Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 24-11-10, 20:51   #1

LadyinDeath üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
LadyinDeath Çevrimdışı
Varsayılan Paşa Deneyimlerimiz:)

Merhabalar az önce bir konuda tecrübemden bahsetmiştim. Bu forumun bana çok fazla katkısı oldu. Ben de kendi deneyimlerimi paylaşmak istedim. Uzun yazabilirim tekrar affola

Ömrüm hayvanlar içerisinde geçti. Köpek kovalayan kedilerim, kuştan dayak yiyen bir köpeğim, yanına erkek yaklaştırmayan kuşlarım oldu. Tavşan da besledik sincapta. Ailem de benim gibi hayvanlara çok düşkün. Ta ki köpeğimiz kaybolana kadar. O zamandan bu yana evimizde bir tek kuş besledik zaten o da 12 yaşında maşallah. Köpeğimizin yokluğu bizi çok üzdü bu sebepten biz de yeni bir acı yaşamamak için evimize almadık; ama ben durur muyum tüm sokak kedilerini besledim. . Önce bir kedim vardı. Sonra onun çocukları oldu böyle bir soyağacı oluşturdular. O kedi şimdi ortalarda yok maalesef ölümü yakıştıramadığım için kaybolduğunu beni bıraktığını düşünüyorum. Onun 2 kızı daimi evladım. Esmer pisim mahallenin ağasıdır geçen köpek kovalıyordu o derece. Sarı kedim sokağın efendisi asla kaldırıma başkasını yaklaştırmaz. Sokağın çıkışına kadar kovalar. Bir de yılışık oğlum var ki erkek kedileri sevmeme rağmen o kedi benim kalbimi çaldı o benim herşeyim. Yemeğini yer suyunnu içer kucağımda saatlerce uyur sonra gider kendi hayatını yaşar. Kendisi hovardaydı maalesef ve bir gün gitti ve günlerce gelmedi ben ağladım üzüldüm aradım günlerce ve sonucunda arkadaşım bana bu Paşa efendiyi getirdi. Tarihler 13 Ekim 2010. Paşayı ilk gördüğümde ay ne yaşlı kedi dedim. Halbuki daha 4 aylık eve geldim mamasını suyunu hazırladım kumunu hazırladım. Diğer kedilerime alışığım ya sokakta beni görünce koşa koşa bana gelip göbüşlerini açan kedilere. Sandım bu da böyle olacak. Yanıldım. Yanıma yaklaşmadı. Atmaca gibi ordan oraya atladı koştu ama asla yanıma gelmedi. Mustinin(kuşumuz olur ve dişi evet) kafesinin tepesine çıktı beni sevmedi.Çıldırdım. Nankör damgası vurdum kediye. Bana sevgi göstermediği halde kardeşime bayılıyordu. Kardeşim soğuktur sadece kafasını sever ama kedi ayrılmıyor peşinden kardeşimin. Bana ise mama koymak tuvaletini temizlemek kalıyor. Ha bir de zorla oyun oynamak. 1 hafta geçti bu şekilde. Arkadaşımı aradım al götür bunu dedim yapamıyorum ben. Sabret dedi bana. Aşılarımızı yaptırdık. Aşı olurken tutmak en kötü şeydi sanki o iğneyi bana yaptı. Tüm bu süre boyunca ben hep ilgilendim taradım o benden kaçsada onunla oynadım. Öpmeye bayılıyordum deli gibi kaçıyordu ama zamanla alıştı artık suratında bitse de gitse bakışıyla bana bakıyor öpmeme ses çıkarmıyor bile. Bana alıştı artık sanırım. Kucağıma çıkıyor uyuyor. Sevmeyince nasıl cırlıyor anlatamam. Biraz geveze bir bey.
Benim eğitimiyle ilgili hiç sorunum olmadı. Tuvalet eğitimi vardı ve hiçbir zaman kabından başka yere yapmadı. Bir gün kapıyı kapalı bırakmışım nasıl miyavlıyor anladım tuvalet için olduğunu açtımda yaptı bebeğim hemen. Hayırın anlamını öğrettiğime inanıyorum zira birşeye hayır diyorsam onu yapmıyor ve benimle çekişiyor. Ben hayır dedikçe bana bağrıyor kızıyor ama ben ödün vermiyorum. Önceleri fazla iştahı yoktu maşallah şimdi iyi yiyor. Paşaaam diyorum hemen cevap veriyor eşşek Konuşmayı acayip seviyor. Oyun oynamaya bayılıyor ama genelde uyku halinde. Günde en az 15 dakika tarıyorum. Hatta bazen günde 2 kere 15 dakikalık periyotlarla taradığım bile oluyor. Yoksa baş edemiyorum. Gıdısının altı hep kıvrık kıvrık.

Benim deneyimim bunlar. Dilerim sıkmamışımdır. Konuma ek olarak bir de sorularım olacak
1. Büyük problemimiz var çeşmeden su içmeye bayılıyor günde 3 kere suyunu yeniliyorum. İçme çeşme karışık veriyorum bana mısın demiyor. Miyavlıyor yerimden kaldırıyor çeşmeye çıkıyor ve açmamı bekliyor. Kediler su sevmez derler bir de benim paşa pek meraklı kulağını patisini yıkasın Ne yapmam gerekir. Böyle giderse o tüylerle baş edemeyeceğim. Islandıkça keçeleşiyor. Kolanya döktüm lavaboya limon sıktım bana mısın demedi
2. Doktorumuz lösemi aşısıydı sanırım gerek olmadığını söyledi. O aşı dışarı çıkan kediler için gerekiyormuş. Yapmadı doğru bir seçim mi? Karma aşısı kuduz aşısı kist aşısını oldu. Nasıl pirelendiyse onu da kaptı pire damlası da damlattılar. Pire damlası sürekli damlatılmalı mı? Zararlıdır o diye düşünüyorum istemiyorum
3.Kedi mamamız farminanın kitten maması arada fancy feast konserve veriyorum ama bir konserveyi dörde bölüyorum. yoksa bitiremiyor ve kuruyor. Kedim ihtiyaçlarımı karşılıyor mudur? (sokaktaki kedişler içinde geçerli)
4. Tüylerini sürekli taramama rağmen keçeleşiyor ne yapmam gerekir?
Şimdilik sorularım bunlar
Şimdiden teşekkür ediyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-12-10, 09:55   #2

İstanbul (Avrupa Yakası)
paşamm Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Paşa Deneyimlerimiz:)

seninki bizimkiyle adaş adaş

1. bu paşalardamı oluyor ne yıkanmayı sevmiyor çeşmeden su içmeye bayılıyor içme suyu veriyorum normalde suyu olduğu halde çeşmeden su içiyor ve bundan annem şikayetçi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-10, 21:46   #3

LadyinDeath Çevrimdışı

benim annemde şikayetçi ama çaktırmadanda hoşlanıyor o halinden biz artık kabullendik çeşmeden içmesini susayınca o tiz sesiyle söylüyor zaten kedileri bile olduğu gibi kabul etmek gerekiyormuş
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-10, 22:13   #4

nimu üyesinin avatarı

Kocaeli (İzmit)
nimu Çevrimdışı

yazdıklarını sıkılmadan okudumailecek hayvansever olmanız ne güsel..kedinin suyu sevmesi güsel..bunu engelleyemezsin bazı kediler musluktan akan sudan içmeyi seviyor..maman farmina benim de farmina kedim bayıla bayıla yiyor..fancy feastte iyi bir seçim evet 4 e böl çünkü çok lezzetli hepsini 5 dk da yemek istiyo..keçeleşme için de bebek pudrası belki çözüm olabilir..daha iyi bir tarakla tarasan tüyleri belki yeterli değildir..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-12-10, 16:53   #5

LadyinDeath Çevrimdışı

tarağımız ince uçlu ve sık ama sağolsun ben tarıyorum o suyun içine girip şıppıdık şıppıdık ıslatınca bu hale geliyor. Diğer kedim vefat etti artık paşaya daha bir sarılıyorum diğerini o kadar severdim ki kabullendim su içmesini falan ne isterse yapsın diyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-12-10, 17:50   #6

Zonguldak
glzmk Çevrimdışı

ben de 3.şahıs olan kişiyim aynen... eşim bizim orkoya benden daha cool davranıyor, çok pas vermiyor amma velakin peşinden ayrılmıyor,kucakta uyuma kontenjanını ona layık gördü, gidip saatlerce uyuyabiliyor kucağında. ısırma kontenjanını ise bana verdi. eşşek uzaklardan koşa koşa gelip koluma dalıyor. kucağımda bir kaç dakikadan fazla kalmıyor. oysa onu her haliyle kabul edip bağrına basacak olan benim,çocukluğumdan beri delisi oluyorum,üstelik allerjim olmasına rağmen.eşim daha çok köpekspor taraftarı.ama bunlar kimin umrunda... sizin de dediğiniz gibi ancak tuvaleti temizle mamasını ver. bize biçilen kaftan bu.böyle olunca annemi daha iyi anlıyorum. küçükken aşırı derecede babama düşkündüm,neredeyse annemi dışlayacak kadar.şimdi aynısını bana yapıyor bizim soytarı. olsun ama yine de çok seviyorum keratayı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-12-10, 20:48   #7

İstanbul (Avrupa Yakası)
paşamm Çevrimdışı

ya glzmk paşayı falan mı anlattın babama aşırı düşkün çıkıyo yanına yatıyor sürdürüyor kendini benim yanıma ödev yaparken geliyor silgiyi almaya ve yemek yerken tok olduğu halde mamasını ver tuvaletini temizle bana kalıyor bende yapıyorum mecbur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-10, 14:56   #8

LadyinDeath Çevrimdışı

evet demekki kedilerde var bu erkek düşkünlüğü bizimki artık bana daha fazla meyilli nankörlük safhalarını geçti ya da beni daha çok gördüğü için benimle öyle bu aralar yanımda falanda yatıyor ama çok geveze ya anlat anlat bitiremedi geldi geleli derdini
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-12-10, 13:35   #9

sekerguzel80 üyesinin avatarı

çapa
sekerguzel80 Çevrimdışı

bizim kediler babamı sevmez çünkü bağarıyor onlara kovalıyor bazende
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-12-10, 15:42   #10

LadyinDeath Çevrimdışı

paşa efendide değişiklikler var artık yanımda uyuyor dibimden ayrılmıyor sürekli beni gördüğü için herhalde kucak sevmez ama yatağın tamamını kaplamayı sever beyfendi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-10, 00:34   #11

DDoa üyesinin avatarı

Kayseri
DDoa Çevrimdışı

benim kedimde keşke bana öyle alışsa sadece kendi istediğinde kimi bulduysa gelip yılışıyor onun haricinde sevmek ne mümkün artist ya büyüdü şimdi 3 aylık oldu yanımdada yatmıyo artık gidiyo kardeşimin babamın yanına halbuseki onu en çok seven benim çok ilgi gösteriyorum die sıkılıyomu acep kendime nasıl alıştırabilimki ben kedimi ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-10, 10:14   #12

LadyinDeath Çevrimdışı

zaten kediler köpekler gibi değil öyle her istediğimde mıncırayım muncurayım gerçi ben yakaladığım an bi yoğuruyorum ilk başlarda kaçıyordu ama artık gözlerinde lanet olsun bitsede gitsem tavrı ile sesini çıkarmıyor paşanın yılışması uyku zamanları gerçi günün maksimum 3 4 saatini ayakta geçiriyordur geri kalan hep yatış halinde hem daha küçük senin pisi. Bizim paşa efendi 5 aylık bir eşşek. Sen yine ilgilenmeye devam et. Bol bol oyun oynat. Ne ile beslediğini bilmiyorum ben kuru mama ve konserve veriyorum. Bir konserveyi dörde bölüyorum her gün minik minik veriyorum kuru mamadan soğumasın diye. Ben ayağa kalkınca ilk işi mutfağa koşturmak oluyor sende sevdiği konserve mama varsa o şekilde verebilirsin ama mamasını verdiğini görsün. Ben gecenin bir vakti kalkıp paşaya çeşme açıyorum.:Çeşmeden su içiyor diye içiyo içiyo gelip alnımı yalıyo teşekkür ediyor herhalde. Bir de evde genelde ben bulunuyorum. İlgilenirsen sana da gelir. Bizim paşa hiç yanıma gelmezdi geceleri artık geliyor nedenini bende bilmiyorum zamanla sana da alışır. Alışmak zorunda zatensen ilgini alakanı eksik etmede
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-10, 16:14   #13

DDoa üyesinin avatarı

Kayseri
DDoa Çevrimdışı

LadyinDeath tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
zaten kediler köpekler gibi değil öyle her istediğimde mıncırayım muncurayım gerçi ben yakaladığım an bi yoğuruyorum ilk başlarda kaçıyordu ama artık gözlerinde lanet olsun bitsede gitsem tavrı ile sesini çıkarmıyor paşanın yılışması uyku zamanları gerçi günün maksimum 3 4 saatini ayakta geçiriyordur geri kalan hep yatış halinde hem daha küçük senin pisi. Bizim paşa efendi 5 aylık bir eşşek. Sen yine ilgilenmeye devam et. Bol bol oyun oynat. Ne ile beslediğini bilmiyorum ben kuru mama ve konserve veriyorum. Bir konserveyi dörde bölüyorum her gün minik minik veriyorum kuru mamadan soğumasın diye. Ben ayağa kalkınca ilk işi mutfağa koşturmak oluyor sende sevdiği konserve mama varsa o şekilde verebilirsin ama mamasını verdiğini görsün. Ben gecenin bir vakti kalkıp paşaya çeşme açıyorum.:Çeşmeden su içiyor diye içiyo içiyo gelip alnımı yalıyo teşekkür ediyor herhalde. Bir de evde genelde ben bulunuyorum. İlgilenirsen sana da gelir. Bizim paşa hiç yanıma gelmezdi geceleri artık geliyor nedenini bende bilmiyorum zamanla sana da alışır. Alışmak zorunda zatensen ilgini alakanı eksik etmede
bu sene sınava hazırlandığım için pek evde bulunamıyorum ama evde olduğum zamanlar kendime ayıracağım vakti hep ona ayırıyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-10, 11:50   #14

LadyinDeath Çevrimdışı

fıstık senin kedin daha minicik tefecik hem Allah uzun ömür verirse bir sürü zaman seninle sen sınavlarına yoğunlaş merak etme o sana alışır hatta alışmıştırda daha minik olduğu için farketmiyosundur daha 5 aylık olcak 10 aylık olcak acele etmene gerek yok ben paşayı günde maksimum 5 saat görüyorumdur o da en fazla geri kalanında uyuyor mesela o 5 saatte de sürekli benle ilgili değil tabi anca canı oyun isterse bana gelir o da benden başka kimse oynamadığı için kediler insanlar gibi hiç insan gelir kucağınızda uyur mu onları da öyle kabul etmek gerek
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-10, 17:30   #15

DDoa üyesinin avatarı

Kayseri
DDoa Çevrimdışı

bide son günlerde soğuk yerlerde yatmaya başladı ev sıcak tüyleri filanda olduğu için terliyomudur acaba normalde yumuşak yerleri sever ama son günlerde yerlerde yatıyo
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları