Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 12-10-11, 04:53   #1

Cengizhan Çevrimdışı
Varsayılan Yavru kedimle ilgili bir kaç sıkıntım.

Merhabalar.
Oncelikle forumun yeni üyesiyim oldukça faydalı buldugum için kendi kedimle ilgili bir kaç problemi de belirtmek istedim.

Kedimi yaklasık 2 hafta kadar önce sokakta buldum. Sokakta bulunamayacak kadar güzel bembayaz maviş ve süslü püslü bir kediydi. Tabi oldukca kirli.
Aldıktan 1 hafta kadar sonra veterinere götürdüm, o döneme kadar süt ve ekmek ile besledim. Gayet basarılı bir dönem oldugunu soyleyebilirim. Eğitime ihtiyacı yoktu tuvalet ihtiyacı olduğunda aglayarak evi inletti ve topraga goturene kadar da bekledi. O sorunu da yapay kum ile cozdum yaklasık 1 hafta sonra. Benim koynumdan başka bir yerde uyumaya alıştıramadım. Bir yerlere kapatmassam kesinlikle yatağıma gelip benimle beraber uyuyor. Ben oturuyorsam o da kesinlikle kucağıma geliyor. Baska yerde uyumaya alıstıramadım
Nitekim kediyi aldıktan 1 hafta sonra veterinere gitme sansı buldum.(Yani bir hafta once) Pire için ilaçladı ve parazitler ve yuvarlak kurtlar için sanıyorum ''Bavet Fenbendazol'' diye krema gibi birşey verdi İğne seklinde bir kutusu var. İgnesinin de 1 hafta sonra yapılacağını kedinin de gayet saglıklı oldugunu bunu da davranıslarından ve gogsunden gelen mırlamalardan anladıgını soyledi.
Su anda sulu mama yiyor evden dışarı cıkmıyor fakat oldukca yaramazlık yapmaya başladı. Benim her ozellikle ayaklarımı ve ellerimi ısırıyor sert ısırıklar değil, sinsi sinsi yaklasıyor birden zıplıyor(umarım oyun yapıyordur) yalnız gecenin bu saatinde fark ettiğim birsey gogsundeki mırlamalar kesildi. Bu sesi net duyuyordum fakat artık duyamıyorum. Veterinerin saglıklı olması konusunda bunu ornek olarak gostermesi ve benim kedi saglıgı hakkında bir sey bilmemen beni biraz üzdü. Kızıma cok alıstım hasta olmasından vs korkuyorum. Birde saldırganlasmaya baslamıs olması acaba kudur mudur diye beni korkutuyor. Yalnız 2 haftadır hic bir hayvan tarafından ısırılmadıgına oldukça emin durumdayım. Bu 2 haftadan önce ısırılmıs olsa da bugune kadar ölürdü diye düşünüyorum. Ya da bilemiyorum işte

Kusura bakmayın uzun bir konu oldu fakat neredeyse tüm sorunları anlattım.
Not olarak bugun ası vurulması gerekiyor fakat su anda param olmadığı için sanırım bir kaç gün erteleyeceğim sorun olmaz sanırım.

İsmini kimisi saçma bulacaktır :P kuzu koydum bir kaç tane de resim eklemek istedim.
Eklenmiş Resimler
Yavru kedimle ilgili bir kaç sıkıntım.-img_0838jpg  Yavru kedimle ilgili bir kaç sıkıntım.-img_0871jpg  Yavru kedimle ilgili bir kaç sıkıntım.-img_0852jpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-11, 09:22   #2

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Yavru kedimle ilgili bir kaç sıkıntım.

selamlar, benim kedileriminde hepsi sokaktan bulunma sinsi sinsi yaklaşıp elinize ayaklarınıza atlaması tamamen oyundur. benimde şuan 2 aylık bir kızım var ellerim hep yarabere içinde bu çok normal
hırıltıssı hakkındada şunları söyleyebilirim, bütün kedilerim ilk eve geldiğinde süt içirken uyumaya geçecekleri sıralarda hep hırıltı çıkartırlardı fakat belli bir zaman geçtikten sonra o hırıltı kayboluyo bazen uyurken duyuyorum hırıltının kesilmesinin hastalıktan olacağını düşünmüyorum. ilk kedim olan güneşi gözleri daha açılmamıştı aldığımda oda hep benimle yatıyordu okadar küçüktüki ezerim diye korkuyordum aynı sorun sizdede var. veterinerimin tavsiyesiyle yatağıma yakın ve aynı yükseklikte yatacak bir yer yaptık ve örtünün altına duvar saati koydum dakikası tık tık tık diye ilerleyenlerden onu annesinin kalp sesi sanıp ona kafasını koyarak uyumaya başlamıştı ve gerçektende işe yaramıştı. şuan 5 yaşında arada bir yanıma gelip uyuyor. inşallah yaşadıklarımdan aldığım deneyimlerim sizede yarar...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-11, 09:26   #3

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

ha bide bende bazen iş yoğunluktan aşı zamanlarını birkaçgün hatta 1 hafta geziktirebiliyorum. veterinerde sorun olsaydı söylerdi birşey söylemiyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-11, 16:53   #4

Cengizhan Çevrimdışı

çok teşekkür ederim bayağı yardımcı oldunuz. Bu oyunları buyuyunce de devam ediyor mu onu merak ediyorum birde malum şimdi ısırsa ne olur ısırmasa ne olur Birde beslenmesinde dedigim gibi su anda sulu mama kullanıyorum ama cok para kuru mamaya alıstırmamım bi yöntemi var mı acaba?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-11, 17:00   #5

gojira üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
gojira Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 2

Cengizhan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
çok teşekkür ederim bayağı yardımcı oldunuz. Bu oyunları buyuyunce de devam ediyor mu onu merak ediyorum birde malum şimdi ısırsa ne olur ısırmasa ne olur Birde beslenmesinde dedigim gibi su anda sulu mama kullanıyorum ama cok para kuru mamaya alıstırmamım bi yöntemi var mı acaba?
Benim kedim de dişleri yokken bu ısırma huyuna başladı,5-6. aylarda iyice ayyuka çıktı,şimdi 2 yaşında ve oynarken her daim dişliyor Bu kedilerin sevgi gösterisinin en ünlü hali,büyüyünce de ısırması acıtarak olmuyo zaten,oyun amaçlı. Sulu mamayı bebek olduğu için şimdilik vermeye devam edin,yanlışlıkla aldığım 5 kg Royal Canın yavru kedi maması var elimde,sanırım öğrencisiniz,eğer adres verirseniz onu size yollayayım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-11, 17:09   #6

nephrena Çevrimdışı

kediler mutlu olduklarında, karınları doyduğunda, sevildiklerinde mırlarlar. özellikle yanınızda yatıyorsa, uykuya dalmadan yaparlar bunu. büyüdükçe azalır bunun sıklığı. elinizi ısırma konusuysa yavru olduğundan, hareketli olan her şeyle oyun oynamak istiyor. onun dikkatini verebileceği bir oyuncakla başlayabilirsiniz bu huyundan vazgeçirmeye. elinize, ayağınıza saldırdıkça oyuncağa yöneltin onu. çünkü ileride dişleri şu ankinden daha çok can yakacak ve elin, ayağın oyun aracı olmadığını anlaması lazım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-11, 17:21   #7

İstanbul (Avrupa Yakası)
zippo Çevrimdışı

veterinerin duyduğu mırıldanma ile sizin ki farklı parazitler bir takım sesler yaratır evet bu sadece doktor o alet ( ismini çıkaramadım şimdi ) ile dinler ve anlar zippoda da aynısı oldu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-11, 17:26   #8

Cengizhan Çevrimdışı

gojira tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Benim kedim de dişleri yokken bu ısırma huyuna başladı,5-6. aylarda iyice ayyuka çıktı,şimdi 2 yaşında ve oynarken her daim dişliyor Bu kedilerin sevgi gösterisinin en ünlü hali,büyüyünce de ısırması acıtarak olmuyo zaten,oyun amaçlı. Sulu mamayı bebek olduğu için şimdilik vermeye devam edin,yanlışlıkla aldığım 5 kg Royal Canın yavru kedi maması var elimde,sanırım öğrencisiniz,eğer adres verirseniz onu size yollayayım.
merbaha bilgilendirdiginiz icin cok tesekkur ederim.
can yakmıycagını az cok biliyorum ablamında kedi besledigi bir donem vardı onunda tavsiyelerine bas vuruyorum zaten ama herkesin farklı bir tecrubesi mutlaka var benim ise sıfır Bu arada evet ogrenciyim zaten bu yüzden mamasıdır, yuvasıdır, veterineridir bu ayki gelirin yarısını kedime yatırdım Mamayı yollayabilirseniz cok mutlu olurum tabi sizin icin zahmet olmayacaksa.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-11, 17:30   #9

Cengizhan Çevrimdışı

nephrena tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kediler mutlu olduklarında, karınları doyduğunda, sevildiklerinde mırlarlar. özellikle yanınızda yatıyorsa, uykuya dalmadan yaparlar bunu. büyüdükçe azalır bunun sıklığı. elinizi ısırma konusuysa yavru olduğundan, hareketli olan her şeyle oyun oynamak istiyor. onun dikkatini verebileceği bir oyuncakla başlayabilirsiniz bu huyundan vazgeçirmeye. elinize, ayağınıza saldırdıkça oyuncağa yöneltin onu. çünkü ileride dişleri şu ankinden daha çok can yakacak ve elin, ayağın oyun aracı olmadığını anlaması lazım
tesekkur ederim tavsiyelerinizi dinleyip onu şimdi bir oyuncağa yönlendirme çabasına giricem bazen o kadar uslu ki kucagıma gelip yatıyor ben otururken işte patilerini burnuma koyuyor nedense bunu da çok seviyo geliyo öpüyo falan ama bu aralar daha bi azgın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-11, 17:33   #10

nephrena Çevrimdışı

yalnız o ısırma olayı şu açıdan farklılık gösterir, kediniz eğer kardeşleriyle büyümüşse boğuşur, oynar, acı eşiğini öğrenir. eğer kardeşleriyle oynama şansını hiç yakalayamamışsa acı eşiğini bilemez. ben de kedimi sokaktan buldum, aynı şekilde problemler yaşadım, ısırma konusunda zaman zaman hala yaşıyorum. kendisi şu anda 4 aylık. veterinere sorduğumda bu şekilde bilgi vermişti. o yüzden büyüyünce acımaz, şimdi oyun amaçlı yapıyor olayı pek doğru olmayabiliyor. rica ederim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-11, 17:39   #11

gojira üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
gojira Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 2

yeter ki ihtiyacı olan bir pisiciğe yardımcı olabilelim hiç sorun değil. Özel msj'dan adres atarsanız ben yarın mamayı kargoya vereyim,1 ay yeter sizin miniğe
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-11, 17:57   #12

Cengizhan Çevrimdışı

yalnız o ısırma olayı şu açıdan farklılık gösterir, kediniz eğer kardeşleriyle büyümüşse boğuşur, oynar, acı eşiğini öğrenir. eğer kardeşleriyle oynama şansını hiç yakalayamamışsa acı eşiğini bilemez. ben de kedimi sokaktan buldum, aynı şekilde problemler yaşadım, ısırma konusunda zaman zaman hala yaşıyorum. kendisi şu anda 4 aylık. veterinere sorduğumda bu şekilde bilgi vermişti. o yüzden büyüyünce acımaz, şimdi oyun amaçlı yapıyor olayı pek doğru olmayabiliyor. rica ederim
Tekrar teşekkürler.
Veteriner 65 70 günlük olduğunu söyledi kedinin. Umuyorum ki kardeşleriyle oynama şansı olmuştur ve acı eşiğini biliyordur yoksa vay halime Kobayı ben olacağım öbür türlü
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-11, 18:21   #13
ERO

ERO Çevrimdışı

Yavrucak sizin gibi birinin eline düştüğü için çok ama çok şanslı

Arkadaşlar her şeyi çok güzel yazmışlar ama bir şey eklemek isterim.

Isırma huyu denildiği gibi tamamiyle oyun amaçlı ve çok çok büyük ihtimalle gerek şimdi gerekse büyüdüğünde hiç bir zaman dişlerini elinize/ayağınıza geçirmeyecektir. Sınırlarını çok iyi bilirler ve sizi üzmezler

Ama... Her ne kadar dişerini geçirmeselerde kimi zaman olup olmadık vakitlerde oyun oynamak isteyeceklerdir. Örneğin siz uykudayken miniğinizin canı oyun oynamak istiyecek ve ayaklarınızı ısıracak. Ve belki de oyun isteği uzun sürecek, sizi uyutmayacak Bunlar olan şeyler... Bu durumda kolonya kullanın. Örneğin elinizi ısırıyorsa ve ısırmamasını istiyorsanız kolonya sürün ellerinize. Kolonyadan nefret ederler.

Ama denildiği gibi bu ısırıklar oyun amaçlı ve hiç bir zamanda diş geçirmeyecek. bu yüzden bırakın oynasın sizinle ve çok mecbur olmadıkça kolonya sürmeyin

Bu arada kuzu ismi çok güzel olmuş Çok sevdiğim bir temadır kuzu. Masumluğu, sevgiyi "kuzu" dan daha güzel sanırım çok az şey anlatabilir...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-11, 18:46   #14

Cengizhan Çevrimdışı

ERO tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yavrucak sizin gibi birinin eline düştüğü için çok ama çok şanslı

Arkadaşlar her şeyi çok güzel yazmışlar ama bir şey eklemek isterim.

Isırma huyu denildiği gibi tamamiyle oyun amaçlı ve çok çok büyük ihtimalle gerek şimdi gerekse büyüdüğünde hiç bir zaman dişlerini elinize/ayağınıza geçirmeyecektir. Sınırlarını çok iyi bilirler ve sizi üzmezler

Ama... Her ne kadar dişerini geçirmeselerde kimi zaman olup olmadık vakitlerde oyun oynamak isteyeceklerdir. Örneğin siz uykudayken miniğinizin canı oyun oynamak istiyecek ve ayaklarınızı ısıracak. Ve belki de oyun isteği uzun sürecek, sizi uyutmayacak Bunlar olan şeyler... Bu durumda kolonya kullanın. Örneğin elinizi ısırıyorsa ve ısırmamasını istiyorsanız kolonya sürün ellerinize. Kolonyadan nefret ederler.

Ama denildiği gibi bu ısırıklar oyun amaçlı ve hiç bir zamanda diş geçirmeyecek. bu yüzden bırakın oynasın sizinle ve çok mecbur olmadıkça kolonya sürmeyin

Bu arada kuzu ismi çok güzel olmuş Çok sevdiğim bir temadır kuzu. Masumluğu, sevgiyi "kuzu" dan daha güzel sanırım çok az şey anlatabilir...

bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederim
Aslında normal saatlerde uyuyor olsam, kedinin oyun oynamak istemesi pek bir problem olmayacak Ama benim uyuma saatlerim sabahın 6- 7 sini buluyor. Bu saatlerde de kedim uyanmış oluyor Battaniyelerin altına tamamen girip tüm vücudumu kapattığımda biraz zıplıyor , oyun yapıyor falan derken ben uyumus oluyorum zaten Pek kapatmayı sevmesem de ilk dönemlerde mecburiyetten kapatmak zorunda kaldım ama şimdi yavaş yavaş huylarını öğrendiğimden pek ihtiyac duymuyorum Kolanya olayını da çok rahatsız etmediği dönemlerde denemem. Özellikle ders çalışırken ayaklarıma uygulayabilirim

Kedimin ismini beğenmenize sevindim tam olarak masumluğu ve renginin süt beyaz olmasından dolayı böyle bir isim koymuştum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-11, 22:08   #15

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Isırma eşiğini kardeşleriyle oynamasının belirlediğini bilmiyordum ama büyük olasılık doğru çünkü minnoşu bulduğumuzda birkaç gün sonra veterinere götürdük en fazla 20 günlük dedi .Oynarken ısırarak oynuyor hatta bir tepinme hareketi yapıyor.Yada ağzına alıyor tutuyor hiç ayarıda yok bazen kaçırıyor ellerim çizik içinde ve şu an 1 yaşında halen devam ediyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları