Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedimi Kaybettim

Cevap Yaz
Eski 27-02-12, 22:58   #1

saudade üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
saudade Çevrimdışı
Varsayılan Oğlumu kaybettim...

Merhaba mihav.com
Uzun zamandır (Hamur'la yaşamaya başladığımdan beri) bu tür forum sitelerini sık sık takip ederdim, üye olmak henüz kısmet oldu. Daha bu hafta sitede aktif hale gelmeyi, kedimin bir türlü fırsat bulup bilgisayara atamadığım fotoğraflarıyla ilgilenerek işe başlamayı planlıyordum. Nasip değilmiş. Şu anda, bu konuyu açıyor olmaktan, bunları yazıyor olmaktan öyle büyük bir üzüntü duyuyorum ki.
Kedim 10 aylık erkek Tekir. Çengelköy, Üsküdar'da müstakil bir evde oturuyoruz. Henüz kısırlaştırılmadı. Hamur, neredeyse her gün (bazen günde birkaç kez) evden dışarı çıkar, birkaç saat dolaşır geri gelirdi. Nadiren 4-5 saat geciktiği de olurdu.
Pazar günü, hava güneşliydi, sabah uyandığımda Hamur'u salonda oyuncağıyla oynarken bulmuştum. Beni görünce kapıya koştu, tırmalayıp miyavlamaya başladı. Anladım. Kapıyı açtım. 2 saat sonra geri geldi, mamasını yiyip tekrar dışarı çıktı.
Çıkış o çıkış...
Neredeyse tüm gün bahçeyle uğraştık, arada sırada eve uğradık ama hiç göremedik. O akşam elimiz böğrümüzde yolları, evin etrafını talan ettik. Hep gittiği yerlere baktık, hep miyavlamasının geldiği, "Beni alın" diye bize seslendiği komşunun bahçesinin duvarına doğru ismini bağırdık, yok, yok, yok...
Aksilik mi desem, talihsizlik mi desem, o evdeyken günlük güneşlik olan havalar, kaybolduğu geceden beri felaket durumda. Bütün gün yağmur yağdı, şimdi de kar gelecek diyorlar. Ne zaman gözüm pencereye dalsa ağlamaya başlıyorum. Benim oğlum ne yapar? Aç, susuz, hava soğuk.
Hep kedilerin yön bulma duyularıyla ilgili şeyler okudum, her seferinde onlara olan saygım bir kat daha arttı. "Vay be, ne akıllı hayvanlarmış" dedim. Şimdi o okuduğum satırların tesiri yok bana. Kulağıma çarpıp geri dönüyorlar. Bir türlü rahat bir nefes alıp "Gelecek" diyemiyorum. Sürekli bir şeyler boğazımda düğümleniyor bir türlü yutkunamıyorum.
Bir sürü hikaye okudum bulunan, geri gelen kedilerle ilgili. Ama elim gitmiyor kayıp kedilerle ilgili bir şeyler okumaya, sonu mutsuz biten kaçış hikayelerini okumayı yüreğim kaldırmıyor.
Kimseye anlatmadım, annem, babam, onunla bu evde yaşayanlar biliyor. Bir de annemin haber verdiği birkaç komşu.
Ben de bu akşam, bir dürtüyle buraya içimi dökmeye karar verdim. İyi bir dileğe, benim için açılacak bir ele, dua edecek birilerine ihtiyacım var hiç olmazsa. Öyle kötü, öyle pis bir durumdayım ki...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-12, 23:05   #2

gizzemksk üyesinin avatarı

İzmir
gizzemksk Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Oğlumu kaybettim...

Seni çok iyi anlıyorum inan ki çok üzüldüm. Daha iki gün önce benimde kedim kayboldu gecenin birinde bakmadığımız yer kalmadı. Ama neyse ki o kadar aramalar sonucu bulduk korkusundan bir balkonun altındaki oyuğa saklanmıştı. Umarım bulursunuz umarım gelir. Kayıp hayvanlarla ilgili sitelere ilan vermediyseniz bir umut ilan verin bir gören olur belki. Senin ve kedin için dua edeceğim. Allah sabır versin. Mutlu haberlerinizi bekliyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-12, 23:13   #3

minnosmag07 üyesinin avatarı

Antalya
minnosmag07 Çevrimdışı

çok üzüldüm şimdi. umarım kedin en kısa sürede evine döner ve üzüntün geçer. ilan ver istersen bu siteye bizler de başka başka sitelerde yayınlayalım belki işe yarar. pisicik evine dön lütfen!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-12, 23:23   #4

vino Çevrimdışı

acınızı anlamaya çalışıyorum,umarım döner hamur oğlan.umudunuzu kaybetmeyin evini özlemiştir zaten o ama bu konunun çok hassas olduğunu düşünüyorum size de saygı duyuyorum fakat evimizde kendi bebeklerimiz gibi baktığımız kedi ya da köpeklerin bir başına dışarı salınıvermesini doğru bulmuyorum ben.lütfen yanlış anlamayın ama evi bulup dönememe gibi bir ihtimal her zaman için var açıkçası, bu ihtimal göz ardı edilmemeli,sırf bebeklerimiz istiyor diye bunu yapmamalıyız.ben kızımı balkona çıkarıyorum ama gözüm hep onda ya da pencereyi açıyorum sinekliklerimiz her zaman takılıdır. ama inanıyorum ki hamur onu çok seven ailesine dönecek ve bir daha böyle bir durum yaşanmayacak..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-02-12, 00:12   #5

saudade üyesinin avatarı

saudade Çevrimdışı

Bu konuya gireceğim ikinci mesajın bu olacağını hiç tahmin etmezdim, Allah'ın sevdiği kuluymuşum. Ya da bu forumda bana destek olan, acımı paylaşan, benim için el açıp dua edenlerden biri öyleymiş ki KEDİMİ BULDUM arkadaşlar.
Mesajımın ardından atılan iki cevabı anneme okutmuştum, kadın da iyice fena oldu "Daha duramam, gel gidelim bi' kez daha bakalım" dedi. Giyindik, sarınıp sarmalandık, el fenerimizi, sürekli üzerinde yattığı şilteyi de yanımıza alıp sokaklara çıktık. 7, 8 sokak 1 de bir caddenin çeyreğini filan taramıştık, daha sonra evin bahçesinin baktığı alt mahallelere bakacak, biraz da arama yaptığımız çevreyi filan genişletecektik. (Karanlıkta aramanın daha mantıklı olacağını filan okumuştum bir yerde.)
Sokağın ortasında anneme telefon geldi. "A-a? Ciddi misin? Valla mı?" filan diyordu gülerek. Arayan babammış. Hamur salona bakan pencerenin pervazına gelmiş, miyavlayıp patilemiş. O da içeri alıp bize haber vermiş. Koştur koştur geldiğimiz yolu ışık hızıyla geri döndük.
Biz gelene kadar masalara, sandalyelere filan sürtünmüş, babamın kucağına yatıp göbeğini açmış adama. O da biz geldiğimizde onunla konuşuyordu. Hemen gittim, geçen hafta aldığım güzel bir yaş mama vardı biftekli, bir de taze su koydum. Yemeğini yesin mıncırmak için bekliyorum. (:

vino tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
acınızı anlamaya çalışıyorum,umarım döner hamur oğlan.umudunuzu kaybetmeyin evini özlemiştir zaten o ama bu konunun çok hassas olduğunu düşünüyorum size de saygı duyuyorum fakat evimizde kendi bebeklerimiz gibi baktığımız kedi ya da köpeklerin bir başına dışarı salınıvermesini doğru bulmuyorum ben.lütfen yanlış anlamayın ama evi bulup dönememe gibi bir ihtimal her zaman için var açıkçası, bu ihtimal göz ardı edilmemeli,sırf bebeklerimiz istiyor diye bunu yapmamalıyız.ben kızımı balkona çıkarıyorum ama gözüm hep onda ya da pencereyi açıyorum sinekliklerimiz her zaman takılıdır. ama inanıyorum ki hamur onu çok seven ailesine dönecek ve bir daha böyle bir durum yaşanmayacak..
Merhaba.
Açıkçası bu konuda annemle az kavga etmedim biliyor musunuz? Her dışarı saldığında, yarım saat gecikse fırçalayıp "Sen alıştırıyorsun" diye bağırmaya başlardım.
Ama zamanla şunları düşünmeye başladım "Kedi, biblo ya da masa süsü değil. Meraklı ve keşfe açık bir yapısı var. Ataları ormanlarda özgürce yaşamış bir ruhu ben nasıl kapatabilirim?"
Ama bu tecrübe bana şunları öğretti: Ben dağ evinde filan yaşamıyorum. Adım başı arabayla, sokak köpekleriyle karşılaşılan bir şehir burası.
Zaten kaybolduğu süre boyunca her aklıma geldiğinde şu cümleyi kuruyordum: "Bir gelsin, bir daha kapıdan burnunu çıkaramayacak"
Öyle de yapacağım, dayanabildiğim müddetçe.

Arkadaşlar, hepinize teşekkürler. İster inanın ister inanmayın ama buraya yazmamın, insanlarla paylaşmamın, bir yerlerde onu tanımayanların kedim hakkında endişelenmesinin etkisi çok büyük. Belki de bu sayede Hamur yuvasına döndü.
Belki bir yerlerde umutsuzca onu aradığımızı hissetti, cesaretle patiledi eve dönüş yolunu.
Her neyse, çok kirlenmiş, muhtemelen mikrop da kapmış. Ilık suyla yıkayıp havluyla kurulayacağım. Yatmadan önce de tüylerini tarayacağım güzelce. Sonra yatağı açıp, sevdiği battaniyesini serip, ıslak burunlumu da koynuma alacağım. Ana oğul keyif yapacağız (=
Bu hafta da ilk işim bir veterinerin yolunu tutmak olacak, Eminönü'nde bir kedi yatağı görüp beğenmiştim, yemeyip içmeyip harçlıklarımı biriktiriyordum. Bu hafta üzerine biraz daha katıp veterinere götüreceğim. İnşallah param yeter ve inşallah hiçbir şeyi yoktur.
Hepinize teşekkürler, iyi geceler mihav.com. Beklediğimden çok farklı bir tanışma oldu, Allah bir daha göstermesin. En yakın zamanda yakışıklımın resimleriyle dönmek dileğiyle.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-02-12, 00:16   #6

gizzemksk üyesinin avatarı

İzmir
gizzemksk Çevrimdışı

Çok sevindim. Gelmiş geçmiş olsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-02-12, 00:24   #7

vino Çevrimdışı

o kadar sevindim ki anlatamam çünkü ben de kızımı kaybetmek üzereydim bir operasyon sonrası, bilirim onsuz yaşayabilir miyim düşüncesini aklından zor da olsa geçirmeyi.aslında söylediklerinizde çok haklısınız herkes ister kedisinin ya da köpeğinin güzel bir havada çimlerin üstünde özgürce kelebek kovalamasını, güneşlenmesini ya da sosyalleşmesini ama öyle yerlerde yaşıyoruz ki sokaklar insanlar için bile tehlike bir hal aldı ki bebeklerimiz bu savunmasız halleriyle bir başına ne yaparlar? bak hamurcum kır dizini evinde misler gibi takıl annen senin için tüm fedakarlıkları yapmaya hazır sen de onu yorma,birlikte bol bol oyunlar oynayın boşversene dışarıda ne yapıcaksın sen bu arada yaramaz hamuru da merak ediyoruz ve resimlerini istiyoruz birlikte uzun seneler geçirmeniz dileğiyle...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-02-12, 18:46   #8

minnosmag07 üyesinin avatarı

Antalya
minnosmag07 Çevrimdışı

çok sevindim geçmiş olsun. akıllı hamurcuk anneyi üzme bir daha tamam mı? allah bir daha böyle bir durum yaşatmasın bir ömür mutlu yaşayın..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-02-12, 19:24   #9

müezza Çevrimdışı

üzüntünüzü paylaşma esnasında yanınızda olma fırsatım olmadı fakat sevincinize ortak olmak varmış nasipteaman artık dışarı çıkartmayın ki, tekrar üzülmeyin.gözünüz aydın,yaramaza da öpücükler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-05-12, 00:43   #10

Ankara
sorrow Çevrimdışı

inşallah bende yavruma kavuşurum da, benim de yüzüm güler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-05-12, 09:30   #11

yyusuf1993 Çevrimdışı

inşallah banada böyle yazıyı yazmak nasip olur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-06-12, 04:24   #12

kede Çevrimdışı

1 hafta önce 7 senelik kedim dışarı çıktı ve birdaha geri dönmedi,normaldede hep gezip akşam eve gelirdi fakat birimi bişeyyaptı arabamı çarptı bilmiyorum bugün tambir hafta oldu ve hala yok çevrede de kediler azalmış,apartman görevlimiz bir talimat almış ve katliam yapmış olabilir bundanda şüpheliyim hayatımın en çaresiz ve zor nları sanırım...veterinerlere barınaklara heryere baktık ialn astık fakat hiçbir haber yok neyapacağım bilmiyorum..

Bu konu en son " 01-06-12 " tarihinde saat 04:27 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-12, 13:57   #13

saudade üyesinin avatarı

saudade Çevrimdışı

Arkadaşlar merhaba.
Yeniden bu başlığa böyle bir mesaj yazmak için dönmek çok zor. Elim ayağım titriyor, gözlerimi kurulamak için bile kaldırmaya mecalim yok. Ama birileriyle, bir yerlerde paylaşıp zehrimi akıtmak, acımı hafifletmek zorundayım. Kusuruma bakmayın ne olursunuz.
Ben oğlumu ikinci kez, biraz daha zor ve sancılı bir şekilde kaybettim.
15-20 gün kadar önce, annemle birlikte evi terk edip anneannemlerin yanına geldik. Annem ve babam boşanma kararı aldılar. Hamur'um evde kaldı.
Bu süre içinde eve bir kez bile uğramadık. Ben bir kez babamla dışarıda buluştum. Bana Hamur'un iyi olduğunu, maması bittiği için salamla beslemek zorunda kaldığını, o gün yeni mama alacağını sordu. Hatta ona fikir verdim. Bizi çok özlediğini söyledi, yakında gidip göreceğimi söyledim.
Bu karne günü, eve uğrayıp Hamur'u alacak, buraya, anneannemlerin yanına getirecektim.
Dün akşam babam aradı. Telefonda konuşurken bana bir şey söyleyeceğini ama zorlandığını filan söyledi. Israr ettim. "Hamur evi terk etti. Üç gündür gelmiyor" dedi.
Telefon elimde nasıl kaldığımı hatırlamıyorum, akşam ağlarken kendimi paraladım. Bugün yine ağlaya ağlaya oraya gideceğim. Babama Hamur'u aramasını söyledim. Bir kez de ben arayacağım.
Lütfen yine desteklerinizi esirgemeyin, yine şu zavallı yavrunun akılsız sahibi için dua edin. Ben değil belki ama o hak ediyor ilginizi, desteğinizi.
Kedisi kaybolan arkadaşlara da buradan sabır diliyorum. "Umarım biz de aynısını yazarız" demişler, okurken tekrar ağlamaya başladım. Umarım benimle aynı şeyleri yazmazlar. Şu an bana bunları yazdıran acının tarifi olamaz çünkü.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-12, 14:18   #14

İzmir
özto Çevrimdışı

Çok geçmiş olsun dilerim hamuru en kısa zamanda bulursunuz. Güzel haberlerinizi bekliyoruz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-12, 14:48   #15

velin üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
velin Çevrimdışı

biz olayın sadece dışından görebiliyoruz.ama acının ne kadar büyük oldugunu biliyorum.düşünmek bile içini sızlatıyor insanın.ve siz bunu yaşıyorsunuz.inşallah en kısa zamanda bulunur.umudunuzu kaybetmeyın.mutlaka geri gelecektir.ya da bulunacaktır bi şekilde
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları