Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 06-09-14, 00:41   #16

lubnatsi Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Bir türlü sahip olamadığım Brtisih shorthair cinsi kediler artık rüyalarıma giri

Merhaba bende kizimi cok zor buldum maalesef internet ilanlarında pek bir sey cikmiyor zamaninda bende cok arastirdim, bu turden yavru beyaz gercekten bedavaya bulmaniz cok zor iyi bir cins ama umarim gonlunuze gore olur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-14, 00:56   #17

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Bir türlü sahip olamadığım Brtisih shorthair cinsi kediler artık rüyalarıma giri

lubnatsi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba bende kizimi cok zor buldum maalesef internet ilanlarında pek bir sey cikmiyor zamaninda bende cok arastirdim, bu turden yavru beyaz gercekten bedavaya bulmaniz cok zor iyi bir cins ama umarim gonlunuze gore olur
Siz herhangi bir ücret verdiniz mi ? Yani hem 3 aylık hem beyaz hem british gönüllü sahiplendiren biri bulduysanız çok çok çok şanslısınız demektir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-14, 00:57   #18

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı

Conservator tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Acremine, sana bir kedinin ilan linkini atacağım.

https://www.facebook.com/Kedi.Sahipl...type=1&theater
Arkadaş dış görünüşe önem veriyor anlaşılan. Attığın link tam aradığı özelliklerde olmadığı gibi bir gözü de kör. Umarım sahiplenirler bu canı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-14, 01:44   #19

İstanbul (Anadolu Yakası)
Conservator Çevrimdışı

AndroidNavy, nasıl bir şekilcisin sen? Kedi, British Shorthair kırması ve 6 aylıktan küçük. Bir gözü görmüyorsa, sorun nerede? Senin gözün görmese, evlatlıktan red mi etsinler, "biz böyle evlat istememiştik" diye? Biraz düzgün konuşun, etik olun. Mal satın almıyorsunuz burada, can sahipleniyorsunuz. Kimse hem British hem bebek hem yüzde yüz sağlıklı bir hayvan aramasın, hayvan tüccarlarından bir farkınız kalmaz. Bunları yazmama neden olacak kadar rezil mi ruhunuz? Gidin temizlenin, öyle gelin benim mesajlarıma. Kendisinin, eğer kriterlere kendisini uygun buluyorsa o kedi için talip olmasını bekliyorum. Eğer "daha yavru" istediğini dile getirseydi, o da sizin konumunuzda olacaktı. Tüyü olan her hayvan tüy döker ve mevsim geçişlerinde de bu durum gürleşir. Annesinin kedi kılına alışması lazım. Çünkü eşyaların üzerinde belirecek, belki yemeğin içine bile girecek. Sıfıra indirilemez, ancak en az indirgenebilir. Kedi bakımı hakkında tecrübesi ve bilgisi olmadan da kimse "hem özel ırk hem de yavru" diye ahkâm kesip sipariş vermesin. Öyle bir durumda yalnızca bu parayı vermeyi gözünüzün yemediğini düşünürüm. İnsaniyetinizin biraz olsun farkında olun, kirlilik yapmayın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-14, 02:13   #20

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı

AndroidNavy, nasıl bir şekilcisin sen? Kedi, British Shorthair kırması ve 6 aylıktan küçük. Bir gözü görmüyorsa, sorun nerede? Senin gözün görmese, evlatlıktan red mi etsinler, "biz böyle evlat istememiştik" diye? Biraz düzgün konuşun, etik olun. Mal satın almıyorsunuz burada, can sahipleniyorsunuz. Kimse hem British hem bebek hem yüzde yüz sağlıklı bir hayvan aramasın, hayvan tüccarlarından bir farkınız kalmaz. Bunları yazmama neden olacak kadar rezil mi ruhunuz? Gidin temizlenin, öyle gelin benim mesajlarıma. Kendisinin, eğer kriterlere kendisini uygun buluyorsa o kedi için talip olmasını bekliyorum. Eğer "daha yavru" istediğini dile getirseydi, o da sizin konumunuzda olacaktı. Tüyü olan her hayvan tüy döker ve mevsim geçişlerinde de bu durum gürleşir. Annesinin kedi kılına alışması lazım. Çünkü eşyaların üzerinde belirecek, belki yemeğin içine bile girecek. Sıfıra indirilemez, ancak en az indirgenebilir. Kedi bakımı hakkında tecrübesi ve bilgisi olmadan da kimse "hem özel ırk hem de yavru" diye ahkâm kesip sipariş vermesin. Öyle bir durumda yalnızca bu parayı vermeyi gözünüzün yemediğini düşünürüm. İnsaniyetinizin biraz olsun farkında olun, kirlilik yapmayın.
Anlaşılan siz benim hiç bir yazımı okumamışsınız ve üstüne yorumumu da başka bir taraflarınızdan okumuşsunuz. Ben konuyu açan kişinin şekilci olduğunu ve bu yüzden bu canı beğenmeyeceğini belirtmeye çalıştım iğneleme yaparak. Kaldı ki bana neler söylemişsiniz.Lütfen ilk başta yorumları doğru okumayı öğrenin hadi yanlış okudunuz anladınız o insan hakkında biraz araştırma yapın. Kabalığınızdan utanmalısınız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-14, 14:20   #21

Kütahya
acremine Çevrimdışı

Hayır, beyaz takıntım yok aslında. Sadece beyazları daha sevimli buluyorum. British shorthairde ısrar etmemin nedeni de dediğim gibi tüy problemi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-14, 14:36   #22

Kütahya
acremine Çevrimdışı

Ne kadar gereksiz ve kaba bir yorumdur bu böyle! Birincisi, elbette ki her kedi tüy döker, bunu zaten ben de biliyorum söylemenize gerek yok fakat iki defa tekrarladığım gibi, british shorthairler en az tüy döken cinstir. Bunu bilmek için tecrübeye gerek yok ama araştırmak yeterli. Daha önce istediğim cinste bir yavru kediyi ücretsiz alan arkadaşlarım oldu, bu örnekleri gördüğüm için böyle bir arayışa girdim. Bahsettiğiniz kedi için talepte bulunmamamın nedeni de, şekilcilikten kaynaklanmıyor. Hayvanın başına her ne geldiyse gerçekten çok üzücü, ama ben küçük bir kan damlasına dahi dayanamayan bir insanım. Bu kediye baktım ama kendimi çok kötü hissettim, bu yapı meselesidir. Ama bu merhametsiz olduğumu kesinlikle göstermez. Hele ki, sizin bilip bilmeden kabaca eleştirmeniz mi daha insancıl yoksa benim bu durumum mu, lütfen bir kere daha düşünün. Nasıl bir kedi aradığım sizi ilgilendirmez, asıl kirlilik yaratan sizin bu çirkin yorumlarınızdır. Ayrıca, o kedinin linkini bana atarken sizin de saf duygularla hareket etmediğiniz çok aşikar, beni denemek için yapmışsınız, önce kendinize bakınız lütfen.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-14, 14:46   #23

Kütahya
acremine Çevrimdışı

Güzel temenniniz için teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-14, 15:08   #24

Kütahya
acremine Çevrimdışı

Para konusunda da, eğer şu an o kadar yüksek meblaları ödeyecek maddi güçte olsaydım yine de sırf bu hayvan ticaretine karşı durmak adına ücretsiz ya da çok cüzi miktarlarda sahibinden kedi arardım. O kedinin başına gelen, benim sahip olduğum kedinin başına gelse elbette sahip çıkacağım, sokağa atmak da ne demek.. Ama bunu bile bile yapmak başka bir şey. Kendimi bu kadar kötü hissederken, hayvancağızın yüzünü bakamazken, bu yükün altına girmem.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-14, 15:10   #25

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

ee ne yaptınız acremine bulabildiniz mi.? ben başka sitelere de bakıyorum bulursam linkini atarım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-14, 15:15   #26

Kütahya
acremine Çevrimdışı

Gizem-Pasa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ee ne yaptınız acremine bulabildiniz mi.? ben başka sitelere de bakıyorum bulursam linkini atarım
Hayır, henüz bulamadım. Aslında bir tane buldum ve aradım da ama telefon açılmadı. Tekrar deneyeceğim. Ankara'da bir tanıdığımdan da haber bekliyorum. Eğer bulup linklerini atarsanız, seve seve takip ederim. İlginiz için teşekkür ederim, çok naziksiniz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-14, 15:17   #27

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

rica ederim. bişey daha sorucam illa kütahyadan mı olmalı yoksa başka yerlerden de alabilir misiniz.? hani atıyorum istanbulda tanıdığınız olur onun aracılığıyla falan alabilir misiniz.?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-14, 16:08   #28

Kütahya
acremine Çevrimdışı

Gizem-Pasa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
rica ederim. bişey daha sorucam illa kütahyadan mı olmalı yoksa başka yerlerden de alabilir misiniz.? hani atıyorum istanbulda tanıdığınız olur onun aracılığıyla falan alabilir misiniz.?
Başka şehirlerden de olabilir, sorun değil. Aslında şöyle de bir durum var belki en başta bahsetmeliydim. Ben şu an tatil için Kütahyadayım ama aslında İstanbul'da okuyorum ve ailem de iki ay içinde tamamen İstanbul'a taşınacak.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-14, 22:38   #29

pnrdrlr üyesinin avatarı

bodrum
pnrdrlr Çevrimdışı

Hayvan ticaretine karşı olsam da yazmışsınız, hayvan ticareti bu zihniyette insanlar olduğu sürece devam eder.
Okadar kötü durumda hayvan varken illa ki cins diye tutturmak hatta rüyalara girecek kadar nasıl bir hayvan severliktir anlamıyorum. Bence kedi kedidir. Mama alışkanlığı,oyun alışkanlıkları huyu suyu her şeyi aynı ne kadar cins olsa da sokak kedisi olsa da.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-14, 23:13   #30

Pıtırsonic Çevrimdışı

pnrdrlr tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hayvan ticaretine karşı olsam da yazmışsınız, hayvan ticareti bu zihniyette insanlar olduğu sürece devam eder.
Okadar kötü durumda hayvan varken illa ki cins diye tutturmak hatta rüyalara girecek kadar nasıl bir hayvan severliktir anlamıyorum. Bence kedi kedidir. Mama alışkanlığı,oyun alışkanlıkları huyu suyu her şeyi aynı ne kadar cins olsa da sokak kedisi olsa da.
kelimesi kelimesine katılmakla beraber eklemek istiyorum, sokaktaki kedilerin de tüy uzunlukları değişiyor ve kısa tüylü kediler british shorthairlarla neredeyse denk tüy dökümüne sahip. kısacası bu, tepkilerden çekinildiği için bahane olarak kullanılmamalı. ayrıca diğer üyenin paylaştığı sadece gözünü kırpıyormuş gibi duran istediğiniz ırkın kırması tek gözü kör kediye de yüzüne bakılmaz bir kediymiş muamelesi yapmanızı hiç hoş bulmuyorum. sokakta ondan çok daha kötü halde birçok kedi var. yürürken etrafa bakmamanızı tavsiye ederim, o güzellikler de içinizi kaldırabilir belki. ücretsiz safkan yavru kedi sahibi olmak için onlarca konu açılıyor ve bir süre sonra hayvan ticaretine aslında karşı olmadıklarını, sadece ücret ödemek istemediklerini belli ediyorlar. hayvan ticaretine karşıysanız karşısınızdır. "olsaydı ben de öderdim" diyerek mi düşüncenizin arkasında duruyorsunuz? sahipsiz bir kediye yuva açma amacında olsanız ve british ilanlarına dönseniz yine bir derece ama safkan ve yavru diye sipariş vermenizi hiçbir şekilde doğru bulmuyorum. size cins ayrımı yapılmasını kabul etmeyen biri olarak "cins" kedi arayışınızda yardımcı olamam, olmam da. ancak onlara cins değil canlı gözüyle bakamadığınız için size üzülebilirim.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 15:19.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198