Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 06-09-14, 23:52   #31

Kütahya
acremine Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Bir türlü sahip olamadığım Brtisih shorthair cinsi kediler artık rüyalarıma giri

pnrdrlr tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hayvan ticaretine karşı olsam da yazmışsınız, hayvan ticareti bu zihniyette insanlar olduğu sürece devam eder.
Okadar kötü durumda hayvan varken illa ki cins diye tutturmak hatta rüyalara girecek kadar nasıl bir hayvan severliktir anlamıyorum. Bence kedi kedidir. Mama alışkanlığı,oyun alışkanlıkları huyu suyu her şeyi aynı ne kadar cins olsa da sokak kedisi olsa da.
Yorumumu anlamamışsınız galiba hanımefendi. Tüy konusunda sıkıntı yaşayacağım için özellikle british shorthair istediğimi söyledim. Eğer tüy konusunda sorun olmayacak olsaydı, başka bir kediyi çoktan alırdım zaten. British shorthair en sevdiğim cinslerden biri evet, ama bahsettiğim cins takıntısı değil. Bir kedi sahiplenmek istiyorum ve annemin tüy ısrarı nedeniyle alabileceğim tek cins british shorthair, onu ancak bu şartla ikna ettim. Lütfen anlamadan yorum yapmayın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-14, 00:57   #32

seenaozturk üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
seenaozturk Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Bir türlü sahip olamadığım Brtisih shorthair cinsi kediler artık rüyalarıma giri

Kusura bakmayin amacim sizi ya da cins takintisi olan insanlari yargilamak degil ve kesinlikle cins kedi almak isteyenlere karsi bir on yargim yok. Hepsi can sonucta ama burda tuy dokumunu bahane etmek yerine direkt olarak british sorthair istiyorum deseniz kimse bu kadar tepki vermeyecekti belki de Diger uyelerin de dedigi gibi tuy dokumu bir sorundan ya da mamadan kaynaklanir, mevsimsel olansa her kedide olur. Oncelikle bunu bilin ki sonra british sorthair aldiginizda (ki yavru istiyorsunuz ve bunu TICARETE donusturuyorsunuz) annem tuy doktugu icin kediyi evden yollatiyor demeyin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-14, 01:22   #33

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

Ya şimdi şöyle bir şey bende hani tekir alın yazıktır falan diyordum hep sonra insanlar bir yargıladı beni cins kedin var konuşuyorsun diye şok oldum tepki gösteremiyorum artık. Şimdi bir bakıma doğru yani evimde 2 cins kedi varken insanlara tekir alın demeye ne hakkım var dışarıdakilerin hangisine ne kadar yetebiliyorum tartışılır.. Benim fikrimde arkadaşlarla aynı her kedi tüy döker cinsle alakası yoktur bunun güzel beslenen tekir tüy dökmez ama kötü beslenen 300-500 liralık cins kedi tüy döker. Ama tabii karar sizin ilan bakıyorum ama ticaretinde adamlar ücretsiz bulamadım açıkçası.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-14, 03:14   #34

Conservator Çevrimdışı

Bana saldıran üyenin de konu sahibinin de cevabını tam okumadım, sadece üstünkörü baktım ve inşallah bahtınız kapanır diyorum. Çünkü psikolojik anlamda ciddi şekilde sorunlarınız var. Detaya girilse çok malzeme çıkar ama kendini tekrar eden bu basitlik ile uğraşmayacağım. Alenen özel ırk takıntısı olan hevesli bir amatörsünüz, ayrıca bilinçli olmadığınız da aşikâr. Bunu gören görüyor, fazla söze gerek yok.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-14, 03:30   #35

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı

Conservator tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bana saldıran üyenin de konu sahibinin de cevabını tam okumadım, sadece üstünkörü baktım ve inşallah bahtınız kapanır diyorum. Çünkü psikolojik anlamda ciddi şekilde sorunlarınız var. Detaya girilse çok malzeme çıkar ama kendini tekrar eden bu basitlik ile uğraşmayacağım. Alenen özel ırk takıntısı olan hevesli bir amatörsünüz, ayrıca bilinçli olmadığınız da aşikâr. Bunu gören görüyor, fazla söze gerek yok.
Siz benim cevabıma üstün körü bakıp da bu şekilde konuşamazsınız. yanlış anlayan ve önyargılı bir insan olduğunuz belli. Ciddeb o yorumda iğneleme yaptığımı anlamadıysanız aklınızdan şüphe ederim. Bundan sonra (!) Gibi işaretler kullanarak iğneleme falan yapayım. Burda kendimi savunmak zorundayım çünkü sizin beni yanlış anlamanız sadece sizib yorumlarınızı okuyan insanlar için benim hakkımda "aa bu cins takıntılı, engelsiz kedi seven sözde hayvansever "falan diyecek. Kesinlikle yorumum bidaha okunursa arkadaşın bu kadar rüyalarına bile giren bi cins var ve paryla almayı bile kabul etmiş (parası olsa idi) birinin attığı linkteki canı beğenmeyeceğini belirtmek istedim ve yuvalanmasını umduğumu da belirttim. Ayrıca aylardıe bu sitedeydim nasıl konuşmalarda bulundum ne konular açtım gerek petshop gerek cins takıntılığı ile alakalı. Dediğim gibi tanımadan ve yorumu yanlış anlayarak burda bana hakaret edemezsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-14, 15:44   #36

Kütahya
acremine Çevrimdışı

Conservator tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Daha önce hiç kedi beslememiş biri olarak evet amatörüm. Cins takıntılı değilim, olsam da bu sizi zaten hiç alakadar etmez. Benimki cins takıntısı değil, tüy takıntısı. İstediğiniz veterinere sorun ya da istediğiniz kadar araştırın, bu böyledir. Psikolojik anlamdaki sorunlardan bahsetmişsiniz, fakat tanımadığınız insanlara hakaret etmekteki basitliğinize bakarsak bu sizin için daha doğru bir tabir olabilir. Evet ben amatör bir kedi sever olabilirim, ama siz profesyonel bir saygısızsınız. Kötü dileklerinizi de size aynen iade ediyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-14, 15:53   #37

Kütahya
acremine Çevrimdışı

seenaozturk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kusura bakmayin amacim sizi ya da cins takintisi olan insanlari yargilamak degil ve kesinlikle cins kedi almak isteyenlere karsi bir on yargim yok. Hepsi can sonucta ama burda tuy dokumunu bahane etmek yerine direkt olarak british sorthair istiyorum deseniz kimse bu kadar tepki vermeyecekti belki de Diger uyelerin de dedigi gibi tuy dokumu bir sorundan ya da mamadan kaynaklanir, mevsimsel olansa her kedide olur. Oncelikle bunu bilin ki sonra british sorthair aldiginizda (ki yavru istiyorsunuz ve bunu TICARETE donusturuyorsunuz) annem tuy doktugu icin kediyi evden yollatiyor demeyin
Bakın hanımefendi. Ben british shorthair cinsi kedileri çok sevdiğimi zaten belirttim. Ama benim british shorthair cinsinde ısrarcı olmamın asıl nedeni onlarca kez belirttiğim gibi tüy sorunu. Bunu istediğiniz veterinere sorun, internette araştırın, kedi sahiplerine danışın, size bu cevabı verecekler, british shorthair cinsi en az tüy döken cinslerden biri. Ayrıca araştırdıkça dediğiniz gibi öğrendim ki kaliteli mama ve beslenme de tüy sorununu çözmede çok etkili faktörler. Yavru kedi istememin nedeni de onların eve ve yeni sahiplerine daha kolay alışacak olmaları. Ve ben alacağım kedinin her anını yaşamak istiyorum, onu büyütmek istiyorum. Bundan daha doğal ne olabilir? Mevsimsel olarak tüy dökmelerin de farkındayım, fakat benim derdim bunları en aza indirmek. Alacağım kedinin en az tüy döken cinslerden biri olması lazım ki, ben bir kedi alabileyim yoksa ailem hiçbir şekilde izin vermiyor. Geri kalan beslenme ve mama işini de zaten kediyi sahiplendikten sonra titizlikle uygulayacağım. Ben bu durumu buradaki birçok kişiye bir türlü anlatamadığım için ya da birçoğu gerçekten anlamak istemediği için çok şaşkınım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-14, 17:59   #38

pnrdrlr üyesinin avatarı

bodrum
pnrdrlr Çevrimdışı

acremine tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yorumumu anlamamışsınız galiba hanımefendi. Tüy konusunda sıkıntı yaşayacağım için özellikle british shorthair istediğimi söyledim. Eğer tüy konusunda sorun olmayacak olsaydı, başka bir kediyi çoktan alırdım zaten. British shorthair en sevdiğim cinslerden biri evet, ama bahsettiğim cins takıntısı değil. Bir kedi sahiplenmek istiyorum ve annemin tüy ısrarı nedeniyle alabileceğim tek cins british shorthair, onu ancak bu şartla ikna ettim. Lütfen anlamadan yorum yapmayın.
O kadar komiksiniz ki sanki çocuk kandırıyorsunuz tüy sorunu olmayan bir kedi istiyorsanız Tüysüz kedi sphynx alın. Ayrıca british shorthair adı üstünde İngiliz kısa tüylüsü yani yine tüylerle kaplı bir kedi. Tekir de kısa tüylü hergün tararsanız minimum tüy sorunu yaşarsınız. Basbaya cins kedi istiyorsunuz. Derdiniz tüy değil öyle olsa bir gözü görmeyen zavallı british shorhair ı sahiplenirdiniz. Ne denilebilir ki tartışmak bile saçma aslında bu takıntınızla paralar döker bir tane cins alırsınız cins kediye bakmanın zorluğunu bilmeden. Sonra diğer cinslerden daha fazla bakım ve ilgi isteyen o kedicikte umarım diğerleri gibi sahiplerinin cins takıntısının kurbanı olanlardan olmaz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-14, 18:09   #39

pnrdrlr üyesinin avatarı

bodrum
pnrdrlr Çevrimdışı

acremine tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Daha önce hiç kedi beslememiş biri olarak evet amatörüm. Cins takıntılı değilim, olsam da bu sizi zaten hiç alakadar etmez. Benimki cins takıntısı değil, tüy takıntısı. İstediğiniz veterinere sorun ya da istediğiniz kadar araştırın, bu böyledir. Psikolojik anlamdaki sorunlardan bahsetmişsiniz, fakat tanımadığınız insanlara hakaret etmekteki basitliğinize bakarsak bu sizin için daha doğru bir tabir olabilir. Evet ben amatör bir kedi sever olabilirim, ama siz profesyonel bir saygısızsınız. Kötü dileklerinizi de size aynen iade ediyorum.
Bak daha önce hiç kedi beslememişsen belli ki heveslisin bu hevesini kırmak istemez kimse. Burası da sonuçta hayvanseverlerin olduğu bir platform burda ki tepkileri yanlış anlama karşı çıkmak yerine tarafsızca dışarıdan bir göz olarak oku. Hepsi kedi bakımından anlayan bilinçli insanlar ve yorumlarda bu yönde. Tabi ki içinin sineceği elektrik alacağın bir kedi olmalı çünkü ömür boyu birlikte yaşayacaksın. Kesinlikle şuna İnan ki birçok kötü durumda hasta sokak kedisi bile bakım sevgi ve kaliteli mamayla cins bir kediden hiç bir farkı kalmıyor. Tüy kalitesi güzelliği huyu suyu birazda sana bağlı. Cins kediler zordur özellikle ilk defa kedi bakacak birini zorlayabilir. Sahiplenilmeyi bekleyen yavrulara bir göz atıp tekrar düşünmeni tavsiye ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-14, 19:47   #40

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

aslında evet o bir gözü görmeyen kediyi alabilirsiniz. hem cins hem de bir gözü görmüyor. hem bir gözünün görmemesi tüylerini dökmez ki
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-14, 21:11   #41

seenaozturk Çevrimdışı

Konu dışı belki ama genel olarak bilinen bir yanlışı düzeltmek istiyorum. Ve kesinlikle konu sahibiyle alakalı bir şey söylemiyorum, genel söylüyorum. Yavru kediler sahiplerine daha kolay alışmaz. Daha doğrusu sadece yavru kediler daha çabuk alışmaz. Ben kedimi 8 aylıkken aldım, sokaktan. Önceki kedim 1 haftalıkken bendeydi annesi bıraktığı için ben büyüttüm ama şimdiki kedim bana çok daha bağlı. Çünkü ona iyi baktığım için bana minnet duyuyor, teşekkür ediyor. Lütfen bir can kurtaracaksanız kendinizi yavru (ki 8 aylık kediler de yavru sayılır) olması konusunda şartlamayın. Size gidip 5 6 yaşında kedi alın demiyorum tabii ki ama almanızda bir sakınca da yok. Kedinizi sevdiğinizde bu onun farkında olur ve size sevgisi karşılıklıdır.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-14, 21:18   #42

lubnatsi Çevrimdışı

Konu dışı belki ama genel olarak bilinen bir yanlışı düzeltmek istiyorum. Ve kesinlikle konu sahibiyle alakalı bir şey söylemiyorum, genel söylüyorum. Yavru kediler sahiplerine daha kolay alışmaz. Daha doğrusu sadece yavru kediler daha çabuk alışmaz. Ben kedimi 8 aylıkken aldım, sokaktan. Önceki kedim 1 haftalıkken bendeydi annesi bıraktığı için ben büyüttüm ama şimdiki kedim bana çok daha bağlı. Çünkü ona iyi baktığım için bana minnet duyuyor, teşekkür ediyor. Lütfen bir can kurtaracaksanız kendinizi yavru (ki 8 aylık kediler de yavru sayılır) olması konusunda şartlamayın. Size gidip 5 6 yaşında kedi alın demiyorum tabii ki ama almanızda bir sakınca da yok. Kedinizi sevdiğinizde bu onun farkında olur ve size sevgisi karşılıklıdır.
Bu yoruma katılıyorum, ayrıca tatlı dilinizden dolayıda kutluyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-14, 22:08   #43

mighty Çevrimdışı

Bu konuda cok haklisiniZ onceki mahallemizde tasindigimiz ilk gun bal gozlu bal rengi cins kirmasi bir kedi gordum pencereden disari bakarken goZ goze gelmistik bu kadar guzel bir kedi olamaz muhtesem yalniz benim kedim vardi ve inanilmaz hircin eve hicbir kediyi sokturmuyordu yalniz cok ilgincti onu gordugum an o zaten bana bakiyordu cok etkilendim asagiya kosa kosa indim mama su indirdim gel dedim geldi neyse gel zaman git zaman biz kanka olduk adini pirtik koydum obla markete gidip geliyorum isten aksam geri donerken sokagin basindan kosa kosa yanima gelirdi haa anlamis degilim geldigimi o kadar uzaktan nasil hissediyordu diye ...sonra birde kizimiz oldu baktim pirtigin yaninda bir tekir ikisi kanka olmus bu sefer 2 kkedi beni karsilar oldu markete 2 kediyle birlikte gidip gelir olduk onun adinida kizik koydum pirtikla & kizik gibi hayatimda hic bana yakin bir kedim olmadi tum kedilerimide sokaktan ve kucuk sahiplenmistim oysa cidden sokak kedilerindeki baglilik evde buyutulen kedilerde yok baska bir bagliliklari var anlatamayacagim pirtikla kizigi ozledim valla bunlari yazinca
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-14, 22:53   #44

seenaozturk Çevrimdışı

Teşekkür ederim sayın lubnatsi

Mighty, benim de var böyle bebeklerim sokakta hatta bir tanesi okul çıkış saatlerimi biliyor gelmeme yakın yola çıkıp karşılıyordu beni Elimde olsa ihtiyacı olan her kedi/köpeği eve alacağım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-14, 23:13   #45

mighty Çevrimdışı

Valla bende ayniyim ya cok seviyorum ah su loto niye bana cikmiyor
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 07:48.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198