Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpekler

Kapalı Konu
Eski 03-11-10, 19:09   #31

İstanbul (Avrupa Yakası)
kral leo Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: American Bulldog hakkında yardım gerek!

iyide ben türkiyede yaşayıyorum ve köpegimi nasıl hollandaya götirim sırf 1-2 saat spor yapsın diye neyse dedigim gibi 1 yıl yaşadım ve hiç görmedim ayrıca 1 yıl diyorum sizde ban denk gelmemş olabilrisn diyorsunuz çok şaçma oldu bence 1 yıldır hçmi görmicem amerikan bulldog sizce ve bence londrada yaşayan birine soralım yani star dog'a sensöyle londrada fazla beslenen bir köpek AB ?

Eski 03-11-10, 21:43   #32

london
star dog Çevrimdışı

hayır ingilterede fazla beslenen bir köpek cinsi değildir severler ama pek fazla beslemezler örnegin pittbull'larda ingilterde yasak artık o cins ingilterede kalktı ve bence süper oldu çünki bir pittbull yüzünden az daha kolumu ve köpegimi kaybediyordum hemde türkiyede onlara köpek demek bile güç aslında neyse amerikan bulldog ingilterede fazla beslenmez binlerce köpek parkı var ve ben hepsine gittim sadece 2 kişi gördüm besleyen başkada görmedim ben 5 yaşında londraya taşıondık şuanda 21 yaşındayım ve hayla londrada yaşıyarum tabi 1 haftalık türkiyeye geldim cumaartesi dönicem ve her kese iyi akşamlar

Eski 03-11-10, 23:42   #33

İstanbul (Avrupa Yakası)
kral leo Çevrimdışı

bak londrada yaşayan biri bile bunu söylüyor

Eski 04-11-10, 12:52   #34

motorist üyesinin avatarı

izmir
motorist Çevrimdışı

Muhakemenden suphe duymaya basladim, hollanda da yapilan egzersiz sekli ornektir ) dunyanin heryerinde kosu bandi temin edebilirsin. Turkiye de 250 tl ye ikinci el kosu bandi bulabilirsin. Soru sorus seklinden hakkaten kafa yormadan yazdigin belli.

Ingiltere de nerede American Bulldog gormedigini bilmiyorum ancak sadece bir tikla google da cikan UK ureticileri Dog Club Bulldog (American) page otuz u geciyor.

Tabi tecrubelerini aktarmanda bir sakinca yok ancak insanlara Amerikan Buldog pitbul la lakalidir staffordshire la tanimlanir gibi kulaktan dolma sozler ve bunun ustune ben boyle gordum boyle biliyorum yerine kendisini kopegine isirttigini guvenilmez oldugunu bildirmen pek sevgi dolu bir kopek sahibini cagristirmiyor bana. Belki uzun seneler yurt disinda kaldigin icin turkce metinleri de analiz etmekte zorlaniyor olabilirsin, ancak yukardan asagi soylediklerini okuyunca her mesajinin sonunda sanki ingiltere kopek yetistiricileri federasyon yoneticisi gibi "ben gormedim ben duymadim" demen gercekci gelmiyor.

Tecrubenin yetersiz oldugunu dusunuyorum.

Kisa bir sure icin gelmissin, Turkiye'nin tadini cikar, istanbul daysan pazar gunu bostanci sahiline cikarsan onlarca Amerikan Buldog sahibiyle tanisabilir onlara Amerikan buldog'un guvenilir olup olmadigini sorarsin. Eminim onlar da sana ingiltere de hatta Amerikan Buldog un atasi "english white" kopegin atasi ingiltere'de amerikan buldog besleyen onlarca tanidiklarinin bilgisini vericeklerdir.

E ne diyelim, good bye green green fields )

Eski 05-11-10, 17:58   #35

İstanbul (Avrupa Yakası)
kral leo Çevrimdışı

bu yazdıklarını bana mı dedin star dog'mı anlamadım ama bana dediysen söyledigim gibi ingiltere kökenli olması amerikan bulldogun ingilterede fazla beslenmesi anlamına gelmez arkadaşım ve çok bilgim var bu konu üzerinde çalışmalar yaptım özellikle londrada yaşayan arkadaşlarıma sordum ve sevilen ama beslenmeyen bir köpek oldugunu söyledi çogunlugu diğer arkadaşlarımda hiç sevmediklerin ve londrada yaşayanlarda sevmedigi için beslemediklerini ve yakında yasaklanıcaını söylediler ve hayla inanmıyorsun adam 15 yıldr londrada yaşıyorum ve sadece iki tane gördüm ve hayla inanamıyorsun çook tuhaf ya bu cins çok seviyorsun ve fazla beslenmemesi ağırına gidiyor yada bize gıcıklıgın var

Eski 05-11-10, 22:32   #36

cavalier king üyesinin avatarı

cavalier king Çevrimdışı

evet krral leo dügru söylüyo londrada pek beslnemez bu cinlser açıkcası bende hiç sevmem ve pittbull 'a gelince dünyadaki en kötü köpek cinsleride birirdir tabi konu o değil neyse amerikan bulldog iyi bir köpek değildir ben kimseye tavsiye etmem ve farkındaysınız ben dedim ama ben LONDRADA AMERİKAN BULLDOG HİİÇ GÖRMEDİM ve arkadaşlarımda beslemiyor ve istiyorsan sorim londra büyük bir şehir nede olsa ..

Eski 07-11-10, 14:10   #37

cavalier king üyesinin avatarı

cavalier king Çevrimdışı

ve evet londradaki arkadaşlarıma sordum ve fazla beslenen bir köpek olmadıgı ve .ok fazlada sevilmedigini falan söylediler ama ben
m arkadaşlrım daha çok küçük cinsleri ve daha çokta tatlı olanları sevdikleri için amerikan bulldog falan sevmezler hem londrada daha çok asil köpek cinsleri beslenir yani amerikan bulldog falan beslenmez aklında bulunsun

Eski 15-11-10, 17:24   #38

Dime Çevrimdışı

Merhabalar.Tarihini ve kökenini doğru düzgün araştırmadığınız bir köpeği bu kadar rahat aşağılayabilmeniz, hayvanseverlerin buluştuğu böyle bir site için biraz üzücü olmuş.Bahsettiğiniz ırk , dünyada pek çok önemli köpek federasyonu tarafından tanınan , standartları ve alt türleri belirlenmiş olan,yarışmaları yapılan,onlarca üreticiye sahip bir ırktır.Belli ki bu tarz federasyonlardan bile haberiniz yok.Ne de olsa Londra'da arkadaşınız , bilmem nerede bilmem kiminiz var.

Günümüzdeki American Bulldoglar John D. Johnson ve Allen Scott adlı iki üreticinin seçici üretim programları sonucunda 2 ayrı tür olarak var olmuşlardır.Bunlar ABD'nin güney eyaletlerinde çiftlik hayatı yaşayan insanlara yıllarca hizmet etmiş köpeklerdir.

Genel bilgi eksikliğinizle ilgili söylemek istediğim bir kaç şey daha var.Köpeklerin davranışlarını etkileyen en önemli faktör ırkları değildir.Bir pitbull çok uysal olabileceği gibi "dünyanın en uysal ırkı" diye bildiğiniz başka bir köpek etrafına terör estirebilir.Köpeklerin ırkları onların egzersiz ihtiyacı,nasıl bir sahibe ihtiyacı olduğu gibi konuları belirler.Bu konuda başka değişkenler de var elbet.Aynı ırka mensup köpekler bireysel olarakta farklılıklar gösterebilir.Köpeğinizi ilk aylarından itibaren sosyalleştirirseniz, düzenli egzersizini yaptırıp enerjisini boşaltırsanız ve onu dengeli hale getirecek doğru eğitimi verirseniz cinsi ne olursa olsun saldırganlaşmayacaktır.

Bir Pitbull'la bir American Bulldog'un ortak noktası ikisinin de kanında Bulldog kanı olmasıdır.Pitbull tamamen dövüş köpeği olarak geliştirilmiştir.Bulldog genlerini taşımasının sebebi Bulldogların fiziksel olarak güçlü köpekler olmalarıdır.Bunun dışında Pitbull dövüştürülmek üzere geliştirilmiş bir ırkdır.American Bulldog bir dövüş köpeği değildir.Güçlüdür ama St. Bernard'da güçlüdür.Danua'da güçlüdür.Her güçlü köpeğe vahşi sıfatını yapıştırmak bana göre cehalet göstergesidir.

1982'den 2010'a kadar ABD ve Canada'da kaydedilmiş köpek saldırıları istatistiğinin linki aşağıdadır.Liste ilk 10'u kapsamaktadır.American Bulldog ilk 10'a girememekle birlikte yanlış hatırlamıyorsam bu yıllar içinde sadece 1'i ölüm,1'i ağır,2'si hafif 4 saldırı olayına karışmıştır.Zannedersem ölümlü olan da birden fazla köpeğin insana saldırdığı bir olaydır.

Dog Attack Deaths and Maimings, U.S. & Canada, September 1982 to June 25, 2010 - By Clifton Merritt - DogsBite.org

Amacım size bu ırkı sevdirmek değildir.Yanlış anlamayın.Cevabımın sebebi yetersiz bilgi ile yaptığınız yanlış yorumların, bu köpeği tanımak isteyen hayvanseverleri yanlış yönlendirecek olmasıdır.Bir köpeğin Londra'da ne kadar popüler olduğu , köpeği sadece şehir hayatının yeni trendi olarak gördüğü için besleyenleri ilgilendirebilecek kadar önemsiz bir bilgidir.
İyi günler.

Eski 15-11-10, 21:00   #39

Dime Çevrimdışı

Yukarıda Amerikan Bulldogların 2 türünden bahsettim.Johnson ve Scott.Farklarını daha iyi anlamanız açısından fotoğrafları aşağıdadır.Johnson kısa burunlu,iri ve hantal görünümlü , Scottlar uzun burunlu, daha hafif ve atletik yapılıdırlar.Günümüzdeki ABlerin çoğu bu iki türün karışımıdır.İstisnalar da vardır.

İşte benimde bu köpeklerin ilgilendiğim türü olan Johnson Amerika Bulldoglara bir kaç örnek

Bunlarda Scott Type denilen diğer tür.Ülkemizde sözde Amerikan Bulldog diye satılan köpekler bunlar ancak %100 emin olmamakla birlikte ülkemizde satılanların tam anlamıyla AB olmadığını Dogo kırması olduklarını düşünüyorum.

Bu konu en son " 15-11-10 " tarihinde saat 21:04 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....

Eski 16-11-10, 00:22   #40

İstanbul (Avrupa Yakası)
kral leo Çevrimdışı

hmm anladım ama biz burada londra hakkında konştuk ve diğer ülkelerde ne kadar beslendigi bizi bağlamıyor ayrıca ÜRETİLİYOR diyorsunuz yani hormanel bir köpek cinsi bu cins ve hormanel cnlserin hiçbirine güven olmaz amerikan bulldog da dövüşlerde kullanılıyor ve bir pittbulla dövüşe çıkıtgını ve pittbulu paramparça ettigi gürintiler londradaki gazetler de çıkıtı ve bu canilihi yapan insanları yakalamışlar ve köpek dövüşlerini video çekip albüm yaptıkları bile ortaya çıkmış ve bilin bakalım en çok hangi cins köpek var cevap : AMERİKAN BULLDOG ve bilgin bence sınırlı bende besledim biliyorum ve o kadar çok egsersiz yaptırıyordumki kasları bile yavaş yavaş çıkmaya başlamıştı zaten en ufak birşeyde sinirlenen bir köpek birgün çıkarmadım diye beni parçalıyordu ve lütfen bu cinsi bir danua yada st bernand la karşılaştırmayın güçlü olabiliriler ama bu onlara saldırma haklarını vermez ama amerikan bulldoglar farklı ben kimseye tavsiye etmiyorum bitti !

Eski 16-11-10, 02:16   #41

Dime Çevrimdışı

Güzel arkadaşım sana burda 30 saat anlatsamda bozuk plak gibi bildiğin yarım yamalak şeyleri söyleyip duracakmışsın gibi geliyor. Ama buraya bunları yazma amacım Amerikan Bulldoglara karşı herhangi bir yanlış önyargının oluşmasını engellemektir.American Bulldog dövüş köpeği değildir.Kendini bilmezin biri dövüşte kullandı diye her bulduğumuz foruma BU KÖPEK DÖVÜŞLERDE KULLANILIYO PİTBULLU PARÇALADI diye yazamayız.Veya yazarsak cevabını alırız.

Gazete haberinde bahsettiğin köpeğin American Bulldog olmadığını düşünüyorum.Zaten kaynak bile göstermemişsin.Neyi nerden nasıl anladığını bilemeyiz.Muhtemelen isimleri karıştırıyorsun.Şurda bully diye tabir edilen türlerin profilleri var : Bulldog Breeds - Bull Dog - English Bulldog, American Bulldog, Pit Bull Terrier, Pitbull and more

Beslediğini söylediğin köpek belli ki sana karşı baskın olmuş.Ona sahiplik yapamamış olman köpeğin suçu değil.Aynı tavizi cocker'a da kanişe de versen tepene çıkar.Saldırganlaşır vs. Yukarda anlattım tabi bunları ama boşuna.

Ayrıca "hormanel" köpekten kastın nedir anlayamadım?

Bu konu en son " 16-11-10 " tarihinde saat 02:20 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....

Eski 16-11-10, 11:37   #42

İstanbul (Avrupa Yakası)
kral leo Çevrimdışı

siz bana köpek besleyemedigimimi söylüyorsunuz ben çok köpek besledigim ve hiç biri bir kere olsun hırlamadı bile ve bana resmen yalan haber yazdıgımı söylüyorsunuz hayır yalan değil siz hiç londraya gittnizmide konusuyorsunuz benim çok bilgim var ve evet amerikan bulldog dövüş köpegidir biliyorumda konusuyorum niyetim bu cinsi kötülemek değil ben sadece gerçkeleri söylüyorum ve bence bazı şeyleri siz anlamak istemiyorsunuz çünki bir şey bilmeden konusuyorsunuz bence burada bilgisi olan konssun ama yinede şunu söyleyebilirm bilirim bu cinsi besledigim için konusuyorum ve kimseye tavsiye etmiyorum ve evet hormanel köpeklerle bir derdim var daha doğrusu onların insanlarla derdi var bir pittbul yada bir amerikan bulldog vb cinsler hormanel cinslerdir ve ne zaman ne yapacagı belli olmayan cinlserdir ayrıca sevilmeyen bir cins olduguda bunun en büyük kanıtıdır arkadaşım ve evet gazetediki haber amerikan bulldog'tu eminim ve lütfen artık bilmediginiz bir konuda yorum yazmayın derim bunu sizi düşünüdügüm için yazıyorum ...

Eski 16-11-10, 12:19   #43

Dime Çevrimdışı

Bence sen fanusta balık bile besleyemezsin.

Aşağıda vereceğim alıntıların istenirse çevirilerini de yazarım buraya.Hangi kaynak araştırılırsa araştırılsın aşağı yukarı bu bilgiler çıkacaktır.Amerikan Bulldog eskinin işçi şimdinin aile köpeğidir.Amerikan Bulldogların dövüş için geliştirilen bir tipi bir zamanlar vardı.(The Painter/Margentina Type)Ancak şu an hem saf olarak bu tipe ulaşmak mümkün değil hem de bu amaçla kullanılacak çok daha çevik, dövüşe uygun köpekler var olduğundan Amerikan Bulldogların dövüşle bir alakası yoktur.

Description
True grit. True devotion. True love. These tributes are used often to describe the American Bulldog -- a hardy, athletic, all-purpose working dog. The American Bulldog is a loving family companion, good with children and other pets, yet at the same time, fearlessly determined.
It has been known to display heroic acts of courage in protecting its master. The American Bulldog has also been used to hunt everything from squirrel to bear, and has been trained to drive cattle and guard stock from predators. The American Bulldog should be evaluated as a working dog, and exaggerations or faults should be penalized in proportion to how much they interfere with the dogs ability to work.

Kaynak : http://www.bulldogbreeds.com/americanbulldog.html
Temperament
An American bulldog is typically a happy and friendly dog that is at ease with its family. They bond strongly with their master and family. This breed tolerates children and can do very well with them, provided they are socialized early and understand their limits. The more exposure to good training practices, other dogs and people, the more likely the success at being controlled both inside and outside of their environment. One way to help accomplish this goal can be done in the simplest of ways, by walking them regularly in a local park. There they can meet other people and dogs. While its genetics and breeding were to produce a working farm utility dog that could catch and hold large herbivores, kill vermin, and guard an owner's property, when properly introduced and socialized, this breed can become a great family pet. Some American bulldogs are very protective of owners, and have been known to become aggressive with other dogs.But overall they are great family pets.
Kaynak : http://en.wikipedia.org/wiki/American_Bulldog
Bunlar "American Bulldog" yazıldığında google'da en üstte çıkan sonuçlardan sadece ikisi.Eğer araştırılırsa yukardaki arkadaşın anlattıklarıyla alakasız bir köpek tarif edildiği görülecektir.
Herkese iyi bayramlar.

Bu konu en son " 16-11-10 " tarihinde saat 12:31 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....

Eski 17-11-10, 16:43   #44

İstanbul (Avrupa Yakası)
kral leo Çevrimdışı

Yukarıdaki yazanları okudum ben size canlı bir ornek sundum ama arkadas anlamadığı için birsey diyemem ve bu cinsler gunümüzde hayla dövüş köpeği olarak kullanılıyor bir bildigim olmasa bunu söylemem ayrıca aile köpeği olduğu doğru deqil neden derseniz bir dövüş köpeğini kimse evladına hediye edemez ve zaten huysuz bir cins ve hem fizik olarak hemde özellik olarak gercekten kötü bir köpek bildgim olmasa bunları yazmam

Eski 17-11-10, 16:44   #45

İstanbul (Avrupa Yakası)
kral leo Çevrimdışı

Ve Google amerkan bulldog yazdiginizda videolarda dövüşler zaten çıkıyor

Kapalı Konu

Konu Araçları