Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedime Eş Arıyorum

Cevap Yaz
Eski 09-10-13, 16:52   #1

Mushu üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
Mushu Çevrimdışı
Varsayılan Safkan British Kız Bayram Süresince Ist'te Eş Aramaktadır

Merhabalar.

Bayram süresince İstanbul'da olacağım. Kızım British'lerde nadir bulunan Silver Tabby'dir. Hani şu Wiskas mamaların kabında olan kediden.

İlk çiftleşmesi olacak. Tercihen deneyimli bir erkek kedi arıyoruz yani. British veya Scottish olabilir.

Profil fotoğrafları kızıma ait. Dileyen üye sayfasından fotoğraflarımıza bakabilir. Kızımız güzeldir...

Bu konu en son " 09-10-13 " tarihinde saat 16:55 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-13, 19:07   #2

Mushu üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
Mushu Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Safkan British Kız Bayram Süresince Ist'te Eş Aramaktadır

armine tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kısırlaştırmayı neden düşünmüyorsunuz? Yeni doğacak kedilere bakabilecek misiniz?
Kısırlaştırmayı düşünüyorum elbette ancak bir kere de olsa kızımın annelik duygusunu, benim ise dedelik duygusunu tatmamızı istiyorum. Yeni doğacak kedilere bakmayacağım, gerek facebook'tan, gerek çevremden yavru isteyen yaklaşık 18 kişi var. İlk yavrulamada en fazla 3 - 4 yavrusu olacağını bildiğim için sorun yaşayacağımı sanmıyorum. Zaten sonrasında -> ! her ne kadar doğasına aykırı olduğunu düşünsem de !<- kısırlaştıracağım.

Bununla birlikte yavrular için para da isteyeceğim çünkü insan psikolojisinde para verilen şey değerlidir.

Başka sorunuz var mı?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-13, 20:55   #3

Sans Valeur üyesinin avatarı

Bursa
Sans Valeur Çevrimdışı

sokaktaki muhtaç yavrulara geçici yuva olsanız daha iyi olmaz mı? kısırlaştırma ne kadar doğalarına aykırıysa bence iran, british gibi mutasyona uğratılmış kedilerinde yavrulatılması o kadar aykırı. zaten kendimize bile kedilerimize ömürleri boyunca bakabileceğimize tam olarak(!) garanti veremiyorken, kendi kedilerimizin yavrularına gerçek yuva bulmak kolay (cinsken) ama garanti vermek zor. bir daha düşünün bence.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-13, 21:30   #4

şantii üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
şantii Çevrimdışı

Ben şunu anlamıyorum ya insan sahibi olduğu hayvanın yavruları olsun isteyebilir alıp sokağa atmadığı sürece bundan doğal ne olabilir ki ? Beğenmezlerse alıp sokağa mı atacak hiç sanmıyorum öyle bir şey yapacak insana da sabahtan akşama kadar konuş atacaksa yine atar . Gayet iyi bakacak insanlar da vardır eminim bizlerin baktığı gibi bakabilecek kötü ihtimali düşünürsen de sokaktaki hayvanı da eve alıp işkence yapar yapacak olan adam . Nasıl biz severek özenle besliyorsak bunu becerebilen ne ilk ne de son insanız .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-13, 21:42   #5

Mushu üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
Mushu Çevrimdışı

Sans Valeur tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
sokaktaki muhtaç yavrulara geçici yuva olsanız daha iyi olmaz mı? kısırlaştırma ne kadar doğalarına aykırıysa bence iran, british gibi mutasyona uğratılmış kedilerinde yavrulatılması o kadar aykırı. zaten kendimize bile kedilerimize ömürleri boyunca bakabileceğimize tam olarak(!) garanti veremiyorken, kendi kedilerimizin yavrularına gerçek yuva bulmak kolay (cinsken) ama garanti vermek zor. bir daha düşünün bence.
Kesinlikle çok ama çok haklısınız. Ben kendi evimdeki kedim hariç, annemin yaşadığı sitedeki 6419840654198409418 tane kediye zaten mama alan biriyim. Belki inanmazsınız, Dünya Hayvanlar Günü dolayısı ile indirim yapan marketlerden birkaç yüz liralık mama alışverişi yapan biriyim.

Ancak bununla birlikte, aşırı derecede saman nezlesi, polen alerjisi olan biriyim de. Ben kendi kedimi para ile aldım doğruya doğru, çünkü British'lerin ırk özelliği dolayısıyla az tüy döken ve tüyleri uçuşmayacak kadar kalın/ağır olduğunu bilip araştırdığım için aldım. Ha ne oldu, 18 aydır birlikte yaşadığım kızım ve tüyleri sayesinde alerjimden kurtuldum.

Tekrar ediyorum, çok haklısınız ama ben zaten bunların üzerinde düşündüm. Sahiplendireceğim kişiler yakın ve tanıdığım kişiler. Diyelim olmadı, hepsini geri alırım hiç sorun değil ki zaten kedileri vereceğim kişiler bunu şimdiden biliyor. Ayrıca kedim ikinci kere hamile kalmayacak, bir kere yeterli.

Kişisel olarak düşüncelerinizde haklısınız, lütfen bir de benim açımdan bakın olaya. 18 aydır bu kız benimle, veterinerde birşey olacak diye korkumdan kısılaştırmadım. Bilen bilir, bir kere tıraş ettirdim de anesteziden çıkmadı diye panikledim. 10 aydır bir kere bile kızıştığında sinirlenmedim. Belki bakabileceğimin garantisini veremem haklısınız ama yaşadığım sürece sorumluluklarını alacağımın garantisini verebilirim.

Burada herkesin hayvan sevdiğini biliyorum o yüzden kimseye bir kin duygum yok. Onca açılan başlığa değil de sadece benim başlığıma böyle bir tepki gelmesine anlam veremedim, o da ayrı bir konu.

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-13, 21:45   #6

Mushu üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
Mushu Çevrimdışı

şantii tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben şunu anlamıyorum ya insan sahibi olduğu hayvanın yavruları olsun isteyebilir alıp sokağa atmadığı sürece bundan doğal ne olabilir ki ? Beğenmezlerse alıp sokağa mı atacak hiç sanmıyorum öyle bir şey yapacak insana da sabahtan akşama kadar konuş atacaksa yine atar . Gayet iyi bakacak insanlar da vardır eminim bizlerin baktığı gibi bakabilecek kötü ihtimali düşünürsen de sokaktaki hayvanı da eve alıp işkence yapar yapacak olan adam . Nasıl biz severek özenle besliyorsak bunu becerebilen ne ilk ne de son insanız .
Çok teşekkürler. Çok da doğru ifade etmişsiniz.

şantii tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben şunu anlamıyorum ya insan sahibi olduğu hayvanın yavruları olsun isteyebilir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-13, 21:58   #7

Bursa
Sans Valeur Çevrimdışı

ben böyle başlıklara çok tepki gösterdim, 'üslubumdan' dolayı siteden uzaklaştırıldım bile mama ile olarak yardım etmeniz çok güzel. doğurtma konusunda sizi anlıyorum da. hani derler ya "bu kötü dünyaya çocuk getirmek istemiyorum" diye, bilimsel açıdanda doğacak yavruların ırkından dolayı sağlık sorunları olacak. mobil olduğumdam dolayı size bu konuda araştırmalarıda atamıyorum maalesef.
onların annelik duygusu olmadığını biliyorsunuz zaten. kediniz doğurmasa da olur. o doğmadan yavrulara talip olanlara da yuva arayan kedileri önerseniz. 18 tane yuva bulsam çıldırırdım heralde. o kadar fazla yavruya yuva aradık, yarısından çoğu öldü, bir kaç tanesi yuva buldu, bazıları hala yaşıyor, ve daha yeni yavrularda katılıyor aralarına. sizde o kadar kediye yuva arayıpta bulamayan, aradığı yuvalarında (olumlu ya da olumsuz) bir ticaretle alınmış bir british olduğundan yer olmadığını düşünsenize. buraya yazmakla anlatılamıyor gerçekten. anlatmaya kelimeler bulmakta zorlanıyorum elimde ölen yavruları hatırladıkça. duygu sömürüsü yaptığımı düşünüyor olabilirsiniz ama ben içimdekileri dile getirmeye çalışıyorum. umarım doğru olanı seçersiniz, kime göre doğru neye göre doğru o bilinmez ama.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-13, 22:19   #8

şantii üyesinin avatarı

şantii Çevrimdışı

Mushu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok teşekkürler. Çok da doğru ifade etmişsiniz.
Ne demek düşüncelerimi söyledim şahsınızı tanımıyorum zaten ama böyle bir konu olduğunda herkesin sanki sadece asıl kedi sahipleri dışında yavrulara bakacak iyi insanlar yokmuş gibi bu işi sadece biz iyi şekilde yapıyormuşuz gibi davranmalarınaydı tepkim . Hep görüyorum bu yorumları ama ilk defa yorum yapmak istedim. Açıkçası bana bilmişlik gibi geliyor her yorumun altına aynı tepkileri vermek . Şahsen ben ne olursa olsun bırakmam kedilerimi ve benim gibi insanlar d vardır muhakkak . Ve biz acaba kötü mü bakılır düşüncesi ile hayvanları içgüdülerinden yoksun bırakıyoruz. Bunun yerine iyi aileler bulmak gerçekten güvenebileceğin insanlar varsa onları da hayvan sevgisinden mahrum etmeyip hem de hayvanlara sıcak yuva bulmak en güzeli en doğrsu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-13, 22:33   #9

Bursa
Sans Valeur Çevrimdışı

bahsettiğiniz hayvan sevgisi değil cins sevgisi. o insanlar gerçekten hayvan sevebiliyorsa cins olmayan bir kediyede yuvasını açabilir. ben burada olan kimseye özel mesaj vs. atıpta "doğurtma, şunu yapma, onu yapma" diye yargılamadım. konuşarak engellememde zor olmasına rağmen konuyu açan kişiye bir seçenek sunuyorum. bende 'kedilerinizi kısırlaştırın' diye başlık açarsam, o kişinin ya da her hangi birinin "hayır efendim ben kısırlaştırmam" demeye hakkı var.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-13, 22:36   #10

şantii üyesinin avatarı

şantii Çevrimdışı

Ben sizin üslubunuzu ve söylediklerinizi çok yapıcı buldum zaten Sans Valeur sözüm size değildi siz sadece öneride bulunmuşsunuz. Başkasının başına dert açacaksınız diyen arkadaşaydı sözüm . Bunu dert olarak görmek saçma bunu söylemek istiyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-13, 22:38   #11

Mushu üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
Mushu Çevrimdışı

ben böyle başlıklara çok tepki gösterdim, 'üslubumdan' dolayı siteden uzaklaştırıldım bile mama ile olarak yardım etmeniz çok güzel. doğurtma konusunda sizi anlıyorum da. hani derler ya "bu kötü dünyaya çocuk getirmek istemiyorum" diye, bilimsel açıdanda doğacak yavruların ırkından dolayı sağlık sorunları olacak. mobil olduğumdam dolayı size bu konuda araştırmalarıda atamıyorum maalesef.
onların annelik duygusu olmadığını biliyorsunuz zaten. kediniz doğurmasa da olur. o doğmadan yavrulara talip olanlara da yuva arayan kedileri önerseniz. 18 tane yuva bulsam çıldırırdım heralde. o kadar fazla yavruya yuva aradık, yarısından çoğu öldü, bir kaç tanesi yuva buldu, bazıları hala yaşıyor, ve daha yeni yavrularda katılıyor aralarına. sizde o kadar kediye yuva arayıpta bulamayan, aradığı yuvalarında (olumlu ya da olumsuz) bir ticaretle alınmış bir british olduğundan yer olmadığını düşünsenize. buraya yazmakla anlatılamıyor gerçekten. anlatmaya kelimeler bulmakta zorlanıyorum elimde ölen yavruları hatırladıkça. duygu sömürüsü yaptığımı düşünüyor olabilirsiniz ama ben içimdekileri dile getirmeye çalışıyorum. umarım doğru olanı seçersiniz, kime göre doğru neye göre doğru o bilinmez ama.
Tamam tabiki doğru ama anlamadığım birşey var ki sanki dünya üzerindeki doğan tüm kediler birileri tarafından sahiplenilmeli, sokakta hiç kedi olmamalı, hepsinin yeri yurdu insan evi gibi konuşuluyor. Bu hayvanların tarihi insanların tarihinden eski; varlardı, var olacaklar.

Yeni kedi doğmuş hemen sahiplenelim, besleyelim, evimize alalım, v.b. düşünceler bana doğal gelmiyor. Belki kedilerin annelik duygusu yok ama kimse bir kediye, "Ya sen dışarıda ölürsün, aç kalırsın, hasta olursun bak demedi deme, gel bizim evimize sana bakalım!" diye de sormuyor. Yoksa soruyor mu, sorsa da cevap alıyor mu, kaç kedi kabul ediyor, kaçı reddediyor? Onlar için neyin iyi olduğuna biz karar veriyoruz hem de fikirlerini ya da doğalarını hiç düşünmeden.

Ben bu işin ticaretini yapma, kedimi damızlık bir doğum fabrikası olarak kullanma amacında değilim. Bu kadar sert çıkılmasına anlam veremiyorum. Tabiki sokakta kediler var, tabiki de bakıyoruz, seviyoruz ve paylaşıyoruz ama, sizin tek bir evladınız olsa, o da karşınıza geçip; "Ben bu dünyaya bir çocuk getirmek istemiyorum!" dese, siz torun sevginizden vazgeçip, "aaa evet çok yerinde bir karar." mı diyeceksiniz?

Sonuç olarak, seçimimin farkındayım, sorumluluklarımı almayı kabul ediyorum. Eeee başka ne kaldı?

Gerçekten anlayamadığım konular bunlar. İnsanız, farklı düşünüyor olmamız çok doğal. Bunlar da benim nacizane fikirlerim. Lütfen yazdıklarımda ark niyet aramayın. Cidden samimiyetimle yazıyorum bunları.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-13, 22:51   #12

Bursa
Sans Valeur Çevrimdışı

evet kedi sahibi olmak kesinlikle dert değil sevdikten sonra. umarım Mushu doğru yolu seçer. ayrıca kedici dergisi'ni takip etmiyorsanız takip etmenizi öneririm. bu konuda da yararlı bilgiler var. iyi akşamlar...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-13, 23:03   #13

Bursa
Sans Valeur Çevrimdışı

sözde hayvansever insanlar, sokakta annesinin yemek getirmesini bekleyen kediyi alıp sahiplendirmeye çalışıyorlar bu yüzden size ve başkalarına da öyle gözüküyor. keşke sokakta yaşayabilselerdi hepsi, ama araba, insan gibi etkenler varken çok zor. birde şu var, insanların etkisi yüksek olan cinsleri sokağa saldığınızda yaşayamazlar. bu yüzden üretilmesine karşıyım. onlar tamamen ev kedisi olarak tasarlanmış, insanlara eşya gibi sunulmuştur. down sendromlu iki insanı birleştirmek ne kadar gereksizse basık yüzlü kedilerde aynı şekildedir. kedilerin duyguları yoktur. mesela kenny adlı kaplan kendi ailesinin sürekli çiftleştirilmesiyle ortaya çıkan down sendromlu beyaz bir kaplandır yüzü iran kedisinin aynısıdır.. iran, british gibi kedilerde bu şekilde ortaya çıkmıştır. zeka geriliklerinden dolayıda eve uyumludurlar çünkü doğal bir kedinin içgüdüleri onlarda çok çok azdır. bu olaya şahit olmuş biri olarak konuşuyorum.
bir keresinde yine böyle bir konuya tepki gösterdiğimde konuyu açan üye bana "önceki hayatında sokak kedisi miydin" başlıklı bir mesaj attı. ben yararlı olmak isterken böyle tepkilerde olabiliyor. keşke "evet" diyebilsem.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-13, 23:14   #14

Mushu üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
Mushu Çevrimdışı

sözde hayvansever insanlar, sokakta annesinin yemek getirmesini bekleyen kediyi alıp sahiplendirmeye çalışıyorlar bu yüzden size ve başkalarına da öyle gözüküyor. keşke sokakta yaşayabilselerdi hepsi, ama araba, insan gibi etkenler varken çok zor. birde şu var, insanların etkisi yüksek olan cinsleri sokağa saldığınızda yaşayamazlar. bu yüzden üretilmesine karşıyım. onlar tamamen ev kedisi olarak tasarlanmış, insanlara eşya gibi sunulmuştur. down sendromlu iki insanı birleştirmek ne kadar gereksizse basık yüzlü kedilerde aynı şekildedir. kedilerin duyguları yoktur. mesela kenny adlı kaplan kendi ailesinin sürekli çiftleştirilmesiyle ortaya çıkan down sendromlu beyaz bir kaplandır yüzü iran kedisinin aynısıdır.. iran, british gibi kedilerde bu şekilde ortaya çıkmıştır. zeka geriliklerinden dolayıda eve uyumludurlar çünkü doğal bir kedinin içgüdüleri onlarda çok çok azdır. bu olaya şahit olmuş biri olarak konuşuyorum.
bir keresinde yine böyle bir konuya tepki gösterdiğimde konuyu açan üye bana "önceki hayatında sokak kedisi miydin" başlıklı bir mesaj attı. ben yararlı olmak isterken böyle tepkilerde olabiliyor. keşke "evet" diyebilsem.
Hehehe. Hiç olmazsa "Önceki hayatında ev kedisi miydin?" dememişler. Şaka yapıyorum!

Dediğim gibi, ben oluşabilecek sorunlara karşı, yavruları yeniden sahiplenip onlarla yaşama konusundaki sorumluluğumu alıyorum. Hiçbirini sokağa atmaya niyetim yok. Gerçi bu kadar yorumun olduğu bir başlığa kimsenin cevap yazacağını da sanmıyorum artık ya neyse. :/

Yorumlarınız için teşekkürler. Kararımda hala ısrar ediyorum. Umarım bir damat adayı bulurum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-13, 23:19   #15

Bursa
Sans Valeur Çevrimdışı

ben zaten sizin sorumluluk alıp alamayacağınızdan bahsetmedim son yazımda. doğacak yavruların sağlık sorunlarına değinmeye çalıştım. umarım bu konuşmaları okuyan başka insanlara yararım olur. siz fikrinizi değiştirmeyeceksiniz galiba. yine de anlaşabildiğimize sevindim
eş bulmakta kötü şanslar :P :P
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 11:45.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198