Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpek Irkları

Cevap Yaz
Eski 16-03-11, 22:09   #31

yasin1761 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Arkadaşlar köpeğim saf alman kurdu değil mi?

Konuyu iyi oku veteriner bile saf diyor dedim sadece sizden yorum istedim hem ırk standartları belli diyorsun hemde kuzeninin köpeğine göre değerlendiriyorsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-03-11, 02:08   #32

ilkayyy17 üyesinin avatarı

Çanakkale
ilkayyy17 Çevrimdışı

çünkü kuzeniminkisinin şeceresinin mevcut olduğunu söylemiştim bana demeden önce sen iyi oku yazlanları. ırkın özelliklerini bire bir taşıdığını görebiliyorum bu yüzden de ona göre değerlendiriyorum bu kadar basit açıklaması... ayrıca veteriner ırkın özelliklerini en iyi bilen kişi diye saçma birşey var mı ya??? bana veterineri bilirkişi olarak gösteremezsin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-03-11, 13:52   #33

yasin1761 Çevrimdışı

Her secereli olmayan köpek saf olmucak diye bişi varmı konuşurken doğru konuş kuzeninin köpeğine bakarak değerlendiremezsin o veteriner senin bildiğin veterinerlerden değil bu işin uzmanı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-03-11, 14:58   #34

brky0 Çevrimdışı

Ne veterinerler gördüm bi bilseniz vet safkan dedi diye safkan olacak diye birşey yok.Ben eminim Vetlerin %50 köpeklerden birşey anlamıyor veteriner olduklarına bakmayın siz.Şimdi tartışmak çok saçma bu köpek 18 aylık olana kadar kimse saf yada değil diyemez.Tabii seceresi yoksa.Ki seceresi yokmuş o yüzden zaman gösterecek.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-03-11, 17:32   #35

k19893360 üyesinin avatarı

Sakarya
k19893360 Çevrimdışı

Köpeğin tam bi safkandır.Rengide çok güzel. Allah ayırmasın.Tam bi arkadaş gibi oluyorlar alman çoban köpekleri. Ama fazla zincire takma .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-11, 15:17   #36

Çanakkale
ilkayyy17 Çevrimdışı

sen kimsin ki bana konuşurken doğru konuş diyosun. üslubuna dikkat et saygılı ol önce terbiyesizlik yapma.madem köpeğinin safkan olabileceğini kabullenemiyosun burda konu açıp sormayacaksın...veteriner de akraban mıdır nedir artık neden savunuyorsan onu da anlamış değilim. bu ülkedeki veterinerlerin neredeyse hiçbiri köpek ırkları üzerinde uzman değil aç araştır biraz sonra konuş... dediklerini mantıklı bir sebeple açıkla tamam. şeceresi olmayan köpek safkan olamaz. mutlaka bir saf olmayan köpekle çiftleştirilmiş demektir bu kadar basit. hala daha anlamıyorsan diyecek bişey bulamıyorum zaten.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-11, 13:46   #37

brky0 Çevrimdışı

ilkayyy17 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
sen kimsin ki bana konuşurken doğru konuş diyosun. üslubuna dikkat et saygılı ol önce terbiyesizlik yapma.madem köpeğinin safkan olabileceğini kabullenemiyosun burda konu açıp sormayacaksın...veteriner de akraban mıdır nedir artık neden savunuyorsan onu da anlamış değilim. bu ülkedeki veterinerlerin neredeyse hiçbiri köpek ırkları üzerinde uzman değil aç araştır biraz sonra konuş... dediklerini mantıklı bir sebeple açıkla tamam. şeceresi olmayan köpek safkan olamaz. mutlaka bir saf olmayan köpekle çiftleştirilmiş demektir bu kadar basit. hala daha anlamıyorsan diyecek bişey bulamıyorum zaten.
Katılıyorum.Ama katılmadığım bi nokta var.Secereli olmayan köpek safkan olamaz diye bir kaide yoktur.Senin bahsettiğin secereli köpeklerde zamanında seceresizdi.Bu arkadaş köpeğini götürse ırk standartlarına uyuyorsa onada secere verirler bu kadar basit.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-11, 15:05   #38

İzmir
venusolek Çevrimdışı

arkadaşlar selam.

bugun sans eseri bu siteyi buldum ve bende 2 adet açk sahibi bi kopek egitmeniyim.

kopeklerim venus vom karoo ve olek vom trauntor. internetten arastırısanız secerelerini bulabliirsiniz.

5 senedir açk sahibiyim ve uyesi oldugum dernek sayesınde (alman çoban köpegi ırk ve spor dernegi) işim munasebetiyle bir cok ırk standardı ve egitim sınavı ve seminerine katılıyorum.

gozume carpan bu konuyu actım okudum resımlerıde gordum. aslında cok fazla yazmak ıstemıyordum ancak bende zamanında bılıncsiz ve ne istedigini bılmeyen bı kopekseverdim.

oncelikle sunu soylemelıyım ki bır kopegın safkan olup olmadıgı bı sahıp ıcın oncelik olmamalıdır.kopegın karakteri herseyden onemlıdır.

secere denen kagıt parcası bı kopegın anne ve babasının ve famılyasının gerı kalanının kım oldugunu gostermenın yanında , onların hangı egıtımlere sahıp oldugunu ve kalça yada on kol rontgenlerının ne kadar saglıklı oldugunu da belgeler.

Almanyada ki dernege baglı olan derneklerde kopegınızın yavrusuna secere cıkarmanız ıcın anne ve babanın schutzhund 1 dene egıtım sınavını tamamlamıs (ız takip-itaat-koruma) ve kalca ve on kol rontgenlerının temız olması gerekmektedır.

ayrıca daha gelısmıs kırmızı secere belgesını cıkarmak ıcın de extra AD denen ve kopekle 20 km lik bir kosu parkurunun tamamlnması gerekir.

daha fazla konusup kafanızı yormak ıstemem ancak bılgı almak ısteyen arkadaslarada ozelden yardımcı olabılırım.

resımlerdekı kopek safkan degil.ancak daha oncede dedıgım gibi safkanlıgı cok onemlı olmamalı.seyrettıgım yada katıldıgım yarısmalarda bir cok safkan ama ısırmayan yada gerektıgı sekılde sakın olmayan bır cok kopekle karsılastım.

arkadasımızın bı kopek almısken bunun ne oldugunu bılmek ıstemesı gayet normal.ancak buda unutulmamalıdır ki araba kullanmayı ogrenırken hemen altımıza ferrarı yada mercedes verılmez once kolay bı arac alınır.emınımkı arkadasımızda kopek bakmanın sorumlulugunu iyice anladıktan sonra ılerıde gercek bı safkan açk alıcaktır.

Veterinelrle ilgilide bı ufak yorum yapmak isterim:

Veterinerler ne yazıkki musterilerini korkutmamak ve uzmemek , gelır kapılrını kapatmamak ıcın herkese duymak istediklerini solerler.bir kopegin saf olup olmadıgını ancak bi kinolog ttespit edebilir.yani bir hakem.eger cok istiyorsa dernek yarısmalarına katılır orda gorevlı hakem kendısıne kopegın eksıklerını yada saflıga yakınlıgını ırk strandartlarına uygun sekılde soler.

yardımcı olabıldıysem ne mutlu.

herkese sevimli dostlarıyla mutluluklar dilerim

Gunes Barlikli
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-11, 17:45   #39

brky0 Çevrimdışı

venusolek tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
arkadaşlar selam.

bugun sans eseri bu siteyi buldum ve bende 2 adet açk sahibi bi kopek egitmeniyim.

kopeklerim venus vom karoo ve olek vom trauntor. internetten arastırısanız secerelerini bulabliirsiniz.

5 senedir açk sahibiyim ve uyesi oldugum dernek sayesınde (alman çoban köpegi ırk ve spor dernegi) işim munasebetiyle bir cok ırk standardı ve egitim sınavı ve seminerine katılıyorum.

gozume carpan bu konuyu actım okudum resımlerıde gordum. aslında cok fazla yazmak ıstemıyordum ancak bende zamanında bılıncsiz ve ne istedigini bılmeyen bı kopekseverdim.

oncelikle sunu soylemelıyım ki bır kopegın safkan olup olmadıgı bı sahıp ıcın oncelik olmamalıdır.kopegın karakteri herseyden onemlıdır.

secere denen kagıt parcası bı kopegın anne ve babasının ve famılyasının gerı kalanının kım oldugunu gostermenın yanında , onların hangı egıtımlere sahıp oldugunu ve kalça yada on kol rontgenlerının ne kadar saglıklı oldugunu da belgeler.

Almanyada ki dernege baglı olan derneklerde kopegınızın yavrusuna secere cıkarmanız ıcın anne ve babanın schutzhund 1 dene egıtım sınavını tamamlamıs (ız takip-itaat-koruma) ve kalca ve on kol rontgenlerının temız olması gerekmektedır.

ayrıca daha gelısmıs kırmızı secere belgesını cıkarmak ıcın de extra AD denen ve kopekle 20 km lik bir kosu parkurunun tamamlnması gerekir.

daha fazla konusup kafanızı yormak ıstemem ancak bılgı almak ısteyen arkadaslarada ozelden yardımcı olabılırım.

resımlerdekı kopek safkan degil.ancak daha oncede dedıgım gibi safkanlıgı cok onemlı olmamalı.seyrettıgım yada katıldıgım yarısmalarda bir cok safkan ama ısırmayan yada gerektıgı sekılde sakın olmayan bır cok kopekle karsılastım.

arkadasımızın bı kopek almısken bunun ne oldugunu bılmek ıstemesı gayet normal.ancak buda unutulmamalıdır ki araba kullanmayı ogrenırken hemen altımıza ferrarı yada mercedes verılmez once kolay bı arac alınır.emınımkı arkadasımızda kopek bakmanın sorumlulugunu iyice anladıktan sonra ılerıde gercek bı safkan açk alıcaktır.

Veterinerler ne yazıkki musterilerini korkutmamak ve uzmemek , gelır kapılrını kapatmamak ıcın herkese duymak istediklerini solerler.bir kopegin saf olup olmadıgını ancak bi kinolog ttespit edebilir.yani bir hakem.eger cok istiyorsa dernek yarısmalarına katılır orda gorevlı hakem kendısıne kopegın eksıklerını yada saflıga yakınlıgını ırk strandartlarına uygun sekılde soler.

Gunes Barlikli

Çok iyi açıklamışsınız Teşekkür ederim.Bende ondan bahsediyorudum.Fotoğraflara bakarak yorum yapmak çok saçma bence.Safkan olup olmadığını öğrenmek için gitmeniz gereken birkaç yer , dernek var.İnternetten araştırıp gidin derim ben.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-03-11, 21:23   #40

Çanakkale
ilkayyy17 Çevrimdışı

venusolek tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
arkadaşlar selam.

Gunes Barlikli
Öncelikle foruma hoşgeldiniz diyorum.forumda böyle bilgili insanların olması beni sevindirdi açıkçası. bilmeden etmeden bu konuda cahil kişilerce köpeğe safkan denilmesi beni kızdırıyor şecere denen olay da öyle basit bir olay değil. Güneş Barlıklı nın açıklamasından anladığınızı umuyorum. açıklamanız bu konuya tam anlamıyla noktayı koydu. teşekkür ediyorum açıkmanız için...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-03-11, 11:20   #41

İzmir
venusolek Çevrimdışı

rica ederim.her zaman.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-11, 14:51   #42

acekic üyesinin avatarı

Sakarya
acekic Çevrimdışı

Aşağıdaki Alman Çoban Kööpekleri Derneğinin sitesinde bütün sorularının doğru cevabını bulabilirsin
Alman Çoban Köpekleri Derneğine Hoşgeldiniz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-03-11, 00:31   #43

Ankara
hayvanseverr Çevrimdışı

Bence de safkan'a benziyor ama bunların yelelisi çok daha güzel oluyor yaa aslan gibiiii
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-03-11, 00:39   #44

Ankara
hayvanseverr Çevrimdışı

Tabi olmayabilir de eğitmenin söylediğine göre ) yeni okudummm
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-03-11, 15:52   #45

yasin1761 Çevrimdışı

Köpeğin şuanki hali olan resmini koydum yorumlar içinde herkezede teşekkürler.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları