Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 01-05-14, 14:40   #31

Mushu üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
Mushu Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: (: Scottish Fold :)

Eosphoros tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben sevmediğim insanı bile evime sokmuyorum.. değer vermek veya sevmek değil olay.. açık sözlüyüm sadece.. görende katliam yaptım sanıcak.. ne demek kanım dondu.. param var alıyorum arkadaş bitti.. haa ayrıca olay o olsa hergün kedi pisliği temizlemezdim yada yardıma muhtaç yavruyu evime alıp tedavisini üstlenmezdim.. sen kedi tüyünden kaç kadının çocuksuz kaldığını biliyo musun ? Buna sebebiyet verende sokaktan eve getirilen aşıları tam kediler.. Benim bi nişanlım var onunda sağlığını ön planda tutmak zorundayım.. petshop gerçeği acı bir gerçek fakat bütün petshoplar aynı diyemezsin.. sen evine hayvan alırken onun taşıdığı hastalıkları bilerek mi alıyosun ? insanlar maymunların HIV virüsünü taşıdığını bilselerdi soykırım yaparlardı.. bırak sen bu sevgi dolu iyimser yaklaşımları.. gerçek dünyada yaşıyoruz.. madem hayvan sevgin bu derece üst düzeyde.. afrikada açlıktan ölen çocuklara neden yardım etmiyosun ? maddi durumum el vermiyo diyemezsin elbet fırsatın vardır ayrıca ibadette, kabahatte gizlidir.. millete sokaktan kedi aldım kurtardım ben iyi bir hayvan severim modunda dolaşma.. Ben konuyu boy/kilo tablosu olarak açtım konu nerelere geldi.. sen benim aldığım hayvanın nereden geldiğini annesinin kaçıncı gebeliği olduğunu biliyo musun da konuşuyosun ? Beni neyle suçluyosun ? töbe töbe.. hakaret etseydin bide.. hem sen hayvan sevgin değil acıdığın için kediyi almışsın.. olay sahiplenmekse bende hayvan sahibiyim.. tek farkımız ben yardıma muhtaç olana yardım edip, GÖZÜME hitap eden sevdiğim CİNS hayvanı sahiplenirim canım
Şimdiye kadar okuduğum en güzel ve anlamlı mesajdı var ya teşekkürler. Bir insan mantıksızlığın ve cehaletin nasıl dibine vurabilir, nasıl kendini ve karakterini belli edebilir, en güzel örneğini göstermişsiniz. Yazık biri de sizi savunmuş... Allah ne muradınız varsa versin. Hehehehe... Çok güldüm ya... Size mutluluklar, kedinize de sabır dilerim.

Hangisine güleceğime şaşırdım ya durun Hahahahahaha......

Bir daha cevap falan veremicem. Biri beni şu topicten atsın hahahahha.........
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-05-14, 15:16   #32

İzmir
Eosphoros Çevrimdışı

Hee cehalet.. Hee ben cahilim.. Mantıklı olan sensin, başkalarının fikirlerine saygı göstermeyen bir zihniyet bunu söylüyo bravo sana
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-05-14, 16:08   #33

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı

Fira tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dediğiniz şey çok güzel "Ben bu canlıyı kurtardım var mı benden mutlusu?". Konudan biraz uzaklaşsada şunu belirtmek isterimki psikiyatrik araştırmalara göre insan yapısı gereği bencil bir varlıktır ve her şeyi kendini tatmin etmek için yapar. Yani sizin bir arkadaşınızı sevmenizin nedeni o sevgi duygusunun sizi iyi hissettirmesidir. Bu şekilde bir kediyi kurtarmış olmanız da psikolojik olarak analiz edildiğinde, melek olduğunuz ve diğer insanlardan daha iyi olduğunuz için değil, o yardım duygusunun sizi iyi hissettirip tatmin etmiş olmasıdır. (Daha fazla bilgi için Adler ve Bireysel Psikolojiyi araştırın )

Fira arkadaşın dediği gibi....diye girerek bir cümle yazmışsın. Yabani sokak kedilerini verdim? Verdiğimi kim söyledi? Verip de yerine cins aldım? Bunu kim söyledi? İşte demeye çalıştığım "Bilip bilmeden yargılama" budur. Ben hiçbir kedimi vermedim, vermem de. Scottish Fold'umu da onun yerine almadım. Nitekim huyunu da bilmiyordum alınca gördüm ve sadece kendi tecrübe ettiğim bir şeyi paylaşmak istedim. Uysal tekir kedi yok mu? Tabikide var ve benim ve yakınlarımda olan hiçbir tekir kedi tam olarak böyle değil sadece bu. Bu benim gözlemimdir ve bunu söylemiş olmam tekirlerin kötü olduğunu düşündüğüm ve evimden attığım anlamına gelmiyor. İnsanları yar-gı-la-ma-yın. Yazdığım bir cümle üzerinden benim hakkımda bu sözleri sarf etmiş olmanız gerçekten çok yanlış.

Kimseye sen bakmayı bilmiyorsun diyemezsin. Sen onun kedisine veya kedilerine nasıl baktığını biliyor musun? Belki böyle bir tecrübe yaşadı, elinden geleni yaptı ancak olmadı. Böyle de olabilir. Dediğin gibi olamaz demiyorum ama olmayadabilir ve yine hakkında birşey bilmediğin insana böyle bir söz sarf etmen çok yanlış. Yargı yargı yargı.

Tartışmaya açık bir konu değildir demişsin. Kime göre neye göre? Sana göre olmayabilir ama ben belki tartışmak istiyorum, veyahut başka birisi istiyor. Belki bu konuda başkalarının fikirlerini almak istiyorum. Madem tartışmaya açık bir konu değil, neden fikirlerini belirtip ayrılmak yerine tartışmaya girdin? Bireysel fikirlerinizi lütfen yasalaştırmaya çalışmayın. Herkes istediği gibi düşünür, saygı çerçevesi içinde istediği gibi tartışır.

İyi dileklerin için teşekkürler.
''Açıkça söylemek gerekirse sokaktan aldığımız kedilerin büyük çoğunluğu bazı cins kedilere göre daha "yabani" bir yapıya sahip oluyor. Tabii evde sorun çıkardığı için o kedileri ne ben ne de tanıdığım kişiler yolladılar ancak çok fazla sorun yaşadık.'' cümlenizdeki ben ve de tanıdığım diğer kişiler yolladılar diye okumuşum bundan ötürü öyle bir şey yazdım evet burda benim hatam var.Üzgünüm.Yanlız bu olay bilip bilmediğimden değil yanlış anladığımdan ötürü ortaya çıktı.Bilmediğim bir şey hakkında atıp tutmam zaten.Bana bilmediğinz şeyleri yargılamayın gibi cümleler kurmak kimsenin haddi de değildir.

İlk cümlede psikolojik olarak bir şeyler yazmışsınız.''Bu şekilde bir kediyi kurtarmış olmanız da psikolojik olarak analiz edildiğinde, melek olduğunuz ve diğer insanlardan daha iyi olduğunuz için değil, o yardım duygusunun sizi iyi hissettirip tatmin etmiş olmasıdır.'' Evet bu cümlenize katılıyorum. Evet zaten mutlu olmaktan bahsettim.Bir kediye yardımcı olduğum için mutlu olmaktan ama demedim ki ben meleğim diğer insanlardan daha iyiyim. Ama şunu çekinmeden söyleyebilirim ki göze hitap etsin,param var alırım diyen birinden bu davranışımla daha iyiyim daha meleğim.

Valla savunduğunuz kişinin üslubuna hiç dikkat ettiniz mi bilemiyorum. Ben ve benim gibi aynı düşünceyi savunan arkadaşlar sert olmamaya, sokak ağzıyla konuşmamaya çalışırken siz ve diğer arkadaş insanları yermeye çalıyorsunuz ve yetmiyor diğer arkadaşın üslubu hepimizinkinden kötü fikirleri de öyle.Ve Eosphoros arkadaşın yazdığı ''Dışarıdan aldığım hayvanlar genel olarak viral hastalıklar nedeniyle güçsüz düşüp ölüyolar.'' sözünden sonra sen bakmayı bilmiyorsun bal gibi de derim. Yazdığı cümleden bir çok sokaktan kedi aldığı fakat genelinin öldüğü anlamı çıkıyor.Arkadaş sokakta bunlardan tonlarca var diyip gerekli özeni göstermemiş gibi sanki çünkü genelinin ölmesi çok da normal bir durum değil.

Hayvan ticaretinin ne kadar yanlış olduğu konusunun tartışmaya açık bir konu olmadığını söylüyordum.He siz illa tartışıcam ben petshoplardan almayı yeğliyorum diyorsanız o sizin cahilliğiniz,bencilliğiniz,yanlışınız olur.Ayrıca tartışacağınız konuyu da güçlü tezlerinizle savunmak zorundasınız. Buyrun petshop ve hayvan ticaretiyle alakalı bir tane sizin dediğinizi güçlendirecek ve savunacak bir cümle yazın.Matık çerçevesinde yazılınabilirse tabii Bizim bütün yorumlarda ki amacımız hayvan ticaretinin yanlış bir şey olduğunu kanıtlamak ve insanları doğruyu göstermek.Bunu yaparken diğer arkadaşın fikirleri çok yanlış olduğu için de yargılamış da olabiliriz fakat unutmayın yargı da hak edene.Eğer arkadaş, haklısınız hiç bu yönden düşünmemiştim artık hayvan ticaretinin yanlış olduğunu anladım ve bir daha yapmamaya özen göstericem gibi cümleler kullansaydı kimse yargılamazdı,tebrik eder konu biterdi.Üzerine siz sanki doğru bir şeyi savunuyormuş gibi herkese cevap yetiştirme çabasıyla makale yazmışsınız.

Ayrıca ''Bir sorgula bakalım satın alan herkes böyle mi? Belki benim gibi acıdı da aldı? Belki bu ticaret sürecinde hayvanların neler çektiği hakkında hiçbir bilgisi yok?'' diyerek ne kadar güzel demişsiniz farkına varmadan bizi desteklemişsiniz.Daha önceden de dediğim gibi bizim bu yorumlardaki amacımız hayvan ticaretinin kötü bir şey olduğunu konuyu açan arkadaş gibi arkadaşlara göstermek.Konunun açılma sebebi farklı olabilir ama iyi ki de bu konuya geldi.Evet petshopdaki hayvanların da durumu çok kötü işte biz bu yüzden diyoruz ki satın alarak satış yapanlara destek olarak yeni hayvanlar üretilip aynı kötü ortamlarda bulunmalarına neden olmayın.Talep yoksa üretim,satım da yoktur.Ana fikir bu zaten. Ve bilgisi olmayan arkadaşları biz bilgilendirmeye çalıştıkça siz diğer arkadaşa destek verip belki de insanların akıllarını karıştırıyorsunuz.Ve yine aynı sebepten ötürü bu konu hakkında hiçbir düşüncesi olmayan fakat cins seven bir arkadaş size destek verip bir can(ama mal gibi) satın alacak.Doğru olanın yanında olun.Bir şeyi savunmak için savunmayın. Unutmayın siz ne kadar çirkinleşiyorsanız ben de o kadar çirkinleşiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-05-14, 17:02   #34

İstanbul (Avrupa Yakası)
Fira Çevrimdışı

Bakin hala kendi kendinize bir takim anlamlar cikararak bir yargiya variyorsunuz. Ben konuyu acan arkadasi degil onun sordugu soru hakkinda bilgi alabilme hakkini savundum. Yazdiklarina katildigimi veya katilmadigimi soylemedim ancak bir sekilde siz benim onun dusuncelerini savundugumu varsaymissiniz. Ben hayvan ticaretini asla destekleyen ve hos goren bir insan degilim. Ben o yazdığım sozun gelisi makalede sadece on yargiya dikkat cekmek istedim ve kendi tecruberimden bahsettim. Kimseyi savunmadim, savunmak icin de bir nedenim yok.

Sadece sizin mesajlarinizdan alinti yaptim cunku anlatmaya çalıştığım konudan sapma sizlerin paylasimiyla olmus. Uzerinde durdugum konu buydu. O arkadasin mesajlarina bakinca dusundugum ise; evet yazilanlar yanlis ancak ben kisiyo yargilamak istemiyorum. Burada da kimseyi yargilamiyorum. Bana bira konusunun altında boyle bir tartisma baslayinca atak altinda oldugunu hissedip savunmaya gecmis ve bu durum altinda da kendisini ifade edememis gibi geldi. Ancak tabii boyle de olmayabilir ama bu buradaki herkesin yaptigi gibi doğal bir tepkidir. Android navy arkadas benim mesajimi yanlis okuyup da bir yorum yaptigini açıklamış mesela. Anlayis gösteririm boyle seyler olur. Bende eger sahislara yonelik uygunsuz birsey yazmissam ozur dilerim ancak biri sizin hakkinizda tekir kedilerini atmis yerine cins almis rahat etmis tarzi bir insan oldugunuzu belirtince savunma mekanizmasi ortaya cikiyor tabii
Neyse ki yanlis anlasilmaymis.

Hayvan ticaretine gelince. Kesinlikle yasaklanmasi gereken birsey. Bende bir cok kotu tecrubeyi gordum ve okudum. Alindiktan 1 hafta sonra olen kopekler, hasta satilan hayvanlar, hasta olmasa bile oradaki kotu sartlarda hastalananlar, gece gunduz hayvancagizin daracik camli bolmede tutulmasi, satilamayan yavrular buyudugunde (cunku haliyle bilirsinizki petshoplarin musteri portfoyu belli yasin ustundeki hayvani satin almaz) akibetleri ne oluyor dusunmek bile istemiyorum. Ama ben sadece satışın yasaklanmasinin buna son verebilecegini düşünmüyorum. Neler yapilabilecegini de bir arkadas konu acarsa tartismak isterim. Ancak lutfen bu ilgisiz bir konunun altinda uzamasin.

Son olarak eger birseyleri atladiysam (şuan telefondan yazdigim icin her mesaji goremiyorum) bana mesaj atip belirtirseniz yanit verebilir, aciklama yapabilirim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-05-14, 17:15   #35

lizbourne Çevrimdışı

Ne tartışma dönmüş bu başlıkta Ben 'cins' kedisini parayla satın almış biriyim. O nedenle bu konunun beni de ilgilendirdiğini düşündüm.

Çocukluğumdan beri bir kedi sahiplenmek istiyordum ancak ailemden izin çıkmadı. Tabii sonunda epeyi bir büyüyünce herkese rest çekip alabildim. O anın heyecanı ve mutluluğuyla araştırmak, hayvan ticaretinin ne kadar kötü olduğunu düşünmek aklıma bile gelmedi. Bildiğin 600 tl bayıldım ve hiç sorgulamadım. Ancak hayvan ticareti yüzünden yapılanları duydukça okudukça kendime çok kızdım. O hayvanlar üzerinden para kazanmak için nasıl zorla üremeye zorlandıkları, kendilerini bile daha toplamadan ne kadar para kazanırım düşüncesiyle böyle şeyler yapmaları... Yani, bilemiyorum, bu nasıl savunulur? Lütfen en azından buna sizin de kızgın olduğunuzu söyleyin.

O nedenle ben parayla satın alan kişilere bir laf etmek istemiyorum. Sorun o ticareti yapanlarda! Sanmıyorum ki, birkaç kişiyle bu iş düzelsin. Buna ancak genel bir çözüm gerekir ki, bu ülkede hiçbir şeye doğru düzgün bir çözüm getirilmemişken, hayvanlarla ilgilenmelerini de bekleyemiyorum. Ki yurtdışında da var bu durum! Adamlar ufacık gösteriler için binlerce hayvanı öldürüyorlar, bunu neden yapmasınlar! Allahım ya... ! Ne diyeyim yani...

Bu parayla satma işi bitse her şey düzelecek zaten, başka bir şey değil gerçekten.

Mesela benim bir arkadaşım bildiğin sokak kedilerine bayılıyor, deli olma hallerini seviyor. Ben ise daha uysal olan iran kedisini tercih ettim. Ama neden para yani? Herkes istediği türü sahiplensin. İşin içinde para olmasa, öyle iğrenç şeylere de kalkışmazlardı hem.

Bana gelince... Kesinlikle bir daha bu ticarete ortak olmayacağım tabii ki, o bir kerelik hataydı. Savunulması da hoş değil. Ama cins kedi alma isteğine laf söylenmesi hoşuma gitmedi. Parasız cins kedi de bulunabilir. Mesela benim kedimin yavruları olsa, ücret biçecek değilim, değil mi? Güvendiğim, gerçekten kedi seven ve o sorumluluğu alabilecek insanlara veririm tabii ki... Yani sorun cins kedisi de değil, bu işi ticaret haline getirenlerde!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-05-14, 17:19   #36

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı

Fira tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bakin hala kendi kendinize bir takim anlamlar cikararak bir yargiya variyorsunuz. Ben konuyu acan arkadasi degil onun sordugu soru hakkinda bilgi alabilme hakkini savundum. Yazdiklarina katildigimi veya katilmadigimi soylemedim ancak bir sekilde siz benim onun dusuncelerini savundugumu varsaymissiniz. Ben hayvan ticaretini asla destekleyen ve hos goren bir insan degilim. Ben o yazdığım sozun gelisi makalede sadece on yargiya dikkat cekmek istedim ve kendi tecruberimden bahsettim. Kimseyi savunmadim, savunmak icin de bir nedenim yok.

Sadece sizin mesajlarinizdan alinti yaptim cunku anlatmaya çalıştığım konudan sapma sizlerin paylasimiyla olmus. Uzerinde durdugum konu buydu. O arkadasin mesajlarina bakinca dusundugum ise; evet yazilanlar yanlis ancak ben kisiyo yargilamak istemiyorum. Burada da kimseyi yargilamiyorum. Bana bira konusunun altında boyle bir tartisma baslayinca atak altinda oldugunu hissedip savunmaya gecmis ve bu durum altinda da kendisini ifade edememis gibi geldi. Ancak tabii boyle de olmayabilir ama bu buradaki herkesin yaptigi gibi doğal bir tepkidir. Android navy arkadas benim mesajimi yanlis okuyup da bir yorum yaptigini açıklamış mesela. Anlayis gösteririm boyle seyler olur. Bende eger sahislara yonelik uygunsuz birsey yazmissam ozur dilerim ancak biri sizin hakkinizda tekir kedilerini atmis yerine cins almis rahat etmis tarzi bir insan oldugunuzu belirtince savunma mekanizmasi ortaya cikiyor tabii
Neyse ki yanlis anlasilmaymis.

Hayvan ticaretine gelince. Kesinlikle yasaklanmasi gereken birsey. Bende bir cok kotu tecrubeyi gordum ve okudum. Alindiktan 1 hafta sonra olen kopekler, hasta satilan hayvanlar, hasta olmasa bile oradaki kotu sartlarda hastalananlar, gece gunduz hayvancagizin daracik camli bolmede tutulmasi, satilamayan yavrular buyudugunde (cunku haliyle bilirsinizki petshoplarin musteri portfoyu belli yasin ustundeki hayvani satin almaz) akibetleri ne oluyor dusunmek bile istemiyorum. Ama ben sadece satışın yasaklanmasinin buna son verebilecegini düşünmüyorum. Neler yapilabilecegini de bir arkadas konu acarsa tartismak isterim. Ancak lutfen bu ilgisiz bir konunun altinda uzamasin.

Son olarak eger birseyleri atladiysam (şuan telefondan yazdigim icin her mesaji goremiyorum) bana mesaj atip belirtirseniz yanit verebilir, aciklama yapabilirim
Bence şuan birbirimizi daha iyi anladığımızı düşünüyorum. Ayrıca demeyi unutmuşum eğer benim de çok ileriye gittiğim bir yer varsa birine karşı ben de özür dilerim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-05-14, 17:25   #37

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı

lizbourne tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ne tartışma dönmüş bu başlıkta Ben 'cins' kedisini parayla satın almış biriyim. O nedenle bu konunun beni de ilgilendirdiğini düşündüm.

Çocukluğumdan beri bir kedi sahiplenmek istiyordum ancak ailemden izin çıkmadı. Tabii sonunda epeyi bir büyüyünce herkese rest çekip alabildim. O anın heyecanı ve mutluluğuyla araştırmak, hayvan ticaretinin ne kadar kötü olduğunu düşünmek aklıma bile gelmedi. Bildiğin 600 tl bayıldım ve hiç sorgulamadım. Ancak hayvan ticareti yüzünden yapılanları duydukça okudukça kendime çok kızdım. O hayvanlar üzerinden para kazanmak için nasıl zorla üremeye zorlandıkları, kendilerini bile daha toplamadan ne kadar para kazanırım düşüncesiyle böyle şeyler yapmaları... Yani, bilemiyorum, bu nasıl savunulur? Lütfen en azından buna sizin de kızgın olduğunuzu söyleyin.

O nedenle ben parayla satın alan kişilere bir laf etmek istemiyorum. Sorun o ticareti yapanlarda! Sanmıyorum ki, birkaç kişiyle bu iş düzelsin. Buna ancak genel bir çözüm gerekir ki, bu ülkede hiçbir şeye doğru düzgün bir çözüm getirilmemişken, hayvanlarla ilgilenmelerini de bekleyemiyorum. Ki yurtdışında da var bu durum! Adamlar ufacık gösteriler için binlerce hayvanı öldürüyorlar, bunu neden yapmasınlar! Allahım ya... ! Ne diyeyim yani...

Bu parayla satma işi bitse her şey düzelecek zaten, başka bir şey değil gerçekten.

Mesela benim bir arkadaşım bildiğin sokak kedilerine bayılıyor, deli olma hallerini seviyor. Ben ise daha uysal olan iran kedisini tercih ettim. Ama neden para yani? Herkes istediği türü sahiplensin. İşin içinde para olmasa, öyle iğrenç şeylere de kalkışmazlardı hem.

Bana gelince... Kesinlikle bir daha bu ticarete ortak olmayacağım tabii ki, o bir kerelik hataydı. Savunulması da hoş değil. Ama cins kedi alma isteğine laf söylenmesi hoşuma gitmedi. Parasız cins kedi de bulunabilir. Mesela benim kedimin yavruları olsa, ücret biçecek değilim, değil mi? Güvendiğim, gerçekten kedi seven ve o sorumluluğu alabilecek insanlara veririm tabii ki... Yani sorun cins kedisi de değil, bu işi ticaret haline getirenlerde!
Bence takdir edilecek insanlardan birisisin.Çünkü hatalarından ders çıkarmışsın ve tekrar etmeyeceğeni biliyorsun.Ayrıca cins olmasına karşın yavrunun yavrularına para biçmeyeceğin için de yaptığın davranış çok erdemli. Bizim zaten laf ettiğimiz hiç bilmeden parayla satın alıp sonra işin gerçek yüzünü görüp bir daha almayacaklara değil, hayvan ticaretini yapana ve akıllanmadan illa cins olacak diye tekrar tekrar hayvanları satın alanlara
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-05-14, 02:14   #38

İzmir
Eosphoros Çevrimdışı

Beni tanımadan ne kadarda ön yargılı yaklaşıyosunuz.. Biraz oturup düşünün lütfen.. Bakın yirne aynı şey olduğu sokakta bulduğum yavruyu eve aldım hergün veteriner kontrolünde tuttum ve sabah can vermiş olarak box'ın içinde buldum.. Ne kadsr özen göstersende o hayvan yine evimde can verdi.. Ee nolucak şimdi ben mi suçluyum ?? Haa bi arkadaş hayvan bakımından anlamadığımıda iddaa etmiş.. Gülerim ona sadece.. Konuyu uzatmayada lüzum yok zaten.. Olay hayvan ticaretiyle evet destekliyorum.. Eğer insanlar ticarete dökmüşler ve engel olunamayacaksa insan gibi kriterlere uygun yapılsın DESTEKLİYORUM.. Ben petshop yanlısıyımda.. Petshop dediğin evxil gayvan malzemesi satar hayvan değil.. Bizim ülkemizde süistimal ediliyo die neden bütün hepsine karşı çıkıyosunuz.. Ön yargıdan kurtulun iyi değil.. Ben gözlerimle gördüm helal dedirtecek cinsten petshoplar.. Haa bunlar az sayıda ama varlar.. Hayvan ticareti demişken.. Bir cana para verilmez mi ? Etik değil benim kanaatim fakat tüketim çılgınlığı olan bir çağdayız.. Ne kadar karşı gelsenizde evcil hayvana para verilecektir.. Ben veriyorum şahsen.. İSTEDİĞİMİ elde etmek için.. Bana yapılan muamele sanki uyuşturucu ticareti yapıyomuşum gibi bir tavır takındınız zaten buda yanlış.. Kanlı ticaret dediğiniz olaysa hayvanla kalıyosa iyi yani.. Ölesiye kadar elmas madenlerinde çalıştırılan köleler var.. Pırlanta yüzük almakta kanlı ticarete ortak olmaktır.. Kimse karısına kızına pırlanta almasın.. Bakalım kaç kişi bunu yapabilecek.. Kozmatik ürünleri hayvanlar üstünde test ediliyo, kaç kadına makyaj yapma diebileceksiniz.. Nükleer enerji santrali kuruluyo.. Denizin kaç derece ısındığını kaç balığın yaşamını etkileyeceğini bir düşünün dahası saymakla bitmezken forum tarafından parayla aldığım evcil hayvanım yüzünden dışlanıyorum hemde açtığım konuyla alakasız olarak.. Ben kötü bir şey yapmadım.. Eğer tüketici bilinçlenirse üreticide işin çakallığına kaçıp para kazanma arzusuna yenik düşüp hayvanların vebaline girmez.. Önce bi bunu düşünün.. Her neyse bu benim fikirlerim kimsenin bana katılmasına ihtiyacım yok.. Ben saygı duyarım her fikire
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-05-14, 09:25   #39

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı

Beni tanımadan ne kadarda ön yargılı yaklaşıyosunuz.. Biraz oturup düşünün lütfen.. Bakın yirne aynı şey olduğu sokakta bulduğum yavruyu eve aldım hergün veteriner kontrolünde tuttum ve sabah can vermiş olarak box'ın içinde buldum.. Ne kadsr özen göstersende o hayvan yine evimde can verdi.. Ee nolucak şimdi ben mi suçluyum ?? Haa bi arkadaş hayvan bakımından anlamadığımıda iddaa etmiş.. Gülerim ona sadece.. Konuyu uzatmayada lüzum yok zaten.. Olay hayvan ticaretiyle evet destekliyorum.. Eğer insanlar ticarete dökmüşler ve engel olunamayacaksa insan gibi kriterlere uygun yapılsın DESTEKLİYORUM.. Ben petshop yanlısıyımda.. Petshop dediğin evxil gayvan malzemesi satar hayvan değil.. Bizim ülkemizde süistimal ediliyo die neden bütün hepsine karşı çıkıyosunuz.. Ön yargıdan kurtulun iyi değil.. Ben gözlerimle gördüm helal dedirtecek cinsten petshoplar.. Haa bunlar az sayıda ama varlar.. Hayvan ticareti demişken.. Bir cana para verilmez mi ? Etik değil benim kanaatim fakat tüketim çılgınlığı olan bir çağdayız.. Ne kadar karşı gelsenizde evcil hayvana para verilecektir.. Ben veriyorum şahsen.. İSTEDİĞİMİ elde etmek için.. Bana yapılan muamele sanki uyuşturucu ticareti yapıyomuşum gibi bir tavır takındınız zaten buda yanlış.. Kanlı ticaret dediğiniz olaysa hayvanla kalıyosa iyi yani.. Ölesiye kadar elmas madenlerinde çalıştırılan köleler var.. Pırlanta yüzük almakta kanlı ticarete ortak olmaktır.. Kimse karısına kızına pırlanta almasın.. Bakalım kaç kişi bunu yapabilecek.. Kozmatik ürünleri hayvanlar üstünde test ediliyo, kaç kadına makyaj yapma diebileceksiniz.. Nükleer enerji santrali kuruluyo.. Denizin kaç derece ısındığını kaç balığın yaşamını etkileyeceğini bir düşünün dahası saymakla bitmezken forum tarafından parayla aldığım evcil hayvanım yüzünden dışlanıyorum hemde açtığım konuyla alakasız olarak.. Ben kötü bir şey yapmadım.. Eğer tüketici bilinçlenirse üreticide işin çakallığına kaçıp para kazanma arzusuna yenik düşüp hayvanların vebaline girmez.. Önce bi bunu düşünün.. Her neyse bu benim fikirlerim kimsenin bana katılmasına ihtiyacım yok.. Ben saygı duyarım her fikire
Zaten size katilacak pek insan yoktur. Ve size de saygi duyabilirim ama kabul edemem dusuncelerinizi. HER ISTEDIGINIZI parayla satin alamagacaginizi bir gun anlarsiniz umarim.Elimden geldigince greenpeace yardim etmeye calisan bi insanım ve saydiginiz bir cok seye de karsiyim zaten. Yine ayni sekilde tavrimi ortaya koyarim ama beni dinlemeyecek bi okadar insan da var. Onemlo olan farkinda olan kisiler degil benim gibi , farkinda olmayip dogru ogrenselerde baska birseyi savunup dogru yola gelmeyenler.Ayrica forumda bir cok cins evcul hayvanli insan var asla amacimiz kimseyi dislamak degil. Sadece 3. Evcil hayvanini alirsan petshoptan almamani diliyoruz ve bu yuzden cirpiniyoruz. Size sahsen kizdigim tek nokta kendi bildiginizden sasmamaniz, param var istedigimi yaparim havalarina girmeniz ve hayvanizin dis gorunusune oncelik vermeniz. Tabii ki herkesin dusuncesi kendine sizi dogru durust tanimadan kotu damgasini vurup dislamak gibi bir sey konusu da olamaz. Bundan sonra acacaginiz konulara da ben de arkadaslarda ellerinden geldigince yazacaklarina eminim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-05-14, 09:52   #40

İzmir
Eosphoros Çevrimdışı

Ben petshoptan hayvan almadım ki :/ bu işi yapan üreticilerden yani çiiftliklerden alıyorum. Petshopta hayvan satışı zaten yasak..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-05-14, 10:00   #41

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı

Ben petshoptan hayvan almadım ki :/ bu işi yapan üreticilerden yani çiiftliklerden alıyorum. Petshopta hayvan satışı zaten yasak..
Herneyse yurt disindan siparis vermenizden bahsediyodum petshop yazmışım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-05-14, 14:33   #42

İstanbul (Anadolu Yakası)
dodem Çevrimdışı

Cins kedi bakmak istiyor fakat para ile almak istemiyorsanız ilanları takip edin .Hemen hemen her cins kedi sahipleri bakamadığı için ilanlara geliyor.Bende kızımı bir yaşındayken hamile olduğu için bakamayacağını düşünen bir çiftten aldım çok memnunum , hiçbir problem yaşamadım sanki benim elimde büyümüş gibi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-06-14, 11:12   #43

İzmir
Eosphoros Çevrimdışı

Yeniden merhaba..

Ben Tardis için hill's nature best kitten mamasını kullanıyorum şuan için hatta tüyleri çok güzel oldu fakat uzun zaman önce köpeğimde kullandığım Taste of wild mamaya geçmek istiyorum.. Kullanan arkadaşlar varsa kedilerinde ne gibi değişiklikler oldu bana anlatabilirler mi ?

edit: Taste of Wild'dan tercihimi Orijen 6 Fish'e çevirdim.. Bu ay kullanıcam fakat sabit bir mama olmasını istiyorum artık.. Sonuçlarını sizlerle paylaşıcam

Bu konu en son " 14-06-14 " tarihinde saat 03:51 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-07-14, 09:42   #44

İzmir
Eosphoros Çevrimdışı

Tardis'im köpeğimin gelmesiyle beraber evde kıskançlık krizlerine girdi Eos'la araları şuan çok iyi oyun oynuyolar fakat yinede Tardis hala kıskanç, maşallah herhangi kötü bir olayla karşılaşmadım umarım böyle arkadaşça geçinmeye devam ederler ev çok eğlenceli oldu ordan oraya koşturup atlayan arada boğuşan kedim ve köpeğim var
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları