Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedimi Kaybettim

Cevap Yaz
Eski 15-07-14, 10:09   #1

kedişim Çevrimdışı
Varsayılan canım aşkım kedimi kaybettim

Merhaba,

daha önce forumlarda sadece okuyucu olarak bulunuyordum. araştırdığım konular hep kedişimi nasıl daha mutlu edebilirim, kedime arkadaş alırsam ne olur, yavrumun hangi oyuncaklar hoşuna gider gibi şeyler üzerineydi. son bir aydır da yavruma bir arkadaş sahiplenmek için forumları geziyordum. sonra cumartesi günü hayatım karardı. başka kimsenin başına gelmesin diye de paylaşmak istedim. acım çok çok büyük, herşey anlamsız, eve gitmek istemiyorum, her baktığım şey bana güzel yavrumu hatırlatıyor, yavrumun başına ne geldiğini bile bilmiyorum, her gün acım azalcağına artıyor.
başımıza gelen felaket şöyle oldu, bir hafta sonra tatile gidecektik, kedişimizi bırakabileceğimiz bir arkadaşımız yoktu ne yazık ki, veterinerlere de bırakmak istemedik yavrumuz kafeste duramaz diye. yavrumuz çok yaramazdı, ama bize yaramazdı, evde hep yanımızdaydı, gece önce kendi yatağında yatıyordu, ama sabah hep yanımızda oluyordu. bazen bizi tatlı tatlı uyandırıyordu, bir şeyi düşürüyordu mesela raftan yavaşça, ya da yatağımızda topuyla oynuyordu biz uyanalım diye, kapıyı açar açmaz kendini sevdirmek için uzanıyordu, koltuğun tepesinde otururdu yanımızda, kucakta saatlerce kendini sevdirmezdi ama bizi çok severdi biz de onu çok ama çok. neyse kedişimizi tatile gideceğimiz için gemlikte eşimin ailesinin yanına götürmeye karar verdik. daha önce de bir kez gitmiştik yavrumuzla oraya arabalı vapurla, ve minişimizin midesi bulanmıştı arabada. o yüzden bu sefer kadıköy kumla feribotuyla araba yolu olmadan götürmeye karar verdik. ben gitmedim. eşim götürecekti cumartesi günü.
yavrumuzun kafesi paws markaydı, canlı bir mavi renkte çok güzel görünen bir kafesti. en son vapura binmeden önce güzel gözlerine bakıyordum kafesin aralıklarından. eşimi ve kedişimizi kadıköyden yolcu ettim, vapura binerlerken gördüm ve sonra geri döndüm ben. eşim bana haber verecekti içerisi klimalı mı değil mi, ortam nasıl diye. çünkü yavrumuz sıcağı sevmiyordu. birkaç dakika sonra aradım eşim telefonu açmadı, sonra yarım saat bir saat sonra tekrar tekrar aradım açmadı. ben de feribotta telefonla konuşmak yasak heralde diye düşündüm. sonra olanlar hayatımın kabusu oldu. feribota kediş sokmak yasakmış, dış tarafında kafeslerle tutuluyormuş. eşim çok yalvarmış ama izin vermemişler. içeri almış tekrar dışarı koymuşlar vs gemi hareket edene kadar. eşim yavrumuzu rahat tutabilmek için kapının hemen arka tarafındaki koltuğu almış bilet oalrak. yani eşim içerde, yavrumuz kapının hemen dışında kalmış. acı acı miyavlamış yavrumuz, düşünmek bile istemiyorum canım aşkımın o sesini, eşim yine yalvarmış baktırmamışlar kapıyı açıp. sonra 10dakka filan sonra yenikapıda yolcu almak için durmuş gemi eşim hemen bakmış aşkımıza. yavrumuzun kafesi açıkmış, ve aşkımız yokmuş. deliye dönmüş dört dönmüş orada, kimse umursamamış tabi. sonra bu halde kumlaya kadar gitmiş o gemide yavrumuzu bulabilmek umuduyla. tabi sürekli arayamamış çünkü gemi hareket edince kapıları kapatmışlar hep. bana kumlaya gidince haber verdi, yani yavrumuzu yoldu ettikten 3 saat sonra. delirdim, öldüm. eşim aynı gemiyle hemen geri döndü. kadıköyde ben de bindim gemiye. yavrumuzu makina dairesinde aradık çok kötü çok sıcak çok gürültülü bi yer. gemi sonra bostancıda durdu. makina dairesi daha sessiz oldu. yavrumuza seslendik hep aşkım minik faret patatesim diye. öyle bir şey ki, ya küçücük bir alan var, ya makina dairesi var, arayabileceğimiz yer gerçekten küçüktü aslında. çünkü o kalabalıkta kapı açıldığı an yavrumuz içeri giremez, çünkü başka insalardan da çok korkuyordu. neyse sonra ertesi sabah erkenden yine bostancıya gittik gemiye tekrar sessizlikte bakmaya. kabı ve yemeği suyu da bırakmıştık belki kimse yokken bir yerlerden çıkar diye ama çıkmamış. sonra yenikapıya gittik belki bir şekilde orda inmiştir diye iskelenin oralarda aradık aradık. bu sırada bir de gemideki kamera kayıtlarına ulaşmaya çalıştık yavrumuzun başına ne geldiğini görmek için. ama bizi oradan oraya savurup durdular yok karakol yok savcılık yok yenikapı herkes üstünden atmaya çalıştı. yavrumuz canım aşkımız günahsız meleğimiz.
şimdi hala boşluktayım, cumartesi günü oldu olay, yavrumuz kafesini nasıl açtı, biri mi açtı, ne zaman açtı, yavrumuz denize mi atladı, gemi hareket etmeden mi atladı kafamda beni delirten yüzlerce soru var.
kedi seven herkesi uyarmak istiyorum, yavrunu kafeste bile olsa bir an olsun güzününü üzerinden ayırmayın, yavrunuz hep yanınızda olsun, paws marka kafesi asla almayın (kafesin internette resimlerine baktım, normalde omuz askısı da varmış, bize veteriner öyle bir parça vermemişti, belki de o parça olmadığı için yavrumuz gürültüden korkup delirip kafesi açabildi). yavrunuzu öpün, koklayın, ben aşkımı çok özlüyorum, onsuz hayat nasıl geçicek bilmiyorum, kendimi suçlu hissediyorum, minik aşkımı çok ama çok seviyorum, hayatım boyunca kalbimde kocaman bir yeri olacak, belki de hiç bir zaman bir an bile aklımdan çıkmayacak.
bir de, minik aşkımıza bir arkadaş sahiplenmiştik, ama daha çok küçük olduğu için birazcık büyümesini bekliyorduk almak için, bayramdan sonra alacaktık, minnoşumuz arkadaşını göremediği için de kendimi yerden yere vurmak istiyorum. lütfen hiçbir şeyi ertelemesin kimse, yavrusunu hep mutlu etmek için elinden geleni yapsın. bir sürü hayalim vardı yavrumuzla ilgili, şu anda 5. katta oturuyoruz, 1. kat bir ev bulup taşınacaktık, böylece ben de korkmayacaktım ya aşkımız düşerse diye. sokakta nerde bir münnoş görsem aşkımızı daha da çok özlüyorum.
son olarak tekrar yazayımi asla paws marka kafes almayın, kullanan görürseniz uyarın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 11:14   #2

ceterisp üyesinin avatarı

Aydın
ceterisp Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: canım aşkım kedimi kaybettim

gerçekten çok üzüldüm, bizde çok yolculuk yapıyoruz ve benimde en büyük korkum budur ((
allah sabır versin (
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 11:28   #3

kedişim Çevrimdışı

çok teşekkür ederim acımı paylaştığınız için. o kadar garip bir durumdayım ki iyi söylenen her şeye inanmak istiyorum. bazıları hemen kurtulmaya çalışmıştır kafesten gemi çok uzaklaşmadan da deniz atlamıştır yüzmüştür diyor sanki inanıyorum gibi oluyo. yavrumuzun korktuğunu acı çektiğini düşünmek beni o kadar kötü yapıyor ki. soramadık gitmek ister misin diye. arabayla mı gidelim diye. belki beni evde bırakın diycekti. o kadar pişmanım ki. hayatım boyunca tatile gitmezdim böyle bi ihtimal olduğu aklıma gelseydi. minişimiz daha 10-11 aylıktı. çok küçükken sokaktan almıştık evde biberonla beslemiştik. annesi sanıyodu beni sanki, her gün karnımı tişörtten doğru emer gibi yapıyodu gözlerini kapatıp. o kadar huzurluydu mutluydu ki. evinde yatağında yıllar geçicek yaşlandığını görücektik çocuğumuz olacaktı onla da birbirlerini çok seveceklerdi diye öyle çok hayal kuruyodum ki. tekirdi ama o kadar güzeldi ki, patileri simsiyahtı, bıyıkları esnemesi yemek yemesi su içmesi. bütün ev onla dolmuştu. hala inanamıyorum nasıl böyle oldğuna. nolur hiç ayırmayın siz de minnoşunuzu yanınızdan. nolurdu bizim de aklımıza gelseydi de ya yanımızda götürseydik tatile, ya da biz de gitmeseydik. yavrum korktuğunda yanında olamadım, nasıl böyle yaptık, neye acele ettik, yavrumuz ellerimizden nasıl kaydı. acımı ne hafifleti bilmiyorum. sadece zaman mı geçircek biraz. ne yapmam lazım. arkadaş almıştık ama daha eve gelmemişti, onu alsak minnoşumuzu daha çok mu hatırlayıp üzülürüz onu gördükçe, her hareketinde bi tanemiz böyle yapardı diye daha mı kahroluruz bilmiyorum. hayat boyu bi daha başka kedi almamak mı daha iyi bi daha böyle bi acı yaşamamk için, yoksa başka bi kedişi alıp hayatımızın sonuna kadar sevgimizi vermek mi vicdanımızı rahatlatır gerçekten hiç bişeyi bilemiyorum. eğer kamera kayıtlarına ulaşırsak da bir şekilde yavrumuzun kadıköye ya da yenikapıya karada bir yere atlayıverdiğini görürsek, gerekirse bir yıl bile gece gündüz ararız bitanemizi. en kötü ne olmuş olabilir bilmiyorum, bi tanemiz melek mi oldu, yoksa kendini kurtardı hiç bilmediğimiz bir yerde saklanıyo korkudan bi yere sindi kaldı mı bilmiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 12:21   #4

fatmanur üyesinin avatarı

Manisa
fatmanur Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 5

Gerçekten çok üzüldüm en kötüsüde ne olduğunu bilmemektir benim minnoşumda sokaklarda kalmıştı bizde bilememiştik sonra bir gün caddede ölü bir kedi gördüm kamyon ezmişti organları parçalanmıştı yanına yaklaşınca deliye döndüm olduğum yere mıhlandım o benim masum yavrumdu her an düşündüğüm napıyo nerde açmı tokmu sağlıklımı diye aklımdan çıkaramadığım minnoşumdu hayatım boyunca onu unutmuycağım sizde unutamazsınız bir yavrucak alabilirsiniz ama minnoşunuzu unutamazsınız acınızı paylaşmaktan başka elimizden bir şey gelmediği için üzgünüm
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 12:29   #5

kedişim Çevrimdışı

sizin de başınız sağolsun çok üzüldüm kedi sevmek çok başka bişey bu duyguyu yaşamayan asla bilemez çok değişik bi bağ oluyo insanın minnoşuyla arasında. kim bilir ne kadar zor atlatmışsınızdır. ben de ne işimi düşünebiliyorum, ne içimden bişey yapmak geliyo boşlukta kalakaldım sanki. minik tatlışımın eşyalarını eşimin hemen atmasını istedim ama hep biyerlerden bişeyi çıkıyo gördükçe daha fena oluyorum. ne kadar zamanda geçer hafifler bilmiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 13:14   #6

kedişim Çevrimdışı

yavrumuzun başına ne geldiğini öğrendik. eşim geminin güvenlik kamerasıın kayıtlarını izleyebilmiş karakoldu biraz önce. yavrumuz kadıköyden çıktıktan sonra yenikapıya varmadan, denizin ortasında, kafesini kendi açmış, orda bavulların yanında dolanmış çok az, sonra denizin ortasına atlamış. bu kadar büyük bi acı yaşamamıştım. kimse yaşamasın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 14:15   #7

gülhanım Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 8

çok üzüldüm.bence görevliye dava açın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 14:23   #8

ceterisp üyesinin avatarı

Aydın
ceterisp Çevrimdışı

denizin ortasına nasıl atlar, gözünüzle gördünüzmü. bana hiç inandırıcı gelmedi. kediler sudan korkar. kaldıki bilmediği yüksek yere atlamaz (
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 14:45   #9

kedişim Çevrimdışı

hala bi şekilde çıktığına inanmak istiyorum. herşey 10 dakikada oldu minik aşkım nası bu hallere geldi neden neden niye bu oldu. evet atlamış. kamera görüntülerinde minik aşkımızın kafesi açtığı görülmüyomuş, ama şöyle. kapı var. kapının dış tarafında da bavullar ve başka kafesler var. yavrumuz bi şekilde korkudan kafesi açmış. çok kolay değil açmak ki şimdiye kadar kendisinin o kafesten çıkabileceği aklımızın ucundan bir an bile geçmedi. ama düşündükçe deliricem demek o kadar korktu ki çıktı bi şekilde. sonra bavulların yanında tatlı tatlı durmuş. o görevli eşime izin verseydi de bi kontrol edebilseydi görecekti ya kafesten çıkmaya çalıştığını ya d çıktığı anda. ki eşim atladığını görseydi peşinden atlardı eminim ben bile atlardım sanırım. sonra da bavulların tepesinden resmen bile bile atlamış denize. ya korkudan çok kötü oldu, ya da bilerek ölmek istedi. hareket eden bi yerdeyken ne kadar korkmuştur aklım almıyo. internetten araştırdım çok kediler yüzmek istemese de mecbur kalınca yüzebilirmiş hepsi, ama ne kadar süre yapabilir bilmiyorum. yine de çıktığına inanmayı çok istiyorum. canım aşkım. benim herşeyim. feribotta kuralmış bu deniz ulaştırma bakanlığının kuralıymış kedi ve köpeklerin içeri alınmaması dışarda taşınması. ama yavrumuzu kontrol bile ettirmemişler ki. bu merhamet sevgi işi. bi can o. miyavlıyosa bi bakabilse eşim nolurdu. kimde suç bulcağımı bilmiyorum bulsak nolur bi işe de yaramaz kendimi suçluyorum elimde değil. nası bi boşluğumuza geldi de neden bu oldu. kafesimiz paws markaydı, kimse almasın bunu, normal kafesler gibi değil daha değişikyi ama güvenilmez olduğunu hiç düşünmemiştik. hatta daha önce yavrumuzun başka kafesi de vardı ama başka bi kediyi o kafesle veterinere götürmüştük sokaktaki, topallayan bi kediydi, sonra da bizim yavrumuza hastalık filan bulaşır diye eski kafesini atmıştık. sonra bu paws marka kafesi almıştık veterinerden. düşündükçe deliricem aklımdan çıkaramıyorum. ne yardım eder, ne yapsam ne düşünsem biraz olsun rahatlarım bilmiyorum. beni sadece kedisini kaybetmiş birisi anlayabilir gibi geliyo. zaten çoğu insan hiç anlamıyo bile. yavrumuz canım aşkım minik farem papatyam diyip ne çok seviyodum onu. resmini ekliycem buraya da. resimlerine bakmak daha çok üzüyo beni, silmek de yavrumuzu üzer diye düşünüyorum. nası üstesinden gelicem bilmiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 14:48   #10

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

kediler sudan nefret eder karadayken denize atlamaz. sesten korksa bir yere siner ve bekler. böyle bir olay olmaz ciddi anlamda saçma. insanlar kedilerini bir kova suya sokamazken hangi kedi rızasıyla koca bir denize atlar.!? kafese baktım kediniz onu nasıl açar Allah aşkına.? eşinizde dışarıda durabilirmiş illa içeride durmak gerekmiyor. kedi kafesi elindeyken ayakta yolculuk yapsa bir şey olmazmış ya. bu konuyu irdeleyin lütfen. hayvan diyip geçilmez yani insanın çocuğu gibi oluyorlar. inanın çok üzüldüm ve sinirlendim size yalan söylüyorlar çünkü.

Bu konu en son " 28-08-14 " tarihinde saat 21:17 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 14:53   #11

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı

Ayrıca kedi suya atlasa bile yuzemez mi kediler yuzebilen canlılar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 15:02   #12

kedişim Çevrimdışı

yok eşim kendi gözüyle gördü. yalan söyleselerdi de hemen kadıköyde atladı deselerdi ben de ona inansaydım keşke. kural olarak kafesler dışarda tutuluyomuş. eşimin yalvarmalarına da görevli yardım etmemiş. kadıköyden sonra yenikapı 10 dakika. ne olduysa o sırada olmuş. kafesi nası açtığı kameradan görünmüyomuş ama korkudan açabilmiştir bi şekilde gibi geliyo. kim açsın ki yoksa. zaten yolcular içerde bi görevli açtı desek niye yapsın. neden atladığını bilmiyorum. korkudan atladı belki gürültüden kurtulmak için. belki de korkudan bilerek atladı ve ölmek istedi bilmiyorum ki. yavrumun yanında olmak için herşeyimi verirdim. günlerdir zaten ne olduğunu bilmiyoduk cumartesi gününden beri ordan oraya nerde ariycağımızı bilemedik yavrumuzu. kadıköyde de yenikapıda da, gemide de bi umut baktık. en son bugün öğlen kamera kayıtları karakola gitti eşim izledi bana anlattı. ben de işteyim şu anda. zaman geri gelmiycek. hata kimde bilemiycem. Allah da yavrumuz da hatamız varsa affetsin. bi an bile kafesten çıkabilceğini düşünmedik ama nası oldu da gözümüzün önünden ayırdık eşim neden kafesi içeri sokamazsınız dediklerinde hemen inmedi gemi kalkmadan, ben olsam ben de mi öyle yapardım diye düşünüyorum evet ben de herkes gidebiliyosa bizimki de gider diye düşünürdüm büyük ihtimalle, neden o kafesi aldık, eski kafesini neden attık. sorular içim içimi yiyyo. teselli bulmak istiyorum bulamıyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 15:05   #13

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı

Düşse mantıklı ama bir kedinin suya atlamasini mantık dışı buluyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 15:07   #14

İçel (Mersin)
halenur Çevrimdışı

Ama başınız sağolsun yakın dostun ölmesini anlayabiliyorum 3 ay boyunca egittigim sapsigim gitti benim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-14, 15:13   #15

kedişim Çevrimdışı

İnşallah kimsenin başına gelmez. acım çok büyük kelimelerle tarif edemiyorum. eşim gözüyle olanları görmüş diyorum artık kimi inandırmaya çalışayım ki. neden böyle bir şey yapayım. acımı paylaşan beni anlayan herkese teşekkürler.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları