Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpek Sağlığı

Cevap Yaz
Eski 21-04-15, 20:05   #31

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Spor ve aktiviteleri

Hayvan niçin koruyucu olmasın?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-15, 20:42   #32
Moderatör

ilkerdagasan üyesinin avatarı

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı

Fakir ? Bakın arkadaslar bir meslektir hayvancılık ve saygimda büyüktür benim aralarımda hayvancilikla ugrasirlardi demem o ki hayvanlar guducekse. Sivas kangal en idealidir yarışma isi de sivas kangal için komiktir çünkü yeterli seviyededir burda hayvanı gütmek için sahiplenmedigi kesindir benim tepkimde o nadir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-15, 20:44   #33
Moderatör

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı

Hayvanı sen koriyacaksin çünkü sen akıl,fikir sahibisin sen korursan hayvanini oda seni korur bu buyledir yani hiç bir havyan amaç için alinmamali bu konuda tepkimde o ince noktaya
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-15, 21:05   #34

Puffik üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Puffik Çevrimdışı

Ama o hayvanlar o amaç için alınmamalı diyorsunuz da İlker bey emin olun o hayvanlar sizin Şehirde baktığınız o köpekten çok daha mutlu bir hayat yaşıyorlar orada. Sürü Dediğimiz günde en az 5-6 saat otlar ki bunun için de dağa uzun bir yolculuk yapar. Çoban sabah çıkar, akşamüzeri döner...

Ayrıca ben ilk yorumumda yazdım pitbulldan koruyucu köpek olmasının beklenmesi çok zor, Kafası eser birgün acıkır bakmışsınız sürünün 4-5tanesi ölü... Maalesef Sahibinden başka pek söz dinleyen bir köpek olmuyor vahşi yetiştirilince ki davar gütmek için de biraz vahşilik gerekli. Bence de kendi keyfi için almış davar sürüsü olabilir ama yakındığı nokta da belli Sivas kangalının şeceresinin git gide bozulması... Bu yüzden safkan ırklar inanılmaz fiyatlara satılıyor çünkü adamın işi bu ve ondan ekmek kazanıyor.
Sizin buna bu kadar tepki göstermeniz garip. Sadece deseniz ki pitbull ve Fransa'daki yarışma ne alaka ama o Köpeğin kullanılması ile ilgili yorumunuza katılmıyorum çünkü konu sahibinin yorumlarında bir Çelişki mevcut. Gerçekten sürü köpeği olacağına emin değilim, keşke öyle olsa.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-15, 21:25   #35
Moderatör

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı

Bu tarz insanlari çok gördük köpekleri kavgaya tutusuturyor cobansan coba. Gibi mudur sen mudur gibi davranmali şehirdeki kopekler konusuna gelince adamlar 10 dakika çıkartıyor he tamam yeter diyor bu konuda haklısınız. Ama yarış köpeğe tamamen izdiraptir,iskencedir ...
Tek taraflı dusunuyorsunuz uçağa o köpek kargodan yüklenir ve kargo koparanlari çok dar,karanlik,havasizdir.
iki fransaya 2saate gidiceksiniz Ama o kopek daracik kafeste 3 saat orada kalicak 3. kargo ucaklari Normal bir ucaktan 2 Kat Daha fazla gurultuludur 2 saate o sesi dusunun Xray radyasyon ? Peki o calisanlarin köpeğe davranışları ?size kolay geliyor tabi ince dusunun

Bu konu en son " 21-04-15 " tarihinde saat 21:30 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-15, 21:29   #36
Moderatör

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı

Daha gormediginiz bilmediginiz birçok olayları var siz dışardan bakıyorsunuz ama ben işin icindeyim hayvanı uçağa bindirmek limanda gümrükten geçirmek tamamen hayvana iskencedir inanın görseniz prosedurleri o zaman anlarsiniz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-15, 21:36   #37

Puffik üyesinin avatarı

Puffik Çevrimdışı

Ben fark ettiyseniz pitbull ve Fransa'daki yarışma konusunda haklısınız demiştim fakat siz yanlış anlamışsınız. Ben zaten Hayvanın kullanılmasına karşıyım ki çoğu uçak pitbull almıyor... Dediğim sadece davar hayvanı olarak kullanılması demişsiniz, bunda kötü bir şey göremiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-15, 22:16   #38

Pıtırsonic Çevrimdışı

ilkerdagasan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bir pet shop dan 2 aylık kadar bır husky almak ıstıyorum ama aklımda cok soru ısaretlerım var
kusura bakmayın da köpeğini parayla satın alan birinin bir başkasının köpeğini yarışmaya sokmak istemesini eleştirmesi de ayrı komik. ne farkınız var acaba? yarışmalar çok gereksiz ve eziyet de ırk için üretim yapılması, damızlık hayvanların durumu, yurt dışından ülkeye sokulurken bir kısmının hayatını kaybetmesi çok mu insani? bir de bunları bile bile satın almak vicdan sahibi bir insanın yapacağı şey mi? uçakta taşınmasını eleştirmişsiz ama satın alınan köpekler yurt dışından özel uçakla özel muamele görerek mi getiriliyor? hadi diyelim petshoptan değil de evde yavrulatan birinden aldınız (ki konunuzdan anladığım kadarıyla petshoptan aldınız), para için yavrulatıp o yavruları ticari ürün haline getirmek mi doğru olan? bana göre hayvana faydası olmayan tüm uygulamalar, hayvan satışı dahil, gereksiz ve sırf keyfiniz için o hayvanlara eziyet etmek demektir ve sonuna kadar eleştirip karşısında dururum ancak bunu ben söyleyebilirim, kusura bakmayın ama siz söyleyemezsiniz. petshop ticareti hakkında gerçekleri bilip de bile bile sırf o ırkı istiyorsunuz diye satın alıyorsanız sizin eleştirmeye hakkınız olduğunu hiç düşünmüyorum. bilmeden satın alıp sonrasında pişman olan, gerçekleri gördükten sonra fikir değiştiren çok insan gördüm, onları ayrı tutuyorum ama siz burada konu açtınız, birçok eleştiri de geldi hatta ama siz o ırk için ayrı bir sevgi duyduğunuzu söyleyerek satın aldınız. bence önce bir dönüp kendinizi eleştirin, sonrasında başkalarını eleştirirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-15, 22:57   #39

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

ilkerdagasan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hayvanı sen koriyacaksin çünkü sen akıl,fikir sahibisin sen korursan hayvanini oda seni korur bu buyledir yani hiç bir havyan amaç için alinmamali bu konuda tepkimde o ince noktaya
Hala anlayamıyorum ne demek istediğinizi. Neden bir amaç için hayvan alınmamalı? Bir önceki mesajınızda korumak için sivas kangalı idealdir diyorsunuz şimdi amaç için hayvan alınmaz diyorsunuz.
??????
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-15, 23:30   #40

Puffik üyesinin avatarı

Puffik Çevrimdışı

Pıtırsonic çok güzel yazmış, eline sağlık ben bilmiyordum bunları öğrenmiş olduk
Evde Süs için ırksal özelliği Gereği Sibirya'da Yaşaması gereken hayvanı amaçsız bir şekilde para ile petshoptan almak amaçsız hayvan bakmaya giriyor sanırım...
Ben yine o kadar sert yorum yapmadım "amaç" konusunu tekrarlıyorum. O davar sürülerinin korunması AMACI ile alınan Köpekler gerçekten de çok daha mutlu bir hayat yaşıyorlar. Tüm gün çayırda bayırda koşturup, güneş yüzü görüp, akşam da ahırdaki yuvalarına giriyorlar. Şehir hayatı gerçekten zor bir köpek için. Ben de köpek istiyorum, hep istedim fakat bahçeli bir evde bile zor köpek özellikle büyük cinsler, kedi gibi evde yaşayabileceğini düşündüğüm bir canlı değil maalesef...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-15, 23:40   #41
Moderatör

Çünkü insan Sen KÖTÜSÜN
ilkerdagasan Çevrimdışı

Sibiryada yaşaması derken bir bilginiz yoksa ilginiz olsun ki bilin golden larda çift katmanlı tuylere sahip kopeklerdir ve üretimini ve ülkesine bakın bakalım neresi cikicak .
Pitirsonic kusura bakma ama köpeğin türkiyede dogma bilgilendiriyim dedim yani köpeğim ucak görmedi yine olsa yine husky alırdım aldığımada zerre pişman değilim

Onla benim farkına gelince petshopdan alan benim ve daha iyi besleme şansı veren benim 1gün eziyet etmedim Anlayabiliyormusuniz aramizdaki farki Bu eziyet ...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-15, 23:57   #42

Puffik üyesinin avatarı

Puffik Çevrimdışı

Yine çok hızlı cevap yazmışsınız İlker bey, ama biz üyelerin site ile ilgili şikayetlerine Moderatör olarak ilgisizsiniz. Siz cevap yazmayınca Asrın Hanım'a ilettim durumu anında geri dönüş yaptı. Keşke polemiklerle ilgilenmek yerine görevinizle biraz daha ilgili olsanız o kişi şuan 4. Sahte profilini açmazdı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-15, 00:05   #43

Pıtırsonic Çevrimdışı

petshop gerçeği iyi petshop, iyi üretim diye bir şey yok. birileri talep ettikçe iyiler de kötüler de üretip satmaya devam edecek ve satın alan kişiler bu üretimi teşvik etmiş olacak. bunun sonucu ölen ya da zarar gören her candan siz de sorumlusunuz. petshop ticareti yüzünden o canlılar eziyet çekiyorken ve siz aldıkça bu ticaret devam edecekken bana yaptığınız şeyin iyiliğini savunamazsınız. yurt içi ya da dışı fark etmez, hayvanlar ticarete alet edilecek ürünler değildir. evdeki dostunuza fiyat biçiyorsunuz, daha ötesi var mı? petshoplarda kâr uğruna o hayvanların çektikleri ortada, damızlık olarak kullanılan köpeklerden bahsetmeme dahi gerek yok. hangisi daha kötü karar veremedim, yarışmaya sokmak mı yoksa keyfi bir şekilde petshoptan satın alıp hala daha "yine olsa yine alırım" diyebilmek mi.. ne kadar doğru yazmışsınız "Çünkü insan sen KÖTÜSÜN" diye. insan kötü olduğunun farkında olamayacak kadar kötü gerçekten. sayenizde üretim devam edecek, cins meraklıları yüzünden barınaklar dolup taşacak ve sizin zihniyetiniz yüzünden bu hayvanlar alınıp satılabilecek ürünler olarak görülerek, fiyat etiketleri takılarak değersizleştirilecek. üzerinde kürkle "kürk giymek vahşettir" diye bağıran insanlar gibi sizin hassasiyetiniz. sayenizde engelli hayvanlar, barınakta bir umut bekleyen ve birçoğu hastalıktan hayatını kaybeden hayvanlar, sizin gibi cins meraklılarının satın aldığı ancak bir süre sonra sıkılıp ormana attıkları hayvanlar hayatta kalma savaşı versin; siz de çıkıp yine olsa yine alırım deyin. hem de barınaklarda onlarca husky varken muhtemelen yavru ve safkan istediğiniz için bunu söyleyin. çok sinirliyim, çok öfkeliyim bu konuda. her zaman böyle düşünüyordum ama Metin'den sonra sizin gibi düşünen insanlara daha büyük öfke duyuyorum. görememesinin tek sebebi ona sırtını çeviren, bir damla damlatmayı çok gören insanlar ve onun gibi binlercesi var sokakta. hala daha "senin kedinin/köpeğinin cinsi ne", "ben şu cinse aşığım" deyip durun ve kendinize hayvan sever deyin. bunca cins hayvan kâr elde etmek için üretilip bir kısmı heves geçince sokağa atılıyorken ve birçok hayvan sokaklarda, ormanlarda, barınaklarda doğal alanlarını katlettiğimiz için yaşam savaşı veriyorken hala daha petshoptan hayvan satın alıp yine olsa yine alırım diyebiliyorsanız kendi yerinizi belli ediyorsunuz zaten. bir cinsi sevmek hayvan severlik değildir. bir de kalkmış yarışmaları eleştiriyorsunuz ya, hayret yani. bu foruma hiç yakışmıyorsunuz ilkerdagasan, o konuyu açtığınız günden beri sizinle ilgili fikrim böyle ve değişmeyecek.. petshop ticaretini savunan sözde hayvan sever hiç kimse hayvanlarla ilgili hiçbir platforma yakışmıyor, petshop ticaretinin hiçbir bahanesi yok. keyfi şekilde o hayvanların ticarete alet edilirken hastalanmalarına, ölmelerine, küçücük kafeslerde tıkılı kalmalarına ve fiyat biçilip alınıp satılmalarına sebepsiniz. ayrıca sokakta yuvaya ihtiyaç duyan birçok hayvan dururken yenilerini üretip o hayvanların yuva şansının azalmasına da sebep sizsiniz. sırf cins diye ya da cins değil diye bunları yaşamayı hiçbir hayvan hak etmiyor.

Bu konu en son " 22-04-15 " tarihinde saat 00:38 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-15, 00:53   #44

canancan Çevrimdışı

Puffik tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İlker bey, Keşke polemiklerle ilgilenmek yerine görevinizle biraz daha ilgili olsanız o kişi şuan 4. Sahte profilini açmazdı.
kesinlikle katılıyorum.ayrıca birkaç konu "ayy evde hiçbirşeye yetişemiyorum" şeklinde altın gününe yani sohbet konusuna dönüşüyor fakat hiçbir uyarıda bulunulmuyor yada böyle amaçsız manasız yerlere gidilen konular kilitlenmiyor.konular ve postlar daha sıkı takip edilse herkes "hayvanlar harici" gereksiz boş muhabbet yapamaz.burası hayvan forumuysa onun haricinde her cümle gereksiz kirlilik.birde yeni açılan konular cevap verilmiş konulara yönlendirilip yine kilitlenebilir forumda çöp konu açan çok.lütfen biraz özen rica ediyoruz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-15, 04:14   #45

Puffik üyesinin avatarı

Puffik Çevrimdışı

Evet İlker beye haftalar önce söylediğim şeyi Asrın hanım 1 saatte halletmiş, devam da ediyor. İş bitiriciliği yüksek insanlar gerekiyor bu iş için maalesef...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 13:06.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198