Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 21-05-11, 20:37   #16

shejia üyesinin avatarı

Londra
shejia Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Ufak çaplı bir anketim var, vaktiniz var mı?

1. bir saate yakın, onlar değil de, kendim yorulana kadar oynuyorum.

2. Kedilerim isimlerini söyleyince gelmiyorlar maalesef, ama elimi hafifçe kucagıma ya da yanıma vurunca hemen cıkıyorlar.

3. Birini kucakladıgımda diğeri de sırtıma tırmanıyor, bu konuyu hala çözebilmiş değilim. hal böyle olunca ikisini aynı anda seviyorum.

4. Açıkcası ben deli gibi mıncıran, öpen, kucaklayan, hatta evin içinde kucagında tasıyan bi anneyim. bir zararını görmedim. serbest kalınca zaten ilgi istiyorlar.

5. evin her odasına girmelerine izin veriyorum. zaten herhangi bir odanın kapısı kapalı olunca kapıyı tırmalıyor, hatta kafa atıyorlar.

6. Mama kapları sürekli dolu oluyor, gidip gelip yiyorlar. böylesini daha dogru buluyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-11, 22:45   #17

cgds üyesinin avatarı

Ankara
cgds Çevrimdışı

zaten herhangi bir odanın kapısı kapalı olunca kapıyı tırmalıyor, hatta kafa atıyorlar. sizinkiler de birer canavarmış, yalnız değiliz yaşasın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-05-11, 22:48   #18

drum Çevrimdışı

1. Bazen aksattığım oluyor ama bir kaç defa dakikalarca oynamaya çalışıyorum. Çok iyi kalecidir kendisi, yumuşak oyuncaklarla oynuyorum tabii ki. Bir de ucu püsküllü bandanamı kendisine ip yaptım onunla da oynamaya bayılıyor.

2. Hiç ben isteyince geldiğini görmedim, kucakta hayatta durmaz, bir kere kızgınlık dönemi geçirdi bir tek o zaman kucakta durdu, kendini bol bol sevdirdi, tırnak çıkarmadı. Kendi istediğinde o da öyle sık sık olmuyor, geliyor yanıma sevdiriyor, uyurken bir de. Çok küçükken kucağımda yattığı olmuştu ama o zaman da gel demek, kucaklayıp orada durmasını sağmalak imkansızdı (=

4. Sinirlenmedikçe sık sık sevip okşuyorum ama abartınca patiyi atıverir.

5. Her yere girip çıkıyor, kapısı kapalı duran odalar favorisi (=

6. Kuru maması her zaman var, zaten çok sevmiyor, yaş mamasını ise günde 1 konserve ( yaklaşık ) 3-4 öğün olarak veriyorum. Genelde iştahsız yalnız kısırlaştırmanın ertesi günü eskisinden çok yemeye başladı :S =(
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-05-11, 23:12   #19

cgds üyesinin avatarı

Ankara
cgds Çevrimdışı

çok teşekkürler cevapladığınız için, benimkiler de kucaktan nefret ediyo gibiler sadece oyunla kandırıp getiriyorum kucağıma bazen o da zar zor..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-05-11, 12:54   #20

LadyinDeath üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
LadyinDeath Çevrimdışı

1. Kedilerinizle gün içerisinde ortalama ne kadar süre oynuyorsunuz?
günde toplam 1 2 saat bazen hiç oynamadığım oluyor ama o zaman ailenin diğer fertleriyle yorulmuş oluyor
2. Kedilerinizi sevmek istediğinizde gel deyince geliyor mu? kucağınıza gelmesini nasıl sağlıyorsunuz?
gel deyince gelmiyor. Bazen okuldan eve geliyorum kapıyı açar açmaz oğluum diye bağırıyorum ses yok odama gittiğimde yatağımda uyuyor vaziyette buluyorum sesimi duyduğu an oda değiştiriyor öyle tripli bir kedidir kendisi. Gerçi bazen çağırdığımda geliyor ama işine geldiği zamanlarda işte. Kucağıma hiç gelmedi kucağı sevmiyor çünkü genelde hep yanımızda falan oluyor.
3. Benim gibi birden fazla kediniz varsa, birini severken diğeri kıskanmasın diye ne yapıyorsunuz?

4. Serbest bırakmaktan mı yanasınız, yoksa sık sık gidip sevip okşuyor musunuz?
ben serbest bırakmaktan yana olmasamda o kendisini serbest bırakıyor en yüksek tepelerde gezindiği için ortadan kaybolmak istediğinde ulaşılmaz oluyor
5. Kedinizin kendisine ait bir odası var mı yoksa evin içinde istediği gibi dolaşıyor mu? demek istediğim kediniz evin diğer odalarında da aynı rahatlıkla korkmadan dolaşıyor mu?
her yerde dolaşıyor. bir odada kalabilir mi ki ? evin her köşesi ona ait bir yere bağlı değil.
6. Serbest yemek mi yoksa öğün şeklinde yemek mi tercih ediyorsunuz? (yemek kabına yemeleri gereken miktardan az olmayacak şekilde sürekli odada yemek bulundurmak serbest yemek alışkanlığı oluyor, ama yemeleri gereken miktarı 4'e bölerek te verebilirsiniz gün içinde. ben serbest yediriyorum şu anda)
serbest sanırım ama mamasını sürekli tazeliyorum o sabah ve akşam yiyor tüm öğlen uyuduğu için o yüzden sorun olmuyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-05-11, 16:22   #21

pyumak üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
pyumak Çevrimdışı

hemen cevaplayayım
1) 1 buçuk saat kadar oynamak yetiyor
2)gel deyince hem gelir fakat kucağa alışık değildir uyurken alırık kucağımda yatarken severim
3)maalesef yok
4)tek kedim var bütün sevgimi ona harcıyorum
5)köşesi var.hatta bahçe onun odası gibi... ama evin içinde nereye isterse karışan yok
6)benim kedim düzensiz yemek yediği için ben genelde ona hep mama koyarım canı istediği gibi yer bütün gün
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-05-11, 17:45   #22

cgds üyesinin avatarı

Ankara
cgds Çevrimdışı

LadyinDeath ve Pyumak çok teşekkür ederim, sanırım bende serbest yedirmeye devam edicem, pek çok kişi böyle yapıyor anlaşılan, hem daha iyi istediği kadar yesinler de mi ama?
Köpek karakterli bir kedim olsun istiyorum gel deyince gelsin, otur deyince otursun, kapıda karşılasın terliklerimi getirsin ama kedi olsun şaka tabi, kediler kendilerine has kral-kraliçe edalarıyla güzeller
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-05-11, 17:09   #23

LadyinDeath üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
LadyinDeath Çevrimdışı

cgds tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
LadyinDeath ve Pyumak çok teşekkür ederim, sanırım bende serbest yedirmeye devam edicem, pek çok kişi böyle yapıyor anlaşılan, hem daha iyi istediği kadar yesinler de mi ama?
Köpek karakterli bir kedim olsun istiyorum gel deyince gelsin, otur deyince otursun, kapıda karşılasın terliklerimi getirsin ama kedi olsun şaka tabi, kediler kendilerine has kral-kraliçe edalarıyla güzeller
son kısma çok güldüm köpek karakterli kedi Bir tane öyle kedim vardı aslında ama yine de köpek kadar değildi. İsmi gibi acayip yılışıktı. Paşa onun gibi değil biraz nevi şahsına münhasır bir tip ama yılışık acayip sokulgandı yaramazlık yaptığında hemen yüzümüzü falan yalardı çok sevimliydi zaten ben onu bulmadım o beni buldu yolda yürürken üzerime atlayan bir kediden farklı soğukluk beklenemezdi sanırım. Onun haricinde köpek tipli kedi grmedim hele ki Paşa efendi aman yarabbim bırak gel deyince gelmeyi benim yattığım yerde yatmak istiyorsa beni yerimden kaldırıyor öyle şımarık kendisi. Kediler evet çok kendilerine haslar evde farklı birey onlar öyle muamele görmek istiyorlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-06-11, 13:28   #24

coffee- üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
coffee- Çevrimdışı

1. Oynamak istediginde kedim kendisi bunu fazlasiyla belli ediyor bende yorgun degilsem oynuyorum fakat benim kedim belirli objelerle oynamaz. top olsun yumak olsun vs. (: benimle oynar sadece saklambac oynar mesela ben evin icinde kosarim o koc=valar meselaa (: yoksa bi ip sallasam bakmaz bile (:

2. eger muhim bir isi yoksa kedinlikle gelir (: yemek yemek gibi mesela. bunlar haricinde ismiyle cagirip karnima vurursam o sesi duyar duymaz kucagima atlar (: ama mesela biz 3 kisilik aileyiz bu sadece bana ozeldir sadece ben cagirinca gelir (:

3. malesef birden fazla kedim olmadii icin bu soruyu cevaplayamayacagim

4. bana kalsa serbest birakmak daha isime gelir fakat o serbest kalmayi sevmiyor hep benim pesimde. oyleki o uyur da ben onun oldugu odadan cikarsam uyanip pesimden gelir arka ayaklarinin uzerine cikip on patileriyle ayaklarima sarilir nereye gidiyosun der gibi ((:

5. Evin her yeri onunn (: mutfaga da girer ama tezgaha ve masaya cikmamak sartiyla tabikii. bizim de prensibimiz bu bunun haricinde istedigi yere gider. fakat geceleri salonda kalir salonun kapisini kapatiriz.

6. mama kabini onunden kaldirmam. gunluk bitirmesi gereken miktar kabinda durur o gun icinde az az yiyerek bitirir. ben bolmem kendisi boler yani (: fakat su icin ayni seyi soyleyemeyecegim. suyu formalite icabi kabinda durur saat basi degistirirm fakat yuzune bile bakmaz. banyoda muslugun kenarina cikar ve orda miyavlar durur suyu acmam icin anca ordan icer (:

Size de dostlarinizla mutluluklar (:
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-07-11, 04:35   #25
Siteden Uzaklaştırıldı

No[t]hinG Çevrimdışı

1. Kedilerinizle gün içerisinde ortalama ne kadar süre oynuyorsunuz?
Benim kedi değil de köpek konusunda deneyimim oldu. Burdakiler yarım saat, bir saat yazmışlar.
O uyandığından itibaren oyun istiyor ve oynuyoruz. Dışarıya 1 aylık olup bize geldiği günden beri çıkar. Diğer insanlarla iletişimi mükemmeldir. Köpeklerle de öyle. Kendine güvenli, despot, inatçı bir dişiydi.
Kedilerde pek öyle olmuyor tabii ki onlar uysal hayvanlar. Fakat ikisini çok yanyana tutma desem?
Çünkü kendi türünden bir kardeşi ve onunla özel bir iletişimi olduğu için seni takmayabilir.
Kendine alıştırman gerek mesela onlarla uyuyabilirsin.. Birini bir başkası severken sen diğeriyle uyu, ki alışsınlar. Sıcaklığını, sevgini alsın senin.

2. Kedilerinizi sevmek istediğinizde gel deyince geliyor mu? kucağınıza gelmesini nasıl sağlıyorsunuz?
İsmine alıştırman gerek. Kimlikteki ismi Şiva'ydı fakat biz Fındık derdik ve o anlardı. Bu, onunla ne kadar fazla vakit geçirip konuştuğunla ilgili. Gel deyince geliyordu. Hayır'ı, Yapma'yı, tuvaletini yapmaması gereken bir yere yaptığı zaman "Bu ne? Ne yaptın Fındık?"ı.. Ki zaten yaptıysa kapının ardında sizi izliyordur ve korkudan gelemiyordur.
Eğitimde sana şunu önerebilirim: Sözlerini hareketlerine yansıt.

3. Benim gibi birden fazla kediniz varsa, birini severken diğeri kıskanmasın diye ne yapıyorsunuz?
Çok göreceli bir soru. Biri sizinle uzun zaman beraberse ve eve başka bir kedi girmişse; tabii ki kıskanır, triplere girer.
Onların keyiflerine göre hareket et lütfen. Hem; hep sen onların yanına gidersen seni ne kadar sevdiklerini, alıştıklarını, istediklerini nasıl anlıcaksın öyle değil mi?

4. Serbest bırakmaktan mı yanasınız, yoksa sık sık gidip sevip okşuyor musunuz?
Serbest dolaşıyordu evde. Siz onu rahat bıraksanız bile o oyun oynamak için yanınıza gelicektir.

5. Kedinizin kendisine ait bir odası var mı yoksa evin içinde istediği gibi dolaşıyor mu? demek istediğim kediniz evin diğer odalarında da aynı rahatlıkla korkmadan dolaşıyor mu?
Ufak, kapısı açık duran bir odası vardı. Yemeğini orda yerdi her ne kadar butu alıp salona taşısa da.
Mutfağa girmesi tercihlerden biri değildi ama asla yasaklamıyorduk çünkü çok küçüktü.
Yemeğini hazırlarken bizi izlemesine izin veriyorduk.
6. Serbest yemek mi yoksa öğün şeklinde yemek mi tercih ediyorsunuz?
1 yaşına gelene kadar iyice besleyin. Suyunu, sütünü, mamasını eksik etmeyin. Mutlaka arada tazeleyin.
1 yaşından sonra bol miktarda verilicek şekilde bir sabah bir akşam yemek veren de var, mesela kişi işte çalışıyorsa..

Benim söyliceklerim bu kadar. Konu biraz bana aykırı olsa da fikirlerimi ve bildiklerimi paylaşmak istedim.
Hepinize kolay gelsin..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-07-11, 14:12   #26

cgds üyesinin avatarı

Ankara
cgds Çevrimdışı

Çok teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 03:01.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198