Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedime Eş Arıyorum

Cevap Yaz
Eski 10-10-13, 23:28   #16

şantii üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
şantii Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Safkan British Kız Bayram Süresince Ist'te Eş Aramaktadır

Sans Valeur tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben böyle başlıklara çok tepki gösterdim, 'üslubumdan' dolayı siteden uzaklaştırıldım bile mama ile olarak yardım etmeniz çok güzel. doğurtma konusunda sizi anlıyorum da. hani derler ya "bu kötü dünyaya çocuk getirmek istemiyorum" diye, bilimsel açıdanda doğacak yavruların ırkından dolayı sağlık sorunları olacak. mobil olduğumdam dolayı size bu konuda araştırmalarıda atamıyorum maalesef.
onların annelik duygusu olmadığını biliyorsunuz zaten. kediniz doğurmasa da olur. o doğmadan yavrulara talip olanlara da yuva arayan kedileri önerseniz. 18 tane yuva bulsam çıldırırdım heralde. o kadar fazla yavruya yuva aradık, yarısından çoğu öldü, bir kaç tanesi yuva buldu, bazıları hala yaşıyor, ve daha yeni yavrularda katılıyor aralarına. sizde o kadar kediye yuva arayıpta bulamayan, aradığı yuvalarında (olumlu ya da olumsuz) bir ticaretle alınmış bir british olduğundan yer olmadığını düşünsenize. buraya yazmakla anlatılamıyor gerçekten. anlatmaya kelimeler bulmakta zorlanıyorum elimde ölen yavruları hatırladıkça. duygu sömürüsü yaptığımı düşünüyor olabilirsiniz ama ben içimdekileri dile getirmeye çalışıyorum. umarım doğru olanı seçersiniz, kime göre doğru neye göre doğru o bilinmez ama.
En azından önceki sert üslubunuzu değiştirmişsiniz zaten ancak böyle anlaşabiliriz diğer türlü savunmaya geçildiği takdirde kimse asıl anlatmak istediğini anlatamaz karşı taraf da haklı çıkma çabasına girer . Böyle iyilikle güzellikle anlatılır takdir kişiye bırakılırsa en doğrusu olur . Ve oldu da )
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-13, 23:55   #17

Mushu üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
Mushu Çevrimdışı

şantii tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
En azından önceki sert üslubunuzu değiştirmişsiniz zaten ancak böyle anlaşabiliriz diğer türlü savunmaya geçildiği takdirde kimse asıl anlatmak istediğini anlatamaz karşı taraf da haklı çıkma çabasına girer . Böyle iyilikle güzellikle anlatılır takdir kişiye bırakılırsa en doğrusu olur . Ve oldu da )
Aynen öyle oldu!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-13, 10:09   #18

Corpse Bride üyesinin avatarı

İzmir
Corpse Bride Çevrimdışı

Öncelikle herkese günaydın... 18 aydır sizinle olan kızınızı veterinerde birşey olacak diye korkunuzdan kısırlaştırmamışsınız.... Çok haklısınız. Benimde bir köpeğim var. Ben de kısırlaştırmayı düşünmüyorum... Ona birşey olacak diye ödüm kopar... Ama çiftleştirmeyi de kesinlikle düşünmüyorum...
Şöyle düşünün... Ya doğumda işler ters giderse bu doğum ölümüne neden olursa anlattıklarınızdan gerçekten üzüleceğiniz kanaatindeyim. Yine de sizin kararınız. Sans Valeur'un da dediği gibi eş bulma konusunda gerçekten kötü şanslar....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-13, 11:05   #19

İzmir
alpertrkmn Çevrimdışı

Haklı olarak sokak kedilerinin ev bulamamasından dolayı üzüntü duyuyor insan ve ev kedilerinin ürememesi gerektiği düşünülüyor. Her ne kadar insan etkileşimi sonucunda üretilmiş olsalar da bazı nedenlerden dolayı bence de 1 kere çiftleşmeliler. Doğaya zaten yeterince karıştık onun için buna biz karar vermeyiz demek saçma. 1 kere olsun çifleşmesini düşünmemin sebebi özellikle british, scotish gibi az tüy döken gençliğinden sonra miskinleşen kedilerin insanlar tarafından tercih edilmesi. Biraz dürüst olmak gerekirse özellikle bizim gibi hayvan sevgisi olanların yanında korkan, alerjisini yenemeyeceğini düşünen, hayvan sevgisi olmayan insanların bunları aşması için biçilmiş kaftanlar. En yakın örneği eşimdir. Köpek hastası olmasına rağmen hayatında kediye dokunamamış eşim british shorthair ile bunu çok kolay atlattı ve şimdi sokakta gördüğü her kedinin peşinden koşuyor aynı durum annem içinde söz konusu onu da van kedisi olan kızı alıştırdı kedi sevgisine ve şimdi eşim ve annem sokak kedileri için yuvalar yapılması ve beslenmeleri için çaba harcıyorlar. Biraz uzatmış olabilirim konuyu ama hayvan beslemeye meğilli ama çekinin insanları düşünerek bu ırkların devamı gereklidir tabi bunun için çiftleştirilmesi. Sokak kedilerini alsın evinden kedi beslemek isteyen de lütfen biraz gerçekçi olun sokak kedilerinin genetik alışkanlıklarını unutmayın (istisnalar hariç) Tabi en güzeli eviniz ve siz müsaitseniz kapınızın altına kedi için giriş yapın ya da bahçeniz varsa yuva yapın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-13, 18:16   #20

Sans Valeur üyesinin avatarı

Bursa
Sans Valeur Çevrimdışı

ev kedisi-sokak kedisi diye bir şey yoktur. doğal ve doğal olmayan kediler vardır. ben bu sorunlu kedilerin üretiminin durdurulmasının taraftarıyım. bu konuda insanların değil kedilerin sağlığını düşünüyorum. zaten doğaya yeterince bencil davranıyoruz. hayvanlarında düşünülmesi gerekiyor. bu cins kedilerde down sendromu olabileceğini düşünüyorum. çok sağlıksız bir olay. misal iran kedilerinin sakinliğini ona bağlıyorum. zeka geriliğinden dolayı içgüdülerinide kaybetmişler. yarı kedi yarı bebek gibi.
sokak kedilerinin genetik alışkanlıkları nedir? gerçek bir kedi özgürlüğüne fazlasıyla düşkündür. fakat doğal olmayan kediler gerek sürekli insanlarla iç içe büyümelerinden, gerekse içgüdüsel eksikliklerden dolayı pek düşkün değildir. her türlü kediyi severim ama onların sadece sevilmek için yaratılmadıklarınıda bilirim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-13, 12:36   #21

Mushu üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
Mushu Çevrimdışı

Corpse Bride tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Öncelikle herkese günaydın... 18 aydır sizinle olan kızınızı veterinerde birşey olacak diye korkunuzdan kısırlaştırmamışsınız.... Çok haklısınız. Benimde bir köpeğim var. Ben de kısırlaştırmayı düşünmüyorum... Ona birşey olacak diye ödüm kopar... Ama çiftleştirmeyi de kesinlikle düşünmüyorum...
Şöyle düşünün... Ya doğumda işler ters giderse bu doğum ölümüne neden olursa anlattıklarınızdan gerçekten üzüleceğiniz kanaatindeyim. Yine de sizin kararınız. Sans Valeur'un da dediği gibi eş bulma konusunda gerçekten kötü şanslar....
Hahaha çok teşekkürler iyi niyetleriniz için! Çok haklısınız ama ben bu yüzden kızımın 14 ayını doldurmasını bekledim. Bir yıl öncesinde hamile kalan kedilerin gelişimleri eksik kaldığı için ölüm olaylarının olduğunu biliyorum. Kızımı veterinere gösterdim, gelişimini tamamlamış ve hamile kalmasında sakınca yok.

Yeniden teşekkür ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-13, 12:38   #22

Mushu üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
Mushu Çevrimdışı

alpertrkmn tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Haklı olarak sokak kedilerinin ev bulamamasından dolayı üzüntü duyuyor insan ve ev kedilerinin ürememesi gerektiği düşünülüyor. Her ne kadar insan etkileşimi sonucunda üretilmiş olsalar da bazı nedenlerden dolayı bence de 1 kere çiftleşmeliler. Doğaya zaten yeterince karıştık onun için buna biz karar vermeyiz demek saçma. 1 kere olsun çifleşmesini düşünmemin sebebi özellikle british, scotish gibi az tüy döken gençliğinden sonra miskinleşen kedilerin insanlar tarafından tercih edilmesi. Biraz dürüst olmak gerekirse özellikle bizim gibi hayvan sevgisi olanların yanında korkan, alerjisini yenemeyeceğini düşünen, hayvan sevgisi olmayan insanların bunları aşması için biçilmiş kaftanlar. En yakın örneği eşimdir. Köpek hastası olmasına rağmen hayatında kediye dokunamamış eşim british shorthair ile bunu çok kolay atlattı ve şimdi sokakta gördüğü her kedinin peşinden koşuyor aynı durum annem içinde söz konusu onu da van kedisi olan kızı alıştırdı kedi sevgisine ve şimdi eşim ve annem sokak kedileri için yuvalar yapılması ve beslenmeleri için çaba harcıyorlar. Biraz uzatmış olabilirim konuyu ama hayvan beslemeye meğilli ama çekinin insanları düşünerek bu ırkların devamı gereklidir tabi bunun için çiftleştirilmesi. Sokak kedilerini alsın evinden kedi beslemek isteyen de lütfen biraz gerçekçi olun sokak kedilerinin genetik alışkanlıklarını unutmayın (istisnalar hariç) Tabi en güzeli eviniz ve siz müsaitseniz kapınızın altına kedi için giriş yapın ya da bahçeniz varsa yuva yapın.
Alper bey mesaj için çok ama çok teşekkürler. Eşiniz gibi ben de alerjisini kedi ile yenmiş bir insanım. Öncesinde 38 kereye kadar üst üste hapşıran (evet 38) ve ağzından burnundan kan gelen, sonrasında yaz kış demeden aylarca grip olmuşcasına gezen biriydim. Şimdi şükür hiçbir problemim yok. Destek için teşekkürler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-13, 10:03   #23

İzmir
Corpse Bride Çevrimdışı

Mushu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hahaha çok teşekkürler iyi niyetleriniz için! Çok haklısınız ama ben bu yüzden kızımın 14 ayını doldurmasını bekledim. Bir yıl öncesinde hamile kalan kedilerin gelişimleri eksik kaldığı için ölüm olaylarının olduğunu biliyorum. Kızımı veterinere gösterdim, gelişimini tamamlamış ve hamile kalmasında sakınca yok.

Yeniden teşekkür ederim.
İnş gözünüz gibi baktığınız, kıyamadığınız kızınıza doğum esnasında birşey olmaz... Çok üzüleceğinize eminiz artık!!! Nede olsa 14 ay beklemişsiniz kısırlaştırmak için!!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-13, 10:28   #24

İzmir
alpertrkmn Çevrimdışı

Sans Valeur tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ev kedisi-sokak kedisi diye bir şey yoktur. doğal ve doğal olmayan kediler vardır. ben bu sorunlu kedilerin üretiminin durdurulmasının taraftarıyım. bu konuda insanların değil kedilerin sağlığını düşünüyorum. zaten doğaya yeterince bencil davranıyoruz. hayvanlarında düşünülmesi gerekiyor. bu cins kedilerde down sendromu olabileceğini düşünüyorum. çok sağlıksız bir olay. misal iran kedilerinin sakinliğini ona bağlıyorum. zeka geriliğinden dolayı içgüdülerinide kaybetmişler. yarı kedi yarı bebek gibi.
sokak kedilerinin genetik alışkanlıkları nedir? gerçek bir kedi özgürlüğüne fazlasıyla düşkündür. fakat doğal olmayan kediler gerek sürekli insanlarla iç içe büyümelerinden, gerekse içgüdüsel eksikliklerden dolayı pek düşkün değildir. her türlü kediyi severim ama onların sadece sevilmek için yaratılmadıklarınıda bilirim.
Güzel ama fazla ütopik bir düşünce. Hani şu tavukların 21 günde kesimine karşı gelen gdo'lu ürünlere savaş açan cinsten. Yazdıklarınızdan şunu çıkarıyorum (Bende biraz üstüne ütopik düşünceler katarak) doğaya en çok zarar veren insanoğlunun üremesini durduralım o zaman.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-13, 10:33   #25

İzmir
Corpse Bride Çevrimdışı

İnsanoğlunun üremesini durdurmaya yönelik bir çok alternatif mevcut zaten...(bu da doğaya aykırı o zaman ) 14-15 kardeşiniz olmasını ister miydiniz? Ben böyle aileler gördüm... Çocuklar perişan bir şekilde. Fakirlik diz boyu... Siz de böyle bir aile de büyümek ister miydiniz?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-13, 14:54   #26

Sans Valeur üyesinin avatarı

Bursa
Sans Valeur Çevrimdışı

insanların üretiminin durdurulmasına gerek yok, fikirlerini değiştirmek yararlı olur. hayvanların fikri sorulamayacağı için istediğimizi yapıyoruz onlara.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-13, 16:21   #27

Mushu üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
Mushu Çevrimdışı

Corpse Bride tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İnş gözünüz gibi baktığınız, kıyamadığınız kızınıza doğum esnasında birşey olmaz... Çok üzüleceğinize eminiz artık!!! Nede olsa 14 ay beklemişsiniz kısırlaştırmak için!!!
14 değil 18 ay. Bununla birlikte çok da gönülden dua etmemişsiniz sanırım. Aranılan damat çoktan bulundu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-13, 20:02   #28

İzmir
Corpse Bride Çevrimdışı

O zaman doğacak yavruların bahtının açık olmasını dilemekten başka çare kalmamış. İnşallah yavruların sahipleri de sizin kadar !!!! "çok düşünceli" olurlar...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-11-13, 10:35   #29

İstanbul (Avrupa Yakası)
Riphki Çevrimdışı

Kediniz ciftlesmediyse irtibata gecebiliriz
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 09:41.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198