Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 20-01-14, 19:36   #1

MinikSerçe Çevrimdışı
Varsayılan Yavru Kedi Buldum Yardım edermisiniz ?

Merhaba geçenlerde sokakta arabanın altından zar zor çıkarabildiğim kediyi evime aldım Ben 2-3 aylık diyorum ama arkadaşlar 2 aylıktan büyük deyil diyorlar Ama arka ayakları sakat sanırım yürürken yamuk yürüyor ve bikaç adım attımmı yere yatıyor miyavlayarak ne yadirmeliyim ve nasıl bakmalıyım yardım edermisiniz ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-01-14, 20:01   #2

Pıtırsonic Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Yavru Kedi Buldum Yardım edermisiniz ?

veterinere götürdüğünüzde kedinin durumuna göre gerekli bilgiyi size verir. hasta ise daha farklı mamalara yönlendirir, en kısa zamanda mutlaka veterinere göstermelisiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-01-14, 20:13   #3

canancan Çevrimdışı

bin tane konuda açsanız veterinere götür dışında alacağınız cevap olmaz anlasanız iyi olur.
bacakları tutmuyor diyorsunuz,sokaktan aldım diyorsunuz hala götürmeliyim gibi abuk bir soru soruyorsunuz.hiç kedi bakmamışsınız kedi rahatsızmı haberiniz yok onu iyileştirme gibi bir amacınız yoksa neden aldınız o zaman? veterinere götüreceksinizki muayene olacak,aşı olacak.bu şekilde bakacaksanız yani gereklikleri yapmak zor gelecekse başkasına sahiplendirin.tuvaletini kumu yoksa evin ortasına yapar tutup birde dövmeyin yaptı diye !
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-01-14, 20:32   #4

Pıtırsonic Çevrimdışı

kum olsa da arka ayakları sakatsa gidemez muhtemelen. diğer konuyu okudum, koliye koymuşsunuz. altına naylon ve bez de koyun ki tuvaletini yaptığında değiştirmesi rahat olur. en geç yarın, veterinere mutlaka götürün. bu tür sakatlıklara kabız ve iç parazit de sebep olabiliyor ve tedavisi çok kısa sürüyor. ancak bunu anlayabilmek ve kediyi sağlığına kavuşturabilmek için veterinerden başka hiçbir yolunuz yok. şimdilik su ve yiyorsa haşlanmış tavuğu biraz sulu şekilde ezerek verebilirsiniz ama mutlaka yarın veterinere götürmelisiniz. herkes bu konuda hemfikir olacaktır.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-01-14, 21:10   #5

MinikSerçe Çevrimdışı

evet tabi haklısınız ama benim içinde ilk deneyim olacak ve asla bi hayvana vurmam birde zaten yarın veterinere götüreceğim bunda kararlıyım . Koliye koymamın nedeni de başka yerlerde beni gördükce huzursuz oluyor ayrıca az önce ayağa kalktı ve tuvaletini yaptı gayet başarılı yaptı ama tabi iyi yürüyemediği için kendine zarar vermesin diye yardımcı oldum . Kum ve her şey var . Koliden istediği zaman dışarı çıkabilecek bi kapısı var kolinin dibine sıcaksu torbası ve havlu kaydum . Üstelik hayvanları çok severim ve asla bakamayacağım bi hayvanı evime almam . Şimdilik herşeyi tam ve mutlu . Sadece yarın sabah veterinere götüreceğimden emin olabilirsiniz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-14, 00:20   #6

MinikSerçe Çevrimdışı

Benimle oyun oynayaliliyor . Koşabiliyor ilk bulduğum zamana göre çok daha iyi Nedenini gerçekten bilmyiroum . Ama annemin tahminine göre açlıktan çok yorgun düşmüş yürüyemesinin sebebi bu olabilir . Yarın veterinere gidince herşey anlaşılacak zaten . Aşılarını da yaptıracağım . Tabi yaşında bi sorun yoksa. Şu an oyun oynuyor ve gerçekten mutlu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-14, 00:36   #7

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Öncelikle sokakdan bir cani kurtardiginiz icin kendi adima tesekkür ederim.
Cok iyi düsünmüssünüz sicak su torbasi falan iyi olmus.
Arkadaslariminda dedigi gibi illaki veterinere götürülmeli yapilacak asilari var, düzenli ic dis parazit tedavisi görmeli.

Bizde pasami ilk buldugumuzda yürüyemiyordu, yürümeyi birakin su icmeye bile hali yokdu, yari baygin gibiydi yürümeye kalkdiginda yalpaliyordu.
Kedi sütü tozundan vermisdik yarim biberunu bitirdi ve derin bir uykuya daldi, sanirim 4-5 saat uyudu, sonra kalkdi ve o yalpalamadan eser kalmamisdi.
Veteriner kontrolu sonrasi, et yiyebilcegini ögrendik ve tavuk falan verdik, o saatten sonrada pasayi durdurabilene ask olsun.
Hala cok hareketli evimin simarik cocugu

Yorgunluk ve aclik yüzünden dermani kalmamisdir zavallinin, ama artik sizin elinizde ve cok daha iyi olacak insallah.

Veterinere gittikden sonra, neler yaptilar neler söylediler bizimlede paylasirsaniz cok sevinirim.
Minik yoldasinizla size uzun saglikli bir ömür diliyorum, ondan hic vazgecmeyin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-14, 23:36   #8

MinikSerçe Çevrimdışı

Evet veterinere gittim Öncelikle yardımlarınız için teşşekür ederim . Herşey yolunda Sabah kalktığımdaki gördüğüm kediyle bir gece önceki kedi aynı olamaz . Sabah benimle oynamak için evin her yerinde beni takip etti . Çok şirin Koşuyor ve zıplıyor. Çok hareketli . Veterinere gittim . Herşey yolunda ayaklarında bi problem yokmuş çok şükür . Veteriner bana gereken bilgileri verdi . Şu an her şeyi tam aşıları fln kontrolüm altında Kedicikte bende çok mutluyuz . Zaten yanımdan hiç ayrılmıyor . Yürürken ezicem neredeyse . Evdekilerden korkuyor ama benim yanımdan hiç ayrılmıyor . Onu bulduğum için çok şanslıyım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-14, 23:41   #9

canancan Çevrimdışı

iyi olmasına sevindim.kedinizle bir ömür hiç ayrılmazsınız inşallah.yürürken patilerine basmak gibi ufak kazalar yaşanabilir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-14, 01:04   #10

Nokta-i Süveyda üyesinin avatarı

Limburg,Houthalen oost
Nokta-i Süveyda Çevrimdışı

Ben de sokaktan bir canliyi kurtardigniz için tebrik ederim sizi..Ayrica yavrucagin herhangi bir sakatligi olmadigina çok sevindim,açlik ve bitkinliktenmis demek küçücügün yürümekte zorlanmasi Ama artik mutlu günler onu bekliyor
Bende 2 hafta önce annesiz bir yavruyu aldim sokaktan ve çok mutluyuz onunla..Bu çok güzel bir duygu,ona her baktigimda sükrediyorum..
Yavrucukla bol mutlu ve huzurlu günler diliyorum..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-14, 11:53   #11

lady5 üyesinin avatarı

Ankara
lady5 Çevrimdışı

MinikSerçe tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba geçenlerde sokakta arabanın altından zar zor çıkarabildiğim kediyi evime aldım Ben 2-3 aylık diyorum ama arkadaşlar 2 aylıktan büyük deyil diyorlar Ama arka ayakları sakat sanırım yürürken yamuk yürüyor ve bikaç adım attımmı yere yatıyor miyavlayarak ne yadirmeliyim ve nasıl bakmalıyım yardım edermisiniz ?
Yavru kediler bacakları tam gelişmediğinden özellikle arka ayakları yürüyemez gibi gözükebilir ancak bir tehlike atlatmış ise yinede bir veterinerin görmesinde fayda vardır.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-14, 18:08   #12

MinikSerçe Çevrimdışı

Merhaba Bu gün benim için hem korkutucu hemde üzücü bir olay yaşandı Yavru ben okula gitmek için kapıyı actığımda evden kaçtı Aniden yola fırladı ve bi arabanın altında can vermekten son anda kutuldu Ama araba yavaş olduğu için hemen durdu . Ama kedicik korkudan dondu kaldı ne kaçtı ne geri geldi . Hmen kucakladım aldım eve getirdim odama koydum sakinleştirdim . Ama hiç bişey olmamış gibi hala oyun peşinde Yani sorun yok
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-14, 23:28   #13

MinikSerçe Çevrimdışı

Birde bu olaydan sonra ona küçük bi ceza verdim Birkaçgün benim gözetimim altında olmadan odamdan çıkması yasak biliyorum ona böyle birşey yapmam kötü ama daha şimdiden kaçmak için girişimlerde bulunuyor . Korkuyorum bende O yüzden zaten tüm eşyaları odamda olduğu için bende yanında olmadan odamdan çıkmasına izin vermiyorum Kapıyı kapatıyorum Biraz şimardı sanırım küçük Aşırı ilgi ona iyi geldi ama . Sanırım sevgiye hasret kalmış uzun süre Belkide hiç annesi onu sevmemiştir ve benim gibi hayvanseverlerin elinde büyütülüp geri sokağa atılmıştır diye düşünorum bazen . Çünkü insanlar sokaktan bakamayacakları hayvanları evlerine alıyorlar hazır yemeğe ve sıcak ortama alıştırıp geri sokağa bırakıyorlar Hayvancıklar da malesef açlıktan ve soğuktan ölüyorlar . Lütfen bakamayacağımız bir hayvanı evinize almayın . Çünkü hayvan bakımı kolay deyil . Bunu kendimden biliyorum Ve alırsanız da geri bırakmak zorunda klırsanız da sokağa atmak yerine sahiplendirin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-14, 23:53   #14

canancan Çevrimdışı

MinikSerçe tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Lütfen bakamayacağımız bir hayvanı evinize almayın . Çünkü hayvan bakımı kolay deyil . Bunu kendimden biliyorum
şu cümlenizle, kediye olan davranışınız bağdaşıyormu? bu yaptığınıza ele verir talkını, kendi yutar salkımı denir.hayvan bakımı kolay değilse, size zor geldiyse neden bakmakta ısrarcısınız o zaman? madem çok seviyorsunuz kediye ceza vermek ne alaka?? onun kafası --bana ceza verdi bir daha yapmayayım-- şeklinde çalışmaz.bu tür saçma düşünceleri nasıl ediniyorsunuz hayret.kuş mu bu kafese kapatır gibi odaya kapatmak ne alaka? bu aylarda koşup oynayacak,enerjisini atacak.bunun şımarıklıkla alakası ne? sokaktan yeni geldi.eve alışamaması ve kaçması normal.kapattınız diye bu huyundan vazgeçmeyecek.aksine hapsederseniz mutsuz olduğundan kaçıp gitmek ister.kedi bulunduğu ortamda mutluysa kalır, mutsuzsa gider.hapsedecekseniz,kendi kafanıza göre asla kedinin anlamayacağı ceza verme yoluna gidecekseniz yazdığınız gibi özgür olacağı ve oyun oynadığında şımarıklıkla suçlanmayacağı bir yere sahiplendirin.kedicik için daha iyi olur.sokaktan rahatça,özgürce,tehlikeden uzak oyun oynayacağı bir eve değil, nazi kampına geldi sanki.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-01-14, 00:17   #15

MinikSerçe Çevrimdışı

canancan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
şu cümlenizle, kediye olan davranışınız bağdaşıyormu? bu yaptığınıza ele verir talkını, kendi yutar salkımı denir.hayvan bakımı kolay değilse, size zor geldiyse neden bakmakta ısrarcısınız o zaman? madem çok seviyorsunuz kediye ceza vermek ne alaka?? onun kafası --bana ceza verdi bir daha yapmayayım-- şeklinde çalışmaz.bu tür saçma düşünceleri nasıl ediniyorsunuz hayret.kuş mu bu kafese kapatır gibi odaya kapatmak ne alaka? bu aylarda koşup oynayacak,enerjisini atacak.bunun şımarıklıkla alakası ne? sokaktan yeni geldi.eve alışamaması ve kaçması normal.kapattınız diye bu huyundan vazgeçmeyecek.aksine hapsederseniz mutsuz olduğundan kaçıp gitmek ister.kedi bulunduğu ortamda mutluysa kalır, mutsuzsa gider.hapsedecekseniz,kendi kafanıza göre asla kedinin anlamayacağı ceza verme yoluna gidecekseniz yazdığınız gibi özgür olacağı ve oyun oynadığında şımarıklıkla suçlanmayacağı bir yere sahiplendirin.kedicik için daha iyi olur.sokaktan rahatça,özgürce,tehlikeden uzak oyun oynayacağı bir eve değil, nazi kampına geldi sanki.
Beni neden bu kadar suçlayıcı davranıyorsunuz anlamıyorum ? Ben kedi bakmı bana zor geliyor diye birşey demedim. Hayvan bakmak zor dedim . Ve bu bana kedi bakımının zor geldiği anlamına gelmez .Ayrıca benim odam kedinin rahatça koşup oynayabileceği kadar büyük emin olun. Zaten farkındaysanız ben yanında olmadığım zamanlarda odamda diyorum . Ki bu sadece benim okulda olduğum zaman anlamına geliyor . Bu da onun gün boyu odamda kalıp piskolojisinin bozulacağı anlamına gelmez. Ayrıca ben bu kediyi sırf eve kapatıp sıkılmasın diye güneşli bir zaman kısa da olsa bahceye çıkarıyorum ve biraz oyun oynayıp içeri giriyoruz ki zaten içeriye girmeyi kendi istiyor . Şimdi siz şunu da dersiniz ''tabi o havada çıkarırsan dışarı soğuktan içeri girmek ister'' dersiniz eminim ki . Bunu da günün en sıcak zamanında yapıyorum . Ve benim bu kediyi sevmediğim anlamına gelmez . Birde odaya kapatmamın sebebi ceza deyil aslında sadece onun sağlığı için . Eğer onu düşünmeseydim zaten baştan almazdım eve . Ben sokaktan ölmekten kurtadığım bi kediyi tekrar oraya dönmesin siye uğraşırken sizin dediğiniz cümleden ben şunu anlıyorum brakın da kedi çıksın zaten yeterince iyi bakamıyorsun gibi bi düşünce çıkarıyorum. Birde ben birkaç kişi sözerimden birşeyler çıkarsın da belki böyle hareketler yapmaz diye iyi düşüncelerle yazıyorum ama siz o bütün düşüncelerimi kötü yöne çeviriyorsunuz . Ben kediye bakamaycak olsaydım bulduğum ilk gün mamasını , kumunu ve diğer eşyalarını alıp hemen ertesi günde veterinere götürmezdim.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları