Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedimi Kaybettim

Cevap Yaz
Eski 26-09-11, 20:23   #1

karasimsek Çevrimdışı
Varsayılan Kedim pıtırcığı kaybettim

iki aydır beslediğim yavrumu kaybettim. Sabahtan beri ağlıyorum hiç bi şey yemiyorum.Her şey dün pazar akşamı başladı.Daha yavru simsiyah erkek bir kedi.Abim ona kara şimşek ben pıtırcık diyorum. Sabahtan beri aramadığımız yer kalmadı.Önceden bahçede besliyordum sabah akşam son 2-3 haftadır akşamları yanımda uyuyordu.Çok uzun süre dışarı çıkarmıyordum.Annemi tırmalayıp elini ısırınca bu kediyi bi daha evde besleme lütfen bahçede besle gene bundan sonra dedi.Akşam saat 10:00 da bıraktım.Sabah mamasını vermek için bahçeye indiğimde her zamanki gibi yerinde yoktu.İlk defa böyle bir şey oluyor.Kaçırılmıştır diyorlar.ama kaçırılacak olsa daha önce kaçırmazlarmıydı? annem onu istemedi diye bize çok mu kızdı. depresyona girdim. Annem de şimdi çok pişman. Bi daha geri gelirse sakın aşağı indirme dedi.Böyle olacağını bilsem baştan hiç beslemezdim. Şimdi de ondan ayrılamayacağımı fark ettim. Kedi beslemeyenler ne kadar acı çektiğimi fark etmiyorlar.Yok köpek yemiştir yok kedinin biri gece yarısı çok kötü ciyaklamış yok efendim kaçırılmış.Her zaman oynadığı kedilerin yanında da yok.Allah rızası için biri bana iyi bir şeyler söylesin.Kendi kedisinden örnek versin mesela.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-11, 21:30   #2

bihter furby üyesinin avatarı

Balıkesir
bihter furby Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim pıtırcığı kaybettim

öncelikle telaşlanma.kedi bu ne zaman ne yapacağı belli olmaz sıkılmış orda burda geziyordur.seni gerçekten sahiplendiyse ne olursa olsun gelir zaten yanına.bak benimde üniversitede okurken baktığım köpekler vardı.her gece su ve yemek koyardım onlara.gündüz araki bulasın.mümkün değil sıkılıp gezmeye başlıyorlardı.ama gece olunca mutlaka gelirlerdi.hatta birgün bitanesine ben okuldayken araba çarpmış gezmediğim sokak kalmadı bulamadım bulsam hemen kucaklayıp götürcem veterimere ama yok bulamadım.aradan 3 gün geçti benimki topallaya topallaya geliyo belliki özlemiş.unutmamış.kısacası sakın korkma mutlaka gelir.sen yemek koyaba kadar acıkmıştır yemek aramaya gitmiştir.mutlaka döner
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-11, 23:09   #3

hulyasn Çevrimdışı

umudunuzu kesmeyin sakın 2-3 haftadır sizinle kalıp dışarıya bırakıldıktan sonra biraz afallayıp üzülmüş olabilir size küsüp bir kaç gün gelmez aynısını ben de yaşadım... apartmanın bahçesinde beslemeye karar vermiştim kedimi bahçeye indirdikten sonra mamasını ve suyunu bırakıp yanından ayrıldım..bir süre camdan seyrettim bir ara baktım koşa koşa uzaklaştı bahçeden kendini sokağa attı peşine koştum ama yetişemedim kahrolmuştum tabi bıraktığıma bir arabanın altında kalsaydı vicdan azabından ölürdüm heralde her yerde aradık bulamaduk...1 hafta sonra baktım gelmiş kapının önünde yatıyordu tabi eriyip bitmişti hiç bir şey yememiş içmemiş onu geri aldım ve bir daha bırakmıyacağım o bir hafta neler çektim sizi çok iyi anlıyorum şu an..inanın gelicektir kokusunu bırakmıştır bir yerlere. başka yerde yemek bulamaz diğer kedilerden korkar bir yerlerde saklanmış size ceza vermek istiyordur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-11, 09:39   #4

karasimsek Çevrimdışı

Cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim. Kediler konusunda çok cahilmişim onu anladım.Belki onu ilk gördüğüm gün arabaların vızır vızır geçtiği o kavşaktan almasaydım ölecekti.Sadece dişleri kaşınıyordu, oyuncaklarını isteyemiyordu zavallı onun yerine annemin elini ayağını dişledi kanattı.annem çok sinirlenince mecbur dışarı bıraktım etki altında kalıp.Bi geri gelsin bundan sonra kediler hakkında daha çok bilinçli olmak için bir şeyler okuyacağım.Bu ilk çocuğuna bakarken insanın çok hata yapmasına benziyor.Cahillik ettik.Onu ilk günden beri koruyan Allah bundan sonra da onu hep korusun benim yaptığım sorumsuzluğun cezasını o çekmesin diye her gün dua ediyorum.Bi de otoparkımızın ortasında hayvan kakası gördüm.Daha önce hiç böyle bir şeye rastlamamıştım.Bi kediye ya da ona ait olabilir mi? Kediler böyle işaretler bırakırlarmı? Onu bırakmadan önce yaşadığım her şey için vicdan azabı çekiyorum.Bazen öyle bi kopartacak gibi ısırırdı ki geceleri sokağa bırakmayı düşünür hatta seni aşağı indiririm diye onu tehdit ederdim.Günahsız yavrucağı iyi besledim ama her zaman yeterince sevgimi gösteremedim mi acaba.Ona hiç vurmadım.Sadece çok kızdırınca ne yapacağımı bilemedim.Onu sevdiğimi de biliyordu aslında.Her gün yanımda uyurdu.Ben de onu sever okşardım. Eğer onu bi daha göremezsem.Kendimi asla affetmeyeceğim.Eğer onu görebilirsem aşağı asla salmayacağım onu ve bi daha hiç ona bağırmayacağım mutfaktan bir şeyler aşırdığında onu korkutup kaçırmayacağım.Allah bana çok büyük bir ders verdi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-11, 10:51   #5

müezza Çevrimdışı

canım benim sakin ol üzülme.bizim kedi evden kaçıp 2gün gelmemişti sonra çıkıpgeldi.keza dışarda beslediğimiz kediler bazen bir iki hafta ortalıklarda görünmüyorlar birde bakıyoruz çıkıp gelmişer.kediler atik hayvanlar tehlikenden kaçabiliyorlar.tabi ömrü bitmişse birşey yapamayız bunun olmamasını diliyorum Allahımdan.fakat sen sabırlı ol içini ferah tut ve dua et.Mevlam inşaallah pıtırcığa yolunu buldursun sana kavuştursun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-11, 14:44   #6

karasimsek Çevrimdışı

Belki de kediciğim bir daha hiç geri dönmeyecektir. Onu göndermeden önce annemin canı yanıyor diye kediyi elime almak istedim benim de canım yandı.Ben de bigudime ip bağlayıp salladım. Oyun oynatıcakmış gibi yapıp onu salona yolladım. Işığı da kapattım kapıyı üstüne kapadım.Niyetim başta onu indirmek değildi.Sadece orda uyusun istiyordum.Daha öncede bi kez böyle bir şey yapmıştım kapı kapalı olduğu halde dışarı çıkmamış uyumuştu.Annem tutturdu gitsin evden koltuklarımı perdelerimi mahvedecek artık büyüdü ona bir şey olmaz. Kendini korur.Sakın bi daha yukarı getirme aşağıda besle dedi.Kedi belki uyumuştur diye düşündüm.Ama canım kedim salonda ağlıyordu.Sokak kapısını açtım asansörü çağırdım sinirli bir şekilde hadi çık dedim.Hiç itiraz etmedi.Daha önceki akşamlarda buna benzer kavgalar yaşadık kediyle ama hep itiraz edip patileriyle itmişti bizi.Bu defa olmadı öyle.Bahçeye indirdim biraz başını okşadım.Sonra pişman oldum kucağıma aldım.Hadi evimize geri dönelim dedim.Burada köpekler seni yer.Beni tekmeledi arka ayağıyla.Sabah yukarı çıkartırken de tırnaklarını göğüslerime geçirmişti kucağımdayken çok canım yanmıştı.Bi daha aynı şeyleri yapar diye korktum yukarı çıkaramadım.Yukarı çıkartırım kızar,aşağı indiririm kızar.Ne zaman ne hissettiklerini anlamak çok zor. Belki de onu kandırdığımı ona ihanet ettiğimi düşünüyordur. Bu şekilde kaybolmasını hiç istemezdim.Sandım ki onu karşıma çıkaran Allah onun rızkını da benim yanımda verir.Her şey güzelken kaçıp gitseler gene bir derece.Ama bu şekilde gittiği için kendimi çok suçlu hissediyorum.Ona ne olduğunu bilmiyorum.Her şeye rağmen evladım gibiydi.Onu benden başkası beslerse eğer çok üzülürüm.Bir sürü anne baba var o kadar mükemmel değiller hatta çocuklarına istemeden kötü bile davranıyorlar.Ama hepsi de evlat acısı yaşamıyor.Ben onu terk etmiycektim sadece bahçede besliycektim. Herkes peşin hükümlü ailem istemiyormuş zaten sokakta besliycekmişim hayvanseverin biri almış götürmüşmüş.Sanki bi şey görmüşçesine böyle abuk subuk konuşuyorlar.Ondan sonra yok valla senin kediyi günlerdir görmedim deyip iyice keçileri kaçırtıyorlar bana.Annem de her ağladığımda kedine sahip çıksaydın indirmeseydin demez mi bir de? Bu devirde insan bi tek kendine güvenecekmiş anasına bile güvenmeyecekmiş.Bi süredir işsizdim.Artık yeniden iş aramayı düşünmeye başladım. Ne kadar paran varsa o kadar özgürsün istediğin kediyi de beslersin. Başarısızsan benim gibi işte böyle 33 yaşında tipik bi ana kuzusu olarak kahrolursun. Bi kediyi bile bana çok gördüler yazıklar olsun. Ama suç bende. Bir kadın da en az bir erkek kadar geçim derdine düşmeli bu hayatta yoksa ömür boyu benim gibi rezil olur. Kapıyı kapatıp gittiğinizde size ait ayrı bir eviniz olabilmeli ki kedinizi götüreceğiniz Türkiye'de sokaktaki her 5-6 kişiden biri depresif olmasın. Bir kedi bi insanı bu kadar mı değiştirir. Sonunda ayrılık olmasaydı keşke. Hayatta hiç bi şey imkansız değildir derler Amerikalılar. Keşke kedim geri dönse de Allah onun benim yanımda olmasına izin verse.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-11, 16:15   #7

hulyasn Çevrimdışı

canım çok karamsar düşünüyorsun.kedin daha 2 gündür yok benim ve bu sitedeki bazı arkadaşların da başlarına hemen hemen aynı şeyler gelmiş biraz sabırlı olman gerekir öyle ki 1 ay sonra kedisini bulanlar bile var sen etrafına bakarak ol o çevreden uzaklaşmayacaktır.kedi beslemek biraz sabır ister elini ısıracak göğsüne tırmık ta atacak perdeleri de yırtacak ama bir süre sonra insan alışıyor ne yaparsa yapsın kızamıyorsun bak ne güzel demişsin her şeye rağmen evladım gibiydi...dediğin gibi hayvan beslemek insanı o kadar değiştiriyor ki en başta sorumluluk alıyorsun bir zaman sonra her şeyini onlarla paylaşıyorsun senin dert ortağın oluyorlar seni anlamayan insanlara inat o kadar güzel anlıyorlar ki herşeyi...kedi deyip geçiyorlar ama insanlardan daha onurlu varlıklar daha akıllı ve zekiler..umarım en yakında allah gönlüne göre bir iş verir ve sen bir değil bir çok kediye veya köpeğe bakma şansını yakalarsın malesef aileler pek sıcak bakmıyorlar kedi veya köpek beslenmesine sırf evde eşyalara zarar verir koku yaparlar diye...gerekirse sabah kadar temizlik yaparım yine de vazgeçemem artık onlardan ki o kadar büyükte abarttıkları gibi piste değiller her ihtiyaçlarını kendileri karşılayabiliyor sedece önüne bir kap yemek ve su koymaktan ve biraz da günün belli saatlerinde onlarla oyun oynamaktan ibaret neden bu kadar karşı çıkarlar anlamıyorum... sadece sabır göstermiyor insanlarımız inşallah mevlam bütün herkeze hayvan sevgisi verir.inşallah en yakın zamanda buraya kedinin bulunduğu haberini verir ve ona ömür boyu sahip çıkarsın ve bu da sana büyük bir ders olur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-11, 18:08   #8

karasimsek Çevrimdışı

Çok sağolun.Çok teşekkür ederim. Bir de bu konuları kedi sevgisinden anlamayanlarla hiç paylaşmamak gerek. Ben onu bulduğumda el kadar yavruydu o. Bizim sitenin altında hemen dört yol ağzında çöplük gibi boş bi arazi var. Arabaların geçtiği yerin hemen ucunda bulmuştum. Çok kötüydü yavrucak. Anası babası sahip çıksa ben bilirim onu açık yerde savunmasız bırakmazlar. O gün de tesadüf 1-2 saat arayla evden taksit taksit market alışverişi istemişlerdi benden. Aynı yerden 3-4 kere geçmiştim.Daha bir saat önce orda kedi filan yokken onun ciyaklamasını duydum. Ya birinin kedisi doğurdu birisi sahip çıksın diye attılar oraya ya da oraya nasıl getirildi bilmiyorum.Kendi kendine dört adım atmaya akıl erdiremecek kadar küçüktü. Dün bi yakınımıza telefon açtım üstelik de kendisi psikiyatrist.Ama kedileri hiç sevmez. Bana dediki ben nasıl onu sahipsiz sanıp aldıysam başkası da benim besili güzel kedimi sahipsiz sanıp almışmış.Ben biliyorum sokak kedisiydi o sahibi filan da yoktu. Zaten öyle apartman önlerinde ortamı olan kedilerden olsa.Ne kadar sevimli olursa olsun öyle bir vicdansızlık yapıp da almam.Anlamıyorlar işte.Kedilere ilgileri yok ki ne bilsinler. O kadar sokak kedisi varki bizim oralarda etrafta insanlar eve almasalar bile sokakta onları hiç aç bırakmıyorlar. Kedi seven emekli teyzeler amcalar sokakları mama kaplarıyla dolduruyorlar. Her taraf yeşillik bahçe bizim sitede. Sokak kedileri bile burda sahipsiz değil. Sen sokakta besliycekimişsin zaten birisi sahip çıkmıştır ne demek ya. Bir komşumuz kedileri doğal ortamından ayırma rızkını dışarda arasın dedi sonra da sokakta besliycekmişsin zaten hayvansever biri eve almıştır dedi.Acaba diyorum komşulardan birinin yakını mı aldı.Böyle saçma saçma konuşunca benim daha çok moralimi bozuyorlar.Burada bi komşumuz var sokakta bi sürü kedi besliyordu. İnsanlar kedileri eve almak bir yana adamdan şikayetçi oldular.Adamcağız sonunda kedilerinden vazgeçip pılını pırtını toplayıp uzunca bi tatile çıktı.Bir aydır ortalarda yok.Yani anlayacağınız ağlıyorum diye hiç ağzını açmayıp deliymişim gibi bakan da oluyor burda kedimi gördünüz mü diye sorunca.Alt tarafı bi kedi diyorlar.Teselli verecem derken iyice aklımı karıştırıyorlar. Huyumdur çok da vesveseliyimdir zaten strese girince daha da arttı.Abim bi kaç güne gelir biraz geniş ol düz mantık düşün dedi.Evdekiler de pişman oldu.Geri gelirse bi daha sokağa bırakmıycaz. İnanın annem bile yemek yemedi onun yerine karpuz ekmekle geçiştirdi. Hepimizi perişan ettin.Ne olur dön pıtırcık. Yavruma daha önce sahip çıkan Allah inanıyorum şimdi de onu koruyordur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-11, 01:08   #9

Balıkesir
bihter furby Çevrimdışı

onlara kızmak o kadar yersizki.bende kızardım rahmetli oğluşuma neden dersen bulaşıklığa çişini yapardı bazen kokusunu bırakmak için.evde yapmadığı yer kalmadı kızardım bazen hergün çamaşır yıkamaktan bıkmıştım.kötü kötü bakardım yüzüne hemen anlar pusardı biyere.şimdi yanımda olsada tepeme yapsın isterse.keşke benimle olsa.aylar geçti üstünden hala ağlarım aklıma geldikçe hatta şimdi bile yanımda olması için nelerimi vermezdim.o da yapardı kediler oyun oynarken can yaktıklarını bilmezler.ön patileriyle tutup arka patilereiyle tekmelereler tuttukları şeyi.bilemezler canımızı yaktıklarını...pıtırcığı bulduğun zaman (inşallah bulursun) ilk işin tırnaklarını kesmek olsun o zaman tırmalayamaz annende kızmaz ona.ona bakmaya gerçekten kararlıysan bir daha asla bırakma onu.çünkü onların bizden istediği tek şey bir kaşık yemek bir kap su ve yürek dolusu sevgi...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-11, 08:08   #10

karasimsek Çevrimdışı

Oğlunuz için çok üzüldüm. Ben de yakınlarım hatta babam ölür erkenden beni bırakır gider diye çok üzülürdüm yıllarca.Babam çok yaşlı olduğu için bende çocukluğumdan beri babamı erkenden kaybetme korkusu vardı.Zaten çok uzun kalmadı babam benimle 21 yaşındayken ben aniden aramızdan ayrıldı. Bu kediyi aldığımda da acaba kaç sene yaşarlar bir gün eceliyle yaşlanıp öldüğünde ben nasıl dayanırım diye sorardım kendi kendime. Çok karışık bi durum. O yüzden başlarda eve özellikle almak istemedim her gün bahçede besledim eve biraz da kendisi zorla girdi.Apartmanın bir boşluğundan faydalanıp benim yokluğumda bile içeri girmeye çalışırdı. Şimdi ona o kadar çok bağlandığımı anladmki kaç senelik ömrü olursa olsun yanımda yaşamasını istiyorum. Ben kadere inanan biriyimdir. Neden böyle şeyler oluyor anlamıyorum. O kadar mı bıktı bizden kaçmış oldabileceğine inanamıyorum. Bayağı boyunu uzattım kendini koruyabilecek kadar sivri uzun tırnakları var. Ama yine de daha en fazla 3 aylık filandır. Bu kadar küçük bir kedinin evi bulabilecek kadar yön duygusu gelişmiş olabilir mi? Siz hiç yavru kedilerin de evden kaçtıktan sonra geri geldiğini duydunuz mu? Hiç böyle yapmazdı.Bi de bahçede ondan küçük yavru bir kedi kendine yer bulmuş belki de onun yanında olmak istemedi bize de kızdı gitti. cinsiyeti erkek simsiyah bi kediydi.. Erkek kedi özgürlüğüne daha düşkün olur diyen de var..Allah'ım geri dönmiycekti madem keşke onu hiç görmeseydim baştan böyle acı çekeceğime.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-11, 17:27   #11

karasimsek Çevrimdışı

Arkadaşlar bir de size bir şey daha sorucaktım.Bir komşumuz dediki saat 4-5 sularında yani kedimi bahçeye bıraktığım akşamdan sonra sokakta bi kedi çığlığı duymuşlar. Erkek kedilerden biri benim yavru kedimi öldürüp yemiş olabilir mi? Bugün psikiyatriste bile gittim bunun için yemiyorum hiç bir şey o gittiği günden beri.Sabahları bi poğaçayla geçiştiriyorum. Çok mu günah işledim acaba hiç sahiplenmese miydim onu? Gerçi benim kedim kendini koruyamayacak kadar güçsüz değildi onun kardeşi olabilecek bi kedi gördüm sokakta ama o değildi.Aynı boydaydı benim kedimle.Hatta o zannettik ama bizden kaçtı.Bir aydır başka kedilerle birlikte bi komşu teyze besliyormuş onu yabaniymiş ve diğer kedilere sokulmuyormuş. Benim kedi biraz sokulgan ve kavgacıydı ama. O kediyi hiç bi kedi öldürmemişse benimkini de öldürmemiştir başka kediler değil mi? Ben çok mu vesvese yapıyorum. Bizim komşular kötü kötü konuştukça çok canım yanıyor.Acaba köpek mi yedi diyorum. O gece hiç köpek havlaması duymadık. Gittiğim psikiyaristin de bi faydası olmadı.Çok da soğuk davrandı.İyileşemeyeceğim diye korkmaya başladım.Sanki bu dünyada kedisini kaybeden bir ben varmışım gibi kendimi çok suçlu hissediyorum.Kayıp duası mı ne varmış.İşe yarar mı acaba?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-11, 17:35   #12

Dori üyesinin avatarı

Ankara
Dori Çevrimdışı

Bu tür durumlarda arkadaşımın kedisi Şamil'i örnek veriyorum hep. Koskoca bir kış mevsiminde, 3-4 ay ortada gözükmedi. Biz artık öldü demiştik. Bir bahar sabahı çıkıp geldi, sapasağlam, eskisinden de iyi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-11, 19:10   #13

Balıkesir
bihter furby Çevrimdışı

karasimsek tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar bir de size bir şey daha sorucaktım.Bir komşumuz dediki saat 4-5 sularında yani kedimi bahçeye bıraktığım akşamdan sonra sokakta bi kedi çığlığı duymuşlar. Erkek kedilerden biri benim yavru kedimi öldürüp yemiş olabilir mi? Bugün psikiyatriste bile gittim bunun için yemiyorum hiç bir şey o gittiği günden beri.Sabahları bi poğaçayla geçiştiriyorum. Çok mu günah işledim acaba hiç sahiplenmese miydim onu? Gerçi benim kedim kendini koruyamayacak kadar güçsüz değildi onun kardeşi olabilecek bi kedi gördüm sokakta ama o değildi.Aynı boydaydı benim kedimle.Hatta o zannettik ama bizden kaçtı.Bir aydır başka kedilerle birlikte bi komşu teyze besliyormuş onu yabaniymiş ve diğer kedilere sokulmuyormuş. Benim kedi biraz sokulgan ve kavgacıydı ama. O kediyi hiç bi kedi öldürmemişse benimkini de öldürmemiştir başka kediler değil mi? Ben çok mu vesvese yapıyorum. Bizim komşular kötü kötü konuştukça çok canım yanıyor.Acaba köpek mi yedi diyorum. O gece hiç köpek havlaması duymadık. Gittiğim psikiyaristin de bi faydası olmadı.Çok da soğuk davrandı.İyileşemeyeceğim diye korkmaya başladım.Sanki bu dünyada kedisini kaybeden bir ben varmışım gibi kendimi çok suçlu hissediyorum.Kayıp duası mı ne varmış.İşe yarar mı acaba?
Canim benim uzulme erkek kediler ilk dogdugu zaman sokakta kalan yavru varsa onlsra zarar verirler.senin pitirciga bisey yapabileceklerini sanmiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-10-11, 07:55   #14

İstanbul (Avrupa Yakası)
licinia Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1

karasimsek tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
iki aydır beslediğim yavrumu kaybettim. Sabahtan beri ağlıyorum hiç bi şey yemiyorum.Her şey dün pazar akşamı başladı.Daha yavru simsiyah erkek bir kedi.Abim ona kara şimşek ben pıtırcık diyorum. Sabahtan beri aramadığımız yer kalmadı.Önceden bahçede besliyordum sabah akşam son 2-3 haftadır akşamları yanımda uyuyordu.Çok uzun süre dışarı çıkarmıyordum.Annemi tırmalayıp elini ısırınca bu kediyi bi daha evde besleme lütfen bahçede besle gene bundan sonra dedi.Akşam saat 10:00 da bıraktım.Sabah mamasını vermek için bahçeye indiğimde her zamanki gibi yerinde yoktu.İlk defa böyle bir şey oluyor.Kaçırılmıştır diyorlar.ama kaçırılacak olsa daha önce kaçırmazlarmıydı? annem onu istemedi diye bize çok mu kızdı. depresyona girdim. Annem de şimdi çok pişman. Bi daha geri gelirse sakın aşağı indirme dedi.Böyle olacağını bilsem baştan hiç beslemezdim. Şimdi de ondan ayrılamayacağımı fark ettim. Kedi beslemeyenler ne kadar acı çektiğimi fark etmiyorlar.Yok köpek yemiştir yok kedinin biri gece yarısı çok kötü ciyaklamış yok efendim kaçırılmış.Her zaman oynadığı kedilerin yanında da yok.Allah rızası için biri bana iyi bir şeyler söylesin.Kendi kedisinden örnek versin mesela.
Merhabalar kedinizin resmini koyarsaniz bulmaniz daha kolay olur bir de hangi semtte hangi sehirde kayboldu. Belirgin ozelliklerini yazarsaniz. Tasmasi var mi? Varsa ne renk gibi??
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-11, 13:29   #15

karasimsek Çevrimdışı

Kedimin resmini kaydettim.Ama albüm kısmında resmi var.Forum sayfasına resmini bir türlü taşıyamadım.Bilgisayarım error verdi.Ben üyelik kısmını açtığımda kedimin resmini görebiliyorum.Bilmiyorum siz de görebiliyor musunuz? İnternete fotoğraf aktarmak konusunda çok da tecrübeli değilim. Biraz bu konularda cahilim herhalde.Kedim simsiyahtı.Sadece göbek kısmında hafif bir beyazlık var.Yavru kediydi en fazla 3 aylık olabilir.Ama iyi beslendiği için çabuk uzamıştı.Ama yine de yetişkin kediler gibi büyük bir kedi değil.Cinsiyeti erkek. İstanbul Fatih Vatan Caddesinde kayboldu.Demin bakkala giderken bir komşumuza rastladım.Senin kedi mutlaka ölmüştür.Başkası da almamıştır.Kedini kim alsın o kadar da cins bir kedi değildi dedi.Ama ölüsünü bulamadık dedim.Ölmüş de ölüsünü biri bulup atmıştırmış.Tabi bilmiyomuş görmemiş ama yoksa 10 günü geçen bir kedi nasıl dönmezmiş.Ama benim suçum değilmiş tabi üzülmiyecekmişim ailem evde istememiş.Kendimi kadın cinayeti işlemiş adamlar gibi hissediyorum.Ben sadece bahçeye bırakmıştım kediyi ölmesini istememiştim ki.Kısmetine mi mani oldum acaba keşke onu bizim bashçede hiç beslemeseydim belki yaşlanıp da eceliyle ölecekti.Zaten karamsar bir insanım.İnsanlar felaket tellallığı yapmaktan ne zevk alıyorlar anlamıyorum.Benim komşumun kedisi kaybolsa ben onunla bu şekilde konuşmazdım.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları