Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpekler

Cevap Yaz
Eski 22-10-12, 03:15   #16

Tekirdağ
wixmore Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Ankarada Veterinere Dikkat!

bu arada tuana veteriner mihav a üye
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-12, 03:18   #17

mayaaa üyesinin avatarı

Ankara
mayaaa Çevrimdışı

Gayet tabii. Kimsenin umurunda değil elimde bir kanıt olmadığı için ben hiç bir şekilde şikayet edemiyorum ne yazıkki. İsmi o kadar yerde geçerken hukuken o şahısa da cevap hakkı doğuyor. Ancak şöyle bir yöntem denedim. Mesaj attığınız zaman cevaplamıyor ki mesaj şu ; ''..... sitesinde ki ilanınızı gördüm ücretsiz kediyi sahiplenmek istiyorum.'' bu mesaja cevap vermiyor. Aradım ve sordum ücretsiz dedi anladıım siz şu Ankara'da ücretsiz diyip hasta hayvanları satan veterinersiniz dememe kalmadı suratıma kapatıverdi telefonu. Bence kimsenin gidip yüzyüze konuşmaya cesareti olmamış. Ben köpeğimi Bursa'dan aldım ve Venüs 3 gün içerisinde kanlı ishalden öldü ben kalkıp taa Bursa'ya kadar gittim hesap sormak için. Ama kimse de hakkını daha doğrusu yavrusunun hakkını savunamıyor belli. Elimizde bir kanıt bir belge olmadan Tarım Bakanlığına şikayet edemiyoruz. İnternetteki bloglar yeterli olmuyor. Dilekçe yazabiliyoruz ancak onu da okuyup kenara atıyorlar. Biz ancak sosyal medyadan afişe edebilirz maalesef.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-12, 03:19   #18

mayaaa üyesinin avatarı

Ankara
mayaaa Çevrimdışı

Gayet tabii. Kimsenin umurunda değil elimde bir kanıt olmadığı için ben hiç bir şekilde şikayet edemiyorum ne yazıkki. İsmi o kadar yerde geçerken hukuken o şahısa da cevap hakkı doğuyor. Ancak şöyle bir yöntem denedim. Mesaj attığınız zaman cevaplamıyor ki mesaj şu ; ''..... sitesinde ki ilanınızı gördüm ücretsiz kediyi sahiplenmek istiyorum.'' bu mesaja cevap vermiyor. Aradım ve sordum ücretsiz dedi anladıım siz şu Ankara'da ücretsiz diyip hasta hayvanları satan veterinersiniz dememe kalmadı suratıma kapatıverdi telefonu. Bence kimsenin gidip yüzyüze konuşmaya cesareti olmamış. Ben köpeğimi Bursa'dan aldım ve Venüs 3 gün içerisinde kanlı ishalden öldü ben kalkıp taa Bursa'ya kadar gittim hesap sormak için. Ama kimse de hakkını daha doğrusu yavrusunun hakkını savunamıyor belli. Elimizde bir kanıt bir belge olmadan Tarım Bakanlığına şikayet edemiyoruz. İnternetteki bloglar yeterli olmuyor. Dilekçe yazabiliyoruz ancak onu da okuyup kenara atıyorlar. Biz ancak sosyal medyadan afişe edebilirz maalesef.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-12, 04:41   #19

ceviz üyesinin avatarı

Ankara
ceviz Çevrimdışı

Benzer olayları bende malesef yaşadım , gereksiz filmler ,çekildi bir sürü para verdim zaman harcadım, bahsi geçen yerde değil başka bi yerde ,sonunda hem para hem zaman harcadım hemde kedim öldü .Okuyunca bi anda kötü hissettim kendimi ,
Bahsi geçen olayları siz bizzat kendi petinizlemi yaşadınız.Siz yaşadıysanız yapılacak bir sürü şey var,siz şikayetçi olursanırz, neticede Bir sürü suç var ortada bahsettiğiniz veterinere ait ama bunlar başkaları yaşamış gibi anlaşılıyor yazılardan. o insanlar da kendi yaşadıklarını paylaşsalar daha etkili olur bence .

Bu konu en son " 22-10-12 " tarihinde saat 05:25 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-12, 13:00   #20

mayaaa üyesinin avatarı

Ankara
mayaaa Çevrimdışı

Mihav dışında bir çok sitede paylaşmışlar adamı da aramışlar ancak adamın cevabı ben size köpek satmadım oluyormuş ben Bursa'da yaşadım aynı sorunu ama gidip hallettim zaten. Siz hangi veterinerde yaşadınız bu olayı acaba ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-12, 20:33   #21

duman_efe_toprak Çevrimdışı

ALLAH belasını verir inşallah böylelerinin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-12, 22:49   #22

Tekirdağ
wixmore Çevrimdışı

bugün çok sinirlendiğim bi olay yaşadım. yaşadığımız yerde eski veterinerimiz dışında bi veterinerin iyi olduğunu söyledikleri için denemek istedik. 1ay önce kızıma ilk iç parazit aşısı yapıldı. ağzından damla şeklinde. iki gün sonra ağız kokusu olduğunu ve kakasından kan geldiğini söyledim. veteriner kasada duran çocuğa bu ilacı ne kdr veriyoruz yavru kedilere diye sorduğu krem gibi bi ilaç verdi. üç gün kullanın geçer parazitleri dedi. bir haftadır kızımda ağız kokuları yine başladı ama kendini temizlediği için sandık emin olamamıştık. bugün eski veterinerimize götürdüğümüzde çok fazla paraziti var demez mi? meğerse ağızdan verilen ilaçlar sadece o an olan parazitleri dökermiş. yumurta halinde olanlar içinde kalmış ve yumurtalar çatlayınca sonuç ortada. kızım 1 ayda 3. kez parazit tedavisi olmak zorunda kaldı. biz de diyoruz o kdr iyi besliyoruz neden gelişimi yavaş. tabi bu sizlerin yaşadıkları kadar kötü bir durum değil ama söz konusu insanın canı kadar sevdiği bi canlı olunca etkisi çok oluyo.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-12, 23:11   #23

SEDAYDOGDU üyesinin avatarı

Trabzon
SEDAYDOGDU Çevrimdışı

wixmore tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bugün çok sinirlendiğim bi olay yaşadım. yaşadığımız yerde eski veterinerimiz dışında bi veterinerin iyi olduğunu söyledikleri için denemek istedik. 1ay önce kızıma ilk iç parazit aşısı yapıldı. ağzından damla şeklinde. iki gün sonra ağız kokusu olduğunu ve kakasından kan geldiğini söyledim. veteriner kasada duran çocuğa bu ilacı ne kdr veriyoruz yavru kedilere diye sorduğu krem gibi bi ilaç verdi. üç gün kullanın geçer parazitleri dedi. bir haftadır kızımda ağız kokuları yine başladı ama kendini temizlediği için sandık emin olamamıştık. bugün eski veterinerimize götürdüğümüzde çok fazla paraziti var demez mi? meğerse ağızdan verilen ilaçlar sadece o an olan parazitleri dökermiş. yumurta halinde olanlar içinde kalmış ve yumurtalar çatlayınca sonuç ortada. kızım 1 ayda 3. kez parazit tedavisi olmak zorunda kaldı. biz de diyoruz o kdr iyi besliyoruz neden gelişimi yavaş. tabi bu sizlerin yaşadıkları kadar kötü bir durum değil ama söz konusu insanın canı kadar sevdiği bi canlı olunca etkisi çok oluyo.
şimdi burada ben size de kızacağım kusura bakmayın...çooook ekstrem bi durum olmadıkça neden vet değiştirirsiniz...kedi besliyoruz...iç parazit aşısının nasıl yapılması gerektiğini, daha doğrusu kedi bakımı ile ilgili herşeyi bizlerin de deliler gibi araştırıyor olmamız ve birçoğunu bilmemiz gerekir..gerektiğinde ben veterinerime müdahale bile ediyorum bazı konularda...ya da böle böle bişey okudum..siz neden bunu yapmıyorsunuz diyorum...daha çok araştırmalıyız...ve her veterinere güvenmemeliyiz...geçmiş olsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-12, 23:22   #24

Tekirdağ
wixmore Çevrimdışı

SEDAYDOGDU tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
şimdi burada ben size de kızacağım kusura bakmayın...çooook ekstrem bi durum olmadıkça neden vet değiştirirsiniz...kedi besliyoruz...iç parazit aşısının nasıl yapılması gerektiğini, daha doğrusu kedi bakımı ile ilgili herşeyi bizlerin de deliler gibi araştırıyor olmamız ve birçoğunu bilmemiz gerekir..gerektiğinde ben veterinerime müdahale bile ediyorum bazı konularda...ya da böle böle bişey okudum..siz neden bunu yapmıyorsunuz diyorum...daha çok araştırmalıyız...ve her veterinere güvenmemeliyiz...geçmiş olsun
ben ilk kedimi 3,5 ay önce sahiplendim. kızım bize geldiği zaman ilk iç ve dış parazit tedavileri olmuştu. bu kedimizin ilk aşılarını biz yaptırdık ve ben de küçük olduğu için ağız yoluyla yapıldığını düşündüm. sonuçta gittiğim veteriner prof. ve insan prof olunca güvenmek istiyo. gelelim kendi veterinerimi neden değiştirdiğimize. ilk kedimiz anne sütü almadığı için sindirim sistemi gelişmemişti ve onu bu yüzden kaybettik. ben onu kaybettiğim için eski veterinerime gitmeye dayanamadım. duygusal olarak aynı muayene odasına girmek hiç kolay değil. ama mecbur şimdi gidiyorum çünkü baktım o prof benim veterinerimin eline su bile dökemez. ben de kedimle ilgili araştırma yapıyorum ama herkes başka bişey diyo. kimi ufak kedi aşı yapılmaz derken kimi illa aşı yapılmalı diyo vs vs.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-12, 23:34   #25

SEDAYDOGDU üyesinin avatarı

Trabzon
SEDAYDOGDU Çevrimdışı

o prof a benden ve tüm mihav ahalisinden selam söle ozaman sen profmuş...benim 10 yaşındaki kuzenim bile biliyorken iç parazitin iğne olarak yapılması gerektiğini o nasıl yapmaz...neyse..en azından doğrusunu öğrenmişsiniz ve güvenilir vetinize geri dönmüşsünüz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-12, 13:43   #26

akin03 Çevrimdışı
Angry Cvp: Ankarada Veterinere Dikkat!

mayaaa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ankara Dikmen'de Tuana Veteriner'den çıkma bir veteriner kliniği önce bütün sitelere ücretsiz ilan yayımlıyor kliniğe çağırana kadar telefonda size hayvana ücret talep etmediğini belirtiyor. Kliniğe gidiyorsunuz ve sizden köpeği ve ya kediyi veririm ancak aşı masraflarını peşin alırım bütün aşıların parası 600 700 değişiyor üstüne mama kum yatak tarak vitamin hapları vs vs size epey bir hesap çıkartıyor. Köpek eve geldiğinde en geç bir hafta içinde hastalanıyor çoğu hayvan kurtulmuş ancak çoğu da ölmüş. Siz hasta diye götürüyorsunuz bende kalması gerekiyor bir kaç gün diyor ve o köpeği de başkasına satıyor. Ya da köpeğe ben serum taktım şunu yaptım diyerek aldığı aşı paralarını hiçe sayıyor ve size yine kabarık bir fatura çıkartıyor. Bazı hayvanlar kurtulurken bazı hayvanlar ölüyor. Bir çok kez okudum tanıdıklarım da dahil olmak üzere. Yaklaşık 5 ay önce kedi ilanı için gitmiştim iyiki de almamışım kediyi. Veteriner kliniğinin adı A Veteriner Kliniği hemen polis evinin karşında. Dikkatli olmanızı tavsiye ederim.
bende birkaç sitede ilanlarını gördüm ücretsiz diye dikkatli olmak gerekir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-12, 19:17   #27

duman_efe_toprak Çevrimdışı

çok ilğinç şeyler duyuyorum yok okuyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-10-12, 17:13   #28
JCA

Kırşehir
JCA Çevrimdışı

Bende geçen ay intoko daki ilanlarını görüp aradığımda chinchilla kırması bir kedi için gereksiz epey masraf çıkaracaklarını anladığımdan vazgeçmiştim. Sazan avı... Dikmen caddesi adresi ile ve 0530 numarası ile başlayan ilanları direk eleyiniz. O adresli ilanların hepsi bunlara ait.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-10-12, 17:27   #29

yumyumi üyesinin avatarı

Ankara
yumyumi Çevrimdışı

JCA tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bende geçen ay intoko daki ilanlarını görüp aradığımda chinchilla kırması bir kedi için gereksiz epey masraf çıkaracaklarını anladığımdan vazgeçmiştim. Sazan avı... Dikmen caddesi adresi ile ve 0530 numarası ile başlayan ilanları direk eleyiniz. O adresli ilanların hepsi bunlara ait.
evet bende bu şekil bi ilanla karşılaştım dikmen caddesiydi gene aşı ve malzemelerle 700 lira gbi bi masraf cıkardılar güya kedi ücretsizmiş
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-10-12, 18:25   #30

mayaaa üyesinin avatarı

Ankara
mayaaa Çevrimdışı

Çoğunlukla intikoda ilanları zaten. İntiko'dan pek hayırlı ilanlar çıkmıyor Geneli yabancı ve dolandırıcı
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları