Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpekler

Cevap Yaz
Eski 03-06-15, 16:45   #1

egecam12 Çevrimdışı
Varsayılan Acil yardımınıza ihtiyacım var!

Merhabalar, ben Ege. 13 yaşındayım ve 7. sınıftayım. 3 sene önce yeni evimize taşındık ve büyük bir evde oturuyoruz. Eski evimize göre çok çok büyük. Ben ailemden 3 senedir köpek almak istiyorum. Artık annem kendine bir replik belirledi ve her seferinde bunu söylüyor "Olmaz Ege, sen daha sorumluluklarını almış durumda değilsin. Büyüyünce kendi evine alırsın." Annem ne kadar sorumluluklarımı almadığımı düşünsede ben tam tersi düşünmekteyim. Aldım yani hazırım bir dost sahibi olmaya. Apartmanımızda bir köpek sahibi daha var. Golden cinsi bir köpeğe sahip bir abi var annesi ve anneannesiyle yaşıyor. Çok mutlular. Sonucuyla apartmanımızda sorun olmaz.

Yeşil alanları bol olan bir sitede yaşamaktayız. Binamızın çevresinde olsun, sitenin çevresinde olsun, parklarda olsun... Bolca yeşil alanımız var.
Çapraz binada oturan anne-kız var. İkiside büyük. Sabah erkende çıkıyorlar 30 dakika ile 1 saat arasında, sitenin hemen bitişiğindeki saha-park gibi bir yerde gezdirşyorlar köpeklerini. Annem hep onları örnek gösteriyor. Artık sıkılıyorum örneklerden.
Ben sorumluluklarımı almış durumdayım!
İkna edemeyeceğim sanırım ki bunu diğer konularda okudum ve çoğu kişi eve gizlice getirmemizi önermiş. Yoksa bu iş toz olur gider...

Gelgelelim işin önemli kısmına. Bu iş nasıl olacak, nasıl olmalı? Dostumu nereden alacağım, tamam barınaktan diyeceksiniz ama hangi barınak? Maltepe'de oturuyorum. Maltepe'de bir barınak olması en büyük şartım.Hangi ara yapacağım? Dostumu nerede saklayacağım? Zaten en fazla, bakın en fazla diyorum 1 hafta saklayabilirim çünkü annem haftada iki kez temizlik için Apartman görevlisinin eşini çağırıyor ve ondan en fazla 1 hafta saklayabilirim. Ben küçük tuvaletimizi düşündüm. Evimize taşınırken annem, babam ve ablamla bir anlaşma yapmıştık. "Küçük tuvalet ve benim odam sadece bana aittir ve buralara girilirken temizlik dışında izinli girilmelidir" diye bir madde üzerineydi anlaşmamız. Bu nedenle küçük tuvalet uygundur.
Lütfen yardım edin. Halimi anlayan bir kaç arkadaşım çıkar herhalde değil mi?
Hadi bir.dostumuz daha yuvasına kavuşsun.

Yanlış anlanmaması gereken not: Benimki bir heves değildir arkadaşlar.
Unutulmaması gereken not: Maltepe'de oturuyorum. Barınağın Maltepe'de olması şart.
Unutulmaması gereken not'2: Bull Terrier cinsi tercih edeceğim. En uygun bu cinstir.
Eğer yavrusunu sahiplendirmek isteyen bir arkadaş var ise, özel mesaj ile irtibaata geçebilirim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-06-15, 08:37   #2

Lenkaran
SiyaM And Van Cat Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Acil yardımınıza ihtiyacım var!

Ben apartmanda beslemeye sana kucuk cins oneririm ! , Cunku bull biraz buyuk 1 haftalikda olsa kucuk yerde yasayamaz bence. ! Mesela cookta kucuk degil ama mesela beagle,jack rusell boyle ! Yok ben orta boy istiyorum diyosan bull terrier evde beslenebilir. su cinsler orta boydur ; Labrador,Husky,Golden Retriever Vs. Ama Ben Mesela Kendim Kopegimle Hep Yuruyuse Cikmak Isterim Sende Oyleysen Bence ; Labrador al. Benim Akrabamda da var gunde sabah aksam 2 saat kosturuyor arads bene onlarla gidiyorum cok keyifli
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-06-15, 08:43   #3

Lenkaran
SiyaM And Van Cat Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Acil yardımınıza ihtiyacım var!

Bu arada senin fikrini yanlis oldugunu soyleyemiyorum.Cunki Sen 13 yasindasin, Senin kendi evine gecmene daha ohooo ne kadar yillar var. Simdi okadar insan nasil sabr edebilir !? bende sabr edemem. Benimde ailem kopek istemiyorlar ( hep pis hayvandirlar, etrafi kirletirler die ) ama okullar baslayana kadar kardesim calisicak ve kendi parasiyla kopek alicak bizde besliycez ! cunku kopegi kendimiz alirsak onlar bisey demez ( hem bizim ev bahceli) Senin nasil hissetdigini biliyorum ! Cunku bende simdi kopek istiyorum ama olmuyo !?
Dogru yapiyosun yapmasinada - Simdi annen o kopegin havlamasini duymuycakmi ? duymasada ennninde sonunda gorucek !? napicaksin kopek istemiyolar diyosun - peki disari atilirsa nolucak yavruya
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları