Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedimi Kaybettim

Cevap Yaz
Eski 16-07-14, 04:07   #31

paşat Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: canım aşkım kedimi kaybettim

Basite katılıyorum Halenur,eğer yazdıklarını okursan ne kadar kırıcı olduğunu farkedeceksin.Yok esas ayrılık acısı uzun yıllar boyunca yanınızda olan hayvandan ayrilmakmış falan..Benim kedim 1,5aydır bende allah korusun bişey olsa kahrolurum ne alakası var.
Bende çok üzüldüm dicek bişey bulamıyorum,çok zor bişey.inşallah en kısa sürede bunu aşmanız dileğiyle
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 04:54   #32

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı

Basit okudum ki dediğine göre DEDIĞINE GÖRE kafesi açmış demekki kullandığı kafes rahat açılan bir kafesmis ayrıca gordumu açtığını bilmiyorum ama suya atlamasini ben kesinlikle mantık dışı buluyorum yoksa benim amacım burada kimseyi kırmak değil sevgili paşat benim kuşum neredeyse 2 haftadır bende o gitse uzulmem ama benim hareketlim cilginim pakizem dileğim ve kapluşum olsa gittiler diye bende arkalrindan acı yüzünden intihara kalkarım allah korusun ben balkondan dussem bıçak saldırısına ugrasam o sırada gene saydığım hayvanlarımi düşünürüm çünkü bende bakabilecek kimse yok
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 04:59   #33

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı

Bakın arkadaşlar ben sizin dusuncelerinize saygı gösteriyorum tepki göstermeden birbirimizi kırmadan konuşalım olur mu?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 09:38   #34

kedişim Çevrimdışı

anlayanlara ve destek verenlere teşekkür ederim. insan gerçekten acısını paylaşmak ve teselli bulmak istiyor. yoksa neden buraya yazayım ki. yazmaktaki bir amacım da, bir kişi bile bundan ders çıkarsa iyi bir şey olacak. kafesi açabileceğini hiç aklımıza getirmemiştik, zaten kafesi sürekli kullanmıyorduk bile. yavrumuz veterinerden çok korkuyordu, o yüzden veterinere bile götürmüyorduk zorunda kalmadıkça, tüm aşıları bittikten sonra, iç parazit hapını evde veriyorduk aşı yaptırmak yerine, dış paraziti de evde yapıyorduk. kafes de normal kafesler gibi değil, çok tatlı bir görüntüsü vardı, böyle telli kapağı olan kafeslerden değildi, eski kafesimiz öyleydi fakat onu başka bir sokak kedisini veterinere götürmek için kullandığımız için, belki bi mikrop kalmıştır da yavrumuza zarar verir diye atmıştık, sonra bu paws kafesi almıştık. onun da açılıp kapanması şöyle, uzun kenarların kapaklarını karşılıklı birleştiriyorsunuz, sonra da karşılıklı kısa kenarları karşılıklı kapatıyorsunuz, tam anlatamadım ama biraz pasta kutularının kapanmasına benziyo. açmak için de, uzun kenarların birleştiği aynı zamanda tutma yeri olan yerden aşğıya doğru bastırıyorsunuz, böylece kısa kenarlar yanlara açılabiliyo. yani yavrumuz kafesin içindeyken ne kadar çok korktuysa can havliyle bi şekilde artık tırnağını mı geçirip çekti nası yaptıysa, ya uzun kenarları aşağı çekmiş, ya da nası yapmış bilmiyorum.
herkesn yavrusunu kaybetme hikayesi farklı, ben sürekli o gün sabahtan itibarenki her anı baştan düşünüyorum, içim içimi yiyyo sürekli. hayat çok garip. yavrumuzu ilk eve aldığımızda, o kadar küçüktü ki, apartmanımızın altında bahçe gibi bir yer var, onun bi köşesindeydi, anneleri 4 yavru doğurmuştu, birileri de onları bi kutuya koymuş, her gün bakardık, sonra yavaş yavaş 3 yavru kaldığını gördük, 2 derken. en son sadece bizim yavrumuz kalmıştı. bizi gördüğünde hep incecik sesiyle miyavlıyodu. aldığımız gün de biraz yağmur vardı, yine bakmaya gitmiştik. bakıp dönüyoduk ama arkamızdan o kadar tatlı miyavlıyodu ki. dayanamadık aldık. eylül ayıydı geçen sene. önce bilmiyoduk normal süt verilmiyceğini. ilk gün süt vermeye çalıştık ilk akşam. içmemişti hiç hep açlıktan miyavlıyodu. sonra internetten araşturdık, anne sütüne çok yakın bi süt tozu varmış, sıcak suyla karıştırıp biberonla vermek için, ondan aldık, sonraki günler 2 ay boyunca ondan verdik hep. zaten bi kaptan yalaya yalaya içmeyi bile bilmiyodu daha. canım aşkım minik yavrum sanki dünyanın en güzel bebeğiydi o kadar güzeldi ki. sıcak su torbasını havluyla sarıp yanına koyuyoduk üşümesin diye. biz koltukta otururken yerde ndoğru bize bakarak miyavlardı ama koltuğa bile çıkamazdı o zamanlar. elimize alıp yanımıza koyardık. çok güzel bi minikti. büyüdükçe daha da güzelleşiyodu. her şeyiyle sanki o kadar özeldi ki. sanki gerçekten beni annesi gibi seviyodu, ben de onu yavrum gibi. işten eve oyalanmadan gitmek istiyodum hep. apartmanın merdivenlerini hep sevinçle çıkıyodum.kapıyı açar açmaz kafasını yukarı kaldırmadan dışarı çıkıyodu o da kapının önüne. sonra hemen içeri giriyodu yatıyodu önümde mırlayarak. benim herşeyimdi. aşkımdı bitanemdi. sanki hayatımda hiç kimseyi bile bu kadar sevmedim. bazen gözlerimin içine bakıyodu. burnuşuyla tatlı tatlı beni kokluyodu. bir sürü oyuncağı vardı evde, pofuduk küçük ayıcıklarla oynatıyodum saklambaş gibi kenardan gösteriydoum sonra ham ham ham diye oynatıyodum. alüminyum folyo kağıttan topu da çok seviyodu koştur koştur dört dönüyodu evde. salonda saksıdaki çiçeklerimizi çok seviyodui toprağına minik patilerini koyuyoduç biz de devirmesin diye hemen ilgisini dağıtmaya çalışıyoduk. o kadar karakterliydi ki, her özelliği çok özeldi. onunla yaşadığım her şey, onu görmek, o tatlı hareketlerine bakmak o kadar güzeldi ki. multivitamin almıştık tüpte. bi de aynı onun gibi malt diye bişey. bi gün birini bi gün birini veriyoduk. bi çekmecede duruyodu bunlar, çekmecenin sesini duyar duymaz nerdeyse koşarak geliyodu. hele uykulu hali. gözlerinin tatlı tatlı kapanması. patilerini kıvırması. hayatımda gördüğüm en güzel şey. canım aşkım yavrum. sensizliğe nası alışıcam bilmiyorum.
şunu düşünüyorum bir de, biz eminim buradaki herkes, minik yavrularını kendinden çok seviyo, ya ben o gün minik aşkımı alıp eve çıkmasaydım. belki de şimdi sokakta tatlı bi serseri gibi dolaşıcaktı. bu nası bi hayat. sevdim. çok çok çok seviyorum. ama keşke hiç görmeseydim tanımasaydım da bunlar olmasaydı diye düşünüyorum bazen. ama aşkıma haksızlık etmek istemem. bitanemle geçen aylar benim hayatımın en güzel zamanlarıydı. canım aşkım. inşallah sen de benle mutlu olmuşsundur, seni canımdan çok sevdiğimi biliyosundur benim küçüğüm fare aşkım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 09:53   #35

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı

Sevgili kedisim ben seni anlıyorum sanki hayatından bir parça gitti ve bir daha gelmeyecek diye dusunursen yanılıyorsun mutlu olmak istiyorsan git bir kedi veya köpek al belki unutursun veya acın hafifler ama mutlu olmak için GEÇMIŞE BAKMA GELECEĞE ODAKLAN geçmişe baktıkça hatırlar uzulursun geleceğe baktıkça daha mutlu olursun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 12:29   #36

fatmanur üyesinin avatarı

Manisa
fatmanur Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 5

halenur tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili kedisim ben seni anlıyorum sanki hayatından bir parça gitti ve bir daha gelmeyecek diye dusunursen yanılıyorsun mutlu olmak istiyorsan git bir kedi veya köpek al belki unutursun veya acın hafifler ama mutlu olmak için GEÇMIŞE BAKMA GELECEĞE ODAKLAN geçmişe baktıkça hatırlar uzulursun geleceğe baktıkça daha mutlu olursun
Unutmakmı ben üç senedir kedilere bakıyorum hatta dört olucak sultan zeytin tarçın hepsinin yeri ayrı kalbimde hiç biri birbirinin yerini tutamaz minnoşumun ölüsünü gömdüm her hafta sonu mutlaka giderim oraya fazla uzak değil zaten çiçeklerle bezedim belki tuhaf gelebilir ama bir kedi sizi bir çok insandan daha fazla seviyor sizde onu evet hayatımın giden parçası geri gelemiycek kedilerimin hepsi hayatımın parçası onlardan bir gittimi geri gelemez bu duyguyu yaşamıyan bilemez
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 13:06   #37

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı

veya acını hafifletir dedim bazı insanlar unutabiliyor onun için öyle söyledim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 13:06   #38

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı

ama ben hala en iyi dostum maydanozu unutmadım öldüğümde çok ağlamıştım marulda ölürken akciğer enfeksiyonu kaptıda ödü bir nevi boğularak
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 13:08   #39

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı

keşke şimdi yaşasaydı özellikle eğittim biricik şapşiğim yanımda olsa ne güzel olur yazarken bile gözüm yaşarıyor keşke yanımda olsa şapşiğim keşke ama giden bir daha malesef gelmez
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 13:24   #40

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı

fatmanur tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Unutmakmı ben üç senedir kedilere bakıyorum hatta dört olucak sultan zeytin tarçın hepsinin yeri ayrı kalbimde hiç biri birbirinin yerini tutamaz minnoşumun ölüsünü gömdüm her hafta sonu mutlaka giderim oraya fazla uzak değil zaten çiçeklerle bezedim belki tuhaf gelebilir ama bir kedi sizi bir çok insandan daha fazla seviyor sizde onu evet hayatımın giden parçası geri gelemiycek kedilerimin hepsi hayatımın parçası onlardan bir gittimi geri gelemez bu duyguyu yaşamıyan bilemez
fatmanur tepkiye gerek yok burada nazikçe konuşsak anlaşırız tepki gösterip birbirimizi kırmayalım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 13:33   #41

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

yok unutulmaz mümkün değil o. ama bir de şu yönden bakın siz onu sevdiniz sıcak bir evi oldu ne bileyim hani sokakta kalsaydı belkide insanlar tarafından katledilecekti. kedileri ya da köpekleri gözünün önünde ölen uyutma kararıyla karşı karşıya kalan kedisinin günden güne ölüme gidişini izleyen insanlar var. kedinizin öldüğünü nereden biliyoruz.? sürekli düşünüp keşke demeyin çok zor biliyorum ben olsam keşke demeden duramam. ilkokul öğretmenimle hala görüşürüm bahçelerinde kedi yavrulamıştı paşadan önceydi tabi 3 tane yavru kedi biri siyah biri sarı biri de normal tekir veterinere vereceklerdi sahiplendirilmesi için annem birini biz alalım dedi hangi rengi olsun falan dedim siyah olanı alalım bizim aptal insanlarımız siyah kedinin asaletine değil uğursuzluğuna inanıyorlar o hayvanın ömrü veterinerde geçer. neyse aldık kediyi babam balkonda dursun dedi havalar zaten sıcaktı sürekli balkonda oturuyorum falan gece olunca da ona yaptığım yerde yatıyordu çok enerjik bir hayvandı. bir gece nasıl uykum gelmiş ayakta uyuyorum resmen annem dedi ki gizem gel bitki çayı yaptım balkonda içelim hem kömüre bakarız bende ya yok uyuycam uykum var benim niye yaptın ki şimdi falan dedim sonra hadi üzülmesin diye çıktım. balkonda çıktım kömürün o çırpınışını gördüm ya Allah'ım varya hayvanı kurtaracak gücüm kalmadı sadece bakıyorum şoka girdim. balkondaki şemsiyenin kenardaki iplerini yırtmış oynamak için dönmüş durmuş ip boğazına dolanmış kurtulmak için döndükçe daha da sıkmış eğer ki çıkmasaymışız hayvan boğulacakmış bütün gece yanında oturdum ve kediyi tekrar bahçeye gönderdim mecburdum ayrıldım hala da bahçedeler kömür büyümüş çok güzel bir kız olmuş öğretmenim sağolsun vermemiş kedileri. ama bende bütün gece düşündüm ya yatsaydım sabah hayvanın ölüsünü bulsaydım ya gelmeseydim boğulcaktı düşünsenize ne acı.!! bütün ömrüm boyunca vicdan azabı çekerdim.. 1 haftalık bir kedi sahiplendik karnını karga deşmiş ölümden kurtarıldı. toparlanıyor derken öldü. ve ben kedimi göremedim bile. o ara marmarise tatile gitmiştim kedim ailemleydi. bir hevesle geldim annem öldüğünü söyledi. çok üzüldüm ama sonra dedim ki Allah'ım sana şükürler olsun bana onun öldüğünü göstermedin. dayanamazdım gerçekten mümkün değil. düşünsenize gece mamasını yedirip yatıyorsunuz kalkıyorsunuz tekrar yedirmek için ama kedi hareket etmiyor o küçük kalbi durmuş.. bebeğinizi bu şekilde görmek size daha çok üzüntü verecekti. öldüğünü bilmiyorsunuz sonuçta. evinizi ona açtınız Allah daha kötüsünden korusun ne diyebiliriz ki başka.? yeni bir yavru sahiplenin ama hayvanları çok seviyorsunuz belli kedinizi unutmazsınız ama acınızı az da olsa hafifletir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 13:35   #42

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı

ayrıca gerçekten belki denizde buldular aldılar şu an besliyor olan bile olabilir ben bulsan denize direk atlarım yani
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 13:37   #43

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı

gizem abla allah sanada yardım etsin herkese yardım etsin ama kendi açımdan düşününce en çok yardıma muhtaç benim 13 yaşımdayım ve o kadar hayvan besliyorum hepsine zar zor yetişip hepsine aynı sevgiyi veriyorum hayvan çok olunca iş çok daha zor oluyor malesef
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 13:41   #44

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

Allah hepimize güç versin diyecek başka bir şey yok.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 13:45   #45

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı

amin gizem abla ama bu siteye üye oldum beni en çok üzen şey her konuşmada tepki veriliyor bu aslında her site içinde olabilir tamam unutulmaz ama yanına veya acını hafifletir diyorum adam damdan pencereden düştü hafızasını kaybetti e öldüğünü unuttu mu unuttu yani tepkiye de kırıcı olmaya da gerek yok lütfen hemen tepki vermeyin
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları