Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kedime Eş Arıyorum

Cevap Yaz
Eski 15-01-15, 23:30   #16

Eskişehir
rbetül Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Ankara-Luna safkan Ankara kedisine zamana girdiği için damat arıyoruz acilllllll

bencede düşünme ..
tebrik ederim böyle düşündüğün içinde
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-15, 23:44   #17

Pıtırsonic Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Ankara-Luna safkan Ankara kedisine zamana girdiği için damat arıyoruz acilllllll

biz insanlar ne kadar duyarlıyız, 8 aylık yavru olarak nitelendirilen (ki şimdi 1 buçuk yaşında diye yalan söylemeyin, bir önceki konuda kendiniz söylediniz) dişi kediyi doğurtup erken yaşta doğurmanın ölüme varan risklerini kedi adına göze alabiliyoruz. her kızıştığında eş bulamayıp onların o kızgınlığı tek başlarına atlatmalarını bekliyoruz. birçok yavrusu oluyor, kimimiz satıyoruz kimimizse akıbetleri belli olmayan yuvalara yolluyoruz. gerçekten çok duyarlıyız! doğalarına uygun davranmak istiyorsanız eve almayacaksınız. evde, dört duvar arasında kedi/köpek besleyip de "kısırlaştırmam, bu onların doğalarına çok aykırı" diyenler acaba kendi çelişkilerinin farkındalar mı? ayrıca ben burada 8 aylık kediyi çiftleştiren çocuğa asla kızmam, adı üzerinde "çocuk". sadece anne babasının bilinçli bir çocuk yetiştirememesine üzülürüm. o canı küçücükken doğurtarak ölme riskini siz göze alın, ben almıyorum! bizlerin de doğası üreme üzerine kurulu, neden farklı olduğunuzu düşünüyorsunuz? bu "doğasında var" lafını eden insanların kendilerinin de doğası gereği erginlikten, yani kadınlar için 12-13 yaşından sonra korunma yöntemlerini kullanmayarak üremesi gerekiyor. bunları diyen insanların kaç çocuğu olduğunu gerçekten merak ediyorum. cevap olarak "bakamayacaksam o kadar çocuk sahibi olmam" diyorsanız caddelerde binlerce kedi/köpek telef oluyorken, onlara bakamıyorken niye yenilerinin dünyaya gelmesini teşvik ediyorsunuz? pedofiliyi kınarsınız, çocuk gelinlere karşı durursunuz ancak yavruluktan henüz çıkmamış bir kedinin çiftleşmesini onaylarsınız! bu konu hakkında başka hiçbir yorumum yok. 8 aylık kediyi doğurtana da, bunu tavsiye edene de, bu eş arama bölümünü açıp buna vesile olana da akıl fikir ve vicdan diliyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-15, 23:54   #18

Eskişehir
rbetül Çevrimdışı

ben burada 8 aylık bir kediyi çiftleştirmeye calışan biri olmadıgım için cevap vermiyorum ne yazıkki bazı yargılarınıza.
ayrıca dört duvar arasında beslemek zorunda kaldığım kedimi sokakta bulup eve getirmesem dışarıda ölme ihtimali vardı ne yazık ki.. onları dört duvar arasına kapatmak belki doğru değil hatta hiç dogru degil ancak sırf zevk için evde kedi besleyip dogurmaması ıcınde kısırlaştırılmalarını dogru bulmuyorum. ımkanım olsa bahceli bir evim olsa mesela bir değil bir kaç tane kedi beslerim ve diledikleri kadar da yavruları olsun bakarım. hiç dert degil.
ve sunu da belirteyim insanla hayvanları birbirine karıstırmayın. insan da irade denilen güç bir insanın kaç çocuk dogurması gerektiğini kendisine bırakır ve insan ona gçre hareket eder ancak hayvan ıcın bu gecerli degildir. eger bunu yaparsak şimdi degil elbetteki ama ilerde bir kedi soyunun tükenmesine sebep olabiliriz ve kedileri ksırlaştıranlar farkında olmadan bu suça ortak oluyorlar..
ben bu günaha ortak olmak istemem sizi bilemem.
ben burada bu duyarlılıktan bahsetmiştim. bu hayvanları ehlileştirecegimize kediler konsuunda insanları bilinçlendirmeliyiz bence o zaman bir hayvanın dogurması da belki dışarı salınması da sorun teşkil etmez cunku duyarlı ınsanlar tarafından bu hayvanlar her daim korunup kollanacagını bilir hisseder bizde biliriz ve icimiz rahat eder

Bu konu en son " 16-01-15 " tarihinde saat 01:56 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-15, 00:11   #19

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

rbetül tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kedi veya diğer hayvanlar içgüdüsel olarak birleşir ve doğurur bu doğalarında vardır. hayvanların doğururken acı çekiyor olması nerde görülmüş. insanlara hayvanlarını kısırlaştırmaya yönelik akıl vermek ne kadar doğru merak ediyorum. hayvanlar doğuracak ki çoğalacaklar ve bu eğer ev kedisi ise yavrularına bir süre bakar ve sonrasında gereken yapılır. ben kısırlaştırma olayını kesinlikle doğru bulmuyorum. bende daha önce bir kedimi kısırlaştırmayı düşünmüştüm bi ara ama daha geniş düşününce hayvanın o an çekeceği acıyı ve doğalarına müdahale etmeyi düşününce vazgeçtim. biz insanlar ne kadar gaddarız görebiliyorum böyle şeyleri savunanları gördugumde.
Bahsettiğimiz kedi cins ve kimseye güvenilemez kedi doğursa bile yavruları Sokağı boylayabilir. Cins kediler kısırlaştırılmalı kesinlikle yoksa sokaklarda daha çok cins kedi ile karşılaşacağız. Tabii ki cins olmayan kediler doğurtulabilir. Eğer çok güvendiğiniz kişilere verebilirseniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-15, 00:16   #20

Pıtırsonic Çevrimdışı

iradesi yok diye kısırlaştırmayıp çiftleştirerek doğurtuyorsunuz, kısırlaştırma yetkisini kendinizde bulamazken üretme yetkisini nasıl bulabiliyorsunuz? ayrıca iradeleri olsaydı her doğumda minimum 3 yavru ve yılda 2'den fazla doğum yapıp yavrularının sokaklarda ölüp gitmelerini isterler miydi? isterlerdi diyorsanız başa dönüyorum, sizin kaç çocuğunuz var ve onlar için bunu isteyecekleri düşüncesindeyken siz niye istemiyorsunuz? istemezlerdi diyorsanız niye kısırlaştırmaya karşısınız? tavsiye verdiğiniz kişinin bir zahmet kedisinin yaşına bakıp yorum yapın o zaman. buna ses çıkarmayan, üzerine tebrik eden kişinin farklı düşündüğünü mü sanmam gerekiyor? insanları duyarlı hale getirmeye çalışırken ölüp giden canların hesabını verebilecek misiniz? sanki kısa vadede olacak bir şey mi bu? gerçekten masum şekilde doğaları içinse neden çoğunlukla "cins" kediler üretiliyor, siz böyle düşünmüyorsanız neden tebrik etmek yerine cins aranmasını sorgulamıyorsunuz, doğaları için olması gerektiğini anlatmıyorsunuz? evdeki hayvanları kısırlaştırarak soylarının tükeneceğine gerçekten inanıyor musunuz (bunu ekstra şaşırarak soruyorum)? bunların hiçbirinin cevabı zerre umurumda değil, emin olabilirsiniz. en azından okuyanlar kendilerine bunları sorsunlar, mantıklı buluyorlarsa ne diyeyim. bulmuyorlarsa da ne diyeyim, herkesin kendi tercihi ama artık kedilerin doğasını bahane etmekten vazgeçin. doğaymış.. apartmanda yaşamak, caddelerde yemek bulmaya çalışmak, tecavüze uğramak, araba altında ezilmek doğa değil mi. kimse sokakta sağlıklı yaşayan kediyi alıp dört duvar arasına hapsetmiyor, en azından ben yapmıyorum ancak kendi adıma ihtiyaç duyduğu için evime aldığım hayvanları üreterek bir de yavrularını sonu belli duruma itmemeyi tercih ediyorum.

bu konuya karşılaştığım karşılaşmadığım tüm kötü durumdaki hayvanlar için, sizin gibi düşünenlerin çiftleştirmesi sonucu doğan yavru kedilerden ve sahiplenmek isteyenlerin yavru sevdasından gerçekten yuvaya ihtiyacı olan engelli, rahatsız, yetişkin ve cins olmayan kedilere sıra gelmediği için bu kadar öfkeleniyorum. sinirli şekilde yazmaya devam etmek istemediğim için de kendi adıma konuyu noktalandırıyorum, konu hakkında söylemek istediğim her şeyi söylediğime göre uzatmamın da gereği yok.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-15, 00:20   #21

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

ben burada 8 bir aylık kediyi çiftleştirmeye calışan biri olmadıgım için cevap vermiyorum ne yazıkki bazı yargılarınıza.
ayrıca dört duvar arasında beslemek zorunda kaldığım kedimi sokakta bulup eve getirmesem dışarıda ölme ihtimali vardı ne yazık ki.. onları dört duvar arasına kapatmak belki doğru değil hatta hiç dogru degil ancak sırf zevk için evde kedi besleyip dogurmaması ıcınde kısırlaştırılmalarını dogru bulmuyorum. ımkanım olsa bahceli bir evim olsa mesela bir değil bir kaç tane kedi beslerim ve diledikleri kadar da yavruları olsun bakarım. hiç dert degil.
ve sunu da belirteyim insanla hayvanları birbirine karıstırmayın. insan da irade denilen güç bir insanın kaç çocuk dogurması gerektiğini kendisine bırakır ve insan ona gçre hareket eder ancak hayvan ıcın bu gecerli degildir. eger bunu yaparsak şimdi degil elbetteki ama ilerde bir kedi soyunun tükenmesine sebep olabiliriz ve kedileri ksırlaştıranlar farkında olmadan bu suça ortak oluyorlar..
ben bu günaha ortak olmak istemem sizi bilemem.
ben burada bu duyarlılıktan bahsetmiştim. bu hayvanları ehlileştirecegimize kediler konsuunda insanları bilinçlendirmeliyiz bence o zaman bir hayvanın dogurması da belki dışarı salınması da sorun teşkil etmez cunku duyarlı ınsanlar tarafından bu hayvanlar her daim korunup kollanacagını bilir hisseder bizde biliriz ve icimiz rahat eder
Kendiniz söylemişsiniz, kaç yavrusu olsa bakabilirim demişsiniz. Burada bakılamayan hayvanlardan bahsediyoruz. Bakabiliyorsanız kısırlaştırmayın.
Ayrıca, amacımız zaten kedi cinslerini tüketip, sokak kedilerine, yani doğal kedilerimize olan ilgiyi arttırmak değil mi? Herhangi bir kedi soyunun tükenmesini istiyoruz. Bu Yüzden cins kediler kısırlaştırılmalı diyorum. Ama sokak kedileri yani cins olmayan kediler kısırlaştırılmayabilir. Sonuçta zaten sokağa atılmış cins kediler ile normal, doğal kedilerimizin, bağışıklığı yüksek, Hastalıklara dayanıklı olan kedilerimizin genleri bozuluyor, biz de üremelerini engellemeyelim.
Yani ben şu andaki durumdan konuşuyorum, her duruma göre kısırlaştırma taraftarı olup olmadığım değişebilir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-15, 00:26   #22

Angelpet üyesinin avatarı

Ankara
Angelpet Çevrimdışı

dumiş tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kendiniz söylemişsiniz, kaç yavrusu olsa bakabilirim demişsiniz. Burada bakılamayan hayvanlardan bahsediyoruz. Bakabiliyorsanız kısırlaştırmayın.
Ayrıca, amacımız zaten kedi cinslerini tüketip, sokak kedilerine, yani doğal kedilerimize olan ilgiyi arttırmak değil mi? Herhangi bir kedi soyunun tükenmesini istiyoruz. Bu Yüzden cins kediler kısırlaştırılmalı diyorum. Ama sokak kedileri yani cins olmayan kediler kısırlaştırılmayabilir. Sonuçta zaten sokağa atılmış cins kediler ile normal, doğal kedilerimizin, bağışıklığı yüksek, Hastalıklara dayanıklı olan kedilerimizin genleri bozuluyor, biz de üremelerini engellemeyelim.
Yani ben şu andaki durumdan konuşuyorum, her duruma göre kısırlaştırma taraftarı olup olmadığım değişebilir.
??? cins kedide olsun yani olmasınmı iyice saçmaladınız bana gçre her kedi güzeldir ama cinsinde önemi deilmi ama soyu tükenmesin onunda ne suçu varda tükensin ha ??? Ankara kedisinin soyu tükenmekte bazıları chinchilayla van kırmasıı angora diye veriyor önlenmemelimi yani tükensinmi soyu böyle diye diye allahın verdiği çeşitliliği kısıyorsunuz ! ne suçu var onunda hakkı var korunmmaya cins diye tepki vermemek gerek yani !
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-15, 01:51   #23

Eskişehir
rbetül Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
iradesi yok diye kısırlaştırmayıp çiftleştirerek doğurtuyorsunuz, kısırlaştırma yetkisini kendinizde bulamazken üretme yetkisini nasıl bulabiliyorsunuz? ayrıca iradeleri olsaydı her doğumda minimum 3 yavru ve yılda 2'den fazla doğum yapıp yavrularının sokaklarda ölüp gitmelerini isterler miydi? isterlerdi diyorsanız başa dönüyorum, sizin kaç çocuğunuz var ve onlar için bunu isteyecekleri düşüncesindeyken siz niye istemiyorsunuz? istemezlerdi diyorsanız niye kısırlaştırmaya karşısınız? tavsiye verdiğiniz kişinin bir zahmet kedisinin yaşına bakıp yorum yapın o zaman. buna ses çıkarmayan, üzerine tebrik eden kişinin farklı düşündüğünü mü sanmam gerekiyor? insanları duyarlı hale getirmeye çalışırken ölüp giden canların hesabını verebilecek misiniz? sanki kısa vadede olacak bir şey mi bu? gerçekten masum şekilde doğaları içinse neden çoğunlukla "cins" kediler üretiliyor, siz böyle düşünmüyorsanız neden tebrik etmek yerine cins aranmasını sorgulamıyorsunuz, doğaları için olması gerektiğini anlatmıyorsunuz? evdeki hayvanları kısırlaştırarak soylarının tükeneceğine gerçekten inanıyor musunuz (bunu ekstra şaşırarak soruyorum)? bunların hiçbirinin cevabı zerre umurumda değil, emin olabilirsiniz. en azından okuyanlar kendilerine bunları sorsunlar, mantıklı buluyorlarsa ne diyeyim. bulmuyorlarsa da ne diyeyim, herkesin kendi tercihi ama artık kedilerin doğasını bahane etmekten vazgeçin. doğaymış.. apartmanda yaşamak, caddelerde yemek bulmaya çalışmak, tecavüze uğramak, araba altında ezilmek doğa değil mi. kimse sokakta sağlıklı yaşayan kediyi alıp dört duvar arasına hapsetmiyor, en azından ben yapmıyorum ancak kendi adıma ihtiyaç duyduğu için evime aldığım hayvanları üreterek bir de yavrularını sonu belli duruma itmemeyi tercih ediyorum.

bu konuya karşılaştığım karşılaşmadığım tüm kötü durumdaki hayvanlar için, sizin gibi düşünenlerin çiftleştirmesi sonucu doğan yavru kedilerden ve sahiplenmek isteyenlerin yavru sevdasından gerçekten yuvaya ihtiyacı olan engelli, rahatsız, yetişkin ve cins olmayan kedilere sıra gelmediği için bu kadar öfkeleniyorum. sinirli şekilde yazmaya devam etmek istemediğim için de kendi adıma konuyu noktalandırıyorum, konu hakkında söylemek istediğim her şeyi söylediğime göre uzatmamın da gereği yok.
ben orda kedisini çiftleştirmeye çalıştığı icin tebrik etmedim hanımefendiyi.
once bu konuda anlaşalım.
ayrıca iyi niyetle yazdıgım seyleri alıp da baska baska yerlere cekmıs olmanıza bır anlam veremedım.
bence daha dogru bir üslup kullanmanız gerekır.
her neyse demek kı sızınle benım aramda olan bu fikir ayrılıgı cogu kişide var ki, ''hayvanları kısırlastırmayı dogru buluyor msunuz '' gibi bir anket düzenlenmesine sebep olmuş mesela sitede. siz dogru buluyor olabılırsınız ve sebeplerınıde acıkladınız. o zaman bende kısaca; cok gerekmedıgı takdır de hayvanların kısırlaştırılmasını dogru bulmuyorum dıyerek konuyu kapatıyorum.

bu arada cocugum yok cunku bekarım.
fırsatm olsa evlendıkten sonra bi sürü dogurup bakarım demıycem tabııkı doga kanunlarına aykırı cunku)

iyi aksamlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-15, 02:06   #24

Eskişehir
rbetül Çevrimdışı

size katılmıyorum.
ne demek cins kediler kısırlaştırılmalı cunku soyları tükensin istiyoruz.
onların soyu tukendıgınde sokak hayvanlarına ılgı fılan artmaz.
benim kedimde cins ve sokakta bulup getirdim ve sitenin bahcesinde bir cok cins kedi var dogaya uyum saglamış vaziyette yasıyor hayvanlar.
bastada soyledıgım gıbı ınsanlar bu konuda ehlileştirilmeli ve suc hayvanlara yüklenmemeli.
bır cok ulkede parklarda bıle kedı evlerı bulunuyor
ınsanlar oralara gıdıp hayvanların ıhtıyaclarını gıderebılıyorlar.
eger bızde de bu tarz bır sıstem olsa o kadar hayvan buralarda neden yasayamasın
uyum saglayamasın
zaten hayvanlar fizyolojik ve biyolojik olarak bulundukları ortama zamanla uyum saglayabilirler.
o zmnda ne cins ne de sokak kedilerinin soylarının tüketilemeye calısılmasının geregı kalmaz!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-15, 08:08   #25

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Angelpet tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
??? cins kedide olsun yani olmasınmı iyice saçmaladınız bana gçre her kedi güzeldir ama cinsinde önemi deilmi ama soyu tükenmesin onunda ne suçu varda tükensin ha ??? Ankara kedisinin soyu tükenmekte bazıları chinchilayla van kırmasıı angora diye veriyor önlenmemelimi yani tükensinmi soyu böyle diye diye allahın verdiği çeşitliliği kısıyorsunuz ! ne suçu var onunda hakkı var korunmmaya cins diye tepki vermemek gerek yani !
Allah'ım verdiği çeşitlilik? Cins? Hahahaha güldürme beni...
O cinsleri insanlar zorla çiftleştirerek üretiyorlar. Ayrıca insanların kısırlaştırdıkları kediler Yüzünden de cinsler zor tükenir pet shoplar böyle üretmeye devam ederse.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-15, 08:13   #26

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

size katılmıyorum.
ne demek cins kediler kısırlaştırılmalı cunku soyları tükensin istiyoruz.
onların soyu tukendıgınde sokak hayvanlarına ılgı fılan artmaz.
benim kedimde cins ve sokakta bulup getirdim ve sitenin bahcesinde bir cok cins kedi var dogaya uyum saglamış vaziyette yasıyor hayvanlar.
bastada soyledıgım gıbı ınsanlar bu konuda ehlileştirilmeli ve suc hayvanlara yüklenmemeli.
bır cok ulkede parklarda bıle kedı evlerı bulunuyor
ınsanlar oralara gıdıp hayvanların ıhtıyaclarını gıderebılıyorlar.
eger bızde de bu tarz bır sıstem olsa o kadar hayvan buralarda neden yasayamasın
uyum saglayamasın
zaten hayvanlar fizyolojik ve biyolojik olarak bulundukları ortama zamanla uyum saglayabilirler.
o zmnda ne cins ne de sokak kedilerinin soylarının tüketilemeye calısılmasının geregı kalmaz!!
cins kediler sokakta yaşayamaz. Orada Bahsettiğiniz kediler de sizin cins sandığınız ama olmayan kedilerdir. Ya da bir cins kendiyle bir tekirin yavrusudur. Burada sokağa atılmış cins kediler var ve hepsinden biri mantar, birinin bacağı kırık, biri Açlıktan Ölmek üzere.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-15, 08:15   #27

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Neyse bu Tartışma uzar da uzar....
Herkesin fikri farklı uzatmayalım...
Ama yine savunmaya geçerseniz ve kısırlaştırmamayı savunursanız o zaman ben de Kısırlaştırmayı savunurum cevapsız kalmam.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-15, 22:35   #28

Angelpet üyesinin avatarı

Ankara
Angelpet Çevrimdışı

Allah'ım verdiği çeşitlilik? Cins? Hahahaha güldürme beni...
O cinsleri insanlar zorla çiftleştirerek üretiyorlar. Ayrıca insanların kısırlaştırdıkları kediler Yüzünden de cinsler zor tükenir pet shoplar böyle üretmeye devam ederse.
Pet shoplar Chinchilayla mix yapıyorlar !!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-15, 23:07   #29

Eskişehir
rbetül Çevrimdışı

hayvana saygısı ve sevgisi olmayanın insanada olmazmış.
yazık ya vallahi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-15, 23:10   #30

Eskişehir
rbetül Çevrimdışı

Neyse bu Tartışma uzar da uzar....
Herkesin fikri farklı uzatmayalım...
Ama yine savunmaya geçerseniz ve kısırlaştırmamayı savunursanız o zaman ben de Kısırlaştırmayı savunurum cevapsız kalmam.
valla burada senın benım fıkrım degıl onemlı olan hayvanların gelecegi.
istedıgın kdr bu fıkrı savun
savunmayan ve bu fikre da sahip cıkan bırılerı illa olacaktır
o zaman engelli kişilerde yasatılmasın.
bunu da savunabılır mısın yazık yaa cıdden yazık
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları