Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpek Eğitimi ve Psikolojisi

Cevap Yaz
Eski 04-08-11, 12:55   #31

MELTEMveMELTEM üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
MELTEMveMELTEM Çevrimdışı
Angry Cvp: ilk defa köpeğim oldu sorunlarım var

K.a.a.N tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
nothing ve meltem. nasıl insanlarsınız anlamıyorum. bu kadar saygısızlığı göreceğimi düşünmemiştim. biriniz yaşımdan girmişsiniz diğeriniz sonunu görmüştüm barınak olacak demişsiniz. kafanızda kuracağınıza adam gibi yazın cevaplayım.
öncelikle yaşım 20 bunu oraya doğru yazdım buraya tc kimlik numaramı da mı yazayım. haaa kafanız almazsa kimliğimin resmini ispatlayacak şekilde siteye koyarım.
diğer bi "uydurma" da barınak konusunda. 20 yaşındayım kendimi bildim bileli köpek istiyorum bu bir. barınağa vermeyi asla düşünmüyorum düşünmem de bu iki. ben balığımı bile kimseye vermedim karşınızdaki insanı tanımadan laf yaparak saygısızlık yapıyorsunuz bu üç.
nothing ne yapacağıma sen karar veremezsin ister veririm ister vermem adam gibi konuş önce.
bu sene sınava tekrar girdim bizim evdekiler istemezse alır öğrenci evine götürürüm ki bunu isteyeceklerini hiç sanmıyorum.
geçenlerde hasta oldu gecenin 12sinde veteriner aradım. bulamadım sabah 8 e kadar başında uyumadan bekledim. 8 de de yola çıkıp 5 km boyunca 6 kiloluk köpeği veterinere kadar taşıdım. ben bunları yaparken siz nasıl bir saygısızlık yapıp da bana öyle şeyler dersiniz?
yalnız kalma konusuna gelince: paşa dairede SADECE UYKU ZAMANLARINDA VE ÇARŞIDA ONUN GELEMEYECEĞİ BİR YERE GİTTİĞİM ZAMAN YALNIZ KALIYOR. ha bu zamanlarda da kız kardeşim ilgileniyor.
tuvalet eğitimi alamaz demişsiniz. paşa ilk geldiği zaman dairedeki her yeri gazeteyle kapladım şu an sadece 3 parça gazete koyuyorum. ayrıca oyundan sonra yemekten sonra uyuduktan sonra falan çişini yapıyor. yani tuvaletini yaptığı zaman belli oluyor sayılır. zaten o gazeteleri sadece sabah uyanınca temizliyorum diğer tuvaletlerini dışarı yapıyor. ne yani şimdi bu durumda tuvalet eğitimi alamıyor mu??? eve daha yeni taşındık bu sene bütün eşyalar yenilendi halılar da dahil. size sorarım paşanın halıya işeyip evde sevilmemesi mi yoksa tuvalet eğitimi alıp evde rahat rahat dolaşabilmesi mi?
başlığa bakın tekrar ne yazıyor? dur şimdi siz peşin hükümlüsünüz bakmazsınız ben söyleyim. "ilk defa köpeğim oldu" bu ne demektir? tecrübem yok! kaç tane soru sormuşum size ki bu onu öğrenmeye çalışıyorum demektir. ilk defa besleyeceğin bir hayvan türü hakkında bilginiz yoksa beslemeyecek misiniz? siz annenizin karnında mı öğrendiniz sorarım size?
örnek vereyim: yıllardır muhabbet kuşu besliyorum ciğerine kadar bilirim her şeylerini. 1 haftada kendime alıştırırım 1 ayda da konuştururum. sizin muhabbet kuşunuz ilk defa olduysa ben size gidin verin onu. yok bu işin sonu terk etme desem sizce ne kadar etik olur?
gerçekten çok saygısızsınız...
1-NASIL BİR İNSAN MIYIM AÇIKLAYAYIM YAŞI 30 UN ÜZERİNDE HAYVAN HAKLARI VE BİLİMUM TÜM HAYVAN HAKLARI KURULUŞLARINDA GÖREVLİ YETKİLİ VE GÖNÜLLÜ BİRİYİM.HAYATIM BOYUNCA HEP BİRDEN FAZLA HAYVANIM OLDU HEPSİ ECELİ İLE ÖLDÜ DIŞARDAKİ BİNLERCESİ DE YAŞIYOR HALEN
2-SANA SAYGISIZLIK YAPACAK OLSAYDIM SORULARINI İLK CEVAPLAYAN BEN OLMAZDIM NE BÜYÜK KÜSTAHLIK BANA TERBİYESİZ DEMİŞSİN GENÇ ARKADAŞ...
3-TEPKİM SABIRSIZLIĞINDANDI AYRICA HİÇ BİR HAYVAN KALDIĞI YERDE ÖĞRENDİĞİ ADETİ YENİ YERDE SÜRDÜRMEZ ZAMANIN VAR GÖRECEKSİN.TECRÜBE KONUŞUYOR SEN DİNLEME.
4-KABAHAT SENİN HAYVANI YALNIZ BIRAKTIĞINI SÖYLEYEN SENSİN İLGİLENEN BİRİ OLDUĞU AÇIKLAMASINI YAPSAYDIN BUNLARI DÜŞÜNDÜRMEZDİN BİRDEN FAZLA İNSAN.
5-KARŞIDAKİ İNSAN MARUZATINI DERDİNİ AÇIKÇA DİLE GETİRMEZSE YANLIŞ ANLAŞILMA VE SAYGISIZLIK AKABİNİNDE MUTLAKA GELİR.
6-TUVALET EĞİTİMİ UYGULAMASI BAŞARILI YER YANLIŞ O HAYVAN GAZETEYE ALIŞMIŞ DEMEKTİR UMARIM BAŞARI SAĞLARSIN DA SOKAKTA BULMAZ O MELEK KENDİNİ TEK DÜŞÜNDÜĞÜM BU YANİ SEN FİLAN DEĞİLSİN BU DA AYRI.
7-BEN ASLA PEŞİN HÜKÜMLÜ OLMADIM YOKSA AYLARDIR BU SİTE DE HERKESE YARDIM EDEN BİLGİLER PAYLAŞMAZDIM...ÇOK YAZIK.... ÇOK AYIP ETMİŞSİN ÇOK...BU KONUDA YAZMAYACAĞIM ARTIK ÇÜNKÜ GÖRÜYORUM Kİ İNSANLAR NANKÖR...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-11, 13:54   #32

browni üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
browni Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: ilk defa köpeğim oldu sorunlarım var

Ortalık biraz karışmış bu forumda. K.a.a.N arkadaşım soru sormuşsun, insanlarda sana ellerinden geldiğince cevaplar vermişler. Sanırım biraz fazla acelecisin, sonuçta sahiplendiğin pet 2,5 aylık. ondan ne bekleyebilirsin? o şu anda sadece oyun düşünür, ben Browni'yi sahiplendiğimde 10 aylıktı, barınakta büyümüş hiçbirşey bilmiyordu geldiği zaman, şimdi birçok şeyi öğrendi, ben onu o da beni anlıyor artık. Bazen komutlara bile gerek kalmıyor gözüne baktığı zaman seni anlayabiliyor. Biraz beraber zaman geçirmeniz gerekli, senin ona onunda sana alışması gerekli. Sadece sabır arkadaşım..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-08-11, 18:35   #33
Siteden Uzaklaştırıldı

No[t]hinG Çevrimdışı

Oy oy oy. Gerçekleri duyunca da kaldıramazmış beyfendi.
Köpek eğitimi hakkında hiçbir şey bilmiyorsun ve gelmiş deneyimli insanlara; kendi hatalarını yüzüne karşı söylediler diye çemkiriyorsun. Kendi işine bak sen arkadaşım.
O köpeğe bakamıcağını biliyorum. Hapis hayatı çektirmeye devam edin siz oyun çağında olupta 4 duvarda bir başına bıraktığınız küçücük köpeği.. Ahirette sorarlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-08-11, 21:11   #34

Busraa.. üyesinin avatarı

İzmir
Busraa.. Çevrimdışı

Seyy konuyla pek ilgili değil de o kuruluşlara 13 yaşındakileri alıyolar mı
Ayrıca Kaan köpek sabır istiyor benim de 2 aylık kaniş-Terrier kırması bi köpeğim var nerdeyse bir aydır benimle. Ben de tuvalet eğitimi vermeye çalışıyorum ama diğerlerinin de söylediği gibi sen o köpekten çok şey bekliyorsun bence. Sabırlı olmalısın. Çünkü ben bile kendi köpeğimden 1 ayda bütün bunları öğrenmesini beklemiyorum. Değil 2 aylık bir köpek bir bebek bile o istediklerini 1 ayda öğrenemez. Golden cinsi bi köpeği 4 duvar arasında bırakman hiç iyi birşey değil. Kaniş normalde ev köpeği olmasına rağmen ben bile ona bahçede bakıyorum. Köpeğim evde olmaktansa bahçede olmak istiyor. Golden çok sabır ve ilgi isteyen bir köpek o yüzden bence de bakamayacaksan eğer o hayvana eziyet etme.
Bide demişsin ya 12'den 8'e kadar başında bekledim diye. Ben her gece o korkmasın diye 10 -12 arasında o uyuyana kadar başında onu bekliyorum Saat 3te kalkıp mamasını veriyorum ve sabaha kadar onun istediklerini yapıyorum. 20 yaşındayım diye geçinmekle olmuyo bende 13 yaşındayım ama köpeğime senden daha iyi baktığıma eminim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-11, 04:07   #35

mugii üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
mugii Çevrimdışı

şş bşi dicem ben derneklere falan üyeyim yok dernek sahibiyim diye şeyler yazmayın 10 kişiden 9unun dernek vasıtasıyla cebini doldurduğunu sağır sultan bile biliyo o yüzden dikkat biraz =) kusura bakmayın ama bu laf tek benim ağzımda değil..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-11, 04:19   #36

K.a.a.N üyesinin avatarı

Eskişehir
K.a.a.N Çevrimdışı

MELTEMveMELTEM tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
1-NASIL BİR İNSAN MIYIM AÇIKLAYAYIM 30 UN ÜZERİNDE HAYVAN HAKLARI VE BİLİMUM TÜM HAYVAN HAKLARI KURULUŞLARINDA GÖREVLİ YETKİLİ VE GÖNÜLLÜ BİRİYİM.HAYATIM BOYUNCA HEP BİRDEN FAZLA HAYVANIM OLDU HEPSİ ECELİ İLE ÖLDÜ DIŞARDAKİ BİNLERCESİ DE YAŞIYOR HALEN
2-SANA SAYGISIZLIK YAPACAK OLSAYDIM SORULARINI İLK CEVAPLAYAN BEN OLMAZDIM NE BÜYÜK KÜSTAHLIK BANA TERBİYESİZ DEMİŞSİN GENÇ ARKADAŞ...
3-TEPKİM SABIRSIZLIĞINDANDI AYRICA HİÇ BİR HAYVAN KALDIĞI YERDE ÖĞRENDİĞİ ADETİ YENİ YERDE SÜRDÜRMEZ ZAMANIN VAR GÖRECEKSİN.TECRÜBE KONUŞUYOR SEN DİNLEME.
4-KABAHAT SENİN HAYVANI YALNIZ BIRAKTIĞINI SÖYLEYEN SENSİN İLGİLENEN BİRİ OLDUĞU AÇIKLAMASINI YAPSAYDIN BUNLARI DÜŞÜNDÜRMEZDİN BİRDEN FAZLA İNSAN.
5-KARŞIDAKİ İNSAN MARUZATINI DERDİNİ AÇIKÇA DİLE GETİRMEZSE YANLIŞ ANLAŞILMA VE SAYGISIZLIK AKABİNİNDE MUTLAKA GELİR.
6-TUVALET EĞİTİMİ UYGULAMASI BAŞARILI YER YANLIŞ O HAYVAN GAZETEYE ALIŞMIŞ DEMEKTİR UMARIM BAŞARI SAĞLARSIN DA SOKAKTA BULMAZ O MELEK KENDİNİ TEK DÜŞÜNDÜĞÜM BU YANİ SEN FİLAN DEĞİLSİN BU DA AYRI.
7-BEN ASLA PEŞİN HÜKÜMLÜ OLMADIM YOKSA AYLARDIR BU SİTE DE HERKESE YARDIM EDEN BİLGİLER PAYLAŞMAZDIM...ÇOK YAZIK.... ÇOK AYIP ETMİŞSİN ÇOK...BU KONUDA YAZMAYACAĞIM ARTIK ÇÜNKÜ GÖRÜYORUM Kİ İNSANLAR NANKÖR...
bak meltem daha 2 mesaj atmış bir kişiye gelmiş burada köpeğimi barınağa vereceğimi söylüyorsun. sence bu ne kadar doğru tecrübene dayanarak söyler misin? ben balığımı bile kimseye vermedim bırak tamamen vermeyi emanet bile etmedim sen barınağa bırakacağımı söylüyorsun? seni tanımadan onca laf ettim burada nasıl da küplere bindin. empati kurmanı istiyorum çünkü aynı şeyi sen de bana yaptın.
1-tebrik ederim ben de bir çok hayvan bakıyorum
2-cevapladığın için teşekkür ederim
3-sabırsız olduğumu daha ince bir üslupla söyleyebilirdin ki bu normal "ilk defa köpeğim oldu" heyecanım hala ilk günkü gibi. ki sabrı da öğrendim paşa şu anda 3 buçuk aylık oldu "gel,otur,yat, kalk,hayır,pati ver,çak,atla,zıpla,izle" komutlarını öğrendi. tecrübeni dinleyerek elimden geleni yapacağım
4-20 yaşındayım ailemle kalıyorum benden başka paşayla ilgilenecek 3 kişi var
5-ben derdimi anlattım daha detaylı isteseydiniz yazardım burada ama kabul edin ki peşin hükümlü olarak insanı da hevesini de kırıyorsunuz.
6-gazete tek parçaya düştü paşa artık tuvaletini tutuyo dışarı yapmasını sağlıyorum yaptığında da bolca sevgi ve ödül veriyorum ardından da güzel bi oyun oynuyoruz bilmem daha ne yapmalıyım
7-yazıp yazmaman önemli değil canın sağ olsun en azından okursun ben ilk mesajın için teşekkür ederim. nankör mü dersiniz ne derseniz deyin sadece kendinizi benim yerime koyun. ya da koymayın bunu da istemeyim. sadece başka bir tanınmadığınız forumda size köpeğinizi barınağa vereceğinizi söyleseler tepkiniz ne olurdu bunu bir düşünün.

@nothing
sen önce adam gibi bir şeyler yazmasını öğren asker arkadaşın değilim ben. tartışmayı bile bilmiyorsun
@büşra
senin yaşında kardeşim var. ve onun köpeğinden ve saçından başından başka derdi yok o yüzden sen araya girme
@browni
teşekkür ederim köpeğimle alıştık birbirimize davranışlarını az çok kestirebiliyorum sabrın sonucunu da alıyorum

Bu konu en son " 08-08-11 " tarihinde saat 04:48 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-11, 12:31   #37

İzmir
Busraa.. Çevrimdışı

Herkesi aynı sanma benim tek derdim köpeğimin iyi, mutlu ve sağlıklı olması. Yine de köpeğine bişeyler öğretebilmene sevindim. Tebrik ederim. Bende Meltem ablanın dediklerine göre öğretmeye çalışıyorum öğrenmeye başladı ama hala inadını ediyor.
Köpek eğitimi for dummies diye bir kitaptan bahsetmişsiniz. O kitabı her kitapçıda bulabilir miyiz yoksa sadece belirli kitapçılarda mı var söylerseniz memnun olurum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-11, 14:04   #38

K.a.a.N üyesinin avatarı

Eskişehir
K.a.a.N Çevrimdışı

büşra yaşın büyüdükçe dertlerin çoğalacak ve büyüyecek sonra b günlerini mumla arayacaksın. ve sana tavsiyem saat 3 de kalkıp uykunu bölme gelişimin için iyi uyku şart. önce kendine iyi bakacaksın. sen iyi olacaksın ki köpeğin de iyi olsun. o kitap her kitapçıda yok malesef d&r gibi büyük mağazalara ya da internet kitapçılarında bulabilirsin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-11, 15:34   #39

İstanbul (Avrupa Yakası)

En Baştan Bu Yana Yazdıklarımı Tekrar Okudum Ve Empati Yaptığımda Gördüğüm Tek şey Kimseyi Incitecek Bir şey Söylemediğim Aksine Yardım Etmeye çalıştığım Ama Karşılığında Sabırsız Bir Kardeşin Kırıcı Tavırları Başka Bişey Görmediğim.bu Arada Mugıı Ben Yukarıda Görevli Yetkili Ve Gönüllü Yazmışım Dernek üyesi Değilim Gönüllüsüyüm Ve Yaptığın çirkin Yakıştırmanı (yakıştırma Olmasa Burda Bundan Bahsedilmezdi Heralde) Hiç üzerime Alınmıyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-11, 19:00   #40

İstanbul (Avrupa Yakası)

O ceplerini dolduran ahlaksoz terbiyesizlerin foyalarini meydana cikaranlardan oldugumdan sevmezler beni zaten ) benim tek derdim canlar elimden geldigi omrumun yettigince onlar icin yapacagim her sey kimsenin parasi puluyla isimolmadi olmaz da beni bilen taniyan sosyal platformlardan besleme etkinliklerinden hayvan haklari barosundan ve cesitli eylemlerden bilir ve tanir dahasina luzum yok bos laflara bakmiyorum kanit ve icraata bakiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-11, 19:48   #41

İzmir
Busraa.. Çevrimdışı

K.a.a.N tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
büşra yaşın büyüdükçe dertlerin çoğalacak ve büyüyecek sonra b günlerini mumla arayacaksın. ve sana tavsiyem saat 3 de kalkıp uykunu bölme gelişimin için iyi uyku şart. önce kendine iyi bakacaksın. sen iyi olacaksın ki köpeğin de iyi olsun. o kitap her kitapçıda yok malesef d&r gibi büyük mağazalara ya da internet kitapçılarında bulabilirsin.
Kalkmadığım zaman sabah 8e kadar penceremin önünde havlıyor. 10 dk. oyalanıp geldiğimde tekrar bağırmaya başlıyor. Mecbur kalıyorum. Kuşlarım çok bağırdığı için onlardan korkuyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-11, 22:06   #42
Siteden Uzaklaştırıldı

No[t]hinG Çevrimdışı

Kaan büyü de gel ve olgunlaşana kadar da bana cevap verme kendince "büyüklük" yapıp.
Hadi eyvallah..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-11, 22:11   #43

mugii üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
mugii Çevrimdışı

No[t]hinG tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kaan büyü de gel ve olgunlaşana kadar da bana cevap verme kendince "büyüklük" yapıp.
Hadi eyvallah..
Pardon da sizin bu "yaş" la alip veremediginiz ne ben hala anlamadim takinti falanmi?? Biyolojik yaş sdc dunya ustunde gecirdiginiz gun sayisindan ibarettir ne sekilde gecirdiginizin degil. Cok biliyorsanz kitap yazin filozof olun ama kafamizi utulemeyin yetti artik her msginizda bir taş muhabbetidir gidiyo ya siz bi cinar agaci yasindasiniz bilgin ulu babinda yada baska bi kuyruk aciniz var insanlarin yasi batiyo size.. Selametle
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-11, 23:48   #44

laser101 Çevrimdışı

kaan kardes ilk köpeğin olduğunu yazmıssın biraz acemilik var kerkeste olur biraz sabır birazda etrafındaki deneyimli kişilerden yardım alsan sorun kalmaz. ilk köğeğinle birlikte uzun ve mutlu yıllar dilerim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-08-11, 00:57   #45

K.a.a.N üyesinin avatarı

Eskişehir
K.a.a.N Çevrimdışı

Busraa.. tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kalkmadığım zaman sabah 8e kadar penceremin önünde havlıyor. 10 dk. oyalanıp geldiğimde tekrar bağırmaya başlıyor. Mecbur kalıyorum. Kuşlarım çok bağırdığı için onlardan korkuyor.
bence farklı bir yöntem bulmalısın oyalanacağı bir şeyler bul. kuşlardan korkacağını sanmıyorum öyle olsa sokakta öten bir çok kuş var. eğer öyleyse kuşlara alıştırırsan sorun ortadan kalkar bence

@nothing
fatih sultan mehmed'in istanbul'u fethettiği yaştayım. bu saatten sonra biyolojik yaşın önemi yok önemli olan yaş değil zekadır. hiç tanımadığın bir insana "oy oy oy" "kaan beyefendi" gibi lafları ederek zekanı belli ediyorsun. zekanı büyüt de gel ( tabi yapabiliyorsan).

@laser101
çok teşekkür ederim keşke herkes senin gibi konuşabilse.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları