Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 26-12-14, 11:04   #1

Kocaeli (İzmit)
selopi Çevrimdışı
Varsayılan yeni kedi arkadaşım (kafam çok karıştı)

c.tesi günü evimize yavru bir kedicik gelicek. kocaelide yaşıyoruz kedicik eşimi ankarada bulmuş şimdi geçici bir evde kedili bir arkadaşımızda kalıyor istanbula gelirken bize yavrumuzu getirecek. ama daha önce hiç kedi beslemedim tabi kediyi annesinden yada sahibinden almadığımız için kaç aylık olduğunu bile bilmiyoruz. mama ve su kabı kedi yatağı aldım. bir haftadır misafir olduğu için abimizin kedisin kumunu kullanmış ve aslında tuvalet eğitimi de varmış. aynı kumdan biraz daha getirecek bize ama netteki bilgiler çok kafamı karıştırdı.kum ne almalıyım mama ne vermeliyim? veterinere p.tesi götüreceğim bundan önce kedime almam ve yapmam gerekenler hakkında biri bana yardımcı olabilir mi?
NOT: kedimiz muhtemelen evde yaşamış çünkü tüyleri çok temiz ve bakımıymış ayrıca kucağı çok seviyormuş tabi direkt kumu kendiliğinden kullanması da bir işaret ama dediğim gibi pek de emin değilim :/
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-12-14, 11:15   #2

canancan Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: yeni kedi arkadaşım (kafam çok karıştı)

keşke kedi yatağı almasaydınız çünkü kediniz muhtemelen sizinle uyuyacak ve canı nerede isterse orada uyuyacak kedilerin doğuştan wc eğitimleri var bu evden atıldığını göstermez.kendileride temiz canlılar olduğu için tüylerininde temiz olması normal.kaç aylık olduğunu zaten veteriner söyler.kedi maması ne kadar bütçe ayıracağınıza bağlı.market mamaları almamanızı tavsiye ederim.kaliteli mama orijen ve acana gibi markalardır.fiyat olarak daha uygun bir mama isterseniz yerli malı olan bonacibo kullanabilirsiniz.bende yetişkin kedilerime bunu kullanıyorum.kediniz hoşgelmiş
bu siteden https://www.temizmama.com/kedi-mamalari kedi mamalarını inceleyebilirsiniz.ayrıca ben kumuda buradan alıyorum kargoyla gelmesi iyi oluyor.kumdaki tercihimde bu https://www.temizmama.com/bentonit-k...mu-ince-taneli kediniz gelmeden önce mama kum ve tuvalet almanız iyi olur.

Bu konu en son " 26-12-14 " tarihinde saat 11:20 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-12-14, 11:21   #3

seenaozturk üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
seenaozturk Çevrimdışı

Kediler zaten kumuna içgüdüsel olarak giderler bu yüzden kedilerin tuvalet eğitimi çok kolaydır Kuma alışmış bir kedi için kumun markası çok da önemli değil. Silika kullanmayın yeter
Mama konusuna gelince eğer maddi durumunuz iyiyse size Acana, Orijen ve N&D gibi üst düzey mamalar önerebilirim. Acana ve Orijen hiç kullanmadım ama N&D'den çok memnunuz. Düşük tahıllısını kullanıyoruz biz. Bir de size daha kolay alışması için ödüller ya da seveceği vitaminler verebilirsiniz
Yatağında büyük ihtimalle yatmayacaktır. Kediler genelde kendisi seçer yatacağı yeri Ama evi tanıyım kendine yatacak bir yer bulduğunda yatağını oraya koyarsanız daha kolay alışır.
Gimpet'in multivitamin maltını genelde çok severler hem de tüylerine de çok iyi geliyor, deneyebilirsiniz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-12-14, 11:57   #4

Kocaeli (İzmit)
selopi Çevrimdışı

ben evden atıldığında değil evden kaçtığından korktum daha doğrusu ama kayıp kedi ilanlarında bulunduğu semt ve tarife uyan kedicik yoktu bir haftadır bakıyorum. biraz korkuyorum o yüzden kediciği benden alırlar diye sonradan
çok teşekkür ederim peki bunlar haricinde kedim gelmeden önce almam gereken bir şey var mı? tırmalama tahtası için erken mi? kedi sahibi abimiz 3 aylık olduğunu tahmin ediyor. kedi eve alışana kadar önce mama ve su kabıyla onu bir odaya koymamı söyledi bana kedi sahibi arkadaşlarım yoksa korkarmış. ama onu hapsetmek istemiyorum. bir de 300 gr çok az değil mi bir kedi için n&d tahılsız yavru kedi maması hep 300 gr var ben bir aylık almak istiyorum en az :/
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-12-14, 12:06   #5

canancan Çevrimdışı

tırmalama tahtasını hemen almanız iyi olur biran evvel kullanmaya alışsın.evet en az 3 gün bir odada kalmalı hem tuvaletine iyi alışır hemde evin kokusuna hemde yatağını kullanır.evede iyice alışır korkacak birşey olmadığını anlar.zilli oyuncaklar alın yada bu konudan Kediler için tasarımlar kendiniz yapın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-12-14, 12:24   #6

Kocaeli (İzmit)
selopi Çevrimdışı

tırmalama tahtasını da aldım yarın hepsi gelmiş olur çok teşekkür ederim bilgi için mama ve kum işini de halledip evdeki mukavva kutularla neler yapabilirim diye bir bakıyım. kedicik çok şanslı daha yeni düğün resimlerim geldiği için evde bir sürü mukavva kutu var
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-12-14, 12:35   #7

canancan Çevrimdışı

orta boy karton kutuda koyun odasına.içine birde pinpon topu atın.saatlerce oynar.pinpon topu hafif tabi en ufak bir pati darbesinde yuvarlanıyor deli gibi oynuyorlar kutuların içine atlayıp çıkmayıda çok seviyorlar tuvaletine alışınca yavaş yavaş banyonuza kaydırırsınız kum kabını.banyoda olması daha iyi en azından sürekli hava alır.evliliğiniz hayırlı olsun.inşallah ilerde çocuk sahibi olacağınızı hesaba katıpta sahiplenmişsinizdir.çünkü eş yada akraba baskısından bebek olunca kedi sokağa gidiyor.eğer ileriye dönük bu sorun olacaksa bence hiç eve alıştırmayın bir canlıyı.bunuda yazmak istedim.verdiğim tüm linkleri inceleyin kolay gelsin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-12-14, 12:42   #8

Kocaeli (İzmit)
selopi Çevrimdışı

Kedi ile bebek buyuten çok arkadaşımız var aile baskısı ile bir şeyler yapmak yaşıda geçtik zaten de ailelerimiz hem hayvan sever hem çok da karışmazlar eşimin daha önce köpeği ve kedisi de olmuş kayınvalideminde kocaman bir papağanı var inşallah uzun bir arkadaşlık için geliyor kedicik bize forumu allak bullak ediyorum ilginiz için çok teşekkür ederim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-15, 14:45   #9

minikpatiler Çevrimdışı

selopi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben evden atıldığında değil evden kaçtığından korktum daha doğrusu ama kayıp kedi ilanlarında bulunduğu semt ve tarife uyan kedicik yoktu bir haftadır bakıyorum. biraz korkuyorum o yüzden kediciği benden alırlar diye sonradan
çok teşekkür ederim peki bunlar haricinde kedim gelmeden önce almam gereken bir şey var mı? tırmalama tahtası için erken mi? kedi sahibi abimiz 3 aylık olduğunu tahmin ediyor. kedi eve alışana kadar önce mama ve su kabıyla onu bir odaya koymamı söyledi bana kedi sahibi arkadaşlarım yoksa korkarmış. ama onu hapsetmek istemiyorum. bir de 300 gr çok az değil mi bir kedi için n&d tahılsız yavru kedi maması hep 300 gr var ben bir aylık almak istiyorum en az :/
onu dışarıdaa gezdirin etrafı öğrensin bu yuzden ona tasma alın pire tsaması taşıma çantası varsa eğer eşinizde, ona gerek yok ama taşıma çantasını onun sveceği cinsine göre şirin renklerde boyaraka cazip hale getirin pire spreyi , kedi nanesi , havlu, diş macunu, fırça ,tırnak makası , tarak ,yumuşak bir yastık , sert oyuncaklar diş taşalrını önlmek için. Eğer çok fazla para harcamak istemiyorsanız marifetli peri blogunda kedi tırmalama tahtası yapımı var çamaşır sepetindende yatak yapabilirsiniz yani lafın kısası az maliyet çok marifet çok fazla masrafa gerek yok pratik bilgiler bularak da onu rahata eriştirebilirsiniz

Bu konu en son " 17-01-15 " tarihinde saat 14:51 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları