Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 28-02-17, 10:48   #1

Lattethecat Çevrimdışı
Varsayılan Yeni gelen yavru kedi ve alışma sürecimiz

Arkadaşlar Merhaba
Dün itibariyle yavru british shorhair (2 Aylık'tan biraz küçük -55 gün kadar) Dün veterinerde içdış paraziti 12 saat arayla yapıldı. Veterinerimiz hafta sonu iç paraziti tekrar uygulayacağını söyledi.

Veteriner kontrolünde pek mama yemedi zorla biraz yaş mama yedi birazda labne peynir yedi.

Eve geldiğimizde günün yorgunluğundan olacak bir iki saat uyudu. Bizde yatağına bırakalım dedik fakat o sırada herhalde enerji bastı. Oyuncakları ve evi tanımaya koklamaya koyuldu. Bayağı bi su içti. Kedimize Royal Canın Britisih shorthair Kitten mama almıştık parçaları biraz büyük geldi gözüme parçalayıp bir kaba koydum yemedi. Pek zorlamak istemedim. Fakat şuana kadar ne kuru mama ne yaş mama ne yoğurt peynir hiçbirşey ilgisini çekmedi hala bir gram birşey yemiş değil. Arada iki su içip sürekli gezip keşfetme peşinde.

Ayrıca geldiğimizden beri yaklaşık 12-14 saattir tuvaletini yapmadı.

Sizden ricam tecrübelerinizde kuru mamayı nasıl yedirip sevdirebileceğim. Belki kokusu hoşuna gitmedi bilemiyorum. Ayrıca bu kadar süre tuvaletini yapmaması normal mi? Kaldığı odayı didik didik ettim başka bir yere de yapmış olamaz. Kumu kuru ve temizdi.

Herkese tekrar selamlar ve sağlıklı dostlar dilerim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-02-17, 17:35   #2

yeknet Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Yeni gelen yavru kedi ve alışma sürecimiz

kediniz daha çok küçük, bence royal canin baby cat ile başlayabilirsiniz. Başka hiçbir şey vermeyin, hele süt hiç vermeyin çok zararlı. Su içtikten sonra onu kumun üstüne koyun, alışacaktır. Kuru mamayı tavuk suyu ile vs ıslatabilirsiniz. Ama yemediği miktarı atın. mama taze olmalı. Suyunu sık sık değiştirin. Hayırlı olsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-02-17, 17:42   #3

Lattethecat Çevrimdışı

Yanitiniz için tesekkur ederim. Mesajınızı geç gördüğüm için petshoptan royal canin kitten jelly yaş mama ve proplan tavuklu yavru yaş mama aldmis bulundum.
İki veteriner ile gorustum en azından iştahı olmalı dedidler. Tuvaletinde alışınca yapicak ama yarına yapması gerekir dedi. Stres ile alakalı olduğunu söylediler. Sizin tavsiyenize uyucam. British kitten mamayi sadece tavuk hasladigim su ile azıcık yumusatayim öyle deniyum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-03-17, 08:27   #4

burakkpakk Çevrimdışı

Hemoglobin testi yaptırırmısınız veterinerinize 50-100 tl felan sanırım, ümitsizlik oluşturmak istemem ama ciddi bir durumuda olabilir. Stres de olabilir, size bir anne sütü devam gibi toz mama öneriyim;"dr clouders aufbau plus " bu mamayı aynı insanlarda aptamil,laktamil olduğu gibi toz mamayı su ile karıştırıyorsunuz , ufaklık henüz küçük olduğu için anne özlemi duyuyordur. Bunun kokusuna bayılacaktır
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-03-17, 11:20   #5

Lattethecat Çevrimdışı

Teşekkürler burak bey. Dün aldığım yaş mamadan bahsetmiştim. Proplan tavuklu yaş mamayı kokladı ve uzaklaştı. Aynısını royal canin jelly kitten'a da yaptı. fakat ben biraz zorladım elime aldığım yaş mama parçasını burnuna ağzına doğru götürdüm o sırada yanlışlıkla ağıznın kenarına dokundu mama. kedi tabi yalayıp temizlemek istedi. tadı hoşuna gitmiş olacakki birden elimdeki mama parçasına daldı hatta arada parmağımı ısırdı sonra kendi isteğiyle mama kabına gidip 10-15 parça yedi. Aynısını bu sabahta yaşadık önce mama kabını kokladı gitti sonra ağzına dokundurdum diliyle temizledi dokunan bölgeyi ve mama kabına gitti. Kuru mama da bunu yapmadı tabiki.

Yavru kedi konusunda biraz tecrübesiz olduğum için bilmiyorum acaba kedi mama yemeyi bilmiyor mu diye düşünüyorum çünkü yaş mama tanelerini yerken parça parça ağzından düşürüyor. sonra tekrar yiyor. arada diş tıkırdama sesleri geliyor ya da ben öyle sanıyorum.

Kan testini yaptırmıştım ama tüm değerleri normal çıktı hatta kandaki bazı göstergeler olumlu yönde yüksek çıktı.

Süt konusunu bende düşünüyorum. Veterinerimede sorup bilgi alıcam bununla ilgili.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-03-17, 17:00   #6

yeknet Çevrimdışı

Dediğim gibi çok çeşitli mamalar vermeyin. Kedi daha ne yiyeceğini bilmiyor. Yemiyor diye başka şeyler denemeyin. Acıkacak illa ki yiyecek. Zaten çok yemezler 1 öğüne 30gr koysanız yeter de artar. Sonra iştahı açılır merak etmeyin. Kuru mama yemeye başlaması lazım bu zamanlarda. Dediğim gibi royal canin babycat veya proplanın baby kuru maması varsa onu alın. Kitten olanları 4 aydan sonrası için saklayabilirsiniz. Jeller daha sonra takviye içindir. Baştan jel mamaya alıştırırsanız kuru sevmez. Kedi anormal zayıf ise veterinerinize sorarak yavru kedi için özel süt tozu maması alabilirsiniz.

Bu konu en son " 01-03-17 " tarihinde saat 17:03 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-03-17, 10:00   #7

Lattethecat Çevrimdışı

cevabınız için teşekkürler. kedim öyle çok zayıf görünmüyor veterinerde ölçüldüğünde 725 gr. geldi. Hareketli maşallah. Konuyu ilk açtığımda tuvalet probleminden bahsetmiştim. Çiş ve kakasını kumuna kendisi giderek yapıyor. yanlız bir iki çabalasada üstünü örtemiyor. Yarım saat oyun oynayıp 1 saat uyuyor.

Yeme konusunda dün akşam kuru mamayı ıslattık çünkü çok sert ben bile elimle ikiye parçalarken zorlanıyorum kedinin bu mamayı dişiyle kırması imkansızmış gibi geliyor. Mamanın bayat olmasından şüphelendim ama son kullanma tarihi 2017 kasım. Biraz yaşmamayı bir kaba koydum (royal canin kitten jelly) sonra bir kabada ıslatılmış kuru mama (hala sert) birazda yaş mama karıştırdım. Yaş mama kabını yerken karışım kabını önüne sürdüm. Farketmedi sanırım kuru mamadan bir parça ağzına aldı. kıramadı bıraktı başka bir kuru mama aldı onuda kemirdi fakat yemeyip bıraktı, sonrada yaş mamalarını seçti yedi. Haşlanmış bir parça tavuk vardı onu böldük parmaklarımızı yedi neredeyse. Yeme sorunu yok gibi sadece dişine göre olanı bulamadık sanırım

Bu sabahta blendırdan çektiğimizi kuru mama ile yaş mamayı karıştırdım. Hiç dokunmadı bile
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-03-17, 13:35   #8

yeknet Çevrimdışı

Bence problem yok kediniz gayet normal. Öyle karışıma tarife gerek yok. Veterineriniz size mama önermediyse petshoptan da tavsiye alabilirsiniz. Kitten mamayı yedireceğim diye uğraşmayın. Dişine göre bir mama bulmanız zor değil. Biraz da aç bırakın bence, sürekli mama kabı dolu olmasın. Evde pişmiş yemekten vermeyin. Tek marka kuru mama haftada bir de 1-2 tatlı kaşığı yoğurt veya konserve jel mama. Jel mama olarak Felix var yavru için olanından alın migroslarda marketlerde falan var.
Çişini zaten örtmez, kakasını da zamanla daha iyi örtecektir. Bizimki kumu dibine kadar kazıp öyle yapıyor nerdeyse. Kumun çoğunu elemeden bulamıyoruz.
Ayrıca mama kabı yeni ve plastik ise bazen plastik kokusundan da yemeyebilirler. Metal olanları tavsiye ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-17, 13:11   #9

Lattethecat Çevrimdışı

Tekrar Merhaba arkadaşlar.
Yeknet arkadaşımızın verdiği önerileri denedim. Biraz aç bırakıp kuru mamayı önüne koydum yemedi ne yazık ki. zorla kendim bir kaç parça mama ağnızna sokmaya çalıştım fakat direk diliyle dışarı atıyor.
Bugün yaş mamaya da burun kıvırır oldu. Bir parça tavuk vermek zorunda kaldım iştah kontrolü için onu yedi çabucak. Veterinerin gözlemiyle biraz küçük olmasından dolayı dişleri mamayı kırmıyor. o yüzden yaş da olsa tavuk da olsa bir hafta idare etmemiz gerektiğini sonra kuru mamaya mecbur bırakmaya çalışabileceğimizi söyledi.
Benim gözlemim ise şöyle bizim kedimiz kuru mama için çok uğraşmıyor bunda belki küçük olmasının bir etkisi var. Ve mama seçiyor kuruyu yiyemem, tavuk daha güzel yaş mama da yemicem diyor belkide.

Davranış olarak iyice uykucu olmaya başladı bunda yemek yememesnini etkisi var. Oyun oynama isteğimize cevap vermiyor. Yanından ayrıldığımızda yavaş adımlarla bizi bulmaya çalışıp miyavlıyor bulursa hemen ayak ucumuzda kıvrılıyor bulamaz ise olduğu yerde miyavlıyor. kesinlikle 30 sn den fazla bizimle ip yakalama, peluş oyuncak, top vs. oynamadı. İlk günler kendi kendine oynardı. Hatta zıtlaşır yakaldığını vermezdi. Şimdi o halden eser kalmadı varsa yoksa uyuyayım.

Dün veterinerde iç parazit ve zoetis zylexis (bağışıklık sistemi uyarıcı aşı) uygulandı. Veterinerimiz bir iki gün daha gözlemleyelim bu uykucu ve oyuna ilgizilik devamederse görüşelim dedi.

Arkadaşlar sizin öneriniz ve tavsiyleriniz nedir.? Durum bu ilg günler yemesede koşturan bir kedimiz vard şimdi olduğu yere yığılıp uyuyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-17, 18:47   #10

Lattethecat Çevrimdışı

Arkadaşlar Merhaba,

Kedimiz ile ilgili yazmaya devam edeceğim bilgilerini paylaşan olursa çok sevinirim. Veterinere gittik çünkü uykucu ve oyunlara ilgisiz hali devam ediyordu. Mama bizim zorumuzla birkaç yaş mamayı anca yer haline döndü. İlk başlarda severek yediği yaş mamaya bile ilgi duymuyordu.

Veterinerde parça yaş mamaya tepki göstermemişti gene fakat mamyı ezip püre yapınca yeme isteği geldi. Gurmen,n başka bir yaşmamasını da yedirdik afiyetle yedi. Biz resmen yesinde ne yerse yesin modundayız çünkü hiçbirşey yemiyor. Aç bırakın o gidip yer diyenler için denedik ne yazıkki işe yaramadı. Aç kaldıkça ilgizileşti ve keyifsizleşti. Önceden her oyuna tepki gösteriyordu şuan bile hiç oynayası yok. sadece yanımıza biz yokken odada bizi buluyor yanımıza yatıyor o kadar ama sevmek istediğimizde elimizden bir şekilde yavaşça uzaklaşıp bir metre ileride yatıyor. Kesik kesik miy miy miyavlıyor.

Veterinerdede kan ölçümü yapıldı. İlk sahiplendiğimizde de kan testi yapılmıştı. Veriler yarı yarıya düşmüş ne yazıkki Araştırdığım kadarı ile şöyle:

İlk Ölçüm: 20.02.2017 / İkinci Ölçüm: 05.03.2017 (13 Gün)

WBC : 16,5 'den 6,4 e düşmüş. (Normal 5.5 - 19.5)
RBC : 11,53'den 9,79 'a düşmüş. (Normal 5 -11 )
PLT : 375'den 648 ' e çıkmış ( Normal 200 - 500 )

Şimdlik yaş mamaya devam ediyoruz içine toz haline getirilmiş kuru mama ekledik. O şekilde yiyor anca. Bu akşam haline keyfine bakacağız bakalım.

En azından bir kaç cümle ile tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-17, 20:39   #11

naughty34 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
naughty34 Çevrimdışı

Yeni kediniz hayırlı olsun. Benim çok kedim var yavru da büyüttük 2 aylık bir yavru aşırı derecede hareketli olur. Çok uyuması normal değil yani uykuya da duskun oluyorlar. Ama herseyle oynuyorlar oyuncaklarini parcaliyorlardi zor yakaliyordum hizli kosuyorlardi. Sonra yorulup derin derin uyurlardi. Yani bir tuhaflik var. Ben bebeklerime kuru mama olarak royal babycat verdim çok minik taneliler. 2 aylik kedi kuru mamayi da yaş mamayi da rahatlıkla yiyebilir durumda olur. Yaklaşık 4 aya kadar da anne sutu içerler. Öncelikle yaptığınız bana hata gelen durum kedi eve ortamında alismadan stresini atamadan iç dis parazit yaptırmanız. Onlar bünyesini olumsuz etkiliyor. Aslında 45 günden sonra yapılması normal. Ama tabi benimkiler ev ortamına alışmış stresi aşmış olarak yaptırdım. Eve ilk geldiğinde 1 hafta ev ortamına alışması stresi atması için süre tanıyıp sonra parazit aşı vs başlamanız lazımdı. Yani bu şeyler üst üste gelmiş.
Malesef yemek yememesi hayatı tehlike taşır kan değerleri çok düşmüş bundan kaynaklidir. Geldiğinde hareketli olan kedi yemek yememis halsiz kalmış yatmaya başlamış. Yemegi kesen her kedinin yaşadığı şey budur. Veterinize sorun acil olarak izin veriyorsa ımmun suruba başlayın. Royal babycat deneyin olmadı ciddi anlamda yaş mama yedirin dediğiniz gibi hangisinı yerse yesin suan önemli olan yemesi. Ayrıca bir yazınızda eve geldiği de kaç saat geçti tuvalete çıkmadı yazmışsınız. Bu siz almadan önce de aç kaldığını işaret ediyor. Size gelmeden önce yediklerini evinize geldiginde çıkarması lazımdı yani kediniz bence size gelmeden önce bazı alarmları vermeye başlamış. Üstüne sizin yaptıklarınız zorlamış. Suan yapılacak şey o kan değerleriyle ımmun şurup ve kedi süt tozu bulursanız gerekirse biberonla icirmeniz. Yanında da genelde yaş mama severler yaş mama ağırlıklı beslemeniz hangisini severse siz yedirin tadını alsın o yesin. Ve bol su takviyesi siringayla yada yas mamanin icine karistirarak. Kan değerleri hala düzelmezse kansızlık başlayacak ve baska hastaliklar cikabilir. Yemegi tamamen keser. Vücut yikima başlar. Nasıl yaparsanız yapın elinizle de olsa bir şekilde besleyin öyle 10 tane filan olmaz ciddi anlamda beslemeniz lazım. Bence suan ince bir sınırda öyle görün döndürdünuz döndürdunuz gec kalmayin. Değerler daha cok düşerse serum bile veremezler. Suan vetle bir görüşün serum bağlanacak durum da mı? Serumun içine vitamin ekliyorlar iyi geliyor. Kansızlık başlarlarsa serumda verilmez. Donanımlı bir vete gidin zaten suan kan testine tekrar baktirin wbc degeri 5.5 altın da bir değere sahip olursa birde laboratuara kan paraziti testi yollayın özel laba yollanir sonuç 3 güne çıkar. Çünkü o kan paraziti virusu ancak 1 haftada bu kadar hızlı düşüş yapıyor değerlerde. Biz yasadik sok olmustuk cok hizli wbc dususune yol acar. Ve hizli kilo kaybina 1 haftada 700 gram verdi bizimki yemegi filan kesmisti halsizlik basladi cok kotu bir hastaliktir. Size gelmeden önceki ortamını bilemezsiniz. Bu parazit pire issirmasiyla geçiyor ve suan kedilerde yayılmaya başlamış durumda. 1 haftada kan degerlerinin yari yariya dusmesi hayra alamet degil. Sakin olmaya çalışın kedinizi iyi gozlemleyip hergun ne yedi içti ne ilac verildi hepsini not alin takip edin ve kilosunuda takip edin. Ben artik kilo kaybeden ani kan değerleri düşen kedilerde kan parazitinden şüpheleniyorum. Donanımlı bir vete götürmeniz de çok önemli. Yavru kedilerin yasadigi başka başka viral hastaliklar da mevcut vet seçiminiz doğru olsun. Gecmis olsun.

Bu konu en son " 06-03-17 " tarihinde saat 20:46 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-17, 21:43   #12

Lattethecat Çevrimdışı

Naughty34, Yanıtınız için teşekkür ederim. Tek tek anlatmaya çalışacağım..

Kedim yaklaşık bugün dahil 4 gündür oyuna karşı ilgisiz ve sürekli uyku halinde, bulduğu yere yatıyor. İlgi gösterdiğimiz taradığımız sevdiğimiz zaman başka bir noktaya gidip uyumaya devam ediyor. Bizim gözlemlediğimiz rutini zorla yemek seansı ve ardından uyku, tuvalet, uyku ....keyfi hiç yok yani.

Yeme düzeni ise şöyle,ilk sahiplendiğimizde veteriner kontrolünde birşey yememişti. Yaş mama ve labne peynirini yedirmeye çalıştı. Daha sonra gittiğimiz veteriner ise labne peynirini saçma bulmuş kuru mama yer siz biraz zorlayın dedi. evdeki ilk gününün akşamı yaş mama aldım yukarıda belirttiğim gibi zorla birkaç parça yedi bıraktı. Kuru mama ıslattık yemedi karıştırdık yemedi koklayıp bırakıyor. Kuru mamamyı ıslattık biraz çekti bu sefer çiğneyemedi ve sürekli düşürdü. Kuru mamanın girdiği herşeyden uzak duruyor sanki tadını sevmiyor. Yaş mama olarak gurmenin kıyılmış bir ürününü aldık onu yiyor. Bıraktığındada biz şırıngaya dolduruyoruz zorlada olsa ağzına sıkıyoruz. Öyle yiyor.

Şu içmesi norma gibi ama öyle su içerken dili falan görünmüyor. Suyabıyıkları dediyo sadece sanki ağının kenarına deyen tüyleri ile su içiyor zannediyor olabilir. Ama veterinerimiz iç güdüsel kesin içiyordur dedi. biz bugün ne olur olmaz bir şırıngada su verdik.

Süt tozu almayı bende planlıyordum ama 2 aydan büyük kedilerde faydası olur mu bilmiyorum. İçecekse alırım tabiki. İnternetten sipariş vericem gelene kadar laktozsuz market sütü ile suyu karıştırıp versem olur mu?

İmmunex içinde nereden temin edebilirm acaba?

Yazınızın çok faydası oldu. Biz elimizden geldikçe besleyeceğiz artık şırınga ile yada kendisi yerse. Süt tozu ve yaş mama ile 2 ay sürdürmeyi planlıyoruz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-17, 23:21   #13

naughty34 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
naughty34 Çevrimdışı

Hayır market sütü vermeyin. Benin kocaman kediler bile kedi sut tozunu seviyor. Miniklerden artani veriyorum icerler.Peynir gibi yağlı şeyler de vermeyin.yavru kedi sizinki onları biraz daha büyüyünce çok az yer yada hiç vermeyin. Kedinizin su ictigini sanmiyorum siz siringa ile gunde 15 cc su vererek destekleyin. Immunek surup eczaneler de bulunur. Immunex yada bizim kullandığımız hyperimmun 44 alabilirsiniz çok kedim var bizimkiler onun tadını beğendi. Immuneks markayı iciremedim. Yaş mama içinde bile rahatça içiyorlar icmeyene şırınga ile veriyorum. Yetişkin kediye 2 cc veriliyor ama sizin yavru kedi oldugu icin yarım miktar 1cc verin. Vetinize de sorun sakınca bulacağını sanmiyorum. Cogu kedi besleyen evinde bu suruplardan bulundurur. Bikac vet gezmissiniz. Donanimli tecrubeli tercih edilen bir klinik bulursanız net teshis koyabilecek donanıma sahip sizinde içiniz rahat eder. Yemek yemeyen kediye serum destegi yapmalari lazimdi neden duyarsiz kaldiklarini anlayamiyorum. Yedigi bikac taneyi vete gittiginiz de yiyor olarak soylemeyin cunku yedigi yetersiz. Sizin yedireceginizi yada zamanla duzelecegini soyleyip yollamislar. Ayrıca konuyu forumda kedi sagligi kısmına tasirsaniz başka yardımcı olacak kişilerde bulabilirsiniz sizin durumunuz psikolojiden sağlık kısmına uygun hale gelmiş. Insallah acil sifa bulur yavrucak.Tekrar gecmis olsun.

Bu konu en son " 06-03-17 " tarihinde saat 23:24 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-03-17, 21:50   #14

Lattethecat Çevrimdışı

Evet arkadaşlar tekrar merhabalar,

Forumda bizimle bilgisini ve tavsiyesini paylaşan Naughty34 , yeknet ve burak arkadaşlarıma teşekkür ediyorum sizden aldığım tavsiyeler ve veteriner ile görüşmem sonrasında son durumu tekrar yazmak istedim. Benzer durumda olan arkadaşlara faydası olur belki.

Yinede her zamanki gibi tevsiyelerinize açığım.

Kedimizin beslenme durumu şimdiye kadar sadece kuru mama yememsiydi. Bunu çoğunlukla beceremediğine bağlıyorum ve bir ihtimal haklıym gibi. Kuru mama yemediği için yaş mama yediriyorduk.
Son durumu şu şekilde; hala kuru mama yemiyor. Royal canin babycat (mother&baby) aldık. Parçaları ufak olur diye yemesini beklerken koklayıp uzaklaştı. bende parçaları yarısına daha böldüm iyice ufaldı .Islatıp yaş mama ile karıştırdım. Bu haliyle belki kuru mamanın yarısını yiyebildi. Başka bir şekilde ise kuru mamaya Gimcat Baby Tabs tabletlerden ezip kuru mama ile karıştıdım o zamanda yarı yarıya yedi diyebilirim. Kuru mamayı yerken aşağı doğru baktğı için ya ağzından düşürüyor ya da diliyle ittiriyor. Buna bir çare bulamadık.
Bu sırada naughty arkadaştan aldığım tavsiye ile GimCat süt tozu aldım. veteriner kararı bize bıraktı ama tavsiye etmedi. Kedi süt tozunun kokusunu duyunca çılgına dönüyor. Bir hazırladığım karışımı dili ile içmeye çalışıyor ve belki 3-5 çay kaşığı kadar içebiliyor.
Su içme olayını hala çözebilmiş değiliz önceden kendi gidip suya ağıznı değdirip içmeye çalışıyordu şimdilerde onuda göremiyoruz. Bizde ufak bir şırınga aldık onunla içirmye çalışıyoruz. kedicik istemiyor ne yazıkki

Oyunculuk durumu hemen hemen aynı. Oynamıyor yani. Bol bol uyku olsun yatmak olsun. İlk günü ayaklarımızın etrafında gırr gırr dolaşırken artık gırladığını duymuyorum bile. Top, ip, peluş fare hiç biri ilgisini çekmiyor. Bu bizi en çok üzen nokta ne yazıkki. Yemeği bir şekilde yiyor. Ama oynamamsına anlam veremiyoruz.

Sizden tavsiyerl bekliyoruz...
Herkese İyi Akşamlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-17, 00:12   #15

Siyahinci Çevrimdışı

Çok uyumak kedilerde hastalık belirtisi oluyor malesef. Yani rutininden fazla uyuyorsa , koşup oynamıyorsa kendini iyi hissetmiyor olabilir. Veterinere bir gösterin isterseniz. Bilemediğimiz bir enfeksiyon var olabilir. Kediler hasta hissedince yemeği kesiyorlar. Ancak tedavi olunca ve iyi hissettiklerinde yiyorlar. En basitinden ateşi çıkmıştı bir kedimizin hemen yemek yemeyi bırakmıştı. Biraz ateş düşürücü içirdim (vet in tavsiye ettiği bir şurup) birkaç saate yemeye başlamıştı. Yani diyeceğim o ki kediniz büyük ihtimalle hasta .
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları