Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedimi Kaybettim

Cevap Yaz
Eski 16-05-11, 00:09   #61

whynot üyesinin avatarı

whynot Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: bebeğim dünyam nefesim öldü

retros tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yaptığına terbiyesizlik denir,ayıp kendine başka bi çocuk eğlencesi bulsan iyi olur.yazdığın cevaplara baktımda ne yapmaya çalıştığını açıkça yazsan.
insanların üzüntüleri,acıları yada sevinçleriyle bu şekilde dalga geçme hakkına sahip olmadığın gibi ancak sanal ortamda rumuz altına saklanıp bu şekilde alaycı yazılar yazabilecek bi zavallısın.
yanlış anlamayın beni ben dalga geçmedim kötü bişeyde demedim . sadece sizin sağlıklı dediğiniz kedinizin durup dururken neden kalp krizi geçirdiği merak ettim. ve sigara için insanın kalp krizi oranı içmeyen bir insana göre daha yüksek olduğunu göz önünde bulundurursak pasif içici bir kedinin kalp krizi geçirme riski olabilir diye düşünüyor. internette araştırma yaparsanız bu kalp krizinin başka nedenleride var. sağlıklı bakılan bir kedinin ömrünün 10 yıl olduğunu düşünürsek sizce bunda bir gariiplik yokmu? hayvan sever bir insana olduğunuzu düşünüyorum ve bu acı olayı atlattıktan sonra belki yine bir kedi sahipleneceksiniz . onunda başına benzer olay gelsin istemezsiniz herhalde.
beni yanlış anlamayın ne olur. eğer bir ihmalden dolayı böyle bir olay başınıza geliyse bunun ileriki zamanlarda tekrarlanması sizi daha derinden etkiler .

forumda "kedim kusacak gibi kasılıyor" gibi bir başlık altında bir arkadaşımızın almış olduğu iki yavru kedi yanlış anımsamıyorsam sobadan dolayı zehirlenmiş ve ölmüştü . ve bu arkadaşımız bir daha kedi bakamayacağını yazmıştı.

ayrıca isterseniz telefon numaramı veriyim konuşalım. benim bişeyin arkasına saklandığım yok..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-11, 00:17   #62

Moda
retros Çevrimdışı

whynot tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yanlış anlamayın beni ben dalga geçmedim kötü bişeyde demedim . sadece sizin sağlıklı dediğiniz kedinizin durup dururken neden kalp krizi geçirdiği merak ettim. ve sigara için insanın kalp krizi oranı içmeyen bir insana göre daha yüksek olduğunu göz önünde bulundurursak pasif içici bir kedinin kalp krizi geçirme riski olabilir diye düşünüyor. internette araştırma yaparsanız bu kalp krizinin başka nedenleride var. sağlıklı bakılan bir kedinin ömrünün 10 yıl olduğunu düşünürsek sizce bunda bir gariiplik yokmu? hayvan sever bir insana olduğunuzu düşünüyorum ve bu acı olayı atlattıktan sonra belki yine bir kedi sahipleneceksiniz . onunda başına benzer olay gelsin istemezsiniz herhalde.
beni yanlış anlamayın ne olur. eğer bir ihmalden dolayı böyle bir olay başınıza geliyse bunun ileriki zamanlarda tekrarlanması sizi daha derinden etkiler .

forumda "kedim kusacak gibi kasılıyor" gibi bir başlık altında bir arkadaşımızın almış olduğu iki yavru kedi yanlış anımsamıyorsam sobadan dolayı zehirlenmiş ve ölmüştü . ve bu arkadaşımız bir daha kedi bakamayacağını yazmıştı.

ayrıca isterseniz telefon numaramı veriyim konuşalım. benim bişeyin arkasına saklandığım yok..
ben de kaybedeli bir hafta oldu iyice hassaslaştım, yanlış anlamış olabilirim,sanalda mimikler olmadığından ne okuyosak o,kusura bakmayın.
ama takdir edersiniz ki,bugüne kadar sigara dumanında kaldıgı icin kalp krizi gecirmiş oldugu ispatlanan bi kedi yok. günümüzde insan ömrü gibi hayvanlarında ömürleri uzadı,mama kalitesine, aşılarına dikkat ettikten sonra,kedinizi sokaga bırakmadıktan sonra uzun yaşamaması icin bi engel yok diye düşünüyorum ama tabi insanda da oldugu gibi genetik faktörler büyük rol oynamakta.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-11, 21:45   #63

İstanbul (Avrupa Yakası)
fisun Çevrimdışı

başınız sağolsun . üzüldüm sizin adınıza . ama neden durup dururken kalp krizi geçirdiğini öğrenebildinizmi? mesajlarınızda yemek yemediğinizi ve devamlı sigara içtiğinizi okudum yanlış okumadıysam. kediciğinizin yanındada sigara kullanıyorsanız dumandan dolayı olmuş olabilirmi? çünkü sigara bize olduğu gibi onlarada zararlı.şahsen bu konuya çok dikkat ettim ben. bir anne 4 yavru kedime bakarken bir gün olsun yanlarında sigara içmedim. hep balkonda
durup dururkenmi....hiçmi merak edipte araştırmadınmı kedilerde kalp krizi neden oluyor belirti veriyormu,ani ölümler kedilerde kalp kapakçığı problemleri.hiçbir belirti vermeden ani ölümler olduğunu hiçmi araştırmadın...sana burda açıklama yapıcam çünkü beni haksız yere suçlama eğilimindesin ben kaç paket sigarayı pamuğumun ölümü sonrası içtim üzüntümdem,sen ne demeye uğraşıyosunki..evet ben sigara kullanıyorum ama o kadar aşırımı içtiğimi sandın,allahtan kork tamamı,ben ona gözüm gibi baktım kedimin yanında asla sigara içmedim hem içmiş olsamda buna bumu sebep...saçma sapan asılsız düşüncelerinle beni çok ciddi sinirlendirdin,bir şeyi yazmadan evvel mantıklıca araştır düşün.şu sayfayı kirletme sende..sen sanıyormusunki ben ona iyi bakamadım senden bin kat daha iyi baktım yavruma gözümden sakındım en kaliteli mamalarla besledim aşılarını ihmal etmedim sevgimi verdim sonuna kadar ama onun ömrü bu kadar yazılmış,el üstünde tutsam korusam kollasamda kaderin önüne geçilmez..benim yüzümden gitmedi pamuğum laflarını dikkatli seç,senden daha itinalı bakan biriyim bu kesin,sana yazılacak çok şey var ama yazmayacağım,seni allaha havale ediyorum..bir kedi neden kalp krizi geçirir benmi öldürdüm yavrumu ayıptır ya,inşallah birgün seninde başına gelmez o kadar canımı yaktı bu sözlerin inşallah sende birgün aynısını yaşamazsında beni anlama zaten o önemli değil,bu sayfada varya sanki elbirliği etmiş gibi bir kaç kişi toplandınız beni yerden yere vurdunuz,ben bu sayfayı açtım çünkü derdimi acımı en iyi buradaki arkadaşalrım anlar diye ama sen ve benzerin bir kaç kişi o kadar üzdüki beni onlardan biride sensin senide allaha havale ediyorum başka da birşey demiyorum...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-11, 22:06   #64

İstanbul (Avrupa Yakası)
fisun Çevrimdışı

[quote=whynot;100337]başınız sağolsun . üzüldüm sizin adınıza . ama neden durup dururken kalp krizi geçirdiğini öğrenebildinizmi? mesajlarınızda yemek yemediğinizi ve devamlı sigara içtiğinizi okudum yanlış okumadıysam. kediciğinizin yanındada sigara kullanıyorsanız dumandan dolayı olmuş olabilirmi? çünkü sigara bize olduğu gibi onlarada zararlı.şahsen bu konuya çok dikkat ettim ben. bir anne 4 yavru kedime bakarken bir gün olsun yanlarında sigara içmedim. hep balkonda [/QUO
hangi ihmalden bahsediyodun ki sen...yemek yemedim diye yazdım niye yazdım manyakmıy-ım ben durup dururken yamek yemedim,delirdimmi durup dururken kaç paket sigara içtim.. doğru düzgün okumadan beni burda yargılayamazsın anladınmı,pamuğumu kaybedince acısına katlanamadığım için huyum kötü yemek bile yiyemedim kaç paket sigara içtim yazdım,sana birşey söyleyeyim istersen gözün gibi bak ama vakti dolduysa ani bir ölüm kapıyı çalıyor bir kedinin ömrü ne kadar bende biliyorum ha ben iyi bakamadım bir ihmal var öldürdüm yavrumu lafların nereye gidiyor allah biliyor nasıl olduğunu ne yaşadığımı...beni bin pişman ettin sen ve senin gibi bir kaç kişi bu sayfayı açtığıma..bir kedinin ömrü ne kadarsa o kadarmı yaşayacak,ondan evvel melek olursa bunda bir ihmalmi var demek,tamamiyle saçma şeylerle beni o kadar sinirlendirdinki tüm acım ve kalbimle seni allaha havale ediyorum.çok bilen çok yanılır,bu sayfada içimi o kadar derin içten döktüğüm için bana bunları yazıyosun sanırım,başka forumda kedi sobadan zehirlenmiş yazmışsın şimdi bu durumla o durumu nasıl bir tutuyosun sen ya hiçmi aklın yok,gel sen evde nasıl gözüm gibi baktığımı gör öbür kedime,durumum elvermediği halde en iyisi ile besliyorum ihmal etmiyorum,pamuğum kalp krizi geçirdi buna benmiyim sebep allahtan kork be...bunları yazarken ezan okunuyor o kadar canımı acıttıki yazdıkların şu mübarek ezan sesinde seni allaha havale ediyorum....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-11, 22:20   #65

shejia üyesinin avatarı

Londra
shejia Çevrimdışı

İddia ettiğiniz gibi sahibinin bir ihmali olsa bile - bakın olsa ''bile'' diyorum - bu denli üzüldüğünü bildiğiniz bir insana bunu söyleyemezsiniz beyefendi. Ya bu insanlar halden anlamıyor, ya da yas tutmak nedir bilmiyorlar.

Hem kadıncagız kedisi öldükten sonra cok sigara içmeye basladıgını söylemiş, kedisi hayattayken değil. Kaldı ki kedinin yanında 7/24 sigara içilse, duman içinde kalsa dahi - ki bu cok uzak bir ihtimal - bu yüzden aniden kalp krizi gecirme ihtimali azdır. Sigara yüzünden olsa idi zaten önce nefes darlıgı ve tıkanmalar baslardı, böyle olunca da hanımefendi gereğini yapardı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-11, 22:21   #66

İstanbul (Avrupa Yakası)
fisun Çevrimdışı

başınız sağolsun . üzüldüm sizin adınıza . ama neden durup dururken kalp krizi geçirdiğini öğrenebildinizmi? mesajlarınızda yemek yemediğinizi ve devamlı sigara içtiğinizi okudum yanlış okumadıysam. kediciğinizin yanındada sigara kullanıyorsanız dumandan dolayı olmuş olabilirmi? çünkü sigara bize olduğu gibi onlarada zararlı.şahsen bu konuya çok dikkat ettim ben. bir anne 4 yavru kedime bakarken bir gün olsun yanlarında sigara içmedim. hep balkonda
bu işte ne garplik var,bu nasıl bir yaklaşım bu nasıl bir insanlıktır allah kahretsin...neyinde gariplik var başıma gelenin..sen sen ol önce kafanı iki elinin arasına al sakince düşün ya ben olsaydım bunu yaşayan diye bir düşün,gözümden sakındığın kendimden daha iyi baktığım yavrun aniden ölüme gitse ne yapardım diye de düşün suçlamadan evvel..sen ne biliyosun ne yaşadında beni burda yerden yere vuruyosun..küçük bir bebek gibi gözüm gibi canımdan öte baktım pamuğuma ben yaşamadığın acı şeyler hakkında çıkıpta meydana burda yazma...bende cam kapı açık pamuğumun olmadığı odada iken içtim sigaralarımı sen cokmu biliyosunda konuşuyosun..o O KAÇ PAKET SİGARAYI BEN PAMUĞUM MELEK OLUNCA BUNALIMA GİRİP İÇTİM....KAFAYIMI YEDİM BEN YEMEK YEMEDİM.....PAMUĞUM MELEK OLDUĞUNDA HUYUM KÖTÜ YEMEK YİYEMEDİM...O ÇOK BİLMİŞ CÜMLELERİ YAZARKEN DİKKATLİ OKUYUP ANLASAYDIN..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-11, 22:25   #67

nimu üyesinin avatarı

Kocaeli (İzmit)
nimu Çevrimdışı

fisuncum,boşver milleti..artık bu konuda yorum yapmayın arkadaşlar..yorum yapılacak bir başlık değil bu..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-11, 22:29   #68

İstanbul (Avrupa Yakası)
fisun Çevrimdışı

[quote=whynot;100337]başınız sağolsun . üzüldüm sizin adınıza . ama neden durup dururken kalp krizi geçirdiğini öğrenebildinizmi? mesajlarınızda yemek yemediğinizi ve devamlı sigara içtiğinizi okudum yanlış okumadıysam. kediciğinizin yanındada sigara kullanıyorsanız dumandan dolayı olmuş olabilirmi? çünkü sigara bize olduğu gibi onlarada zararlı.şahsen bu konuya çok dikkat ettim ben. bir anne 4 yavru kedime bakarken bir gün olsun yanlarında sigara içmedim. hep balkonda [/QUOT
birde sırıtma resmi ekliyosun mesajının sonuna..senin başına gelse bende vicdan var sırıtamam senin gibi...sen her ne kadar bilinçsiz biri olsanda ben sana bunu yapmazdım...tanımadığım bilmediğim insanlar ve olaylar hakkında bu kadar acımasız olmazdım birde kendimi onun yerine koyarda düşünürdüm..yerden yere vurmadan önce...kurban olduğum allahım biliyor,,ama bu tertemiz sayfaya bu çirkin sözlei ithamları suçlamaları yazıyosun ya allah diyorum yerin göğün sahibi ona havale ediyorum....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-11, 23:32   #69

whynot üyesinin avatarı

whynot Çevrimdışı

bir dünya yazmışsınız umarım rahatlamışsınızdır. ben kötü bir şey söylemek istemedim ama kimse anlayamadı beni. Allah bir daha size bu acıyı yaşatmamasını umarım. iyi geceler..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-11, 23:53   #70

xpaşax üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
xpaşax Çevrimdışı

tarafsız olarak yorumlamak istiyorum bence bi yanlış anlaşılma ve üzüntüyle sinirli olma durumu var ben whynot un mesajını okudum kendi fikrini belirtmiş kedilerinin yanında sigara içmediğini söylemiş ve yazının sonuna gülümseyen bir smiley eklemiş ben onun mesajından çok aman ya ne üzülüyorsunuz yenisini alırsınız diyen üyeye daha çok sinirlendim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-05-11, 15:36   #71

tarcinim üyesinin avatarı

Antalya
tarcinim Çevrimdışı

benimde biricik melegim tarcin'im 9 mayis aksami vefat etti. ama benim ki 13 yasinda idi. pankreas'in da ur vardi. ani de olsa haberli de olsa insani uzmeye yetiyor. sizi cok iyi anliyorum. cunku 9 gundur benim de gogsumde bir yumruk. her gun aklimda dusunmeden aglamadan bir gun gecmiyor. allah size de sabir versin cok zor biliyorum.

Bu konu en son " 26-06-11 " tarihinde saat 16:20 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-05-11, 16:18   #72

Moda
retros Çevrimdışı

tarcinim tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
benimde biricik melegim tarcin'im 8 mayis aksami vefat etti. ama benim ki 13 yasinda idi. pankreas'in da ur vardi. ani de olsa haberli de olsa insani uzmeye yetiyor. sizi cok iyi anliyorum. cunku 9 gundur benim de gogsumde bir yumruk. her gun aklimda dusunmeden aglamadan bir gun gecmiyor. allah size de sabir versin cok zor biliyorum.
başınız sağolsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-05-11, 17:32   #73

tarcinim üyesinin avatarı

Antalya
tarcinim Çevrimdışı

tesekkur ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-06-11, 15:43   #74

miox üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
miox Çevrimdışı

9 aylıkk dişi bembeyaz iran chincilla kedim var... güvenebilecegim en az benim kadar iyi ve temiz bakabilecek sevgisini eksik etmicek bi yuva arıyorum.. ilgilenirseniz kızım acınızı belki birazda olsa dindirebilir..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-07-11, 22:40   #75

İstanbul (Anadolu Yakası)
Linwe Çevrimdışı

Fisun hanım sizi o kadar iyi anlıyorum ki göz yaşlarıma engel olamadım yazdıklarını okurken. Aptal bir veterinerin yüzünden kedim narkozu dışarı atamadı ve yürüyen, su içen, yemek yiyen, bikaç saat öncesinde yanımda uyuyan kedim sadece tek bir çığlık atarak öldü gözlerimin önünde. Hiç çırpınmadı, hiç bağırıp çağırmadı. Yemeğini yedi, suyunu içti, kendine geldi diye o kadar sevindim ki... Sonra ben de birşeyler atıştırmak için kalktım, kedim ayağımın dibindeydi hep. Miyavlamaya başladığında yanında olmamı istiyor dedim tam yanına giderken ağzımda bir lokmam vardı, kedim çığlık atınca ve ben durumun farkına varınca o bir lokmayı bile yutamadım. Kendimi kaybettim sokaklarda bağırdım çağırdım, veterinerde ağladım. Ne yaptılarsa kurtaramadılar.. Kedimi kendi ellerimle gömdüm ama hala sokakta bulunmuş/yuvalandırılmak istenen beyaz kedilerin fotoğraflarına bakıyorum. Her gece ağlıyorum.. Sanki aklımı yitirdim, kabullenemiyorum...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 07:49.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198