bu A Veteriner Kliniği denen yere götürmüş yakın diye. İnternetteki yorumlardan hiç haberim yoktu çünkü ben ismini bile görememiştim kliniğin. Kedime 3-4 saat boyunca serum verdiler. Kusmaya başladı ve kalp ritmi hızlandı. Serum vermeyi kesmelerini söylememize rağmen serumu kesmediler. Biz de ne yaptıklarını biliyorlardır diye çok üstelemedik. Ama kedinin neyi olduğu hakkında en ufak bir fikirleri yokken direkt serum verdiler. Bir de kan aldılar tahlil için. Tahlil parası olarak da 220TL aldılar. Siz eve gidin o bu gece sakinleşir kendine gelir diye bizi eve gönderdiler. Benim içim rahat etmedi ve veterinere döndük, kediyi kaybettik dediler. Neden diye sorduğumda kedimin zaten iyi olmadığını, zayıf olduğunu ve kanının çok koyu olduğunu söylediler. Bende zaten kedim iyi değil diye getirdim size dedim ama bu konuştuğum kişi müdahale eden kişi değildi, müdahale eden kedi ölünce kaçmış muhtemelen. Ben yokken anneme sağlık bakanlığının bir belgesini imzalatmışlar ölürse sorumluluğun bizde olduğuyla ve dava açılamayacağıyla ilgili. Ne yapabilirim bu durumda. Nasıl cezalarını çekmelerini sağlayabilirim. Lütfen benim gibi bu insanlardan zarar gören varsa ulaşsın. Her yerde paylaşıyorum olanları ama yine de içimdeki acı dinmiyor. Kızımı kaybettim ben. Lütfen birileri yardımcı olsun yalvarırım.

https://www.facebook.com/groups/5514...0059894034607/
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-11-13, 05:22   #55

Ankara
-KarameL- Çevrimdışı

nazlıözyürek tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
tuana veteriner polikliniği
paylaş
araştır başlıkta ara
ankara dikmen polis evinin karşısında bir veteriner kliniğidir...

kendilerinden ücretsiz hayvan almak için gidenlere, "bir senelik açısını peşin alıyoruz, ahanda bunlarda yanında bonusu" diye özellikle hiç hayvan bakmamışlara işe yaramaz bir sürü şey satan(mesela kedi pudrası! o ne ya?), bedava köpek evlat edinmeye gidenlere milyarlık fatura çıkaran hayvan dostu (!) bir kliniktir burası.

şahsen kedi edinmek için buraya gittiğimde art niyet sezinlemedim, bir senelik aşı parasını peşin vermek düşündürmedi beni, nasıl olsa yaptıracağım dedim, yanında kakalamaya çalıştıkları eşantiyonları almadım. ancak acil olarak memlekete gitmemiz gerekince nişanlım ve ben kısa süreliğine buranın pansiyon hizmetlerinden yararlanmak istedik, inatla bize kedimin kalacağı yeri göstermediler, kapıdan bakalım dedik, dezenfekte ediliyor dediler. çok kıllandık. kendilerine rica ettik, kedimizin çok ufak olduğunu başka kedilerin yanına konmamasını istediğimiz defalarca belirttik ve gözümüz arkada kalarak hayvancağızı orada bıraktık. nişanlım bu süreç boyunca onları telefondan aradı, bazen ulaşamadı, bazen ulaşınca muhattap olduğumuz kişi kediyi tanımadığını söyledi. iyice endişelendik, nişanlım kediyi almaya gittiğinde, onu kirpas içinde zayıflamış, ve heryeri yaralı bereli çizikler içinde buldu, onlara emanet ettiğimiz kedimizin battaniyesi ve mama kabı bıraktığımız köşede duruyordu... kimsenin ekmeğiyle oynamak istemem ama takdir sizin.
paylaş21.01.2009 21:44 ~ 21:45 kelemvor
şikayet
ücretsiz sahiplendiriyoruz diyerek özellikle hasta yavruları satan poliklinik. gittiğinizde onda biri fiyatına alabileceğiniz hayvan için size bir yıllık aşı fiyatını şart koşuyoruz diyerek bin lirayı aşkın para aldıkları gibi, iki gün sonra hayvanın hastalıktan ölmek üzere olduğunu görüyorsunuz. gidiyorsunuz ve tedavi adı altında ne idüğü belirsiz işlemler yapıyorlar, ayrıca bunlar için de sanki onlardan almamışsınız gibi para alıyorlar. tedavi için kalması gerek diyorlar ve daha sonra hayvanı göremiyorsunuz. o hayvan da başkasına satılıyor. aynı şekilde para kazanılıyor. internette ufak bir araştırma yaparsanız bu polikliniğin mağdurlarının sayısının tahmin edeceğinizden daha çok olduğunu, çoğu kez polislik durumların vuku bulduğunu görürsünüz. aman dikkat diyorum, sakın ha diyorum, hala bu polikliniğin de açık olmasına şaşıyorum.
dediğiniz yeri biliyorum bedava yavru deyip bir yıllık aşı parası istiyor e-lokatta dolu ilanları
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-02-14, 02:23   #56

Ankara
duyunc Çevrimdışı

Ben boyle terbiyesiz kaba bir insan görmedim hem yalancı hem kaba cok dikkat edin her hayvan severim diyen çakma veterinerlere kanmayin arastirin lütfen. .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-14, 23:58   #57

askerasker85 Çevrimdışı

Aynı problemle bende karşılaştım veteriner odasına da şikayet ettim ama hiç bir işlem yapılmadı..
Veteriner odası gerçekten hiç bir işe yaramıyormuş güzel ülkemde..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-04-14, 17:16   #58

İstanbul (Avrupa Yakası)
kontaleyna Çevrimdışı

allahtan korkun bari biraz yazık hayvancıklara allah bildiği gibi yapsın inşallah
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-05-14, 23:26   #59

itsmetugce Çevrimdışı

Ben tuana veterinerden kedi almistim.Oranin ortaklari ayrildi ve ozgur bey a veteriner klinigi acti.kedimi 2 aylikken almistim.Daha sonra ozgur beyin actigi a veterinere goturmeye basladim tanidikla devam edeyim diye.ve kedim 8 yasinda hayatini kaybetti gecen sene.Trasa gondermistim.Yerinde durmadigi icin narkoz vermisler.Trasini yaptilar,eve geldi ve 3 gun uyanmadi tabi ne oldugunu veterinerler bulamadi veya bulmak istemediler..Karacigeri calismiyormus.Ve bunu anlayamadilar.uyandi ve can cekisini metreler uzakliginda duyabilirdum artik.Dayanamadim aci cekmesine 2 saat icinde ölucekmis kendiliginden.Yapamadim can cekismesine goz yumamadim.Ve igneyle uyutturdum.Hala gozumun onunden gitmiyor herseyim olmustu benim.Ve bu da a veterinerin sucu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-07-14, 14:22   #60

byksl Çevrimdışı

Veteriner değil kasap diyene katılıyorum. Asla gitmeyin. Ve asla ilanlarına inanıp da kedi köpek sahiplenmeyin.
1.5 yıl önce kedimizi maalesef ondan sahiplendik. Birçok hastalık geçirdi, hiçbirinde doğru düzgün muayene bile etmeden antibiyotik verdi. Maalesef ki kısırlık ameliyatını da o yaptı. Daha doğrusu yapamadı. Kısırlaştırdığını söylediği 1.5 yaşındaki bebeğimizin şuanda yumurtalık kanalında iltihaplanma var ve akıntısı var. Sebep yanlış ameliyat. Başımı taşlara vuruyorum, kızımı o karaktersiz kasabın ellerine bıraktığım için çok pişmanım.
Yaptıkları saymakla bitmez. Kedimizin hırçın olduğunu söyleyerek sürekli kafese sıkıştırıp aşılarını yapıyordu. Şimdiki veterinerimizde kızımızın sesi bile çıkmıyor. Her türlü aşıyı kafessiz, acısız, stressiz oluyor.
Jetonumuz biraz geç düştü ama ne mutlu ki o caniden kurtulduk. Siz siz olun canınızı asla ona emanet etmeyin.
Bir de yanında bir adam çalıştırıyor ki onu hiç sormayın. Hiçbir eğitimi yok. Ama her türlü veteriner işini yapıyor.
Bir de bu ikisi kedimizi anne van baba chinchilla diye bize yutturdular ki sormayın bildiğiniz ankara kedisi.
Her türlü alavere var anlayacağınız.
Sonuç olarak biz kurtulduk ama kızım ikinci kez ameliyat olacak.
Siz siz olun lütfen bilinçli davranın. Zaten bütün yorumlar ortada. Biz geç kaldık siz kalmayın.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları