Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpek Eğitimi ve Psikolojisi

Cevap Yaz
Eski 16-08-10, 21:36   #16
KARŞIYAKALI
Misafir

Varsayılan Cvp: Kopek Egitmenligi hakkinda bilgi ??

arkadaşlar siz bana türkiyede profesyonel eğitimci olarak birini gösterirmisiniz lütfen?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-10, 21:43   #17

THEONE üyesinin avatarı

Kaunas
THEONE Çevrimdışı

Egitimcilik 1-2 kopek ile Sener hocamin dedigi otur kalk yat komutu ile olmadigi kesin yillarini bu ise vermis insanlar mevcut ama bunlarin yaninda kendini egitimci gosteren bir cok sahta egiticilerde var.. Problem burda
Egitimcilik tecrubelere bagli arti yillara..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-10, 21:53   #18
KARŞIYAKALI
Misafir

emeğe saygım var tabi ama seninle aynı fikirde değilim yaşadığım tecrubeye göre bir örnek vereyim kral 7,5 aylık ve insanlara yerli yersiz tepki gösteriyordu bir ay önce bir kaç profesyonel eğitimci olarak değerlendirdiğiniz kişiyle konuştum hepsinin söylediği şey aynen şu en çok zorlandığımız konu profesyonel biri olmadan çözemessin sorunu dediler.emniyetten bir eğitimci ile konuştum daha önce paşa konusunda çok yardımı olmuştu bana sen halledersin sıkma canını dedi sen halledemesen beni ara ben gelirim demişti köpeği sıkmadan rutin günlük gezilerimizde sorunu çözdüm az önce karsıyaka çarşısı gibi kalabalık bir yerde defalarca turladık kralla çogu insan görüntüsünden korkmasına rağmen gelip sevdiler ve kral hiç birine olumsuz tepki göstermedi tekrar belirtmek istiyorum hiç bir zaman bırakın profesyonel eğitimci eğitimciyim bile demedim ben muhasebeciyim çünkü....ama sizin dediğiniz gibi her kes köşesine çekilsin işi profesyonellere bırakın fikrine karşıyım.ikinci bir örnek vereyim size benim paşa 2,5 yaşında ailem dahil hiç kimsenin elinden yiyecek bir şey yemez ve hiç kimseyle ben varken yada ben yokken gitmez bunu bir eğitimciye anlattım bana aynen dediği şey şu yazık etmişsin köpeğe
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-10, 21:58   #19

THEONE üyesinin avatarı

Kaunas
THEONE Çevrimdışı

Egitimci olmadigim benim cevap vermem yanlis olur Sener hocam sanirim cevap verir..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-10, 22:19   #20
KARŞIYAKALI
Misafir

son yazdklarıma sabırsızlıkla şener beyin yorumunu beklicem
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-08-10, 00:45   #21

wolf1 üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
wolf1 Çevrimdışı

evet..kalitenin de bir bedeli vardır..
karşıyakalı arkadaşım bu tip ticaretin karşısındayım falan yazmıştı..

şimdi ben hergün kilometrelerce yol gidip bedavamı eğiteceğim insanların köpeğini..ki yıllarca bu yollarda ömür vermişim..varsa öle bir delikanlı valla bayılırım benim köpeğide eğitsin ben hiç uğraşmayayım..

dünya para harcayıp türünün en iyi örneğini gidip alacağım yurt dışından..karakter ve özellikler mükemmel..sonra yavrularını bedava vericem..neymiş millet mutlu olsun.....sonra adam işiyor bu diye sokağa atacak..
heer zaman kalitenin bir bedeli vardır..emeğin de..bunları iyi ayırt etmek gerekir..
kaliteli üretim yapan hergün mekanını dezenfekte eden bir kişiye ne denebilirki...
helal olsun denir..

her zaman kalite...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-08-10, 00:52   #22
KARŞIYAKALI
Misafir

bakın yazdıklarımı iyi okursanız kalitenin karşında olmadığımı sahşen hayvanlar üzerinden ticaret yapılmasına karşı olduğumu yazdım bu benim en doğal hakkım ve varoş edebiyatı değil siz bu işin ticaretini yapıyor olabilirsiniz saygı duyarım ben yapmam anlamında karşıyım dedim haklısınız kmlerce gidip bedava köpek eğitmessiniz bende kmlerce yok gidemem belki ama bana geleni eğitirim zamanım elverdiğince aramızda tek fark var siz her şeyin maddi bir bedeli var diyorsunuz bense maneviyatla yetinirim diyorum.....lütfen yazdıklarımıza dikat edelim biraz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-08-10, 01:03   #23

wolf1 üyesinin avatarı

wolf1 Çevrimdışı

dostum yine yanlış anladın..
varoş edebiyatı derken seni kastetmedim eğer öyle birşey diyecek olsam gerçekten de açık ve net derdim böyle diyorsun diye ..ama sana değil..bunu yapanlar var..fatih iyi bilir..onu hatırlattım..bu tip bir konu biryerde yine geçmişti çünkü..

kalite her zaman önemlidir..eğer bir insan aradığını köpeğinde bulmazsa,o köpeği gider orman kenarına falan bırakır..böyle mantıkta olan insan var..hoş hata köpekte değil kendinde dir ya dövmüştür yada yanlış yetiştirmiştir yada en başından hatalı yavru almıştır...
sonra şikayet eder köpekten..köpek sahip seçmiyor..ki o da kafasına göre birine kapılansın..insanlar tipine bakıp köpek seçiyorlar bu memlekette..sanıyorlar ki hepsi aynı..

senin ekonomik durumun iyi olabilir..sen sana gelen köpekleri bedava da eğitirsin hatta üretip kafanın yattığı insanlara hediye de edersin..buna tamamen saygı duyarım..
bana da büyük ikramiye çıksa ..bende hep derim ki dostlarımla aramızda..
en ucuz yerden büyük bir arazi alırım...sokkaktaki ihtiyacı olan köpekleri toplar ilk özel barınak yaparım..rehabilite ederim..
ama gelirim olursa tabiki .....

elbetteki bir maddi değeri vardır...olmalıdırda..sembolikte olsa..
mesela siz bedava eğiteceğinize..cüzi bir bedel alıp onu barınağa yansıtsanız belgesiyle ne kadar hoş olur değilmi...verebilen verebileceği kadar versin..
bakın buda bir fikirdir..kimsede hayır demeyecektir..
ama imkanınız zamanınız varsa tabiki...ekonomik durumunuz sabit iyi bir geliriniz varsa..
benimde öyle olsa bende yaparım bunları..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-08-10, 01:13   #24
KARŞIYAKALI
Misafir

valla abı baba parası yiyen zengin bir insan değilim ben şahsen talep etmiyrum çünkü ;bir köpeğin eğitimini baştan almam bitirmeye genelde zamanım olmuyor çok özel durumlar hariç genelde sorunları olan insanlara yardım cı oluyorum zamanım elverdiğince tabi bedel ödemek isteyene yaşadığım çevrede sokak köpekleri çok onlara içinizden geldiği kadar yardımcı olun diyorum.ve insanların bunu yaptıklarını görüncede mutlu oluyorum...barınak fikriniz çok güzel aslında ama barınaklara giden nasıl kullanılıyor nasıl faydalanılıyor hiç bilgim yok doğrusu bilgilenmekte istemiyorum ...çünkü bu konuda üzücü şeylerle karşılaşmaktan doğrusu korkuyorum...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-08-10, 01:21   #25

wolf1 üyesinin avatarı

wolf1 Çevrimdışı

yok öyle demedim zaten..sende belli bir imkanla geçiniyorsundur mutlaka..
keşke diyorum işte öyle bi şans olsada yardımcı olabilsem olabildiğim kadar hayvanlara ..

barınaklarda durumu tam bilmiyorum gidenleri ne yaıyorlar ne ediyorlar zamanında gördüm ve duydum..bazı şeyler olduğunu..ama gidince bizzat kendinde verebilirsin mesela bir paket mamayı yemek saati kaçtaysa...bir miktar köpeğe..bunu da söylersin zaten...

eğitimi almaktan ziyade layıkıyla bitirmek teslim etmek önemlidir zaten herzaman bunuda yapıyorsan insanlardan sevap alıyorsundur dua alıyorsundur...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-08-10, 08:20   #26

THEONE üyesinin avatarı

Kaunas
THEONE Çevrimdışı
Thumbs up Cvp: Kopek Egitmenligi hakkinda bilgi ??

Wolf

eğitimi almaktan ziyade layıkıyla bitirmek teslim etmek önemlidir zaten herzaman bunuda yapıyorsan insanlardan sevap alıyorsundur dua alıyorsundur...

Bunu onayliyorum kesinlikle
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-08-10, 10:52   #27

THEONE üyesinin avatarı

Kaunas
THEONE Çevrimdışı

wolf1 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
evet..kalitenin de bir bedeli vardır..
karşıyakalı arkadaşım bu tip ticaretin karşısındayım falan yazmıştı..

şimdi ben hergün kilometrelerce yol gidip bedavamı eğiteceğim insanların köpeğini..ki yıllarca bu yollarda ömür vermişim..varsa öle bir delikanlı valla bayılırım benim köpeğide eğitsin ben hiç uğraşmayayım..

dünya para harcayıp türünün en iyi örneğini gidip alacağım yurt dışından..karakter ve özellikler mükemmel..sonra yavrularını bedava vericem..neymiş millet mutlu olsun.....sonra adam işiyor bu diye sokağa atacak..
heer zaman kalitenin bir bedeli vardır..emeğin de..bunları iyi ayırt etmek gerekir..
kaliteli üretim yapan hergün mekanını dezenfekte eden bir kişiye ne denebilirki...
helal olsun denir..

her zaman kalite...
Katilmamak ustadim elde degil katildim gitti ))

Dunyanin hic bir yerinde yillarini kopek uretimine ve bakimina egitimine ayirmis insanlar allah rizasi icin diye kopegini bedava vermez.. Nedeninide gayet aciktir.. Bedava verilen seye kimse deger vermez dedigin gibi ulan bu kopek bugun bana hirladi diye atar balkondan asagi..

Her zaman dedigimiz gibi kaliteli insan kaliteli kopek bunlar onemli seyler..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-08-10, 19:03   #28

wolf1 üyesinin avatarı

wolf1 Çevrimdışı

evet fatih hocam...sana ve karşıyakalı arkadaşıma da katılıyorum..karşıyakalı arkadaşım bir hobi olarak yapıyor onu anlıyorum...

evet bir eğitimi almak önemli değil layıkıyla bitirebilmek önemli son iki aydır vallahi eğitimi alıpta yapmayan yada yapamayan kişilerin sorunlu köpekleriyle uğraştım....bu üzücü bir durum..
çünkü sahipleri uzun uzun durumu sorunu anlatır isteklerini anlatır..ortada bilinmeyen birşey yoktur zaten.
yapabileceksen ilk iki üç gün içinde yapacağın testler sana durumu anlatır zaten..
ilk üç gün söz vermezsin..bi bakalım test edelim görelim gidişatı dersin olur biter..
bunu yapmıyorlar alıp işi uğraşıyorlar abuk subuk işler yapıyorlar..sonra gidip iki kat fazla uğraşıyorum tamir etmek için aldığım parada atla deve değil komik...

karşıyakalı arkadşım yukarda yazdığı bir yazıda köpeğinin sorunundan bahsetmişti..sanırım agresiflikti..
ve emniyetten bir arkadaşı..sen yaparsın demiş...başarırsın demiş..

elbette öyle diyecek çünkü daha önce konuşmuşsunuz ve sizi tanıyor neyi yapıp yapamayacağınızı biliyor..o yüzden yaparsın demiş..senin ilgili olduğunu bildiği için..ve yapman gerekenleri de yapacağın için..bu konuşmanızda konuşulmuştur..

ama bana biri böyle gelse asla sen yaparsın diyemem..çünkü karşımdaki kişiyi tanımıyorumdur..neyi yapıp yapamayacağını bilemem o yüzden sen elleme derim..kaş yapayım derken göz çıkmasın diye..
agresif saldırgan bir köpek vardı iki ay önce..4 eğitmen gelmiş yaklaşamamış...bu saldırganlık kolay birşey değil dönüp sahibini bile ısırabiliyor köpek..sigortası atınca....ben bu riski alamam..çünkü bir çok eğitmenin köpek kendisine saldırınca yedeği bıraktığını gördüm gözlerimle....ya o köpek gidip orada birini ısırırsa ne olacak...
bu yüzden bu işler kolay şeyler değildir biraz sorumlu yaklaşmak gerikir...
ama kişiyi tanıyorsan..şöyle yap böyle yap bunu yap bunu yapma derim birkaç günlük gidişata bakarım....

sanırım karşıyakalı arkadaşımın köpeği gezdirilmemekten sosyalleştirilmemekten agresifleşti...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-08-10, 21:04   #29
KARŞIYAKALI
Misafir

wolf1 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
evet fatih hocam...sana ve karşıyakalı arkadaşıma da katılıyorum..karşıyakalı arkadaşım bir hobi olarak yapıyor onu anlıyorum...

evet bir eğitimi almak önemli değil layıkıyla bitirebilmek önemli son iki aydır vallahi eğitimi alıpta yapmayan yada yapamayan kişilerin sorunlu köpekleriyle uğraştım....bu üzücü bir durum..
çünkü sahipleri uzun uzun durumu sorunu anlatır isteklerini anlatır..ortada bilinmeyen birşey yoktur zaten.
yapabileceksen ilk iki üç gün içinde yapacağın testler sana durumu anlatır zaten..
ilk üç gün söz vermezsin..bi bakalım test edelim görelim gidişatı dersin olur biter..
bunu yapmıyorlar alıp işi uğraşıyorlar abuk subuk işler yapıyorlar..sonra gidip iki kat fazla uğraşıyorum tamir etmek için aldığım parada atla deve değil komik...

karşıyakalı arkadşım yukarda yazdığı bir yazıda köpeğinin sorunundan bahsetmişti..sanırım agresiflikti..
ve emniyetten bir arkadaşı..sen yaparsın demiş...başarırsın demiş..

elbette öyle diyecek çünkü daha önce konuşmuşsunuz ve sizi tanıyor neyi yapıp yapamayacağınızı biliyor..o yüzden yaparsın demiş..senin ilgili olduğunu bildiği için..ve yapman gerekenleri de yapacağın için..bu konuşmanızda konuşulmuştur..

ama bana biri böyle gelse asla sen yaparsın diyemem..çünkü karşımdaki kişiyi tanımıyorumdur..neyi yapıp yapamayacağını bilemem o yüzden sen elleme derim..kaş yapayım derken göz çıkmasın diye..
agresif saldırgan bir köpek vardı iki ay önce..4 eğitmen gelmiş yaklaşamamış...bu saldırganlık kolay birşey değil dönüp sahibini bile ısırabiliyor köpek..sigortası atınca....ben bu riski alamam..çünkü bir çok eğitmenin köpek kendisine saldırınca yedeği bıraktığını gördüm gözlerimle....ya o köpek gidip orada birini ısırırsa ne olacak...
bu yüzden bu işler kolay şeyler değildir biraz sorumlu yaklaşmak gerikir...
ama kişiyi tanıyorsan..şöyle yap böyle yap bunu yap bunu yapma derim birkaç günlük gidişata bakarım....

sanırım karşıyakalı arkadaşımın köpeği gezdirilmemekten sosyalleştirilmemekten agresifleşti...

Teşekkür ederim şener bey benim köpeğim aslında günde iki kez sabah akşam düzenli egzersiz için dşarı çıkar köpeklerle sosyalleşmeside süper hiç bir sorun yaşamadım şimdiye kadar tabi dışardayken sürekli insanlarında içinde doğal olarak çok çok enerjik ve sert oyun oynadığı için insanlar genelde uzaktan sevdiler belkide ondan kaynaklanıyordur zaten özellikle babasıyla beraberken insanlara bazen sadece havlayarak tepki gösteriyordu şimdi yanlızken sıfır tepki ama babasıyla iken arasıra tepki gösterecek gibi yapıyor hayır komutuyla toparlanıyor hemen inşallah yakın zamanda babasının yanındaykende aşacaktır bu sorunu.....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-09-10, 20:24   #30

wolf1 üyesinin avatarı

wolf1 Çevrimdışı

tabiki bunu yazdığın iyi oldu.babasından ilk ne gördüyse kapmış hemen.yanlızken başka davranıyrsa işin kolay az bir çalışmayla düzeltmeyle yaparsın zaten istedğn gibide sosyal olur..

yavruyu iyi seçmişsen zatn insanlarla yavruyken tanıştırmak sosyalleştirmekte bunun içindir zaten.tanımalı köek yoksa büyüyünce ilişki kuramaz..kurayım derkende yanlış kurar havlar atlar ürkütür aslında niyeti kötü değildir köpeğin,,yanlızca ilişki kurmasını bilmiyordur ..
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları