Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedimi Kaybettim

Cevap Yaz
Eski 15-07-14, 16:02   #16

fatmanur üyesinin avatarı

Manisa
fatmanur Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 5
Varsayılan Cvp: canım aşkım kedimi kaybettim

kedişim tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
sizin de başınız sağolsun çok üzüldüm kedi sevmek çok başka bişey bu duyguyu yaşamayan asla bilemez çok değişik bi bağ oluyo insanın minnoşuyla arasında. kim bilir ne kadar zor atlatmışsınızdır. ben de ne işimi düşünebiliyorum, ne içimden bişey yapmak geliyo boşlukta kalakaldım sanki. minik tatlışımın eşyalarını eşimin hemen atmasını istedim ama hep biyerlerden bişeyi çıkıyo gördükçe daha fena oluyorum. ne kadar zamanda geçer hafifler bilmiyorum.
Evet hafifleyebilir ama asla geçmez üzgünüm minnoşum öleli üç sene oldu ve benim bir günüm bile onu düşünmeden geçmedi boş kaldığım anlarda hatıralar beynime uçuşuverir bu yüzden gün içinde hiç boş durmak istemem ama ne varki gün bitince gece yatağıma geçince hep hatırlar onun koynumdaki sıcaklığını hissederim allah size sabır versin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 16:21   #17

kedişim Çevrimdışı

fatmanur tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evet hafifleyebilir ama asla geçmez üzgünüm minnoşum öleli üç sene oldu ve benim bir günüm bile onu düşünmeden geçmedi boş kaldığım anlarda hatıralar beynime uçuşuverir bu yüzden gün içinde hiç boş durmak istemem ama ne varki gün bitince gece yatağıma geçince hep hatırlar onun koynumdaki sıcaklığını hissederim allah size sabır versin
bazen keşke kedileri hiç sevmeseydim diyorum, hatta korksaydım kedilerden diyorum, sonra minik yavrum böyle dediğimi duysa ne kadar üzülürdü diye düşünüyorum, onla geçirdiğim her an sanki hayatımın en güzel zamanlarıymış. ona beni çok mutlu ettiği için, bana karşılıksız sevmeyi sevilmeyi öğrettiği için, bu kadar tatlı olduğu için, beni hiç yalnız bırakmadığı için, bana yaşattıkları için çok teşekkür ediyorum. minik aşkım, patatesim, farem, milyonlarca ismi vardı benim için. hala inanamıyorum ne zaman kabullenirim bilmiyorum. hep içimde sanırım bi umut olcak yaşıyodur belki diye. evde baktığım yerde hayal ediyorum orda durduğunu. patileri her yere değdi. tatlı tüyleri hala evin her yerinde. gözlerini, kaş gibi gözünün üstündeki tüylerini, hiç bişeyini unutamıyorum hatırladıkça ben ölüyorum sanki. hiç aklıma gelmezdi bugünleri yaşayacağım. daha 1 sene bile olmamıştı biz evde beraber kalmaya başlayalı, ama sanki hep vardı. hayatımın anlamıydı. canım aşkım.
fatmanur birşey sorabilir miyim, ne kadar sürecek bu aklımdan çıkaramamam. bi an olsun yüzünün gözümün önünden gitmemesi. bir ay mı. bir yıl mı. siz sonra başka yavru almış mıydınız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 16:28   #18

gülhanım Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 8

kediniz acısını ancak başka bir kedi hafifletir.benim bir kedim kendi arabamızın altında ezildi.halen fotoğraflarına bakamıyorum,şimdi 3 kedim var 3 üne birşey olmasın diye endişelenmekten ölen kedim ve kedilerim için ,üzülmüyorum demiycem ama mutsuz değilim.hiçbiri benim ihmalim yüzünden ölmedi.ilk başlarda öyle olur kendinizi suçlarsınız sürekli ama geçiyor üzülmeyin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 16:57   #19

kedişim Çevrimdışı

gülhanım tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kediniz acısını ancak başka bir kedi hafifletir.benim bir kedim kendi arabamızın altında ezildi.halen fotoğraflarına bakamıyorum,şimdi 3 kedim var 3 üne birşey olmasın diye endişelenmekten ölen kedim ve kedilerim için ,üzülmüyorum demiycem ama mutsuz değilim.hiçbiri benim ihmalim yüzünden ölmedi.ilk başlarda öyle olur kendinizi suçlarsınız sürekli ama geçiyor üzülmeyin.
Sİzinki de çok zor. nedeni ne olursa olsun sevdiğimizi yavrumuzu kaybetmek çok zor. Allah başka daha büyük üzüntü vermesin hiç birimize. başka sevdiklerimizi kaybetmesek hiç keşke. yavrumu son kez gördüğümü bilmeden ayrılmak nasıl oldu böyle, ne desem kendimi neye inandırsam olmuyor. Elimde evimizde son nefesini verseydi bilmiyorum daha mı iyidi daha mı kötüydü. canım yavrum. seni çok seviyorum. benim bitanecik aşkım küçük minnoşkom. nerden bilcektim son yemeğin olduğunu, keşke tekrar su verseydimi tekrar yemek verseydim evden çıkmadan oynasaydım senle tekrar, bu ne büyük acı. yavrum. seni seviyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 17:26   #20

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı

Yazdiklariniza göre kedinin kafesin kapağını acabildiğini biliyormuşsunuz ayrıca önlem olarak neden kapısına asma kilit takmadiniz?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 17:28   #21

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı

Ayrıca en büyük ayrılık acısı uzun yıllar boyunca yanınızda olan hayvandan ayrilmaktir acınızı anlıyorum ama geçmişte kalacağınıza ileriye geleceğe bakmanız daha mantıklı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 22:54   #22

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

acınız tabii ki çok büyük ama kediniz ölmedi. öldüğünü düşünmeyin. kediler suya A T L A M A Z.!!! sizi buna inandırıp umudunuzu kırmak isteyenler olmuştur sürekli onu düşüneceğine bi kere öldü diyelim bitsin vs vs.. yeni bir kedi sahiplenin. Allah kedinizi karşınıza çıkarır umarım. kaç sene sonra bulunan kediler duyuyoruz. aslında üzerimizde çok büyük bir sorumluluk var. mesela ben deprem olursa kedilerimi nasıl kurtaracağımı bilmiyorum. 1 tane olsa kap çık dışarı ama 2 taneler panik olup kaçacaklar nasıl tutacağım onlara deprem çantası yapmam lazım daha. her önlemi almamız şart dediğim gibi yeni bir kedi alın. kedinize benzeyen renklerde alın ve yine adı koyun. yerini tutmaz belki acınız geçmez ama hafifletir. insan üzülse de her şeyden ders çıkarabilmeli. mutlaka ama mutlaka bir yavru sahiplenin size sadece bunu diyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 23:07   #23

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı

Gizem-Pasa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
acınız tabii ki çok büyük ama kediniz ölmedi. öldüğünü düşünmeyin. kediler suya A T L A M A Z.!!! sizi buna inandırıp umudunuzu kırmak isteyenler olmuştur sürekli onu düşüneceğine bi kere öldü diyelim bitsin vs vs.. yeni bir kedi sahiplenin. Allah kedinizi karşınıza çıkarır umarım. kaç sene sonra bulunan kediler duyuyoruz. aslında üzerimizde çok büyük bir sorumluluk var. mesela ben deprem olursa kedilerimi nasıl kurtaracağımı bilmiyorum. 1 tane olsa kap çık dışarı ama 2 taneler panik olup kaçacaklar nasıl tutacağım onlara deprem çantası yapmam lazım daha. her önlemi almamız şart dediğim gibi yeni bir kedi alın. kedinize benzeyen renklerde alın ve yine adı koyun. yerini tutmaz belki acınız geçmez ama hafifletir. insan üzülse de her şeyden ders çıkarabilmeli. mutlaka ama mutlaka bir yavru sahiplenin size sadece bunu diyorum
gizem abla gene sen şanslısın allah kimseye deprem falan göstermesin ben 3 kapluş 2 kuş 1 tavşanı nasıl kurtarıcam allah depremi kimseye göstermesin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 23:25   #24

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

ama en azından kafesteler tatlım kapalı bir yerdeler kediler ne hızlı koşuyor ben nasıl yakalarım onları
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 23:30   #25

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı

O da doğru
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 00:27   #26

gülhanım Çevrimdışı

onlar bizden önce hissediyor ya herşeyi kendilerini kurtarırlar.Allah korusun bu kadar ince düşünmeyin hasta olursunuz bak.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 00:27   #27

fatmanur üyesinin avatarı

Manisa
fatmanur Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 5
Angry Cvp: canım aşkım kedimi kaybettim çok zor çok

[quote=kedişim;212749]bazen keşke kedileri hiç sevmeseydim diyorum, hatta korksaydım kedilerden diyorum, sonra minik yavrum böyle dediğimi duysa ne kadar üzülürdü diye düşünüyorum, onla geçirdiğim her an sanki hayatımın en güzel zamanlarıymış. ona beni çok mutlu ettiği için, bana karşılıksız sevmeyi sevilmeyi öğrettiği için, bu kadar tatlı olduğu için, beni hiç yalnız bırakmadığı için, bana yaşattıkları için çok teşekkür ediyorum. minik aşkım, patatesim, farem, milyonlarca ismi vardı benim için. hala inanamıyorum ne zaman kabullenirim bilmiyorum. hep içimde sanırım bi umut olcak yaşıyodur belki diye. evde baktığım yerde hayal ediyorum orda durduğunu. patileri her yere değdi. tatlı tüyleri hala evin her yerinde. gözlerini, kaş gibi gözünün üstündeki tüylerini, hiç bişeyini unutamıyorum hatırladıkça ben ölüyorum sanki. hiç aklıma gelmezdi bugünleri yaşayacağım. daha 1 sene bile olmamıştı biz evde beraber kalmaya başlayalı, ama sanki hep vardı. hayatımın anlamıydı. canım aşkım. Evet ben kedi aldım ve doğrusu iyi oldu onunla uğraşırken benimde şanslı olabildiğimi farkettim ama dediğim gibi sizi bilmem ama benim acım hiç dinmedi zaman geçtikce hafifler ama kaybolmaz zeytinimi aldığımda hala minnoşumun acısıyla yaşıyordum zeytin o acıyı hafifletti minnoş öldüğünde hayatımda kocaman bir boşluk bırakmıştı ve ne yazıkki zeytinin bu boşluğu tamamen doldurması imkansızdı ama biliyordumki zeytin ölmüş olsaydı yine hayatımda kocaman bir boşluk olucaktı ve minnoşunda bu boşluğu tamamen doldurması imkansızdı yani hepsinin yeri ayrı bence bir kedi daha alın ve hayatınıza başka bir bakış açısıyla bakın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 00:33   #28

gülhanım Çevrimdışı

kedişim tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sİzinki de çok zor. nedeni ne olursa olsun sevdiğimizi yavrumuzu kaybetmek çok zor. Allah başka daha büyük üzüntü vermesin hiç birimize. başka sevdiklerimizi kaybetmesek hiç keşke. yavrumu son kez gördüğümü bilmeden ayrılmak nasıl oldu böyle, ne desem kendimi neye inandırsam olmuyor. Elimde evimizde son nefesini verseydi bilmiyorum daha mı iyidi daha mı kötüydü. canım yavrum. seni çok seviyorum. benim bitanecik aşkım küçük minnoşkom. nerden bilcektim son yemeğin olduğunu, keşke tekrar su verseydimi tekrar yemek verseydim evden çıkmadan oynasaydım senle tekrar, bu ne büyük acı. yavrum. seni seviyorum.
yanınızda ölse daha zor olurdu emin olun.ben sebebini halen anlamadığım bir kayıp yaşadım,sürekli kedimle konuşuyordum,ne oldu neyin var diye sordum sürekli sanki konuşabilecek gibi.inanın bir insan ölmüş gibi yas tuttum,sürekli neden birşeyler yapmadım diye kendimi yedim aylarca.keşke son görüntülerine de bakmasaydınız.olayı bilmek,görmek daha çok yıkıyor insanı umarım çabuk atlatırsınız,onunda ömrü o kadardı demek ki.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 00:48   #29

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

kendilerini kurtarmaları mümkün değil. balkondan atlayamazlar her yer yıkılır da betonlar altında kalırsalar insan kafayı yer. gerçekten büyük bir korku oluştu bende geceleri uyuyamaz oldum. napıcam bilmiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-14, 02:46   #30

Basit üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Basit Çevrimdışı

Öncelikle eğer öldüyse başınız sağolsun sabır diliyorum ölmediyse de umarım kavuşursunuz..
Benim dikkatimi çeken nokta burada konu sahibinin acısını paylaşmaktan çok ''Kediler suya atlar mı,kediler kafesi açabilir mi ?'' tartışılmış.Özellikle belirtmeliyim ki halenur burada konu sahibi kedinin kafesi açabileceğini bilmiyormuş sen nasıl olur da kafesi açabildiğini biliyormuşsunuz falan dersin.Dikkatli okuyun lütfen.Belki kırılacaksınız ama şu an konu sahibini anlamaya çalışmaktan başka elimizden gelen bir şey yok ! Ve lütfen insanları tanımadan yargılamayın.Yazdıklarınızı okursanız ne demek istediğimi anlayacaksınız..
Ayrıca benim oğlum da birçok taşıma kafesi ve evdeki kapıları açabiliyor.Henüz 6.5 aylık.Bir yere götürürken kafesinin önünden iple bağlıyorum sıkı sıkı.Çünkü daha önce defalarca açtı.Farklı markalar denemiş olmama rağmen gözümle gördüm bunu.Bir de göğüs tasması takıyorum bir yandan öndeki deliklerden geçirip tutuyorum herhangi bir kaçma olasılığına karşı..
Benim kedim 4 aylıkken evden kaçtı.3 gün bulamadık.En sonunda aç susuz zayıflamış pislenmiş kavga etmiş yaralı bir halde bulduk.O 3 gün ise benim geçirdiğim en zor günlerdi.Beraber uyuduğumuz yatakta uyuyamadım odama giremedim.Bir ara uyumuşum 3-4 saat salonda koltukta..Yani sizi anlıyorum belirsizlik çok kötü bir durum.Ben kaybolduğunda bile ''Bir haberini alsam öldü deseler en azından aç değil sokakta değil diye sevinirim ya da tasması vardı birisi bulsun evine alsın'' diye dua ettim..Böyle düşündüm.Belki eşiniz sizin içinizi rahatlatmak için denize atladı demiştir ama bilemiyorum kesin konuşamayacağım atlamış da olabilir.Korkup da 5.-6. kattan atlıyorsa denize neden atlamasın ? Biraz mantıklı konuşmak gerekiyor.Ve gerçekten korktuysa atlamış olabilir..Çok üzüldüm boğazım düğümlendi okurken bile..Bir şey diyemiyorum gerçekten keşke olmasaydı ama yapabilecek bir şey yok en azından sokakta aç kalmadı araba ezmedi..Ne diyebiliriz ki.Allah sabır versin başınız sağolsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları