Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedime Eş Arıyorum

Cevap Yaz
Eski 30-07-14, 17:33   #106

mighty Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Yavrulari ne yapiyorsunuz??

Cok biliyorsan madde madde siraladiklarini otur kendin yap !!!! Kanun varmis mis adam kedinin bagirsaklarini desti videoya cekti para cezasi aldi kurtuldu kalkmis kanundan bahsediyosun !!!!!! Asabimi bozma kac tane sehir disinda bile kediye elim yettigince param yokken bile yardim gonderdim mama gonderdim bunkari ruyamda gorup gondermedim ! Hayatinda ilk kez kedi beslemissin iyi sen kanunlara gore buyut kedicigini digerlerinede yardimi sikayetle yaparsin yakinda soakak hayvanlari denek olarak kullanilabilecek bunuda bi arastir olurmu?
Sen kac barinaga gittin yardim ettin??? Paran cok etsene gitsene gitmeden eksikligi sorsana !!! Beni elestiriyosun ya ben suan kendime harcamayip onlara harciyorum muslumanliktan dem vuruyorum demi ben hasaaaa oguz hakli yaz google dan arasyir cevap ver simdi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-14, 17:57   #107

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

arkadaşımız bana şaka yaptı hani kavga çıksın istemiyorum keşke konuyu tekrar açmasaydınız benim yüzümden aranız açılacak.. biz onu demiyoruz biz bunu demiyoruz diyorum ama sürekli aynı şeylerden söz ediyorum farkındaysanız. sadece herkese anlatmak zorunda kaldığım için sürekli bir şeylere itiraz ediyormuşum gibi görünüyor. evet bizler atalarımız gibi değiliz ama ben hiç human shop görmedim bugüne kadar. çocuğun güzel olması için 2 güzel insanı çiftleştirip doğan bebeği kafeste satışa çıkaran bir dükkan yok buralarda.. bahsettiğiniz aynı şey değil. o hayvanın hassasiyeti insanların duyarsızca daha güzel olsun daha çok para kazandırsın diye sürekli farklı farklı cinsleri çiftleştirmelerinden ötürü. bu kadar hassas kedi evde el bebek gül bebek bakıldığı halde hasta oluyorsa pislikten geçilmeyen pet shopta yaşayamaz. ki çoğuda yaşayamıyor. ben bu tür hassas hepsi ölsün üretmeyin ya da sokağa atın demiyorum. belirli sayıda kontrollü bir şekilde ticaret amacı güdülmeden cinsi kaybetmemek amaçlı üremeleri devam ettirilebilir. tekrar söylüyorum o aile kedisine bu kadar düşkünse hala fotoğraf isteyecek kadar seviyorsa neden satmış.? durumları kötü olabilir belki ama bizde şuan çok sıkışığız. ve elimin altında 1600 lira hazırda bugün götürsem 2 kedimi de parayı anında alır çıkarım. 1600 lirada şuan bizi en azından kredi kartından kurtarır... neyse konumuza dönelim... sokak hayvanları deneyde kullanılacak diye duydum imza kampanyası varmış herkese söyledim herkese imza atın dedim kendim imza attım elimden geldiğince imza attırmaya çalıştım. hayvanlar üzerinde deney yapan bir çok markayı tanıtan insanları bilgilendirmek amaçlı slaytlar yaptım bir çok kişiyi bilgilendirdim. yediklerimi bile ona göre seçer oldum kahvaltımın vazgeçilmezi nutelladan palm yağı içerdiği için vazgeçtim araştırmayada devam ediyorum. pantene kullanmıyorum kullandırmıyorum hayvanlar üzerinde deney yapıyor. ben ki makyaja o kadar düşkün insanım sırf o kimyasallar hayvanlar üzerinde denenmesin diye makyajımdan vazgeçtim. hayvanlar üzerinde deney yapan hiçbir markayı kullanmıyorum. madde 21 çok güzel. ama daha geçen gün anneannemden eve dönerken kediye araba çarptı hayvana baktım hemen ama can havliyle öyle bir kaçtı ki hiçbir şey yapamadım. adam da s*ktrdi gitti zaten. mustafa can aksoy şerefsizini bilmeyen yoktur. kediyi deşti.. bildiğiniz deşti.. videoda var. 3-5 işe yaramaz p*ç hayvanın kafasını ezdi. ama para verdi olay bitti. bu ülkede böyle arkadaşım paran var mı var tamam o zaman anana mı sinirlendin kes bir kedi babana mı sinirlendin ez bir kedi canın mı sıkıldı hayvan senin köpeğin olsun kes biç şekil ver yak... şöyle düşünün mesela bizim bahçemizde 10 kedi var 5 tanesi dişi 5 tanesi erkek bu dişi kedilerin senede sadece 2 yavrusu oluyor. sizin bahçenizde de 2 kedi var diğerleri sahiplendirilmiş kısırlaştırılmış bunlarında senede 2 yavrusu oluyor. hangisi daha hızlı ürer.? 1 senede ben 10 yavru sahibi olurken siz 2 yavru sahibi olacaksınız. sokak kedilerini eve almak sorunu çözmez demeyin bal gibi de çözer.

Bu konu en son " 30-07-14 " tarihinde saat 19:58 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-14, 18:09   #108

mighty Çevrimdışı

Gizemcim seninle alakasi yok canim arkadas benincok iyi tanimis muslumanliktan dem vuruyormusum 1 cumlede tanimlamis beni daha barinaga goturmek icin aldigim yaralar icin ilacin fotosunu atayim sana bir kac gun oldu dolapta dur cekip atiyorum yani ben oturdugum yerden yaziyorum saniyosun ya beni
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-14, 18:19   #109

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

valla moralim bozuldu yaa. konu oradan patlak verdi ama.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-14, 18:23   #110

mighty Çevrimdışı

Ac bak albumume oguz
Ben facebooktan msj attim.sordum barinaga mama degil ilac eksigimiz var dediler 60 tlm vardi 50 kusur tllik satin aldim 20 tane sine param yetti sen bos elestiriyosun karsindaki insan bos degil yalniz muslumanliktan dem vursada!
Gizemcim senle ne alakasi var canim adam.oturmus google arastirmacisi olmus 1 kediyle hayirli olsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-14, 18:30   #111

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

bizim şakalaşmamıza alınınca daha kötü oldu zaten oradan yola çıkarak yazmış çok özür dilerim gerçekten aranızı bozmuş gibi oldum. bu konuyu burada kapatalım. kimse kimseyi kırmasın. herkesin dini kendinedir Allah bilir her kulunun içini.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-14, 18:48   #112

mighty Çevrimdışı

Insan alinip okadar yazarmi ya ne aram varki bozulcak insan gibi sahsina ozur diledim ben gorevimi yaptim ama basima cikti ben kapatmiyorum bu satten sonra
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-14, 18:54   #113

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

neyse tamam arkadaşım boşverelim valla kapansın bu konu hepimizi sinirlerimizi yıpratıyoruz çünkü.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-14, 20:20   #114

Dracarys Çevrimdışı

Leo; öncelikle hayvanseverlik yarıştırmaya girmişsin gibi bir algı oluşuyor o maddeleri sıralamanla. Konumuz çok dağıldığından toparlamak istiyorum.

''Evrime mi inanıyosunuz yoksa yaratılışa mı bilmem ama hiçbir görüşe göre doğadaki hayvanların üremesinin kaynağı biz değiliz.belki doğmuş olanlara yardım edebiliriz.ama onların kontrolsüzce üremelerine müdahale edilmedikçe evinizde 5 değil 50 kedi baksanız da dışarıda yeni kediler doğmaya devam edecek.bunun sonu yok''

demişsin. ''Doğadaki hiçbir görüşe göre hayvanların üremesinin kaynağı biz değiliz.'' senin cümlen. E sen keyfi çiftleştiriyorsun bu hayvanları? Nasıl üremesinin kaynağı biz değiliz? Genele söylüyorum sen yapmıyorsan üstüne alınma.
Doğada bizim kontrolümüz dışında üreyen hayvanları bıraktık, onlara zaten yapılacak bir şey yok. Açılan bu kadar başlığa ve buna ortam hazırlayan bu forumadır benim serzenişim.
Ayrıca sokakta yaşamaya çalışan kedilerin sorumluluğunu bize yüklüyorsun demişsin bana. Gerçekten bu kadar net söylediğim şeyler nasıl bu kadar farklı algılanıyor ben anlamadım. Tekrar ediyorum lütfen herkes iyi okusun. Sokaktaki kedilerin sorumluluğunu yüklüyorum, evet. Ama sana değil. Evinde can beslemeyenlere, cins kedisini çiftleştirip uygun yuva bulamayınca satana veya sokağa bırakana, cins meraklıları yüzünden sokak kedilerinin yüzüne bakmayanlara...
Ve başlığı açarken de DEDİM Kİ; siz bu kadar ilan açmışsınız ama, hanginiz eminsiniz yavruların sokağa düşmediğinden veya farklı amaçlar için satılmadığından. Herkes bana çok eminiz, süper yuvaları var desin, ben de sesimi kesip gideyim. Bilmem anlatabildim mi şimdi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-14, 20:54   #115

Dracarys Çevrimdışı

Bir de siz ne diyorsunuz, nedir cozum demişsin. Kendi adima tekrar etmem gerekirse, kontrolumuz dahilinde hayvanlari keyfî dogurtmayacagiz, sokakta yasamasi zor olan canlara oncelik vererek evde yasamasi daha uygun olan hayvanlari sahiplenecegiz. Utopya gibi geliyor ama basindan beri savundugum sey budur. Sizin oneriniz ne duymak isterim. Daha mantikliysa kendi savundugum seyi birakabilirim

Bu konu en son " 30-07-14 " tarihinde saat 20:57 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-14, 21:15   #116

mighty Çevrimdışı

Cozum.cozum.diyo kendi anca google dan arastirmaci gazetecilik yapiyo cozumu kendide sunmuyor ! Anca bize madde siraliyor kendi hangi birini yaptiysa o da mechul onda cozum yok ayrica.bunun cozumude yok once kafa yapisini degistircek ama malesef bu onun.icin.pek mumkun.degil bakalim simdi ne kadar uzun yazcak ney arastircak
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-14, 21:16   #117

mighty Çevrimdışı

Kendide ciftlestircek kedisini ilerde merak ettigim paraylami verecek ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-14, 22:23   #118

Tekirdağ
LEO59 Çevrimdışı

sondan başa doğru cevap vereyim.Allah'a şükürler olsun benim öyle küçük meblağlara ihtiyacım yok.ben google araştırmacısı da değilim.Allah'tan bi mani gelmezse iki ay sonra 3. sınıf hukuk öğrencisiyim.ben daha kedilerin bakımı hakkında araştırma yapmadan onlarla ilgili kanunları araştırdım.bak ne güzel şeyler yapmışsınız işte!oturup bunlardan bahsetseniz belki diğerlerinin de yapmasına vesile olursunuz.

genel olarak şu yanlışı yapıyorsunuz arkadaşlar: bi kişi sizle aynı şeyleri düşünmüyorsa hemen üstünü çiziyorsunuz.oysa ki emelinize böyle ulaşamazsınız.pıtırsonic demiş ki "siz zaten fikrinizi değiştirmeyin, sıkı sıkı savunun fikrinizi. sizin yerinize de biz ek olarak ihtiyacı olan sokak hayvanlarını sahipleniyoruz, yakında barınağa dönecek evimiz zaten. bırakın onları ayırt etmeyen, hepsine can taşıdıkları için eşit mesafede duran insanlar onları sahiplensinler. en azından sonradan yine kılıflar bulunup sokağa atılmazlar. bana göre onlar için en iyisi bu.." yani onu boşver bunu boşver...insanları böyle kazanamazsınız.her bir birey sizin için çok önemli olmalı.çünkü birer birer katabilirsiniz saflarınıza,kitleler halinde değil.bunu yaparken de güzellikle anlatmalısınız görüşlerinizi.diğer türlü bırakın kazanmayı daha da kışkırtırsınız insanları.sokaktaki barınaktaki kedileri de ancak toplumsal bir bilinç uyandırarak ve neticesinde siyasetçiler üzerinde kamuoyu baskısı yaratarak kurtarabiliriz.sorunu herkes biliyor.önemli olan çözümün parçası olabilmek.bu da birlikte hareket etmedikçe mümkün değil.yapmamız gereken beyin fırtınası.herkes burda "ne yapabiliriz" i cevaplamaya çalışmalı.aramızda kedilere işkence yapan biri olma ihtimali var mı?elbette hayır.hepimiz aynı taraftayız ama nedense bazı arkadaşlarımız hiç okumuyo galiba sözlerimi.

dracarys,söylediklerinizi şimdi anlıyorum.teşekkür ederim açıkladığınız için.bakın hiç zor değil anlaşmamız
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-14, 22:51   #119

Tekirdağ
LEO59 Çevrimdışı

dracarys,onu da yazmıştım aslında.bana göre çözüm ancak devlet eliyle mümkün.ama açacak olursak bence;sokaktan tüm kedi ve köpekler toplanmalı ve üremeleri kontrol altında,sınırlı olarak üretilmeli.bunların satışı yasaklanmalı ve ciddi bir denetim getirilmeli.nasıl ki insanların kimlikleri var,doğdukları zaman hastaneden doğum belgesi alınıyor,öldükleri zaman kütükten düşürülüyorsa onlar için de aynıları uygulanmalı.böylece kimse kafasına göre alıp canı sıkıldığında sokağa bırakamaz.ayrıca çocukların ebeveynlerinin sağlık sigortalarından yararlandıkları gibi kedi-köpekler de bizimkilerden faydalanabilmeli.hem bu sayede veteriner masrafları da azalacağından maddi durumu elvermediği için evinde hayvan besleyemeyenlere de kolaylık sağlanmış olur.bakın dracarys,siz sanırım bilmiyorsunuz,arkadaşlara defalarca söyledim bi de size söyleyim.ben kedimi almadan önce aradığım,ücretsiz kedi ilanlarından hep elim boş döndüm.bin türlü şart koştular.ama devlet,kuracağı yeni bir hizmet bakanlığıyla herşeyi kolaylıkla çözer.kendisi verir hayvanları.çocuk esirgeme kurumundan çocuk almak gibi şartlar koyar,mantıklı şartlar.gelir düzeyine,yaşına bakar.psikolojik testlere tabi tutar.eğer uygunsanız alırsınız.çok uzun yazabilirim ama sonuçta yine aynı şeyi söyleyeceğim,çözüm ancak devlet eliyle olur.birer ikişer kedi kurtarmakla sonu gelmez.kalıcı çözüm de ciddi maliyetler getirir.bu da yeni vergiler demek.halkı buna razı etmek gerek.bunun için de birlik olmak,kalp kırmadan konuşabilmek gerek
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-14, 23:01   #120

Tekirdağ
LEO59 Çevrimdışı

gizem hanım sizi de tebrik ediyorum yaptıklarınızdan ve yapmaktan vazgeçtiklerinizden ötürü
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları