Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 04-04-12, 10:40   #1

aylany üyesinin avatarı

Ankara
aylany Çevrimdışı
Unhappy uykusuz geceler, kedim sagolsun

Benim sevgili kedicim gün boyu horul horul horul uyur, oynayalım diye dürterim belki 2 dakika benimle ya oynar ya oynamaz sonra gider yine yatar uyur. Tembel tenekenin önde gidenidir. Ama ne zaman ben yatar uykuya dalarım işte o zaman başlar hiç susmadan meowww meowww diye bağırmaya ya başımdadır ya da odaya alınmadıysa kapımın önünde, gider oyuncaklarını getirir kafama atar, ben uykumun içinde oyuncağı fırlatırım o peşinden koşar. Ama bu nereye kadar giderrrr Kedicimi alalı 6 ayı geçti, 3 yaşında , iran chincilla kırması oldugu söylenen bir kedicik. çılgın kızgınlık döneminden sonra kısırlaştırdık. aslında çok sakin, melek gibi iyi huylu bir kedi.ama ilk aldığımdan beri kedimin geceleri kaplana dönüşme ve coşma sorunu var, ilk bana geldiğinde veterinerim ona zaman vermemi benim uyku ve yaşam düzenime alışacağını söylemişti. ama nerdeee.. hiç deliksiz bir gece uykusu uyuyamıyorum, bütün gün uyuyan, hiç oynamaya, popişini kıpırdatmaya yanaşmayan kedi ben yatıp uyudum mu sinir oluyor, koşası coşası oynayası şarkılar söyleyesi geliyor. bazen kalkıp oynuyorum bazense sus diye kızıyorum ona. uykum bölünüyor yat kalk yapmaktan, sonra bir daha uykuya dalamıyorum, sabah kalkamıyorum, işkence gibi. kedimin geceleri başka bir yaratığa dönüşmesi beni sinir ediyor. çok sevdiğim kedicime, geceleri o uludukça sinir oluyorum, bir de hiç susmadan hep aynı tonda miyavlıyıp beni irite ediyor. neler denedim olmadı, bütün gün onu uyutmamaya sürekli peşinde dolanıp onu ayık tutmaya , koşturup oynatmaya çalıştım ki yorulsun geceleri uyusun. ama yok yine bana mısın demedi, ne yapayım ne edeyim, hadi ben kulaklarımı tıkayıp yatsam bu sefer apartmanı ayağa kaldıracak o sesiyle. yani nedir bu geceleri başka bir kişiliğe bürünme meselesi çözemedim. benimle aynı deneyimleri yaşayan var mı, belki de bir tavsiyesi olan. Çok teşekkürler şimdidennn
Eklenmiş Resimler
uykusuz geceler, kedim sagolsun-dsc02982jpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-12, 00:54   #2

beyaz prenses üyesinin avatarı

Isparta
beyaz prenses Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: uykusuz geceler, kedim sagolsun

öncelikle çok tatlı bir kediniz var.. yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla kedinizin ilk sahibi değilsiniz , ve yaklaşık 2 buçuk sene kediniz farklı bir ortamda farklı insanlarla yaşadı , orda oluşturmuş olduğu bir düzeni vardır diye tahmin ediyorum , belki aldığınız aile gündüzün büyük kısmı evde olmayan ve geceleri evde olan insanlardı, böylece de gündüz uyuyan minik geceleri ayakta olacaktır.. bu yaştan sonra düzenini değiştirebilir misiniz diyemem ama onunla yorucu oyunlar oynayın ve bir gün boyunca ne zaman yatamaya kalksa hemen oyuna itin, bunu bir kaç gün ardı ardına deneyin belki işe yarar kolay gelsin..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-12, 09:33   #3
ERO

ERO Çevrimdışı

Belki saçma gelecek yazacağım şey ama bir deneyin, yararını görebilirsiniz.

Kedinizin akşam gelip, sizi çağırdığı zaman, kedinizin olduğu yere gelin ve kedinizin yanına bir çalışma lambası koyup, onu yakın.

çalışma lambası < TRAL | IKEA Türkiye

Özelliklede elinizde bu şekilde spot lamba yakan bir çalışma lambası varsa süper olur.

Bazen çalışmamız gerekiyor ve Angel oyun istiyor. İlgilenemezdiğimiz zamanlarda spot lambayı yakıyoruz. Deliriyor buna Ki bunu çok seven bir çok kedi de var. Altına geçip uyuyor. Sonra herkes rahat

Gece uyumamasının bir çok nedeni olabilir. Bu konuda kedinizin davranışını da düzeltebilirsiniz. Uğraşırsınız, zamanınızı alır. İnşallah böyle pratik bir çözümle sorununuz hal olur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-12, 09:55   #4

totiş Çevrimdışı

iran kedileri genelde tembel sakin hayvanlar zaten, benimkide iran bu arada
aynı şeyleri yaşıyıyoruz ama , bence siz şımartmışsınız biraz onu
her oyun istediğinde uykudan kalkmanıza alışmış sanki, hııı sus bakıym gibi ses tonunuzu biraz sertleştirip ona o saatte oyun olmayacağını öğretin ben öyle yapıyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-12, 10:36   #5

hulyasn Çevrimdışı

benimde tavsiyem biraz klasik olacak ama ikinci bi kedi düşünebilirseniz rahat edersiniz enerjisini bütün gün arkadaşına verecek ve geceleri çok rahat edeceksiniz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-12, 10:55   #6

aylany üyesinin avatarı

Ankara
aylany Çevrimdışı

hepinizin tavsiyeleri için çok teşekkür ederim, hepsini deneyeceğim. oyun ve oyuncak amaçlı denediğim şeylere gündüz veya akşam tepki vermiyor, ama ben uyuduktan sonra hiç yüz vermediği şeyler onun en favori oyuncağı haline geliyor. evin içerisinde çılgınlar gibi koşturuyor, sanki belli bir saati var o saat gelince enerji patlaması yaşıyor biboşum.
çok şımarttığım konusunda da çok haklısınız, ilk aldığımda ona sınırlar çiziyordum giremeyeceği yerler, oynayamayacağı şeyler gibi, mutfak tezgahına asla çıkarmazdım mesela. şimdiyse bırakın mutfak tezgahını yemek masasında beraber yemek yiyoruz ben çocuğum olmadığı için çocuklarını çok şımartan aileleri anlamazdım ama şimdi çok iyi anlıyorum, bir yerden sonra hem çok sevdiğiniz için hem de sürekli yapma etme dur demekten yorulduğunuz için ipleri koyuveriyorsunuz. sonra da çocuklarınız yada hayvan arkadaşlarınız böyle tepenize çıkıyor. disiplini elden bırakmamak lazımmış.
ikinci kedi konusu aslında benimde çok düşündüğüm bir konu. ilk kedimi alırken de günlerce düşünmüştüm, ve şimdi onu aldığıma çok mu çok memnunum. bazen kedicim yanlızlıktan sıkılıyor mu, üzülüyor mu diye de düşünüyorum. ama düşün düşün alsam mı ikinci kedi karar veremiyorum, şimdi ikinciyi alırım geceleri biri uyutmazken ikisi bir olup evde futbol maçı falan yaparlarsa diye de tırsıyorum tabi
lamba da iyi fikirmiş onu da bir deneyeyim bakalım, çok teşekkürler tavsiyeler için hepinize sevgiler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-12, 11:00   #7

hulyasn Çevrimdışı

hha ha ha merak etmeyin futbol maçını gündüz yaparlar gece mışıl mışıl uyuyacaklar tecrübe konuşuyor üç kedim var gündüz birbirlerini yorduklarından gece takatlari kalmaz sadece yemek yemeye ve tuvalet yapmaya kalkıyolar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-12, 11:07   #8

aylany üyesinin avatarı

Ankara
aylany Çevrimdışı

teşekkürler Hülya hnm, zaten kedimi kısırlaştırdıktan sonra vicdan yaptım, keşke çiftleştirip bebeklerini görseydim ve bir iki tanesini annesiyle bırakır, diğerlerini sahiplendirirdim diye düşündüm. Veterinerim de en az 2 ay bebeklere baktıktan sonra onları verebilecek misin kopabilecek misin onlardan dedi ben de biboşun çok çılgın (yine uykusuz geceler) kızgınlık döneminden sonra onu hemen kısırlaştırdım. tabiki iki kedinin oynaması birbirlerine sarılıp uyuması o kadar güzel ki, sanırım benimki de bir yavruyu ya da bir arkadaşı hakediyor. ama kedi sevenler böyle başlarmış hep, önce bir sonra iki, sonra bakmışsınız evinizde 30 tane kedi. çok sevdiriyorlar kendilerini napalım benim de ilk kedim, herseyi onunla öğreniyorum, bakalım bana daha neler öğretecek
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-12, 11:12   #9

hulyasn Çevrimdışı

aynen dediğiniz gibi birle başlanır sonra bi tane daha bi tane daha ohooooo ev kedi geçen hanı sokakta her gördüğümü kapıp eve getiresim var hastalık gibi bişey oldu nasıl bir illetmiş ki bir senedir köleleri ettiler beni bence evde her ne kadar biz ilgilensek her dediğini yapsakta kendi türünden bir varlıkla yaşaması onları daha mutlu ediyor nasılsa kısırlaştırmışsınız ilanları takip ederek onun yaşına uygun bir arkadaş edinerek ödüllendirebilirsiniz çok tatlı maşallah Allah nazarlardan saklasın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-12, 11:17   #10
ERO

ERO Çevrimdışı

aylany tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
hepinizin tavsiyeleri için çok teşekkür ederim, hepsini deneyeceğim. oyun ve oyuncak amaçlı denediğim şeylere gündüz veya akşam tepki vermiyor, ama ben uyuduktan sonra hiç yüz vermediği şeyler onun en favori oyuncağı haline geliyor. evin içerisinde çılgınlar gibi koşturuyor, sanki belli bir saati var o saat gelince enerji patlaması yaşıyor biboşum.
çok şımarttığım konusunda da çok haklısınız, ilk aldığımda ona sınırlar çiziyordum giremeyeceği yerler, oynayamayacağı şeyler gibi, mutfak tezgahına asla çıkarmazdım mesela. şimdiyse bırakın mutfak tezgahını yemek masasında beraber yemek yiyoruz ben çocuğum olmadığı için çocuklarını çok şımartan aileleri anlamazdım ama şimdi çok iyi anlıyorum, bir yerden sonra hem çok sevdiğiniz için hem de sürekli yapma etme dur demekten yorulduğunuz için ipleri koyuveriyorsunuz. sonra da çocuklarınız yada hayvan arkadaşlarınız böyle tepenize çıkıyor. disiplini elden bırakmamak lazımmış.
ikinci kedi konusu aslında benimde çok düşündüğüm bir konu. ilk kedimi alırken de günlerce düşünmüştüm, ve şimdi onu aldığıma çok mu çok memnunum. bazen kedicim yanlızlıktan sıkılıyor mu, üzülüyor mu diye de düşünüyorum. ama düşün düşün alsam mı ikinci kedi karar veremiyorum, şimdi ikinciyi alırım geceleri biri uyutmazken ikisi bir olup evde futbol maçı falan yaparlarsa diye de tırsıyorum tabi
lamba da iyi fikirmiş onu da bir deneyeyim bakalım, çok teşekkürler tavsiyeler için hepinize sevgiler.
Doğada gün akşamdan başlıyor. Gün doğmadan bunlar ava çıkıyor... Gün doğmadan (bizim gece dediğimiz zaman diliminde) bu kadar enerjik olmalarının asıl nedeni bu

Bu videoyu izleyin. Bu lambalar çoğu zaman hayat kurtarır. Umarım sizin kediniz de sever

Ama 2. bir kediyi sahiplenmek bence de en iyisi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-12, 12:46   #11

nimu üyesinin avatarı

Kocaeli (İzmit)
nimu Çevrimdışı

lamba fikri güzelmişaynı sorun bizde de var.köpük de bir süredir beni hiç uyutmuyor.yaş mama krizi yaşıyor oğlumaklına geldikçe yaş mama istiyor bu aralar.kafasına göre takılıyor yani.vermezsem hiç uyutmuyor beni normalde de 5 gibi uyanırız zaten ama biraz oynayıp gidip uyurdu şimdi tamamen psik. baskı kuruyor üzerimdeben de deniyim lambayı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-12, 13:05   #12

aylany üyesinin avatarı

Ankara
aylany Çevrimdışı

simon's cat e bayılıyorum, bu kadar güzel yansıtılabilir yaramaz kediler.. benimkisi aslında her konuda melek gibi, kırk yılda bir yaşmama, yogurt veya ton balığı veririm yer, ben ne yersem ondan yemek ister, bugune kadar taze tatlı kırmızı biber, fındık, leblebi, zeytin bunların hepsini yediğini gördüm. ama hiçbirşey vermediğim zaman paşa paşa gider kuru mamasını yer , hiç de ses çıkarmaz. ama ERO'nun da dediği gibi, sanırım içgüdüsel olarak geceleri herkes uyurken onlar avlanma atraksiyonuna bağlıyor, avlanacak birşey bulamayınca da can sıkıntısından bana sarıyor. başka zaman önüne topunu atsam dönüp bakmaz, geceleri üşenmeden yatagıma getiriyor, atıyorum geri getiriyor. uykumun içinde kediyle nasıl oyun oynanır yeteneği geliştirdim. ama hepimiz 2ci bir kedi almanın hem onun hem de benim için en güzel çözüm olduğunda hem fikiriz sanırım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-12, 13:28   #13

nimu üyesinin avatarı

Kocaeli (İzmit)
nimu Çevrimdışı

yalnız dikkat edin 2.kediyi alırken o melek kedinizin içinden şeytan çıkmasın))uyarayım da baştan tüm gün uyuyunca enerjisini atamıyor geceler onların tabiki
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-12, 14:12   #14

aylany üyesinin avatarı

Ankara
aylany Çevrimdışı

valla artık o riski mecbur alacağız, yoksa kediler asıl karakterlerini gizlemede çok iyiler, kedimi ilk aldığım ilk ay o kadar çok söz dinliyordu ki, sonradan evin sahibi, hanımı, herşeyi olduğuna kanaat getirince beni takmaz oldu, laf söz hiçbirşey dinlemiyor, ben onun kölesi oldum. o yüzden yanına bir arkadaş getirdiğimde kıskançlık yapıp ona saldırır mı yoksa iyi mi davranır onu da kestiremiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-12, 18:28   #15

Darçç Çevrimdışı

Merhaba aylany . Benim kedim Bella da 3 sene önce kuduruk Beloş tu Geceleri biblolarımı kırar , printer in üzerinde duran kağıtları parçalar , miyavlar ve çıngıraklı topuyla oynardı. Bende ona Norodol verdim bilmiyorum veterineriniz Norodol hakkında ne der ama biz çok rahat ettik 2 damla içirtiyorduk hemen uykuya dalıyordu. Tabi şimdi büyüdü artık kudurmuyor
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları