Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 09-12-11, 21:50   #16
ERO

ERO Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: whiskas kullananlar lütfen bana bilgi :(

_CHARLOTTE_ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dünyada 6-7 adet 6 yıldızlı mama var ve bunların sadece bir kaçı Türkiye'de bulunuyor. Royal Canin , Hills yada Proplan 6 yıldızlı değil 2 ila 4 yıldızlı mamalardır.

6 yıldızlı mamalardan Türkiye'de bulananlar ;

Orijen
Blue Buffalo
Taste of Wild

Bu 3 mama dünyada da en çok kabul görmüş ve yararlı 6-7 mamadan bir tanesidir. Dolayısıyla bu üç mamadan birini tercih ederseniz kediniz açısından daha sağlıklı olur. Fiyatları da Royal Canin , Hills ve Proplan üçlüsü ile aynıdır Türkiye'de.
Yıldızlı değerlendirmeyi yapan kim? Bunun açıklamalı bir metni var mı? Okumak çok isterim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-12-11, 21:50   #17

İstanbul (Avrupa Yakası)
polya Çevrimdışı

Dünyada 6-7 adet 6 yıldızlı mama var ve bunların sadece bir kaçı Türkiye'de bulunuyor. Royal Canin , Hills yada Proplan 6 yıldızlı değil 2 ila 4 yıldızlı mamalardır.

6 yıldızlı mamalardan Türkiye'de bulananlar ;

Orijen
Blue Buffalo
Taste of Wild

Bu 3 mama dünyada da en çok kabul görmüş ve yararlı 6-7 mamadan bir tanesidir. Dolayısıyla bu üç mamadan birini tercih ederseniz kediniz açısından daha sağlıklı olur. Fiyatları da Royal Canin , Hills ve Proplan üçlüsü ile aynıdır Türkiye'de.
ya arkadaşlar yapmayın etmeyin bende bir zamanlar sizin gibiydim. yok whiskas yeme yok market maması sağlığa zararlı yok blue buffalo kullanayım dedim. ama neye göre; kim olduğu bilinmeyen birinin yaptığı puanlamaya , veterinerimin(eski) tavsiyesine, böyle kedi forumlarında yazılanlara inandım ve yukarıda sayılan 3 mamadan ikisini 3er ay süreyle kullandım. sonuçlarmı :kedimde aşırı tüy dökülmesi, saldırganlık, iştahsızlık , durgunluk yani bütün dünya kabul etse! bile kedim kabul etmedi.tabi başka kediler kabul edebilir ama benimki kabul etmedi. ilk başladığım mamaya tekrar döndüğümde o uysal oyuncu ve iştahlı kızıma yeniden kavuştum. sadce yüzde 80 et içeriği var diye mama almak bence doğru bir iş değil .
daha önce de yazdım eğer amacınız yüksek oranda et yemesini sağlamaksa size bir tarif vereyim onu yapın . malzemeler: 1 tavuk göğsü ,yarım litre su. malzemeler tencereye boşaltılır kaynasıktan sonra ılık servis edilir. mama almaktan bile kolay öyle değilmi? yüzde yüz et. hemde çok daha ucuza.

ayrıca whiskas deyip geçmeyin o bile dünyanın en saygın besin araştırma gruplarından birinin(poşetinin üzerinde yazar) kontrolünde üretimini gerçekleştiriyor. mamalarınızı övün ama diğer mamaları kullanmadan sakın ola kötülemeyin .
siz siz olun sadece kedinize güvenin bence onlar doğruyu her zaman yalnızca o söyler ... sağlıcakla kalın...
not : kedimde ,köpeğimde royal canin kullanıyor 2side çevremizde yıldız

Bu konu en son " 09-12-11 " tarihinde saat 21:56 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-12-11, 23:02   #18
ERO

ERO Çevrimdışı

polya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ya arkadaşlar yapmayın etmeyin bende bir zamanlar sizin gibiydim. yok whiskas yeme yok market maması sağlığa zararlı yok blue buffalo kullanayım dedim. ama neye göre; kim olduğu bilinmeyen birinin yaptığı puanlamaya , veterinerimin(eski) tavsiyesine, böyle kedi forumlarında yazılanlara inandım ve yukarıda sayılan 3 mamadan ikisini 3er ay süreyle kullandım. sonuçlarmı :kedimde aşırı tüy dökülmesi, saldırganlık, iştahsızlık , durgunluk yani bütün dünya kabul etse! bile kedim kabul etmedi.tabi başka kediler kabul edebilir ama benimki kabul etmedi. ilk başladığım mamaya tekrar döndüğümde o uysal oyuncu ve iştahlı kızıma yeniden kavuştum. sadce yüzde 80 et içeriği var diye mama almak bence doğru bir iş değil .
daha önce de yazdım eğer amacınız yüksek oranda et yemesini sağlamaksa size bir tarif vereyim onu yapın . malzemeler: 1 tavuk göğsü ,yarım litre su. malzemeler tencereye boşaltılır kaynasıktan sonra ılık servis edilir. mama almaktan bile kolay öyle değilmi? yüzde yüz et. hemde çok daha ucuza.

ayrıca whiskas deyip geçmeyin o bile dünyanın en saygın besin araştırma gruplarından birinin(poşetinin üzerinde yazar) kontrolünde üretimini gerçekleştiriyor. mamalarınızı övün ama diğer mamaları kullanmadan sakın ola kötülemeyin .
siz siz olun sadece kedinize güvenin bence onlar doğruyu her zaman yalnızca o söyler ... sağlıcakla kalın...
not : kedimde ,köpeğimde royal canin kullanıyor 2side çevremizde yıldız
Bu konuda üç aşağı beş yukarı ben de sizinle hem fikirim.

Whiskas hakkında bir bilgim yok. İyidir/kötüdür diyemem.

Sadece Waltham'da mamanın araştırıldığını ve Whiskas'ın onay aldığını biliyorum.

Bununla birlikte, Whiskas'ın 6 üzerinden kaç yıldız aldığını söyleyeyip, bunun sebeblerini de benim anlayabileceğim seviyede açıklayan bir yazı varsa da bunu okumak isterim.

Ama profesyonel mamaların kötü olduğuna hiç inanmıyorum. Hangisinin iyi olduğuna, kesinlikle dediğiniz gibi kediler karar veriyor ama kalite olarak hepsi kaliteli. Ama kediniz hangisini seçer, bunu sadece o biliyor

Bir profesyonel mama övülüyorken, bir diğeri kötüleniyorsa bence bu işin mantığı mamanın içeriğinden çok yapılan ticari anlaşmalarda aranmalıdır.

Et konusunda da sizinle hem fikirim. Royal Canin'in et oranı az olduğu için eleştiriliyor. Tamam, evimizdeki kedilerin ataları etçildi, et tüketirlerdi ama bunlar evcilleşti ve evrimleşti. Çok şey değişti yani Belgesellerde kaplanların avlanıp çiğ et yediğini izliyoruz. Biz ise evde kedilerimize çiğ et verdiğimizde bu onları öldürüyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-12-11, 04:19   #19

_CHARLOTTE_ üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
_CHARLOTTE_ Çevrimdışı

Allah allah kola da bütün kontrollerden geçip piyasaya sürülüyor ancak her gün su niyetine içersen 40-na geldin mi böbrekler başlıyor sızlamaya , 45 in de bağırsaklar iflas eder. Ortalama yaş söyledim ilkokullu çocuklar gibi yok benim bilmem ne dayım var ölmedi demeyin. Yada en basitinden sigara da kanser yapıyor ancak piyasada sonuçta. Whiskas'ı da kedilerin sigarası olarak görebilirsiniz. Yada sonuçlarını sizin kediler bizim kedilerden 5 sene önce öldü mü de görebilirsiniz.

Google diye bir şey var arkadaşım , İngilizceniz varsa yazın CAT FOOD REVIEWS diye bakın sizin whiskas nasıl yerden yere vuruluyor. Whiskas'ı tabi ki zevkle yiyecek benim önüme de her gün mangalda sucuk koysalar bende yerim ancak bu sağlıklı olduğunu göstermez bu şeyin. Açıkcası forum cahil doluymuş yani , her yerde yazıyor Whiskas yedirmeyin diye ancak hala anlamamak da ısrar edenler var sanırım. Şu an kediler 5-6 yaşında taş çatlasa güzel güzel konuşuyorsunuz tabi kedi ayakta , o kedi diğer kedilerden 5 sene önce ölecek aynı sigara içen insanlar gibi bunu anlamak istemiyorsunuz. Biz zaten şimdiye değil geleceğe yatırım yapıyoruz , 5 sene daha fazla yaşasın diye yatırım yapıyoruz ancak anlayana işte , bazıları anlamamak da ısrar ediyor fakat ben sizi bir 5 sene sonra göreceğim. Sonra foruma konu açarsınız Whiskas kullanıcıları gibi '' Whiskas kullanıyordum kedim öldü , neden ? '' diye... Arayın tarayın forumu bulun o konuyu...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-12-11, 08:27   #20

İstanbul (Avrupa Yakası)
polya Çevrimdışı

[quote=_CHARLOTTE_;125207]Allah allah kola da bütün kontrollerden geçip piyasaya sürülüyor ancak her gün su niyetine içersen 40-na geldin mi böbrekler başlıyor sızlamaya , 45 in de bağırsaklar iflas eder. Ortalama yaş söyledim ilkokullu çocuklar gibi yok benim bilmem ne dayım var ölmedi demeyin. Yada en basitinden sigara da kanser yapıyor ancak piyasada sonuçta. Whiskas'ı da kedilerin sigarası olarak görebilirsiniz. Yada sonuçlarını sizin kediler bizim kedilerden 5 sene önce öldü mü de görebilirsiniz.

Google diye bir şey var arkadaşım , İngilizceniz varsa yazın CAT FOOD REVIEWS diye bakın sizin whiskas nasıl yerden yere vuruluyor. Whiskas'ı tabi ki zevkle yiyecek benim önüme de her gün mangalda sucuk koysalar bende yerim ancak bu sağlıklı olduğunu göstermez bu şeyin. Açıkcası forum cahil doluymuş yani , her yerde yazıyor Whiskas yedirmeyin diye ancak hala anlamamak da ısrar edenler var sanırım. Şu an kediler 5-6 yaşında taş çatlasa güzel güzel konuşuyorsunuz tabi kedi ayakta , o kedi diğer kedilerden 5 sene önce ölecek aynı sigara içen insanlar gibi bunu anlamak istemiyorsunuz. Biz zaten şimdiye değil geleceğe yatırım yapıyoruz , 5 sene daha fazla yaşasın diye yatırım yapıyoruz ancak anlayana işte , bazıları anlamamak da ısrar ediyor fakat ben sizi bir 5 sene sonra göreceğim. Sonra foruma konu açarsınız Whiskas kullanıcıları gibi '' Whiskas kullanıyordum kedim öldü , neden ? '' diye... Arayın tarayın forumu bulun o konuyu...[/QUOT
sucuk ve kuru mama ) bende açarım bi site benim adım mr. brown derim dünyanın en ünlü besin uzmanıyım şu mamaya 10 puan şu mamaya 3 puan şunuda yerden yere vuruyorum tek bir bilimsel veri gösterin bana . ama sadce bir. lütfen uluslararası hayvan hakları örgütleri ve uluslararası denetim fırmalarından olsun , tek bir link lütfen ...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-12-11, 10:11   #21
ERO

ERO Çevrimdışı

Allah allah kola da bütün kontrollerden geçip piyasaya sürülüyor ancak her gün su niyetine içersen 40-na geldin mi böbrekler başlıyor sızlamaya , 45 in de bağırsaklar iflas eder. Ortalama yaş söyledim ilkokullu çocuklar gibi yok benim bilmem ne dayım var ölmedi demeyin. Yada en basitinden sigara da kanser yapıyor ancak piyasada sonuçta. Whiskas'ı da kedilerin sigarası olarak görebilirsiniz. Yada sonuçlarını sizin kediler bizim kedilerden 5 sene önce öldü mü de görebilirsiniz.

Google diye bir şey var arkadaşım , İngilizceniz varsa yazın CAT FOOD REVIEWS diye bakın sizin whiskas nasıl yerden yere vuruluyor. Whiskas'ı tabi ki zevkle yiyecek benim önüme de her gün mangalda sucuk koysalar bende yerim ancak bu sağlıklı olduğunu göstermez bu şeyin. Açıkcası forum cahil doluymuş yani , her yerde yazıyor Whiskas yedirmeyin diye ancak hala anlamamak da ısrar edenler var sanırım. Şu an kediler 5-6 yaşında taş çatlasa güzel güzel konuşuyorsunuz tabi kedi ayakta , o kedi diğer kedilerden 5 sene önce ölecek aynı sigara içen insanlar gibi bunu anlamak istemiyorsunuz. Biz zaten şimdiye değil geleceğe yatırım yapıyoruz , 5 sene daha fazla yaşasın diye yatırım yapıyoruz ancak anlayana işte , bazıları anlamamak da ısrar ediyor fakat ben sizi bir 5 sene sonra göreceğim. Sonra foruma konu açarsınız Whiskas kullanıcıları gibi '' Whiskas kullanıyordum kedim öldü , neden ? '' diye... Arayın tarayın forumu bulun o konuyu...
Heyecan yapmadan... İlk başta birbirimizi anlayalım.

Ben Whiskas'a iyi mama demiyorum. Ben kedime Whiskas kullanmıyorum bu yüzden. Ben Whiskas'a kötü mama da demiyorum. Çünkü ben Whiskas'ın iyi mama olup olmadığını bilmiyorum. Ama öğrenmek istiyorum.

Türkiye'deki çoğu profesyonel mamaların 6 üzerinden 2-3-4 yıldız ancak alabildiğini söylüyorsunuz. Whiskas'ı profesyonel mamalardan da kötü tutuyorsunuz. Bu yıldızları kim verdi? Hangi araştırmayı yaptı? Neye göre verdi? Ben bu konuda bilgisiz olduğumu zaten söylüyorum. Ben bu konuyu öğrenmek istiyorum. Ve bahsetmiş olduğunuz yıldız verme olayını açıklayan bir metin istiyorum.

Whiskas kullanıcıları gibi '' Whiskas kullanıyordum kedim öldü , neden ? '' diye... Arayın tarayın forumu bulun o konuyu...
Ben o konuları okudum. Üzülerek de okudum. Ama ölümlerin mama kaynaklı olup olmadıklarını bilmiyorum. Eğer siz ölümlerin mama kaynaklı olup olmadıklarını biliyorsanız, elinizde otopsi raporu varsa bu konuda da bizi bilgilendirirsiniz ve biz de bilmediğimiz bir konuda bilgilenmiş oluruz.

Ben de daha geçenlerde doğumundan itibaren Hills kullanan ama kedisi böbrek sorunundan ötürü ölen bir kişiye tanıklık ettim. Şimdi Hills'e kötü mama mı diyeceğiz? Ki böbrek sorunlarında en çok tavsiye edilen mamalardan birisidir Hills.

Biz yaşayan canlılarız. En sağlıklı günlerimiz de bile vücutlarımızda mikroplar var. Sağdan/soldan virüsler kapabiliriz. Ölümleri sadece yiyecek, içeceğe bağlamak ne kadar mantıklı?

* * *

Tekrar ediyorum, ben Whiskas iyi mamadır demiyorum. Ben Whiskas kötü mamadır demiyorum. Ben Whiskas'ın iyi mama olup olmadığını bilmiyorum ve bu konuda bilgilenmek istiyorum. Sanırım bundan daha açık yazamam?

Whiskas'ın iyi mama olup olmadığını bilmediğimden dolayı ben kedime bile Whiskas kullanmıyorum. Kedimi riske atmıyorum. Ama adamların üzerine de sağdan soldan duyduğum ezbere laflara da gitmeyi istemiyorum. Bir veterinerin/petshopun, ticaretini yapmış olduğu ürün yelpazesi geniş değilse, sadece kendi satışını yapmış olduğu ürünü överken, diğer marka mamaları kötülüyorsa burada aslında kriterinin mama içerikleri/kalitesi olmadığını çok iyi biliyorum. Bu tamamen mama firmalarıyla yapılan ticari anlaşmalara (komüsyona) bağlı bir şey. Whiskas'ın sistemli olarak kötülenmesinde acaba böyle bir ley olup olmadığını da ben merak ediyorum. Haklı olabilirim ya da yanılabilirim. Ama ben bunu öğrenip kafamdaki soru işaretini gidermek istiyorum.

...ilkokullu çocuklar gibi ...

...Açıkcası forum cahil doluymuş yani ...
Her şey kabulüm de... Fikir alış verişimizi lütfen kırathane muhabbetine dönüştürmeyelim.

Bu konu en son " 10-12-11 " tarihinde saat 13:12 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-12-11, 10:53   #22

İstanbul (Avrupa Yakası)
polya Çevrimdışı

ERO tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Heyecan yapmadan... İlk başta birbirimizi anlayalım.

Ben Whiskas'a iyi mama demiyorum. Ben kedime Whiskas kullanmıyorum bu yüzden. Ben Whiskas'a kötü mama da demiyorum. Çünkü ben Whiskas'ın iyi mama olup olmadığını bilmiyorum. Ama öğrenmek istiyorum.

Türkiye'deki çoğu profesyonel mamaların 6 üzerinden 2-3-4 yıldız ancak alabildiğini söylüyorsunuz. Whiskas'ı profesyonel mamalardan da kötü tutuyorsunuz. Bu yıldızları kim verdi? Hangi araştırmayı yaptı? Neye göre verdi? Ben bu konuda bilgisiz olduğumu zaten söylüyorum. Ben bu konuyu öğrenmek istiyorum. Ve bahsetmiş olduğunuz yıldız verme olayını açıklayan bir metin istiyorum.

Ben o konuları okudum. Üzülerek de okudum. Ama ölümlerin mama kaynaklı olup olmadıklarını bilmiyorum. Eğer siz ölümlerin mama kaynaklı olup olmadıklarını biliyorsanız, elinizde otopsi raporu varsa bu konuda da bizi bilgilendirirsiniz ve biz de bilmediğimiz bir konuda bilgilenmiş oluruz.

Ben de daha geçenlerde doğumundan itibaren Hills kullanan ama kedisi böbrek sorunundan ötürü ölen bir kişiye tanıklık ettim. Şimdi Hills'e kötü mama mı diyeceğiz? Ki böbrek sorunlarında en çok tavsiye edilen mamalardan birisidir Hills.

Biz yaşayan canlılarız. En sağlıklı günlerimiz de bile vücutlarımızda mikroplar var. Sağdan/soldan virüsler kapabiliriz. Ölümleri sadece yiyecek, içeceğe bağlamak ne kadar mantıklı?

* * *

Tekrar ediyorum, ben Whiskas iyi mamadır demiyorum. Ben Whiskas kötü mamadır demiyorum. Ben Whiskas'ın iyi mama olup olmadığını bilmiyorum ve bu konuda bilgilenmek istiyorum. Sanırım bundan daha açık yazamam?

Whiskas'ın iyi mama olup olmadığını bilmediğimden dolayı ben kedime bile Whiskas kullanmıyorum. Kedimi riske atmıyorum. Ama adamların üzerine de sağdan soldan duyduğum ezbere laflara da gitmeyi istemiyorum. Bir veterinerin/petshopun, ticaretini yapmış olduğu ürün yelpazesi geniş değilse, sadece kendi satışını yapmış olduğu ürünü överken, diğer marka mamaları kötülüyorsa burada aslında kriterinin mama içerikleri/kalitesi olmadığını çok iyi biliyorum. Bu tamamen mama firmalarıyla yapılan ticari anlaşmalara (komüsyona) bağlı bir şey. Whiskas'ın sistemli olarak kötülenmesinde acaba böyle bir ley olup olmadığını da ben merak ediyorum. Haklı olabilirim ya da yanılabilirim. Ama ben bunu öğrenip kafamdaki soru işaretini gidermek istiyorum.

Her şey kabulüm de... Fikir alış verişimizi lütfen kırathane muhabbetine dönüştürmeyelim.
bende şahsen hiç whiskas kullanmadım ama whiskas kullanıp 15 yıl yaşayan kedi de gördüm 6 yıl yaşıyanıda gördüm. burda daha önce çok yazdım kullanmadığınız mamayı kötülemeyin diye ama okadar çok hakaret yedim ki inanamazsınız . herkes benim gibi royal canin i almaya gücü yetmez ülkemiz şartlarını da biliyorum . ama herkesin hayvan sevme ve besleme hakkı var ve bu iş çok pahalı bir iş değil. çoğu kişi sadce bu yazılanlardan ötürü hayvan besleme şansından vazgeçiyor. o yüzdendirki inatla cevap yazıcağım ve sizden de ricam aynen bu şekilde cevaplarınızı yazmanız , yüreğinize sağlık.
tekrar ediyorum hiç bir çok uluslu kuruluş(A.L.F ve PETA da dahil) whiskas kötü mama demiyor. dediği gün bende whiskası kötülerim. ve rica ediyorum mama yorumlarında sadece kendi kullandığınız mamayı övün kullanmadıklarınızı sakın ola kötülemeyin .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-12-11, 12:44   #23

İstanbul (Avrupa Yakası)
polya Çevrimdışı

[quote=_CHARLOTTE_;125207]Allah allah kola da bütün kontrollerden geçip piyasaya sürülüyor ancak her gün su niyetine içersen 40-na geldin mi böbrekler başlıyor sızlamaya , 45 in de bağırsaklar iflas eder. Ortalama yaş söyledim ilkokullu çocuklar gibi yok benim bilmem ne dayım var ölmedi demeyin. Yada en basitinden sigara da kanser yapıyor ancak piyasada sonuçta. Whiskas'ı da kedilerin sigarası olarak görebilirsiniz. Yada sonuçlarını sizin kediler bizim kedilerden 5 sene önce öldü mü de görebilirsiniz..[/QUOT

sayın felis çok haklısınız ve alıntı yaptığım metnin tamamen yanlış olduğunu siz kanıtlıyorsunuz zaten. bvenim yazımda buna istinaden yazılmıştı zaten .tekrar ediyorum benim kedim royal canin indoor 27 i kullanıyor. köpeğim royal canin medium junior kullanıyor. herkese gönül rahatlıyığla tavsiye ederim ama sakın whiskas kullanmayın da demem. sağlıklı ömürler siz ve dostlarınızla olsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-12-11, 18:15   #24

İstanbul (Avrupa Yakası)
polya Çevrimdışı

rica ediyorum yazdıklarımı ve yazılanları iyi okuyun. son kez yazıyorum . kedim hayatında hiç whiskas kullanmadı . ancak whiskasın kötülenmesine karşıyım. bana tek bir link verin ki whiskas kötü desin. (çok uluslu hayvan koruma dernekleri ve besin araştırma ensttitüleri olsun). lütfen whiskas kötü diyenler tek bir örnek istiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-12-11, 20:10   #25

Balıkesir
mırıl Çevrimdışı

bu konuyu açan benim charlotte whiskas yedirmeyin diye bağırıyorlar sanırım anlamamakta ısrar edenler var demişsin ben bilmedğim için sorma gereksinimi duydum çok çok iyi ve açıklayıcı cevaplar yazmış arkadaşlar sağolsun anlamamakta ısrar etmiyorum bilmiyorum çünkü kilo zaten başta ne yazdığımı okursan kedimi düşünüğümü açıkça görürsün bu tarz konuşmalarına hiç gerek yoktu charlotte açıkçası bilgi almak için sordum çokta yararlı oldu ama pişman oldum sorduğuma bu tarz konuşmalrı okuyunca polya felis ve ero çok teşekkür ederim çok açıklayıcı bilgiler vermişsiniz çok sağolun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-12-11, 00:02   #26

Uşak
alaterra Çevrimdışı

bazı yalanlanan gerçekler baksanız iyi edersiniz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-12-11, 08:39   #27

İstanbul (Avrupa Yakası)
polya Çevrimdışı

alaterra tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bazı yalanlanan gerçekler baksanız iyi edersiniz
ne yazıkki ordada whiskas kötüleniyo ama neye dayanarak anlamış değilim. genç arkadaşları anlıyorum ama yaşını almış kişilerin mamaları bir holigan havasıyla kötülemesini bir türlü anlamıyorum. insanları yönlendirirken eksik bilgiyle yönlendirmek beni çok rahatsız ediyor açıkçası.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-12-11, 12:37   #28

Kontesss Çevrimdışı

sevgili arkadaşlar, polya, ero, mırıl ben kendi adıma konuşuyim, ben yaklaşık 15 yıldır veterinerimin yönlendirmesiyle hareket ediyorum, veterinerim akrabam ticari kaygısı olduğunu sanmıyorum kızımıda hediye eden kendisidir : ) köpeğim varkende bana hep market mamalarından uzak durmamı istedi yani bir bildiği vardır diye düşünüyorum yeterli besini alamaz dedi, kendisinden hiç mama almadım kendiside bana satma eğiliminde hiç bulunmadı içeriği yoğun premium mamalarla beslemem için hep yönlendirdi beni, benim market mamalarına önyargım yada uzak durmam sebebim budur

sevgili mırıl Böbrek taşı hakkında benzer bir yazı bende yazmıştım, pardon o konuyu aletterra arkadaşım yazmış karıştırdım

Bu konu en son " 11-12-11 " tarihinde saat 12:41 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-12-11, 13:28   #29

İstanbul (Avrupa Yakası)
polya Çevrimdışı

sevgili Kontesss böbrek taşı yazınızı okudum ancak bana tatminkar gelmedi. kedisi öldü çünkü whiskas kullanıyordu demişssiniz . ben size öle yazılar çıkartırım ki internetten bırakın kötülemeyi nerdeyse heykeli yapılacak zannedersiniz. eminim sizin kullandığınız mamayı yiyipte 3 yaşında ölen de çok kedi vardır.
akrabanız olan veterineriz sakın kullanmayın diyor peki WALTHAM - Bringing the science to life kullanın diyor . akrabanız olan veterineremi güvenelim . saygın bir besin araştırma labaratuvarınamı?
ayrıca dediğiniz kadar zararlıysa bu whiskas emin olun hayvan kruma örgütleri yakalarını bırakmazlardı. hiç bir hayvan koruma örgütünde whiskas la ilgili kötü makale okumadım.
Şimdi dikkat: Malumunuz veterinerlerimiz dış parazit damlası olarak aynı markayı kullanıyor peki size onun zararlarından bahsettimi . bildiğiniz zehri evcil dostunuzun ensesinden kanına sizin gözünüzün önünde dostunuza damlatılırken size yeterince bilgi veriyormu.
Sözün özü whiskas yemesin diyen veteriner dış parazit damlasının tehlikelerinden hatta ölümcül sonuçlarından bahsetmiyorsa gözümde hiçdir.
Not: isteyen internette üniversitelerin, hayvan hakları örgütlerinin yazıların da bilinen dış parazit damlasının yan etkilerini binlerce sayfa olarak bulabilir.

dostlarımızla mutlu ve sağlıklı günler bizimle olsun...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-12-11, 13:37   #30

Kontesss Çevrimdışı

polyacm veterinerim hayır asla whiskas kullanma demedi, sadece market mamaları kullanmama için zamanında beni yönlendirdi, teyzemin miniği bu mamayı kullanıp melek olduğu elbette önyargılar fazlasıyla oluşakacaktır aynı şey benim için geçerli değil kimin başına gelse aynı önyargılar ondada oluşu, yazımda dikkat ettiysen whiskası kötü kötülemek gibi bir amacım kesinlikle yok diyorum, ben kendi şahsım adına kullanamam market maması ama kullanıpta memnun olanlar tabiki devam eder burası paylaşım formu bizde gözlemlerimizi yaşadıklarımızı paylaşıyoruz, kaldı ki ben pet shop değilim eğer memnunlarsa yedirsinler

sağlıklı günler
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları