Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 20-05-11, 22:00   #1

cgds üyesinin avatarı

Ankara
cgds Çevrimdışı
Question Ufak çaplı bir anketim var, vaktiniz var mı?

Arkadaşlar, dünya tatlısı 2 yavru kedim var ama aceminin tekiyim. bazılarınız beni foruma yazdığım ve sorduğum diğer konulardan da anlamışsınızdır zaten. Bende tüm kedi dostları gibi kedilerime aşığım, sürekli onları mutlu etmek, eğlendirmek ve tabii beni sevsinler korkmasınlar benden istiyorum. İki tane oldukları için neyse ki birbirlerini büyütüyorlar ama ben yine de sizlerin de görüşlerinizi almak isterim.
1. Kedilerinizle gün içerisinde ortalama ne kadar süre oynuyorsunuz?
2. Kedilerinizi sevmek istediğinizde gel deyince geliyor mu? kucağınıza gelmesini nasıl sağlıyorsunuz?
3. Benim gibi birden fazla kediniz varsa, birini severken diğeri kıskanmasın diye ne yapıyorsunuz?
4. Serbest bırakmaktan mı yanasınız, yoksa sık sık gidip sevip okşuyor musunuz?
5. Kedinizin kendisine ait bir odası var mı yoksa evin içinde istediği gibi dolaşıyor mu? demek istediğim kediniz evin diğer odalarında da aynı rahatlıkla korkmadan dolaşıyor mu?
6. Serbest yemek mi yoksa öğün şeklinde yemek mi tercih ediyorsunuz? (yemek kabına yemeleri gereken miktardan az olmayacak şekilde sürekli odada yemek bulundurmak serbest yemek alışkanlığı oluyor, ama yemeleri gereken miktarı 4'e bölerek te verebilirsiniz gün içinde. ben serbest yediriyorum şu anda)

Vaktini ayıranlara teşekkür ederim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-05-11, 22:39   #2

havucumyedim Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Ufak çaplı bir anketim var, vaktiniz var mı?

her boş vaktimde oynuyorum
genelde işe gitmeden sabahları akşam işten geldikten sonra..
gel diyince gelmiyor ben o keyifle yattığı zaman yanına gidip seviyorum ya da kucağıma alıyorum..müsade ediyor sevdiriyor kendini..çok nadirdir gelir kafamın üstüne çıkar filan bildiğin sarılırı yüzüme patileri ile
severken çok sıkmamaya çalışırım zaten anlatıyor beden dili ile kendini ellerinin arasından kayıp gider filan..
kendi odam onun yaşam alanı fakat diğer odalar da yasak diğil.diğer odalarda gezmek ama yine de onun için gezmeye gitmek gibi bişi diyebiliriz
serbest yediriyorum fakat sabahları mutlaka süt veriyorum sevdiği peynirden.
akşam eve geldiğimde de evde ne yemek varsa ona da veriyorum
ev yemeğine bayılıyor ve suyunu hergün iki kere tazeliyorum
sana yavrularınla güzel günler dilerim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-05-11, 22:41   #3

İstanbul (Anadolu Yakası)
Linwe Çevrimdışı

1- Kedimi ilk aldığımda o oynamak istediğini belli ediyordu yavruyken. O zaman yarım saat, bir saat arası bir süre onunla oynuyordum. Sonra 2. kediyi aldığımda onlar kendileri oynamaya başladı, bana ihtiyaçları kalmadı =)
2- Bir dişi bir erkek kedim vardı, erkek olanı kaybettik. O gel dediğimde gelirdi koltuğa ya da yatağa elimle hafifçe vurmam yeterli olurdu. Ama hiç istemiyosa gelmezdi keyfine bağlı.
3- Birbirlerini hiç kıskanmazlardı bazen ben onları kıskanırdım sarılıp uyurlardı hep =)
4- Yanıma özellikle geldiklerinde sevgi istediklerini anlayıp severdim. Bazen kendim kucağıma alırdım ama gitmek isterlerse bırakırdım, dişi kedim için hala öyle, istemezse kucağımda tutmuyorum.
5- İkisi de istediği gibi dolaşırdı evde özellikle ben hangi odadaysam oraya gelmek isterlerdi, insana çok ihtiyaç duyuyorlar.
6- Ben serbest yediriyorum, ara sıra tavuk, balık yendiğinde arta kalanları da veriyorum. Henüz bir sorun yaşamadım bu konuyla ilgili.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-05-11, 22:52   #4

İstanbul (Avrupa Yakası)
iremsim Çevrimdışı

1-)Sabahtan akşama kadar 12 saat yatak harici vakit geçiriyoruz.2aylık bi siyamım var.O 12 saatin 6 saati kocağımda koltukta kestirmesiyle geçiyo.Diğer 6 saat ise oyun.Ama 6 saat boyunca ben yoruluyorum tabi.bazen kendi haline de bırakıyorum o ne kadar şikayet etse de..
2-)Sen sevmek isteyince gelmiyo.Kendisi istiyosa her türlü gelir çağırmadan daAma oyun için koltuğa vurup gel kızım dediğim de koşa koşa geliyo.Kucakta kestirme ve kaşıtma haricinde taşınmayı sevmiyo.
3-)Benim 1 kedim var
4-)Ben serbest bırakıyorum arada.Acındırıyo genellikle ama kendi kendine de çok güzel oyun oynuyo.Tünel tarzı cisimleri çok seviyo.yastıkla duvarla koltuk arasında bi bölüm kalıyo gidip geliyo sürekl
5-)Normalde benim odamda uyuyo.ama mutfak ve büyük banyo hariç her yere çıkıp giriyo..keşfetmek istiyo.yoksa çok korkak büyür.
6-)Ben de serbest yeme alışkanlığını tercih ediyorum.Ama yine gün içinde yemesi gereken gramaja göre koyuyorum kabına.Bitirmiyo tabi.Ama uyandıkça, aklına oyun oynamatan gelmese bile ,ben kabın yanına götürüyorum yesin diye.
İşte böyle yardımcı olmuştur umarım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-05-11, 23:53   #5

cgds üyesinin avatarı

Ankara
cgds Çevrimdışı

Çok yardımcı oldu gerçekten teşekkür ederim, ayrıca kedilerinizle ilgili deneyimlerinizi okumak ta çok keyifliydi.
Sevgili Linwe, kaybınız için çok üzüldüm, ama eminim kediniz sizi çok seviyor ki hep peşinizde benimkiler henüz takip etmiyorlar beni.
Havucumyedim, isminize bayıldım keşke benimkiler de yüzümü patilese
İremsim, ben de bir siyam tanıdım ve aşık olmuştum, inanılmaz zeki ve sevecenler gerçekten
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-11, 04:23   #6

İstanbul (Avrupa Yakası)
oxox Çevrimdışı

1. Hergün belli aralıklarla kesinlikle oynuyoruz, eğer hiç oynayamadıysak onlar kendi toplarıyla, sigara jelatini ya da peçete gibi objelerden kendilerine oyun çıkararak büyük keyif alıyorlar.
Zaten 2 kedim olduğu için sabahtan akşama kadar koridor boyu ileri geri koşturuyorlar. Ama zaman buldukça birlikte oynamaya özen gösteriyoruz
2.Nancy'nin cinsi siyam olduğu için fazla zeki bi kedi köpeklerin zekasına erişebilen tek kedi ırkı olduğu söyleniyo ki çok doğru. Nancy gel,hayır,buraya zıpla ve kapı açma komutlarını gerçekleştirebiliyo bunun için özel birşey yapmadım. Koltuğa 2 kere vurup ismiyle seslendiğimde koltukta bitiyo.
3. Kesinlikle aynı sevip aynı yerlerde zaman geçirip aynı anda oyun oynayıp aynı anda ilgilenmek zorunda kalıyoruz
4. Sevilmek istediklerinde zaten geliyorlar, zorla sevgiden yana değilim ama bazen kocaman bi öpücük kondurmadan duramıyorum
5. Evet mutfak dışında heryerde gezebiliyorlar. Mutfağmız american dizayn olmasına rağmen mutfağa girmiyolar çünkü öyle öğrendiler. Ayrıca masa ve sehpalarada çıkmazlar.
6. Sabah doldurup doldurum akşama kadar brakmıyorum tabi, ama bittikçe belli aralıklarla tazeliyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-11, 09:08   #7

nolsun üyesinin avatarı

İstanbul
nolsun Çevrimdışı

cgds tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok yardımcı oldu gerçekten teşekkür ederim, ayrıca kedilerinizle ilgili deneyimlerinizi okumak ta çok keyifliydi.
Sevgili Linwe, kaybınız için çok üzüldüm, ama eminim kediniz sizi çok seviyor ki hep peşinizde benimkiler henüz takip etmiyorlar beni.
Havucumyedim, isminize bayıldım keşke benimkiler de yüzümü patilese
İremsim, ben de bir siyam tanıdım ve aşık olmuştum, inanılmaz zeki ve sevecenler gerçekten
Zekilik abidesi diyebiliriz. Öyle ki kapalı olan modemi açıp ısınmasını bekledikten sonra üstünde uyuyan tek yaratık
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-11, 10:50   #8

cgds üyesinin avatarı

Ankara
cgds Çevrimdışı

Teşekkür ederim oxox, zaten gözlerinden belli zekası maasallah
Modem hikayesine hala gülüyorum Nolsun ))
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-11, 12:56   #9

NYC
Clarion Çevrimdışı

1. işin dogrusu, kedimizle kendisi ne kadar isterse o kadar oynuyorum. su anda altı yaşında, ve pek oyun istemiyor artık. ama daha gençken, *bir iki saat oynardik.*

2. kesinlikle gel kelimesini anlıyor, ancak canı isterse geliyor, istemezse de gelmiyor. ben gelmesini ödül mamalariyla falan sağlıyorum. cogu zaman da kandırıyorum.*

3. bazen benim kedim ve ablamın kedisi bir araya geliyorlar. ben benim kedinin yanında, ablamın kedisiyle ilgilenmiyorum. aksi taktirde feci kıskanıyor, kızıyor ve küsüyor.*

4. dayanamıyorum, sık sık sevip öpüyorum ve ısırıyorum.*

5. hayır odası yok. banyo hariç tüm odaların sahibi gibi kendisi.*banyoya girmez.

6. serbest veriyorum, o istediği kadar yiyor ara ara. kilo problemimiz yok 6 senedir.*arada bir ot da istiyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-11, 14:04   #10

Moda
retros Çevrimdışı

1- Evde olduğumuz her dakika hersaniye oynuyoruz.Tv izliyoruz,yemek yiyoruz,oyunlar yapıyoruz,onlar bazen gelip bizle oynuyorlar.
2-Adlarını söylediğimde koşarak geliyorlar hatta kendiliklerinden genelde hep kucakta yada yanımda olmak istiyorlar.
3-Birlerini kısknamıyorlar,biri kucagımda yatarken digeri yanımda muzurluklar yapıyor yada birbirlerine bir nevi saygı gösteriyorlar.
4-Sık sık sarılıp seviyorum,zaten bundan çok hoşlanıyorlar.Ben sevmesem onlar zaten sevdirmeye geliyor.
5-Bütün ev de rahatlıkla dolaşıyorlar,onlar ev arkadaşımdan farksız evi paylaşıyoruz
6-Ben açık büfe yediriyorum,her zaman mama ve taze su bulunur,onlar kendi miktarlarını ayarlamayı zaman içinde öğrendiler.Başlarda ev de bıraktıgımda benim bir daha gelmeyeceğimi düşünerek hepsini yerlerdi,şimdilerde bunu da öğrendiler,kendilerini yiyecekleri miktarı ayarlıyorlar.

Çok keyifli oldu soruları cevaplamak
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-11, 15:02   #11

cgds üyesinin avatarı

Ankara
cgds Çevrimdışı

Clarion ve Retros'a da çok ama çok teşekkürler. görünen o ki kedilerimizin karakterine bağlı her şey. Mesela benimkiler kucağı hiiiiiç ama hiç sevmiyorlar, bazen en sevdikleri iple oynatırken çaktırmadan kucağıma çekiyorum onlar iple oyalanırken ben okşuyorum hepinize kedilerinizle uzun uzun mutlu yıllar dilerim, çok sevindim cevaplamanıza.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-11, 15:26   #12
KarbeyaZz
Misafir

1. Kedilerinizle gün içerisinde ortalama ne kadar süre oynuyorsunuz?
4-5 saat falan..
2. Kedilerinizi sevmek istediğinizde gel deyince geliyor mu? kucağınıza gelmesini nasıl sağlıyorsunuz?
çağırınca gelmiyor..bir ip alıp yawasca kucağıma kadar sürüklüyorum o zaten ipi yakalamak için bana doğru gelmiş oluyor..
3. Benim gibi birden fazla kediniz varsa, birini severken diğeri kıskanmasın diye ne yapıyorsunuz?
bilemiyorum.iki kedim yok..
4. Serbest bırakmaktan mı yanasınız, yoksa sık sık gidip sevip okşuyor musunuz?
evde olduğum zmanlar sık olmasada seviyorum..
5. Kedinizin kendisine ait bir odası var mı yoksa evin içinde istediği gibi dolaşıyor mu? demek istediğim kediniz evin diğer odalarında da aynı rahatlıkla korkmadan dolaşıyor mu?
hayır..genelde odamda kalıyor..çok sıkıldığı zaman ya gözetimim altında eve salıyorum yada köpeğim paşayı gezmeye çıkarırken onuda yanıma alıyorum..
6. Serbest yemek mi yoksa öğün şeklinde yemek mi tercih ediyorsunuz?
mamasını önüne koyuyorum istediği zaman yiyor..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-11, 15:55   #13

cgds üyesinin avatarı

Ankara
cgds Çevrimdışı

Ne güzel hem kediniz hem köpeğiniz var bende çok isterdim bir de köpek sahiplenmek ama maalesef eşim apartman dairesinde beslememe karşı.. bende milli piyangodan zengin olup bahçeli bir evim olsa da köpek alsam diye bekliyorum işte...
çok teşekkür ederim cevapladığınız için, bende aynı ip yöntemini kullanıyorum, inşallah zamanla olayı anlayıp iple oynamaktan da vazgeçmezler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-11, 16:44   #14

zlpmk üyesinin avatarı

Ankara
zlpmk Çevrimdışı

1- Pamuğa göre değişiyo. O ne zaman isterse Uyumadığı zamanlarda genelde oynuyoruz. Her akşam en az yarım saat sadece pamuğa ayırıyorum bütün oyuncaklarla oynuyoruz kovalamaca falan. Genel olarak günde 1 saati geçiyo. Ama okul yokken dahada fazla

2-Alıştırdık biz gel dediğimizde hemen geliyo. Genelde gel deyince yaş mama bekliyo. Kucağımıza uykusu varsa geliyo yoksa sıkılıyo. Hatta kucağa alınıp sevmeye gelmiyo hemen bağırmaya başlıyo. Ama uykusu varsa birden atlayıp yatıyo

3-Benim bi tane kedim var. Ama kıskanmasın diye ikisiyle beraber oynayabilirsin. Severkende uyuma saatlerine göre ayarlarsın. Aynı zamanda uyanıklarsa birini sevip sonrada diğerine geçebilirsin

4-Ben sürekli kucağıma alıp sarılıyorum öpüyorum. Ama pamuk çok sıkılıyo. Babama bayılıyo çünkü hiç kucağına alıp sıkmıyo. Evde en çok babamı seviyo. Sürekli yanına gidip kendini sevdirmeye çalışıyo. Yani serbest bıraksan o zaten gelir

5-Evin heryerinde serbest. Kafasına göre takılıyo. Mesela bi gün dolapta yatıyo, öbür gün salonda, sonra benimyatağımda falan. Genel olarak her yerde yani

6-Mamam kab sürekli dolu. Azaldıkça üstüne ekliyoruz. Pamukta acıktıkça gidip yiyo. Ama yaş mamayı haftada 400gram yiyecek şekilde her gün veya 2 günde bir veriyorum. Kuru maması her zaman tabağında oluyo. Zaten bitince tabağın başına oturup mooov diye bağırıyo Kimseden tepki gelmezse buzdolabının üstüne çıkıyo(mama paketi orda duruyo) çıkıp yiyebileceği kadar bi delik açıp ordan yiyo. Hatta her mama paketinde bi delik vardır. Bu yüzden artık dolaba saklıyoruz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-05-11, 19:49   #15

cgds üyesinin avatarı

Ankara
cgds Çevrimdışı

teşekkür ederim Zlpmk bende babanın taktiği uygulamaya başlıyorum o zaman, yeter ki gelsinler sıkmamaya çalışırım
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 04:59.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198