Markamama.com


Cevap Yaz
Eski 12-06-13, 17:02   #16
 
Üyelik Tarihi: Nis 2013
Mesajlar: 1.818
Pıtırsonic Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Öldü

başınız sağ olsun. evde bakacaksanız tavşan almayın, tavşanlar ev hayvanı değiller. tarlanız, bahçeniz varsa o ayrı tabii..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-06-13, 20:17   #17
 
Hailey üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Eki 2012
Mesajlar: 351
Hailey Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Öldü

Acınızı anlıyorum.
15 yaşımdayken köyde baktığım bir kedim vardı, ablamla bulmuştuk. Orada zaten baktığımız kedim ve yavruları onu dışladı, o da çareyi bende bulmuştu. Ayakkabımı bağlamak için eğildiğimde dahi kucağıma çıkmaya çalışırdı. Onu indirmeye kıyamaz, dakikalarca o pozisyonda dururdum. Bir kere ayaktayken, kucağıma çıkmayı denemişti ve çok gülmüştüm ona. Hava almak için bahçeye çıktığımda benim peşimden dolanırdı. Sevgi yumağıydı.
Ona da araba çarpmış ve anneannem bulmuş. Eve getirdi. Ayaklarını sürüyerek yürüyordu.
Köydeki iki veterinerden birini çağırdık, o da pek güvenilir değildi. "Yalaya yalaya düzelir bu." dedi. Ablam ve ben iki saat tartıştık. "Para ödemenize bile değmez" diye bir cümle sarf etti, biz de mecbur yolladık.
Diğerini de bulamadık.
Başında ağladım onun. O halde bile ayağını sürüye sürüye kucağıma çıkmaya çalıştı.
Bir gün sonra kayboldu.
Bulduğumuzda ayağı yere basıyordu ve yemek yemeye de başlamıştı. Umutlarım yeşerdi birden.
Ertesi gün biraz nefes almak için bahçeye çıktığımda onu, üzerine sinekler çullanmış, sakat ayağı kurtlar tarafından kemirilmiş vaziyette buldum. Ağlayamadığımı hatırlıyorum, boş boş bakmıştım. Ablam ve arkadaşı beni teselli ederken dinliyor ama duymuyordum. Onu gömdük ve ablam gidince mezarını süsledim, bol bol da ağladım.
Daha kötüsü ölümünün ikinci günü mezarının alt üst edilmiş ve boş bulmamdı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-06-13, 05:15   #18
 
Üyelik Tarihi: Haz 2013
Mesajlar: 1
mugekprl Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Öldü

3 saat önce kedim badem öldü.hastaydı 2gündür veterinerdeydik,ilaçlarını aldık,küçücük bedeni dayanamadı. Ellerimde can verdi,bedeninin soğuklugu hala ellerimde tutuyormusum gibi gitmiyor onu hissediyorum hala.sizleri çok iyi anlıyorum,içim yanıyor..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-07-13, 19:00   #19
 
velin üyesinin avatarı
 
İstanbul (Avrupa Yakası)
Üyelik Tarihi: Haz 2012
Mesajlar: 95
velin Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Öldü

başınız sagolsun hepinizin..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-13, 10:02   #20
 
Hailey üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Eki 2012
Mesajlar: 351
Hailey Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Öldü

velin tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
başınız sagolsun hepinizin..
Teşekkürler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-13, 06:42   #21
 
Ceclie üyesinin avatarı
 
İstanbul (Avrupa Yakası)
Üyelik Tarihi: Tem 2013
Yaş: 26
Mesajlar: 51
Ceclie Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Öldü

Canlarım benim hepinize ayrı ayrı gözyaşı döktüm. Hepinizin başı sağ olsun içim yandı...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-13, 20:56   #22
 
İstanbul (Avrupa Yakası)
Üyelik Tarihi: Eyl 2013
Yaş: 37
Mesajlar: 1
iron29 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Öldü

herkese merhaba acınızı anlıyorum kolay değil. bizimde 8 senedir evimizde beslediğimiz. boncuğumuz vardı. son bir aydır . bize evde saldırmaya başladı. sebebini hiç anlamadan ufak bir şeyde aneme kardeşime bana babama anemin ayaklarını. kan revan içinde bıraktı. en son cumartesi günü anneme saldırdı.kendimizi odaya zor attık 2 saat odada mahsur kaldık en son veterineri aradık. cumartesi günü olduğuiçin gelmek istemedi . rica ettik bir arkadaşlaberaber geldiler muayene edip bir hafta kalsın dedi . fakat gelen arkadaş yanında file getirdi. boncuğumuz fileden korkup evi birbirine kattı. camın önüne gitti . cmın önüne gidince müdahale edemedik. bir sre sonra nasıl oldu bilmiyorum 5. kattan aşağı düştü aşağıya gidip veteriner fileyle aldı ve götürdüler. 2 gün geçtikten sonra pazartesi günü ölüm haberini aldık. veterinerin demesine göre bir yere çarpmış iç kanama geçirmiş bağırsakları hasar görmüş gidip baktığımda ağız çevresi kanlıydı. çok üzüldüm çok ağladım. böyle bir şey yokçok kötün bir daha hayvan beslemicam. hayatımda bu kadar göz yaşı dökmedim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-12-13, 13:04   #23
 
Üyelik Tarihi: Ara 2013
Mesajlar: 1
DAMLADAMLA Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Öldü

Herkese merhaba.Hepinizin acısını çok iyi anlıyorum.bende kızım pıtırın ölümüne son nefesine şahit oldum. ölümüne hala inanamıyorum..sanki bir kabus görmüş ve uyanmış gibi hissediyorum. evimize çöken sessizlik beni kahrediyor. ben onu sokakta soğuktan ölmek üzereyken buldum.evime aldım ama anladımki öleceği varsa güvendeyken de ölürmüş. bebeğimiz gibi baktık ve ben bir kedinin iki ayağının üzerine kalkıp zıplayışına onda şahit oldum.. benim "PITIR" ismini koymamın sebebi evde o sevimli küçük patileriyle çıkardığı tıkırtılardı. şimdi bu ev o tıkırtıları çok özlüyor.. benim dikkatsizliğim yüzümden candam düşerek öldü bebeğim.. ben bu vicdan azabından nasıl kurtulucam nasıl normal hayatıma dönücem bilmiyorumm..her gece uyurken ve sabah kalktığımda bana son bakışı ve güzelim gözlerindeki yaşlar geliyo gözlerimin önüne... mırıltılarının pamuk tüylerini bebek kokusunu hiç unutamıyorumm... düşüş anı can verişi gözlerimin önünden gitmiyor ve günümün yarısı ağlamakla geçiyor. keşke demek kadar büyük bir işkence yok bence insanlar için. keşke yavruma verebilecek bir canım olsaydı..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-12-13, 15:58   #24
 
Tatlı Olive üyesinin avatarı
 
İstanbul (Avrupa Yakası)
Üyelik Tarihi: Ara 2013
Mesajlar: 3
Tatlı Olive Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Öldü

arkadaşlar sizi o kadar iyi anlıyorum ki o canınızdan çok sevdiğiniz sanki çocuğunuzmuş gibi besleyip büyüttüğünüz kediniz kaybolunca veya ölünce kendinizi boşluktaymış gibi hissediyorsunuz. Bende canım kedim Olive'i sadece 2 saatliğine kaybettiğimde bende kaybolmuşum gibi hissetmiştim Allah'a şükür buldum da kavuştum yavruma. o duygu korkunç bir duygu. Allahım kimseye yaşatmasın o duyguyu. Tabii ölüme çare yok ama vakitlice ve doğal yollarla ölmeleri daha az üzücü... Allah hepimize sabır hayvanlarımıza uzun ömür ve sağlık versin. Amiin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-12-13, 16:59   #25
 
Luivelily üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Kas 2013
Mesajlar: 72
Luivelily Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Öldü

okumuş olduğum bu satırlar yüreğimi parçaladı. kızkardeşimin okumasına ise kesinlikle izin vermeyeceğim. benim kızkardeşimde kalp ritim bozukluğu vardı ansızın kalbi sıkışır düşer bayılırdı. doktor moral olması için ona bi ev hayvanı almamızı önermişti. siyam kedisi almıştık bizde adı PANdı..

bir gece hepimiz yattıktan sonra kızkardeşim tv izlerken bayılmış hepimiz Panın feryadına uyanıp onu kardeşimin başında bulmuştuk. zaten pan geldikten sonra son bayılması olmuştu o..

üç sene öyle geçti fakat pan bir gün rahatsızlandı.. günlerce veterinere taşıdık ve ne yazık ki alçak veterinerin yanlış teşhisi yüzünden biricik kedimiz pan bir gece vakti kız kardeşimin kollarında gözlerini yumdu..

bu satırları bile ağlayarak yazıyorum aradan geçen üç seneye rağmen.. sonra kardeşim aylarca iyileşemedi hep kötüyü gitti.. sokakta bulduğumuz bir yavru kediyi eve getirdiğimde başlarda kabullenmedi istemedi ama o kadar masum ve savunmasızdı ki.. annesi tarafından sokağa terk edilmiş üzerine yapmur yağmış ve kardeşi yanıbaşında ölmüş 3 günlük yavru bi kedi..

şimdilerde ona bakıyo ve ne zaman aklına gelse panlı günleri hüngür hüngür ağlıyo.. ehliyet bile almıyo ya birgün trafikte bir hayvana zarar verirsem kendimi asla affedemem diye.. acınızı bu denli paylaşıyoruz.. ne yazık ki zaman bile yeterince hafifletemiyo bu acıyı..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-14, 22:50   #26
 
Adana
Üyelik Tarihi: Eki 2013
Mesajlar: 4
nurdis Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Öldü

herkese merhaba. .. minik kızım Asuman'ı bugün sabah kaybettim.. maalesef 7. Kattan dustu ve oldu. Sabahtan beri agliyorum artik gözümden yas akmiyor sanirim goz pinarlarim kurudu. O kadar Üzgünüm ki hissettigim uzuntunun ve acinin tarifi yok. Nasil alisilir ki yokluguna..her gece koynumda uyurdu nefesini hissederdim sabahlari patisiyle gozume vurup beni uyandirirdi... nasil uyicam ben simdi onsuz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-14, 12:00   #27
 
İstanbul (Avrupa Yakası)
Üyelik Tarihi: Şub 2014
Mesajlar: 36
ani*** Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Öldü

Allah sabır versin herkese arkadaşlar.

ya ben de çok üzülüyorum böyle olunca. arabayla yolda giderken bir kedi ölüsü gördüğümde durup kontrol edesim geliyor, belki taze çarpmıştır araba hala canlıdır öylece yatarken bir yardım eli bekliyordur diye ama hep bir yerlere yetişme telaşı içinde olduğum için ya da sol şeritte hızla ilerlerken gördüğüm için mümkün olmuyor. sonra günlerce içimden atamıyorum ya o sırada hayattaysa da ben elimde fırsat varken yardım edemediysem diye daha önce hiç görmediğim hayvanlar için göz yaşı bile döküyorum.

biz de neredeyse 9 yıldır bizimle olan köfte'mizi dün kaybettik. canım kızım çok çekti. veterinerin hatalı teşhisi (midede tüy yumakları) yüzünden onun için hayati olan 1 ayı saçma sapan iğneler vurularak geçirdi. meğer sarılıkmış ve biz çok geç kalmışız. son günlerini serum alarak yarı ölü vaziyette geçirdi. ama sevindiğim tek şey daha fazla acı çekmeden, evinde çok sevdiği insanların kollarında son nefesini verdi. onu gömerken çok kötü olduysak da şimdi hayalini görebiliyorum sisli bir yolda arkasına bakmadan o meşhur kuyruk havada tin tin yürüyerek heyecanla ilerlediğini.. vücudu sapasağlam turp gibi hem de. acımız henüz çok taze cümleleri bile toparlayamıyorum, biraz zaman geçtikten sonra detaylı anlatacağım forumda ve gerekli tüm şikayetleri yapacağım veteriner görünümlü kasaplar hakkında.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-14, 12:01   #28
 
İstanbul (Avrupa Yakası)
Üyelik Tarihi: Şub 2014
Mesajlar: 36
ani*** Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Öldü

velin tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
arkadaşlar bu yazııları okuyunca gerçekten içim çok acıdı.benim kedim şuan veterinerde karantina altında.ayagında mantar var ve bugun onu görmeye gittim zar zor.çok kötü durumdaydı.çok zayıflamıştı.hiç iyi bakmıyorlardı.inşallah bir an önce iyileşir de evimize döner.Allah herkesin dostuna uzun ömürler versin,dostunu kaybedenlere de allah sabırlar versin.şöyle düşünüyorum.eger ölmeselerdi acı çekeceklerdi.belki de ölmeleri onlara iyilik oldu.yine de çok yıkılıyor insan biliyorum...
lütfen içiniz rahat değilse veterinerinizi değiştirin, çok geç olmadan değiştirin. biz veteriner kurbanıyız ve pişmanlığımız neden o veterinerin sözüne kandık ki basiretimiz bağlanmış gibi. bir terslik vardı çok belliydi ve düzelmiyordu. lütfen olaya el atın ve kedinizi orada bırakmayın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-09-16, 16:15   #29
 
Üyelik Tarihi: Eyl 2016
Mesajlar: 1
Yellowpufi Çevrimdışı
Unhappy Cvp: Kedim Öldü

Benimde eskide sarı bi pufim vardı.Annesi onu terk etmişti erkek olduğu için.Bizde aileden biri gibi ona bakmıştık.O kadar cana yakındı ki her fırsatta gelip kucağıma gelirdi kapıyı açarken anahtara vururdu içeriye girer girmez kendini halının üstüne atardı.Ben ailenin tek çocuğuyum kardeşim gibi severdim onu kavga bile ederdik onla.Sapsarıydı her yer sarı sarı tüy olurdu ama şikayetçi değildim ondan.Baya büyüdükten sonra çifteleşmek istemişti.Bende arkadaşlarla sokakta top oynuyodum.O ara caddeye baktım tam karşıya geçiyodu o ara vicdansızın biri tekerinin altına aldı onu tam yola koşarken ben bi araba daha ezdi onu gözlerimin önünde titremeye başladı son nefesleriydi.En çokta ölmeden önce gözlerimin içine bakması koydu bana.Son nefesini verdi sesimi çıkaramadım ağlamaktan.Benim sarı putişime çarpan kişiler elbet cezanızı çekiceksiniz bu dünyada veya öbür dünyada ama hiç bişe benim sarı putimi geri getirmicek.Ona çarpan adamlar hiç arkasına bile bakmadı.Ama ben putimin arkasından çok baktım keşke o günü hiç yaşamasaydım....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-12-16, 22:04   #30
 
Üyelik Tarihi: Ara 2016
Mesajlar: 1
serdarsa Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim Öldü

Bugün benimde kedim öldü. kazağıma sardım, sıcak tutar. ormanda bir çam ağacının altına yatırdım onu kucağımda uyur gibiydi. kuşlara ve karıncalara çok meraklıydı. Ormanda kuşlarla ve karıncalarla arkadaşlık edecek oğluma. kuşlar şarkı söyleyecek, karıncalar masallar anlatacak.
  Alıntı Yaparak Cevapla


Cevap Yaz

Konu Araçları

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
kedim öldü! sizinki de ölmesin ! ekinoks Kedi Sağlığı 22 15-07-15 19:48
Kedim öldü GreenWorld Kedi Sorunları 4 10-02-12 12:45
kedim öldü cuno22 Kedi Sağlığı 26 02-02-12 22:14
kedim öldü ölüm sebebi ne olabilir kopernik Kedi Sorunları 4 29-11-11 15:38
kedim öldü cuno22 Kedi Sorunları 1 19-02-11 22:07Saat 00:35.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204