Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpek Irkları

Cevap Yaz
Eski 19-07-11, 22:53   #46

mugii üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
mugii Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Irk seçimi ile ilgili yardım

No[t]hinG tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Susun lütfen biraz, herkes herkese karışıyor..
olur sizin demenizle olucaktı oda zaten.!!!!!!!!!!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-07-11, 04:31   #47

darkguitarist üyesinin avatarı

Bursa
darkguitarist Çevrimdışı

Tamam arkadaşlar ya lütfen sakin olun sadece size ırk danışmak istemiştim bir sürü sorun çıktı ortaya.Tamam kararımı verdim lütfen gerginlik yaşanmasın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-07-11, 10:41   #48

EDAAAA Çevrimdışı

şuan merak ettiğim bukadar yazışmanın üstüne bir dost edinebildin mi?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-07-11, 13:43   #49

Bursa
darkguitarist Çevrimdışı

EDAAAA tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
şuan merak ettiğim bukadar yazışmanın üstüne bir dost edinebildin mi?
Arkadaşım taşınacağı için(yurtdışına)kendi rott'unu barınağa bırakacaktı.Ben alıcam ondan lakin eylül-ekim gibi ayrı eve çıkacağım şuanki apartmanımda hayvan beslenemez kuralı var yönetmelikte.Sırf köpek bakmak için başka eve çıkıcam.Şuan harıl harıl geçici olarak bakabileceğim bir yer arıyorum kendi şehrimde.En azından ben eve çıkana kadar ona bir yer bulmam gerek .Bulduğum gibi getirticem dostumu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-07-11, 01:35   #50

sallapati üyesinin avatarı

sallapati Çevrimdışı

zaten şu "ırk" kelimesi başlı başına rahatsız edici başından beri. annenin ya da babanın tanrıya sipariş vermesi gibi... benim başından beri çizgim bu. yakınlık, duygusal bağ, gönül ilişkisi kurulamaz böyle bir kafayla? işte biz böyle bir kafadayız sevgili darkguitarist...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-11, 23:10   #51
Siteden Uzaklaştırıldı

No[t]hinG Çevrimdışı

Yapmayın artık. Herkesin kendine yakın gördüğü kişiler varsa bu hayatta. Hayvanlar da olabilir.
Diyorum ya ben mesela büyümeyen hayvanı daha çok severim. Buraya terrier istediğimi yazsam buna kim karışabilir? Irk meselesi var ortada çünkü köpeklerin kişilikleri ırklarına göredir biraz da..
Artık bu adamın üzerine bu kadar gitmenizi istemiyorum gerçekten yeter artık.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-11, 01:20   #52

mugii üyesinin avatarı

mugii Çevrimdışı

Insanlar Ister Rot Bakmak Isterler Ister Pitbull Ister Golden Irk Ister Veya Istemez Size Ne Yaaa?? Sokaktanda Kopek Alan Var Irk Alanda Var Her Bir Irkin Farkli Ozellgi Amaci Var Bunu Unutmayin!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-11, 12:45   #53

london
*_*---Mavi Kemik---*_* Çevrimdışı

mugii tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Insanlar Ister Rot Bakmak Isterler Ister Pitbull Ister Golden Irk Ister Veya Istemez Size Ne Yaaa?? Sokaktanda Kopek Alan Var Irk Alanda Var Her Bir Irkin Farkli Ozellgi Amaci Var Bunu Unutmayin!!
Allah allah o zaman buraya gelip sizden yardım istiyorum hangisini kendime göre elibise alim ben siyah istiyorum bedenim büyük tam benim kalıbıma göre olsun su ırkı istiyorum flan filan yazmıcak bize burada hikaye anltmick KÖPEKLER ELİBİSE DEĞİLDİR ONLARDA BİR CANLIDIR bunu kafanıza sokarsanız sevinirim çünkü burasa güya bir hayvan sever sitesi lakin herkes kendine bir krallık yapmıs oradan atıp tutuyor !!!!!!!!!! söyleyin bakalım darkguitarist bey ! size biri uzun boylu ve kilolu oldugunuz için sizi begenmedigini ve istemedigini düsünün aynı seyi anlamasalar bile siz neden yapıyorsunuz ??!!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-11, 22:58   #54

Bursa
darkguitarist Çevrimdışı

*_*---Mavi Kemik---*_* tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Allah allah o zaman buraya gelip sizden yardım istiyorum hangisini kendime göre elibise alim ben siyah istiyorum bedenim büyük tam benim kalıbıma göre olsun su ırkı istiyorum flan filan yazmıcak bize burada hikaye anltmick KÖPEKLER ELİBİSE DEĞİLDİR ONLARDA BİR CANLIDIR bunu kafanıza sokarsanız sevinirim çünkü burasa güya bir hayvan sever sitesi lakin herkes kendine bir krallık yapmıs oradan atıp tutuyor !!!!!!!!!! söyleyin bakalım darkguitarist bey ! size biri uzun boylu ve kilolu oldugunuz için sizi begenmedigini ve istemedigini düsünün aynı seyi anlamasalar bile siz neden yapıyorsunuz ??!!!
Söylediğiniz kadar saçma birşey olamaz.Ben size sadece o örneği iri boylu bir köpek istediğim için yazmıştım.Evet ben ufak boylu köpekleri sevmiyorum.İster yakışsın ister yakışmasın olay bu değil.Ben eğer kendime bir dost arıyorsam o dostu sevmeliyim.Dost olsun çamurdan olsun değil.İstediğim bir şekilde dost istiyorum.O zaman gidin kendinize sizin ortamdan dost edineceğinize bir dilenciyle dost edinin gezin tozun.Oda insan sonuçta niye yapmıyorsunuz? lütfen çocuk çocuk örnekler vermeyin.Benim demek istediğimi anlayan anladı ve gereken yardımıda yaptı.Teşekkür ederim o arkadaşlarada
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-11, 22:35   #55

Bursa
darkguitarist Çevrimdışı

Size ulaşamıyorum ki
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-08-11, 10:24   #56

Mylo üyesinin avatarı

Mylo Çevrimdışı

henüz köpek aldınız mı bilmiyorum ama bernese de düşünebilirsin.. bernese cinsinin genel özellikleri,

İsviçre Dağ Köpeği simetrik pas rengi ve beyaz lekeleri ve soğuk havaya dayanıklı çift katlı siyah kürkü ile güçlü ve iri bir köpektir. Köpeğin göğsünde, başında ve patilerinde beyaz; iki gözün hemen üzerinde, yanaklarda, göğsün iki yanında, kuyruk altında ve bacaklarda pas rengi tüyler vardır. Düz ya da hafif dalgalı kürkü orta derecede uzundur. Geniş kafasını alındaki hafif bir kırışıklık tamamlar.Orta büyüklükteki üçgen kulaklar düşüktür. Koyu renkli gözler nazik ifadelidir. Burun siyahtır. Dişler makas gibi kapanır. Beden, geniş ve derin bir göğüs eşliğinde sağlam ve güçlüdür. Göğüs çizgisi en az dirseğe kadar iner. Kuyruk uzun, tüylü ve sakinken aşağıda taşınır.

Karakteri

Bu nazik ve neşeli köpekler çocuklara bayılırlar. Çok zeki, eğitimi kolay ve doğal bekçi köpekleridir; ancak belirgin bir saldırganlıkları yoktur. Çok sadıktırlar ve özellikle 18 aylık olduktan sonra yeni bir aileye alışmakta zorluk çekebilirler. Kendilerine güvenen, dikkatli ve iyi huylu köpeklerdir. Yabancılara yaklaşımları oldukça iyidir ve diğer hayvanlar ve köpeklerle de genellikle iyi geçinirler. Olgunlaşmaları zaman aldığından uzun süre enerjik yavruluk dönemlerini sürdürürler. İsviçre Dağ Köpeklerinin insanlarla olmaya gereksinimleri olduğundan arka bahçede uzun süre yanlız bırakılmamalıdır. Tüm köpeklerde olduğu gibi İsviçre Dağ Köpekleri yavruyken dikkatli sosyalleştirilmelidir. Bu köpekler oldukça duyarlıdırlar ve nazikçe eğitilmelidir.

Yaşam Ortamı

Apartman yaşamı için tavsiye edilmez. Ev içinde orta derecede hareketlidirler ve geniş, çitlerle çevreli bir bahçede daha mutlu olurlar. Sık kürkleri sıcak iklimde problem çıkarabileceğinden serin iklimler için idealdir.

Egzersiz İhtiyacı

Düzenli egzersize ihtiyaç duyan büyük aktif ırklardandır.

Bakımı

Özellikle tüy dökme mevsiminde uzun sık kürküne dikkat ederek günlük ya da haftalık bakım önemlidir. Gerekiyorsa banyo ya da kuru şampuanlama yapılabilir. Bu ırk mevsimsel olarak bol tüy döker.

Kökeni

İsviçre Dağ Köpeklerinin gerçek orijini net olmasa da bu ırk, ilk olarak İsviçre Alpleri'nde çiftlik köpeği olarak kullanılmaya başlanmıştır. 18. yüzyılda yapılan yağlı boya tablolarda bu tip köpeklere rastlanır. 19. yüzyılın sonlarına doğru ülkeye sokulan farklı ırktan köpekler yerel ırkları kaybolma tehlikesiyle karşı karşıya bırakmıştır. Professor Albert Heim, Franz Schertenleib ve arkadaşları Berner Sennenhund'un kalan örneklerini toplayıp ayrı bir ırk olarak stabilize ederek yerel İsveç ırklarının korunması konusunda ilk çalışmaları başlatmışlardır. İsviçre Dağ Köpeği (Bernese Mountain Dog) adını ırkın yaygın olarak bilindiği İsviçre'nin Berne kantonundan almıştır. Bu dayanıklı ırk, koyun ve sığırların sürülmesinde, yük taşımada ve çiftlik bekçisi olarak kullanılmıştır. Kibar ve neşeli doğası gereği iyi bir aile köpeğidir. İz sürme, sürü gütme, bekçilik, koruma, arama ve kurtarma, araba çekme ve itaat yarışmaları yetenekleri arasındadır.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-08-11, 17:58   #57

she ra Çevrimdışı

amstaff bedava kopek ilanlarinda 18 aylik bir guzel var ilgini cekerse bak derim sana ..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-11, 00:42   #58

Bursa
darkguitarist Çevrimdışı

Teşekkür ederim arkadaşlar 8 aylık bir dişi rott aldım adınıda Naga koydum(Piyasada hiç duymadım bu adı farklı olsun istedim) Diğer köpeklerle arası hiç iyi değil yalnız biraz onu sosyalleştirmem gerekecek sanırım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-08-11, 18:38   #59
Siteden Uzaklaştırıldı

No[t]hinG Çevrimdışı

Mylo tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
henüz köpek aldınız mı bilmiyorum ama bernese de düşünebilirsin.. bernese cinsinin genel özellikleri,

İsviçre Dağ Köpeği simetrik pas rengi ve beyaz lekeleri ve soğuk havaya dayanıklı çift katlı siyah kürkü ile güçlü ve iri bir köpektir. Köpeğin göğsünde, başında ve patilerinde beyaz; iki gözün hemen üzerinde, yanaklarda, göğsün iki yanında, kuyruk altında ve bacaklarda pas rengi tüyler vardır. Düz ya da hafif dalgalı kürkü orta derecede uzundur. Geniş kafasını alındaki hafif bir kırışıklık tamamlar.Orta büyüklükteki üçgen kulaklar düşüktür. Koyu renkli gözler nazik ifadelidir. Burun siyahtır. Dişler makas gibi kapanır. Beden, geniş ve derin bir göğüs eşliğinde sağlam ve güçlüdür. Göğüs çizgisi en az dirseğe kadar iner. Kuyruk uzun, tüylü ve sakinken aşağıda taşınır.

Karakteri

Bu nazik ve neşeli köpekler çocuklara bayılırlar. Çok zeki, eğitimi kolay ve doğal bekçi köpekleridir; ancak belirgin bir saldırganlıkları yoktur. Çok sadıktırlar ve özellikle 18 aylık olduktan sonra yeni bir aileye alışmakta zorluk çekebilirler. Kendilerine güvenen, dikkatli ve iyi huylu köpeklerdir. Yabancılara yaklaşımları oldukça iyidir ve diğer hayvanlar ve köpeklerle de genellikle iyi geçinirler. Olgunlaşmaları zaman aldığından uzun süre enerjik yavruluk dönemlerini sürdürürler. İsviçre Dağ Köpeklerinin insanlarla olmaya gereksinimleri olduğundan arka bahçede uzun süre yanlız bırakılmamalıdır. Tüm köpeklerde olduğu gibi İsviçre Dağ Köpekleri yavruyken dikkatli sosyalleştirilmelidir. Bu köpekler oldukça duyarlıdırlar ve nazikçe eğitilmelidir.

Yaşam Ortamı

Apartman yaşamı için tavsiye edilmez. Ev içinde orta derecede hareketlidirler ve geniş, çitlerle çevreli bir bahçede daha mutlu olurlar. Sık kürkleri sıcak iklimde problem çıkarabileceğinden serin iklimler için idealdir.

Egzersiz İhtiyacı

Düzenli egzersize ihtiyaç duyan büyük aktif ırklardandır.

Bakımı

Özellikle tüy dökme mevsiminde uzun sık kürküne dikkat ederek günlük ya da haftalık bakım önemlidir. Gerekiyorsa banyo ya da kuru şampuanlama yapılabilir. Bu ırk mevsimsel olarak bol tüy döker.

Kökeni

İsviçre Dağ Köpeklerinin gerçek orijini net olmasa da bu ırk, ilk olarak İsviçre Alpleri'nde çiftlik köpeği olarak kullanılmaya başlanmıştır. 18. yüzyılda yapılan yağlı boya tablolarda bu tip köpeklere rastlanır. 19. yüzyılın sonlarına doğru ülkeye sokulan farklı ırktan köpekler yerel ırkları kaybolma tehlikesiyle karşı karşıya bırakmıştır. Professor Albert Heim, Franz Schertenleib ve arkadaşları Berner Sennenhund'un kalan örneklerini toplayıp ayrı bir ırk olarak stabilize ederek yerel İsveç ırklarının korunması konusunda ilk çalışmaları başlatmışlardır. İsviçre Dağ Köpeği (Bernese Mountain Dog) adını ırkın yaygın olarak bilindiği İsviçre'nin Berne kantonundan almıştır. Bu dayanıklı ırk, koyun ve sığırların sürülmesinde, yük taşımada ve çiftlik bekçisi olarak kullanılmıştır. Kibar ve neşeli doğası gereği iyi bir aile köpeğidir. İz sürme, sürü gütme, bekçilik, koruma, arama ve kurtarma, araba çekme ve itaat yarışmaları yetenekleri arasındadır.
Resimlerini gördüğüm kadarıyla uzun tüylü bir ırk. Arkadaş tüy problemi istemiyor. (:
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-11, 00:48   #60

Mylo üyesinin avatarı

Mylo Çevrimdışı

hmm zaten tercihini yapmıs kendisine bir dost edinmiş.. Uzun ve mutlu bir yasamı birlikte gecirmeniz dileklerimle arkadasım..
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları