Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Köpek Forumları > Köpek Eğitimi ve Psikolojisi

Cevap Yaz
Eski 29-07-11, 16:35   #16

İstanbul (Avrupa Yakası)
zippo Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: ilk defa köpeğim oldu sorunlarım var

hemen ver o köpeği dmek doğru değil bence
ama dediğiniz gibi çok yanlışlar yapılıyor bu köpişe tek kalıyor başka biyerde tuvalet eğitimi veriliyor 1 haftada itaat eğitimi almş gibi davranması isteniyor .çok yazık zor olduğunu biliyorum hepimiz zorlandık bende çok zorlandım ama bu bizim seçimimiz söz hakları yok alıyoruz ve başka bir hayata adepte etmeye çalışıyoruz tabi zor olcak
ayrıca meltem kesinlikle haklısınız heryer golden tam moda ne kötü bişey oldu böyle . barınaklar değil sadece sokaklarda da başıboş birsürü golden var nasıl yaşar düşünülmüyor büyüyünce şirnlikleri azalıyor tabi tüy dökülüyor hop sokağa. ilanlara bakın hep golden
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-11, 16:37   #17
Siteden Uzaklaştırıldı

No[t]hinG Çevrimdışı

Bakılmaz abi. 2,5 aylık bebek; sen insanoğlunun 2,5 aylık bebeğini tek başına bıraksan bi odaya o sence tuvaletin ne demek olduğunu daha tam bilmeden öğrenebilir mi?
Sen öğreticeksin. Mâdem sorumluluğunu aldın.
Bi de 20 yaşında gözüküyorsun bilgilerinde, hayret valla.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-11, 16:39   #18
Siteden Uzaklaştırıldı

No[t]hinG Çevrimdışı

zippo tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
hemen ver o köpeği dmek doğru değil bence
ama dediğiniz gibi çok yanlışlar yapılıyor bu köpişe tek kalıyor başka biyerde tuvalet eğitimi veriliyor 1 haftada itaat eğitimi almş gibi davranması isteniyor .çok yazık zor olduğunu biliyorum hepimiz zorlandık bende çok zorlandım ama bu bizim seçimimiz söz hakları yok alıyoruz ve başka bir hayata adepte etmeye çalışıyoruz tabi zor olcak
ayrıca meltem kesinlikle haklısınız heryer golden tam moda ne kötü bişey oldu böyle . barınaklar değil sadece sokaklarda da başıboş birsürü golden var nasıl yaşar düşünülmüyor büyüyünce şirnlikleri azalıyor tabi tüy dökülüyor hop sokağa. ilanlara bakın hep golden
Direkt "hemen ver o köpeği" demedim. Dinlemeyi mi bilmiyorsunuz?

Lafım şuydu: Ya eve alıp bakmaya çalış ya da daha fazla eziyet etmeden bir başkasına ver o köpeği.

Bakamıcaksa versin, toprakta gezen hayvanı 4 duvar arasına beton bi odaya sıkıştırmış.
Dışarı salsa daha iyidir hatta, en azından hayvan kendini doldurup doldurup çıldırarak fırlamaz o odadan.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-11, 16:41   #19

İstanbul (Avrupa Yakası)
zippo Çevrimdışı

yazılarınıza dikkat edin sizinle muhattap değilim tarzınız yazınız kelimelerdeki seviyeniz size muhattap olmama engel
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-11, 16:42   #20
Siteden Uzaklaştırıldı

No[t]hinG Çevrimdışı

Benim mesajıma karşılık verildi o ilk cevap.
Muhatap olmayın bir daha öyleyse ne yazılarımla ne benimle.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-11, 17:08   #21

MELTEMveMELTEM üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
MELTEMveMELTEM Çevrimdışı

Hop Baylar/bayanlar Sakin Tartışılacak Konu Belli Hadi Barışalım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-11, 01:31   #22

K.a.a.N üyesinin avatarı

Eskişehir
K.a.a.N Çevrimdışı

nothing ve meltem. nasıl insanlarsınız anlamıyorum. bu kadar saygısızlığı göreceğimi düşünmemiştim. biriniz yaşımdan girmişsiniz diğeriniz sonunu görmüştüm barınak olacak demişsiniz. kafanızda kuracağınıza adam gibi yazın cevaplayım.
öncelikle yaşım 20 bunu oraya doğru yazdım buraya tc kimlik numaramı da mı yazayım. haaa kafanız almazsa kimliğimin resmini ispatlayacak şekilde siteye koyarım.
diğer bi "uydurma" da barınak konusunda. 20 yaşındayım kendimi bildim bileli köpek istiyorum bu bir. barınağa vermeyi asla düşünmüyorum düşünmem de bu iki. ben balığımı bile kimseye vermedim karşınızdaki insanı tanımadan laf yaparak saygısızlık yapıyorsunuz bu üç.
nothing ne yapacağıma sen karar veremezsin ister veririm ister vermem adam gibi konuş önce.
bu sene sınava tekrar girdim bizim evdekiler istemezse alır öğrenci evine götürürüm ki bunu isteyeceklerini hiç sanmıyorum.
geçenlerde hasta oldu gecenin 12sinde veteriner aradım. bulamadım sabah 8 e kadar başında uyumadan bekledim. 8 de de yola çıkıp 5 km boyunca 6 kiloluk köpeği veterinere kadar taşıdım. ben bunları yaparken siz nasıl bir saygısızlık yapıp da bana öyle şeyler dersiniz?
yalnız kalma konusuna gelince: paşa dairede SADECE UYKU ZAMANLARINDA VE ÇARŞIDA ONUN GELEMEYECEĞİ BİR YERE GİTTİĞİM ZAMAN YALNIZ KALIYOR. ha bu zamanlarda da kız kardeşim ilgileniyor.
tuvalet eğitimi alamaz demişsiniz. paşa ilk geldiği zaman dairedeki her yeri gazeteyle kapladım şu an sadece 3 parça gazete koyuyorum. ayrıca oyundan sonra yemekten sonra uyuduktan sonra falan çişini yapıyor. yani tuvaletini yaptığı zaman belli oluyor sayılır. zaten o gazeteleri sadece sabah uyanınca temizliyorum diğer tuvaletlerini dışarı yapıyor. ne yani şimdi bu durumda tuvalet eğitimi alamıyor mu??? eve daha yeni taşındık bu sene bütün eşyalar yenilendi halılar da dahil. size sorarım paşanın halıya işeyip evde sevilmemesi mi yoksa tuvalet eğitimi alıp evde rahat rahat dolaşabilmesi mi?
başlığa bakın tekrar ne yazıyor? dur şimdi siz peşin hükümlüsünüz bakmazsınız ben söyleyim. "ilk defa köpeğim oldu" bu ne demektir? tecrübem yok! kaç tane soru sormuşum size ki bu onu öğrenmeye çalışıyorum demektir. ilk defa besleyeceğin bir hayvan türü hakkında bilginiz yoksa beslemeyecek misiniz? siz annenizin karnında mı öğrendiniz sorarım size?
örnek vereyim: yıllardır muhabbet kuşu besliyorum ciğerine kadar bilirim her şeylerini. 1 haftada kendime alıştırırım 1 ayda da konuştururum. sizin muhabbet kuşunuz ilk defa olduysa ben size gidin verin onu. yok bu işin sonu terk etme desem sizce ne kadar etik olur?
gerçekten çok saygısızsınız...

Bu konu en son " 30-07-11 " tarihinde saat 01:37 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-11, 01:38   #23

mugii üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
mugii Çevrimdışı

kaan kardeşim burdaki kimse senin şevkini kırmasın bir yaş takıntısıdır gidiyo bu forumda anlamadım gitti köpek bakmanın yaş sınırı falan var heralde boşver sen yazmışsın sorunlarını cevaplamışsın. arkadaşım bu işte sabır lazım. herkes gördüklerine göre yorum yapıyor doğru ama bazen ağır kaçıyor bunun farkında olmuyorlar.

sen sabret o ufaklık yola gelir hiç kafanı takma...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-11, 01:44   #24

K.a.a.N üyesinin avatarı

Eskişehir
K.a.a.N Çevrimdışı

mugii tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kaan kardeşim burdaki kimse senin şevkini kırmasın bir yaş takıntısıdır gidiyo bu forumda anlamadım gitti köpek bakmanın yaş sınırı falan var heralde boşver sen yazmışsın sorunlarını cevaplamışsın. arkadaşım bu işte sabır lazım. herkes gördüklerine göre yorum yapıyor doğru ama bazen ağır kaçıyor bunun farkında olmuyorlar.

sen sabret o ufaklık yola gelir hiç kafanı takma...
teşekkür ederim dostum sabredeceğim tabi ki zaten bugün de bunun meyvesini aldım köpeklerin (özellikle goldenların) çok zeki olduğunu söylüyor herkes. e haliyle de insan sabırsız oluyor. muhabbet kuşunu eğittim parmak şıklatmam ile hemen bana gelir. tavşanım vardı parmak şıklatınca ayağa kalkardı. bunları bu şekilde eğittim sabırla eğittim. köpek daha zeki olduğu için aceleye getirdiğim oluyor ama artık alışıyorum yavaş yavaş. hayvanlara her zaman sabrım var da üstteki gibi saygısız insanlara sabrım yok işte.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-11, 01:45   #25

mugii üyesinin avatarı

mugii Çevrimdışı

K.a.a.N tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
teşekkür ederim dostum sabredeceğim tabi ki zaten bugün de bunun meyvesini aldım köpeklerin (özellikle goldenların) çok zeki olduğunu söylüyor herkes. e haliyle de insan sabırsız oluyor. muhabbet kuşunu eğittim parmak şıklatmam ile hemen bana gelir. tavşanım vardı parmak şıklatınca ayağa kalkardı. bunları bu şekilde eğittim sabırla eğittim. köpek daha zeki olduğu için aceleye getirdiğim oluyor ama artık alışıyorum yavaş yavaş. hayvanlara her zaman sabrım var da üstteki gibi saygısız insanlara sabrım yok işte.
havalar sıcak ya =)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-11, 01:52   #26

K.a.a.N üyesinin avatarı

Eskişehir
K.a.a.N Çevrimdışı

havalar sıcak ya =)
o zaman havaların sıcaklığına veriyoruz artık ne yapalım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-11, 01:53   #27

mugii üyesinin avatarı

mugii Çevrimdışı

o zaman havaların sıcaklığına veriyoruz artık ne yapalım
başka bir açıklaması olmamalı yani =) nyse arkadaşım sana huzurlu mutlu bir hayat köpüşünlee
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-11, 01:55   #28

K.a.a.N üyesinin avatarı

Eskişehir
K.a.a.N Çevrimdışı

başka bir açıklaması olmamalı yani =) nyse arkadaşım sana huzurlu mutlu bir hayat köpüşünlee
teşekkür ederim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-11, 12:46   #29

İstanbul (Avrupa Yakası)

Burada Sana Terbiyesizlikı Yapacak Olsaydım Ben Eğer Sorularına Kadim Cevaplar Vermezdim Evet Saygısızlığını Yaşına Veriyorum Evlat... Dileğim O Hayvan Da Inşallah Bir Gün Kendini Sokakta Bulmaz Benim ömrüm Seninn Gibilerin Aldığı Yavruları Yaşatmakla Geçiyor çünkü...saygı Biraz Saygı...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-11, 12:54   #30

İstanbul (Avrupa Yakası)
Angry Cvp: ilk defa köpeğim oldu sorunlarım var

nothing ve meltem. nasıl insanlarsınız anlamıyorum. bu kadar saygısızlığı göreceğimi düşünmemiştim. biriniz yaşımdan girmişsiniz diğeriniz sonunu görmüştüm barınak olacak demişsiniz. kafanızda kuracağınıza adam gibi yazın cevaplayım.
öncelikle yaşım 20 bunu oraya doğru yazdım buraya tc kimlik numaramı da mı yazayım. haaa kafanız almazsa kimliğimin resmini ispatlayacak şekilde siteye koyarım.
diğer bi "uydurma" da barınak konusunda. 20 yaşındayım kendimi bildim bileli köpek istiyorum bu bir. barınağa vermeyi asla düşünmüyorum düşünmem de bu iki. ben balığımı bile kimseye vermedim karşınızdaki insanı tanımadan laf yaparak saygısızlık yapıyorsunuz bu üç.
nothing ne yapacağıma sen karar veremezsin ister veririm ister vermem adam gibi konuş önce.
bu sene sınava tekrar girdim bizim evdekiler istemezse alır öğrenci evine götürürüm ki bunu isteyeceklerini hiç sanmıyorum.
geçenlerde hasta oldu gecenin 12sinde veteriner aradım. bulamadım sabah 8 e kadar başında uyumadan bekledim. 8 de de yola çıkıp 5 km boyunca 6 kiloluk köpeği veterinere kadar taşıdım. ben bunları yaparken siz nasıl bir saygısızlık yapıp da bana öyle şeyler dersiniz?
yalnız kalma konusuna gelince: paşa dairede SADECE UYKU ZAMANLARINDA VE ÇARŞIDA ONUN GELEMEYECEĞİ BİR YERE GİTTİĞİM ZAMAN YALNIZ KALIYOR. ha bu zamanlarda da kız kardeşim ilgileniyor.
tuvalet eğitimi alamaz demişsiniz. paşa ilk geldiği zaman dairedeki her yeri gazeteyle kapladım şu an sadece 3 parça gazete koyuyorum. ayrıca oyundan sonra yemekten sonra uyuduktan sonra falan çişini yapıyor. yani tuvaletini yaptığı zaman belli oluyor sayılır. zaten o gazeteleri sadece sabah uyanınca temizliyorum diğer tuvaletlerini dışarı yapıyor. ne yani şimdi bu durumda tuvalet eğitimi alamıyor mu??? eve daha yeni taşındık bu sene bütün eşyalar yenilendi halılar da dahil. size sorarım paşanın halıya işeyip evde sevilmemesi mi yoksa tuvalet eğitimi alıp evde rahat rahat dolaşabilmesi mi?
başlığa bakın tekrar ne yazıyor? dur şimdi siz peşin hükümlüsünüz bakmazsınız ben söyleyim. "ilk defa köpeğim oldu" bu ne demektir? tecrübem yok! kaç tane soru sormuşum size ki bu onu öğrenmeye çalışıyorum demektir. ilk defa besleyeceğin bir hayvan türü hakkında bilginiz yoksa beslemeyecek misiniz? siz annenizin karnında mı öğrendiniz sorarım size?
örnek vereyim: yıllardır muhabbet kuşu besliyorum ciğerine kadar bilirim her şeylerini. 1 haftada kendime alıştırırım 1 ayda da konuştururum. sizin muhabbet kuşunuz ilk defa olduysa ben size gidin verin onu. yok bu işin sonu terk etme desem sizce ne kadar etik olur?
gerçekten çok saygısızsınız...
1-NASIL BİR İNSAN MIYIM AÇIKLAYAYIM 30 UN ÜZERİNDE HAYVAN HAKLARI VE BİLİMUM TÜM HAYVAN HAKLARI KURULUŞLARINDA GÖREVLİ YETKİLİ VE GÖNÜLLÜ BİRİYİM.HAYATIM BOYUNCA HEP BİRDEN FAZLA HAYVANIM OLDU HEPSİ ECELİ İLE ÖLDÜ DIŞARDAKİ BİNLERCESİ DE YAŞIYOR HALEN
2-SANA SAYGISIZLIK YAPACAK OLSAYDIM SORULARINI İLK CEVAPLAYAN BEN OLMAZDIM NE BÜYÜK KÜSTAHLIK BANA TERBİYESİZ DEMİŞSİN GENÇ ARKADAŞ...
3-TEPKİM SABIRSIZLIĞINDANDI AYRICA HİÇ BİR HAYVAN KALDIĞI YERDE ÖĞRENDİĞİ ADETİ YENİ YERDE SÜRDÜRMEZ ZAMANIN VAR GÖRECEKSİN.TECRÜBE KONUŞUYOR SEN DİNLEME.
4-KABAHAT SENİN HAYVANI YALNIZ BIRAKTIĞINI SÖYLEYEN SENSİN İLGİLENEN BİRİ OLDUĞU AÇIKLAMASINI YAPSAYDIN BUNLARI DÜŞÜNDÜRMEZDİN BİRDEN FAZLA İNSAN.
5-KARŞIDAKİ İNSAN MARUZATINI DERDİNİ AÇIKÇA DİLE GETİRMEZSE YANLIŞ ANLAŞILMA VE SAYGISIZLIK AKABİNİNDE MUTLAKA GELİR.
6-TUVALET EĞİTİMİ UYGULAMASI BAŞARILI YER YANLIŞ O HAYVAN GAZETEYE ALIŞMIŞ DEMEKTİR UMARIM BAŞARI SAĞLARSIN DA SOKAKTA BULMAZ O MELEK KENDİNİ TEK DÜŞÜNDÜĞÜM BU YANİ SEN FİLAN DEĞİLSİN BU DA AYRI.
7-BEN ASLA PEŞİN HÜKÜMLÜ OLMADIM YOKSA AYLARDIR BU SİTE DE HERKESE YARDIM EDEN BİLGİLER PAYLAŞMAZDIM...ÇOK YAZIK.... ÇOK AYIP ETMİŞSİN ÇOK...BU KONUDA YAZMAYACAĞIM ARTIK ÇÜNKÜ GÖRÜYORUM Kİ İNSANLAR NANKÖR...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları