Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 05-08-11, 20:08   #16

Dori üyesinin avatarı

Ankara
Dori Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Veteriner Tarafından Kedi Çalınması

nimu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
nedir bu ANKARADA yaşananlar ...tüm işbilir,hayvan ticareti yapanlar sanırım toplanmışlar.
Sormayın, sormayın.... Bizim Dori'ciğe, hasta olduğunu bile bile aşı yapan veteriner de ankaradan işte. Bence asıl sorun bir başı boşluk oluşu. Mesela biz kedimizi vet.e götürdüğümüzde hasta kaydı yapılıyor mu??? Böyle bir düzenleme yokki, yl geçen hanı gibi veteriner klinikleri (özel olanlar). Buna çözüm bulunması lazım. Yoksa mesela bu arkadaşın yaşadığı gibi çok olay yaşanır ve elimizden hiçbir şey gelmez. Vet. der ki, buraya öyle bir kedi gelmedi, hiç görmedim... Neyi, nasıl kanıtlayabiliriz ki?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-08-11, 21:51   #17

nimu üyesinin avatarı

Kocaeli (İzmit)
nimu Çevrimdışı

benim de Ankarada başıma gelmeyen kalmadı.ankara kedisi aldık aşıları yok tamamlayalım göndeririz dediler petshoptan tabi 1.5 yıl önce..sonra adam bizi oyaladı bugün-yarın göndericem falan bir araştırdık adam daha o gün parasını ödediğimiz kedimi başkasına satmış.erkekarkadaşım Ankarada çok ünlü bir köpek çiftliğinden k9 aldı bana 45günlüktü eğitim alsın dediler 3 aylık alırsınız sonra köpeğim ares birden hastalandı fenalaştı alıp başka bir vete götürdük ve orda öldü sebep de genetik hastalık çıktı.ben bir daha asla ne petshoptan hayvan alırım ne de çiftlikten..sadece evde doğan yavrular eğer güveniyorsanız kişiye çok sağlıklı oluyor..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-08-11, 22:19   #18

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Ben bu olaya çok üzüldüm ve sonucunu merakla bekliyorum.İnsanın çocuğu gibi sevdiği bir canlının akibetinin ne olduğunun belli olmaması çok üzücü.Ayrıca bahsedilen veteriner bulunduğu semtte eski ve çok da hastasının olduğunu biliyorum.Hakkında hiç olumsuz birşey duymadım ama kim olursa olsun gerçekler ortaya biran önce çıkmalı ben de merakla bekliyorum inşallah kedicik bulunur

Bu konu en son " 07-08-11 " tarihinde saat 17:00 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-11, 23:11   #19

luckypisi üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
luckypisi Çevrimdışı

İnşallah bir çözüme ulaşırsınız.Sonuçta bir can kedide olsa köpekte olsa insanda olsa onlarda bizden biri.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-08-11, 00:06   #20

seyfettin üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
seyfettin Çevrimdışı

arkadaslar anlatilanlari buyuk bir uzuntu icinde okuyorum.evlatlarimizi teslim ettigimiz yerlerin ticarethaneye donusturuldugunu duymak cok aci.benim vet ist avrupada ve cok memnumum.ustelik fiyatlarida bircok yere gore uygunmus.24 saat acik,acili var,geceleri 2-3doktor kaliyor,cok ilgililer, cok ve aci badireler atlatmis olarak biz tum hastaliklarimizin tedavilerinden cok memnun kaldik.petshop tan bozma biryer degil sadece veteriner klinigi daha dogrusu icinde ameliyathsnesi olup 4katli oldugu icin hastane diyebilirim.adres ve isim isteyen arkadaslara ozelden verebilirim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-11, 15:04   #21

dokuzcan Çevrimdışı

Bu mesajı yazan arkadaşın Zeki Afacan Hocayı hiç tanımadığını ve kulaktan dolma anlatılarla aslında dilim varmıyor ama "kötü niyetle" Zeki Bey'e haksızlık ettiğini düşünüyorum. Benim 6 kedim var Subayevlerinde oturuyorum. Komşum mahallenin kedilerini sürekli takip eder. Kendisinin de son derece sorunlu, huysuz bir Pekinese cinsi köpeği var ve senelerdir Zeki Bey'e hem kendi köpeğini, hem korumaya aldığı kedilerini hem de sokakta köpekler tarafından parçalanan, hastalanan pek çok kediyi götürmüştür. Ben de kendi kedilerimi götürüyorum. Öncelikle Zeki Afacan Bey çok hassas bir hayvanseverdir. Hiç bir zaman gerekli olan tıbbi müdahale dışında ekonomiyi ön plana almaz. Hayvanın iyiliğini düşünür her koşulda. Eğer birine bir kedi verecekse mutlaka araştırır bakıp bakamayacaklarından emin olmadan da sırf sahiplendirmek için kimseye hayvan asla vermez. bu anlatılan olayda taraflardan birinin ya yanlış anlaması ya da nedenini bilemediğim şekilde Zeki Bey'e haksız bir şekilde suçlamalar ve hatta iftiralar var. Kendisini tanıyorum ve eğer kedilerimden birine bir şey olsa ilk arayacağım insandır. Birine çamur atmak kolay ama bu yazıya yorum yazan kişilerin sapla samanı ayırmalarını umuyorum. Elbette her hekim aynı değildir. Ama iyi olanlar bazen meyve veren ağaç gibidir. Buna dikkat edilmesini rica ediyorum hayvanseverlerden. Selamlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-11, 15:24   #22

nimu üyesinin avatarı

Kocaeli (İzmit)
nimu Çevrimdışı

bunu yazan arkadaş mutlaka bir sebeple yazmıştır bilemeyiz.ama şu var ki dokuzcan,sizi tanımıyorum profilinizde hiçbir şey yok.size neden inanalım ki ?ortada bir profil bile yok kimse sizi bilmiyor zaten.benim de ankaradan aldığımız bir ankara kedimin ve kurt köpeğimin başına gelenler var.doğru yada yanlış bu benim fikrim...siz de fikrinizi savundunuz..sevgiler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-11, 16:56   #23

SassyGirl üyesinin avatarı

SassyGirl Çevrimdışı

nimu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bunu yazan arkadaş mutlaka bir sebeple yazmıştır bilemeyiz.ama şu var ki dokuzcan,sizi tanımıyorum profilinizde hiçbir şey yok.size neden inanalım ki ?ortada bir profil bile yok kimse sizi bilmiyor zaten.
Aynen! Sırf bu vet hekimi savunmak amacıyla üye olduğu gayet açık. Belki de kendisidir Benim aklıma iki şey geliyor: Ya kediyi ameliyat ederken bir hata yaptı ve kedicik öldü. Bunun kendi hatasından kaynaklandığı anlaşılmasın diye de cesedi ortadan kaldırdı (ki inşallah böyle değildir). Ya da dediğiniz gibi çalıp sattı veya üretim amacıyla kendisi kullanacak...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-11, 18:29   #24

naughty34 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
naughty34 Çevrimdışı

zeki afacan hocada kim.bana birde özelden yollamışsınız bu mesajı.dokuzcan siz kimsiniz bu yazıyı yazmak içinmi üye oldunuz? profilde bilgileriniz yok? banane zeki hocanızdan benim memnun olduğum bir veterinerim var zaten ayrıca ankarada da oturmuyorum.bana hocanız hakkında bilgi verseniz nolur vermeseniz noldur. ne niyetli bir veterinerse çevresindekiler ve müşterileri nasıl davranmaları gerektiğine zaten karar vermiştir.2 ay öncesinin konusu hakkında şimdimi konuşuyorsunuz.

Bu konu en son " 26-09-11 " tarihinde saat 19:52 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-11, 19:20   #25

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Dokuzca isimli arkadaşı tanımıyorum konuyu tekrar neden yazdığınıda bilmiyorum ama veteriner Zeki Afacan hoca ile ilgili yazdıklarının tümüne katılıyorum.Bende kedimi ona götürüyorum aşıları ,kısırlaştırma ameliyatı ,tekrarlayan anal kese problemi dahil bir çok konuda ona gidiyorum ve hiç problem yaşamadım. Telefonla aradığımda eğer müsayit değilse kendisi arar yine sorduğum herşeyde bilgi verir.Subayevlerinde bir köpeğe baktığını biliyorum ayrıca Aydınlıkevlerde bir evin bahçesinde doğan yavrularada Zeki beyin yardımcı olduğuna o evde oturan bayan söyledi.Ayrıca benim gördüğüm kadarıyla hiç paracı değil .Kedisinin çalındığını yazan arkadaş nasıl bir problem yaşadı bilmiyorum aslında sonucu açıklarsa iyi olur.Ama kesinleşmemiş bir konuda bir insanı böyle suçlamakta doğru değil

Bu konu en son " 27-09-11 " tarihinde saat 11:01 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-02-12, 15:42   #26

oykum82 üyesinin avatarı

Ankara
oykum82 Çevrimdışı

Arkadaşlar öncelikle kedi sarasından bahsedeyim benim 2 yaşında bir kedim var 6 aylıkken kısırlaştırılması yapıldı ve kısırlaştırılma sonucunda narkoza dayalı sara hastalığı çıktı ve ameliyattan sonraki 10 gün içinde azalarak geçti.Sara hastalığının bir çok tetikleyicisi vardır.Mesela ışık,ses,stres gibi bir çok nedeni olabilir.Kedimin ki de narkoza bağlı bir sara hastalığı,narkoz aldığında sara nöbetleri tutuyor.Yani ben kediyi götürdüğümde sarası yoktu demenizin hiç bir önemi yok sara hastalığı sinsi bir hastalık ve ne zaman,nerede,neye dayalı olarak çıkacağını bilemezsiniz.Kedisinin çalındığını iddia eden arkadaş gecenin 12 sinde ben cep telefonundan rahatsız ettiğimde oldu kedim gene nöbet geçiriyor size getirebilir miyim diye,eğer o kadar para düşkünü birisi olsaydı beni Ankara Veterinerliğe yönlendirmezdi herhalde para bu sonuçta gelmesinide istemedim ben götürecektim!!!
Bu mesajı yazan arkadaşın Zeki Bey i tanımadığı ortada.Zeki Bey bir kere kar amacı gütmeden sırf hayvanları iyileştirebilmek için elinden gelenin fazlasını yapan insandır.Ben Aydınlıkevlerde oturuyorum ve sokak hayvanlarından tedaviye ihtiyacı olanları sürekli Zeki Bey e götürüyorum ve her seferinde ben gönüllü olarak fazladan para ödemeye çalışıyorum çünkü kendisi "siz bu kadar ilgileniyorsunuz bu kadarıda benden olsun diye eksik ücret alıyor." Dahası ben tatile çıkacağım zamanlarda ücretli olarak kedilerimi oraya bırakmak istediğimde masrafa girmemem için bana yol,yöntem gösteren bir insandır.Dediğiniz gibi para göz bir insan olsa bana yol göstermek yerine kedilerimin ücret karşılığında bakmak için alırdı öyle değil mi?Lütfen bir insan hakkında konuşurken sözlerinize dikkat edin.Umarım hatanızı anladığınız zaman buradan Zeki Bey e bir özür dilersiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-02-12, 18:12   #27

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

oykum82 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar öncelikle kedi sarasından bahsedeyim benim 2 yaşında bir kedim var 6 aylıkken kısırlaştırılması yapıldı ve kısırlaştırılma sonucunda narkoza dayalı sara hastalığı çıktı ve ameliyattan sonraki 10 gün içinde azalarak geçti.Sara hastalığının bir çok tetikleyicisi vardır.Mesela ışık,ses,stres gibi bir çok nedeni olabilir.Kedimin ki de narkoza bağlı bir sara hastalığı,narkoz aldığında sara nöbetleri tutuyor.Yani ben kediyi götürdüğümde sarası yoktu demenizin hiç bir önemi yok sara hastalığı sinsi bir hastalık ve ne zaman,nerede,neye dayalı olarak çıkacağını bilemezsiniz.Kedisinin çalındığını iddia eden arkadaş gecenin 12 sinde ben cep telefonundan rahatsız ettiğimde oldu kedim gene nöbet geçiriyor size getirebilir miyim diye,eğer o kadar para düşkünü birisi olsaydı beni Ankara Veterinerliğe yönlendirmezdi herhalde para bu sonuçta gelmesinide istemedim ben götürecektim!!!
Bu mesajı yazan arkadaşın Zeki Bey i tanımadığı ortada.Zeki Bey bir kere kar amacı gütmeden sırf hayvanları iyileştirebilmek için elinden gelenin fazlasını yapan insandır.Ben Aydınlıkevlerde oturuyorum ve sokak hayvanlarından tedaviye ihtiyacı olanları sürekli Zeki Bey e götürüyorum ve her seferinde ben gönüllü olarak fazladan para ödemeye çalışıyorum çünkü kendisi "siz bu kadar ilgileniyorsunuz bu kadarıda benden olsun diye eksik ücret alıyor." Dahası ben tatile çıkacağım zamanlarda ücretli olarak kedilerimi oraya bırakmak istediğimde masrafa girmemem için bana yol,yöntem gösteren bir insandır.Dediğiniz gibi para göz bir insan olsa bana yol göstermek yerine kedilerimin ücret karşılığında bakmak için alırdı öyle değil mi?Lütfen bir insan hakkında konuşurken sözlerinize dikkat edin.Umarım hatanızı anladığınız zaman buradan Zeki Bey e bir özür dilersiniz.

Yazdıklarınızın tümüne katılıyorum bende 1 senedir Zeki bey'e kedimi götürüyorum ve anlatılanlarla hiç alaksı yok.Bu arkadaş kedimi çaldı dedi ve birdaha görünmedi .Yazdıkları doğru olsaydı arkasında dururdu.Zeki bey maddiyatçı hiç değil eğer öyle olsa idi bazen aradığımda eğer uygun değilse sonra arayın demez en kısa zamanda kendisi arar.Kedim geçen gün aniden kustu ben çok panik oldum onu aradım .Klinikte değilim dedi ne yapmam gerektiğinde anlattı öğleden sonra kliniğe geçince kendisi aradı ben klinikteyim kediniz nasıl oldu diye sordu.Sokak hayvanlarına da yardımcı olduğunu çevremdeki insanlardan biliyorum.Ayrıca işinde uzmanlaşmış bir kişi kısırlaştırma ameliyatını yaptı hiç problem yaşamadım.Ben burda okuduğum sorunları okuyunca gözlerime inanamıyorum çünkü ben o süreci sorunsuz yaşadım.Ben bu konudan kendisine bahstememiştim kendisinin haberi olmuş ve çok üzülmüş ,son gittiğimde neler yaşandığını anlattı hiç burda yazıldığı gibi değil.Hasta olduğunu bildiği halde tatilini ön planda tutmuşlar dönüp kedilerine bakmamışlar.Ayrıca sara sizin dediğiniz gibi birşeyler tetiklediği zaman ortaya çıkıyor.Bizim bir kanaryamız vardı son derece sağlıklı görünen ve cıvıl cıvıl öten bir kuştu.Kanatlarını altına sıktığımız pire spreyi alta yatan sara krizini tetiklemiş ara ara olan kriz zamanla sıklaştı ve kuşumuz kriz sonucu öldü.Kendisine haksızlık yapıldığını düşünüyorum ve iyi bir veteriner soran arkadaşlara kendisini rahatlıkla öneririm.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-02-12, 18:44   #28

müezza Çevrimdışı

ben veteriner bey hakkında olumlu veya olumsuz bir şey söylemiyceğim kendisini tanımıyorum ankara da yaşamıyorum.aklıma takılan eğer açılan konu içeriğindeki şikayet doğruysa bir veterinerin ölen hayvanı tıbbi atık olarak değerlendirmesi ne derece doğru?ve ne hakla?dünyayı yerinden oynatmak için yeterli bir sebep.Allah başa vermesin kendi elimle gömmek isterim.fakat bu suçlama doğru değilse neden bir veterinere karalama yapılıyor anlamış değilim.çelişkili bir durum.konuyu bu olay başına gelmiş kişi açmadığı için biraz temkinli yaklaşmak gerekiyor sanırım.direkt acılı pet sahibinin katılması gereken bir konu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-02-12, 19:20   #29

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

müezza tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben veteriner bey hakkında olumlu veya olumsuz bir şey söylemiyceğim kendisini tanımıyorum ankara da yaşamıyorum.aklıma takılan eğer açılan konu içeriğindeki şikayet doğruysa bir veterinerin ölen hayvanı tıbbi atık olarak değerlendirmesi ne derece doğru?ve ne hakla?dünyayı yerinden oynatmak için yeterli bir sebep.Allah başa vermesin kendi elimle gömmek isterim.fakat bu suçlama doğru değilse neden bir veterinere karalama yapılıyor anlamış değilim.çelişkili bir durum.konuyu bu olay başına gelmiş kişi açmadığı için biraz temkinli yaklaşmak gerekiyor sanırım.direkt acılı pet sahibinin katılması gereken bir konu.
Burası küçük bir klinik ve olay yazın olmuş kedinin hasta olduğu bildirilmiş ve tatilde olan kedi sahbi gelmemiş.Kedinin ölüm haberi verilmiş yine bir zaman sonra gelmişler.Bana konuyu kendisi anlattı ve mantıklı geldi.Aynen şöyle dedi benim de bir kedim ve köpeğim var olduğunu bende biliyorum.İnsan senelerce birlikte yaşadığı hayvanını kaybettiği zaman içi yanıyor en azından görmek isterler ve hakkı diye düşünürüm dedi.Kendilerine haber verdim öldü gelin görün dedim dedi ama yine birkaç gün sonra gelmişler Küçük bir klinik ve morg gibi bir yer yok buna rağmen buzdolabında iki gün beklettim yine gelmediler benim onu daha fazla tutucak ortamım yok dedi ve vermek zorunda kaldım dedi.Olayın başlangıcı aynen arkadaşın anlattığı gibi ayağı yaralı olarak gelmiş gelmişken kısırlaştırılalım diye konuşlmuş tatile gidilicekmiş ameliyatı yapıyım tatil dönüşü alın demiş.Kedi sara krizleri geçirmeye başlayınca ben bilgi verdim gelin alın dedim dedi ama gelmemişler.Ben bu konu ilk açıldığın da acaba nasıl birşey oldu diye düşündüm ama kedinin çalındığı ihtamilini hiç vermedim.Kediniz çok güzel diyormuş benim kedim içinde aynı şeyi söyler ayrıca bu semtte 20 yılldır var ve onu tanımayan yok böyle bir çalınma olayı önceden de olmuş olsa duyulmaması imkansız.Bana anlattıkları mantıklı geldi..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-02-12, 19:37   #30

müezza Çevrimdışı

yine Allah vermesin diyerek kendi açımdan düşündüm bir kere ben tatile gitsemde bu arada kediyide bırakim kısırlaştırılsın demem.pet sahibi burda eksi puan aldı benden(bilmem umurunda olurmu,büyük ihtimal olmaz).haber verildiğini söylemiş vet madem öyle eğer çok kıymet verilmiş olsaydı bu hayvana, insan 2 günde nerelere gitmez.evcilimin dirisi ne kadar kıymetliyde ölüsüde o derece kıymetlidir.aslında veterinerin hatası son kez ben kedinizi daha fazla tutamıycağım tıbbi atık olarak veriyorum demesi ve acı da olsa resmini elinde bulundurmasıydı diycektimki hemen şuan bununda bir çözüm olmayacağını düşündüm çünkü pet sahibi çalındığını düşünüyorsa resimde kedisinin baygın oldduğunu bu resmin öldü anlamına gelmiyceğini iddia edebilirdi.bazı ciddi durumlarda söz delil olamıyor ne yazıkki.bir kediye çok güzel demek onu çalma eğiliminde olduğunu göstermez.çalarak kendi kariyerini lekelemeyi göze almak çok akılcı gelmiyor bana. şaibeli bir olay olarak kalmış.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları