Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedime Eş Arıyorum

Cevap Yaz
Eski 27-07-14, 15:28   #76

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Yavrulari ne yapiyorsunuz??

bakın benim size kötü bir şey dediğim olmadı evet bu doğru size konuyu gayet güzel açıkladım cins merakınız olduğunu söylemedim cins kedilerin soyunu tüketmek gibi bir amacımız olmadığını anlattım ve sizin değil karşı tarafın size kediyi parayla satan ailenin hayvan sevgisinden şüphe duyduğumu belirttim. ki biz sizinle özelden de konuştuk dün kötü bir gününüzdü belkide onu bilemem ama verdiğiniz tepkiler beni de çok şaşırttı. aynı adamla mı konuştum ben diye bi duraksadım açıkçası. konuyu açan arkadaşımız Dracarys adlı kişi. kedisinin cinsini bilmiyorum pet eklememiş. konuya cevap veren bir arkadaşımız mighty kedisi tekir. ve TevazuKervani adlı arkadaşımızın kedileri iran kedisi. gülhanım adlı arkadaşımız 4 kediye sahip 3 tanesi tekir 1 tanesi American Shorthair. hayvansever1000 2 hayvan besliyor biri kedi diğeri köpek ve kedisi sokak kedisi. mmmm adlı arkadaşımız da 4 kedi besliyor ve hepsi sokak kedisi. kuyu cadısı ise bir köpeğe sahip. geriye ben kalıyorum 2 kedim var ve ikiside ragdoll. sorunuza uzunca bir cevap yazanda benim. yani o shift tuşu hiçbir cinste takılı kalmamış bende kalmış. bu tesadüf biraz garip geldi. sinirinizden nasibi alan kişide ben oldum sanırım. konuyu kapalım uzamasın. ben orada arkadaşımızla şakalaştım zaten alınmanızı gerektiren bir durum yok. bunları özelden konuşmamız aslında daha iyi olurdu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-14, 16:08   #77

hayvansever1000 üyesinin avatarı

Bursa
hayvansever1000 Çevrimdışı

okumadım ve arkadaşı o manada kullanmadım ve senin arkadaşlığına kalmadım tamammı? ve yaşım 12 senden insanlık dersi mi alcam ben?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-14, 16:41   #78

mighty Çevrimdışı

Olay benden patladi)arkadasliktanda silmis))
Isim vermemissiniz ama uzuldum demissiniz bende sok gecirdim dusuncelerinizden
Ayrica bukadar sozunuzun arkasindaysaniz mesajlarinizi silmeseydiniz )
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-14, 16:42   #79

Tekirdağ
LEO59 Çevrimdışı

bakın ben takılı kaldı demedim gizem hanım.telefondan yazdım akşam,dokunmatik telefon,yani fiziki bi tuş yok.yani farketmesem sonsuza kadar öyle yazar.ben gerçekten ne size kızdım ne alındım,ne de size bi kastım var.ben konuşurken hiç beklemediğim bi arkadaştan çok büyük bi tepki görünce ben de normalde vereceğimden fazla sert çıktım.keşke o arkadaş bana deseydi "hayır oğuz o öyle olmaz böyle olur",tamam derdim ben de hiç uzatmazdım.sonuçta benim bu işlerde yeni olduğumu da biliyordu,kızmak yerine bana yol göstermeyi seçebilirdi.bakın ben sizi tanımam siz beni tanımazsınız.kimsenin kimseden bi çıkarı yok.haksız mıyım?benim tek derdim kasıtlı yapmadığım bi hareketten kalp kırmamak,bunun için yargılanmamak.

cins kedi olayını siz söylemediniz evet.ben tüm bunları size hitaben yazıyorum ama kızım sana söylüyorum,gelinim sen anla hesabı.çünkü siz daha sakin daha ılımlı yaklaşıyosunuz,sağolun.

hayvansever1000 canım bak senin yaşın 12 benimki 31.tamam senle arkadaş olalım.sen bundan sonra bana oğuz abi dersin ben de sana küçük arkadaşım.böylece tatlıya bağlarız,olur mu?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-14, 16:46   #80

Tekirdağ
LEO59 Çevrimdışı

gece çok sıkıldı canım,leo'yu bile sildim.bi tane resim bile kalmadı.yani sıradan herhangi bi insanla geçseydi o sözler hiiç umursamazdım ama hani sizle özelden de konuştuk,bana yardımcı da oldunuz...sitede diğer herkesten daha yakınken bi anda en uzak oldunuz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-14, 16:54   #81

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

neyse bir önemi yok konudan herkes nasibini almıştır bu konuyu da böyle kapatalım. burada herkesin amacı doğruyu öğrenmek dostuna daha güzel bir yaşam sağlamak.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-14, 17:27   #82

mighty Çevrimdışı

Benden dolayi bukadar kirildigi icin oguz beyden konu icin degil uzuldugu icin ozurdiledim
Konu icin dusuncelerim devam etmekle beraber yillar icinde benim savundugum kisimda hak verecegini umuyorum kamaoyuna duyurulur)))))
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-14, 17:32   #83

hayvansever1000 üyesinin avatarı

Bursa
hayvansever1000 Çevrimdışı

peki olur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-14, 19:44   #84

Dracarys Çevrimdışı

kuyu cadısı tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Burada köpeği için eş ilanı vermiş biri olarak şahsen bir canın herhangi bir bedel karşılığında satılmasına karşıyım.. Fakat satışa karşı olduğum kadar GEREKSİZ kısırlaştırmalara da karşıyım.. Çünkü tüm canlıların doğasında çoğalmak vardır.. Yüce Rabbim böyle yaratmıştır.. Ve herşeye müdahale eden insanoğlu olarak hayvanların doğasına da müdahale edilmemeli diye düşünüyorum.. Hepimiz kadar annelik yada babalık duygusunu tatmak onların da hakkı.. Hayatlarında en azından bir kez olsun bu duyguyu yaşamalılar.. FAKAT ortada onların sağlığını tehlikeye düşürecek bir durum varsa yada doğan yavrularak bakamayacak durumdaysak yada yavrulara uygun bakacak kişiler bakamayacak durumdaysak 2.-3. vs vs kez doğumların da gereği yok elbette.. O saatten sonra hayvanın iyiliği için kıskırlaştırmak uygundur.. Ama dediğim gibi 1 kez olsun annelik babalık hakkını elinden almaya hiç birimizin hakkı yok.. Şahsen ilk kez köpeğime eş arıyorum ilk kez bebekleri olsun istiyorum.. Ben her ne kadar biyolojik annesi değilsem de onu hep çocuğum gibi sevdim ve bu duyguyu bir kez olsun oğlum da yaşasın istiyorum.. Babalık hakkı olarak verilcek yavruyu da oğlumdan ayırmayı düşünmüyorum yaşamlarını birlikte sürdürecekler..
Onların annelik-babalık duygularının olmadığını okumuştum. Bir sitede şöyle yazıyor; kaynağı ne derece doğrudur bilemem ama önceden de okuduğum için bu doğrular oldu benim kafamda

''Kısırlaştırma konusu açıldığında deneyimli pet sahiplerinin aksine genelde ilk kez kedi ya da köpek besleyen hasta sahiplerimden en çok duyduğum cümle, “Anneliği-babalığı bir kez tatsın istiyoruz” olmuştur hep. Eğer sizler de benzer şekilde düşünüyorsanız bir veteriner hekim olarak size şunu kesin olarak söyleyebilirim ki: Köpekler ve kedilerin analık-babalık duyuları yoktur. Üremek, genetiğini bir sonraki jenerasyonlara aktarmak ve yeni doğan yavru başının çaresine bakar hale gelene dek (ortalama 1,5-3 ay) ilgilenip korumak, içgüdüsü dışında hiçbir ebeveynlik duyguları yoktur. Yavrular cinsel olgunluğa eriştiklerinde ana-babaları ve kendi öz kardeşleri ile çiftleşebilmektedir. Özellikle sokak kedileri ilk yavruları henüz ayaklanmışken tekrar kızana girip çiftleşmekte, yeni yavrular geldiğinde eski yavrularını tamamen belleğinden silmektedir.''
Eee onların annelik-babalık duyguları yoksa ve tek dertleri üremekse, sokaklar, barınaklar kedi köpek doluysa, biz de kedi-köpek sahiplenmek istiyorsak; önce sokakları ve barınakları boşaltacağız. Sokaklar ve barınaklar bomboş kaldığında birbirimize haber salıp, bunların soyu tükeniyor diyeceğiz ve başlıklarımızı açıp gelin-damat arayacağız
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-14, 14:17   #85

Göztepe
kedimgiller Çevrimdışı

Öncelikle herkese selamlar.. İnsan olmayı bilmenin hayvansever olmanın cins kedi üretmeyip sokaktan hayvan edinmekle sınırlandırılmasına gücendiğimi söylemek istiyorum. Benim 2 kedim cins 3.sünü ise bir yıl önce sokakta terk edilmiş rus mavisi 1 aylık bebekken buldum aldım büyüttüm. geçen ay yine 1 aylık ishal bir bebeği buldum ama maalesef yaşatamadım. Bunun dışında her ay 3x15kg yemi çalıştığım hastane bahçesindeki sokak hayvanlarına veriyorum ve oturduğum sitede bir kaç arkadaş yine 10 kadar kediyi besliyoruz. Yani evde cins kedi olunca sokak kedilerine duyarsız olmuyorsunuz..
Bu noktada Gizem-Paşa'dan bir alıntı yapmak istiyorum: ''paşa ve matmazelden öncesi hep sokak kedisiydi. hastalıklı oldukları için kurtaramadık biri tam bir yırtıcıydı bahçeli eve olan öğretmenimden almıştım hayvan evde durmadı stres yapmasın diye geri...'' yani evler sokak kedisi için her zaman daha iyidir genellemesi doğru görünmüyor. Bülbülü altın kafese koymuşlar ah vatanım demiş hikayesine dönüyor.
Hastanemin bahçesindeki kediler de asla sevdirmez kendini, yemini yer kaçar. Hiç birini zorla evlerimize tıkmadık kedi evleri yaptık. Belediyeden ekip çağırıp aşılattırdık sağlıklılar. İlle sokak kedisi alınsın diyenler o kedilerin doğal yaşantısının mutlu oldukları ortamın sokak olduğunu hatırlamalılar. Genlerinin sokakta yaşamaya programlı olduğunu hatırlamalılar. Tarih her şeyi süzer ve her ortama en uygunu devam eder. Cins kediler ev için uygun genetiğe sahip oldukları için ev kedisi olarak seçilmiş olmalılar binlerce yıldan süzülen bu bilgiye saygı duyalım..sokak kedilerini alalım evde bakalım diyenler bu hayvanların doğal yaşam alanı neresi bir baksınlar.. Sokakta sahipsiz bırakmayalım ama evleri orası ise doğalı da bozmayalım. Sebzeleri bozduk meyveleri bozduk havayı bozduk sıra hayvanlara gelmesin. Ayrıca doğada her hayvanın bir katkısı var sokak kedileri de mutlaka yeri doldurulmaz bir işleve sahip olmalılar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-14, 16:11   #86

Dracarys Çevrimdışı

Çok yanlış yerden bakıyorsunuz bence olaya. Burada sayfalarca, bakın SAYFALARCA cins kedi çiftleştirmek için ilan açılmış. Bu doğan yavrular kimileri için daha cazip. Neden, çünkü cins. ''Bizim kedi de russian blue'' demek için sırf. Siz uygun genetiğe sahip diye bakıyorsunuz ama insanlar böyle bakmıyor. Kedim var cümlesinden sonra (benim de en sık duyduğum) ''Cinsi ne?'' sorusu oluyor malesef. Burada da arkadaş gerine gerine kedisinin cinsini söylüyor. Ama hangi karakteristik özellikleri var bilmez.
Sokaklar doğal ortamları demişsiniz haklısınız. ''Sokakları boşaltalım'' kısmının mübalağa olduğunu biliyorsunuz. Tabi ki doğada bir denge var. Ayrıca o köşe bucak saklanan (ki illa insanlardan kötü muamele gördüğü için korktuğundandır) kedi köpeklerden bahsetmiyorum. Felci var, körü var, daha zayıfı (yiyecek bulma konusunda sıkıntı yaşayan) var. Evine alsınlar diye pencere kenarında, apartman önünde bekleyen bir çok kedi- köpek var. E sen bende ankara kedisi var dersen sokaktakine kimse dönüp bakmaz, o hayvan da kendi kendine ölür. En çok pişman olduğum konulardan biri engelli bir kedi almayışımdır. Ben hayvansever olmayı daha muhtaç olanı evlat edinmek olarak görüyorum.
Onları doğalarından koparalım değil, kendi doğasında yaşaması güç olanın hayatını kolaylaştıralım özetle. Ayrıca İNSAN denen bir unsur var sokakta. Çarptığı hayvanı olduğu yerde bırakan, tecavüz eden, Umut'a olduğu gibi bacaklarını kesen vs vs biliyorsunuz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-14, 16:22   #87

mighty Çevrimdışı

Sokaklar dogal ortamlari degil ne yani sokak cocuklarinin hakkida sokakmi? Bizimde dogal ortamimiz dogadir ozaman saldim cayira mevlam.kayira hepbirlikte ormanlara dagilalim tabi bir ormanimiz kaldiysa
Cins dediginiZ canlilar turevleriyle oynanan varliklardir ki bundan dolayi daha sik hasta olurlar sizin dusuncenize kalsak benim kedimi ve suan 4. Kedim hepsini ben sokaktan almadim resmen kurtardim! Suanki kedimi almasam o dogal ortami dediginiz yerde olecekti poposu disina cikmisti ishalden cok yanlis dusunuyorsunuz ve hic bisekilde cumlelerinize katilmiyorum hemde hic birine disardaki hangi kedi mutludur acaba siz disarda yasasaydiniz mutlu olurmuydunuz? O sogukta yagmurda acbilac hemde dilsiz savunmasiZ olsaydiniz bizde topraktan yani dogadan geldik e hadi ozaman sizde evde yasamayin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-14, 16:58   #88

Dracarys Çevrimdışı

Bizim de doğamız dışarda mantıken
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-14, 23:44   #89

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

kedimgiller tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Öncelikle herkese selamlar.. İnsan olmayı bilmenin hayvansever olmanın cins kedi üretmeyip sokaktan hayvan edinmekle sınırlandırılmasına gücendiğimi söylemek istiyorum. Benim 2 kedim cins 3.sünü ise bir yıl önce sokakta terk edilmiş rus mavisi 1 aylık bebekken buldum aldım büyüttüm. geçen ay yine 1 aylık ishal bir bebeği buldum ama maalesef yaşatamadım. Bunun dışında her ay 3x15kg yemi çalıştığım hastane bahçesindeki sokak hayvanlarına veriyorum ve oturduğum sitede bir kaç arkadaş yine 10 kadar kediyi besliyoruz. "Yani evde cins kedi olunca sokak kedilerine duyarsız olmuyorsunuz.. "
biz evinde cins kedi besleyenler duyarsız oluyor sokak kedilerine bakmıyorlar demedik ki.. o kadar yavru alana kadar madem kedileri seviyorsunuz sokaktan can kurtarın dedik atıyorum benim 5 kedim var hepsi cins ayşenin 5 kedisi var ama sokak kedisi sorunca gizemin 5 ayşenin 4,5 kedisi var denmiyor ya... kedi seven hepsini sever çirkiniyle güzeliyle..

Bu noktada Gizem-Paşa'dan bir alıntı yapmak istiyorum: ''paşa ve matmazelden öncesi hep sokak kedisiydi. hastalıklı oldukları için kurtaramadık biri tam bir yırtıcıydı bahçeli eve olan öğretmenimden almıştım hayvan evde durmadı stres yapmasın diye geri...'' yani evler sokak kedisi için her zaman daha iyidir genellemesi doğru görünmüyor. Bülbülü altın kafese koymuşlar ah vatanım demiş hikayesine dönüyor.
Benden yapılan alıntı çok hoş ama bende bir ayrıntı paylaşayım sizinle..
her kedinin karakteri farklıdır... cinste olsa sokak kedisi de olsa hiçbir kedi aynı değildir. matmazel'de cins kedi ama kıpır kıpır paşada aksine her zaman oturaklıydı paşaya hayır dediğimde öğrenirdi matmazele bağırsam dahi yine burnunun dikine gidiyor paşa hiçbir zaman ev yemeği yemedi matmazel sürekli masaya çıkma derdinde. o kedi özgür ruhluydu ama kardeşleri öyle değil. annem gitti gördü kömür hala çok fena diğerlerini sevdim ama kömür gelmedi ağaç tepelerinden inmiyor diyor. o ölen kedimizde 1 haftalık ya vardı ya yoktu.. annesi insanların aptallığı sonucunda ölünce o yavru aç kalıyor ve karga tarafından karnı deşiliyor. doğal olarak kurtaramadık. şimdi bu hayvancıkları insan nasıl sokakta bırakır.? doğal ortam diye bir şeyleri yok onların... ve kimse diken üstünde uyuduğu sürekli ezildiği dışlandığı bir yere dönmek orada yaşamak istemez. bu da bülbülü altın kafese koymuşlar ah vatanım demiş hikayesine değil evim güzel evim lafına dönüyor.

Hastanemin bahçesindeki kediler de asla sevdirmez kendini, yemini yer kaçar. Hiç birini zorla evlerimize tıkmadık kedi evleri yaptık. Belediyeden ekip çağırıp aşılattırdık sağlıklılar. İlle sokak kedisi alınsın diyenler o kedilerin doğal yaşantısının mutlu oldukları ortamın sokak olduğunu hatırlamalılar. Genlerinin sokakta yaşamaya programlı olduğunu hatırlamalılar.
yaptığınız gerçekten güzel ama her yerde zeki insanlar yok.. ülkemizin zeka ortalaması belli. "kız hatçe saçını tut anam saçını tut kara kedi geçiyor ay uğursuz pekte çirkin" "akşam olunca kediye pisi pisi denmez içine cin giriyor onların bir çocuk demişte çarpılmış yavrum sen sakın deme." buyur buradan yak. o zaman hepimiz çarpıldık... Allah aşkına sürekli ölümle burun burnuna olsanız mutlu olur musunuz.? Gazze'yi düşünün uzağa gitmeyelim gündemden konuşalım. her an ölebilirler hayatları başkasına bağlı güçsüzler ellerinden bir şey gelmiyor. gelin sizi atıyorum işte Türkiye'ye götürelim deseler kim yok burası benim vatanım der kim ölüme göz göre göre gitmek ister.? herkesten tekme yemek aç susuz dolaşmak ister. sokak kedileri sadece sizin besledikleriniz değil maalesef ki. sizin sokağınızdaki kediler mutlu olabilir karnı tok dolaşabilir koruyup kollayanı olabilir ama hepsi bu kadar şanslı değil. felçli kedinin kafasını ayağıyla sanki çim ezermiş gibi ezen var. yeni doğan kedilerin gözünü yapıştıran var.. bu kadar şeyden sonra ben o hayvanı aman doğal ortam o orada mutlu diye bırakamam. mesela benim kedilerim cins kedi ama sinek avlıyorlar kuş sesine deli gibi bakıyorlar onlarında avlanma içgüdüleri var onlarda kedi aynı gene sahipler.

Tarih her şeyi süzer ve her ortama en uygunu devam eder. Cins kediler ev için uygun genetiğe sahip oldukları için ev kedisi olarak seçilmiş olmalılar binlerce yıldan süzülen bu bilgiye saygı duyalım..sokak kedilerini alalım evde bakalım diyenler bu hayvanların doğal yaşam alanı neresi bir baksınlar.. Sokakta sahipsiz bırakmayalım ama evleri orası ise doğalı da bozmayalım. Sebzeleri bozduk meyveleri bozduk havayı bozduk sıra hayvanlara gelmesin. Ayrıca doğada her hayvanın bir katkısı var sokak kedileri de mutlaka yeri doldurulmaz bir işleve sahip olmalılar.
kendi ağzınızla demişsiniz işte her şeyi bozduk doğa yok artık.. ne bizim için ne de onlar için.. ben evimde yatsın güzel güzel dursun sakin sakin otursun diye hayvanın geniyle oynayıp çene yapısı bozuk sürekli hasta olan canı yanan kedi istemem vicdanım beni rahat bırakmaz çünkü... ama ben demiyorum ki onları öldürelim bitsinler yaşamasınlar çok üretmeyelim o hayvanada yazık olmasın her şeyin bir ölçüsü var. o hayvanlarda uslu değil yaramaz diye sokakta kalmayı haketmiyorlar. iran kedileri çok sakin tam ev kedisi ama hayvanla öyle bir oynamışlar ki hastalıkları çok kötü göz yaşı kanallarında sorun var solunumunda sorun var çenesinde sorun var ama evde duruyor çok güzel bembeyaz uzun tüylü dişileri hanım mı hanım erkekleri yakışıklı mı yakışıklı oturaklı harika bir kedi.. o hayvana o acıyı çektirene kadar sokaktaki kediyi alıp beslemek daha mantıklı. tabii bana göre.. umarım açıklayıcı olmuştur.

Bu konu en son " 29-07-14 " tarihinde saat 23:51 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-14, 23:49   #90

mighty Çevrimdışı

bu milletin senle ayri bi derdi var gizem
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları